Chirurgický robot zabil ženu po tom, čo jej počas operácie spálil tenké črevo


Print Friendly, PDF & Email

Chirurgický robot zabil ženu po tom, čo jej počas operácie spálil tenké črevo

(Laura Harris, Natural News) Smútiaci manžel v USA podal federálnu žalobu na výrobcu chirurgického robota, ktorý jeho žene spôsobil smrteľné zranenia počas operácie rakoviny hrubého čreva.

Chirurgický robot, známy ako robot Da Vinci, bol prvýkrát predstavený už v roku 1999 ako chirurgické zariadenie s viacerými ramenami. Robot má chirurgické nástroje vrátane klieští, nožníc, skalpelov a iných, ktoré chirurgovia ovládajú na diaľku pomocou palubnej kamery.

Da Vinci ponúka širokú škálu klinických aplikácií naprieč špecializáciami, ako sú všeobecná chirurgia, urologická chirurgia, gynekologická chirurgia, kardiotorakálna chirurgia a chirurgia hlavy a krku.

Vykonávané zákroky medzi inými zahŕňajú opravu hernie, procedúry hrubého čreva a konečníka, cholecystektómiu, bariatrickú chirurgiu, hysterektómiu a lobektómiu.

Sandra Sultzerová sa rozhodla udeliť operujúcemu tímu povolenie, aby sa na jej operáciu použil robot Da Vinci. Firma Intuitive Surgical Inc., výrobca Da Vinciho, však údajne neupozornila Sandru na možné riziká použitia robota počas operácie.

Podľa žaloby Harveyho Sultzera, manžela obete, Sandra utrpela „tepelné poranenie“ tenkého čreva, čo malo za následok jeho perforáciu. Žaloba tvrdí, že toto zranenie si vyžiadalo ďalší lekársky zásah a spôsobilo fyzickú a emocionálnu traumu, čo nakoniec viedlo k jej smrti.

Žaloba, podaná na okresnom súde vo West Palm Beach na Floride, tvrdí, že výrobca zanedbal navrhnutie produktu tak, aby zabránil výbojom elektrickej energie poškodzujúcich pacientov bez toho, aby to chirurgovia vedeli alebo kontrolovali.

Okrem toho žaloba tvrdí, že chirurgovia neboli dostatočne vyškolení na používanie zariadenia.

Ďalej sa v žalobe uvádza, že väčšina nástrojov robota Da Vinci je na jedno použitie, čo vedie k tomu, že spoločnosť sa spolieha na používanie prístroja Da Vinci pri väčšom počte chirurgických zákrokov, než je potrebné. Výrobca sa tým snažil dosiahnuť, aby sa mu vrátilo to, čo investoval do vývoja prístroja.

Navyše, výrobca predáva svoje chirurgické zariadenia aj nemocniciam, ktoré nemajú skúsenosti s robotickou chirurgiou. Tieto nemocnice závisia výlučne od výrobcu, aby vyškolil ich chirurgov, ako tieto nástroje používať.

Liečba osteoporózy

Robot Da Vinci spôsobil už tisícky zranení a stovky úmrtí

Kontroverzia okolo firmy Intuitive Surgical, Inc. nie je nová a bohužiaľ, poškodenie Sandry Sultzerovej a jej následná smrť nie sú ojedinelé prípady.

Na prístroj Da Vinci boli podané tisícky sťažností týkajúce sa popálenín, zranení, bezpečnostných problémov a nedbanlivosti. V súčasnosti je spoločnosť Intuitive Surgical žalovaná v približne 93 súdnych sporoch o zodpovednosť za škody.

V roku 2018 televízna stanica NBC News uviedla, že za posledné desaťročie bolo do databázy MAUDE amerického Úradu pre potraviny a liečivá (FDA) zaznamenaných viac ako 20 000 nežiaducich udalostí súvisiacich s prístrojom Da Vinci, vrátane takmer 17 000 porúch zariadenia, viac ako 2 000 zranení a 274 úmrtí.

