Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Je tu čas na očkovanie proti chrípke. Podstúpiť ho: Áno či nie?


Print Friendly, PDF & Email

https://www.badatel.net/tento-prasok-ma-viac-antioxidantov-ako-cucoriedky-viac-zeleza-ako-spenat-a-vitaminu-a-ako-mrkva/

Blíži sa sezóna zvýšeného výskytu chrípkových ochorení. Je to zároveň obdobie, keď sa na nás z televízií, novín, časopisov a letákov bude hrnúť propaganda farmácie, dať sa zaočkovať.

V slovenských informačných médiách často citujú naslovovzatých odborníkov, šíriacich tvrdenie, že očkovanie je tá najlepšia ochrana proti chrípke.

O opačnom názore si môžete prečítať v článku Pozor na chrípkovú vakcínu! a v iných článkoch o tom, akým finančným korytom vakcíny sú.

Fakty a mýty o očkovaní proti chrípke

Mýtus: Očkovanie je spoľahlivým prostriedkom prevencie pred ochorením na chrípku.

Fakt: Podľa Centra pre výskum a politiku infekčných chorôb na Minnesotskej univerzite z roku 2012, má očkovanie proti sezónnej chrípke efektivitu maximálne 1.5 percenta. To znamená, že zo 100 zaočkovaných ľudí maximálne u dvoch (zaokrúhlene) predíde ochoreniu. Povedané aj inak, očkovanie je v 98,5% neefektívne.

Mýtus: Ročne podľahnú chrípke tisíce ľudí. Americké Centrum pre kontrolu chorôb (CDC) opakovane uvádza, že je to až 36 000 ľudí.

Fakt: Pravdou je, že maximálne u desiatkách ľudí v USA je naozaj priamou príčinou úmrtia chrípka. Väčšina z tých 36 000 ľudí však v skutočnosti podľahnú na zápal pľúc v dôsledku oslabeného imunitného systému. Na chrípku sa to len zvykne zvaliť, aby sa nafúkli čísla.

Mýtus: Očkovanie proti chrípke je bezpečné, má len minimálne vedľajšie účinky.

Fakt: Chrípkové vakcíny majú mnohé potenciálne závažné vedľajšie účinky, niektoré môžu viesť až k smrti. Okrem iných medzi ne patria napríklad aj Guillain-Barre syndróm (paralýza), poškodenia mozgu či demencia.

Mýtus: Chrípkové vakcíny stimulujú imunitný systém na vytváranie protilátok.

Fakt: Existuje mnoho spôsobov, ktorými naopak imunitný systém potláčajú a oslabujú. Napríklad svojou neurotoxicitou, vyvolávaním chronických zápalov, alergií a autoimúnnych ochorení. To všetko časom vedie k oslabenej a poškodenej imunite.

Mýtus: Vakcíny proti chrípke sú vyrábané v najhygienickejších podmienkach a kontaminácia je takmer vylúčená.

Fakt: Ku kontaminácii a sťahovaniu vakcín dochádza častejšie, než by ste si mysleli. Spomeňme len nedávno v Čechách odhalené vakcíny firmy Baxter kontaminované živým vírusom vtáčej chrípky alebo stiahnutie 2,36 miliónov kusov vakcín proti sezónnej chrípke v októbri 2012 firmou Crucell v USA.

Ako sa vyhnúť očkovaniam a zároveň nebyť postihnutý chrípkou?

Ak ste niekto, kto nemá tendenciu chrípkového ochorenia, nie je na očkovanie najmenší dôvod, keďže vakcína vám pravdepodobne spôsobí viac škody ako osohu a môže aj k samotnému ochoreniu dopomôcť.

Ak vás táto choroba trápi každoročne alebo dokonca ešte častejšie, je rozumnejšie nastaviť imunitný systém tak, aby dokázal s občasnými chrípkovými vírusmi bojovať. Oslabovať imunitný systém toxickými očkovacími látkami ešte viac, nemožno považovať za rozumnú možnosť.

Keďže opätovné naštartovanie imunity je komplexným procesom, neočakávajte, že sa zbavíte problémov behom jedného dňa. To, čo sa roky zanedbávalo, treba teraz strategicky, pomaly, ale isto napraviť.

