Bývalý viceprezident Pfizeru naliehavo varuje ľudstvo pred covidovými vakcínami


Print Friendly, PDF & Email

Bývalý viceprezident Pfizeru naliehavo varuje ľudstvo pred covidovými vakcínami

(Patrick Delaney, lifesitenews.com) – „Varujte, PROSÍM, všetkých, nech sa nepribližujú k vylepšeným vakcínam. Sú absolútne nepotrebné… Keby si niekto v nasledujúcich niekoľkých rokoch želal uškodiť významnej časti ľudskej populácie, alebo ju zabiť, práve zavádzané systémy to teraz umožnia.

Podľa môjho uváženého názoru je úplne možné, že sa použijú na masívnu depopuláciu,“ povedal pre organizáciu Americkí lekári prvej línie Dr. Mike Yeadon.

Varovania významných vedcov ohľadne vakcín proti COVID-19

Dr. Michael Yeadon, bývalý viceprezident a hlavný vedecký poradca spoločnosti Pfizer, koncom marca s veľkou naliehavosťou prehovoril k organizácii Americkí lekári prvej línie (AFLDS).

Varoval, že snaha zaočkovať experimentálnymi vakcínami proti ochoreniu COVID-19 čo najväčšiu možnú časť obyvateľstva je „šialenstvo“, že predstavuje „zlo“, vrátane „zločinov proti ľudskosti“ a jej zámerom môže byť „masívne zníženie počtu obyvateľstva“.

Yeadonove komentáre sa nachádzajú aj v širšom kontexte ostrej diskusie nad teóriami Gerrta Vanden Bosscheho, odborníka na vakcíny, spájaného s Billom a Melindou Gatesovcami, ktorý po objavení sa „whistleblowera“ tiež varoval pred „globálnou katastrofou, ktorej sa žiadna nevyrovná“, a to kvôli spôsobu, akým sa tieto vakcíny používajú.

Stručne povedané, Vanden Bossche sa bojí, že tieto experimentálne vakcíny, ktoré nezabraňujú infekcii ani prenosu vírusu, budú podporovať vývoj „nebezpečných variantov“. Pričom tieto variany budú ďaleko smrtiacejšie tak pre nezaočkovaných, ako aj pre zaočkovaných, ktorí z rôznych dôvodov nebudú mať dostatočnú imunitu, ktorá by ich chránila.

Okrem okamžitého zastavenia súčasnej vakcinačnej kampane Vanden Bossche ako riešenie navrhuje ešte iné celosvetové očkovanie odlišného typu.

Hoci aj Yeadon sa obáva strašných dôsledkov týchto vakcinačných kampaní, s Vanden Bosscheho teóriou zásadne nesúhlasí a ani s navrhovaným riešením ďalšej vakcinácie.

Dr.Yeadon k tomu uvádza:

„Podľa mňa je príbeh Gerrta Vanden Bosscheho veľmi podozrivý. Nie je žiadny dôkaz, že tie očkovania povedú k ´nebezpečným variantom´. Obávam sa, že je to nejaký druh triku.“

Vlani v decembri Yeadon, britský občan, podal žiadosť na Európsku liekovú agentúru (EMA), aby okamžite zastavila testovanie týchto experimentálnych vakcín, kvôli mnohým obavám o bezpečnosť, vráaten patogénneho primovania, týkajúceho sa „prehnanej imunitnej reakcie, najmä vtedy, keď je testovaná osoba po vakcinácii konfrontovaná so skutočným, ´divým´ vírusom.“

Vo svojej informačnej správe na túto tému AFLDS varovala, že také reakcie, ktoré môžu byť fatálne, „sa ťažko dokazujú“, keďže sú často dezinpretované ako infekcie „horším vírusom“, či, nebodaj, „nebezpečnejším variantom“.

Tvrdiac, že žiadne vakcíny proti ochoreniu COVID-19 „nie sú potrebné“, Yeadon nižšie zdôrazňuje:

„Varujte, PROSÍM, všetkých, nech sa nepribližujú k novým vakcínam. Sú absolútne nepotrebné.“

Rozhovor Dr. Yeadona s redaktorom AFLDS

Organizácia Americkí lekári prvej línie (AFLDS) hovorila s bývalým viceprezidentom a hlavným vedeckým poradcom spoločnosti Pfizer Dr. Mikeom Yeadonom o jeho názoroch na vakcínu proti ochoreniu COVID-19, na hydroxychlorochín a ivermektín, na regulačné úrady a podobne.

DR. YEADON:

Som si dobre vedomý globálnych zločinov proti ľudskosti, ktoré sa páchajú proti veľkej časti svetovej populácie.

Pociťujem veľký strach, no to ma neodstraší od podania odborného svedectva viacerým skupinám schopných právnikov, ako sú v Kanade Rocco Galati a v Nemecku Reiner Fuellmich.

Absolútne nepochybujem o tom, že sme v prítomnosti zlých (rozhodnutie, k akému som vo svojej 40-ročnej kariéry vo výskume nikdy predtým nedospel) a nebezpečných produktov.

V Spojenom kráľovstve je úplne jasné, že sú úrady tlačené smerom, ktorý povedie k podávaniu ´vakcín´ čo možno najväčšej časti populácie. Je to šialenstvo, lebo aj keby tieto prostriedky boli legitímne, ochranu potrebujú len tí, u ktorých je zvlášť zvýšené riziko úmrtia na vírus.

U tých ľudí by možno dokonca mohol existovať argument, že to za riziko stojí. A rozhodne existujú riziká, ktoré sú tým, čo ja nazývam ´mechanické´: zabudované do spôsobu, akým fungujú.

No všetci ostatní ľudia, ktorí sa tešia dobrému zdraviu a majú menej ako 60 rokov, alebo sú snáď o trochu starší, na vírus nezomierajú. V tejto veľkej skupine je úplne neetické podávať niečo nové a u čoho je potenciál nežiaducich účinkov po niekoľkých mesiacoch úplne nepopísaný.

V žiadnej inej ére by nebolo múdre robiť niečo, čo je líčené ako zámer.

Keďže toto viem s istotou a viem, že to vedia aj tí, ktorí to presadzujú, musíme si položiť otázku: Aký je ich motív?

