Démonicky vyšinutý Západ si momentálne podrezáva svoje vlastné hrdlo


Print Friendly, PDF & Email

Démonicky vyšinutý Západ si momentálne podrezáva svoje vlastné hrdlo

(Henry Makow, henrymakow.com) Boj na Ukrajine je ‚metafyzický’… všetci, ktorí si cenia dolárové bankovky a súhlasia s konaním západných vlád to nikdy nepochopia. Nepochopia, že máme hodnoty, ktoré sú vyššie ako zlato.

Buďme k sebe úprimní. Buď Rusko v tejto veľmi špeciálnej operácii zvíťazí, alebo vstúpime do temného veku, z ktorého nebude konca, pretože to bude orwellovská jedná svetová vláda.

„Špeciálna operácia na Ukrajine predstavuje vyvrcholenie konfrontácie medzi Ruskom a západnými krajinami. Boje prebiehajú nielen na rozľahlom území Ukrajiny, ale aj v ekonomickej, politickej a kultúrnej sfére. Štýl anglosasov (t. j. slobodomurárskych židovských centrálnych bankárov) sa po stáročia nezmenil. A tak dnes naďalej diktujú svoje podmienky svetu a surovo pošliapavajú suverénne práva štátov.“ – Nikolaj Patrušev, tajomník Bezpečnostnej rady Ruskej federácie

„Ukrajinská kríza nám ukázala, že Západ je izolovaný od zvyšku sveta. Ide o alarmujúce zistenie pre súčasnosť a najmä pre budúcnosť.“ – Silvio Berlusconi, Il Giornale, 4. júna 2022

Vyjadrenie „báťušku“ pre blog Sokola

Ako ruský pravoslávny kňaz a kultúrny historik, ktorý žil vo viacerých krajinách západnej a východnej Európy, vrátane Ruska a Ukrajiny, nemôžem nepociťovať veľký smútok z udalostí, ktoré sa dnes odohrávajú.

Ale cítim aj veľkú nádej. Proces barbarskej nespravodlivosti, ktorý sa začal v roku 1914, ukončil starú Európu a prešiel všetkými možnými osudovými dátumami, 1917, 1929, 1939, 1945, 1968, 1989, 1991, 2014, aby sme vymenovali aspoň niektoré, sa teraz ďalej rozvíja a dosahuje globálnu úroveň.

Ako povedal Nikolaj Patrušev, špeciálna operácia nie je len vojenská udalosť, je oveľa, oveľa hlbšia. Je vojenská, politická, ekonomická a kultúrna.

To je dôvod, prečo trvalo tak dlho, osem rokov, kým sa starostlivo vykonali všetky nevyhnutné prípravy na operáciu. Existovala však značná pravdepodobnosť, že Západ odmietne zosadnúť zo svojho vysokého koňa arogancie a vyjednávať ako rozumní ľudia.

Vojenské samozničenie

Keďže Západ odmietol vyjednávať, bojiskom je zatiaľ ultramilitarizovaná východná Ukrajina.

Vojna však nie je medzi bratmi Ukrajincami a bratmi Rusmi, ale medzi Washingtonom s jeho vazalmi NATO/EÚ a Moskvou so svojimi spojencami z Donbasu. Niet pochýb o tom, že Rusko na Ukrajine zvíťazí, pretože má úplnú vzdušnú a námornú prevahu.

Rusky hovoriaci východ a juh Ukrajiny, takzvané „Novorusko“, ktoré bolo do roku 1922 súčasťou Ruska, oslobodzuje malá expedičná sila ruskej armády spolu s miestnymi jednotkami.

Operácia však nikdy nebola plánovaná ako krátka. Väčšina vedela, že to bude trvať mesiace a možno, vzhľadom na možné zasahovanie NATO, aj rok alebo viac.

Vojna je dlhšia, pretože kyjevská armáda sa na ňu pripravovala dlhých osem rokov. Budovala zákopy a opevnenia, vyzbrojovala sa obrovským množstvom zbraní a dostávala výcvik od NATO.

Ruské ozbrojené sily sú teraz nútené ničiť ukrajinskú armádu spolu s ukrajinskými nacistami, západnými žoldniermi a inštruktormi NATO.

