Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Kalifornia s lockdownom, Florida bez: Kto je po roku jasný víťaz?


Print Friendly, PDF & Email

(Simon Black, wakingtimes.com) – Večer 12. decembra 1799 George Washington, ktorý mal v tom čase 67 rokov a už sa úspešne stiahol z verejného života, uľahol na lôžko s menším prechladnutím a bolesťou hrdla.

Na druhý deň prišiel o hlas a začal mať ťažkosti s dýchaním. Ráno 14. decembra poslala jeho manželka Martha odkaz niekoľkým lekárom, žiadajúc ich, aby prišli do sídla Washingtonovcov v Mount Vernone.

Prišli traja rôzni lekári, z ktorých každý pri liečbe Georgea Washingtona vykonal „púšťanie žilou“.

Púšťanie žilou bolo v tom čase obľúbenou liečbou, pri ktorej sa lekár snažil zámerne vyvolaným krvácaním pacienta ´vypustiť´ z tela chorobu.

Keď sa však Washingtonov stav nezlepšoval, lekári púšťanie žilou zintenzívnili.Boli si istí, že ich prístup je správny.

Súčasní historici odhadujú, že lekári v ten deň pripravili Washingtona až o 40% celkovej krvnej zásoby! K tomu dal jeden lekár Washingtonovi aj klystír a ďalší zasa silnú zmes na vyvolanie zvracania.

Takže Washington nielenže stratil neuveriteľné množstvo krvi, ale bol aj extrémne dehydrovaný.

Veľkým šokom bolo, že jeho stav sa naďalej zhoršoval, až nakoniec toho večera – 14. decembra 1799 – George Washington zomrel.

Nikdy sa nedozvieme, čo sa mohlo stať, keby Washington len ležal v posteli a pil čaj. Je však ťažké si predstaviť, že situácii pomohlo odstránenie 40% jeho krvi a úplná dehydratácia.

Robiť aspoň niečo môže byť horšie ako nerobiť nič

Lekárom sa zdalo, že robiť niečo je lepšie, než nerobiť nič. A hoci ich výsledky ukazovali, že ich metodika je silne chybná, naďalej verili, že majú pravdu.

Teraz, po roku globálnej pandémie, vyskúšali politici a predstavitelia verejného zdravotníctva asi všetko, čo dokázali vymyslieť na zastavenie šírenia ochorenia COVID-19.

Nútili ľudí nosiť na verejnosti rúška; zdravých ľudí zatvárali v ich domovoch bez prístupu k slnečnému svetlu a cvičeniu; izolovali všetkých od priateľov a blízkych; a zničili nespočetné množstvo pracovných miest a podnikov.

Naopak, malá hŕstka miest mala k zvládaniu pandémie relatívne povrchný prístup.

Nakoniec tu máme dáta na porovnanie oboch stratégií. A jeden z najväčších kontrastov je medzi Kaliforniou a Floridou.

Florida verzus Kalifornia: Kto vyhral boj s COVID-19?

V Kalifornii sa deti stále nevrátili do škôl (stav ku koncu marca 2021), stále od vás vyžadujú nosenie rúšok, aj keď ste vonku a prísne obmedzené sú aktivity vo vnútorných priestoroch.

Kalifornčania naďalej smú vyjsť z domu len „z nevyhnutných“, vládou schválených dôvodov.

Zatiaľ na Floride guvernér príkaz na celoštátne nosenie rúšok nikdy nevydal. Od septembra 2020 sú v plnej prevádzke bary a reštaurácie. Školy na Floride boli otvorené po celý školský rok. Rodiny sa schádzali na sviatky. A štát bol nedávno hostiteľom finálového zápasu Super Bowl.

V roku 2020 zostali pláže na Floride cez jarné prázdniny otvorené, zatiaľ čo Kalifornia väčšinu pláží uzavrela.

Disneyho svet na Floride je od júla 2020 otvorený, kým Disneyland v Kalifornii zostáva zatvorený.

