Bývalý francúzsky prezident Hollande hovorí, že Putin nie je šialený, ale „radikálne racionálny“


Print Friendly, PDF & Email

Bývalý francúzsky prezident Hollande hovorí, že Putin nie je šialený, ale „radikálne racionálny“

(Niamh Harrisová, Newspunch) Odkedy Moskva vážne eskalovala svoju vojenskú aktivitu na Ukrajine, mnohí politici a médiá sa pokúšajú vykresliť ruského lídra ako šialenca. Bývalý francúzsky prezident Hollande ho namiesto toho opisuje ako vodcu, ktorý je „radikálne racionálny“.

Verí tiež, že Putin vsádza na to, že západné krajiny budú unavené z podpory Ukrajiny a dohodnú sa na vyrokovanom ukončení konfliktu, ktorý bude priaznivý pre Rusko.

Stránka Breitbart uvádza:

Podľa správy POLITICO sa zdá, že Hollande neverí, že šialenstvo má niečo spoločné s Putinovým rozhodovaním, pričom predseda socialistickej strany Francúzska namiesto toho vykresľuje obraz vodcu, ktorý sa zaoberá dynamikou politickej, sociálnej a vojenskej moci.

„Je to radikálne racionálny človek alebo racionálne radikálny človek, ako chcete,“ povedal o ruskom lídrovi bývalý francúzsky prezident, ktorý počas svojho pôsobenia v úrade opakovane s Putinom viedol rokovania.

„Má svoje vlastné zdôvodnenie a v tomto rámci je pripravený použiť silu,“ vysvetlil Hollande. „Je schopný pochopiť dynamiku moci, ktorú my proti nemu postavíme.“

Západní politici nenávidia Putina

Hollandové tvrdenia sú v ostrom kontraste s tvrdeniami iných politikov na Západe, pričom mnohí vysokopostavení politici opakovane spochybňujú racionálnosť Vladimíra Putina.

Dokonca spochybňujú aj to, či je to on, kto robí kľúčové rozhodnutia v Kremli.

Napríklad ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj počas vystúpenia na konferencii globalistického Svetového ekonomického fóra (WEF) v Davose verejne spochybnil, či je Putin skutočne „nažive“.

Liečba osteoporózy

Ďalej povedal, že si nie je istý, či ruská hlava štátu je v skutočnosti tým, kto robí rozhodnutia alebo je len jednotlivcom, ktorý sa „občas objaví na obrazovke oproti zelenému pozadiu“.

(Poznámka redakcie: Je to práve Zelenskyj, kto často využíva natáčanie oproti zelenému pozadiu, čím budí podozrenia, že sa v skutočnosti nenachádza na tých miestach, ako tvrdí.)

Neslávne odstúpený britský premiér Boris Johnson tiež už predtým spochybnil Putinovu racionalitu invázie na Ukrajinu ešte komickejším spôsobom, keď naznačil, že rozhodnutie poslať vojakov na Ukrajinu mohlo byť inšpirované nejakou poruchou ruského vodcu ako muža.

„Ak chcete dokonalý príklad toxickej maskulinity, tak je to to, čo robí Vladimír Putin na Ukrajine,“ vyhlásil Johnson v súvislosti s inváziou.

Aj keď sa zdá, že Hollande úplne nesúhlasí s takýmito tvrdeniami o Putinovej racionalite, zdá sa, že súhlasí s prevládajúcim prístupom k nemu, keď tvrdí, že v tejto chvíli nemá zmysel púšťať sa s Kremeľom do dialógu.

Podľa bývalého francúzskeho prezidenta bola otázka, do akej miery je v súčasnosti užitočný dialóg pre ukončenie tohto konfliktu, bohužiaľ už „vyriešená“ predchádzajúcimi pokusmi. Podľa jeho názoru predchádzajúce rozhovory priniesli len výhodu zbavenia Ruska „akéhokoľvek argumentu alebo zámienky“.

Záver

Hollande tiež varoval pred prílišnou sebadôverou Západu vo vzťahu k vojne.

Podľa neho je ilúziou myšlienka, že politická moc v Európskej únii sa presúva na východ k viac prointervenčným krajinám, ako je Poľsko. Európska únia sa stále príliš spolieha na Spojené štáty pre svoju obranu.