Hoci ho nepoznám, mám silné teoretické odpovede, z ktorých iba jedna súvisí s peniazmi a ten motív nefunguje, pretože k rovnakému množstvu peňazí sa dá dospieť zdvojnásobením ceny jednotky a podaním prostriedku polovičnému množstvu ľudí. Dilema vyriešená.

Takže je to niečo iné. Uvedomujem si, že pod celou populáciou je zamýšľané zahrnúť do siete aj menšie deti a nakoniec i kojencov a práve to interpretujem ako akt zla.

Nemá to žiadne medicínske zdôvodnenie.

Keď ako ja viete, že návrh výsledkov týchto ´vakcín´, v expresii v telách príjemcov, v expresii hrotového proteínu, ktorý má sám osebe nepriaznivé biologické účinky, je škodlivý (vyvolávajúc zrážanie krvi a aktivujúc imunitný ´doplnkový systém´), som rozhodnutý poukázať na to, že tí, ktorí týmto vírusom nie sú ohrození, by sa riziku nežiaducich účinkov týchto prostriedkov nemali vystavovať.“

REDAKTOR:

V rozhovore, ktorý ste poskytli pred štyrmi mesiacmi, ste povedali: Najpravdepodobnejšia doba trvania imunity proti respiračnému vírusu ako SARS-CoV-2 je niekoľko rokov.

Prečo to hovorím? V skutočnosti máme údaje k vírusu, ktorý prešiel časťami sveta pred sedemnástimi rokmi, zvanému SARS a pamätáme si, že SARS-CoV-2 je na 80% podobný vírusu SARS. Takže ide podľa mňa o najlepšie porovnanie, aké kto môže poskytnúť.

Dôkaz je jasný: títo veľmi múdri bunkoví imunológovia, skúmali všetkých ľudí, ktorých dokázali zohnať a ktorí pred 17 rokmi prežili SARS. Vzali im vzorku krvi a testovali, či reagujú alebo nereagujú na pôvodný SARS.

A reagovali všetci; všetci mali úplne normálnu, silnú T-bunkovú pamäť. V skutočnosti boli chránení aj proti SARS-CoV-2, keďže sú si také podobné; ide o krížovú imunitu.

A tak by som povedal, že najlepšie existujúce dáta sú, že imunita by mala byť silná aspoň 17 rokov. Podľa mňa je úplne možné, že je doživotná. Štýl reakcií T-buniek týchto ľudí bol rovnaký, ako keby ste boli zaočkovaní a potom sa po rokoch vrátili zistiť, či sa imunita uchovala.

A tak si myslím, že existujú naozaj silné dôkazy o tom, že trvanie imunity je viacročné a možno aj celoživotné.

REDAKTOR POKRAČUJE:

Povedané inak, predošlé vystavenie vírusu SARS – t.j. variantu podobného vírusu SARS-CoV-2 – poskytlo imunitu proti vírusu SARS-CoV-2.

Izraelská vláda uvádza nové varianty, aby ospravedlnila lockdowny, zrušenie letov, obmedzenia a vydávanie Zeleného pasu.

Myslíte si, že na základe verdiktu Najvyššieho súdu bude možné predchádzať budúcim vládnym opatreniam presnými informáciami o variantoch, imunite, kolektívnej imunite, atď., čo by sa mohlo poskytnúť právnikom, ktorí budú tým budúcim opatreniam čeliť?

DR. YEADON:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

To, čo som načrtol vo vzťahu k imunite voči SARS, je presne to, čo vidíme u SARS-CoV-2. Štúdia je od jedného z najlepších laboratórií vo svojom odbore.

A tak by si ľudia, teoreticky, mohli testovať svoju T-bunkovú imunitu meraním reakcií buniek na malú vzorku ich krvi. Sú také testy, nemajú ´vysokú výkonnosť´ a pravdepodobne budú stáť rádovo niekoľko sto amerických dolárov. Nie však tisíce. Test, o ktorom viem, ešte nie je komerčne dostupný, ale výskum prebieha iba v Spojenom kráľovstve.

Očakávam však, že na základe dohody by tú spoločnosť mohli presvedčiť na poskytnutie presných testovacích súprav „pre výskum“. Keby ste mali pripraviť testovanie niekoľko tisíc Izraelčanov, mohlo by ísť o dvojsečný meč.

Na základe skúseností iných krajín malo 30-50% ľudí imunitu na SARS-CoV-2 už predtým a ďalších asi 25% bolo nakazených a sú teraz imúnni.

Osobne by som nechcel rokovať s úradmi podľa ich podmienok: že ste podozrivý ako zdroj infekcie, dokým sa nedokáže opak. Nemalo by byť potrebné dokazovať, že nie ste zdravotným rizikom pre iných. Tí bez zdravotných príznakov nie sú nikdy zdravotnou hrozbou pre iných.

A tak či onak, tí, ktorí sa kvôli vírusu znepokojujú, sú zaočkovaní. Jednoducho nie je žiadny dôvod, aby sa potreboval očkovať ktokoľvek iný.

REDAKTOR:

Podľa môjho chápania „deravá vakcína“ u zaočkovaných symptómy len zmierňuje, no nezastavuje prenos infekcie, a preto umožňuje šírenie toho, čo sa potom stáva smrtiacejším vírusom.

Napríklad, v Číne zámerne používajú deravé vakcíny proti vtáčej chrípke pre rýchle triedenie kŕdľov kurčiat, pretože tie neočkované do troch dní hynuli.

Pri Marekovej chorobe, pred ktorou potrebovali kurčatá chrániť, bolo jediným riešením zaočkovať 100% kŕdľa, pretože všetky nezaočkované mali vysoké riziko úhynu. A tak sa deravá vakcína využíva zámerne, to znamená, že je možné, že zámerom môže byť spôsobiť veľké poškodenie tým nezaočkovaným.

Silnejšie kmene by sa v populácii zvyčajne nemnožili, lebo hostiteľa zabíjajú príliš rýchlo. Keď ale zaočkované zažívajú iba menej vážne ochorenie, tak tieto kmene šíria na neočkované, ktoré vážne ochorejú a hynú.

Súhlasíte s týmto hodnotením? Okrem toho, súhlasíte s tým, že keď sa náchylnými stávajú tí nezaočkovaní, jedinou cestou vpred pre tých, ktorí ešte COVID-19 nemali, je profylaxia hydroxychlorochínom?