Z tohto konfliktu sa zrodí nová Ukrajina. Možno sa teraz bude volať „Malorusko“ alebo si zachová názov „Pohraničie“. V každom prípade to bude malá krajina s asi 15 miliónmi obyvateľov s centrom v Kyjeve.

Nech už sa bude volať akokoľvek, v skutočnosti to bude Kyjevský protektorát, súčasť zväzového štátu s Ruskou federáciou, Bieloruskom a pravdepodobne ďalšími.

Politickí zradcovia

Odhalili sa tí, ktorí sú proti špeciálnej operácii a jej dôsledkom. Rusi a iní zradcovia z našich kruhov, pred ktorými sme neustále varovali a nikto si ich nevšímal, sa teraz ukázali.

Mnohí, hoci v žiadnom prípade nie všetci (aj keď tu nebudeme menovať mená), utiekli z Ruska a inde boli odstránení.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Nerozumeli slovám, že boj na Ukrajine je „metafyzický“. Oligarchovia a všetci, ktorí si nadovšetko cenia dolárové bankovky a priazeň západného establišmentu, to nikdy nepochopia – že máme hodnoty, ktoré sú vyššie ako zlato.

Dnes je na svete sedem miliárd ľudí nezápadného sveta v porovnaní s jednou miliardou ľudí západného sveta. Všetky medzinárodné organizácie, OSN, MMF, WHO atď., budú prerobené.

Prečo by aspoň niektoré z nich nemali mať sídlo v Rusku? Buď v Petrohrade, alebo v Jekaterinburgu, alebo na Kryme…

Hospodárska samovražda

Okrem ťažby surovín, technologických korporácií, zbrojárskeho priemyslu a rozsiahlych sektorov služieb (servisné služby), sa západný svet spolieha na „smiešne peniaze“, aby prežil.

Inými slovami, žije z tlačiarenských strojov, ktoré tlačia bankovky. Tie vytvárajú nesplatiteľný dlh a systémovú infláciu. Západný svet už desaťročia žije v bláznivom raji dlhov. Teraz sa však dostáva do bodu, keď už nedokáže splácať ani úroky z tohto dlhu. Bankrot prichádza.

Na druhej strane, skutočný svet sa nespolieha na špekulácie s finančnými „derivátmi“ a „termínovanými obchodmi“, ale na uchopiteľné veci, komodity, jedlo na jedenie (obilie, kukurica a hnojivá na ich pestovanie), ropu a plyn na výrobu elektriny a tepla, suroviny a minerály potrebné pre priemysel.

Inými slovami, už niekoľko desaťročí žije západný svet v bubline. Táto bublina teraz praská: kurčatá sa vracajú domov, aby prenocovali. Možno už túto zimu, ak nie skôr.

Očakávajte rozsiahle protesty a nepokoje v celom západnom svete a proti západnému svetu.

Kultúrny nihilizmus

Už niekoľko desaťročí, najmä od 60. rokov, sa zdá, že západný svet opustil svoje kultúrne základy a vzdelávacie systémy. Znamením tohto javu boli hordy mladých dievčat, ktoré kričali o svojich hormónoch, keď počúvali hudobné výtvory dlhovlasých mladých mužov.

Prvé náznaky tohto kultúrneho nihilizmu sa však objavili už dávno predtým, v roku 1914, v rôznych umeleckých a literárnych izmoch. Boli však ezoterické, rozsahom obmedzené a zo strany širokej verejnosti veľmi zosmiešňované.

Napriek tomu v roku 1949 mohol renomovaný anglický umelec Sir Alfred Munnings odsúdiť členov Britskej kráľovskej akadémie za praktizovanie moderného umenia a nazval Picassa a Matissa „hlúpymi maškrtníkmi“.

Prezrádza to infantilizácia západného vzdelávacieho systému – základných škôl, ktoré sa stali materskými, stredných škôl, ktoré sa stali základnými a univerzít, ktoré sa stali strednými školami.

Doktorát už naozaj nemá veľký význam, pretože deťom sa hovorí, že sú géniovia už len preto, že vedia rozoznať písmená latinskej abecedy. Táto degenerácia vytvorila infantilizovanú spoločnosť, čo je jasne viditeľné najmä z úrovne politikov a novinárov, no viditeľné je to úplne všade na negramotnosti a nesčítanosti súčasných západných spoločností.

