Zvieratá sa so svojimi chorobami vyrovnávajú lepšie ako ľudia


Print Friendly, PDF & Email

Zvieratá sa so svojimi chorobami vyrovnávajú lepšie ako ľudia

(Dr. Vernon Coleman, Expose News) Môžeme sa veľa naučiť, keď budeme sledovať, ako sa zvieratá vyrovnávajú s chorobami, najmä infekčnými. Dokonca aj samotní ľudia sa už veľa naučili o medicíne a zdravotnej starostlivosti pozorovaním zvierat, no mohli by sme sa naučiť ešte oveľa viac.

Telo zvieraťa, rovnako ako ľudské telo, sa v čase ohrozenia dokáže chrániť, brániť a opravovať. Vstavané mechanizmy umožňujú zvieraťu existovať v celkom mimoriadne extrémnych vonkajších podmienkach.

Vnútorné mechanizmy tela (z ktorých niektoré sú mechanické, ale väčšina z nich je fyziologických) fungujú pohotovo, rýchlo a automaticky, aby chránili telo pred vonkajšími hrozbami.

Zvieratá rozpoznávajú to, čo nazývame „sila tela“. Vedia, že niekedy je neužívanie liekov najlepší spôsob, ako sa uzdraviť. Chápu, že najlepším spôsobom môže byť pôst, odpočinok, zotrvanie v teple, zvracanie alebo hnačka.

Ak však tieto systémy nefungujú alebo sa im nepodarí problém vyriešiť, potom správanie zvieraťa prevezmú inštinkty a vrodené vzorce správania.

Aby sme uviedli jednoduchý príklad – ak je počasie príliš horúce na to, aby vnútorné mechanizmy regulácie teploty zabezpečili integritu zvieraťa a ochránili ho pred poškodením, tak si zviera nájde tieň alebo začne plávať vo vode.

V prípade, že  zlyhajú tak fyziologické mechanizmy, ako aj vrodené inštinkty a zviera ochorie, potom sa zviera začne liečit samo pomocou liekov zozbieraných z jeho okolia.

Zvieratá sa zvyčajne nespoliehajú na externých lekárov, ale liečia sa sami. Svoje skúsenosti využívajú na to, aby sa vyhli chorobe a chránili sa pred chorobou. Ak však ochorejú, liečia sa sami. Zvieratá sa dokážu učiť jeden od druhého – a ak zviera potrebuje pomoc, iné mu ju často poskytne – pričom neexistujú žiadne špecializované zvieratá, ktoré by pracovali ako „lekári“.

Cieľom samoliečby je samozrejme opätovné nastolenie pocitu pohody. Na to potrebuje pacient (či už človek alebo zviera) rozumieť svojmu telu. Potrebuje poznať svoje silné a slabé stránky. On alebo ona potrebuje vedieť, čo je normálne a čo nie.

Pravdepodobne bude musieť zmeniť svoje vzorce správania – často dosť dramatickým spôsobom. Takže napríklad zvieratá často vyhľadávajú a konzumujú niečo, čo bežne nejedia a čo nemá žiadnu zjavnú nutričnú hodnotu.

Prirodzene, aby to urobili, zvieratá potrebujú vedieť, kde nájsť lieky, ktoré môžu potrebovať. A práve v tejto oblasti zvieratá vynikajú. Skutočne sú také dobré v hľadaní a používaní prírodných liekov, že mnohé z najúčinnejších liečebných riešení pre človeka boli identifikované práve pozorovaním zvierat.

V modernej ortodoxnej medicíne majú lekári tendenciu liečiť choroby útokom na patogén, ktorý je údajne zodpovedný za ochorenie. Moderná, západná medicína tak mení pacienta na bojisko – výsledkom čoho je, že v mnohých prípadoch narobí liečba viac škody než úžitku.

Moderný lekár má tendenciu ignorovať fakt, že napríklad infekcie sa často zmocňujú organizmu v stresových podmienkach a zabúda (ak vôbec vedel), že posilnenie ľudského organizmu je vždy rovnako dôležité ako útok na chorobu/patogén. Zaútočiť len na infekciu alebo chorobu znamená liečiť len symptómy a nie príčinu.

Na rozdiel od konvenčnej medicíny, praktici tradičnej orientálnej medicíny zastávajú holistickejší prístup, pričom predpokladajú, že patogén nie je priamou príčinou ochorenia, ale iba prejavom nerovnováhy, narušenia fyziologickej alebo psychologickej homeostázy. Zvieratá uprednostňujú práve túto filozofiu.

Zvierací prístup je holistický. Liečba celého organizmu – a napadnutie akejkoľvek infekcie – akýmkoľvek spôsobom najlepšie prinesie pozitívny výsledok. Zvieratá chápu, že choroba je často preto, že ich organizmus je nejakým spôsobom oslabený (napríklad suchom, hladomorom alebo premnožením) a že ak sa majú opäť úplne uzdraviť, musia riešiť vnútorné, ako aj vonkajšie príčiny choroby.

Sú to, samozrejme, len zvieratá žijúce vo voľnej prírode, ktoré sa vedia liečiť samé. Zvieratá na farmách oveľa pravdepodobnejšie ochorejú ako zvieratá vo voľnej prírode, lebo im ich okolnosti odopierajú možnosť liečiť sa.

Napriek skutočnosti, že existuje značné množstvo dôkazov o tom, že zvieratá ako kravy či ovce sú celkom schopné diagnostiky a liečby, majú tieto hospodárske zvieratá veľmi obmedzený prístup k odrodám liečivých rastlín dostupných vo voľnej prírode.

Hospodárske zvieratá ochorejú častejšie ako zvieratá vo voľnej prírode z niekoľkých dôvodov.

Po prvé, hustota chovu býva taká vysoká, že napríklad parazity sa ľahko a rýchlo šíria z jedného jedinca na druhého a stávajú sa endemickými.

Po druhé, zvieratá chované na farmách pravdepodobne nebudú mať vhodné príležitosti na cvičenie. Mnohým, ktoré žijú v uzavretých priestoroch, sú dokonca odopierané zdraviu prospešné vlastnosti slnečného žiarenia a čerstvého vzduchu.