Stop Candida

Florida má ale nevýhodu staršej populácie – podľa údajov sčítania obyvateľstva v USA je vo veku nad 65 rokov 20,9% Floriďanov, oproti 14,8% Kalifornčanov. A keďže na ľudí starších ako 65 rokov pripadá väčšina úmrtí na Covid, má Florida oveľa vyššie percento ohrozenej populácie.

Celé mesiace tiež počúvame z médií hlavného prúdu o tom, aké úžasné a účinné sú tvrdé lockdowny v Kalifornii a aké nebezpečné je to na Floride.

Bolo by teda ľahké nazdávať sa, že miery prípadov a úmrtí na Covid budú na Floride dramaticky vyššie než v Kalifornii.

Skutočnosť ale taká nie je.

Štatistiky amerického Centra pre kontrolu ochorení (CDC) ukazujú, že miery prípadov a úmrtí na COVID-19 sú od začiatku pandémie v oboch štátoch skoro identické.

(Nie je prekvapením, že miera smrtnosti na Floride je o ohromujúcich 40% nižšia než v štáte New York a tiež v desiatkach ďalších amerických štátov)

Porovnanie ekonomických dopadov slobodnej Floridy a uzamknutej Kalifornie

Lenže aj napriek tomu, že Kalifornia a Florida majú takmer identické zdravotné výsledky, ich odlišné stratégie mali nesmierny ekonomický dopad:

 • Miera nezamestnanosti v Kalifornii bola v januári 2020 3,9%. Dnes je to 9,3%.
 • Miera nezamestnanosti na Floride  bola v januári 2020 3,3%. Dnes je to 5,1%.
 • Priemerná miera nezamestnanosti v celých USA je 6,7%, pracovný trh Floridy je teda oveľa zdravší.
 • Počet pracovných miest v odvetví trávenia voľného času a pohostinských a ubytovacích služieb klesol v Kalifornii o 30% a na Floride len o 15%.
 • Za posledný rok začalo na Floride podnikať dvakrát viac ľudí ako v Kalifornii.
 • Pri porovnaní tretích kvartálov roku 2019 a 2020, bol podľa Výboru pre hospodárske analýzy hospodársky pokles Kalifornie o 33% horší než pokles Floridy.

Údaje hovoria celkom jasne.

Kalifornia nebrala ohľad na občianske slobody, porušovala Ústavu, zatvárala ľudí v ich domovoch, ničila podniky a devastovala ekonomiku. Ukazuje sa ale, že ich drsné metódy veľký rozdiel nepriniesli a popri tom si vyžiadali neznámy počet životov z dôvodu samovraždy, užívania látok, zvýšenej chudoby a sedavejšieho spôsobu života.

Naopak, floridská sloboda viedla k takmer rovnakému počtu úmrtí ako v Kalifornii, no dramaticky zlepšila hospodársky výsledok.

Povedali by ste si, že lockdownové štáty svoje prístupy zmenia a uvedomia si, že svojich pacientov nechávajú krvácať priveľa.To sa však nedeje. Namiesto toho trvajú na tom, že ich prístup je správny.

Záver

Nečudo, že dnes floridský trh s bývaním rastie. Toto nie je 12. storočie; ľudia nie sú feudálni nevoľníci, pripútaní k pôde.

A kvôli posunu k práci z domu sa teraz desiatky miliónov ľudí môžu zdvihnúť a presťahovať.

Majte na pamäti, že na mnohých miestach platia na lokálnej báze prísne covidové pravidlá. Možno nájdete slobodu a ekonomickú príležitosť o mesto ďalej. Alebo sa možno musíte pre nájdenie vami hľadaného životného štýlu presťahovať do iného štátu či provincie.

Rovnaká logika však platí aj vtedy, keď sa chcete presťahovať do zahraničia. Nemá zmysel obmedzovať svoje možnosti voľby, keď sa príležitosť nachádza mimo vašej domoviny.

Pre niektorých ľudí to môže byť veľký skok. Sú však aj možnosti, ako vkĺznuť do života vysťahovalca a vyskúšať si ho.