Liečba osteoporózy

Autor: Niamh Harrisová, newspunch.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. kvakcína je sloboda

  všetci západní „lídrovia“ sú tak sebestrední a nadutí, že nie sú schopní počúvať a počuť, čo Putin stále opakuje!!!
  Pre Rusov neexistuje krok späť, akýkoľvek ústupok by pre nich znamenal definitívny koniec a celý „demokratický“ svet by Rusko roztrhalo na kusy!!!
  jediný, kto musí ustúpiť, ak chce prežiť je ten západ!!!
  známy Putinov výrok, myslím, že to povedal na Valdaji: „My zomrieme a pôjdeme do neba, ale oni iba jednoducho zdochnú“

  • Stačilo by keby Putin spravil krok vpred. Ničil zbrane keď prekročia hranice Ukrajiny, nie až na fronte. Nedodával palivo do ukrajinských tankov. Postaral sa o utečencov aby sa nebáli ísť do Ruska. Ale Putin nie, vojna musí byť čo najdlhšie, musí zomrieť čo najviac ľudí.

   • Minule sme o tom diskutovali. Ak by to spravil, ukrajinská armáda by skolabovala a prešla na partizánsky boj. To Putin zrejme nechce. Ľahšie je mu likvidovať zbrane a armádu pekne nastúpenú na fronte, ako ich naháňať po celej Ukrajine po poliach, v lesoch, atď. Otázne je, či by riziko partizánskej vojny nestálo za to, aby sa zachránilo viac životov na jednej aj druhej strane.

  • Vladimír Jurišta

   presne tak. Putin je v podstate jediná nádej ľudstva, a toto by si mali všetci uvedomiť. Držím mu palce a prajem ohromné množstvo sily.

 2. To „radikálne racionálny“ chápem ako niečo ďaleko horšie než „šialený“. Biden raz Putina nazval zabijakom a to je ešte privilégium nez to „radikálne racionálny“ – to mi príde ako „absolútne neľudský“.
  Čo čakať od bezprizorných rozmazlencov na zapade ako Hollande. V prvom rade by ich mal zastaviť pocit hanby prameniaci zo svedomia. A keď to chýba tak aspoň chladná logika a priznanie si vlastnej viny a cudzej neviny. Ale ani to u nich neni a tak pre budúcnosť sú nepoužiteľní pretože seba – ducha – svedomie necítia a odvahu priznať pravdu nemajú žiadnu.
  Maximálne prevrátiť kabát ale to už nebude tak ľahké, pretože v dnešnej dobe viac a viac nepokryte ukazujú svoju podstatu – zbabelo inklinujú ku zlu.

  • Ach,ach na tom je plno pičovin, čo si vydrisol

   • Korok, musíš ešte dozrieť.
    Nieje ani možné slovami vyjadriť stupeň úpadku osobnosti západných lídrov a tiež stupeň naivity niektorých Slovákov, ktorí v kútiku duše živia nádej, že možno sa tam na západe niekto z lídrov spamätá a začne sa červenať od hanby za svoje podlosti.
    Hanbiť sa – to oni nedokážu.

  • Nezvyknete mavat taketo nejadne komentare😏

  • aCHNATON,plne ťa chápem, ak pripustím,že hrozno sa vyrába z vína a slivky zo slivovice………

 3. Na Slovensku sa nenatáča, ale nakrúca.

  Teraz si takto predstavte našu krajinu!
  https://www.mojevideo.sk/video/39e8f/soledar_po_boji_(13_1_2023).html
  https://www.mojevideo.sk/video/39faa/soledar_19_1_2023.html

  Nebudete nič vlastniť a budete šťastní!
  Naozaj otázka – či si po zničení Slovenska ešte brať hypotéku. Aj toto je súčasťou plánovanej vilderizácie planéty – zeleň a zver vo vojnou zničených mestách! Zeleň-skij – symbolicky vybrané meno!