Hospodárske zvieratá sú síce oslobodené od najhorších extrémov sucha a hladovania, ale ich životný štýl má ďaleko od zdravého. Okolnosti, za ktorých sú zvieratá držané, nevyhnutne u nich vedie k veľkému množstvu psychologických problémov.

Po tretie, je nepravdepodobné, že by si zvieratá mohli pochutnať na takom sortimente potravín, aký by im bol dostupný vo voľnej prírode. Strava, ktorú farmári dávajú zvieratám chovaným v zajatí, nemá žiadny vzťah k strave, na ktorej bežne žijú. Farmári napríklad často dávajú živočíšny odpad vegetariánskym zvieratám.

Stop Candida

V USA sa kuracie exkrementy dávajú ako krmivo hovädziemu dobytku („aby mu dodali bielkoviny“). Francúzska vláda pripustila nezákonné kŕmenie francúzskeho dobytka ľudskými odpadovými vodami.

Po celé roky farmári v Británii bežne kŕmili svoj dobytok rozomletými mozgami a miechami iného dobytka. (Práve to spôsobilo katastrofálne prepuknutie choroby šialených kráv). Farmári ignorovali skutočnosť, že bylinožravé prežúvavce nejedia mäso a nikdy sa nezapájajú do kanibalizmu.

V divokých alebo polodivokých podmienkach žijú kurčatá v prírode v malých skupinách, škriabu sa po lesnej pôde a jedia červy, hmyz a kúsky čerstvej rastliny. Používajú prach a slnko, aby si udržali svetlé perie a kúpu sa, keď prší. V noci hniezdia na stromoch, aby boli v bezpečí pred predátormi (ich pazúry sú prispôsobené na udržanie sa na konároch, aj keď spia).

Toto je zdravý životný štýl pre kura.

Takto sa však kurčatá na väčšine moderných fariem nechovajú. Chovatelia kurčiat selektívne chovajú kurčatá tak, aby rástli stále rýchlejšie a rýchlejšie. Zdvojnásobili rýchlosť, za ktorú kura dospeje. Svalstvo sa vyvíja rýchlejšie skôr než ich srdce a krvný obeh. No a výsledkom je, že vtáky sú neustále choré.

Ich kosti nie sú schopné udržať ich nadváhu, a tak sa lámu. Kurčatá umierajú od smädu a hladu, pretože sa nemôžu dostať k automatizovaným systémom podávania potravy a vody, ktoré zásobujú ich klietky.

Osemdesiat percent brojlerových kurčiat má zlomené kosti a 17000 vtákov zomiera každý deň vo Veľkej Británii na zlyhanie srdca. Farmári považujú tieto úmrtia za prijateľné náklady na podnikanie.

Krmivo, ktorým sú kurčatá kŕmené, je vyberané podľa čo najlacnejšieho zloženia a obsahuje len základné nutričné látky. (Jednou populárnou surovinou je rozomleté ​​mŕtve kura. Musia predsa niečo urobiť so všetkými tými mŕtvymi vtákmi.)

Sliepkam sa bežne podávajú antibiotiká, aby boli zdravé (napriek tomu, že farmári vedia, že tento zvyk je hlavnou príčinou vývoja organizmov odolných voči antibiotikám) a uchovávajú sa v polotme, aby zostali v pokoji.

Trpia mimoriadne vysokými teplotami (najmä keď je teplé počasie), stoja vo vlastných exkrementoch (ktoré sú kyslé a robia im pľuzgiere na nohách) a vzduch, ktorý dýchajú, je plný výparov, baktérií a prachu. Nie je prekvapujúce, že polovica kŕdľov brojlerov vo Veľkej Británii je kolonizovaná baktériami, ktoré môžu ľuďom spôsobiť neurologické problémy, artritídu, bolesti hlavy, chrbta, horúčku, nevoľnosť a hnačku.

Kurčatá z veľkochovov, rovnako ako iné hospodárske zvieratá, nedostávajú žiadnu slobodu a už vôbec nie šancu na samoliečbu.

Existujú aj dôkazy, že zvieratá chované v zoologických záhradách ochorejú častejšie než zvieratá žijúce vo voľnej prírode. Keď sa zvieratá narodia v zoologických záhradách, chovatelia to zvyčajne prezentujú ako dôkaz, že zvieratá musia byť šťastné. Tvrdili by chovatelia rovnako, že deti narodené v koncentračných táboroch sú dôkazom toho, že väzni v koncentračných táboroch boli šťastní?

Zvieratá v zajatí vždy zomierajú ďaleko mladšie, než by zomreli, keby sa mohli voľne pohybovať. V istom oceanáriu bola jedna slávna veľryba v skutočnosti trinásť rôznych veľrýb.

Gorily v zajatí umierajú s väčšou pravdepodobnosťou na srdcové choroby ako gorily vo voľnej prírode. Slony a žirafy chované v zajatí majú artritídu a problémy s nohami – poruchy, ktoré sú oveľa menej pravdepodobné u zvierat vo voľnej prírode.

Tri štvrtiny čiernych nosorožcov v zajatí zabije hemolytická anémia, ktorá nepostihuje čierne nosorožce v prírode.

Zvieratá v zajatí predvádzajú stereotypné pohyby, ako je chôdza, hojdanie alebo mávanie. Vyvinú sa u nich najrôznejšie nezvyčajné návyky – obtierajú sa o mreže klietok alebo chodia dopredu a dozadu v rámci svojich neúspešných pokusoch upokojiť svoje frustrácie.

Niekedy sa zvieratá v zajatí hnevajú. Napríklad slony sú zvyčajne najmierumilovní vegetariánmi, ale v zoologických záhradách sa občas stanú vražednými.

Stres je hlavným faktorom pri rozvoji chorôb medzi zvieratami a existuje jasný dôkaz, že zvieratá v akomkoľvek druhu zajatia trpia veľkým množstvom stresu. Zvieratá, ktoré bežne žijú vo voľnej prírode, sa v zajatí dobre neprispôsobujú. Ich imunitný systém skolabuje, keď sú oddelené od svojich rodín a priateľov a zavreté v klietkach.