Keby to tak bolo, fungoval by proti týmto silnejším kmeňom Zelenkov protokol?

A ak mnohí už predtým zmienenú „17-ročnú imunitu proti SARS“ majú, nechránila by ich potom pred akýmkoľvek supervariantom?“

DR. YEADON:

Podľa mňa je príbeh Gerrta Vanden Bosscheho veľmi podozrivý. Neexistuje vôbec žiadny dôkaz o tom, že vakcinácia vedie alebo povedie k ´nebezpečným variantom´. Obávam sa, že ide o nejaký druh triku.

Všeobecne platí, že varianty sa vytvárajú veľmi často, rutinne a majú sklon stávať sa časom menej nebezpečnými a infekčnejšími, keď sa dostávajú do rovnováhy so svojím ľudským hostiteľom. Varianty sa vo všeobecnosti nebezpečnejšími nestávajú.

Žiadny variant sa od pôvodnej sekvencie nelíši o viac než 0,3%. Povedané inak, všetky varianty sú najmenej na 99,7% identické s pôvodnou wu-chanskou sekvenciou.

Je fikciou, a to zlou, že varianty pravdepodobne „unikajú imunite“.

Je to nielen skutočne nepravdepodobné – pretože tento stupeň podobnosti variantov znamená nulovú šancu toho, že imúnna osoba (či už na základe prirodzenej infekcie alebo očkovania) ochorie v dôsledku iného variantu – ale aj empiricky potvrdené špičkovým výskumom.

Výskum, o ktorom hovorím, ukazuje, že ľudia zotavujúci sa z infekcie, alebo tí, ktorí boli zaočkovaní, majú VŠETCI celý rad imunitných buniek, ktoré rozpoznávajú VŠETKY VARIANTY.

Táto štúdia ukazuje, PREČO rozsiahle molekulárne rozpoznávanie imunitným sytémom robí irelevantným drobné zmeny variantov.

Dôraznejšie to už povedať neviem: príbehy o variantoch a potrebe vylepšených vakcín sú LŽIVÉ. Znepokojuje ma, že za týmto všetkým je veľmi záludný dôvod. Rozhodne nie je podporený najlepšími spôsobmi pohľadu na imunitu.

Tvrdenia pri preskúmaní vždy postrádajú podstatu a využívajú rôzne triky, ako sú manipulovanie stavov pre testovanie účinnosti protilátok. V ochrane hostiteľa proti tomuto vírusu sú zrejme protilátky dosť nedôležité. Bolo niekoľko ´prírodných experimentov´, ľudia, ktorí si, bohužiaľ, nevedia vytvárať protilátky, no aj napriek tomu sú schopní tento vírus celkom úspešne odraziť.

Rozhodne sa im vedie lepšie s protilátkami ako bez nich.

Týchto zriedkavých pacientov zmieňujem preto, lebo dokazujú, že protilátky nie sú pre imunitu hostiteľa nevyhnutné. A tak nejaký vymyslený laboratórny test protilátok a umelo vyrobené variantné vírusy NEDOKAZUJÚ oprávnenosť potreby vylepšených vakcín.

Jediní ľudia, ktorí by mohli zostať zraniteľní a potrebujú profylaxiu alebo liečbu, sú tí starší, resp. chorí a tí, ktorí si neželajú dostať vakcínu (čo je ich právo).

Dobrou správou je, že je k dispozícii viacero možností: hydroxychlorochín, iverkmektín, budesonid (inhalačný steroid používaný pri liečbe astmy) a, pravdaže, ústne podávaný vitamín D, zinok, azithromycín, atď.

Tieto látky zmierňujú závažnosť do takej miery, že sa tento vírus nemusel stať krízou verejného zdravia.

REDAKTOR:

Máte pocit, že FDA (americká Agentúra pre lieky a potraviny) odvádza pri regulácii veľkých farmaceutických firiem dobrú prácu? Akými spôsobmi obchádza Big Pharma regulátora? Máte pocit, že to spravili pri mRNA injekcii?

DR. YEADON:

Až donedávna som globálnych medicínskych regulátorov choval vo veľkej úcte.

Keď som bol vo Pfizeri a neskôr pôsobil ako výkonný riaditeľ mnou založenej biotechnologickej spoločnosti (Ziarco, neskôr prevzatá spoločnosťou Novartis), komunikovali sme s FDA, EMA a britskou MHRA vždy s úctou. Vždy sme mali dobré vzťahy.

Nedávno som si všimol, že nadácia Billa a Melindy Gatesovcov poskytla grant Regulačnej agentúre pre lieky a zdravotnícke výrobky (MHRA)! Ako je to možné? Sú financovaní z verejných peňazí. Nikdy nemali prijať peniaze od súkromnej firmy.

Takže ide o príklad, kedy je regulátor Spojeného kráľovstva v konflikte záujmov.

Európskej liekovej agentúre sa nepodarilo vyžiadať isté veci, ako vyšlo najavo pri „hacknutí“ ich zložiek pri posudzovaní vakcíny od spoločnosti Pfizer.

Príklady môžete nájsť na internete na ´Corona Committee´ Reinera Fuellmicha. Preto už neverím, že sú regulátori schopní nás chrániť. ´Schválenie´ teda nemá význam.

Dňa 1. decembra 2020 som spolu s Dr. Wolfgangom Wodargom požiadal EMA (Európska lieková agentúra) o genetické vakcíny. Ignorovali nás.

Nedávno sme im napísali súkromne, varujúc pred krvnými zrazeninami. Ignorovali nás. Keď sme s naším listom vyšli na verejnosť, tak nás úplne scenzurovali. O niekoľko dní neskôr zastavilo podávanie vakcíny viac než desať krajín, uvádzajúc krvné zrazeniny.

Podľa mňa veľké peniaze od farmaceutického priemyslu plus hotovosť od Nadácie Billa a Melindy Gatesovcov vytvárajú prostredie, v ktorom u regulátora povedať nie jednoducho neprichádza do úvahy.

Musíme sa vrátiť k problému „vylepšených vakcín“ (teda zosilňovacích injekcií, boosters či preočkovanie proti „novým variantom“). Ja sa obávam, že celý tento naratív bude zneužitý a využitý na to, aby nad nami získali neprekonateľnú moc.

