Doma nesmie chýbať: Najmocnejšie antivirálne ovocie známe ľudstvu

Print Friendly, PDF & Email

baza-cierna-antivirotikum

Keď nás zastihne nádcha alebo chrípka, ihneď utekáme k lekárovi alebo do najbližšej lekárne. Problémom však býva, že bežné farmaceutické lieky iba maskujú príznaky ochorenia, no nikdy priamo vírus nezničia.

Antibiotík na baktérie má medicína mnoho, no antivirotík na vírusy len zopár a aj to sú účinné len sčasti a bežne sa na nádchu či chrípku nepredpisujú.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Schopnosť poraziť vírusy má len náš imunitný systém. Vírusy sú mikroorganizmy, ktoré sa množia vo vnútri buniek. Ak ich imunitný systém neodhalí a nezničí zavčasu, prepukne ochorenie.

Imunitný systém s vírusmi bojuje neustále. Ľudia si často ani neuvedomujú, že sú hostiteľmi vírusov, pretože naša imunita si s nimi podarí skôr, než by stihli v tele vykonať nejakú šarapatu.

Preto najlepším spôsobom, ako sa chrániť pred vírusmi, je udržiavať našu imunitu v dobrej kondícii.

Ak však zlyhá imunita, je tu ešte jedno riešenie – baza čierna.

Ako baza čierna ničí vírusy

V čase, keď prirodzená imunita zlyhá, môžete jej pomôcť prírodnými prostriedkami. Medzi nimi je jeden, ktorý je na boj s vírusmi obzvlášť efektívny.

Ide o bazu čiernu, ktorá s vírusmi bojuje hneď dvoma spôsobmi.

Prvou jej zbraňou je vysoký obsah antioxidantov. Účinkujú na rôzne typy vírusových ochorení, ako napríklad chrípka, ale aj na poranenia v prípade povrchových zranení.

Baza čierna je efektívna dokonca aj pri liečbe herpesových infekcií.

V roku 2001 publikovala Národná knižnica medicíny v USA štúdiu, ktorá uvádza extrakty z bazy čiernej ako účinné prírodné lieky s antivírusovými vlastnosťami, hlavne na rôzne typy chrípky.

V roku 2014 bola publikovaná ďalšia štúdia, ktorá ukazuje na to, ako extrakty bazy čiernej znižujú dobu trvania príznakov chrípky.

Ako sa v nej uvádza:

„Príznaky chrípky pominú v priemere o 4 dni skôr a ľudia, ktorým boli podané tieto extrakty, si vyžadovali výrazne menej pohotovostných liekov v porovnaní s placebo skupinou“.

V podobnom duchu sa nesie aj vyhlásenie Medicínskeho centra pri Univerzite v Marylande:

Prírodná liečba osteoartritídy

„Baza čierna má pomerne silné protizápalové, protivirálne a protirakovinové účinky. Jedna štúdia dokonca poukazuje na to, že dokáže usmrtiť kmeň chrípky H1N1“.

Čo robí čiernu bazu tak efektívnou?

Okrem už spomínaného výskytu silných antioxidantov má báza čierna ešte jednu úžasnú vlastnosť.

Obsahuje totiž látky, ktoré dokážu zastaviť vírusy v prenikaní do buniek, kde sa vírusy bežne rozmnožujú tým, že ich akoby zaobalia.

Doteraz vedci nevedia presne identifikovať mechanizmus, prečo prírodné látky tak dobre fungujú. Neznáme substancie pracujú v tele neraz priam záhadným spôsobom.

Navyše, často sa ukazuje, že na liečenie ochorení je potrebný komplex tak fyzických, ako aj duševných faktorov.

Preto nabudúce, keď budete mať najbližšie chrípku či nachladenie, nebežte hneď do lekárne po lieky. Namiesto nich si skúste vyrobiť elixír z čiernej bazy a čoskoro sa znova budete cítiť dobre.

Ako užívať bazu čiernu

Čiernu bazu je najlepšie užívať vo forme sušených bobúľ. Z nich si vyrobte napríklad sirup. Sušené bobule môžete aj pridávať priamo do iných pokrmov.

Sušené plody bazy čiernej zoženiete zvyčajne v obchodoch so zdravou výživou alebo v e-shopoch na internete.

Ďalšou možnosťou je veľmi chutný čaj z bobúľ alebo starších kvetov bazy čiernej, prisladený medom.

Spracoval: Badatel.netPodobné články

Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky môžu vyjadrovať názory, ktoré sa nemusia zhodovať s názormi redakcie.

 

Komentáre

  1. Treba dodat jednu dolezitu vlastnost bazy ciernej. Vo vacsich mnozstach posobi mierne jedovato hlavne na crevo. Preto sa moze objavit hnacka, pokial to s bazou prezeniete. Odporucana davka je jedna mala lyzicka do caju maximalne 3x denne.
    Aj ked ide o liecive rastliny, pri kazdej si treba pozriet na pripadne vedlajsie ucinky !

Pridajte komentár

*