Niet divu, že sme sa dostali k nacizmu „Zrušiť Rusko“, teda zrušiť Puškina, zrušiť Dostojevského, zrušiť Čajkovského, čiže zrušiť kultúru.

Záver

Teraz sme v bode zlomu nielen v európskych, ale aj vo svetových dejinách…

Buďme úprimní. Buď Rusko zvíťazí v tejto veľmi špeciálnej operácii, alebo vstúpime do temného veku, z ktorého nebude konca, pretože to bude orwellovská jedna svetová vláda.

Takáto diktatúra „Jedného sveta“ nebude mať žiadnu opozíciu. Všetci, ktorí ju spochybnia, budú potlačení.

Toto je naša posledná šanca odolať a vrátiť úder agresii, ktorá sa začala v roku 1914, agresii, ktorá bola vojenská, politická, ekonomická a kultúrna. Totalitnej agresii, ktorá vedie k totálnej smrti, smrti tela a duše.

Ale podľa všetkých vojenských správ, nehovoriac o proroctvách, Rusko zvíťazí.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Henry Makow, henrymakow.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Subjekt ktorý riadi projekt zotročovenia ľudstva nieje závislý na „západe“. Vôbec k tomu dnes nepotrebuje západ. Práve naopak, dnes usiluje o likvidáciu západu. Ale usiluje aj o likvidáciu všetkého čo je postavené na ľudskosti a teda aj o likvidáciu Ruského sveta.
  Hniezdočko si vytvára z Číny.
  V jeho pláne je čo najviac nasmerovať hnev ľudstva na západ, USA a židov aby sme sa my dole vraždili navzájom s elitami USA, sionu a oni Globalisti zostanú zasa ako neviniatka schovaní za oponou a budú ďalej ťahať za nitky.
  Pri pohľade na západ si hlbajuci človek musí niekedy položiť otázku : komu ten kolektívny západ vlastne slúži? Neokonom, sionistom, Židom? Veď oni sami teraz chtiac nechtiac kráčajú na popravisko sveta a robia všetko preto aby sa tomu vyhli ale vidia že sa blíži ich koniec. Tak kto tomu vlastne skutočne velí??????
  A aké má plány s nami, čo nepatrime k západu po likvidácii pax americana/Britanica????

  • Franta Záruba

   Mějme přesvědčení že vše skončí dobrem.

  • Jednoduchá odpoveď – „žreci Egypta“ – teda skutoční páni tzv. „faraónov“ ukrývajúci sa kde? – predsa v tom „slávnom“ dnešnom hniezde zmijí – v nedotknuteľnom tzv. „Švajčiarsku“ – preto aj v tzv. „Vatikáne“ je aká „garda“? – predsa „švajčiarska“ (dávajú to najavo mnohými symbolmi). Na územie Veľkej Tartárie a úplne všade v našom „svete“ sa šírila „križiakmi“ – dnešní JEZUITI – začali krvavé jatky, smrť, otroctvo. Dnešok je len vyvrcholenie dejov TEMNÝCH (chtonických) síl.

   Možno mnoho popísať a vyslúži si trvalý BAN.

  • Hniezdočko malo byt v Kazachstane.
   Ideologicky spor ľudstva by bol vedený vo vertikálnom smere medzi čínskym manažmentom a moslimskými pracovníkmi.
   Išlo by o kvalitatívnu zmenu keďže doteraz bol konflikt/napätie vedený v horizontálnom smere (kapitalizmus vs. socializmus atd.)

  • Kto tomu v skutocnosti veli? Chazarska zidosionistickoiluminatska satanisticka mafia ROTHSCHILD a spol.

   • A si si tým istý? Istý tým, že tá Chazarská…mafia nie je len „obchodným partnerom“, ev. „subdodávateľom tovaru“ niekomu – hierarchicky – ešte vyššiemu Bossovi? Premýšľam, ako vysoko by „Niekto“ musel ísť, keby chcel spraviť totálny Ordnung od Zla – na planéte Zem. Ale to je už zrejme otázka pre toho Najvyššieho!

    • „Koreňom zla je nevedomosť!“ – Budha
     Aforizmus pozná minimálne 2 vrstvy „nevedomosti“ – tú bežnú informačnú-vedomostnú nevedomosť, až idiociu, ale aj duchovnú nevedomosť – neznalosť Vyššieho JA.