Napríklad, vyše tucta krajín sveta ponúka v súčasnosti víza digitálnym nomádom, podnikateľom na voľnej nohe a samostatne zárobkovo činným osobám, aby tam celý rok žili a pracovali.

A práve to by mohol byť ten útek, ktorý potrebujete.

Poznámka redakcie: Mnohí by útek mohli považovať za zbabelosť, že je potrebné zostať doma a zabojovať proti tyranii, lebo ak všetci schopní ľudia odídu, zvyšok populácie a celú krajinu potom pohltí kovidová diktatúra. Tak či onak, výber je na slobodnej voľbe každého z nás.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Simon Black, Zdroj: wakingtimes.com, Spracoval: Badatel:net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. https://www.banned.video/watch?id=608b4728b121de03f997a536
  Dr. Ruby: Vaccine Causes Permanent Genetic Transformation
  Dr. Ruby: Vakcíny spôsobujú trvalú genetickú transformáciu

 2. nech sa na Floride netešia …. neposlúchli covidmanagement, tak im tam Bill vypustí geneticky modifikované komáre, aby šírili maláriu ….
  https://www.startitup.sk/bill-gates-financuje-dalsi-kontroverzny-projekt-tentokrat-podporil-vyvoj-geneticky-modifikovanych-komarov/

 3. Na margo zvysovania DPH. Igor povedal, ze zvysi sa DPH ale znizi dan z prijmu, cize sa to vykompenzuje.
  Takze, taky maly priklad – setril som si roky rokuce, aby som nasetril na urcity tovar, alebo sluzbu. Platil som vysoke dane z prijmu (vyrok Igora) a teraz mi Igor zvysi DPH, tak zaplatim aj vyssiu DPH.
  Igor je lotor.

  • Vladimír Jurišta MSc.

   čim skôr odstrániť z funkcii a poslať niekde na linku, sopliaka

  • alebo požiadať serióznych doktorov – Bukovského, Liptáka a im podobným – aby mu pichli vakcínu – takú istú, akú on tlačí nám. A mali by tak urobiť rovno na spln.

 4. 1/ Celé USA majú prejsť preformátovaním na marxistické USSR2.
  2/ To, čo bolo pre ZSSR Ukrajina – je pre nový formát Kalifornia.
  3/ Navyše – Kalifornii hrozí vďaka zlomu San Andreas rozsiahla katastrofa. Tomuto – asanácii Kalifornie – sa vyhýbajú ostatné štáty – preto ju chcú mať odtrhnutú, aby sa nemuseli podieľať na jej sanácii. Takto môže dopadnúť Slovensko s Bratislavou – zemetrasenie, HAARP – a drahá sanácia hlavného mesta, zaťažiaca niekoľko generácií.
  4/ Florida je kedykoľvek na odstrel – pomocou klimatických zbraní HAARP. Navyše ešte sovieti umiestnili pri východnom pobreží a pri juhozápadnom pobreží USA nukleárne podmorské zbrane. Putina sa pýtali, či Rusko dokáže zlikvidovať USA za 30 minút – s úsmevom odpovedal, že by to malo byť podstatne skôr.

  Teda opičky s lockdownami a útlmami hospodárstva sú súčasťou celkového útlmu USA ako najväčšieho žráča zdrojov na planéte.

 5. Príbeh o podnikateľke, ktorá chcela dostať pod kontrolu biznis s domovami dôchodcov. Memento mori.
  Jako v bavlnce (2020) č.dabing.mp4
  https://ulozto.net/file/QqIpBqGpYsW2/jako-v-bavlnce-2020-c-dabing-mp4

 6. Ďakujeme za ďalší článok, vidíme že lockdowny, masky nemajú žiadny zmysel. Ale aj to vieme, že sa zavádza – robí Great Reset (Veľký reset).
  Poletíme do nebíčka jednosmerkou.

 7. Útoky na nás sa valia z každej strany. Teraz mi nabehol výpis z účtu. Ďalší „riadne vysoký“ nový poplatok. A to, že sme dôchodcovia už nikoho nezaujíma. Máš alebo skap.
  Živý budú závidieť mŕtvym – už niekto to povedal a napĺňa sa.

