Vedci zistili, ktoré potraviny blokujú enzým umožňujúci množenie koronavírusu


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia uverejnená v časopise Frontiers in Plant Science ukazuje, že chemické zložky v niektorých potravinách rastlinného pôvodu môžu blokovať aktivitu kľúčového enzýmu v replikácii SARS-CoV-2, vírusu zodpovedného za ochorenie COVID-19.

Výskumníci z North Carolina State University (štát Severná Karolína) zistili, že mnohé polyfenoly v skúmaných potravinách boli schopné potláčať činnosť „hlavnej proteázy“ (Mpro) tým, že sa na ňu priamo viažu.

Bez činnosti uvedeného enzýmu nemôže zostať SARS-CoV-2 dlho nažive, nakoľko sa v ľudskom tele nedokáže množiť.

„Mpro v SARS-CoV-2 je potrebná na to, aby sa vírus mohol replikovať a zostavovať. Keď dokážeme túto proteázu potlačiť alebo deaktivovať, vírus zahynie,“ povedal spoluautor De-Yu Xie, univerzitný profesor rastlinnej a mikrobiálnej biológie.

Štúdia bola publikovaná 30. novembra a financovalo ju Ministerstvo poľnohospodárstva USA.

Flavanoly potláčajú činnosť najdôležitejšieho enzýmu pre replikáciu koronavírusu

Pre svoj experiment využili Xie a spoluautor štúdie Yue Zhu Mpro vírusu SARS-CoV-2, aby preskúmali polyfenoly, odvodené z rôznych potravinových zdrojov a identifikovali možné inhibítory.

Tím vybral 12 rastlinných zložiek patriacich do skupiny polyfenolov, nazývaných flavonoidy.

Tieto rastlinné zložky sú zodpovedné za jasné farby mnohých druhov ovocia a zeleniny a sú známe svojimi silnými antivírusovými, antioxidačnými a protizápalovými vlastnosťami.

„Jedným z cieľov nášho laboratória je nachádzať v potravinách alebo liečivých rastlinách nutraceutiká potláčajúce buď spôsob, akým sa vírus pripája na ľudské bunky alebo množenie vírusu v týchto bunkách,“ vysvetlil Xie.

Spolu so Zhuom uviedli, že počítačové simulácie predpovedali, že všetkých 12 nimi vybratých zložiek sa dokáže viazať na rôzne miesta Mpro.

Tieto simulácie tiež ukázali, že Mpri má časť, pripomínajúcu kapsu, ktorá sa dá „naplniť“ rastlinnými zložkami. Keď sa naplní, proteáza stráca mnohé zo svojich dôležitých funkcií.

Vedci identifikovali nasledovné potraviny, ktoré obsahujú uvedené flavanoly s najvyššou inhibičnou aktivitou:

 • zelený čaj
 • dva druhy muškátového hrozna
 • kakao
 • tmavej čokoláde ako flavanoly.

Ich ďalším skúmaním zistili, že tie zložky, ktoré sa nachádzajú v zelenom čaji a muškátovom hrozne, boli v potláčaní aktivity Mpro účinnejšie, než zložky v kakau a tmavej čokoláde.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

„Zelený čaj má päť testovaných chemických zložiek, ktoré sa viažu na rôzne miesta v kapse Mpro, čím ju v podstate premôžu a potlačia jej činnosť,“ povedal Xie.

„Muškátové hrozno obsahuje tieto inhibičné chemické látky vo svojich šupkách a jadierkach. Rastliny uvedené zložky využívajú na svoju ochranu, nie je preto prekvapením, že ich obsahujú práve listy a šupky rastliny.“

Ďalšie potraviny, ktoré dokážu zabiť koronavírus

Jedna skoršia štúdia tiež uviedla, že rastlinné nápoje ako zelený čaj dokážu SARS-CoV-2 pri inkubácii s vírusom in vitro tento vírus zabiť.

Nemeckí výskumníci na to prišli pri skúmaní schopnosti zeleného čaju, šťavy z arónie, granátového jablka a bazy inaktivovať rôzne vírusy, vrátane vírusu SARS-CoV-2.

Výskumníci zmiešali nápoje s vírusmi a inkubovali ich pri izbovej teplote. Po piatich minútach zistili, že šťava z arónie do značnej miery znížila infekčnosť vírusov v porovnaní s kontrolnou vzorkou.