Najnebezpečnejšími problémami prístroja boli popáleniny orgánov vo vnútri tela, ku ktorým došlo v dôsledku elektrických výbojov z nástrojov robota počas operácie.

(Súvisiace: Chirurgické roboty sa nedajú vyčistiť, všetky stroje sú kontaminované.)

Napríklad v tom istom roku utrpela jedna žena z Iowy popáleniny a zranenia počas hysterektómie (odstránenie maternice) za pomoci chirurgického robota Da Vinciho. Viac ako tucet pacientov utrpelo zranenia počas tohto druhu operácií spôsobených Da Vincim.

Okrem toho FDA vykonal vyšetrovanie spoločnosti Intuitive Surgical v roku 2013 po tom, čo úrad dostal tisíce hlásení o zraneniach a chybách prístroja. FDA poslal výrobcovi varovný list, v ktorom ho obvinil zo zatajovania informácií, tajného sťahovania chybných dielov a ignorovania známych zlyhaní v procese konštrukcie zariadenia.

Záver

Ďalšie informácie o nebezpečenstvách používania chirurgických robotov nájdete na stránke Robotics.news.

Tiež si pozrite epizódu podcastu stránky Natural News, v ktorej Mike Adams hovorí o pláne globalistov nahradiť ľudskú prácu systémami umelej inteligencie:

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak


Autor: Laura Harris, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. „chirurgické zariadenie s viacerými ramenami. Robot má chirurgické nástroje vrátane klieští, nožníc, skalpelov a iných, ktoré chirurgovia ovládajú na diaľku pomocou palubnej kamery“
  Roboti! Do roboty! Ja myslím, že alkoholom posilnená-istá ruka chirurga nemá zatial konkurenciu! Poznáte prípad nejakej sťažnosti na výrobcu borovičky?

 2. Ja keď vidím tie mladé dievčiny na TA3 a pod ako montujú pri tých robotoch v automobilkách nejaké komponenty do áut tak mi je nieže zle ale cítim sa jak v nejakej virtuálnej realite v ktorej je všetko veľmi zle.
  Sado – maso je proti tomu nič čo tu napáchali Dzurindovsko – Miklošovské lajná.
  Tomu Miklošovskému hovnu, čo bolo istý čas zalezené na okrajine treba dať doživotie za tie jeho svinstvá. Za pár rokov ich vlády po štátnom prevrate tu prevrátili všetky prirodzené hodnoty – ľuďom vzali čo sa dalo a vštepili im úplne zvrhlé túžby po všetkom čo je na západe. A táto dnešná liberálna svooič v tom len pokračuje. Ženy so šrobovákmi v rukách a v šedých montérkach na pásoch – to je teda niečo.

  • Nie všetky mladé ženy „makajú“ so šrobovákmi v ruke. Stačí sa zviditeľniť a ľudia, ktorí ťa takto už „poznajú“, ti dohodia džob za 14 tisíc v Europarlamente! No nevoľ ju, keď je taká pekná a poznáš ju zo svojej OBYVAČKY!

   „Moderátorsky mikrofón odhodila! Známa moderátorka Veronika Cifrová Ostrihoňová odchádza z RTVS, ako aj z diskusnej relácie Silná zostava.

   Je známe, prečo sa tak rozhodla. Cifrová Ostrihoňová totižto bude kandidovať vo voľbách do Európskeho parlamentu za hnutie Progresívne Slovensko. Moderátorka je bývalá poradkyňa expremiéra Eduarda Hegera. Pridáva sa tak k bývalému premiérovi Ľudovítovi Ódorovi, ktorý eurokandidátku vedie.