  • Aky poplatok aka banka?

   • 6 éčiek za výber hotovosti alebo pokyn na prevod. Alebo do 2.7. zruš účet. Poštová JaT-ka. A to môžeš byť rád, že ťa nezmrskajú rákoskou! Vy.ebaná lichva! Lebo koróňa!

    • ano tu banku som mal ale uz zrusil.
     je to sialene, ale caka to asi vsetky banky.
     Jean to napisala dobre..
     Daně skončí spolu s koncem osobního vlastnictví a vznikne nová éra Life as a Service!

 8. https://www.naturalnews.com/2021-04-30-gov-whitmer-declares-the-entire-state-of-michigan-to-be-a-vaccine-prison-camp.html
  Gov. Whitmer declares the entire state of Michigan to be a VACCINE PRISON CAMP … obey or stay locked down forever
  Guvernér Whitmer vyhlasujem, že celý štát Michigan má byť Vakcinačný Väzenský Tábor poslúchni alebo ostaň uzamknutý navždy

  Gov. Whitmer is the new Josef Mengele, known as the “Angel of Death”
  Guvernér Whitmer je nový Josef Mengele, známy ako „Anjel smrti“

  Existuje aj takáto web stránka: https://vaccineholocaust.org/ – slovensky – vakcinačný holokaust

 9. https://www.naturalnews.com/2021-04-30-baby-dies-pfizer-covid19-children-vaccine-trials.html
  Two-year-old baby DIES during Pfizer’s Covid-19 vaccine experiments on children
  Dvojročné dieťa zomiera počas vakcinačných experimentoch firmy Pfizer Covid-19 na deťoch

  Parents who inject their children with vaccine poisons should be ashamed of themselves
  Rodičia ktorí dajú očkovať svoje deti s vakcinačnými jedmi mali by sa hanbiť pred sebou

 10. Ďalší „zaujímavý článok. Ďalšia dobrôtka:
  https://www.naturalnews.com/2021-04-30-stop-saying-did-research-covid-vaccine-you-are-the-research.html
  Článok je o tom ako sa táto vakcína skúša na nás.

  Covid-19 covert research has been done as all mRNA-vaccinated “patients of the state” may soon suffer blood clots, cancer, dementia
  Covid-19 skrytý výskum bol urobený, že všetci mRNA zaočkovaní „pacienti štátu“ môžu čoskoro trpieť krvnými zrazeninami, rakovinou, demenciu

 11. https://www.banned.video/watch?id=608c9532bc90d607217084a8
  Doctor Exposes Anti-Human Endgame Behind Latest Vaccine Technology
  Lekárka odhaľuje neľudský Endgame (zakončenie hry) za (poza) poslednou očkovacou technológiou

  Dr. Carrie Madej of http://serendipitygroup.org/ joins The Alex Jones Show to break down the anti-human technology behind the latest Covid injections being pushed on the public.
  Odhaľuje sa táto neľudská technológia, ktorá je za poslednými Covid injekciami pretláčanými na obyvateľstvo

 12. Vtipne ked rosnicka tipuje pocasie v respiratore pricom je sama siroko daleko ale relacia 2na1 sa 6ludi tlaci na seba bez ochrany blizsie nez v MHD pred koronou.

 13. https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/vetsina-americanu-neockovanych-vakcinou-se-nejspis-nenecha-ockovat/
  Většina Američanů neočkovaných vakcínou, se nejspíš nenechá očkovat

  The Washington Post citoval nejnovější anketu, kterou provedla firma Axios-Ipsos, a oznámil, že dvě třetiny Američanů, kteří nebyli očkováni vakcínami proti Covid-19, nechtějí být očkováni.

