Graham Phillips: Britský reportér v exile má zmrazené bankové účty, lebo hovoril pravdu


Print Friendly, PDF & Email

Graham Phillips: Britský reportér v exile má zmrazené bankové účty, lebo hovoril pravdu

(Niall McCrae, The Gateway Pundit) Nezvyčajná turecká kaviareň v Londýne, charakteristická pomaly sa otáčajúcimi rolkami jahňacieho a kuracieho mäsa, bola zvláštnym miestom stretnutia.

Graham Phillips, reportér z YouTube, zorganizoval v hale v Islingtone zbieranie finančných prostriedkov a hľadal príspevky na dron a ďalšie vybavenie.

Nakrátko sa vrátil z oblasti Donbasu na Ukrajine, kde vláda použila vojenskú silu na potlačenie údajného separatistického hnutia. V západných mainstreamových médiách to bol nevypovedaný príbeh.

Phillips chcel robiť viac než len jednoduché nahrávky pomocou svojho mobilného telefónu. Chcel tiež povzbudiť ostatných, aby prišli do Donecka, kde sídlil, aby videli a zdieľali realitu.

O akcii sa však dopočuli ukrajinskí nacionalisti, vytvorili tlak a majiteľ sály rezerváciu zrušil. Nápis na dverách presmeroval ľudí do neďalekej krčmy, kde mal Phillips v úmysle použiť funkčnú miestnosť.

Aj to ale bolo zmarené, keď majiteľ obdržal vyhrážky. A tak sa tí, čo zostali, zišli v kebabárni.

Bol to zmiešaný dav: euroskeptici, aktivisti Stop the War (Zastavte vojnu), ruskí emigranti – a možno nejakí príslušníci britskej tajnej služby MI6.

Zverstvá páchané v separatistických regiónoch

Phillips začal svoj prejav a ukazoval fotografie mŕtvych alebo zranených civilistov, ale elegantne oblečený muž sa na neho oboril a zakričal: „Tí ľudia sú teroristi“. Phillips žiadal, aby odišiel. Dvaja protivníci sa takmer pobili, kým ich nerozdelil môj priateľ a ostatní.

Bolo to ešte v roku 2015, keď už bol Phillips tŕňom v oku rusofóbneho establishmentu.

Roky strávil s doneckými ľudovými milíciami, mužmi (a niektorými ženami), ktorí sa chopili zbraní proti svojim utláčateľom. Mali vojenské skúsenosti z brannej povinnosti v mladosti, či prebehlíkov z ukrajinskej armády.

Phillips si od svojich hostiteľov vyslúžil rešpekt za svoju statočnosť v reportážach, keď sprevádzal bojovníkov a okolo svišťali guľky.

Bol v prvej línii bitky pri Debaľceve, dôležitom cestnom a železničnom uzle, kde boli vládne jednotky po troch týždňoch pouličných bojov nútené ustúpiť s ťažkými stratami na oboch stranách.

Keď kyjevská vláda v rokoch 2014 a 2015 porušila Minské dohody, Západ neurobil nič. Až tento rok napokon Putinovi došla trpezlivosť. V nerovnomernom konflikte ich dovtedy zomrelo asi štrnásťtisíc.

Rusi, vedomí si blížiacej sa ofenzívy ťažko vyzbrojených ukrajinských síl, sa presunuli do Donbasu, podporovaní odporom v Luhanskej a Doneckej oblasti.

Phillips, podobne ako jeho americký náprotivok Patrick Lancaster, natáčal scény a robil rozhovory s občanmi, ktoré západné médiá nedokázali pokryť. Ak by ste BBC považovali za pravdu, nevedeli by ste, že obyvatelia miest ako Mariupol a Severodoneck zaobchádzajú s ruskými vojakmi ako so záchrancami.

Phillips obvinil ukrajinskú armádu z vojnových zločinov a ukázal dielo skazy po jej ústupe. Civilisti, ktorí sa pokúsili o evakuáciu, boli zbití práporom Azov, ktorý zablokoval všetky výjazdové cesty zničenými autami (toto video bolo zmazané službou YouTube).

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Video Grahama Phillipsa o svojom prenasledovaní

Tu je video Grahama Phillipsa na Ukrajine, keď diskutuje o svojom prenasledovaní vo Veľkej Británii:

Keď bol britský žoldnier Aiden Aslin zajatý a stíhaný samozvanou Doneckou ľudovou republikou, britské médiá odporne kričali. Keď Phillips vypočúval väzňa (s jeho súhlasom), konzervatívci ho obvinili z vojnového zločinu a porušovania Ženevského dohovoru.

Ženevský dohovor, ako by mali vedieť, sa nevzťahuje na žoldnierov. V júli 2022 vláda Veľkej Británie zahrnula Phillipsa do svojich sankcií proti Rusku a jeho domnelým spojencom.