Varujte, PROSÍM, ľudí, nech sa nepribližujú  k vylepšeným vakcínam. Sú absolútne zbytočné!

Keďže nie sú vôbec potrebné, a napriek tomu ich farmaceutický priemysel vyrába a regulátori stoja bokom (žiadne dodatočné testovanie na bezpečnosť nebudú vyžadovať), môžem len dedukovať, že budú využité na zločinné účely.

Keby, napríklad, niekto chcel uškodiť významnej časti svetovej populácie, alebo ju zabiť, práve zavádzaný systém mu to teraz umožní.

Podľa môjho uváženého názoru je úplne možné, že sa využije na masívnu depopuláciu.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zdroje: America’s Frontline Doctors, Life Site News, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Práve počúvam video na http://www.banned.video
  Je v ňom napr. že 60 percent ľudí čo schytá Covid-19 je zaočkovaných proti Covidu.

 2. Jednoduchá

  …,,vakcíny na covid“ nie sú potrebné, nakoľko nie sú skutočne dostatočne ,,pretestované“ a tiež táto situácia je zbytočne ľudí ,,straší“, či už formou bež.Tv alebo tlače….denno denne ľudia zomierajú na iné ochorenia a tu sa žiadne ,,vakcíny“ ,,nepretláčajú“….o tejto ,,nefér hre“ už mnohí vedia, a práve aj vďaka článkom na Portál Bádateli ,,viac do toho vidia“…..treba hlavne dodržiavať správny život.štýl podľa možnosti čo najviac, takto si človek môže povedať – urobil som všetko, čo sa len dalo….ak tak robí, je spokojnejší sám so sebou…a tiež samozrejme, stáť si za svojim, nepríjimať všetko len preto, že x iných ľudí tomu verí, resp.tak koná……..

  • K depopulacia ľudstva sa nepoužívajú lieky ale chemické roztoky ako Pfizer, astra zeneca, J&J…. V minulosti by sa to riešilo chemickými zbraňami. Ale to by bolo teraz neprijateľné, tak šialenci vymysleli a vyrobili covid a následne ako záchranu vakcíny, ktoré ale majú zabíjať ako klasické chemické zbrane. Mňa len zaráža to, ako je to možné, že takéto šialenstvo ovládlo celý svet. Ako je možné že všetky, teda skoro všetky vlády sveta toto šialenstvo podporujú. Ako je možné že 0.0004% ľudí ovláda 99,9996% ľudí. Ako je možné, že šialenci z Davosu ako je Gates, Schwab, Fauci, Zuckerberg, obamovci, Clintonovci dokážu ovládať skoro vsetkych politikov…. Ako???

   • Mnohé vlády a ich predstavitelia ani nevedia, čo robia. Časť opatrení dostali vo forme manuálu od WHO a ďalšie kopírujú od ostatných. Ak niečo zavedú Česi alebo Rakúšania, naša vláda to hneď skopíruje, veď predsa nemôžu byť pozadu. Len veľmi málo ľudí aj vo vysokých pozíciach vedia, ktorá bije. Časť z nich podplatili, časť prinútili, časť vydierajú. To ich ale neospravedlňuje. Samozrejme, existuje aj zopár psychopatov, čo vedia a robia to s radosťou.

    • Som tohto istého názoru. A ľudia ako ovečky poslúchajú čo im vláda káže v domnení, že očkovanie je to najlepšie, čo môžu urobiť. Viete koľko ľudí na mňa škaredo zazerá keď pri téme očkovanie poviem, že ja sa očkovať nedám? Už mám pocit, že do tejto spoločnosti ani nepatrím lebo nezdieľam choré názory, že očkovať sa treba. O chvíľku aj tak nezaočkovaní budeme vylúčení zo spoločnosti, postavia pre nás tábory a na svet budeme môcť pozerať len spoza plota.

   • protože neumíme sami přežít – potřebujeme jejich zboží, peníze, zaměstnání, možnost bydlet a mít kreditní kartu, protože jsme závislí na systému a jsme zhýčkaní a v podstatě nic pro solo přežití nejen neumíme, ale ani nemáme prostory – nájem musíme platit, nebo aspon pozemek, kde stojí nás dům a platit domovní daň, nakoupit si musíme, na to potřebujeme bankovní účet a kolo se roztáčí. Jsme vydírání a tlačeni do kouta velmi promyšleně. Tohle by zvládla jenom revoluce, ale celosvětová…. a při té rozhádanosti lidstva…………..

   • Ander Kixa

    Lebo sú šialenci a šialenci sú cieľavedomí a vytrvalí.
    Demokracia a všeobecné volebné právo im to uľahčujú. Sprostá manipulovateľná lúza (90% voličov) zvolí tých šialencov, ktorí za prachy urobia čokoľvek pre šialencov nad nimi.
    Polož si otázku: dopustil by niečo takéto obludné niektorý panovník? Alebo Hiler?

    • provokater

     Ander a tá sprostá luza si predsa vybrala svoj osud.
     Je to ich rozhodnutie , pokoj s nimi. Otázka znie, treba to zastaviť a manipulátorov odstrániť.

   • Anastazia Szegedy

    Na toto šialenstvo skutočne Nie je odpoveď …!!! Je mi to moc ľúto , že skutočne sa nedá ??? Nič
    v tom podniknúť ….. ??? Kde sú všetci múdrý´´ ľudia ??? Doktory , vedci , rozumný´´ vládný´´ činitelia ??? Alebo už našu krásnú´´ planetu !!!
    Ovládol Diabol !!! na čele z tými neznajBohmi ???

 3. Redakcia, nevolal sa ten redaktor-ka Taylor Hudakova?

  • Tá robila interwiev. Otázky jej mohol pripraviť redaktor webu – možno nie taký fešák ako tá okaňa. To sú mediálne PRODUKTY.

 4. TAKTO PLÁNOVITE PATENTOVANE POŠKODZUJÚ GENÓM NÁRODA!

  „Podľa informácií rezortu sa na očkovanie po otvorení čakárne pre všetky vekové kategórie prihlásili desiatky tisíc záujemcov vo veku od 16 rokov. Na najbližšie dni sa vytvorené voľné miesta zaplnili ľuďmi z čakárne a systém obsadzoval voľné pozície striktne podľa veku.

