Astra Zeneca zverejnila klinické dáta svojej covidovej vakcíny. Horor je slabé slovo!


Print Friendly, PDF & Email

Astra Zeneca zverejnila klinické dáta svojej covidovej vakcíny. Horor je slabé slovo!

(Peter Weis, Weis & Partners advokátska kancelária) Na to, aby mohla Astra Zeneca stiahnuť látku s názvom „vektorová vakcína ChAdOx1“ (proti Covid-19), musela v tichosti nahrať dáta o klinických testoch.

Tento článok som sľúbil administrátorovi facebookovej stránky Hoaxy a podvody. Snáď ho prečíta. A vy, ktorí veríte slovnému spojeniu “dezinformačný pandemický naratív”, žasnite s ním. On/ona sa môže pritom aj hanbiť.

Zdroj, kde dáta nájdete (aby ste prípadne našli aj niečo iné): https://www.clinicaltrialsregister.eu/ctr-search/trial/2020-005226-28/results

Čo sme sa dozvedeli?

1. Fáza 3 klinického testovania sa skončila 21.3.2023 (čítate dobre, naši učitelia sa zúčastnili podávania látky POČAS klinickej fázy 3 experimentu bez vedomosti o tejto skutočnosti). Pokusné ľudské bytosti boli z Peru, Čile a USA.

2. Placebo rameno dvojito zaslepenej štúdie predstavovalo cca 33 percent (soľný roztok).

3. Vážne nežiaduce účinky, ktoré ohrozili život, vyžadovali hospitalizáciu, resp. spôsobili trvalé poškodenie zdravia tvoria takmer 3 percentá prípadov zo skupiny, ktorá dostala “ostrú” dávku.

4. Väčšie percento vakcinovaných dostalo kovid, ako nevakcinovaných. Kovid bol pritom v klinických testoch už v roku 2020 zaradený medzi “nezávažnú udalosť”. Čo znie pomerne vtipne, keďže všetky opatrenia sa nariaďovali, aby sme sa vyhli ťažkej chorobe…

5. Celých 22 percent účastníkov klinického skúšania muselo navštíviť lekára mimo plánovaných úkonov (napríklad pohotovosť).

6. Pri týchto číslach by pri normálnom testovaní v riadnom neskrátenom časovom horizonte muselo dôjsť k zastaveniu klinického testovania a ak by tieto dáta boli k dispozícii povoľovaciemu orgánu k dispozícii v čase povoľovania, z dát je zrejmé (pri údajoch o ARR a RRR), že pozitíva za žiadnych okolností neprevažujú nad negatívami. Výsledky testov sú katastrofálne. Ale približne kopírujú realitu. To čo vidíme v reáli, na neurológiách, onkológiách, športoviskách.

7. Dáta o ochrane pred reinfekciou, ťažkým priebehom a hospitalizáciou sú pri počte testovaných subjektov na úrovni štatistickej chyby.

Zbohom vysoký krvný tlak

A ešte pár obrázkov a generálny prokurátor (Žilinka) môže začať stíhať. Prvý dopyt by mal ísť na Ministerstvo zdravotníctva SR, ŠÚKL, za členmi Ústredného krízového štábu. Tieto dáta im totiž mali byť známe už v roku 2020 (podľa aktuálnych dokumentov). A ak neboli, nech ukážu prstom. A to sme ešte len pri Astre. Ďalší budú nasledovať.

Vravíte si, čože je to 3 percentá?

No, na pomerne dobré slovenské pomery by to mohlo pokojne byť napríklad takých 75.000 mŕtvych a trvalo poškodených ľudí počas 2 rokov od vakcinácie (za predpokladu, že iné “vakcíny” mali podobné parametre).

A to už majú v USA potvrdených v systéme VAERS 42 prípadov priónových ochorení v priamej spojitosti s “vakcináciou” a čakáme na počty iných nežiaducich účinkov, kde to bude s preukazovaním spojitosti zložitejšie, často nemožné.

Je to na trestné stíhanie málo, páni prokurátori?

Pár obrázkov z daného linku (keby niekto chcel niečo dodatočne upraviť).