Na rozdiel od iných „nepriateľov štátu“ to má Phillips relatívne ľahké. Na rozdiel od Juliana Assangea a Tommyho Robinsona, ktorí sú tiež prenasledovaní za to, že hovorili pravdu moci, bol v čase vyhlásenia sankcií v zahraničí a teda britským režimom nedotknuteľný.

Namiesto toho mu kancelária Liz Trussovej (ministerka zahraničia) vo Westminsteri zmrazila majetok a zablokovala bankový účet.

Ide o radikálny a nebezpečný vývoj v našej politickej a sociálnej histórii, hoci mainstreamové médiá mu okrem otvoreného publicistu novín Mail on Sunday Petra Hitchensa venovali len obmedzenú pozornosť.

„Sloboda pre všetkých znamená slobodu pre odporných ľudí“ bol názov článku, hoci Hitchens si ho sám nezvolil. Hitchens len uznal zásluhy tam, kde sú zaslúžené a vysvetlil dôsledky zbavenia prístupu k bankovému účtu.

Phillips nemôže platiť účty, dodávky energií do jeho londýnskeho domu budú prerušené, exekútori začnú bzučať a akékoľvek škody na jeho majetku nemožno opraviť. Jeho poistenie bude zrušené.

Phillips, ak by chcel napadnúť svoju situáciu na súde, by aj tak nemohol zaplatiť letenku – aj keď je to takto pravdepodobne najlepšie. Ak by sa totiž vrátil, určite by bol na letisku Heathrow zatknutý a uvrhnutý do väzenia bez súdu.

Na YouTube sa Phillips zmienil o svojom mimosúdnom treste a obchádzaní systému spravodlivosti budovaného po stáročia na základoch Magna Charty ako o „kafkovských“.

Trest bez spáchania akéhokoľvek zločinu

Ako poznamenal Hitchens, Phillips nespáchal žiadny zločin.

Vláda to odôvodnila tým, že ide o „videoblogera, ktorý vytvoril a propagoval obsah, ktorý podporuje a propaguje akcie a politiky, ktoré destabilizujú Ukrajinu a narúšajú alebo obmedzujú jej územnú celistvosť, suverenitu alebo nezávislosť“.

Posledné tri roky mnohých z nás prebudili k vytriezveniu, že právo je nástroj štátu proti nepohodlným ľuďom. A ak zákon nezaberie, možno sa nájde iný nástroj, v tomto prípade sankcie voči cudzej moci.

Očakávajte, že v budúcnosti bude ešte viacerým ľuďom zamietnutý prístup k ich úsporám. Toto je ale šikmá plocha.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Niall McCrae, Zdroj: thegatewaypundit.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. zvrhlý deduško večerníček

  Vidíte ako dopadol ? Načo provokoval ? Mal pekne ako my tu na slovensku držať hubu a p!čovať len v krčme pri pive alebo doma pred telkou ! Pekne čuš a nevystrkuj rožky, čakaj na odvod na bitúnok ! Takto treba žiť, nie ako tento hlupák ! Ach !

  • Ozajstný blbec – chlap bez hotovosti v ruličke je hotová opica!

   Uvoľnite tejto opici „hotovosť“ – nech môže platiť na Ukrajine za informácie kreditkou! Jeho „zdroje“ si to budú prehrávať cez zuby!

   • On určite má nejakú hotovosť vo vrecku, taký hlúpy nie je. A keby časom došla, tak si na seba určite zarobí aj tam, kde teraz pôsobí.

 2. Po Hambalkovi dalsi, nas sa to netyka… Zatial

  A to ani nezasiahla eurokomisia, nakolko nie su v eu

  • Aj tak je zvláštne, že eurokomisia má právo trestať občanov Slovenska na slovenskom území. Boli sme v tom, že takúto právomoc majú len slovenské súdy. No zdá sa, že diktátorská EÚ si vytvorila nejaké zadné vrátka, ktorými sú schopní obísť justičný systém členských krajín a trestať ľudí priamo. Ak toto nie je fašizmus, tak nevieme, čo ním je.

   • EK je nikým nevolené politbyro EÚ, ktoré sa zákonmi riadi len vtedy, keď to komisii hrá do karát. A najdemokratickejší poslanci (zvolení obvykle mizivým percentom voličov v eurovoľbách) proti tomu ani len neprotestujú (česť výnimkám). Pozerať sa na celú záležitosť demokratickou prizmou v totalitnom zlepenci nefunguje. A ešte aj právo veta chcú „vyvolení“ členom únie odobrať. Obávam sa, že v blízkej budúcnosti to aj dosiahnu.