Infekčnosť vírusu podstatne znížili aj zelený čaj a šťava z granátového jablka.

Šťava z arónie čiernoplodej deaktivovala po piatich minútach približne 97 percent vírusu SARS-CoV-2, zatiaľ čo zelený čaj a šťava z granátového jablka ho deaktivovali asi 80 percent.

Šťava z bazy na SARS-CoV-2 žiadny účinok nemala.

Výskumníci povedali, že nápoje mali rýchle a silné antivírusové pôsobenia, vyplývajúce z ich kyslosti, ktorá dokáže priamo deaktivovať vírusy a z prítomnosti polyfenolov ako sú flavonoidy, katechíny a taníny.

Záver

Na základe svojich zistení sú výskumníci presvedčení, že vyplachovanie úst týmito nápojmi môže pomôcť znižovať vírusovú záťaž, najmä keď k prenosu dochádza cez nos a hrdlo. Týka sa to hlavne respiračných vírusoch, vrátane SARS-CoV-2.

Nápoje ako zelený čaj a šťava z arónie čiernoplodej sú tiež na užívanie bezpečnejšie, než antiseptické ústne výplachy, obsahujúce silné chemické prísady.

Zbohom vysoký krvný tlak

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. nie nadarmo sa hovorí, že pohár vína denne neuškodí 🙂

  „Il vino è la risposta della terra al sole“ = „Víno je odpovědí Země na Slunce“
  – Margaret Fuller

  na flavanoly vo víne bola urobená dizertačná práca r. 2019
  ZMĚNY BIOAKTIVNÍCH A SENZORICKY VÝZNAMNÝCH LÁTEK RÉVOVÝCH VÍN V PRŮBĚHU SKLADOVÁNÍ

  „Flavonoidy (zahrnující flavonoly a flavanoly) se ve vzorcích bílých vín
  vyskytují v průměrném obsahu 36,00 mg.l-1. Tvoří tedy majoritní skupinu
  fenolických sloučenin, a to především flavanoly s nejvyššími stanovenými
  obsahy, což je trend viditelný u všech bílých vín. Nejvíce flavonoidů bylo
  stanoveno opět u vzorku Veltlínské zelené (VZ2; 102,75 mg.l-1). Z uvedeného
  množství převažují flavanoly (100,48 mg.l-1), flavonoly dosahují jen 1/50
  obsahu (2,27 mg.l-1). „

  • Merlot a Siraz puvodem pry z Perzie nejbohatsi…
   Na ostrove Ikario jsem pil take vina ktera jsou mirne radioaktivni neco jako Cesky Jachymov lazne… a prave tam se lide dozivaji nejvice z EU… Naucil jsem se tam take piti smes bilych a cervenych kolik chuti chces tolik si jich vytvor… Zitra jdeme pro Boujeale Nuovo…

   • Vyskúšaj Dunaj! Idiotský názov geniálnej odrody šľachtiteľky Pospíšilovej! Červené, DNA cukornatosť minimálne 26 – to preventívne, ak by nám EU zakázala docukrovanie, ale Slovensko má aj tak výnimku kvôli mimoriadne kvalitným okrajovým vínam. Chuť višní v čokoláde – erotické víno. Základ DNA Dunaja je Svätovavrinecké – moja krvná skupina.

 2. Ad „Šťava z arónie čiernoplodej deaktivovala po piatich minútach približne 97 percent vírusu SARS-CoV-2, zatiaľ čo zelený čaj a šťava z granátového jablka ho deaktivovali asi 80 percent.“ – takže ten vírus bol-je už izolovaný?! To je čo za informácia?!

  Niekto nalial do Petriho misky šťavu z arónie a potom to pozoroval pod elektrónovým mikroskopom? Ale pod elektrónovým mikroskopom hynie všetko živé! A op§ť – už niekto izoloval SARS-CoV-2 ?!

  „Šťava z bazy na SARS-CoV-2 žiadny účinok nemala.“ – si z vás niekto robí srandu a vy si robíte srandu z nás? Chcete mať aj vy účasť na tomto podvode?