Aj keď sú divé zvieratá chytené ešte mladé, často zomrú v priebehu týždňov alebo mesiacov, ak sú zamknuté v klietke. Tvory také rozmanité ako gorily a biele žraloky majú v zajatí tendenciu ochorieť a zomrieť. Imunitný systém zvieraťa je neoddeliteľne spojený s jeho okolím a s jeho vystavením stresu.

Samozrejme, existujú aj iné vysvetlenia zlého zdravotného stavu zvierat v zajatí. Zvieratá v zajatí jednoducho nemajú prístup k bežnej rozmanitosti potravín, ktoré by mohli nájsť vo voľnej prírode (z ktorých niektoré by nepochybne použili ako lieky).

Nemajú rovnaké prirodzené možnosti starostlivosti, rovnakú príležitosť na pohyb, rovnakú rozmanitosť spoločníkov a rovnakú pôdu. Keďže sú v klietkach alebo v obmedzených výbehoch, nemôžu sa vzdialiť od epicentier patogénov a tiež nie sú schopné vytvoriť si správne sociálne vzťahy s inými zvieratami rovnakého druhu.

V budúcej druhej časti článku si uvedieme príklady niektorých spôsobov, ako sa zvieratá správajú, keď sú choré.

Môžeme sa veľa naučiť, keď budeme sledovať, ako sa zvieratá vyrovnávajú s chorobami – najmä infekčnými. Ľudia sa už veľa naučili o medicíne a zdravotnej starostlivosti pozorovaním zvierat, ale mohli by sme sa naučiť oveľa viac.

Vyššie uvedená esej je prevzatá z knihy „Múdrosť zvierat“ od Donny Antoinette Colemanovej a Dr. Vernona Colemana.

Stop Candida

Autor: Dr. Vernon Coleman, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marek Košice

  „Farmári ignorovali skutočnosť, že bylinožravé prežúvavce nejedia mäso a nikdy sa nezapájajú do kanibalizmu.“

  A to je čo za blud? … Zoznam s 24 videami tento citovaný nezmysel neprestrieľne popiera…. NEEXISTUJÚ čisto bylinožravé/rastlinožravé/plodožravé živočíchy….

  https://www.youtube.com/watch?v=sSDUE1g-y5Q&list=PL6ZwxtVFPflsAbArCbLkq8tP5V9hljkJC

  Pozor – neukazujte vegánom, zrútil by sa im svet…

  • Marek Košice

   Kravy sa určite nezapájajú do kanibalizmu, ale o opiciach sa to povedať nedá. Tuším u šimpanzov je to pomerne časté v určitých špecifických prípadoch. A mäso jedia všetci, aj srnky, aj králici…… Cholesterol (a iné živiny) inak nezískajú….. Živočíšnu potravu jedia aj moje papagáje druhu kakariki (trošičku väčšie než andulka), mali by ju jesť VŠETKY papagáje. DOKONCA AJ SOĽ…… V tomto MATRIXE sú aj v knihách popísané také nezmysly že až…. Vraj soľ je jedovatá pre papagáje…. 😀 😀 :D…. Tieto andulky o tom nevedia, ešteže im to nikto nepovedal a tak si bez obáv spravili hostinu na kocke himalájskej soli……. O SOĽ SA IDÚ DOSLOVA ROZTRHAŤ, nikto im ju nenanucuje……

   https://www.youtube.com/shorts/E1wttzGog0o

   OTVORTE OČI, VERTE ZDRAVÉMU ROZUMU, SKÚSENOSTIAM, NIČOMU SLEPO NEVERTE……

   • Marek Košice

    *SOĽ je úplne iný prípad než napr. nejaká sladkosť (ideálne „tučná sladkosť“)…. Áno, zviera môže pozrať aj tučný zákusok a pochutnať si na ňom a nebude to z dôvodu že by bol pre ňu zdravý. V takom prípade ide však O KALÓRIE, ktorých má taká strava kvantum (sacharidy a tuky, bielkovín bohužiaľ minimum). V prípade SOLI sa o kalóriách baviť nedá. A samotná soľ (ničím neriedená) ani nie je chutná, pretože je, ako by som to povedal……………STOPERCENTNE SLANÁ??? Ale aj tak po nej „idú“…Prečo? Lebo je NUTNÁ pre zdravie.
    Keď si predstavím že po svete pobehujú možno aj milióny ľudí ktorí sa stránia soli (a nekonzumujú ju ani vo výrobkoch, čiže VôBEC), tak sú to obyčajné tupé ovce, ktoré naleteli bludu. KAŽDÉ ZVIERA (majúce jazyk) využije možnosť lízať soľ, soľ, ktorá je z väčšej časti SODÍK. Horčíku majú v prírode kopu, všetko horké je plné horčíka. Takže rozhodne tam nelížu nejakú epsomskú či glauberovu soľ… Ani draselnú soľ (draslíku je plno v každej rastline ktorá má dostatok sacharidov a nie je rafinovaná).

    • Sol má aj mierne protirakovinové účinky. Preto tá propaganda o jej škodlivosti. Čím sú potraviny spracovanejšie a škodlivejšie, tým viac soli sa tam „pýta“. Tiež degenerácia ľudí sa odrazí v degenerácii zvierat – to že niektorým bylinožravcom zadrbe, neznamená, že to je pravidlo. Čo viem tak vegáni nemajú nulové hladiny cholesterolu. Tiež neexistuje živina, ktorá sa nachádza iba v mäse a telo si ju nevie vyrobiť ako napr. u mačky taurin. To že má človek narušenú tvorbu napr. B12 súvisí so zlou „osádkou“ čreva. Tvorbu EPA, DHA narušuje celkový nedostatok kys. alfa linolenovej, tiež nadbytok kys. linolovej. Pokial si človek nemusel celý život vyrábať napr. taurin, po prechode na vegánstvo sa môže cítiť sprvu zle. Keď sa mu však naštartujú správne procesy v tele, vyrobí si ho toľko koľko potrebuje.