Na prvom mieste stojí, akože ináč, životný štýl. Zdravá strava a adekvátny pitný režim sú na jeho čele.

Zbohom vysoký krvný tlak

Za zdravú stravu možno na jednej strane považovať dostatok:

  • ovocia
  • surovej zeleniny
  • vlákniny
  • rastlinných bielkovín
  • primeraného množstva uhľohydrátov

Na druhej strane je nutné obmedzenie:

  • živočíšnych bielkovín a tukov
  • výrobkov z bielej múky
  • úplne vyhýbanie sa kravskému mlieku, taveným syrom, červenému mäsu a smaženým jedlám

Za adekvátny pitný režim sa pokladá 2 až 2.5 litra čistej, nesýtenej vody denne. Úžitok môžete mať aj zo zeleného čaju, kyslého mlieka a bielych jogurtov.

Hýbte sa!

Nehovorí sa zbytočne, že „pohybom ku zdraviu“. Mnohí si žiaľ nedoprajú ani pol hodiny pohybu denne a namiesto toho sa šikovne hýbu smerom do ordinácie, pre vakcínu.

Pamätajte na slova Dr. Warburga, že „patologické procesy nevznikajú tam, kde je dostatok kyslíka“. To platí nielen pre chrípku.

Čo sa týka duševnej pohody, ak tá upadá, verne sa prispieva nielen ku vzniku chrípky. Staňte sa viac pozitívnejšími, optimistickejšími, šťastnejšími, začnite si vážiť svoju osobu a milovať ju. Potom sa aj iní zrazu stanú lepšími.

Prečítajte si informácie o vitamíne C, obzvlášť o celoživotnej práci Dr. Linusa Paulinga, ktorý získal Nobelovú cenu. Okrem iného zistil, že aj zdravý človek potrebuje pre udržanie si optimálneho zdravia prijať 2 až 3 gramy vitamínu C denne.

Pri prvých príznakoch chrípky alebo iného podobného ochorenia, metabolická medicína odporúča prijímať až 1000 mg vitamínu C každé 2 hodiny až do úplného zotavenia.

Nezabudnite piť minimálne 2 litre vody! Dopomôcť si môžete aj menej toxickými liekmi na zníženie teploty, ako napríklad acylpyrín (nie u detí), alebo paralén.

Ak sa po svedomitom nasledovaní hore uvedených informácii vaša imunita nenapraví a chrípky či iné podobné choroby nevymiznú, prípade aspoň nebudú pomaly ustupovať na intenzite a frekvencii, môžete pristúpiť k ďalším krokom.

Vtedy sa odporúča dopĺňať aj iné vitamíny, minerály, antioxidanty, enzýmy a tiež vyčistiť tráviacu sústavu. Ak problémy stále neustupujú, poraďte sa s imunológom, ktorý môže použiť konvenčné imunologické lieky.

Záver

Tu spomenuté odporúčania predstavujú rozumný, efektívny, no dlhodobý postup proti chrípkam.

Zdá sa vám to ťažké?

Možno. Urobíte však pre svoje zdravie omnoho viac, ako vtedy, ak si len jednoducho dáte do seba vstreknúť neúčinnú a jedovatú látku v rámci očkovania proti chrípke.

Damián

Kampaň za pravdu v medicíne

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. clanok ohladom ockovania ok, vase doporucenia na zdravu vyzivu, nie su urcite ok… dostatok rastlinnych bielkovin, vyhybanie sa cervenemu masu, obmedzenie zivocisnych bielkovin a tukov…vsetko presne naopak…

    • Tak to je samozrejme vec názoru. Napríklad rastliné tuky, ako repkový olej alebo margaríny sú nezdravé, avšak také avokádo, ľanový alebo olivový olej sú zdraviu prospešné. A naopak, taký olej z rýb ako tuniak, treska (pečene) alebo losos obsahuje veľa omega mastných kyselín a je teda zdravý.

      Berte tento článok, že sa v prvom rade sa zameriava na očkovanie, nie je to kompletný kompilát ohľadne stravy.