  • „Na Slovensku sa nenatáča, ale nakrúca.“ Na bohemizmy a hungarizmy sú naši jazykoví „experti“ alergickí, dokonca máme jazykový zákon, na základe ktorého sa šikanujú novinári nemainstreamových médií. Zato anglikanizmy a amerikanizmy sú „in“. Namiesto vypočutia máme hearing, namiesto úrovne level, namiesto zovňajšku outfit, v lyžovaní namiesto načasovania oblúka oblúkový timing, atď. Nepočul som nikdy, že by za tieto výrazy bol moderátor či komentátor postihovaný. Už nám chýba len zaviesť na Slovensku angličtinu ako úradný jazyk.

   • kvakcína je sloboda

    pripomenul si mi jednu skúsenosť a bolo to niekedy možno aj pred desiatimi rokmi – v niektorom z tých „slovenských“ rádii bola taká debata, kde to len tak hýrilo „šérovaním“ a podobnými anglikanizmy, tak som im tam napísala, že prečo nepoužívajú slovenské výrazy, a dostala som odpoveď, že tých anglických vysielaní bude pribúdať!!!!
    koľko rádii v anglicku alebo amerike používajú slovenčinu?! (rečnícka otázka), odpovedať iba v prípade, že existuje nejaká štatistika

    • Hlas Ameriky a Rádio Liberty.

     V diskusiách mi to nejako nevadí – vadí mi to u profesionálnych redakcií. Jedna vec je nejaký sleng – budiš, ale aj taký Lichtner by mal vedieť, že – napadlo mi – nie ma, že nakrúcať a nie natáčať, že vzhľadom na – nie vzhľadom ku /vzhliadať k farárovi/. Cudzie slová mi idú jedným uchom dnu – druhým von, ale dodrbaná slovenčina mi krúti uši. Úplný hnus je pokus Čecha rozprávať po slovensky a pokus Slováka rozprávať česky. Účelovo prevzaté-vypichnuté idiómy z iného jazyka majú obvykle kontext.

     Angličtina je digitálny programovací jazyk. Od čias agentov Cyrila a Metoda preberáme cudzie výrazy – a to sme ešte na tom dobre – ruština je úplne zasratá francúzštinou – lebo šľachta považovala francúzštinu za súčasť etikety. Pritom zatiaľ čo si v Paríži vylievali z okien sračky za krky – Moskva bola dávno kanalizovaná. Pred rokmi objavili 500-ročný drevený vodovod.

     Prečo toľko angličtiny v slovenčine? Lebo žiadna ruština! Ani ako voliteľný jazyk! Tak teda dobre – učte sa angličtinu – učte sa jazyk nepriateľa!

     • kvakcína je sloboda

      to bol slovenský redaktor so slovenským hosťom v slovenskom programe, preto ma to vtedy tak nasralo, odvtedy rádio v aute nepočúvam, vlastne – rádio nepočúvam ani doma :DDD

   • Klinec udretý po hlavičke!

   • Zaspávam neskoro v noci – pri zapnutom rádiu – uvedomujúc si, že – najviac „bežia“ piesne v – AJ, potom v SJ a v češtine. Žiadna lingivistická piesňová rovnováha – neexistuje. Postrádam napr. chorvátske, španielske, francúzske, talianske piesne (nemecké – nie.. ).

    No a hovorím si, že keby sa v rádiu nebodaj – hudobný redaktor – pomýlil a pustil – ruskú pieseň, tak by ma okamžite napadlo, že – (konečne) – Slovensko – cez noc – obsadili – Rusi.

    P.S: Takže – dovolím si priložiť jednu – ruskú.. Ярослава – Это любовь!

    https://www.youtube.com/watch?v=oDgGb4CogwE&list=PL3DDAD190DCFC0871&index=18

    • kvakcína je sloboda

     na YT je množstvo meditačnej hudby, sú tam aj 11-hodinové, takže je to na celú noc – mám niekoľko stiahnutých, keď chcem zaspávať pri hudbe

     • Aj ja to mám stiahnuté a ked aj vecer beham po nete a nieco citam, tak hudbu mam obycajne – pustenu. Ale zapnutý PC pocas spánku – mi prekáža.
      P.S. Každý máme vypestovane nejaké návyky.

