Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Austrálska centrálna banka krachuje – priznala prepad rezerv a straty na dlhopisoch


Print Friendly, PDF & Email

Austrálska centrálna banka krachuje - priznala prepad rezerv a straty na dlhopisoch

(Belle Carter, Natural News) Austrálska rezervná banka (RBA) de-facto skrachovala, keď ohlásila prepad svojich rezerv a obrovské straty na dlhopisoch.

Centrálna banka Austrálie priznala zdecimovanie svojho majetok vďaka nákupom množstva dlhopisov kvôli pandémii koronavírusu (Covid-19). Týmito nákupmi sa snažila podporiť hospodársku aktivitu počas obdobia lockdownov.

Zástupkyňa guvernéra RBA Michelle Bullocková počas prejavu v Sydney 21. septembra 2022 odhalila, že kroky centrálnej banky spôsobili gigantickú účtovnú stratu vo výške 36,7 miliardy austrálskych dolárov (23,49 miliardy eur).

Jediná možnosť na záchranu centrálnej banky je dotlačiť chýbajúce peniaze

Záporné vlastné imanie vo výške 12,94 miliardy austrálskych dolárov (7,94 miliardy eur) spôsobilo, že centrálna banka nejaký čas nebola schopná vyplácať vládne dividendy.

Napriek tomu Bullocková uistila, že centrálna banka môže pokračovať v plnení svojich záväzkov, keď sa stanú splatnými, keďže RBA môže vytlačiť nové peniaze (čo nikto iný v krajine robiť nemôže).

„Záporná akciová pozícia preto neovplyvní schopnosť rezervnej banky vykonávať svoju prácu,“ povedala.

Alex McMillan z Real Money povedal, že RBA sa, samozrejme, môže dostať zo situácie, ktorá by inak zbankrotovala každú komerčnú banku. Napriek tomu je to zaujímavý pohľad na výzvy, ktorým čelia iní centrálni bankári, keď sa pokúšajú zosúladiť pandemické stimuly s infláciou po covide a ekonomickým rozvojom, povedal.

„RBA začala svoj program nákupu dlhopisov v novembri 2020 ako druhý stimulačný balík v reakcii na pandémiu.

V prvom kole opatrení došlo k zníženiu sadzieb na rekordné minimá a k zriadeniu nástroja termínovaného financovania, ktorý bankám ponúkal lacné trojročné financovanie.

Centrálna banka nakúpila austrálske štátne dlhopisy a polovládne cenné papiere na sekundárnom trhu, aby znížila úrokové sadzby na dlhopisy so splatnosťou 5 až 10 rokov,“ vysvetlil McMillan.

Podporný program sa niekoľkokrát predĺžil a RBA napokon kúpila štátne, štátne a územné vládne dlhopisy v celkovej hodnote 281 miliárd austrálskych dolárov (179,87 miliardy eur). A dnes nadišiel čas tento účet začať splácať.

Centrálna banka podľa neho stanovila trhovú hodnotu svojich držieb, čo malo za následok stratu 44,9 miliardy austrálskych dolárov (28,74 miliardy eur) v novom ocenení.

Po kompenzácii o 8,2 miliardy austrálskych dolárov (5,25 miliardy eur) v základnom zisku z držieb RBA vykazuje čistú stratu 36,7 miliardy austrálskych dolárov (23,49 miliardy eur), čo spôsobilo záporný vlastný kapitál.

Analytici tvrdia, že udeľovanie licencií na tlačenie peňazí s cieľom dostať sa z tohto druhu problému, nikdy nebude dobrou správou pre austrálsku menu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Austrálsky dolár od začiatku apríla stratil 13,6 percenta svojej hodnoty voči americkému doláru a za posledných 18 mesiacov bol celkový prepad o 19,5%. Je to pokles, po ktorom niektorí Austrálčania žartovne nazývajú svoju menu „pacifické peso“.

(Poznámka redakcie: A to je len začiatok. Masívne tlačenie peňazí centrálnymi bankami takmer isto povedie k hyperinflácii.)

Bullocková: Centrálne banky musia míňať toľko peňazí, aby udržali svoje krajiny nad vodou

RBA sa domnieva, že ostatné centrálne banky sú v podobnej pozícii, no zatiaľ to nie je vidno, pretože používajú iné účtovné metódy.

Bullocková citovala Bank of England a Reserve Bank of New Zealand, ktoré majú od vlády odškodnenie za akékoľvek straty. RBA zdôrazňuje, že to isté nežiada od austrálskej vlády.

„RBA zvyčajne prispieva svojimi ziskami do vládnej kasy ako dividendu. Vláda by pravdepodobne mala „najbližších niekoľko rokov“ očakávať dieru vo svojom rozpočte tam, kde bola vyplácaná táto dividenda,“ hovorí Bullocková.