Obrázok č.1:

Obrázok č.2:

Autor: Peter Weis, Zdroj: akw.sk

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. františek

  Ľudia,už sa spamätajte!!Celý zdravotný systém vakcín je len obyčajný hnusný biznis a nie,aby človeka vyliečil.Na každú chororbu existuje prírodná liečba,len sa jej netreba báť a nespoliehať sa len na lekára.Keďže kovid nezabil dostatočne predpokladaný počet ľudí,tak určite príjde nová pandémia-je to len otázka času.Naši starí rodičia sa dožívali vysokého veku z týchto dävodov:Pravidelný pohyb,žiadny stres,jednoduchá,ale pestrástrava,čistá voda,spoločenský život.Dnešní ľudia z týchto doporučení nepraktizujú skoro nič,ale sa ženú za materiálnými hodnotami,ktoré sú najdôležitejšie.Preto sú plné nemocnice chorých a liečených ľudí,ale nevyliečených pacientov.

  • Nám co sem chodíme je to jasný,to musíte šířit jinde.

  • Moji starí rodičia (1910,1911) sa neskutočne nadreli, ale neskutočne. Moja stará mama spomínala ako ju keď ba malá rodičia nechali orávať na poli s volmi až mala od tých železných rukovätí do krvi otlčené spánky a o tomto čo zažili by však dala napísať skutočne zaujímavá a pravdivá kniha o histórii o našom meste. Muselo to byť veľmi ťažké prežiť a naviac v päťdesiatych rokoch ich okradli paraziti – trockisti o veľmi veľa keďže za každú 50 korunu dostali skoro nič. A mnoho prekážok a problémov bolo cez ktoré sa museli preniesť.. Avšak cez to všetko často iným tvrdím, že nežili v takej vnútornej neistote a trápení ako my dnes.

   • Ti lidé byli zvyklí na dřinu v podstatě od dětství.Takže jim to de facto připadalo normální.Těžká práce je zocelila i na duchu Když nebudeme brát v úvahu neexistenci dnešní informační smršti,jedovaté opichy-všechny,svinstva a nedostatek živin ve stravě,tak svou fyzičkou se blížili k vrcholovým sportovcům.Lidem, kteří toho dost vydrží.
    Ne nadarmo Specnaz loví hlavně mezi sportovci.
    Jenže ti lidé šli z horšího do lepšího.Vyjímka jsou samozřejmě válečná období.Kolektivizace byla zlá doba,mnoho lidí zlikvidovala,ale mnozí zas přiznávají,že ubyla dřina.Hlavně z důvodu mechanizace
    Vaši prarodiče šli také ještě v relativně mladém věku do důchodu.I když určitě dělali fysicky až do konce života,tak ten Damoklův meč -musíš do práce nad nimi nevisel.
    Ale vždy tihle lidé chtěli,aby jejich děti byly študované a nemuseli tak dřít.

    • To az z povinneho skolstva sme zdegenerovali, hlavne nastup strednych a vysokych skol, generacie 1930+ chodili len 8 rokov, aj to na par hodin, dalsia generacia 1960+ uz nebola naucena na tvrdu drinu, kedze boli cele dni v skolach, a jednak sa uz az aj rozsiroval sport, v tych casoch ako nahrada fyzickej prace najmä pre parazitov v mestach, no a dnesne generacie uz ani nema zmysel komentovat

    • Písal som Vám dlhý komentár do čoho „lepšieho“ išli moji starí rodičia ale búrka mi ho zrušila..
     Nie som IT znalý ale snáď by mohla existovať nejaká poistka v mobile či čo, že keď nastane zmena v pripojení (2g/3g/4g) alebo výpadok siete a očernie obrazovka tak keď sa vrátim potom nazad tak aby som tam ten môj komentár ešte našiel. Vždy je fuč a to mám normálny moderný mobil.
     Keď začali tlačitkove mobily tak si známy kúpil nejaký Philips fisio a keď písal (väčšinou dlhé) sms tak keď mu úplne čokoľvek na obrazovke mobilu piplo tak mu tú sms zrušilo a vymazalo. Mal z toho nervy (jak on vždy písal ) „jaxviňa“. Aj mne toto lezie na nervy keďže bývame viac v prírode a signál tu často v dome skáče tak strácam napísané komentáre celkom často..