  Voľné termíny na očkovanie látkami Pfizer sa pridelili zaregistrovaným seniorom a chronickým pacientom s ťažkými a stredne ťažkými diagnózami. „Ak sa v konkrétnych vakcinačných centrách neobsadili všetky voľné pozície, systém automaticky pridelil zostávajúce voľné termíny záujemcom vo veku 16 a 17 rokov, nakoľko vakcína Pfizer je jedinou vakcínou aktuálne používanou na Slovensku, ktorá môže byť aplikovaná ľuďom mladším ako 18 rokov,“ doplnila hovorkyňa.“
  https://www.cas.sk/clanok/1120580/ockovanie-tinedzerov-pfizerom-sa-odklada-ministerstvo-rusi-terminy-vsetko-je-inak-bezfb/?AT=wgt.article_clanok-najcitanejsie-24.c.x…A.1

 5. „Civilisti v afganskom hlavnom meste žijú v neustálom strachu, že sa stanú obeťou cieleného útoku v rámci pokračujúcej vojny s radikálnym hnutím Taliban a ďalšími extrémistickými skupinami. Ale v noci sa tu vedie celkom iná vojna – so zločincami a svorkami túlavých psov v uliciach, napísal spravodajský server NYT.“

  „Majitelia obchodov v jednej z kábulských štvrtí o nich hovoria ako o tieňovej vláde. „Sú tu psy a ozbrojení zlodeji, ktorí robia ľuďom zo života peklo na zemi,“ povedal Fahím Sultání, oficiálny zástupca komunity, ktorý sa snaží ľuďom pomáhať z kancelárie vytvorenej v zaprášených, prázdnych troskách niekdajšieho kina.

  Od čias, čo v Afganistane prepukla pandémia koronavírusu, stúpla v Kábule zločinnosť. Tesne po vyhlásení prvej uzávery v minulom roku sa stal na ulici Fahíma Sultáního zločin, aký sa od tej doby opakuje s desivou pravidelnosťou na ďalších miestach mesta – predavača zmrzliny pred bývalým kinom zastrelili a olúpili.

  Obyvateľov, ktorí sa kvôli obžive musia vydávať do ulíc mesta, ohrozujú tiež túlavé psy, ktoré sa stali smutnou a neustálu súčasťou Kábulu. Vo dne tieto zvieratá odpočívajú a šetria energiu. A po súmraku spoločne so zločincami ovládnu ulice.“
  https://cestovanie.pravda.sk/mesta/clanok/585151-temnym-uliciam-metropoly-vladnu-divoke-psy-a-zlocinci-po-zotmeni-sa-zacina-druha-vojna/

 6. Ďakujeme tímu Bádateľa za ďalší článok, za ďalšie otváranie našich očí.

  Teraz v kľude som vypočula toto video:
  https://www.banned.video/watch?id=608c9532bc90d607217084a8
  Doctor Exposes Anti-Human Endgame Behind Latest Vaccine Technology
  Kto vie angl. nech to istotne vypočuje. Dr. Dr. Carrie Madej http://serendipitygroup.org/ presne vysvetľuje čo spôsobí táto vakcína a ak sa nepostavíme na odpor je koniec nášho ľudského života. Robí sa depopulácia touto vakcínou a tí čo ostanú budú prepojení s umelou inteligenciou. Máme sa postaviť proti Covid pasom. Hovorí, že nás je 99 percent a ak teraz sa nezobudíme, nepostavíme na odpor je náš koniec.

 7. „VER – A TVOJA VIERA ŤA SPOĽAHLIVO ZABIJE!“ – kognitívna dizonancia – sebazaprenie.

  Jednoznačné prejavy degenerácie bieleho genómu. Potratová vakcína mRNA. Štokholmský syndróm degenerátov – kovidveriacich. Vo Veľkej Británii 750 tisíc protestujúcich na jednom mieste – v Prahe 100-200 ľudí. Prestaňte búchať na pred vami zatvorené dvere! Konajte len v prostredí, v ktorom nájdete odozvu!
  Eugenické žiarenie prostredia – pola, je reálne = egregoriálno matričné riadenie súčasného teroru.

  2021-04-30 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.cz pan VK komentuje aktuální události.
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-04-30-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-cz-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 8. https://zemavek.sk/slovaci-vyuzili-sviatok-prace-na-prejavenie-nespokojnosti/
  Slováci využili Sviatok práce na prejavenie nespokojnosti

  Zúčastnení skandovali: „Žiadnu vakcínu!“

 9. https://zemavek.sk/desat-najdolezitejsich-sposobov-manipulacie-s-verejnostou-podla-noama-chomskeho/
  Desať najdôležitejších spôsobov manipulácie s verejnosťou podľa Noama Chomského

 10. Učitelé, rodiče PROBERTE SE‼️
  Toxický EO na testovacích špejlích není žádná konspirace, to jen MSM v ČR vám do xichtů lžou‼️‼️‼️ Přestaňte být ustrašení a postavte se těmhle genocidním praktikám‼️‼️

  https://www.facebook.com/daniela.spiritova/posts/3881102558651511

 11. https://www.hlavnespravy.sk/nebezpecny-incident-v-osnabrucku-po-rychloteste-na-koronavirus-unikal-zene-z-nosa-mozgomiesny-mok/2522750
  Nebezpečný incident v Osnabrücku: Po rýchloteste na koronavírus unikal žene z nosa mozgomiešny mok

  • Únik mozgomiešneho moku je údajne spojený s obrovskou eufóriou. Poznám prípad narkomana – sám si „odborne“ navŕtal lebku tak, aby si mohol tento mok vypúšťať a vytvárať tak endorfíny. Nakoniec tuším zomrel na rozsiahli infekciu mozgu. Je známe, že tí, čo sú strelení do hlavy sa posmrtne usmievajú-uškierajú.

   Nie ojedinelý prípad tej ženy len dokazuje, že zlosynovia poznajú slabé miesto našej anatómie. Kedysi to bolo oko – teraz je to nosohltan. Ale myslím, že aj to oko ostáva. „Inteligentný“ prach. Zatiaľ ho však nemôžu použiť hromadne. To cez nos je viac selektívne. Ale – pripravte sa aj na ochranu očí.

