Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Citrónová detoxikačná kúra: Recept, ktorý naozaj funguje


Print Friendly, PDF & Email

Citrónová detoxikačná kúra: Recept, ktorý naozaj funuguje

Odkedy si ľudia s citrónovou detoxikačnou kúrou spájajú Beyonce Knowlesovú, zaznamenal tento konkrétny program veľkú vlnu záujmu.

Detoxikačná kúra, známa aj ako MasterCleanse, je tu už skoro 50 rokov a jej recept a program sa dočkal i rôznych obmien.

Vďaka svojej účinnosti pri odbúravaní v tele nahromadených toxínov a zároveň dopomáhaniu k rýchlemu chudnutiu sa z nej stala obľúbená voľba pre jarný detox.

Ohliadnutie sa za diétou Master Cleanse

Prvýkrát sa detoxikácia citrónovou limonádou, napodiv, začala používať, keď ju jej autor Stanley Burroughs odporučil na liečbu žalúdočných vredov.

Vo svojej knihe „Master Cleanse“ vysvetľuje, ako túto kúru prvýkrát vyskúšal na pacientovi, ktorý tri roky trpel žalúdočnými vredmi.

Pacient, ktorý nemal inú možnosť, vyhľadal Stanleyho a ten mu odporučil vyskúšať túto kúru. Na počudovanie lekárov bol po jedenástich dňoch pacient úplne vyliečený.

Nasledovalo veľa ďalších prípadov s rovnako konzistentnými a ohromujúcimi výsledkami, kde došlo k náprave v priebehu desiatich dní. Zaujímavé bolo tiež, že tí, čo absolvovali diétu Master Cleanse, zaznamenali aj zníženie hmotnosti.

Ak o tvrdení Stanleyho Burroughsa o účinnosti citrónovej limonády existovali nejaké pochybnosti, za tie roky sa objavilo veľa dôkazov o jej účinnosti.

Nedávneho dáta je dielo Toma Woloshyna „Skúsenosti s kúrou Master Cleanse“, vydané vo vydavateľstve Ulysses Press v roku 2009.

Kniha krátko spomína Woloshynove skúsenosti pri poradenstve klientom, ktorí absolvovali program Master Cleanse a okrem iných zaujímavostí prináša prínosy, ako sú lepší spánok, pozitívny pohľad na svet, jasná myseľ a zbavenie sa závislostí.

Prihovára sa teda za vedenie záznamov pre monitorovanie pokroku a tiež pre budúce použitie, keď program absolvujeme po druhý raz alebo i viackrát.

Master Cleanse funguje na princípe, že aby sa dalo zamerať na chorobu, musí sa uskutočniť čistenie. Zjednodušenie a náprava porúch v priebehu tohto procesu je v skutočnosti spôsobom nápravy každej choroby.

Pokroky vo výžive a vede jasne identifikovali faktory, vytvárajúce časom podmienky pre produkciu toxínov, ktorými sú nesprávne stravovanie, negatívne mentálne postoje a nedostatok fyzického pohybu.

To je dôvod, prečo sa v kúre Master Cleanse skrýva niečo viac. V skutočnosti je iba špičkou dlhej reťaze zdravých rozhodnutí u tých, čo sa ju rozhodnú podstúpiť.

Dôležité pre udržanie prínosov, ktoré dokáže poskytnúť kúra Master Cleanse sú zdravé stravovanie, pravidelné cvičenie a tiež zníženie stresu.

Absolvovanie procesu

Podstupovať nejakú detoxikačnú kúru je ako pripravovať sa na maratón. Je nevyhnutné mať na zreteli svoje ciele, inak zostanete stáť pri okraji cesty ako obeť svojich pochybností.

Začiatočníkom, ktorí chcú prvýkrát absolvovať kúru Master Cleanse, plne si uvedomujúc jej vedľajšie účinky, ponúka Tom Woloshyn pre povzbudenie tento pekný pohľad: Keď si definujete, kde ste a čo chcete dosiahnuť, je ďalším krokom dosiahnuť cieľ, ktorý ste si stanovili.

Podľa Woloshyna sa niektorí ľudia pripravujú na detoxikáciu prechodom na vegetariánsku stravu. Pre telo je menej zaťažujúca a vytvára jednoduchší prechod ku kúre Master Cleanser.

Tým, čo pravidelne pijú kávu alebo bublinkové nápoje sa odporúča postupne obmedziť ich príjem a tiež užívať kyselinu pantoténovú (vitamín B5). Tá pomáha zabrániť objaveniu sa bolestí hlavy, spôsobených nedostatkom kofeínu.

Ľudia, ktorí absolvovali transplantáciu orgánov, a tiež tí, čo užívajú lieky na utlmenie imunitného systému, hladovku absolvovať nemôžu.

Woloshyn upozorňuje, že kúra Cleanse stimuluje imunitný systém a hoci účinne potláča účinky liekov, táto kombinácia veľmi pravdepodobne povedie k tomu, že telo transplantovaný orgán odmietne.