     • Bolo pre Pohoda

     • Ešte som chcel, že keď som dal to „lepšieho“ do uvodzoviek tak s Vami súhlasím, že išli naozaj do lepšieho ale to lepšie bolo výsledkom viacerých procesov takže ešte aj v tom „lepšom“ do čoho šli nejaký pes zakopaný bol keďže procesy ktoré rozbehol j.V.Stalin od jeho smrti a nástupom Chruščova šlapali len zo zotrvačnosti (a v Rusku aj v nastavení ľudí) – a toto čo zostalo mali za úlohu zlikvidovať trockistické komunistické kádre jak v ZSSR tak aj v celom soc. tábore. To jak na Zemi technológie predbehli sociálny čas tak to muselo by byť dosť ťažké obdobie a zároveň šanca pre ľudstvo a Globálni Paraziti si museli dať veľa práce s tým aby ľudstvu vzali tie oprate z rúk, ktoré im tá doba ponúkala.
      V skratke – moji starí rodičia išli naozaj do lepšieho ale kto v tej dobe tomu „lepšiemu“ rozumel tak vedel, že to „lepšie“ bude mať pozitívnu podobu len na chvíľu keďže videl, že ľudia nerozumejú tomu čo sa okolo nich deje a že systém sa im snaží čo najviac skomplikovať život/živobytie aby ničomu ako sú riadení nerozumeli.

    • Kto a ako rozobral dvojokruhovú ekonomiku CCCP?
     Je to tretí diel z troch ale dá sa to kľudne brať ako celok, stačí to na pochopenie toho ako Parazitii po smrti J.V.Stalina do 89 (a hlavne po 89) rozoberali ekonomiku CCCP.

     Zachar Prilepin – Přednáška č. 207. Ekonomika SSSR. Sovětská klouzačka. Pokračování.

     https://m.youtube.com/watch?v=tCHifqWUIQo

  • Až také jednoznačné to nie je, t.j. že na každú chorobu existuje účinná prírodná liečba. Príkladom sú morové epidémie v minulosti. Úmrtnosť na bubonický mor je/bola 60% až 80%, na pľúcny mor okolo 90% a na septickú formu moru až 99,9%. Aj dnes v 21. storočí, aby sa znížilo riziko úmrtia, musia byť do 24 hodín od prvých príznakov podané antibakteriálne látky (antibiotiká).

 2. Koordinovaná operace CIA:
  7. května – Pokus o atentát na saúdského prince Mohammeda bin Salmana
  14. května – Pokus o státní převrat v Turecku
  15. května – Postřelen slovenský premiér Fico
  16. května – Zatčen atentátník na srbského prezidenta
  17. května – Pokus o státní převrat v Burkině Faso
  18. května – Pokus o státní převrat v Demokratické republice Kongo
  19. května – Zabit íránský prezident Raísí a ministr zahraničí Amir-Abdollahian

  • Raiklin o operácii pozitívnej armády, ktorej cieľom je likvidácia 350 pohlavárov Deep state za zločinecké sprisahanie v štáte a vlastizradu, o ktorom sa počas prezidentovania dozvedel Donald Trump. Zoznam zločincov, ktorí budú čeliť právnym, morálnym a etickým dôsledkom svojho konania, má k dispozícii Súdny výbor amerického Senátu, podvýbor Snemovne reprezentantov pre zbrojenie federálnej vlády aj miliardár Elon Musk a novinári Michael Shellenberger & Matt Taibbi. „Bude to tak viditeľné, že to uvidí celý svet. Razie proti nim budú prebiehať v priamom prenose,“ hovorí o operácii
   https://www.infovojna.bz/article/video-byvaly-prislusnik-specialnych-sil-americkej-armady-ivan-raiklin-o-operaci-pozitivnej-armady-ktorej-cielom-je-likvidacia-350-pohlavarov-deep-state
   —————————
   Jeden z motívov je o. i. strata zamestnania 80.000 príslušníkov armády USA, ktorí sa nenechali „vaxnúť“ a celkový útok voči obranyschopnosti USA – vlastizrada!