    • Vladimír Jurišta

     nádhera

   • „Už nám chýba len zaviesť na Slovensku MAĎARČINU ako úradný jazyk“ – tá spoľahlivo vygumuje všetky ostatné jazyky. Inak zábavné je dozvedieť sa, že naši Maďari, hoci hovoria po maďarsky furt – zásadne hovoria – a písať už vôbec nevedia – NESPISOVNE! No hát – a potom úradne na Felvidéku ako? Viem to od jedného grafika – má slovenskú školu a maďarsky vie spisovne – chytá sa za hlavu, keď má vytlačiť po maďarsky nejaké svatobné oznámenie, parte a pod. Ide o to, že Maďarovi stačí, že je Maďar, takže krásnu literatúru v maďarčine už čítať nemusí..

  • Na Slovensku sa nenatáča ani nenakrúca už .

   • Na Slovensku sa non stop = bez prestania – nakrúcajú reklamy, a niekedy sa chodia natáčať aj do Prahy. Iba blbec vyplýtva produkciu na blbý intelektuálny film s neistým výsledom. Problém vidím s tým nakrúcaním – to bolo za čias celuloidu – teraz sa „kameruje“ digitálom.

 4. V novodobých dejinách bol šialený Hitler. Naviac to bol hazardný hráč, ktorý aj keď zo začiatku bol úspešný, dopadol tak ako dopadnú všetci hazardní hráči. Putina by som prirovnal k šachovému veľmajstrovi, ktorý hraje simultánne partie proti priemerným šachistom. Má ale jednu nevýhodu, musí na šachovom poli zachraňovat rozbabranú partiu svojich predchodcov, Gorbačova a Jeľcina. Som zvedavý, čo sa mu podarí uhrať.

  • A jako čo sa V.V.Putinovi má podariť uhrať?

  • kvakcína je sloboda

   Putin(Rusko) buď „vyhrá“ (srandovný výraz vo vojne) a s ním vyhráme všetci, alebo civilizácia končí!!! tu nie je o čom polemizovať!!!
   Putin, okrem iného, povedal, že v prípade ohrozenia, neváha použiť jadrové zbrane!!!
   tak aké šachy?!

   • Vážená (ý) kvakcína je sloboda. Bez urážky, ak niekto berie za bernú mincu slová politikov je naivný. Politici často vypúšťajú len také balóniky s určitým zámerom. Putin ani Biden nie sú výnimkou. A aké šachy? Celá politika sú veľké šachy. A zatiaľ chvála Bohu pre nás, sa tie šachy Rusko – USA ešte hrajú. Šachová partia nekončí len víťazstvom alebo prehrou, ale aj remízou. Čo sa týka tohto konfliktu, predpokladám remízu. Vychádzam aj z toho, ako nakoniec dopadla Kubánska kríza v roku 1962, aj keď je dnes iná situácia. Armagedon z toho nebude, myslím si. Na verejnosti sa to neobjavilo, ale šéf CIA bol nielen v Kyjeve, ale aj v Moskve. Možno sa začína pomaly niečo diať na poli diplomacie. Uvidíme a zatiaľ nemaľujme katastrofické scenáre.

    • kvakcína je sloboda

     hej ty šachista! až pôjdeš na frontu, zober si zo šachovnice bieleho a čierneho pešiaka – lebo tým tam budeš, aby si rozmýšľal, či si čierny alebo biely!!!

     • Kvakcína je sloboda. Po prvé už som na dôchodku 10 rokov a to by ma museli volať na frontu ako volali starých chlapov do Volksturmu v r. 1945, ak ti to niečo hovorí. Vo svojom komentári som len povedal svoj názor, ktorý vychádza z mojich životných skúseností a dosť veľá informácií z rôznych overiteľných zdrojov, publikácii. Vidím, že tu na diskusii, namiesto argumentácie sa používajú len uštipačné poznámky. Preto články Bádateľa áno, beriem, ale zapájanie sa do komentárov nemá pre mňa význam a je len stratou času. Prajem pekný zvyšok dňa