 14. https://zemavek.sk/85-86-prijmov-europskej-liekovej-agentury-pochadza-od-farmaceutickych-spolocnosti/
  85-86% príjmov Európskej liekovej agentúry pochádza od farmaceutických spoločností

  Europoslanec Milan Uhrík poznamenal: „Biznis je veľmi silnou motiváciou. Tento týždeň sme v Bruseli schvaľovali konečný rozpočet Európskej liekovej agentúry, pričom 85% z jej príjmov pochádza z poplatkov hradených farmaceutickými firmami. Agentúra, ktorá posudzuje vakcíny korporácií je z 85% platená priamo týmito korporáciami.

 15. https://aeronet.cz/news/pirati-hledaji-cesty-pro-zavedeni-nepodmineneho-univerzalniho-prijmu-v-cr-a-jednim-z-moznych-zdroju-jeho-financovani-je-zdaneni-nemovitosti-okolo-1-z-trzni-ceny-nemovitosti-rocne/

  Piráti hledají cesty pro zavedení nepodmíněného univerzálního přijmu v ČR a jedním z možných zdrojů jeho financování je zdanění nemovitostí okolo 1% z tržní ceny nemovitosti ročně! Kromě zvyšování jiných daní se tak po vítězství Pirátů na podzim ve volbách mohou Češi dočkat “amerikanizace” daňových rozpočtů! Tabulka ukazuje, kolik byste mohli teoreticky ročně platit za vlastnictví bytu nebo domu! Velký reset Klause Schwaba vidí v nemovitostech zdroj jediných daní, které po roce 2040 zůstanou! Daně skončí spolu s koncem osobního vlastnictví a vznikne nová éra Life as a Service!

  • Veškeré osobní vlastnictví se přesune do rukou globalistů, do rukou bank a nadnárodních korporací, které slouží jako fíkové listí těchto nadnárodních sionistických bank.

  • Treba vedieť, prečo sa volajú Piráti – pretože JP Morgan je odvodená skutočne od piráta Morgana!!! To je vyvrcholenie židokresťanstva s jeho odpúšťaním zločincom!

  • Takze zoberu mi 1% a potom mi daju 0.5% naspat. Uz chapem preco nebola matematika povinna na maturire.

 16. Zase sa smejem cez slzy na jednom blogu:
  S dôchodcami nebude problém.
  Hegerova vláda sa o dôchodcov postará.
  Dá im vakcínu a nájde im vhodné umiestnenie.
  A pod týmto textom je obrázok: cintorín so samými krížmi

 17. Prekopírovala som ďalší blog:
  …na základe podkladov od pfízera = sa štúdie vakcinácie NESMÚ zúčastniť:…!!!!!!

  ……..lidé se zvýšeným bilirubínem a nemocemi, jako jsou:
  vysoký krevní tlak, cukrovka, chronická nemoc plic, astma, kuřáci nebo kuřáci během posledního roku, chronické onemocnění jater nebo ledvin, jedinci s obezitou, těhotné a kojící ženy, jedinci se sníženou imunitou nebo s autoimunitním onemocněním, kdo bere kortikoidy.
  …….psychicky nemocní pacienti, včetně těch, kdo se loni pokusili o sebevraždu
  …….fáze 1 a 2 se nesmí účastnit pacienti, se záznamem, že mají onemocnění HIV, HCV nebo HBV.
  …….jedinci s předchozí silnou reakcí na vakcínu nebo s alergickou reakcí,
  …….kdo bere léky, které by měly zabránit onemocnění COVID-19
  …….kdo byl dříve diagnostikován s COVID-19, nebo měl symptomy

  ……..jasné RIZIKÁ očkovania od samého výrobcu pfízera, vrátane KONTAKTU očkovaných s neočkovanými!!!!….. KTO vás nato upozornil pred očkovaním?….šírte tieto informácie… https://www.infovojna.sk/ar…, alebo tu: https://otevrisvoumysl.cz/p