   • „cieľom je likvidácia 350 pohlavárov Deep state“ a „budú čeliť právnym, morálnym a etickým dôsledkom“

    Predvolebné kecy typu Fico?

 3. Toto uz nemoze byt nahoda!

 4. Neviem, ako s tým očkovaním, ale ja poznám veľmi veľa ľudí, čo očkovaniu uverili a čuduj sa svetu, nič im nie je, žijú pokojne a sú zdraví! A poznám tiež zopár ľudí, ktorí sa nedali očkovať a každú chvíľu ich nejaká choroba navštívi od prechladnutia až po herpes zoster, takže zakaždým, keď čítam tie „hrůzy“ o očkovaní, sa divím a nechápem súvislosť. Ja už neverím nikomu iba tomu, čo na vlastné oči vidím, a to vidím presný opak toho, čo sa tu píše! Vysvetlite mi, prosím, ako to je možné?

  • sa preber dievča, ja zas poznám osobne ludi 3x očkovaných čo do roka dostali raka, chod sa popýtať do onkologickych ambulancii, že kolko mrna očkovaných za
   posledné dva roky pribudlo s diagnózou turbo rakovina

  • Re, Barbora: Akurát tebe sa budú chváliť so zdravotnými problémami?

 5. NATO se stalo vojenským křídlem globalistické kabaly, která usiluje o sebezničení všech národů

  https://aktax.cz/nato-se-stalo-vojenskym-kridlem-globalisticke-kabaly-ktera-usiluje-o-sebezniceni-vsech-narodu/

 6. Zatykač na Netanjahua vytváří pro členy ICC diplomatické dilema

  https://aktax.cz/zatykac-na-netanjahua-vytvari-pro-cleny-icc-diplomaticke-dilema/

 7. Nižšie dávam odkaz na Vystúpenie splnomocnenca vlády SR – MUDr. Petra Kotlára na rokovaní Špeciálneho výboru pre „Pandemickú dohodu“ – dňa 23.5.2024.

  https://veci-verejne.sk/vystupenie-mudr-petra-kotlara-na-na-rokovani-specialneho-vyboru-pre-pandemicku-dohodu-eu/

  P.S: 1 – Ak by bolo niekomu „zaťažko“ prečítať 1 stranu v pdf-ku, tak som sem „hodila“ posledné 2 relevantné odseky daného dokumentu..

  Citujem:
  „Z hľadiska obsahu, neurčitosti a možných zásahov do zvrchovanosti suverénnych práv členských štátov, vytvárajú vágne formulácie viacerých ustanovení diskutovaného textu značný priestor pre subjektívne posudzovanie a rôznorodý výklad ich interpretácie.

  V nadväznosti na uvedené je v našom záujme informovať Európsku komisiu, že Slovenská republika MÁ ZA TO, že v otázke prípadnej implementácie Pandemickej zmluvy, budeme presadzovať režim jej ratifikácie ako prezidentskej zmluvy.“ – koniec citácie.

  Doplním: – Ratifikácia Prezidentskej zmluvy znamená, že pred ratifikáciou prezidentom SR, sa vyžaduje súhlas NR SR.

  P.S: 2 – Uvidíme, koľko štátov Sveta bude mať „gule“ – k ODMIETNUTIU – tejto Satan-Zmluvy a následne, aké „reštrikcie“ to bude zo strany sion-EÚ+USA – pre dané štáty – znamenať!!

  • No – toto robí Kotlár dobre, že to hádže do autu, lebo postaviť sa im čelom znamená namaľovať si terč na chrbát. Treba si uvedomiť, že je to konflikt so slobodomurármi, ktorí sú krok cez WHO nastoliť NWO! No a zobert uslintanému decku hračku!