 12. https://www.hlavnespravy.sk/141-ako-globalny-prediktor-gp-riadi-svet/2521364
  141. Ako globálny prediktor (GP) riadi svet?
  Globálne riadenie sveta/planéty sa uskutočňuje neštrukturálne, zatiaľ neexistuje sformovaná „svetová vláda“, pričom na globálne riadenie slúžia najrôznejšie nadnárodné štruktúry.

 13. Ďakujem Badateľovi, že informuje ľudí od vedcov, ktorí ešte nestratili svedomie a máme možnosť byť objektívne informovaní. Na internete už je taká cenzúra, že nebude možnosť dostať sa k objektívnym informáciam. Už zmazali aj všetky videa od nášho uznávaného vedca René Balaka. Okolo nás sú už len samé vymyté mozgy z verejnej medialnej sféry a idú ako ovce na bitúnok pre svoju tzv. vakcínu.
  Nuž ale vymysleli si to globalisti naozaj dobre, zahynú nie len očkovaní ale aj neočkovaní na ktorých pôsobi vyžarovanie spike proteinu od očkovaných. Slučka sa sťahuje, tu už pomôže len Boží zásah alebo svetová vojna,. ktorá toto šialenstvo zastaví.

  • A ešte čo počúvam od dôchodcov čo potrebujú nejakú operáciu, lekár im povie až po zaočkovaní. Nerozumiem tomuto, nie sú na to nejaké zákony? Nezaočkovaní má umrieť na liečiteľnú chorobu?

  • „6/ Artemisín (artemisinín)
   Jeho používanie pred „Covidom“ môže v kombinácii so zložkami na posilnenie imunity byť určitou formou prípravy nato, že ak vírus dostaneme tak telo bude pripravené s ním zabojovať.
   Podľa niektorých štúdií artemisinín blokuje určité enzýmy potrebné k replikácii vírusu. Sú to enzýmy viažúce železo a práve reakcie so železom a produkcia voľných kyslíkových radikálov, pretože artemisin v reakcii so železom ich uvoľňuje, môže byť hlavným mechanizmom ako bráni replikácii. Neustále sa tieto procesy študujú a výklady sa dopresňujú. Materiály sú dostupné aj na serveroch Pubmed.
   Počas Covidu môže byť účinné úžívanie Artemisinu tým istým spôsobom.
   A po Covide môže zase pomáhať rovnako ako sme opísali pred Covidom, chráni pred recidívou, lebo ak niekto Covid prekonal, nie je vylúčené, že ho nedostane opäť. Pretože železo sa podieľa na mnohých základných biologických procesoch vrátane syntézy DNA / RNA a tvorby ATP, vírusy sa v zásade spoliehajú na replikáciu železa v hostiteľských bunkách. S čím vírus neráta je práve Artemsinín, vznik voľných radikálov v reakcii so železom, ale tie našim bunkám neublížia, lebo naše bunky majú pomerne zdatný antioxidačný systém, ktorým vírus nedisponuje.“
   https://www.kingray.sk/a/ako-vyzera-mozog-a-telo-po-prekonani-ochorenia-covid-19-ci-uz-priznakovo-alebo-bezpriznakovo

   Zdroj – artemisia annua – palina ročná.
   https://duckduckgo.com/?q=Palina+ro%C4%8Dn%C3%A1+%C4%8Daj&atb=v262-1&ia=web

   • Maroši, moc Ti děkuji za tenhle článek. Nejsme očkovaní s manželem, bratrem a maminkou. Toto by nám mohlo pomoci při setkávání s očkovanými. Jsem Ti moc vděčná. Zdravím zdejší diskutující. Jste moje druhá rodina

    • Tam je ďalší bonus – likvidácia rakoviny pre prípad očkovania kultúrami rakovinových buniek vo vakcínach. Odporúčam 2 x ročne 14-dňové kúry palinou ročnou + železom ako vychytávku potenciálne rakovinových buniek – či už z vakcinácie, ale najmä zo stresu! S tou palinou sa to nesmie preháňať – po dlhšom a častom používaní môže poškodiť obličky – teda treba robiť prestávky. Navyše – likviduje boréliu, toxoplazmu a maláriu. Oplatí sa naštudovať si celý tento rod palín – významných byliniek. Liečivé je aj CINZANO – odporúčam ho pre zvýraznenie chuti riediť pitnou vodou – 1/3 – 1/2 vody – ako každodenný aperitív, teda 1 liter pre jednu osobu na 10-20 dní – určite zlepší chuť do jedla a dobrú náladu práve vďaka svojej chuti. Ako decko som to /0,5 dcl + 0,5dcl vody/ dostával povinne pred jedlom – aby ma vykŕmili.
     https://sarm.pluska.sk/zdravie/poznate-silu-bylin-tieto-3-dokazu-bojovat-zakernou-rakovinou

 14. https://otevrisvoumysl.cz/greg-reese-ockovani-sirici-neco-co-zpusobuje-potraty-a-krevni-srazeniny-u-neockovanych-zen/
  Greg Reese: Očkovaní šířící něco, co způsobuje potraty a krevní sraženiny u neočkovaných žen
  Ve zkratce…
  Šíří se zprávy o možném jevu, kdy očkovaní jedinci mají nepříznivý vliv na ty neočkované.

  • Greg Reese: Podle nedávné izraelské studie je vakcína od Pfizeru 40x smrtelnější pro staré lidi, než samotný virus covid-19. A úmrtí ve Vietnamu a Kambodži začaly prudce stoupat od chvíle, co se vakcína začala obyvatelům podávat. Podle všech zpráv je lék, experimentální mRNA genová terapie, mnohem smrtelnější než tzv. bezpříznaková nemoc, která se v podstatě podobá běžnému nachlazení.

 15. Čítam článok MUDr. Liptáka a tam uvádza:
  A pretože očkovanie proti kovidu je v skutočnosti dobrovoľné (Rezolúcia parlamentného zhromaždenia Rady Európy č. 2361/2021), tak nikoho nemožno na základe nezaočkovania v ničom diskriminovať a je jasné, že musí byť postavené iba na medicínskych kritériách a dobrovoľnosti.

  Ja sa pýtam – toto už neplatí?