     • Áno, toto všetko je pravda…
      Kedy a kde sa celý kolotoč s našou nevedomosťou začal?
      Už v pôrodnici. Myslím, že sprisahaná bieloplášťová partia očkuje novorodencov vzápätí po ich príchode na tento choromysliaci svet hlavne preto, aby bol u krpčeka okamžite a v čo najväčšej možnej miere zablokovaný prirodzený rozvoj jeho inštinktu a tiež budovanie si jeho vlastnej imunity: lebo je potrebné mimino hneď odzačiatku dostať do jeho závislosti na „lekároch“.
      Pravda je konečne (dúfam, že už celosvetovo) vďaka genocídnemu tzv. „očkovaniu“ odhalená… už len vydržať – a hlavne: jesť len prirodzené potraviny.

      Priviesť na svet mimino treba doma, pod dohľadom „alternatívneho“ lekára alebo šikovnej zdravotnej sestry, a VŠETKY „očkovania“ – počnúc prvým – treba obísť veľkým oblúkom. Ideálne by bolo úplne ich zrušiť: ak ich nepotrebujú voľne žijúce zvieratá, isto neodchýbajú ani nám ľuďom. Dôležité je nedovoliť bielej mafii, aby človeka hneď prvým, nezmyselným „očkovaním“ ošklbala o vrodený inštinkt hneď na prahu jeho života. Lebo kolotoč s vysedávaním pred ambulanciami lekárov a opakované podávanie antibiotík – čo doteraz v otázke zdravia vyriešili??

    • Marek Košice:

     Soľ je potrebná na výrobu tráviacej kyseliny v žalúdku, zároveň ho sterelizuje. Sodík vyrovnáva osmotický tlak. Robí tkanivá pružné a pevné. Je aj v nervoch.

     Cholesterol pokrýva rany v cievach a bráni tak vzniku krvných zrazenín. Je súčasťou bunkových stien. Používa sa v žlči na vylučovanie škodlivých látok.

     Cukor je normálna potravina, ako slanina alebo chlieb. Kto má problém, nech ho neje, ale nech to nevnucuje iným.

     • Tak! Po predkoch sme nastavení na ketodiétu – na tuky. Cholesterol – to sú náplaste na choré cievy, ktorých zápal je spôsobený cukrami, bielou múkou 24 DNA a slnečnicovým prozápalovým olejom! No ale nekupujto, keď je to v zľave!

     • Pochybujem že cievy poškodzujú cukry alebo olej.

     • Zaujímavé ako svoj názor menil ketoguru Dr. Jozef Mercola. Najprv prísna keto. Keď sa mu znížila citlivosť na inzulín a zvýšil sa cukor zaradil sacharidové vlny. Ďalej zo zápalu obviňoval kys. linolovú, aby napokon prišiel na to, že za zápal môže vysoké železo v interakcii s kys. linolovou. To katalyzuje oxidáciu kys. linolovej. Keďže príjem hemového železa nedokáže telo dobre regulovať, a celkovo nemá telo mechanizmy na zbavenia sa železa, to sa ukladá do mäkkých tkanív a spôsobuje zápaly. Následne je pôvodcom XY civilizačných chorôb. Jeho riešenie? Flebotómia. Možno sa nakoniec dočkáme, že sa ketoguru konečne stane vegánom. Lebo žrať mäso a potom si musieť pre zdravie púšťať žilou mi príde trošku na hlavu…

     • Chyby nerobí len ten, kto nič nerobí. Mercola neustále skúma v oblasti zdravia a musíme ho pochváliť za to, že je ochotný si priznať chybu. To nedokáže veľa ľudí. Nakoniec sa možno dopátrame k tomu, že najlepšie je nerobiť žiadne extrémne diéty, ale mať vyváženú stravu. A kruh sa uzavrie.

     • A ešte doplním: príjem sacharidov je problém iba pri slabej citlivosti buniek na inzulín – telo nedokáže udržať nízku hladinu glukózy. Pri nedostatku draslíka a horčíka klesá citlivosť buniek na inzulín. Mercola jeden čas odporúčal ich užívanie. Na svete bolo tiež zopár kliník, kde sa liečila cukrovka druhého typu vegánskou dietou. Ono, keď systém podporuje jedenie živočíšnych výrobkov nižšou DPH, vytvára stránky ako https://www.zeru-maso.cz/, určite to s nami myslí dobre. Veď aj s vakcínkami to myslí dobre, nie? Myslím, že oficialne články, kde by odporúčali vegánstvo aj deťom, nenájdete…

  • Videl som video, v ktorom jeleň zožral hniezdo – možno to boli škovránky. Osobne mi z toho bolo zle – bolo to šokujúce. Ale ten jeleň to prosto zožral!

   • Bolo to šokujúce a čo chce tým autor článku povedať ?

    • Boža:

     zvieratá sú svine

     • To sú ked žerú ako svine a čo ludia , ked žerú ľudí taký kanibaly tych by ste ako pomenovali je mi z nich na zvracanie ked si pomyslím, že človek sa kŕmi s človekom bez mihnutia oka zožerie človeka tomu nevieme pochopit so zdravím rozumom , ja a ešte aj tu na Slovensku sa objavil jeden známy kanibal ktorý jedol človeka tak nečudujme sa
      zvieratám ktorý to urobia ved zviera nemá rozum ale človek ho má

     • Boža: Niektorí ľudia a organizované bandy si nezaslúžia žiť.

  • Stará známa vec – ako sa požierali karasy – to bolo dosť nechutné – ako sa vôbec objavila v tých bylinožravých rybách taká dravosť! Mám zažité!

  • Tak takéto tam nie je:

   https://www.youtube.com/watch?v=sSDUE1g-y5Q&list=PL6ZwxtVFPflsAbArCbLkq8tP5V9hljkJC

   Znovu klameš a zavádzaš. Aj minule si tvrdil, že jelene žerú myši a poľovníci sa na tvojom vtipe smiali až sa im bruchá triasli.