Posledné dlhopisy sú splatné v roku 2033.

Medzitým Švajčiarska národná banka vykázala v prvom polroku ohromnú stratu 95,2 miliardy švajčiarskych frankov (95,2 miliardy eur), čo je jej najväčšia strata od založenia centrálnej banky v roku 1907.

Rovnako ako pri RBA, bude strata evidovaná v účtovníctve banky až do splatnosti dlhopisov.

Bullocková povedala, že centrálne banky museli postupovať týmto spôsobom, aby sa krajiny dostali z pandemickej krízy. V tomto zmysle nákup dlhopisov RBA „vo všeobecnosti dosiahol svoje ciele“, uzavrela.

(Súvisiace: Centrálne banky sú ochotné zničiť globálnu ekonomiku, ak to bude potrebné pre záchranu akciového trhu.)

Záver

Navštívte stránku MarketCrash.news (v angličtine), kde nájdete ďalšie novinky týkajúce sa hroziaceho kolapsu globálnej ekonomiky.

Tiež si pozrite toto video o tajnom finančnom škandále, ktorý otrasie Austráliou a celým svetom:

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Belle Carter, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Michal Shark 23 minut – zajímavá úvaha, vhodné poslechnout!

  https://vk.com/video/@michal.marcin?z=video469828878_456239813%2Fpl

  Michal Shark se zmiňuje ve svém videu o rušení hotových peněz, před chvílí jsem slyšel z tzv. českého parlamentu, že prý lidi platí hlavně bezhotovostně, „takže“ si přejí bezhotovostní systém….

  • Česká republika v globalistickej rektoskopii predstihuje dokonca aj Slovensko a to je už čo povedať. Pritom v Česku nemáte euro ako Rakúšania, ktorí požadujú prijať ústavný zákon, ktorý im bude hotovosť garantovať. Lenže bez prechodu späť na shilling to zrejme nepôjde, ak sa EÚ rozhodne zaviesť digitálnu menu.

   • takže v protektorátu Böhmen und Mähren se nejspíše přejde přímo z korunky na bezhotovostní platby – good bye euro jako mezikrok k bezhotovostní platbě.

 2. V článku my vyslovenie vadí – čo je koho?! Ich /bánk/ krajiny – ich majetok? A to nerozoberám, že tieto banky patria Domu Sionu a Rotschieldovi! Chuj s tým!

 3. A u nas zacinaju opat vyliezat a pomahat nacistickej vlade rovnaki potkani !
  https://www.hlavnydennik.sk/2022/10/11/dlho-bol-pokoj Kedy im uz konecne niekto rozkope huby! Ockovanci zacnu v zime kolabovat, tak to teraz chcu rychlo zamaskovat. Kurvy !

 4. Tak great resetují jako když bičem mrská.
  Prý 46 miliard pomoci ukr což je prý ekvivalent 1500. tanků budovaní blahobytu z daní nejchudších kteří někteří již neví kde vezmou na energie a jestli po lednu vůbec budou protože bohatí optimalizují v daňových rájích a jsme u harryho džon džona muže bez prdele. 🙂
  https://www.pokec24.cz/politika/cernochova-je-nemocna-fakt-a-hodne-tezky-narcismus-prvky-sadismu-je-zla/#comments

  Sandstorm11.10.2022 v 13:07
  https://dfens-cz.com/make-kralovec-czech-again/comment-page-3/?show=comments#comments

 5. Americké špeciálne jednotky v sobotu zatkli veľvyslankyňu USA na Ukrajine – Bridget Ann Brinkovú – na základe obvinenia z vlastizrady po tom, ako zistili, že tajne odovzdávala obrovské sumy peňazí ukrajinským predstaviteľom vo vojnou zmietanej Ukrajine, ktorá je známa tým, že ukrýva pedofilov a vedcov vyrábajúcich biologické zbrane.

  Brinkovej krátke pôsobenie sa náhle skončilo, keď neznámy počet špeciálnych jednotiek obkľúčil 20-akrové prázdninové sídlo jej rodiny vo Ferndale v Kalifornii.

  Bridget Ann Brinková bola v apríli 2022 nominovaná globalistom Josephom R. Bidenom na post veľvyslankyne USA na Ukrajine a predtým pôsobila ako veľvyslankyňa USA na Slovensku od augusta 2019 do mája 2022.
  (Pozn.: áno to je tá veľvyslankyňa USA na SK, ktorá sa rada prechádzala s našou p-rezidentkou Zuzkou Č. po prezidentskom parčíku, zrejme – aby ich nikto neodpočúval a kde kuli pikle o Slovensku a jej – faši-vláde..)