  • Israismael

   Ajša..z takého Zjavenia Jána ,v 13 kapitole, kde bolo už pred dvoma tisíckami rokov zapísané Slovo Novozakonneho proroctva a poznajú ho ľudia takmer všade na svete, je tá zaujímavosť ,ktorá sa hodí práve na našu dobu a na systém WHO a WEF aj OSN ..A je to ako vyšité .. v 13 kapitole sa píše -napíšem to v skrátenej forme – .Teda píše sa tam o šelme ,čo je vydedukovane a nie je tam samozrejme priamo písané že ide = o celosvetový globálny systém vládnutia jednej svetovej vlády (politicky a nábožensky systém ) ,ktorý bude ovládať ľudstvo každej rasy ,každého vyznania ,každého malého i veľkého ,bohatého či chudobného a presne tak ako to napísal Maroš,že teda cez NWO (nový svetový poriadok nastolený globálnou elitou , technokraciou ,digitálnymi technologiami a AI )..
   V zjavení jana Apokalypsa je toto : Šelma ( čo je po dedukcii a podľa znakov zo Zjavenia NWO pod vedením technokratov ,globalistov) ..Tento systém pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak, 17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena. 18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť.(Vláda +moc +pozemský systém vlády a moci )
   No a teraz k tej pandemickej zmluve ,ktorá môže znamenať veľké nebezpečie pre jednotlivé štáty,že stratia svoju suverenitu pri riadení zdravotných systémov,dokumentov a zmlúv ,liečebných procesov svojich ľudí v krajine a iné ..Ono to je len jedna časť proroctva zo zjavenia -zdravotnictvo ..Druhá časť bude v digitálnych technológiach a v peniazoch. A keď sa to nastolí v krajinách a štátoch ,tak vzniká nebezpečie,že ostane v jeden pekný deň človek bez akéjkoľvek možnosti kúpiť si čo i len jeden rohlík ..Digitálny systém má jednu veľkú nevýhodu pre ľudí ,a to ,že môže dôjsť jedným klikom k blokovaniu digitálneho účtu(v prípade neposlušnosti k systému) , s tým, že nebude možnosť kúpiť ani predať. Keďže nebudú papierové peniaze a mince a teda zanikne hotovosť ,ľudia nebudú mať doma pod vankúšom žiadne papierové 50€ či 100€ peniaze,potom nebude žiadna šanca kupovať si čo i len základné tovary na obživu ..Z toho teda tkvie ta pasáž zo Zjavenia ,že keď nebude znak na pravej ruke a na čele že dôjde k sankciam od EU pre tie štáty (napr časom ak sa neprijme Pandemicka zmluva ,pretože ona bude iste ešte natlacana v roku 2025 ) ,ktoré budú akoze neposlušné …a dôjde aj k sankciám u jednotlivcov (blokovanie digitálnych účtov).
   Pravá ruka znak= obrazne súhlas človeka s konaním systému !
   Na čele znak =obrazne je to aj myslenie človeka tak, ako chce systém !
   Oba znaky budú duchovne videné Sudcom a sú symbolom zlyhania ľudí aj keď pozemsky nie viditeľné ľudskému oku ..Sú symbolom toho, že sa ľudia odklonili od svetla a že súhlasia s temnom,ktoré bude besnit na planéte v koncových časoch ktoré sú pred nami ..Kedze pôjde o krátkosť vládnutia šelmy(NWO) ,cca 3 a pol roka ,tak bude potrebné vydržať keď to príde.. A keďže ľudia zlyhali vo všetkých smeroch voči Bohu ,tak budú musieť pretrpieť tu dobu veľkého suženia 3 a pol roka v digitálnom terore …malé suzenie máme už za sebou (covid ,vakcíny .sčasti aj vojnu na Ukrajine a v Gaze aj keď vrchol to ešte nie je ) ..Vrchol vojny má byť na konci veľkého suženia(2028 ?) , keď majú byť použité jadrové zbrane ..Štart veľkého suženia začne zrútením trhov ,doláru a veľkou hospodárskou krízou…Nie sme už ďaleko od toho…Ešte kúsok času je pre ľudstvo ,aspoň kúsok času na to ,urobiť si zásoby potravín ,ktoré majú záruku 2 roky a viac ,čiže konzervy ,zaváraniny ,paštiky ,fazuľky a hrach v konzervach ,a pod..ale to je na každom ako sa zariadi ,ak by došlo k blokacii účtu globalistami počas ich krátkeho besnenia 3 a pol roka ..