 2. Marek Košice

  NOVÉ ŠPIČKOVÉ VIDEO V ČEŠTINE, OD ČECHA, O PLOCHEJ ZEMI……………….
  Áno, žijeme na stacionárnej PLOCHEJ (ploché vodné plochy, povrch sú roviny, nížiny, pohoria, atď…) ZEMI.

  https://www.youtube.com/watch?v=DIwP7nUei1o

  • Plochá Země: Ultimátní průvodce nesmyslnou konspirací – Spiknutí #95
   https://www.youtube.com/watch?v=EVJPad-N6cY

   • Marek Košice

    Vladimír :
    1. Napíš mi ako je možné, že „gravitačná sila Mesiaca“ je schopná priťahovať obrovské masa vody, ale nepritiahne ani kvapku vody z pohára ktorý sa nachádza na pobreží, alebo v strede oceánu na palube lode…. 😀 😀 😀 ….a nepritiahne ani zrnko piesku…

    2. Napíš mi ako je možné, že keď je Slnko údajne obrovské a vzdialené od Zemegule 150mil km, TAK PRECHOD Z TEMNEJ NOCI DO POLUDNIA (bavíme sa o svetelných podmienkach, ignoruj čas na hodinkách) trvá celé hodiny a nie maximálne pár minút? Veď naraz rovnako intenzívne je v prípade Zemegule a megaSlnka osvetlená CELÁ POLOGUĽA ROVNAKO (urob si pokus so žiarovkou a guličkou). KEBY SME ŽILI NA ZEMEGULI, prechod z temnej noci do „slnka nad hlavou“ by trval maximálne pár minút. A TO SA NEDEJE…

    3. Vodné plochy sú ROVNÉ, horizont je len OPTICKÝ (šošovka má svoje limity, šošovka super ďalekohľadu má vyššie limity než šošovka oka)…..Horizont je OPTICKÝ, zbieha sa zdola a zhora do bodu „v úrovni oči“……Existujú hotely kde ani nedovidíš na koniec chodby, pretože chodba je veľmi dlhá a podlaha a strop sa ZBIEHAJÚ DO OPTICKÉHO HORIZONTU…….Presne takto „miznú“ LODE za „OPTICKÝM HORIZONTOM“ na oceáne, „inteligent“…….

    4. Ako je možné, že Zemeguľa sa točí obrovskými rýchlosťami okolo svojej osi, okolo Slnka, atď, A PRITOM TO NEMÁ ABSOLÚTNE ŽIADEN VPLYV na :
    a) prúdenie vzduchu ……..Môže byť ako totálne bezvetrie, tak hurikán…….a Zemeguľa sa „točí“ stále rovnako……
    b) na oblohe môže byť X mrakov (ktoré vidí jeden človek, a teda beriem do úvahy mraky ktoré sú pre konkrétneho človeka viditeľné, dostupné jeho zraku), ale každý z nich sa pohybuje „PO SVOJOM“? Jeden stojí na mieste, iný ide doľava, ďalší tiež (ale pomalšie), ďalší „dozadu“, ten čo je najnižšie sa pohybuje do prava….. … MOŽNÉ TAK ISTO LEN NA PLOCHEJ ZEMI……..

    Ľudská hlúposť nemá medze a ja sa nedivím, že o chvíľu preto „končíme“ a celý svet & Peklo bude zresetovaný…

    • Objektívne

     Aj mravec môže zistiť, že chodí po valcovej tyči aj keď jemu sa zdá, že chodí po rovine. Stačí keď si na tyč nakreslí kruh a spočíta jeho veľkosť. Ak to, po čom chodí nie je rovina, tak mu veľkosť kruhu nevyjde ako 2*PI*R.

     • Miroslav Čižmár

      Zistil som, ako by sa mohol Aristoteles jednoduchšie dopracovať k hodnote π pomocou antickej geometrie. Uhol 2 radiány sa totiž dá narysovať aj bez uhlomeru, len pomocou pravítka a kružidla. Potom sa dá pomocou uhlových zlomkov ľahko vyrátať hodnota π.

     • Čižmár: Nakresli si kriedou na koleso čiarku, otoč ho, a máš číslo pí. P ako primitivizmus.

     • Miroslav Čižmár

      Rumcajz
      to sa neráta. V antickej matematike by táto metóda bola zločinom. Smie sa použiť len kružidlo a pravítko. Skúste vyjadriť hodnotu π v zlomkoch.

     • Čižmár:
      Ty si pamätáš ako to bolo v antike?

     • Miroslav Čižmár

      Pamätám si to. Matematika bola remeslo, ovládal ho každý majster. Kružidlom sa dokonca nemohli prenášať vzdialenosti. Porušenie matematických postupov sa trestalo.

     • Čižmár: Ukáž nejakú fotku z antiky.

     • Miroslav Čižmár

      Nedajú sa sem pridávať fotky.

     • Miroslav Čižmár

      Nechce sa mi, a navyše v antike neboli fotoaparáty

     • Čižmár: Poznáme rôzne antiky. Mám kopa fotiek z antiky. Nefotil som ich ja, tak dlho nežijem.

    • Marek Košice: To sú samé tvrdenia, žiadne dôkazy.

    • MzK – len ťa poopravím. Treba počítať s ilúziou. A s tou nikto nepočíta. Ilúzia s Blue beam a riadenou demolíciou „Dvojičiek“. Tie lietadlá sa „vyparili“! Napr. Ilúzia s nejakým kovid výrusom – nikdy nebol izolovaný, nikdy nebol skúmaný . ale vám ho nakreslili – aby ste mali ilúziu, aby ste mali predstavu! Aby ste uverili! Guľatá Zem? Ilúzia glóbusu! Donekonečna nejaké NASA produkuje grafiku Zeme – a nikdy nie je ustálená! Hubblov ďalekohľad poskytuje snímky galaxií – ale nie jedinú snímku Zeme! Pretože Hubblov ďalekohľad je umiestnený na stratosférickom lietadle! Idioti! Urobte si selfíčko na svojom vlastnom hajzli! A budete vedieť, ako vyzerá váš vlastný svet!

    • Ak budeš pozorne pozerať odkazy nájdeš tam aj odpovede na tvoje otázky. Lenže ty si asi na psychiatrii zavretý pod „kupolov“ a občas na teba svietia, aby lepšie videli čo za hlúposti stváraš.

  • Problém spočíva v tom, že tieto „špičkové“ videa nakrúcajú špičkoví blbečkovia na špičkových elektrických kolobežkach! Ko.ot s rozžiareným pohľadom!

