Korčok zúrivo útočí na Fica, že nechce poslať našich vojakov na Ukrajinu. On by ich tam poslal bez zaváhania a vyvolal 3. svetovú vojnu! Korčok je pre Slovensko bezpečnostná hrozba, preto sa nikdy nesmie stať prezidentom!

Farmaceutický priemysel má problém: Študenti strednej školy vyrobili $750 liek za $2


Print Friendly, PDF & Email

Farmaceutický priemysel má problém: Študenti strednej školy vyrobili $750 liek za $2

Potom, čo Martin Shkreli zdvihol cenu Daraprimu, protiparazitického lieku používaného u pacientov s HIV na celom svete, z 13,50 $ na 750 $, rýchlo sa stal jedným z najviac nenávidených ľudí na svete.

Od tej doby došlo k neuveriteľnej prudkej reakcii.

Shkreli sa pokúsil o nápravu škody, ktorú utrpel predaj tohto lieku a nakoniec znížil jeho cenu o 50 % pre americké nemocnice (stále však boli náklady 30 krát vyššie, ako predtým, než zdvihol cenu).

Neznížil náklady pre súkromných pacientov, a tak stále platia šialenú sumu.

To vyprovokovalo študentov v Austrálii k vytvoreniu 3,7 g aktívnej zložky Daraprimu za 20 $, ktorá by sa inak na trhu predávala medzi 35 000 až 110 000 $ v súčasnosti.

To znamená, že jednu tabletu, ktorú Shkreli predáva za 750 $ si môžete teraz zakúpiť za 2 $.

Študenti z Austrálie dokázali vyrobiť tento liek ľahko a lacno

Študenti stredných škôl v Sydney pracovali na mimoškolskom projekte odvtedy, kedy oznámili zvýšenie ceny tohto lieku v roku 2015.

Všetci sa zhodujú na tom, že práca na niečom podobnom je stále aktívna.

„Práca na skutočných problémoch, ktoré ľudí trápia, nám dodávala viac entuziazmu.“ povedal jeden zo študentov 17-ročný Austin Zhang.

Študenti pracovali na projekte s chemičkou Alice Williamson z Univerzity v Sydney prostredníctvom online programu s názvom Open Source Malária, ktorý je zameraný na používanie verejne dostupných liekov na liečbu malárie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Potom, čo strávili 12 mesiacov hľadaním bezpečnejšieho spôsobu ako syntetizovať tento liek, sa im podarilo úspešne vytvoriť 3,7 gramov pyrimetamínu (aktívnej zložky).

Potvrdil to spektrograf, ktorý Williamson nazýva „jedným z najkrajších spektrografov, aké kedy videl.“

Hovorí, že študenti syntetizovali okolo „110 000 $ lieku.“

Aj keď študenti nemajú v pláne predávať tento liek, chcú ukázať svetu, že tabletka, ktorú predáva Shkreli za 750 $, môže byť v skutočnosti syntetizovaná a kúpená za 2 $. Im sa to podarilo.

Keby nič iné, prinesie to celosvetovú pozornosť na cenu tabletky. Vo väčšine krajín po celom svete je možné si ju zakúpiť za 1 $ alebo 2 $, ale v USA

Shkreliho spoločnosť obmedzila distribúciu kvôli zadným dvierkam nazývaným „uzavretý model distribúcie“.

Ak by chceli vstúpiť iní výrobcovia liekov na otvorený americký trh, museli by ich porovnávať so Shkreliho výrobkom a nakoniec by museli zaplatiť milióny dolárov.

Tento rozbitý zákon drží nováčikov mimo amerického trhu.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: themindunleashed.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Zaujimave a MMS mozete na malariu tiez velmi uspesne pouzit a cena je este mensia a zrejme je aj ucinnejsie…

Pridajte komentár

*