    • No ak by si povedal, že si prišiel z Marsu ani by som sa nedivil. Ale zas – nie si provokatér, „korektor“ diskusií, platený troll podporujúci nenávisť proti Židom a tak je tu šanca 50 na 50, že časom začneš všade hľadať nielen zlo a zlo, lož a lož ale aj dobro a zlo. Najlepšie začať hľadať najpr dobro a zlo sa ti potom vyselektuje samo – nepotrebuješ ho potom vyhľadávať.
     Kto chce všade vidieť len zlo, klamstvo, podvod ten vždy nájde len zlo, klamstvo a podvod – dobro nikdy neuvidí nikde.
     K ničomu ti bude poznať spôsoby akými nás elity ovládajú keď budeš vtiahnutý do ich hry – keď nebudeš hľadať iný svet ti než oni „ponúkajú“.
     Nezameravaj sa príliš na praktiky elit, na ich hry, spôsoby riadenia či doktríny – to ber len ako doplnok pri hľadaní na vlastnej zivotnej ceste – nesmú ti naplniť hlavu a srdce hnevom a nenávisťou proti nim! Oni chcú aby si sa tak stal jeden z nich – aby si sa odklonil od svojej cesty – či už budeš elitár alebo len jeden „bezvyznamny“ z davu z hnevom v srdci.

     „Kdo cizí zradou přišel o Eden – své srdce v pomstě utopí“.

    • kvakcína je sloboda

     irituje ma prirovnávať vojnu k šachovej partii

     • Šachisti sa síce pyšnia svojou schopnosťou kombinatoriky a predvídania súperovho konania, ktoré je determinované pravidlami, avšak všetkým uniká podstata – všetci zúčastnení sú väznení svojím šachovnicovým chlievikom a nemôžu a nedokážu vystúpiť z tohto rámca, takže ich tvorivosť je vyslovene formou a formálnosťou obmedzená! Nikdy ma nebavilo hrať dámu, a šach bola pre mňa obruč na hlave!

      Tí, ktorí plánujú vojnu – pochybujem, že sa sústreďujú na nejaký formát a pravidlá vôbec! Možno zo starých idiotských čias šíkových bojov – na presne určenom mieste v presne určenom čase a kto koho prevalcuje. Na šachovnici zásadne nevidím takého prieskumníka napr. Celkovo neznášam aj ten stroboskopický efekt čierno-bielej nevkusnej plochy.

    • Vladimír Jurišta

     konečne rozumný diskutér

  • Šachová partia s veľmajstrom – vždy končí na strane – génia. Držím palce, aby zvíťazil Boh, Pravda, Pokoj, Dobro, ľudské Hodnoty. Rusko – je kandidát!
   Nepriateľ – je niečo – iné. Stráca svoj kompas, boha, moc, pravdu… Skončí zle! Našťastie – pre nás! Naším šampiónom je – Boh a Pravda. Slovanský svet!

 5. Objektívne

  Niečo ku globálnemu otepľovaniu…
  Chladný vietor na vrchole Mount Washington v štáte New Hampshire v piatok klesol na mínus 108°F (-78°C), čo znamená, že v skutočnosti to bolo podľa NASA o niečo chladnejšie ako priemer na Marse tento týždeň.
  https://www.washingtonpost.com/weather/2023/02/04/mount-washington-wind-chill-record/

 6. svatoslav butora

  Po neandertálcoch a kromaňoncoch zostali ako pamiatky kamenné sekerky a jaskynné maľby…a ich geny v našej DNA. Čo zostane v budúcnosti potomkom Sveta Ľudí po dnešnej duševne prázdnej tzv. Západnej civilizácii?? Hodnoty „Atlantídy“ a mediálne žvásty ? Alebo to budú len nesplatiteľné dlhy Sveta Kapitálu za prejedenú budúcnosť ?? Namiesto gréckych a rímskych chrámov a bohov to budú chrámy so zakonzervovanými múmiami Veľkého Švába a Gatesa a Bidena a Davoskými Šamanmi v ruinách pamiatkovo chránených bánk…??

  • signum laudis

   Na pamiatky sa vykašli.

  • Objektívne

   Nikto žiadny dlh splácať nebude a krajina numero uno už vôbec nie. Na to môžete vziať jed. Bude to priamy prechod do novej spoločnosti s max. 500 mega obyvateľmi. Tipol by som si, že bude netechnologická.

  • Galaxia andromeda

   Čo po nas zostane ? Pozri aktualne do turecka a syrie ak nepochopiš nepochopiš

 7. mariankosmac

  Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vo svojom prehlásení naznačil, že krajina by mohla Ukrajine poskytnúť vojenskú pomoc. Konkrétne by išlo o protiraketový systém Železná kupola.