   Ďakujeme za Váš hlas
   Myslíte si, že sa Cifrová dostane do Europarlamentu?
   Áno
   2987
   Nie
   10783
   Hlasovalo: 13770“
   REPLY – „Moderátorka je bývalá poradkyňa expremiéra Eduarda Hegera.“ – to sú tí Miklóšovskí mladí lídri! Tupelá, ktoré „radia“ premierom bábkových slobodomurárskych vlád. Typické slobodomurárske tovarišstvo!
   https://www.cas.sk/clanok/2899379/nahly-koniec-cifrovej-v-rtvs-po-tom-co-spravila-tam-uz-nemoze-viac-pracovat/#32281_1

  • Miroslav Čižmár
  • Objektívne

   V automobilkách bežne robil ženy aj za minulého režimu. Aj pri páse, napíklad v slovenskej TAZ (Trnavské automobilové závody) / robili sa tám slávne 1203-ky.

  • Mikloša aj Dzurindu treba dať do basy na doživotie za vlastizradu! Keď na námestiach bojovali proti Mečiarovi, nehovorili že chcú darovať slov. veľkokapital cudzincom!

 3. Čo sa deje, že zrazu mainstream potvrdzuje to, čo alternatíva píše už dva roky??? ( https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0264410X24001270?via%3Dihub ) !
  Najväčšia štúdia nežiaducich účinkov vakcín na covid: Zvyšujú riziko neurologických, krvných aj srdcových porúch! | Topky.sk

 4. Kybernetická pandemie bude horší než ta COVIDová
  https://rumble.com/v4emal3-udlosti-kter-by-mohly-vst-k-zaveden-nwo.html
  něco přes 18 minut

 5. Nuž centrom obchodu a financií sa skutočne stane čoskoro Ázia, keďže EU a USA idú skrz nekryté prachy a green deal do večných lovíšť a hovoria o tom až ďalšie indície, napr. aj toto:
  https://www.trend.sk/spravy/vyvoz-zlata-svajciarska-bol-januari-najvyssi-sest-rokov ! Zaujímavé…

  • Presne podľa slov Pjakina.
   Globálny prediktor sa rozhodol preniesť riadiace a finančné centrá z EU a USA do Ruska, Číny a Iránu.
   Rusko zavedie nielen multipolaritu a zdravý rozum, ale aj NWO v štýle Číny.
   Nedá sa brániť “pokroku” – CBDC tu bude či chceme alebo nie… je otázne či sa pri nej zachová aj hotovosť alebo nie…

   • Rusko si ide svojou nezávislou cestou od kohokoľvek vrátane Globalistickej Číny, ktorá Rusko potrebuje na likvidáciu štruktúr Pax Britanica/Pax Americana.

    • Nezávislá cesta od Chabad Lubawicz? Čo nám to tu – a sebe ku.va nahováraš? Teraz inak.

     Veľmi dobre chápem dilemu, keď máš kamaráta a sleduješ, ako zrádza svojich kamarátov, ale ty si nahováraš, že teba nazradí. Kto má triezvyi rozum, tak to vyhodnotí, že zradí aj teba!. Takže bež do prdele s týmito pjakinovskými, putinovskými ilúziami! Nie – tvoja žena nie je kurva! Si len myslíš! Aký je rozdiel medzi slniečkárstvom a idiociou?

 6. Robot nikdy nenahradí človeka. Ale robot môže pomôcť ošetrovateľom s pacientom pri udržiavaní hygieny. pri masáži pacientov v kóme a bdelej kóme. Je ťažké nájsť ošetrovateľa, ktorý zvládne ošetrovanie pacienta. Je to ťažká a namáhavá práca. Pri zanedbaní starostlivosti o takéhoto pacienta často docháza k vytvoreniu dekubitov tretieho stupňa. Pacient v kóme tiež niečo cíti. A uvedouje si situáciu. Toby mal každý ošetrovateľ vedieť.