  Dňa 18. mája 2022 ju výbor schválil na zasadnutí Senátu. Jej nominačný proces bol zrýchlený a v ten istý deň ju hlasovaním jednomyseľne potvrdil celý Senát. Svoje poverovacie listiny predložila 30. mája 2022 a funkcie sa ujala počas konfliktu Ruska s Ukrajinou v roku 2022.
  Oddiely americkej armády sa začali Brinkeovú zaujímať v júli, krátko po tom, ako povedala: „Urobím všetko a čokoľvek, aby som ochránila ukrajinskú suverenitu, tak dlho, ako to bude potrebné.“
  USA – režim oznámil, že práve poslal Volodymyrovi Zelenskému vojenskú pomoc vo výške 250 miliónov dolárov. Približne v tom čase armáda dostala informáciu, ktorú považovala za dôveryhodnú a ktorá tvrdila, že Bidenov balík „starostlivosti„ pre Ukrajinu, je len malým „rozptýlením“- zastieraním, ktorého cieľom je zakryť skutočnosť, že zločinecký režim USA už nezákonne a bez súhlasu Kongresu poslal Ukrajine oveľa väčšiu sumu peňazí, takmer 2,2 miliardy dolárov. Brink, ako uviedli zdroje JAG, bol frontmanom tejto operácie.

  P.S. 1 – Zvyšok si prosím – koho to zaujíma hlbšie – preložte z AJ – vo svojej réžii – viď zdroj nižšie.
  P.S.2 – Nie som naivná, je možné, že to môže byť hoax, slúžiaci pre zastretie iných – oveľa relevantnejších – mocenských záležitostí, odohrávajúcich sa za našimi chrbátmi. Pretože – ako hovorím ja – sama pre seba: Všetko je inak (ako Ti média píšu a hovoria) a to Inak je ešte – Inak!! Čiže treba tie informácie – intuitívne – filtrovať .. Ale – ako precedens – by táto „vec“ – „konštruktívne“ – mohla poslúžiť i pre túto našu politickú verbež, vr. prezidentky a – tak veľmi blízkej priateľky -globalistického – režimu USA.

  https://realrawnews.com/2022/10/military-arrests-us-ambassador-to-ukraine-bridget-brink/

  • Naletela si, prepáč.
   Realrawnews sú sračky.

   • How, nečítaš ma dobre, Robo – hovorím, že to kľudne – môže byť – hoax!

    Ale – koľko sračiek – sa denno-denne dostane z rôznych zdrojov (čo počúvam, čítam) – do vedomia – človeka!

    Ani redakcia tu – Ti nezabezpečí – 100%-nú – pravdivosť svojich článkov..

    Filtruj, hľadaj, ber, alebo – neber! Je to zložité, ale – aj to je – škola Života ..

    • Rrn nebrať za žiadnych okolností, zvyšok filtrovať viac alebo, ak máš šťastie, tak menej..😉

     Rrn sú ešte horší, jak agenti cudzej moci v tadesco..

  • Big lie from anon etc. Stop it

   • Ahoj Janko – vojenský poradca ambasády nemenovaného štátu – nabonzoval ťa v Infovojne kamarát z BBC Farkašovský! Priama otázka – je Farkašovský „spiaci“ rezident ambasády nemenovaného štátu?

 6. mariankosmac

  Chystají na nás nový strach Říjen 2022

  https://vk.com/video/@michal.marcin?z=video469828878_456239813%2Fpl

  • mariankosmac

   Aha, už to sem niekto dával (prvý komentar) tak nič…

  • mariankosmac

   NATO spúšťa v Európe vojenské cvičenie, jeho súčasťou budú aj jadrové zbrane… Tak už to asi začína. To by mohol byť jeden z tých nových strachov – radiácia a do toho samozrejme aj nejaká nová varianta kokovidu. Zase bude ten potkaní ksicht matematik Kollár pravidelne strašiť v médiách.

 7. KOVIDBARÓN!

  ,,,,krach čaká zakrátko aj slovensko ako aj podobný vopred plánovaný scenár zničenia sebestačnosti občanov a ich slobodnej vôli voči spôsobom platieb v hotovosti a názorov iných,než má upírske stádo nemysliacichopíchancov,,,,šafárenie vlády na migrantov,na ukrajincov a ukrajinskú protiruskú vojnu,na prezbrojovanie armády,na prehnané platy štátnych úradníkov učiteľov zdravotníkov a lekárov ako nevýrobnú sféru,hoci už aj tú výrobnú ako údajné ťahúna ekonomiky čaká pád,,,,hotovosť nemá víznam ak je všetko drahé a ľudia príjimajú bezhlavo akékoľvek novoty,,,,slovensko je potravonovo nesebestačné pri počte obyvateľstva,aké je aktuálne teraz,stavajú sa na úrodných poliach,pastvinách a lúkach fabriky a chýže na splátky,kde robošujú a bývajú upíri modernej éry života bez výčitiek a bez kritického postoja voči behu udalostí,,,,keď príjde do ostrého-tak sa všetci z toho šoku pokašlete a stiahnete poslušne chvosty-inak príjdete o skoro všetko,tak ako pred rokmi ja,keď som vypovedal poslušnosť temnote,,,,ukrajina s podporou usa vyprovokuje globálny vojnový konflikt a na posledný dobrý rok 2022 budete spomínať so slzami v očiach,,,,všímajte si ako vám rastie dlh a premýšľajte aké to môže mať na vás dopady,,,,