     Ad „Kúpiť si tak CD, DVD s Pravdou, to by bolo výborné, ale také CD, DVD, nie je, neexistuje.“ – Bluesman – som sa „pobavil“! Som do tých dezinformovaných tupcov za 2 roky vrazil DVD cca za 300 eur – a to bol len zlomok pravdy – dopadlo to ako s drevom vyplaveným na pláž.

     Nikto – NIKTO! – nedokáže vypláchnuť roky zasranú žumpu čistou vodou tak, aby v nej bola už len pitná voda! Médiá zásadne – a zo zákona – nemajú povinnosť hovoriť pravdu, a ty – nikto – nedostane nikoho na nepohodlné prezeranie si nejakého „DVD Pravdy“, keď čarovná debna TV ponúka toľko zábavy!

     Áno! Pravda by sa dala – ako aj všetky informácie – šíriť zábavným spôsobom. Chcel som vybudovať takúto portálovú televíziu – myslím, že to dodnes nikto nepochopil, a zhora to ani nedovolia. „Kráľ je nahý!!!“ – no nie je to zábavné?!

  • Islamske elity maju kupene tych zapadnych hedonistov skorumpovanych aj s tymi judasmi (deepstaty, bilderbergy, sorosovia, masmedia…) Za tou globalizaciou je islamizacia, za tou negroidizaciou je islamizacia za tymi genocidnymi ideologiami, ktore su namierene iba na biely, europsky, krestansky svet (gender, lgbti, multikulti…) je islam!!! Otvorte uz konecne oci a vsimajte si realitu, co sa deje nie fantasteorie ktore nemaju logiku. Qui bono! sa deju tie absurdne veci?

 2. Vidíme a cítime v týchto časoch neuveriteľnú hybridnú vojnu o planétu Zem a ľudskú dušu. Vedie sa na všetkých možných úrovniach. A to i vo vesmíre s mimo-planetárnymi bytosťami a civilizáciami. Je tu hlavne boj o naše telo a našu dušu. Do tela bodnúť vakcínu, pre sicher aspoň 4 x a potom vedieť o každom, čo si myslí. Absolútna – totálna kontrola. Fyzická i mentálna.
  Putin však veľmi jasne odkázal v 1/2021 Schwabovi: „Naše priority sú postavené na človeku, jeho rodine, zamerané na demografický rozvoj a ochranu národa, na zvyšovanie blahobytu ľudí. Pracujeme na tom, aby sme vytvorili podmienky na dôstojnú a efektívnu prácu a úspešné podnikanie. Na tieto úlohy plánujeme sústrediť úsilie štátu, podnikateľov a občianskej spoločnosti…“ Inými slovami povedané: Rusko pôjde svojou cestou a kto chce, môže sa k nemu pridať, alebo zomrieť spolu s „kolektívnym Západom“. A dokazuje to momentálne aj vojenskou operáciou na UA.
  Klaus Schwab vyhlásil, že projekt zavedenia medicínsko-fašistického NWO sa podarí len vtedy, ak ľudia nebudú mať alternatívu, to znamená, že s tým budú súhlasiť aj veľmoci ako Čína a Rusko. Obe veľmoci zavedenie NWO odmietli. Našťastie!
  Takže bude to ešte veľmi, veľmi ťažké.Táto vojna bude trvať dovtedy, kým sa proti nej nepostaví každý zdravo mysliaci Človek celou svojou podstatou: Myšlienkami – „ja nie som a nebudem súčasťou tejto hry, lebo toto nie je moja hra“. Ako dlho bude trvať toto peklo, a aké silné bude, závisí len od úrovne nášho odporu a uvedomenia sa.
  Majme na pamäti, že nový spravodlivý sociálny systém – diktatúry svedomia v primeranej dostatočnosti – si musíme zaslúžiť. A to dokáže jedine Človek s čistou ľudskou dušou! Nie biorobot, nie otrok!