 16. https://tadesco.org/nemecti-vedci-objevili-proc-covidove-vakciny-zpusobuji-krevni-srazeniny/
  Němečtí vědci objevili, proč covidové vakcíny způsobují krevní sraženiny

 17. https://childrenshealthdefense.org/defender/vaers-significant-jump-reported-injuries-deaths-after-covid-vaccine/?itm_term=home
  Significant Jump This Week in Reported Injuries, Deaths After COVID Vaccine
  Signifikantný skok tento týždeň pri hlásení poškodení, smrtí po Covid vakcíne

 18. Českí vedci z Centra bunkového a tkanivového inžinierstva v Brne zistili, že imunita po prekonaní covidu je silnejšia ako po očkovaní
  https://www.cas.sk/clanok/1120929/ceski-vedci-zodpovedali-palcivu-otazku-imunita-po-prekonani-covidu-je-o-nieco-vacsia-nez-po-ockovani-bezfb/

  …čiže ak dve kolegyne mali rovnako covid, jedna má protilátky aj po 5 mesiacoch, kým druhá už nie.
  Všetko je to o imunite každého jedinca ako sa jeho telo vysporiada s touto nákazou. A očkovanie mu je na dve veci…

 19. https://www.banned.video/watch?id=608e2a548d5eb70923610b1f
  Doctors’s Roundtable Exposes COVID Vaccine Dangers
  Lekári okolo okrúhleho stola odhaľujú nebezpečenstvá COVID vakcíny

  Podľa týchto lekárov toto nie sú vakcíny, vôbec nechránia proti Covidu, všetko čo sa nám prezentuje o týchto vakcínach je totálna lož. Nechránia pred Covidom a ani pred prenosom Covidu. Spike protein je ľuďmi vyrobená zbraň, toto nie je vírus. Prebieha genocída, nemusia zaočkovať každého lebo zaočkovaní vypúšťajú jedy a zničia nezaočkovaných. Ide o masovú depopuláciu.
  Zaočkovaní by mali byť oddelení a mali by mať odznak na prsiach s nápisom „Bol som zaočkovaný“ aby sme sa im mohli vyhnúť.

  Hear from actual doctors the shocking revelations surrounding the COVID vaccine the MSM will never reveal.
  Vypočujte od skutočných lekárov šokujúce odhalenia okolo COVID vakcíny, ktorú MSM (je to asi TV stanica) nikdy neodhalí.

 20. Redakcia! Ja keď niečo pustím z ruky, tak považujem za dôležité každé slovo! To nie je o mojej ješitnosti – to je lege artis! Takže dal som vám do rúk text a vy ste ho ohlodali ako potkany husacie stehno! Takže vás žiadam – buď to uverejníte celé od slova do slova, alebo to celé stiahnite! Ja odmietam s vami takto spolupracovať! A neskúšajte argumentovať, že sa čosi má zmestiť do dvoch blbých riadkov! Keď sa má zmestiť do štyroch!

  Vy si samozrejme robte čo chcete – je to váš web – ale ten text je môj – je len jeden a bude len jeden! Trvám na tom, aby ste to torzo dali preč a viem prečo! Navyše – vaša forma tenkého nevýrazného textu nezaujme nikoho! Stále platí – „Nehádžme perli sviniam!“

  Pre vás zrejme platí, že „Robiť sa hlúpym je 100 krát výhodnejšie, ako raz sa robiť múdrym“. Asi tak.

  • nevieš si otvoriť hasiaci prístroj?

  • Dali sme vam jasne instrukcie, co sa tyka dlzky, vy ste ich nedodrzali a este sa hnevate na nas. Ok, ak chcete, dame to dole. Inak jedna ucinna metoda na rozvoj kreativity je dat si nejake obmedzenie a snazit sa do neho zmestit. Skuste si to niekedy.

   • “ jedna ucinna metoda na rozvoj kreativity je dat si nejake obmedzenie a snazit sa do neho zmestit“ – a to Boh vymyslel bezzubého červa – skúste ho prekonať, a zmrdi umelú inteligenciu! Vy ste z ucelenej myšlienky vyrobili holú vetu – lebo tomuto umelá inteligencia rozumie. Ja som človek a pokúšam sa osloviť ľudí. Smrdí mi tu povedomý duch ZÁMENY.

    „Inak jedna ucinna metoda na rozvoj kreativity je dat si nejake obmedzenie“ – je idiotizmus! Tvorivý človek potrebuje priestor! Toto inak pochopil – a aj férovo priznal Flašík – že on nevymyslel nič – len dal priestor kreatívcom.

    Pokiaľ niekto odchádza z veľkého priestoru do malého – je to príznak demencie – pretože dokáže kontrolovať len malý priestor a už vôbec ho má problém vypĺňať. Vy konkrétne ste zjavne SMS-ková generácia a s tým ja už nič neurobím.

    Ametyst – hasiaci prístroj sa zásadne neotvára. Zistíš na mieste.

    „Dali sme vam jasne instrukcie, co sa tyka dlzky,“ – zrejme som to prehliadol, pretože ste chceli odo mňa viac variant a tie – neviem ako – vytriediť klikaním – dobrá hovadina – máte zadefinovanú cieľovú skupinu?! Nie – nemáte! Tak na to treba obšírnejší text! Urobil som – po opici, ale z povinnosti k ostatným – len jeden ucelený text, pretože toto nie je o výbere zmrzliny! „Vyberte si slogan a kérku!“ Jeden, ktorý hovorí všetko, ale asi hovorí príliš.

    Na tomto webe sa asi dlhšie odmlčím – budem tu však denne, teda neodchádzam ako Definitíva. Máte svoj čas – tak si ho spotrebujte. Máte svoj priestor – tak si ho vyplňte. Aj policajti si potrebujú oddýchnuť – či?

    Mienim sa konečne venovať noosfére a doplniť si to dôležité teraz pre mňa. Budem všade, ale zároveň nikde. Vaše obmedzenia a spôsob rozmýšľania ma obmedzujú! Stačilo. Kto chce poznať Kozmos – nesmie vliezť do sebou samým zasratého skafandra. Takže – plienky idú na kompost. Vy si tu vymýšľajte obmedzenia – vláda na to sama nestačí. Brain lockdown ako nástroj rozvoja kreativity! Ty kokso – toto nevymyslíš – to je Badatel.