  Izraelcom nevadí že sa na Ukrajine rozťahujú nacisti ktorí nemusia židov a chcú im dať takúto technológiu a chrániť ich?

  • Izraelci o tom rozhodujú asi tak ako ty pri voľbách.

  • „Izraelcom nevadí že sa na Ukrajine rozťahujú nacisti ktorí nemusia židov a chcú im dať takúto technológiu a chrániť ich?“

   Kvalifikovaný blb! „Odborník zasne – blbec se diví!“
   Už to nielen tu odznelo X-krát – Projekt štátu Izrael a holokaust semitských židov v Európe je PROJEKT DOMU SIONU! Rotschieldovcov! Na Ukrajine vedú vojnu proti Rusku SIONISTI!!! Izrael je oficiálne vyhlásený ako sionistický štát! Netanjahu je sionista najhrubšieho zrna – pevne prepojený na sionistov vo Washingtone!

   V tejto veci to posral VK z Aeronetu v poslednej relácii – označil Netanjahua za Halachima – a Putinovho spojenca! Skoro som odpadol!

   Teror kyjevských sionistů proti lidu Donbasu pokračuje – část 4-4.mp4
   https://ulozto.net/file/rXg3xNjPK/teror-kyjevskych-sionistu-proti-lidu-donbasu-pokracuje-cast-4-4-mp4#!ZGL2MQR2AwZmMQZ5Zwx4AGZmBQx4LxgDnx5AoUcWIQODFmR0Lj==

   Si typický „názorový“ diskutér – lenivý si naštudovať veci o korých nevieš ani hovno a potom tu kladieš stupídne „rečnícke“ otázky a stupídne rektálne vývody!

   • mariankosmac

    Jasne tušil som že to je nejak tak ale nevedel som presne. Takže PROJEKT DOMU SIONU, Rotschieldovci, sakra to si asi nezapamätám a nabudúce zas nebudem vedieť…

    Myslel som že hlavným projektom je VYĽUDNENIE UA.

    • Zase sa robíš sprostý? Nemusíš! Ja hovorím o podstate – o sionizme, o sionistickom Izraeli! izrael je palebné postavenie sion Chazarov proti Iránu! Židovská zem zasľúbená sme my – Česi, Slováci, Ukrajinci – celá stredná a východná Európa – Veľký Izrael!

     https://newspunch.com › lord-rothschild-israel
     Lord Rothschild: My Family Created Israel – News Punch
     Lord Jacob Rothschild had admitted that his family were ‚crucial‘ in the creation of Israel, in a Times of Israel interview. The 80-year-old Rothschild said in a recent interview that his ancestors “ helped pave the way for the creation of Israel ,“ forcing the British government to sign the Balfour Declaration in 1917. BYPASS THE CENSORS

     „Rothschildovci vlastnia 80 % Izraela,
     podľa Simona Schamu. Postavili izraelský najvyšší súd. Vlastnia Reuters a Associated Press (AP), dve najväčšie mediálne agentúry na svete. Majú kontrolný podiel v Kráľovskej holandskej ropnej spoločnosti, Bank of England a LBMA (London Bullion Market Association). Podnecujú vojny, dosadzujú prezidentov, zosadzujú z trónu kráľov a zbankrotujú národy, taká je ich moc.

     Rothschildovci zvyčajne pôsobia v zákulisí. V prípade Izraela Rothschildovci skonštruovali prvú svetovú vojnu a počkali do roku 1917, keď mala Británia problémy. Rothschildovci potom prisľúbili britskej vláde, že môžu prinútiť USA vstúpiť do prvej svetovej vojny (na strane Británie) a tým zabezpečiť víťazstvo Británie nad Nemeckom a spol. Chceli však niečo na oplátku: Palestínu. Tak vznikla Balfourova deklarácia , ktorá je oficiálnym listom ministra zahraničných vecí britskej vlády Jamesa Balfoura barónovi Rothschildovi. Uvádza sa v ňom, že: „Vláda Jeho Veličenstva priaznivo vníma zriadenie národného domova pre židovský ľud v Palestíne a vynaloží maximálne úsilie na uľahčenie dosiahnutia tohto cieľa.“