  • A ešte niečo pre úsmev na tvári (i keď – úsmev cez slzy).
   Básnička venovaná všetkým Igorkovým voličom:
   „Ja som Igor, ja som pán, všetkých som vás oje-bal! Moji zlatí voliči, všetkých vás mám u pi-či! Vy ste ma sem dostali a to ste si posrali! Seriem na vás zvysoka, spravím si z vás otroka! Vy ste moje ovce sprosté, dám vám zvonce a tie noste! Pred kamerami plače moje očko, to ma učil dobrý priateľ – Jožko Pročko.“

   • Prepac, ale vidim, ze tiez nie dokonca prebudena. Za koho bola schvalena Agenda 2030 a program WHO definujuci teraz pretriasanu pandemicku dohodu ? Za vlady Fica. Ktora strana vypestovala a podpirovala vysokopostavenych globalistov ako Šebčovič a Lajčák? Fico. Preco sa doteraz nedistancoval a nekritizoval Great reset ci Agendu 2030 Fico? Lebo ma rovnakeho pana ako zradcovska vlada! Vsetko je to len politicke divadielko! Ak sa mylim, vyvrat to prosim

    • Celý západný Svet, vrátane Slovenska, je jedno veľké teátro. S vopred obsadenými hercami, režisérom, scenáristom, zvukárom, kameramanom + divákmi. Niektorých to ešte stále baví, ale väčšina divákov už je z toho znudená a otrávená. A veľa z nich sa už toho divadelného predstavenia ani nezúčastňuje. Toš tak, milá Olga..

    • Fico je súčasťou neomarxistického tandemu – leberasti a „konzervatívni“ boľševici /socani/. Liberasti urobia 2 kroky vpred – a keď urobia prešľap – nahradia ich „konzervatívci“ – socani. Je to v podstate pufrovanie reakcie na ich riadenie – keď niečo poserú liberálni fašisti – po nich to pozametajú boľševickí fašisti – aby im celý systém pochodu „Walk like an Egyptian“ – 2 kroky vpred – jeden vzad – nevybuchol. A samozrejme – „spôsobíme problém a potom ponúkneme jeho riešenie“ – Ficom akože. Nahádzať ich do jedného vreca a utopiť v Dunaji! /Nie v Dubaji!/

    • Oilinka. You hit the nail.

  • zapredana SR

   Bla bla bla. Putin nie je samostatná jednotka. On sa poklonkuje ruskej oligarchii a chazarom. On je tiež iba vykonávateľ, toho čo sa dohodne s majiteľmi Bank od England.

 3. Ajša máš talent

 4. …áno Ajša, úplne si to vystihla….je tu boj o naše telo a našu dušu – absolútna kontrola…

 5. Kruljacova Mária

  👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍Ďakujem.

 6. Přesně, skutečné, pravdivé to je to oč tu běží!!!!

  • Jaroslav Vladimirovic

   V USA jsou jiz otevrene 2023 legalni obchody na substance
   MARYSKU TRAVU … olej
   TAK se sfetuj a bud stastny

 7. Díky za výborný článek a velmi dobré komentáře. Tento západní svět se hroutí, to je absolutně jisté. Spíše mi vadí, že většina asi nepochopí o co tu vůbec jde. Dojde li k demonstracím a násilí, bude to pouze násilí, které lidé uskuteční, ale pochopí o co jde a kde jsou příčiny tohoto stavu? Lidé jsou desítky let masírováni západní propagandou o tom jak skvělý je neoliberalismus. Většina přestala používat svůj vlastní rozum a úsudek. Proto mám strach, že nic moc nepochopí. José Martí řekl, že být vzdělaný je jediný způsob jak být volný. To je absolutní pravda, ale já si myslím, že dostačuje používat svůj mozek, dostatečně vědět co se kolem mne děje, snažit se, abych byl dobře informován a hlavně být sám sebou. Nikdy mi nemohou vnutit něco s čím moje vnitřní já nesouzní. To je podle mne skutečná volnost jedince a oni to nemohou změnit, i když mne budou pronásledovat nebo jinak ničit.

 8. 11. Júna 2022
  Viem prečo sa väčšina čuduje tomu čo sa to vlastne deje na matičke zemi. Nemáme, / niektorí ich majú, niektorí máme / informácie. Kúpiť si tak CD, DVD s Pravdou, to by bolo výborné, ale také CD, DVD, nie je, neexistuje. Keď zoberiem do úvahy, že každý má svoju pravdu, tak by to bolo mrhanie časom a nemalo by to žiaden pozitívny dopad na ľudstvo aj keby bolo zadarmo.
  Prirodzené právo, Božia gramotnosť, živý človek. To sú hodnoty za ktoré je potrebné sa postaviť.
  Nehrozí to, tak nech sa deje vôľa Božia.
  Záverom Vám ponúkam informácie, ktoré pomôžu pochopiť čo sa tu deje.
  S úctou. VrTo

  1. Nový svetový poriadok – Prof. Dr. Walter Veith – YouTube
  2. Tajomstva tajnych spoločnosti, Prof. Dr. Walter Veith – YouTube
  3. Jordan Maxwell o námořním právu – YouTube, české titulky
  4. Jordan Maxwell, The Hidden Dimensions of World Affairs, české titulky – YouTube
  5. 05 05 2015 Agenda 21 Agenda smrti Agenda 2030 – YouTube

  Boh s nami.