    Doteraz nemáte svoje logo! Pretože pri tom vašom „kreatívnom“ obmedzení nedokážete zadefinovať ani samých seba!
    https://st2.depositphotos.com/3159197/8288/i/950/depositphotos_82880378-stock-photo-3d-white-people-need-help.jpg

    • V komentároch nemáte žiadne obmedzenia. Ale keď chcete zasahovať do dizajnu našej stránky, tak tam isté pravidlá platiť musia. Inak by táto stránka vyzerala ako Yahoo portál v roku 1998.

     • No. Existuje niečo ako sebadôvera. Hovorím o profesionálnej sebadôvere. Design sa mení, tak nebudem hovoriť o naj-stránkach istého regionálneho média, ktorého som bol textovým a grafickým redaktorom – bolo to pred 10-tkami rokov, bolo to vtedy. To je ako s autami. Design musí plniť hlavne svoj účel. V marketingu však predáva.

      Ide o tú sebadôveru. Tesár ktorý vie, tak vie a žiadna pipina ho neprinúti postaviť také krovy, ktoré niekomu môžu spadnúť na hlavu. Copywriting nie je o vreci nápadov, ktoré niekto dostane do vienka a ktoré keď minie – je to celé fuč. Je to remeslo a zároveň dar. Schopnosť, kompetencia. Umením je len tá ľahkosť, s akou to kto robí. Ale stále je to cieľavedomá práca. Nepoznám žiadneho umelca – výtvarníka, spisovateľa, novinára – ktorý by bol dobrým copywriterom, aj keď sa ľudia z tejto branže snažia do toho fušovať „ako kreatívci“. To nie je o nápadoch. To treba vedieť. Každý, kto pozná pravopis, má predstavu, že toto ovláda. Neovláda. Toto je špecifické vizionárske remeslo komunikácie a psychológie. A vôbec nie je ani okultné. Vašou tragédiou tu je nepochopenie, že nie politici, nie médiá, nie novinári – ale copywriteri, ktorí stoja v úzadí za nimi, za ich produktami – ovládajú a manipulujú spoločnosť. Na objednávku, alebo ako nápadití iniciátori. Je to kasta! Biela alebo čierna mágia – technológia je rovnaká. Je to len o strane, ktorú si kto vyberie. Jedni pre čiernu stranu – iní pre bielu – alebo pre nikoho. Chcel som pracovať pre vás – teraz nebudem pre nikoho. Nič z toho nezabudnem, tak ako nezabudnem plávať. Plávanie mi robilo potešenie – už roky nemám kde. Copywriting mi robil potešenie – nemám kde. Ani u vás. Lebo stále nechápete možnosti toho neuchopiteľného.

      Momentálne eugenika prostredia – egregoriálno-matričné riadenie – ako ten zlovestný informačný subjekt – deprivuje celú spoločnosť. Tomu dokážu čeliť len silní jednotlivci, ktorých tento egregor popola nedokáže zadusiť. Všade popol ale v ňom iskričky nádeje. Neviditeľné, ale sú. Zjednoduším – nebudem už horieť pre vás – pôvodne som sem prišiel práve preto. Nech si myslí kto chce čo chce – Tadesco som so škrípaním zubov postupne pomáhal dostať /cez e-maily alebo neuverejnené komentáre/ do skvelého grafického-komunikačného – hovorím stále o účele – designu. Veci, s ktorými sa už nedalo pohnúť, som nepohol – bolo by to proti podstate tých, ktorých podstatou je sektárska ilúzia, nie pravda. A stal sa z neho inými – egregoriálnymi – zásahmi komunikačný manipulatívny degenerát. Preto som odišiel. Choďte na smetisko – do šrotu, a spočítajte, koľko otlčených – kedysi krásnych vaní tam nájdete. O tom to je. Jedni tvoria – druhí ničia. Teda.

      Už vás – ak tak – budem len pozorovať. Základom komunikačného úspechu média je interakcia. Toto si držte, ale povzbuďte ľudí k skutočnej iniciatívnej interakcii – nielen reakcii na. Skutočný čitateľ tu musí mať chuť napísať vlastný článok tu! Články, ktoré uverejňujete „sú všade“ – teda nič osobitné. Základná otázka – v čom teda chcete byť výnimoční – ak nie v tej vlastnej a komunitnej iniciatíve? Ale tá nie je v klauzule, že obsah článku nie je názorom redakcie! Ani ste si nevšimli – ale chýbajú vám vlastné produkty. Tomu sa prispôsobujú aj komentáre – samé kompiláty. Lebo mozgy lenivejú aj čitateľom. Urobte pokus – zastavte – pokusne!!! – u 5 ďalších článkov všetky komentáre a pozorujte, čo sa stane! A potom otvorte priestor pre 5 článkov výhradne od čitateľov. A opäť bez komentárov! A zistíte, kto ste tu všetci vospolok a kto je kto. Inak tu tvorivosť nereštartnete! A o tú ide v prvom rade – inak riešenia s „troškami do mlyna“ nenájdete. Múka všade – koláče nikde.

     • Mágia je len jedna… a vždy má farbu sivú.
      Ale pri prehnanom používaní ľahko skĺzne do tmavej a je z toho čarodejníctvo.

 21. v Izraeli ušliapaní ľudia počas náboženskej púte?
  …nuž zapredali sa Pfizeru a pokusom na vlastných ľuďoch, tak …karma je už v dnešnej dobe veľmi rýchla.

 22. https://www.infowars.com/posts/15-year-old-boy-dies-of-heart-attack-two-days-after-taking-pfizer-vaccine-had-no-history-of-allergic-reactions/
  15-Year-Old Boy Dies Of Heart Attack Two Days After Taking Pfizer Vaccine, Had No History Of Allergic Reactions
  15 ročný chlapec zomiera na infarkt 2 dni po prijatí Pfizer Vakcíny, nemal históriu (anamnézu) alergických reakcií

 23. Odporucam pozriet, kto este nevidel. Od Reinera Fuellmicha

  https://www.bitchute.com/video/XfGiENFL22Zf/

 24. Jednoduchá

  Milá Anastázia, stále verím tomu, že našu planétu Zem sa podarí zachrániť a všetko sa postupne ,,prefiltruje“ a zmení k lepšiemu!…..vďaka všetkým za príspevky, sú obohacujúce, verím tomu, že budete v nich naďalej pokračovať…..

Pridajte komentár

*