     S tým je veľký problém. Palestína nikdy nebola Británia na rozdávanie. Právom patrí arabskému a palestínskemu ľudu, ktorý tam žije. Rothschildskí sionistickí Židia prišli, prevzali a násilne evakuovali a zabili milióny Palestínčanov, ktorí tam žili. Genocídu páchajú dodnes. Vytvorenie sionistického štátu Izrael bolo od začiatku masívne nespravodlivé. Niečo, čo vzniklo v neprávosti, vyvoláva konflikt na ceste. Bez preháňania možno povedať, že samotné založenie Izraela môže byť predchodcom 3. svetovej vojny.

     Sionistický Izrael kontroluje vlády USA, Británie, Kanady, Francúzska a ďalších – a Rothschildovci kontrolujú Izrael.“
     https://thefreedomarticles.com/amp/the-rothschilds-own-israel/

 8. Achnaton, asi nehrávaš šachy. Síce je to len hra, ale kdo chce vyhrať musí mať premyslených viac ťahov dopredu než súper. Putin je proti svojim simultánnym súperom veľmajster. Neviem, či chápeš čo je simultánna hra. Kladieš mi otázku, ako keby si ty vedel, čo chce Putin uhrať. Potom si génius a môžeš robiť bezpečnostného poradcu v Bielom dome. Sledujem vyjadrenia mnohých uznávaných expertov, ale zatiaľ s istotou nikto nevie, ktorý z hrácov čo uhrá, ani Putin.

  • Všimla som si, že je vás tu hodne šachmatistov ktorí vedia hrat a dávať Mat tak vedia urobit Pad

   • Vážená Božena. Pre nechápavých a jednoduchších ani takéto prirovnanania zdá sa nestačia. Žiaľ už ináč to neviem povedať tým, čo všetko zaručene vedia a predpovedajú ako Sybila. Nechcem konkretizovať, stačí si tie komentáre prečítať. Snažím sa nekopírovať doslova rôzne zdroje a autorov. To, čo píšem sú moje predpoklady, žiadna absolútna pravda. To by som si nikdy nedovolil povedať. Väčšinou končím moje komentáre otázkou. Pochybnosti dovedú človeka skôr k pravde. Takže zbytočná je tá uštipačnosť.

   • kvakcína je sloboda

    len na okraj – Matov kamarát sa volá Pat

    • viem kvakcína

     • Maroš, resp. Božena – tvoje nepochopiteľné vstupy…

     • Emily, môžeme potvrdiť, že Maroš a Božena nemajú tú istú IP adresu. Prečo vyrývate? Viete, že Maroš je prudký, potom vám vynadá a následne nám budete bedákať, že ako je k vám Maroš zlý a prečo s tým niečo nerobíme…

     • Maroš by to neurobil viem Emily moje ústupky sú pochopitelné …

  • Hansi, ja som sa ta pýtal čo má V.V.Putin uhrať. Písal si, že V.V.Putin musí zachraňovať rozbabranú partiu Gorbacova a Jelcina – tak asi máš nejaké predstavy o tom o akú „rozbabranú“ partiu sa jedná a čo od V V.Putina očakávaš v tej hre. Nepytal som sa na ďalšie jeho ťahy ale čo má V.V.Putin v tej hre uhrať (obhájiť).
   V šachoch chceš poraziť súpera – takže o čo V.V.Putinovi v tých „šachoch“ ide? – to som sa pýtal.

 9. Strom poznáš po ovocí. Milión mŕtvych a front sa nepohol. Ako v prvej svetovej. Kto nezomrel v zákopoch, toho zabili očkovaním.

  • V Stalingrade tiež padlo 1,1 milióna Sovietov. Len jedno mesto. Stálo to za to? Nebolo ľahšie sa stiahnuť a zaútočiť na Nemcov na voľnom priestranstve pri výhodnejších pozíciách a s menším počtom obetí? To vedia len Rusi.

 10. Je pozoruhodné, ako trefne na WEF Volodymir Zelenskij opísal sám seba.

 11. Najnovšie sa už iba vykrúca z bezpečnostných dôvodov ..

Pridajte komentár

*