 9. Rusko navrhlo vytvoření nové „Velké osmičky“ bez USA.
  Starý systém se hroutí a svět už nikdy nebude jako dřív. To znamená, že instituce a organizace „minulé éry“ také dříve či později upadnou v zapomnění. Zanikne blok NATO, Evropská unie, WTO, MMF. Možná zanikne i OSN, protože již nyní je to absolutně bezzubá, fiktivní organizace ve službách zájmů Západu. Místo všech těchto starých odpadků se bude muset vytvořit něco nového, co bude mít skutečné řídící páky, a tedy i efektivitu a účelnost.
  Organizace „Velké sedmičky“ (dříve – G8, dokud nevyloučili Rusko), se podle plánu měla stát nástrojem pro vyvažování zájmů 7 největších ekonomik:
  USA, Japonsko, Německo, Francie, Británie, Itálie, Kanada

  Možná, že současná „Velká sedmička“ bude i nadále existovat, ale jako protiváha bude vytvořena jiná organizace. A příkladný obraz této organizace byl nastíněn ve Státní dumě Ruské federace. Předseda Státní dumy Vjačeslav Volodin konkrétně nastínil okruh nové G8 takto:
  Čína, Indie, Rusko, Indonésie, Brazílie, Mexiko, Írán, Turecko

  Obecně již vidíme, že všechny tyto země se tak či onak staví proti vůli USA. S Čínou a Ruskem je vše jasné. S Íránem ještě více. Indie také nepodpořila americké sankce a pomáhá Rusku je obejít (ano, má z toho prospěch, ale ne každá země si to troufne. Německo třeba nemůže). Totéž platí pro Turecko, které je sice v NATO, ale jako nešikovný kozák tam brání přijetí nových členů (pro Rusko je přijetí nevýhodné), nepřipojuje se k sankcím, nakupuje ruské zbraně, atd. Mexiko nedávno také stávkovalo: „My se nezúčastníme summitu zemí Ameriky, protože Američané tam nepozvali Kubu, Venezuelu a Nikaraguu „ (a tyto země jsou 100% pro Rusko). Neslýchaná drzost. Takový „osobní názor“ si nemůže dovolit ani Německo, ani Itálie, ani Japonsko. Odpor proti USA ze strany Brazílie a Indonésie není tak markantní, ale alespoň dodržují neutralitu a Brazílii bych dokonce označil za „sympatizující“ s Ruskem. Indonésie je v úzkém kontaktu s Indií a Čínou.

  V přepočtu na obyvatele se jedná o téměř 50 % světové populace (3,8 miliardy obyvatel). Zatímco současná „Velká sedmička“ má celkový počet obyvatel méně než 10 % (770 milionů). Z hlediska HDP – 37 % světové ekonomiky (55 bilionů dolarů). To je proti 30% u současné „sedmičky“ (45 bilionů).

  zdroj: https://www.pokec24.cz/politika/rusko-navrhlo-vytvoreni-nove-velke-osmicky-bez-spojenych-statu/

 10. ..kopec informácii, vďaka…

 11. Dovolím si přidat tip na zajímavou knížku – Vlastimil Vondruška Neviditelní. Je to ukázka toho, jak by to na Zemi mohlo vypadat po Velkém resetu a taky mj. krásná sonda do lidského chování. Kdož jste nečetl – vřele doporučuji.

 12. radšej prečítaj Hyenissova kobka, možno ešte kúpiš v Martinuse

 13. Isa is much more simple Russia take over Europe. China. USA as a agricultural land

 14. Cina nakoupila tisice USA produktivni agrarian latifundii v blizkosti vojenskych zakladen
  Dlouhodobe potichu jiz zs Bushe..Clintonu…

Pridajte komentár

*