 8. Austrália a Nový Zéland sú rovnako ako Belgicko a Holandsko testovacím polygónom Svetového ekonomického fóra. Na kokaine závislí premiéri presne plnia všetky príkazy očkovaním začínajúc, zavádzaním totality, chudoby a ekoteroru vrátane! A tu je novinka, ktorá to zase len potvrdzuje: https://necenzurovanapravda.cz/2022/10/novy-zeland-chce-pod-rouskou-ochrany-klimatu-zdanit-zvireci-rihani-prdy-i-moc/ !
  Kedy to dorazí k nám a ako sa k tomu postavíme?

  • „pod rouškou ,ochrany klimatu´ zdanit zvířecí říhání, prdy i moč“ je stupídnosť, akú naozaj môže vypotiť jedine závislák fičiaci na metamfetamíne…
   Jediné, čo môžeme urobiť, je túto donebavolajúcu zadebnenosť našich tyranov odignorovať rovnako, ako nedávno ich rúška, nosošprtania aj vakcišmakulády.
   No a stádočko dvojnohých ovečiek nech – pre istotu – čo naskôr opráši svoje náhubky; zídu sa mu aj pri styku so štvornohými.

 9. svatoslav butora

  Entity bankového Sveta Kapitálu ako je MMF a WEF a dnes už i transformovaná OSN pod patronáciou všetkého zla schopného ale ináč úplne neschopného gangu vlády USA nad tzv. „hodnotami západného sveta“ majú všetku moc a prostriedky a tiež i vlády pod kontrolou. Napriek tomu takmer všetky krachujú…ale to nebráni ich hovorcom a „vodcom“ a manipulátorom ich technokratickej moci, aby sa predvádzali ako „autori novej lepšej budúcnosti“ po ich Veľkom Resete, ktorý má zakryť ich otrokársku hamižnosť a bankrot ich ekonomík a neschopnosť čokoľvek úspešne riadiť. Títo zjednotení vládcovia zlodejského bankového brakového systému chcú riadiť svet čiže chcú ho vysávať až do posledného životaschopného človeka a národa. Našťastie sa im Rusko a Východ Zeme postavili na odpor, takže máme veľkú šancu, že v krátkej dobe tieto svetovládne bankové entity MMF a WEF a ich slúžka OSN sa dožijú bezhotovostného života v Schwabeho pivnici… Platí zákon: Kto druhému jamu kope…alebo kto svetu ľudí jamu kope… tak si tú jamu (hrob) sám pre seba kope a sám bez pomoci otrokov do nej spadne.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,viacmenej omyl to s tou jamou,pretože ste všetci súčasaťou ich majetku,,,,každý veľký vodca si berie časť svojho majetku rituálne do hrobky a to čo po ňom tu zostalo dedínasledovník z rodu,,,,podstatou spoluúčasti na tejto udalosti ste aj vy všetci-pretože každý z vás má plnú hubu hnevu,ale v peňaženkách máte kreditky a všetko riešite cez bankové účty,,,,nikto z takýchto sluhov bánk nemôže byť nijako slobodný a samozrejme keby som vám prekutral čo tu chodíte kvákať-tak nájdem u každého moderný dotykový mobilček a možno aj náramky a iné blutút či gps vecičky,verím aj tomu,že všetci tu tlučhubovci máte pôžičky a moderné automobily či moderné telky a iné china výdobytky pre ovce,,,,a koľký z vás platíte kreditkami pred očami svojích detičiek a manželiek,aby ste sa nemuseli za seba hanbiť,,,,ste robošina otročina nuly na odpis,chodítedo zahraničia na dovolenôčky a mnohí tam aj pracujete (určite nie na východe v rusku,či číne),,,,ste rovnakí šmejdi ako globalisti-len točíte podľa svojích možností a na slovensku by som iba ťažko našiel 20tisíc čistých jedincov a to som asi aj prehnal s tým vysokým číslom-ten ostatok je odpad.

  • SvatoSLAV s tou jamou je to tak a vždy bude svatá pravda +++Božena

 10. …vďaka za zauj.komentáre…

 11. Ten čo pôje posledný

 12. …Ajša, to si sa trafila…filtruj, hľadaj, ber alebo neber…

Pridajte komentár

*