 7. Rusko: Vojáci NATO, převlečení za žoldáky, obsluhují protivzdušnou obranu na Ukrajině

  https://aktax.cz/rusko-vojaci-nato-prevleceni-za-zoldaky-obsluhuji-protivzdusnou-obranu-na-ukrajine/

 8. Je diskutabilné, či operáciu zvládne lepšie robot alebo klasicky chirurg. U nás pri laparoskopickej oprerácii hernie (pruhu) prederavili črevo a pacient mal na mále. Tiež som počul, že v jednej nemocnici pacientke vyoperovali zdravé oko namiesto onkologicky postihnutého. U nás na Slovensku sú žiaľ postihy za poškodenie zdravia lekárom veľmi nízke. Ešte dodávam, že operácia prostaty robotom je šetrnejšia ako klasická, laparoskopická. Asi preto máme na Slovensku len jeden. Nie som som lekár (chirurg) ….

 9. V dnešnej absurdnej a zvrátenej dobe už bude musieť pacient ešte pred anestéziou upozorniť chirurga,aby mu zoperoval tú správnu ruku,nohu,či oko,alebo ho priamo“vyskúšať“,ako učiteľ žiaka,či vie,čo má vlastne operovať…

  • Rozbitá váza

   Veď to je samozrejmé…ku všeobecnej spokojnosti…lebo aj chirurgovia sú len ľudia…a ešte som uspávačovi povedala, že sa chcem aj zobudiť.

  • To už budem vážne uvažovat nad tým či mám íst na operáciu žlčhíka alebo si to urobím sama a vyberiem si kamene pomocou jablčnej ššťavy a olivového oleja. Istota je istota°°

  • slyšel jsem o jedné české nemocnici, kde se pacient na očním oddělení dozvěděl, že bude prvním! pacientem, který se podrobí té operaci oka (diagnozu už si nepamatuju). Pacient primařovi odpověděl, že by byl raději, kdyby byl posledním pacientem, který tu operaci podstoupí a žádal, aby operace byal provedena v brně…. tato příhoda je možná víc jak 10 let stará.

 10. Keď sa dejú takéto veci
  https://www.hlavnespravy.sk/vedec-cekan-prosi-o-pomoc-nikdy-som-nebol-agent-cia/3411234 , tak možno očakávať len jedno. Tie vakcinačné svine očakávajú veľkú chorobnosť a úmrtia po očkovaní proti covide19 ! Mainstream čím ďalej tým viac púšťa ventili, upozorňuje ako zístiť včas infarkt, myokardiu a pod. píše sa poamyl o možných vedl. následkoch mňamiek a pod. !!! Všimli ste si to aj vy??? A za rokom WHO s pandemickou dohodou a Briti s výrobou ďalších mRNA smrtiacich jedov !

 11. Tých prípadov, keď robot ublížil človeku, je určite dosť (pozn.: vyvstáva otázka, či bol robot nesprávne človekom naprogramovaný, alebo – porucha „vo vysielači.., atď).

  O mnohých z nich sa nedozvieme, pretože povinnosťou globalizovanej spoločnosti je takmer absolútna podpora robotizácie, umelej inteligencie, elektro-mobility, green dealu a ďalších techno-kratických procesov, automatizácie a robotizácie, o ktorých dnes ešte ani nemáme dostatočné relevantné informácie, či a akým spôsobom nám budú konkrétni „roboticko-robotnícki spolu-pracovníci“ – užitoční. Ale ten valec už nezastaví nik!

  Nižšie dávam odkaz, ako robot v juhokórejskej továrni rozdrvil muža, ktorého nedokázal odlíšiť od dební, s ktorými manipuloval. Obeťou sa stal zamestnanec firmy na výrobu robotov, ktorý prišiel skontrolovať robotickú pažu zostrojenú pre fabriku triediacej a spracovávajúcej zeleninu.

  https://www.cas.sk/clanok/2864929/muza-pocas-beznej-kontroly-usmrtil-robot-jeho-posledne-chvile-zneju-ako-z-hororu/