  • Už len veta začínajúca mainstreamovým zaklínadlom „Vedci zistili“ – najlepšie „britskí vedci zistili“ – musí človeku vo „velíne“ zapnúť červenú kontrolku!
   https://media.istockphoto.com/photos/red-and-green-light-led-on-electric-control-panel-picture-id500928890?k=6&m=500928890&s=170667a&w=0&h=aHNeQBM-HxtISrzLcefLxILEpnK7_L6tK29r1ez30e4=

   • Definitiva

    Médiami prebehla len informácia odborných autorít, že SARS CoV2 doteraz nikto z chorého pacienta neizoloval. Nikto nezverejnil opak, dôkaz, že SARS CoV2 bol izolovaný.
    Médiami prebehla informácia, že SARS CoV2 je počítačový konštrukt a počítač tiež poskytol antigény, proti ktorým sa vyvíja tzv. vakcína. Popretie tejto správy v médiách nebolo. Teda ani nebolo možné izolovaným-neizolovaným vírusom nakaziť zdravého človeka /Koch/. Teda oficiálne nikto nedokázal, že nákaza Covid existuje, lebo bez pôvodcu nákazy niet ani ochorenia. Čo nie je v rozpore s tvrdením, že pacienti sú a zomierajú. Otázka je, či rozumieme tomu, čo tým pacientom je a čo je príčinou ich smrti.
    Vakcína sa vyvíja proti chimére, genetickou manipuláciou poskladanej DNA.
    Čiže je oprávnená otázka, proti akému zvieraťu to vedci skúšali tie čaje a šťavy? Čím tiež nespochybňujem, že uvedené fenoly účinkujú na korona vírus.
    Lenže SARS CoV2 sa nerovná korona vírus. SASRS CoV2 je chiméra, korona-HIV-protozoa, asi existuje v laboratóriu na tkanivových bunkách, mohol byť aj vypustený na slobodu, ale z chorého pacienta izolovaný nebol.
    Naviac vo Wuchane aj v Číne pandémia skončila z hodiny na hodinu a nové prípady sa nevyskytujú, lenže takto nákaza neprebieha a nekončí z večera do rána, toto dokáže iba politický vírus.
    Vo Wuchane vraj prebehli bujaré oslavy nového roku, žiadna izolácia.
    Celý Covid cirkus, ekonomický reset, LGBTI, migranti, zelená agenda, človek ako príčina otepľovania a plánovaná Superkríza beží len v EuroAmerike a je na namierená doslova proti bielemu človeku. Autogenocída, keď biele elity likvidujú svoj národ.

    Otepľovanie planéty je realita, je spôsobené slnečnou aktivitou. Vyhlásenie Trumpa na odkúpenie Grónska od Dánska je fakt. Ak Dáni ostrov nepredajú, USA urobia anexiu, vid. aj Lousiana, Aljaška, Texas, Nové Mexiko, Nevada.
    Ja tu dožijem, ale mladým odporúčam Sibír, severnú Kanadu. Genocída v Európe beží a jedinou záchranou pred klímou aj genocídov je Rusko. Kto prvý príde, ten prvý melie.

    Ak si počkáte na klimatickú krízu, tak prvé sa budú sťahovať elity a dav nebude mať zdroje na odchod, budete sa tu pekne smažiť a zomierať hladom. Rusko naviac prijalo plán štátneho rozvoja a stop oligarchii, s 32 bil. rubľov na tri roky a bude potrebovať odborníkov, veľmi veľa odborníkov.

 3. Ďakujeme za preloženie ďalšieho článku z môjho obľúbeného webu naturalnews.com
  Ešte by som pridala, že na zlepšenie imunity je dobré pridať:
  vit. D3 (napr. od Bádateľa v bio olivovom oleji – ja ho roky používam)
  bio olej z čiernej rasce (dostať v bio obchodoch)
  selén napr. 1 x do týždňa dať si niekoľko para orechov obsahujú veľa selénu, dobré je to večer namočiť a až na druhý deň jesť
  zinok napr. z tekvicových semienok
  Treba jesť protizápalovú stravu (vylúčiť tekuté oleje) znížiť omega 6 a zvýšiť príjem omega 3
  atď.

  • Len na upozornenie – my nemáme žiadny náš vitamín D. Ak nejaký odporúčame, tak sú to výrobky iných firiem, napríklad zo stránok Pre Zdravie.

   • Prepáčte moju nevedomosť. Ja roky užívam D3
    vitamín a na ňom je napísané:
    DamianVit
    Natural Health Service
    Vitamin D-3
    5,000 IU
    per serving
    doporučuje sa 2 kvapky, ja si dávam ráno 1 kvapku t.j. 2.500 jednotiek
    Ale každý sme omylný. Tiež sa nehrajem na „najmúdrejšú“.