   • Israismael,
    vďaka za Tvoj Čas a Energiu v rámci komentu vyššie.

    Iba v krátkosti doplním momentálnu situáciu z iného zorného uhla:

    K tomu, aby sme si do hĺbky uvedomili podstatu súčasného Sveta, je dôležité klásť si otázky o skutočných zámeroch konkrétnych satan-ľudí, ktorí stáli za celkom konkrétnym vývojom myslenia, ale aj technológií, smerujúcich k selektívnej eliminácii ľudí.

    Princípy falošných dobrodincov, pochádzajúcich z najbohatších sion-klanov, vytvárajúcich zdanie o dobročinnosti a dobrých filantropických úmysloch, sú detailne prepracované vyzdobenou oponou, ktorá pred ľuďmi zahaľuje typický spôsob myslenia, akým je: ROZHODOVAŤ o ľudskom Bytí a Nebytí.

    Veda, vedomosti a výskum sa nesmierne zaplietli s ideológiami o predurčenosti globálnych elít.

    Tvz. Gnadentod – milosrdná smrť, ako ortieľ ľudského súdu nad životami iných, povstala práve z myslenia a skúmania, ktorému chýba to Najčistejšie, Najposvätnejšie a Najpodstatnejšie a to je – POKORA pred STVORENÍM.

    No a stručný plánik Globalistu, čo sa týka NWO – čítaj v prílohe nižšie:

    https://uploads.disquscdn.com/images/108c1482121d2c853ee666a552eb2f128ee6323b2f5f4ba2f9a87dd3cabc67d3.jpg

    • Israismael

     Dnešný čas a dnešné svetové diania sú nanajvýš dôležité Ajša ! Totižto od roku 2019 od jeho konca až po dnes a ešte aj v dalšich 3-4 rokoch sme a budeme v čase a dobe ,keď dozreli všetky plody človeka a celého ľudstva na tejto Zemi a začala už ,,žatva “
     Čo sa to deje ? …..Je to tlak svetla ktorý obklopuje Zem stále viac a viac ako v tlakovom hrnci ,no a núti všetko a každého prejaviť sa aj navonok.( vidíme dnes absolútne na povrchu a tzv ,,na svetle sveta “ liberálne hodnoty politikov ,hercov ,herečiek ako Magdička , ale aj hodnoty liberálnych obyčajných ľudí ,ale to je len jedna odnož ľudí zo spektra temna) Preto sa toto obdobie nazýva vrcholom Božieho súdu. Je to čas zúčtovania a každého z nás toto SVETLO súdi, alebo lepšie povedané ,každý jednotlivec sa sám súdi na tomto svetle. Toto SVETLO na nás teda vyvíja tlak a to sa môže prejavovať buď pozitívne alebo negatívne vzhľadom na zachvievanie. Pokiaľ sa niečo zachvieva vo Svetle, podporí to a pozdvihne ešte vyššie, no to temné prinúti sa odhaliť a nakoniec sa toto temné pod zosilujúcim sa tlakom zničí samo v sebe. Môžeme teda povedať, že toto Svetlo prináša každému to, čo si zaslúži podľa zákona čo človek zaseje to aj zožne. Všetko SVETLÉ vystúpi do popredia,zivot svetlých duši je a bude pokojny bez tlakov ,depresii a nepríjemných situácii , všetko svetlé bude pomáhať … a všetko TEMNÉ a ničivé zanikne v rôznych depkach,nešťastiach ,chorobách a veľmi silných tlakoch na nervovu sustavu a pod..

     • Inak tú Magdičku…no nechápem či to myslí vážne čo hovorí… veľmi rád by som mnohých ľudí pozoroval tak týždeň aby som zistil čo si skutočne myslia lebo mi to vo väčšine prípadov a tiež v prípade Magdy nedáva zmysel, že by boli/la až tak tupá a obmedzená aby tomu čo hovorí verila. Tam v USA vo Washingtone – tam je to normál – taká tupota ale Magda má okolo seba aj stovky inorodych podnetov keďže žije aj medzi bežnými ľuďmi a nielen medzi kaviarnikmi.

Pridajte komentár

*