 3. „Jeden stojí na mieste, iný ide doľava, ďalší tiež (ale pomalšie), ďalší „dozadu“, ten čo je najnižšie sa pohybuje do prava…“

  Aj myšlienky v hlave človeka môžu ísť rôznymi smermi…a potom to stojí za veľké…
  Teraz neútočim na žiadnu teóriu, absolútne na žiadnu ale nanič je to, že rôzne teórie sa dajú zlepiť za jednu noc niekde kde za ne sociálnym inžinierom dobre zaplatia a sú postavené tak, že ich nemôžeme nijako jednoznačne dokázať či vyvrátiť a potom nasleduje to niekoľkotisícročné „rozdeľuj a panuj“ – šupnú sa anonymne do informačného priestoru a my si nad tým lámene hlavy a vzniká z toho len trieštenie spoločnosti a nič iné. No isteže sú rôzne argumenty pre a proti v každej teórii ale KAŠĽAŤ NA NE- nevieme odkiaľ to ide a jak vidieť tak nevieme ani to čo to s nami má robiť. Tieto veci pri poznávaní toho najdôležitejšieho v živote môžeme kľudne obísť. Isteže sú zaujímavé a dokonca ak majú v sebe aj kus pravého obrazu o svete tak cez to všetko smrdía podfukom a zlým zámerom.

  • Pre Marek – Plochá Zem

  • Trefné, Achnaton. Áno, podvodníci darebáci robia všetko pre to, aby zahltili celú našu myseľ nepodstatnými prkotinami a odviedli tak našu pozornosť čo najďalej od pravej podstaty.

 4. Zvieratá žijúce s človekom v domácnosti (ktoré ku človeku prilnuli s láskou) dobrovoľne od neho preberajú mnohé negatívne energie, ktoré si človek svojim spôsobom života viaže na seba a ktoré by mu spôsobili závažné ochorenia. Takéto niečo ľudia ani netušia. A pravda je aj taká, že zvieratá na Zemi preberajú negatívne chovanie ľudí – dá sa povedať, že im z nás hrabe a potom sa aj tak prejavujú – neprirodzene. To je tiež španielska dedina pre dnešné ľudstvo. A potom ako by vyzeralo ak by sa na Zemi mohli zvieratá chovať prirodzene? Chm, to by sa museli prepísať mnohé odborné knihy a zmazať všetky prírodovedecké dokumenty.
  Choré ľudstvo – chorá fauna.

  • Eugenické žiarenie. Poznám prípad – chlapík mal problém s nohou a tak bol na to sústredený, že jeho pes – bullteriér, ktorý bol na neho naviazaný – dostal nádor – tiež na nohe. Našťastie – chlapík sa zorientoval a potom začal liečiť psa – čo trvalo minimálne 90 dní lebo procedúra toľko trvá – 90 dní do choroby a 90 dní z choroby. Problém spočíva v tom, že tá psychosomatika funguje na emocionálnej úrovni a zvieratá fungujú práve na emocionálnej úrovni. Takže všetky strachy a stresy od nás preberajú. Človek tvorí nielen dystopickú spoločnosť, ale aj dystopickú prírodu. Inak – aj ja už nemám tú radosť z prírody, akú som mal kedysi. Niečo sa stalo. To odporné sypanie každý deň. Vedia vôbec tie hovädá na lietadlách – čo robia?! Alebo za peniaze je to jedno? Predstav si vetu, že „môj syn je pilot chemtrails a mne je to jedno“? Každý boží deň nám skupina ľudí robí zle! A nás to neserie!

  • Výstižné, Achnaton.
   Mám jednu otázku: O mačkách je všeobecne známe, že nás, aj prostredie, v ktorom sa nachádzajú, zbavujú negatívnej energie. Vieme, či majú túto danosť (hoci v menšej miere) aj psíky? Ak áno – ktoré plemeno by bolo na tento účel najvhodnejšie?

   • Emily, tak to si ma trocha zaskočila..
    Ono to nieje tak že mačka si ľahká tam kde je negatívne pole a podobne – toto vážne je mimo. A tiež je to tak, že zviera neodoberá z človeka negatívnu energiu z radosťou a tiež tá negatívna energia nie je ničím čo by mačke alebo akémukoľvek zvieraťu prospelo. Je to asi tak že keď vidím človeka ktorého mám rád, že urobí nejakú hlúposť – napríklad chodí v zime po tenkom ľade a preborí sa do ľadovej vody tak za ním skočím ho zachrániť.
    Ale veru, že sa mi tam nebude chcieť ani trocha a už vôbec nie z radosťou keď si uvedomím oi ma tam čaká (to pracuje mozog – kalkulácie) ale z lásky k nemu to urobím bez súdenia.. Zviera nepremýšľa, je človeku oddané (nie verné – vernosť pramení len z ducha, ktorého zviera nemá) a jednoducho to tiež keď zviera zachraňuje svojho panay, urobí to i keď bytostne cíti, že prekonáva ťažké fyzické prekážky keď sa pod jeho pánom prepadne ľad. Takže celkovo sa človek má cítiť ako vinník, že ho zviera k nemu láskou prilnuté všelijako zachraňuje a odoberá od neho rôzne negatívne ani nie vplyvy ale skôr už následky – choroby. Nemá byť hrdí, že je to takto „dobre vymyslené“ alebo že zvieratá sú tu na to aby nám spestrovali život či pomáhali fyzicky či psychicky prežiť na Zemi. Bytostná sféra a duše všetkých zvierat či už skupinové alebo už ako samostatné (oddelené) majú úplne vlastnú povedzme životnú dráhu a ich život tiež nekončí fyzickou smrťou na Zemi.
    Majú právo aby s nimi bolo vždy dobre zaobchádzané. keď je ľudstvo fyzicky geneticky závislé na potrave z ich tiel – tak majú právo byť chované s láskou a usmrcované čo najšetrnejsim spôsobom a to v každom prípade s ospravedlňením od človeka. Zviera nie je a nemá byť odpadkovým košom všetkého toho doň človek hádže vedome alebo nevedome.
    Mnohí ezoterici sú bludári – povyšujú zviera na úroveň človeka a mnohí zadubenci sú tiež bludári z opačnej strany – zvieratá považujú len za zdroj potravy, zábavy a vybitia si energie.
    Takže zvieraťu nechať či je zvieracie, človeku to čo je ľudské a Bohu čo mu náleží a nemiešať sa do toho – nemeniť to.