  P.S: 1 – Nadchádzajúce generácie spejú k tomu, aby sa naučili, ako konštruovať a modifikovať naše telá, mozog a myseľ. Tí, ktorí vlastnia dáta, kontrolujú nielen budúcnosť ľudstva, ale aj budúcnosť života ako takého. Pretože dnes sú dáta najcennejším aktívom na svete. Prečo sú dáta také dôležité? Sú dôležité preto, lebo sme dosiahli bod, kde vieme hacknúť nielen počítače, ale vieme hacknúť aj ľudí a iné organizmy. Čo potrebujete, ak chcete hacknúť ľudskú bytosť? Potrebujete dve veci. Výkonný počítač a množstvo dát, špeciálne – biometrických dát.

  P.S: 2 – Veľký reset a nastupujúca éra technokracie ako ultra-diktatúry, aká nemá v ľudskej histórii obdoby, definitívne potláča záujmy jednotlivca a verejnú rozpravu, tá zaniká ako a-priori zbytočná obštrukcia. Už je – akože – neefektívne strácať čas diskusiami o veciach, keď ich realizácia môže prebiehať okamžitým prijímaním nariadení a zákonov. Žiaden z politických systémov nebol doposiaľ spôsobilý tak extrémne efektívne dozerať a riadiť spoločnosť ako – technokracia.

  Už sa nechala aj Lajnová mediálne počuť, že byrokratický aparátčici v Bruseli už „dumajú“ nad legislatívnou stránkou AI, aby sa mohla čím skôr v EP schváliť a následne „inštalovať“ do národných štátov. A vedzme, že nik zo slovenských politických špičiek (bývalých i súčasných), nebude PROTI!

  P.S:3 – Koniec – koncov, veď nám to elity ukazujú na dennej báze v tých ich kvázi – sci-fi trileroch (viď nižšie krátku 2:35 min. ukážku z filmu: Ex Machina).

  https://www.youtube.com/watch?v=dRwJDuPE8iQ

  • Je to možná budúcnosť. Akurát to nebude mať dlhé trvanie, pokiaľ by to malo byť globálne. Nakoľko škola života by prestala plniť účel. A potom príde ďalší reset civilizácie, ale troška „zábavnejší“ a komplexnejší, že sa aj švábovci a podobné indivíduá budú čudovať.

   V tom lepšom prípade, sa budú budúce generácie dohadovať, že čo to tu bolo za nejakú vyspelú civilizáciu, ak voľačo vykopú po nás, ak vôbec voľačo zostane. Tak ako my teraz špekulujeme o Atlantíde, Mu a ešte omnoho omnoho starších civilizáciách tu na zemi. Len kameň pretrváva. Sumeri, Májovia aj Egypťania vedeli prečo píšu do hliny a kameňa.

   V inom prípade sa planéta 0 stane pre typ organizmu, ako sme my už neobývateľná.
   A medzi tým kopec verzií, čo všetko sa ešte môže udiať.

   Uvidíme, čo všetko bude. Asi aj čo to zaujímavé zažijeme ešte aj my. Parádne vymyslené.

   https://www.youtube.com/watch?v=Yw63Ihm9WTY

   • Ako rozprával kedysi dávno pán Herakleitos z Efesu: „Všetko sa mení a večne plynie.“
    Všetko je hrou a manifestáciou protikladov, kde Život začína ich tancom. Magická sila tohto tanca láka každú bytosť k tomu, aby sa pridala a zúčastnila sa tohto tanca emócií, radosti Života i Smrti. Tanca častíc elektro-magnetického poľa.
    Kto je pripravený – chápe, pre ostatných je to len blábol, nezmyselné oblbovanie.

    Je potrebné odsunúť zo seba ten balvan vlastného Egíčka a znovu objaviť Cestu k Sebe i k Svetu, ktorá je uložená hlboko – v nás..

    P.S: Len toľko, vďaka, Seneca – za spätnú väzbu!

Pridajte komentár

*