 4. Ja som teda riadne dopletená:
  https://www.damianvit.sk/
  Ja som myslela, že táto web stránka má spojitosť s touto web stránkou a myslela som že http://www.vedomec.com tak isto. Asi sa mýlim.

 5. Zaujímavá web stránka:
  https://rizikavakcin.org/

 6. Definitiva

  Kým nemáte dôkaz o opaku, tak by ste to nemali zavrhnúť. Čas ukáže. Treba byť pripravený, žiadne testy, žiadne vakcíny a pozor na lieky.
  https://celostnivzdelavani.cz/vojak-napsal-o-testovani-a-podobnych-praktikach-v-armade

 7. O ČO „HRÁME“ VO V4!

  Hráme o pokračujúce životy našich 8-tisíc rokov starých pokolení! Hráme o našu jedinečnú DNA. Hráme o najdôležitejšie zdroje na planéte – o vodu a o pôdu!

  https://ulozto.net/file/eIwVXpTo4eJu/vyprahli-valka-o-vodu-ngc-mp4

  Tento dokument odstránil z internetu sám National Geografic, dôvody pochopíte z obsahu.

  1/ Už to, že sa objavil dabovaný v ČT, t. j. na území /spolu so Slovenskom/ hlavného rozvodia Európy – vyslovene upozornilo obyvateľstvo, že „Ups!“ – voda je nad zlato!

  2/ Dokument hovorí o organizovanom zločine okolo zdrojov vody. Snahy cudzích korporácií a ich politických poskokov totálne privatizovať zdroje vody u nás sú všeobecne známe. Áno – je to vodná mafia!

  3/ Dokument hovorí o spôsobe vysídľovania pomocou nedostatku vody – pripomeňte si geoinžinierstvo, chemtrails a HAARP a tých – presne 7 rokov „biblického“ sucha v oboch našich krajinách!
  Zadlžovanie farmárov = skupovanie pôdy bankami! Viď Babiš, ktorý ovláda vstupy a výstupy slovenského poľnohospodárstva a jeho skupovanie pôdy dlžníkov Agrofertom. Ha! A Babiš – podľa jeho vlastného vyjadrenia – nevlastní „nič“, lebo jeho firmy patria bankám a niť vedie až do Goldman-Sachs!

  Dokument Válka o vodu po krátkom úvode vysvetľuje, ako bola začatá príprava na vojnu v Sýrii – začalo to likvidáciou jej zdrojovej základne – poľnohospodárstva. Turecko odrezalo vodu a prinútilo vysťahovať jeden a pol milióna obyvateľov do strednej a západnej časti Sýrie. Tým vznikol sociálny aj humanitárny problém, takže prvých utečencov do EU vyhnal klimatický terorizmus Turecka – nie Islámsky štát. V každom prípade – podľa plánu globalistov na islamizáciu EU a výmenu jej obyvateľstva.

  4/ Dokument pokračuje, ako si Izrael privlastnil vodu Jordánu a fakticky tým terorizuje palestínske obyvateľstvo a Jordáncov. Dôvod? Arabi údajne nevedia s vodou zaobchádzať efektívne. Takže veľký pozor na to, kto si chce korporátne privlastniť NAŠU vodu kvôli „efektivite“

  5/ Dokument pokračuje „ódou“ na Izrael – akú úžasnú technológiu vlastní – odsoľovanie morskej vody membránovým spôsobom, čo vyžaduje obrovské množstvo energie a následnú úpravu na vodu pitnú. Tejto technológii predchádzala technológia vymrazovania.

  Ku tomuto z iných zdrojov – podľa jednej s prednášok prof.Petra Staněka – 4 Slováci sú autormi patentu na unikátnu výrobu pitnej vody – aj z odpadových vôd! Chybička krásy – vyžaduje to prístup k nanotechnologickej úprave striebra, čo Slovensko nemá. A teraz pozor – Izrael sa chce stať svetovým lídrom výroby pitnej vody na Zemi! Existujú konšpiračno-teoretické informácie, že Izrael už je schopný dekontaminovať vodu znečistenú spádom z chemtrails, teda – ak sa sionisti nedostanú ku priamej kontrole vodných zdrojov cez svoje korporácie a banky – kto vodu aj bude mať, ale nebude pitná – bude musieť spolupracovať s Izraelom pri jej úprave, takže nebuďme o 10-20 rokov prekvapení, že niekam posielame našu vodu, aby sme ju mohli odkúpiť späť upravenú na pitnú! Tu sa stále hrá o TOTÁLNU KONTROLU ZDROJOV NEVYHNUTNÝCH NA PREŽITIE!