  ……..a u nás idú očkovať CHRONICKY nemocných???…takže ministerstvo nariadilo ich VEDOMÉ vraždenie či poškodzuje zdravie o č k o v a n í m ?….KOHO upozornili, či žiadali vopred vykonané laboratórne vyšetrenia pre aktuálny zdravotný stav pacientov pred očkovaním z dôvodu zdravotných RIZÍK pre nepoškodenie zdravia napr. aj v domovoch dôchodcov? …vykonáva sa plánovaná GENOCÍDA pre úsporu dôchodkov od štátu a šetrenia ZISKU pre poisťovne za potrebné proskytovanie zdravotnej starostlivosti na ľuďoch, ktorí celý svoj život pracovali pre Slovensko?…?…

  • provokater

   neznalosť zákona neospravedlňuje, a neznalosť ochrany svojho zdravia taktiež. Takže, každý, kto sa dal zaočkovať nesie túto okolnosť na vlastnú zodpovednosť. Viem, že vesmír je nekonečný a ľudská hlúposť tiež. A veriť treba vlastnému rozumu/ ak stojí za niečo/ a nie skurvysynom, manipulátorom, vodcom rôznych siekt, strán a náboženstiev.

 18. https://otevrisvoumysl.cz/samocinne-se-sirici-vakciny-univerzita-johnse-hopkinse-o-nich-psala-uz-v-roce-2018/
  Samočinně se šířící vakcíny – univerzita Johnse Hopkinse o nich psala už v roce 2018
  Ve zkratce…
  Dokument z roku 2018 píše o tzv. samočinně se šířících vakcínách, kdy jejich principem je, že se naočkuje malý počet lidí, kteří budou „očkování” šířit dál na neočkované.

  • Lenže oni sa teraz snažia naočkovať úplne všetkých, aj deti. Takže zrejme v tomto štádiu „samostatne sa šíriacich vakcín“ ešte nie sú.

 19. https://otevrisvoumysl.cz/pfizer-uz-behem-svych-testu-vakciny-vedel-ze-ockovani-mohou-nepriznive-ovlivnit-neockovane/
  Pfizer už během svých testů vakcíny věděl, že očkovaní mohou nepříznivě ovlivnit neočkované
  Ve zkratce…
  Pasáže studie Pfizer, které ukazují, že Pfizer během testování už věděl o možnosti (a také ji sledovali), že očkovaní lidé mohou nepříznivě ovlivňovat neočkované tím, že očkovaní šíří spike protein buď vzduchem nebo dotykem.

 20. Jednoduchá

  …nech by si vlády chceli zobrať príklad z Floridy, tá je teraz ozaj ako to ,,svetielko na konci tunela“….tu je jasne vidieť, ako sa táto ,,situácia“ dá v pohode zvládnuť aj bez nezmyselných opatrení a to je super 🙂 oproti štátom s opatr. ……….

  • lenže to by zmarilo výsostné poslanie covidvakcíny – a teda práve ten účel, na aký bola zosnovaná
   (takže: čo je cieľom tejto akože „vakcíny“, to oni vedia oveľa, oveľa skôr a tisíckrát lepšie, než my)
   …a chudák Florida – má sa na čo „tešiť“ (veď takto nežiaduco ich podvod odhaľovať!!)

 21. Brazílski vedci tvrdia, že objavili živú replikáciu adenovírusov v ruských vakcínach typu covid
  Brazílski vedci zistili závažný problém s ruskou vakcínou Sputnik V covid. Táto vážna otázka by mohla viesť k novej kríze v oblasti verejného zdravia, a preto brazílske regulačné orgány zakázali dovoz tejto vakcíny…
  Vakcíny vektorované adenovírusom sa môžu vrátiť do ŽIVEJ formy, čo znamená riziko pre imunokompromitovaných…
  Omylnosť vakcín proti vektorom adenovírusov je dobre známa…
  Posilňovacie dávky vakcín proti vektoru adenovírusov nie sú ani zďaleka také účinné ako pôvodná vakcína, a prispievajú k mutácii živých vírusov, ktoré spôsobujú príznaky prechladnutia u zdravých ľudí, a vážnejšie zdravotné problémy u ľudí so slabým imunitným systémom…

  https://vaccineholocaust.org/2021-04-30-scientists-discover-live-replicating-adenoviruses-russias-covid-vaccines.html

Pridajte komentár

*