    • Emily, ešte dve veci – nielen zvieratá žijúce v blízkom styku s ľuďmi trpia ich energiami ale je to tak s celou prírodou na Zemi.
     A druhá – minulevsom písal, že mi už neprináša pobyt v lese takú radosť ale nieje to len o prírode na mne lebo keď idem do hôr tak síce cítim prírodu – čisto len ňu a dokážem tam byť len ja a ona ale to čo mi tam „kazí “ radosť je to , že ona je ľuďmi – ľudským citom „vybývaná“.
     Preto mi je v nej občas smutno lebo po ​čistých radosti z nej zanechaných ľuďmi tam už nenachádzam ani pamiatky ale zato tam nachádzam čoraz viac túžob zažiť nejaký zážitok… také povedzme očakávané, instantné na mieru šité zážitky , ktoré si človek nechá do hlavy nahúkať od iných alebo z médií a potom to v prírode hľadá.
     Preto neznášam keď niekto potrebuje všade v prírode budovať chodníčky, cyklochodníky, bufety a zo všetkého robiť turistické atrakcie. Je to umelé a odtrhnuté od prírody a úplne to človeka oddeľuje od prežívania toho čo v nej je. Ak niekto celou cestou horami myslí na to že ešte 20 km a sme na vrchole nejakej hory a cestou si obzerá prírodu tak v nej energeticky nezanecháva nič čo by ju alebo ma samého tešilo keď do nej vkročím.
     Aj keď to tam v prírode nieje fyzicky vidieť tak to ľudské prežívanie oddelené od prírody je v nej pochádzané ako odpadky.
     Preto je mi občas v prírode smutno lebo tam už nenachádzam stopy po ľudskej radosti a úplnej uvoľnenosťi.

     • A do tretice – čím ďalej viac to ide k tomu, že každý kto chce bývať v prírode alebo sa v nej zdržiavať tak to ide k tomu, že nakoniec zostane v nejakej ohrade, rezervácii…a keďže toto si uvedomujú nielen kapitalisti ale aj tí nad nimi – tí čo ich vytvorili tak to ide teraz zasa už aj opačným smerom – wilderizácou. Takže buď ti tu prírodu celú rozoberú (ako to bolo doteraz) alebo ju nechajú zdivočiť ale teba ako bežného človeka z nej navždy vyženú.
      Jedno lepšie než druhé.

     • Dnešná príroda je už pridlho ničená nielen fyzicky či mechanicky, ale čím ďalej, tým viac aj chemicky, biologicky, rádiologicky…
      Už nič nie je, ako bývalo. Zostáva len dúfať, že sa nájde niekto, kto hodí všetkým živým bytostiam záchranné lano a rozumovo zdegenerovanému ľudstvu naleje aj zdravý rozum.

 5. Informácia pre tie narcisy, čo sa vysmievajú z ľudí, ktorí sú intelektuálne nad nimi a nálepkujú ich konšpirátormi, dezolátmi a šíriteľmi hoaxov:
  https://protiproud.info/zdravi/7955-ptaci-chripka-priprava-nove-plandemie-vakciny-jsou-jiz-vyvinuty-a-naskladneny-nemoc-ktera-jeste-neni-uz-maji-i-dalsi-ockovaci-programy-masakr-totality-kdy-vypusti-temne-sily-do-sveta-dalsi-vlnu-biologickych-zbrani.htm
  Tak si to pozorne prečítajte a odložte, na pripomenutie, keď to príde ! Som zvedaví, ako sa k tomu postaví vláda sr, či bude tiež pokračovať vo vraždení seniorov v soc. zariadeniach či tam, kde je očkovanie prikázané (napr. proti chrípke a pod.) !

 6. + 5min video – Boj s dezinformacemi a monitorování – WHO už má plán připravený..:

  https://www.youtube.com/watch?v=EyI3Tzj5KWQ

  ..Průser z WHO, Česká republika i Slovensko chce omezit svobodu slova a chce vás monitorovat.

 7. Zelenskyj uráží Bidena kvůli nepřítomnosti na mírovém summitu

  https://aktax.cz/zelenskyj-urazi-bidena-kvuli-nepritomnosti-na-mirovem-summitu/

 8. Agent CIA: S Gatesem a WEF jsme vynalezli mRNA jako biologickou zbraň

  https://aktax.cz/agent-cia-s-gatesem-a-wef-jsme-vynalezli-mrna-jako-biologickou-zbran/

 9. Hrozný článok – hrozný. A ešte do toho plány na likvidáciu väčšiny populácie. A všetci sa zhypnotizovaní prizeraju! Kultúra – civilizácia smrti!

 10. V súvislosti s týmito včerajšími komentármi https://www.badatel.net/preco-je-lepok-pre-vase-zdravie-omnoho-horsi-ako-ste-si-doteraz-mozno-mysleli/#comment-252592 :
  tu https://noveslovo.eu/komentare/protiraketovy-stit-nad-slovenskom/ je jasne napísané, ako to je a komu môžeme poďakovať. Kto hádal, že Dzurindovi, nepomýlil sa.

  „V dokumente prijatom medzinárodnou skupinou sa totiž v bode 4. hovorí o tom, že protiraketový štít je eminentne, t. j. v prvom rade, určený na obranu „Ukraine´s western border“, pod ktorou je však potrebné rozumieť západnú časť Ukrajiny, pretože tento štít má chrániť ukrajinskú vojenskú a civilnú infraštruktúru západnej Ukrajiny. Vojenským cieľom uvedeného kroku – podľa dokumentu – je, aby Ukrajina mohla svoj vzdušný obranný systém presunúť na frontovú líniu k obrane Charkova a Dnepropetrovska.

  Cieľom rozmiestnenia protiraketovej obrany na našom území teda nie je vybudovať obranný štít Slovenska, ale obranný štít nad západnou Ukrajinou.“
  /…/
  „Je nesporné, že navrhnutý protiraketový systém plní obrannú funkciu vo vzťahu k územiu Ukrajiny. Pes je zakopaný v tom, že západná časť Ukrajiny nie je územím Slovenskej republiky a ani územím NATO. NATO sa teda prostredníctvom protiraketového štítu nebráni, pretože jeho územie nie je napadnuté Ruskom, a napriek tomu chce zostreľovať ruské rakety, ktoré ho neohrozujú. To znamená, že výrazom „obranný štít“ sa má zakryť pravda, spočívajúca v jeho použití vo funkcii útočnej zbrane.