  6/ A táto kontrola sa dá fyziky zrealizovať tak, že sa vyhladí a vymení pôvodné obyvateľstvo, ktoré má historický, kultúrny aj dedičný vzťah k týmto zdrojom! Naši MÚDRI PREDKOVIA sa tu zastavili, pretože tu našli všetko čo potrebovali pre tvorivý život napĺňaný prácou, pretože naša kultúra nie je kultúrou kozmopolitných židovských obchodníkov a chazarských výpaľníkov! Veru – srať na celého Jánošíka – to je ďalší kultúrne deštruktívny mýtus o gangsterskej a cudzo-agentskej „spravodlivosti“. U nás stále platí – „Cudzie nechceme a svoje si nedáme! Mor ho!“

  7/ Čiže ak si dáte info z tohto dokumentu do súvisu aj s tým, ako Čína odrezáva vodu Indii, nadávne „pretrhnutie“ priehrady v Laose, pokukovanie Číny /= svetové centrum riadenia globalistov/ po ruskej vode, po Bajkali, geoinžinierske odrezávanie európskeho rozvodia ČR a SR od pravidelných zrážok – musí vám byť jasné, čo robia tie zasrané chemtrail lietadlá nad našimi hlavami!

  Detto výmena-likvidácia rusko-ukrajinského obyvateľstva na Ukrajine – voda, pôda! Ukrajina samá stať centrom Chassidskej ríše. Čiže – vychádzajúc z info, že agentúry BBC a NGC sú nástrojmi globalistov – niet sa čo diviť, že z internetu sťahujú aj vlastné dokumenty.

  Stiahnite si to, než to zmizne aj odtiaľ. Tento dokument by mali vidieť hlavne žiaci a naši mladí ľudia – že voda netečie automaticky z kohútika!

  • Květa Čihařová

   Pane Maroši, prosím, napište mi na mail: [email protected]
   Zajímá mě Vaše léčba makrobiotikou. Podle čeho jste začal?
   Díky moc. Květa Čihařová

   • Květuško – moja priorita na internete je moja bezpečnosť – v žiadnom prípade sa nekontaktujem cez mobil ani cez strojovo cenzurované domény ako je entrum!

    Existuje program „pavúk“ – stačí poznať mailovú adresu a počkať si na prvý vstup – program prečíta heslo pri prihlasovaní. Buď to nevieš, alebo si myslíš, že to neviem ja! Navyše – ja som sa z cukrovky nevyliečil makrobiotikou a makrobiotika – mimo toho knižného tipu od Definitívy – ma nezaujíma. Žeriem to, na čo mám chuť a na čo mám peniaze.

 8. https://orgo-net.blogspot.com/2021/01/ivermectin-profylaxe-proti-covidu-nova.html
  Ivermectin jako předexpoziční profylaxe proti Covidu 19 u zdravotnických pracovníků ve vybrané terciární nemocnici v Dhace – observační studie.

 9. https://orgo-net.blogspot.com/2021/01/srovnani-umrtnosti-2012-2020-v-rakousku.html
  Srovnání úmrtnosti 2012 – 2020 v Rakousku, Německu, Itálii a Švédsku: v roce „pandemie“ nejméně úmrtí!

 10. Nevim proc stale verime ve Sa-TA-n-ta Claus.
  Jde asi jasme o vyvinute Zbrane Hromadneho Nicebmi a to je prevazny Terroristicky akt a horsi snad nez Holokausty? Tak na co si jeste hravjeme a chodime mudrujeem a poslouchame… Vcera komicky pohled. Manzele s nahubky a ejjich velka DOGAbez nahubku… Pry je hodna a teda asi oni ne prpoto ty nahubky a to ev volne p[rirode, zblaznili jsme se jiz ? Nasledujme Nikaragui a dalsi, „Zvitezime Kubanci, Vietnamci nad zrydy tohoto sveta? „

Pridajte komentár

*