Ako vykonávať kúru Master Cleanse

Citrónová detoxikačná kúra je očistný program, ktorý odporúča užívanie limonády iba z nasledovných ingrediencií: citróny, čistý javorový sirup, kajenské korenie a voda, po dobu minimálne 10 dní.

Prírodná liečba osteoartritídy

Zmes vytvoríte zmiešaním ingrediencií v množstvách odporúčaných Burroughsom a budete piť denne minimálne šesť až dvanásť pohárov zmesi po celý deň. Limonádu pite vždy, keď sa ohlási hlad.

Ráno a potom aj večer je treba užiť laxatívum. Namiesto ranného preháňadla môže poslúžiť aj výplach slanou vodou.

Rozhodne by ste však mali mať stolicu aspoň trikrát denne. Zabezpečí sa tým úplné odstránenie odpadu, nahromadeného na stenách čriev.

Limonádový nápoj Master Cleanse tiež užívajte čerstvý a nevystavujte ho mikrovlnnému žiareniu, lebo by ste znížili jeho účinnosť.

Po každom úspešnom dni je psychologická potreba jedla pomaly prekonávaná plnou sebadôverou a pocitom kontroly, ktorý človeka pri absolvovaní kúry motivuje.

Ukončenie kúry Master Cleanse je rovnako dôležité ako jej zahájenie. V prvý deň po ukončení pôstu, hneď po skončení kúry, pomaly zaraďte do stravy pomarančovú šťavu.

Na druhý deň zaraďte zeleninové polievky a bujóny. Na tretí deň jedlo pozostávajúce z ovocia a zeleniny.

Dávajte pozor, aby ste sa neprejedali či nejedli príliš skoro a aby ste pili veľa vody. Pomaly prechádzajte na normálnu stravu a vyhýbajte sa mäsu, rybám, mlieku a vajciam.

Po absolvovaní kúry Master Cleanse sa odporúča jesť rozumne. Prínosy z nej budú určite pevným základom pre zmenu starých zvykov a zahájenie života bez choroby.

Recept na limonádu

Pôvodný recept Stanleyho Burroughsa prináša fantastické výsledky už skoro 50 rokov. Niektorí však zavádzajú alternatívy pôvodného receptu. Problém je v tom, že tak robia bez pochopenia dôvodu fungovania pôvodných ingrediencií.

Keďže je kúra Master Cleanse v podstate džúsový pôst, je pridávanie koktailov, kapsuliek s kajenským (nazývaným tiež chilli) korením či proteínového prášku v snahe zvýšiť jej účinnosť kontraproduktívne.

Účelom programu je dopriať tráviacemu traktu desať dní voľna, preto pridávanie vecí, ktoré má tráviť, cieľu diéty neprospieva.

Stanley Burroughs vlastne od prijímania výživových doplnkov a vitamínov počas programu odrádza, lebo zasahuje do vylučovacieho systému tela.

Navyše, prírodné zdroje vitamínov a minerálnych látok, nachádzajúce sa v citróne a javorovom sirupe, už potreby tela počas detoxikačného programu pokrývajú.

K ďalším zmenám patria chyby v pomere vody, vyplývajúce z modifikácie pôvodného receptu a riedenia. Táto modifikácia marí cieľ vypitia minimálne 6 nápojov za deň, lebo je viac než požadované množstvo vody.

Najlepšie bude zapamätať si, že obmeny postupu a najmä receptu neprinesú výsledky, ktoré pôvodne fungovali u mnohých, čo sa dôsledne pridŕžali pôvodného programu Master Cleanse a receptu na limonádu.

Toto je klasický recept, uvádzaný v knihe Stanleyho Burroughsa, slúžiaci jednému účelu:

  • 2 polievkové lyžice citrónu alebo limetky
  • 2 polievkové lyžice pravého javorového sirupu
  • 1/10 čajovej lyžičky chilli
  • 3 dcl vody (horúcej alebo studenej, podľa chuti)

Pre tých, čo nemajú radi limonádu, ponúka Tom túto alternatívu:

1. V tmavej nádobe zmiešajte ako koncentrát rovnaké diely citrónovej šťavy a javorového sirupu. Túto zmes udržujte v chlade.

2. Keď nemáte možnosť pripravovať čerstvú citrónovú šťavu, pripravte si dostatočné množstvo koncentrátu.

3. Vždy, keď budete chcieť pohár limonády, odmerajte do pohára 4 polievkové lyžice tejto zmesi.

4. Pridajte vodu a chilli korenie, zamiešajte a vypite. Javorový sirup konzervuje citrónovú šťavu a bráni oxidácii vitamínu C a enzýmov.

Tom Woloshyn si s láskou vybavuje poznámky Stanleyho Burroughsa. Hovorí sa o ňom, že veľakrát opakoval frázu, ktorú používa väčšina technicky založených ľudí pri zadávaní pokynov nespokojným zákazníkom: „Keď všetko ostatné zlyhá, riaďte sa návodom.“

Pre zaistenie úspechu a pocítenie prínosov detoxikačnej kúry Master Cleanse je nevyhnutné pochopiť, ako sa má program správne vykonávať. Dôsledne sa riadiť návodom je prvým krokom v tomto smere.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*