      • Aj keď info o strave je doplňujúce, neznamená že môže byť mätúce. Nemá zmysel deliť a posudzovať „škodlivosť“ alebo vhodnosť napríklad tukov podľa pôvodu – rastlinný, živočíšny, je to iba kategorizovanie. Príklad: rybí tukje zdravý a je rastlinný? Článok hodnotím ako zmes pravdivých informácií a nezmyslov, čiže celkovo sklamanie.

  2. Skvely clanok. aj skvele odporucania na zdravu vyzivu.

  3. V clanku su pospajane a poprepletane uzitocne informacie s nepravdami, co je skoda, clovek tomu ako celku nemoze verit.
    Na strankach proti vakcinacii z celeho sveta ktore roky zbieraju informacie o kontaminovanych vakcinach nie je zmienka o tom ze by sa niekedy niekde vyskytli vakciny proti vtacej chripke kontaminovane HIV (v CR uz vobec nie). Zato zistili sa v CR vakciny proti chripke pre zvierata kontaminovane virusom zivej vtacej chripky- na co zomreli ockovane fretky. Ceski novinari sa pytali ci je to nahoda, omyl, alebo plan.. Zaroven to prirovnali k nakazenej krvi pred 30 rokmi v USA, v case ked sa este nerobili testy krvi od darcov. Tato bola podavana hemofilikom – kontaminovana hepatitidou a mozno HIV..
    Poprosim autora nech si este raz prestuduje zdroje, resp. prosim o dokazy tvrdeni v clanku.
    Dakujem.

    • Malá chybička sa vlúdila. Už sme to opravili. Ďakujeme za upozornenie!

      • prosim Vás prečo klamete ohladom neučinnosti vakcin proti chrýpke?! Poviem Vám to narovinu : mám lupienku už 22 rokov a dobrých 15 sa dávam očkovať a odvtedy som chripku nemám a to som aj pracoval roky v priamom kontakte s velkým množstvom ludi,keby som dostal chripku lupienka sa mi vráti a aj preto sa mi stratila,lebo sa davam očkovať…dalej..mám ulceroznu kolitidu ( poznámka-ludia čo maju lupienku maju väčšiu nachylnost dost ulceroznu kolitidu-je tam spoločný gén )-takže k ulceroznej kolitide , som v totalnej remisii už roky a aj vdaka tomu ,že sa davam očkovať…poznam viac ludi s týmto ochorenim a svoju chorobu dobre sleduju,musia si davat bacha a poviem Vám,že aj temu očkovania sme viackrat preberali a vravim vám nikto s nich chripku nedostal…Prosim Vás neklamte ludi,možu tu byt aj taký, ktorý majú nejaké autoimunitne ochorenie ,alebo niečo zo srdcom a musia sa očkovať, lebo chripka pre nich može byť aj smrtelná-chapete vobec tie dôsledky???!!! Viete čo je to spoluzodpovednost?!!! TENTO CLANOK SEM DAM AJ VEREJNE-AJ TAK HO ZMAZETE

  4. Dobrý den,
    píšete o pomoci méně toxickými léky, mezi něž uvádíte Paralen. Na škále toxicity je jistě proti jiným lékům „neškodný“, ale o účincích paracetamolu jsem nečetl nic pozitivního (např. texty o očkování MUDr Elekové, popř. zde: http://www.toxicology.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=66, příp. zde: http://www.solen.sk/pdf/Hladik.pdf). Je uváděno, že u dětí v kombinaci s vakcínami může dokonce způsobit závažná poškození zdraví. Není tedy vhodnější upozornit na jeho nebezpečnost než na to, že patří k méně špatným lékům?
    Jinak ale děkuji za článek i za stránky.

  5. Ked pisete o skodlivosti mlieka, nezabudnite, prosim vzdy zdoraznit, ze sa to tyka PASTERIZOVANEHO mlieka a vyrobkov z neho. Nieco ine je surove, bio, grass-fed mlieko.

  6. Marcela Ivcicova

    Dala som sa dobrovolne zaockovat minuly rok ( zijem vo Viedni), chripka ma obchadza. Citim ako sa niekedy snazi prejavit, vakcina ju ale drzi spät..niekedy rozmyslam, ci je rozdiel v ockovani na slovensku a v zahranici..a ci je vobec dobre, ze chripka nepride, ved normalne sa mi tym posilnuje organizmus..?

Pridajte komentár

*