  A až keď tento „obranný“ útok NATO proti Rusku vyvolá ruskú odpoveď, potom je možné, že tento štít nás ochráni, ale pri použití hypersonických rakiet to nevyzerá príliš reálne…

  Takže starostlivosť M. Dzurindu o bezpečnosť Slovenska sa vo svojej podstate javí ako cesta, ktorou nás chce zavliecť do vojny s Ruskom.“

 11. Protiraketový štít nad Slovenskom

  Vladimír Manda

  23. mája 2024

  Pred pár dňami prebehla tlačou informácia o tom, že minister zahraničných vecí J. Blanár odmietol nápad nemeckého poslanca za stranu SPD Joea Weingartena, aby „Nemecko bránilo ukrajinské územie zo Slovenska“ prostredníctvom vybudovaného protiraketového štítu, ktorý by chránil západnú časť Ukrajiny.

  Návrh nemeckého poslanca J. Weingartena má však svoje korene v dokumente „Ukraine´s Euro-Atlantic Future: Paving the path to peace and security“, ktorý je dielom skupiny „International Taskforce on Ukraine´s Security and Euro-Atlantic Integration“. Spolupredsedami skupiny sú vedúci úradu prezidenta Ukrajiny, A. Yermak a bývalý generálny tajomník NATO A. F. Rasmussen. Členmi skupiny sú bývalí významní politici a medzi nimi aj M. Dzurinda.

  Denník Štandard priniesol s M. Dzurindom krátky rozhovor k obsahu prijatého dokumentu. Pokiaľ ide o celkovú charakteristiku dokumentu, prijatého medzinárodnou skupinou bývalých politikov: racionálne rozmýšľajúceho čitateľa nesporne prekvapí svojím pevným presvedčením o správnosti doterajšej politiky rozširovania NATO, a to napriek tomu, že táto politika vyústila do vojnového konfliktu na Ukrajine. Dokument jasne ukazuje, že sebareflexia nepatrí do arzenálu politiky NATO. V tomto kontexte neprekvapuje, že materiál aj naďalej nekompromisne presadzuje členstvo Ukrajiny v NATO.

  Ponechám stranou tvrdenie M. Dzurindu, že náš vstup do NATO bol výsledkom jeho „starostlivosti o bezpečnosť Slovenska“, ale jeho výrok, že súčasťou starostlivosti o bezpečnosť Slovenska je aj vybudovanie aliančného „bezpečnostného štítu“ na Slovensku nemôžem ponechať stranou.

  Ak nazrieme do originálneho dokumentu, kde sa vybudovanie protiraketovej obrany navrhuje, ľahko zistíme, že M. Dzurinda hovorí tzv. „politickú pravdu“, t. j. z vecného hľadiska polopravdu, alebo inak povedané: podstatné momenty uvedeného návrhu nám zatajuje.

  V dokumente prijatom medzinárodnou skupinou sa totiž v bode 4. hovorí o tom, že protiraketový štít je eminentne, t. j. v prvom rade, určený na obranu „Ukraine´s western border“, pod ktorou je však potrebné rozumieť západnú časť Ukrajiny, pretože tento štít má chrániť ukrajinskú vojenskú a civilnú infraštruktúru západnej Ukrajiny. Vojenským cieľom uvedeného kroku – podľa dokumentu – je, aby Ukrajina mohla svoj vzdušný obranný systém presunúť na frontovú líniu k obrane Charkova a Dnepropetrovska.

  Cieľom rozmiestnenia protiraketovej obrany na našom území teda nie je vybudovať obranný štít Slovenska, ale obranný štít nad západnou Ukrajinou.

  V duchu „politickej pravdy“, pokračuje M. Dzurinda v rozhovore ďalej, keď zdôrazňuje, že „žiaden náš krok nebol a nebude útočný“ a navrhnuté opatrenia „sú vyslovene obranného charakteru“.

  V prípade obranného charakteru „protiraketového štítu“ sa však „politická pravda“ neopiera o polopravdy, ale o manipuláciu s pojmom „obrana“.

  Je nesporné, že navrhnutý protiraketový systém plní obrannú funkciu vo vzťahu k územiu Ukrajiny. Pes je zakopaný v tom, že západná časť Ukrajiny nie je územím Slovenskej republiky a ani územím NATO. NATO sa teda prostredníctvom protiraketového štítu nebráni, pretože jeho územie nie je napadnuté Ruskom, a napriek tomu chce zostreľovať ruské rakety, ktoré ho neohrozujú. To znamená, že výrazom „obranný štít“ sa má zakryť pravda, spočívajúca v jeho použití vo funkcii útočnej zbrane.

  A až keď tento „obranný“ útok NATO proti Rusku vyvolá ruskú odpoveď, potom je možné, že tento štít nás ochráni, ale pri použití hypersonických rakiet to nevyzerá príliš reálne…

  Takže starostlivosť M. Dzurindu o bezpečnosť Slovenska sa vo svojej podstate javí ako cesta, ktorou nás chce zavliecť do vojny s Ruskom.

  https://noveslovo.eu/komentare/protiraketovy-stit-nad-slovenskom/

  • Toho židocigáňa treba zlikvidovať! Kto to udržiava pri živote!

  • Dzurindizmus – to už začína byť pojem sám o sebe – to je byť hrdý na všetky svoje špinavosti voči iným a tie špinavosti obhajovať napádaním tých, ktorí sa čo i len ozvú, že niečo nemusí byť v poriadku. ..Hm, to dnešným mladým (ale aj starším) liberálom sedí, taký vzor. Vždy ma udivovali takí drzí kriklúni ako je Dzurinda či Osuský, že kde berú tú drzosť. Zato taký Šebej to je iná káva, ten svojou zväčša jemnou rétorikou zostal neviditeľný pre väčšinu ľudí. Toho jaksi roky nikto nespomína a pritom to je v skutočnosti ešte horší had než Dzurinda.

Pridajte komentár

*