 3. Tohle je už něco a výsledek tréninku poslušnosti a zbabělosti lidí!! Peking – covid opatření, video: https://hrdinovesteckou.cz/files/1_2888.mp4
  =Vláda díky covid pasům sleduje každý váš pohyb včetně těch co jsou okolo vás. Stačí tedy aby byl jednomu v autobuse zčervenal covid pas a všichni dostanou automaticky karanténu. Také se zamykají dveře a lidé jsou uvězněni ve svých bytech pokud jednomu z nájemníků zčervená covid pas. Lidé se také těmto prostorům vyhíbají aby jim nezčervenal jejich vlastní. Odmyslete si virus, kterej beztak neexistuje a je vám jasný jaký je praví cíl. Takto a ještě promyšleněji bude pracovat i bodový systém – jste v kontaktu s někým kdo má málo bodů? Automaticky se vám jich pár strhne…

 4. „Pravda, která činí lidi svobodnými, je většinou pravda, kterou lidé raději neslyší.“
  Ko*kovid je největší skandál v dějinách světa a po dvou a půl letech jsem unavený, jak se vyrábí, sdílí a propaguje naprostý odpad..
  Neustále říkají, že musíme nosit masky, přestože vědecké důkazy dokazují, že masky více škodí než pomáhají.
  Říkají nám, že nemocnice jsou ve stresu, protože imunita z počátečního očkování začíná slábnout.
  Říkají nám, že kvůli horku má více lidí infarkt. V zimě to bude kvůli chladnému počasí.
  Říkají nám, že nemocnice jsou z poloviny zavřené, protože obrovské množství zaměstnanců je v pracovní neschopnosti – ne proto, že by byli nemocní, ale proto, že jejich testy – PCR test – jsou pozitivní asi tak, jako když někomu strkáte kriketový míček do zadku, abyste zjistili, jestli mu slzí oči..

 5. …vďaka za informácie, verím tomu, že sa mi neskôr bude dať relácia Slobod.vysielača vypočuť…

 6. Vláda to odôvodnila tým, že ide o „videoblogera, ktorý vytvoril a propagoval obsah, ktorý podporuje a propaguje akcie a politiky, ktoré destabilizujú Ukrajinu a narúšajú alebo obmedzujú jej územnú celistvosť, suverenitu alebo nezávislosť“. (citát)
  Takže jeden bloger môže destabilizovať UA a musí byť potrestaný.
  USA destabilizovali X štátov, mometálne destabilizujú Čínu (Tajwan) a nik im nevyhlásil sankcie, ani im nič nezablokoval! Štát má asi väčšiu šancu SKUTOČNE destabilizovať iný štát, ako jednotlivec!
  Ak nejaký bloger vytvorí a uverejní obsah, ktorý by destabilizoval Rusko, Egypt alebo Irán, tiež mu zablokujú účty?
  To, čo sa deje na Západe je štátny teror, fašizmus! Celý Západ sa priklonil k FAŠIZMU a štátnemu teroru, ktorý vykonávajú štátne orgány na príkazy bohatých jednotlivcov (nazývaných elity, globalisti…).
  Západ si strháva masku demokracie. Bohatí jednotlivci si buď myslia, že už majú dosť moci na to, aby presadili svoje plány zabratia sveta, alebo sa im kráti čas a hrajú vabank.

  • KOVIDBARÓN!

   ,,,,svet je vo vojne už od rímskych výprav a rímska ríša je vzorom pre elitu európy i mimo nej,,,,pre usa by takáto novovybudovaná rímska ríša od petrohradu až po island bola iba sluhom s dosadenými postavičkami s právomocami o každom akože slobodnom občanovi hoci aj kruto rozhodovať,,,,oni nič zaberať nemusia-majú to všetko dokonale zorganizované a nebyť toho že sa slobodomurárske lóže nevedia na všetkom zhodnúť a robia si napriek,tak už je dávno všetko hotové a máte vymaľované,,,,

 7. …ozaj tref.infor.zo Slob.vysielača…a tiež dobre inform.správy o vakcínach od Danky Polóniy a od D.kollára…

 8. To je velmi nebezpečný precedens. A není jediný. Stejný trest postihl kanadské řidiče kamionů a jejich podporovatele. Cílem je zastrašit nás všechny a zotročit nás. Ideální je, aby se většina z nás probudila, sjednotila a vzepřela se. Bohužel toto je iluze. Naštěstí řešení je. Nemyslím tím podvolení se. Myslím tím obrátit se k Bohu. On je Stvořitel celého vesmíru, včetně Země. Myslí to s námi dobře. Záleží mu na nás. Měli bychom Ho poslouchat, věřit Mu, navázat s Ním osobní kontakt. Kromě Boha nám nikdo jiný nepomůže. Je nás příliš málo na to, abychom si z toho dokázali pomoci sami. Brzy se to může stát komukoliv z nás, a bude stačit pouze nenechat si píchnout do těla jedovatou vakcínu.

Pridajte komentár

*