Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Každý prst predstavuje nejaký orgán: Masírujte ich a zbavte sa bolestí


Print Friendly, PDF & Email

akupresúra a nádcha

Ste už unavení z chorôb a zdravotných ťažkostí? V tomto článku nájdete zopár tipov a trikov ako uľaviť sprievodným znakom chrípky či nachladnutia.

Pôjde o akupresúru, ktorá poskytuje pomerne rýchle výsledky. Jediné, čo budete potrebovať na to, aby ste sa cítili lepšie, bude pár minút pre každé kolo terapie.

Najlepšie na tejto forme akupresúry je, že si ju môžete aplikovať aj sami na sebe a nebudete k nej potrebovať ani žiadne ihly, ako tomu býva u akupunktúry.

Príprava pred masážou

Predtým, než prikročíte k aplikácii akupresúry, zrelaxujte sa. Pohodlne si sadnite na stoličku alebo do obľúbeného kresla. Neprekrížte si však nohy a zvláštnu pozornosť venujte dýchaniu. To by malo byť rovnomerné.

Ohrejte si trocha ruky tým, že ich o seba navzájom pošúchate. Potom ľavú ruku položte na pravé stehno a pravú ruku na ľavé stehno.

Teraz začnite aplikovať mierny tlak na tie miesta na tele, ktoré budete chcieť ovplyvniť. Nezabúdajte na hlboké a rovnomerné dýchanie počas celej doby, dokonca aj vtedy, keď budete pociťovať nejakú bolesť.

Ak sa náhodou bolesť objaví, mala by byť len pomerne mierna.

Ktoré miesta a ako masírovať

Nádcha – masírujte špičku palca. Bude to stimulovať hrdlo a nos, čo sa potom prejaví na zmiernení prejavov ako sú problémy s prehĺtaním, kašeľ či upchatý nos.

Bolesť hrdla – Platí tu to isté ako pri nádche, akurát je potrebné masírovať spodnú časť palca.

Bolesti dutín – ťažkosti s dutinami dokážu vskutku pokaziť celý deň. Na ich zmiernenie si masírujte špičky všetkých prstov okrem palca. Čím idete bližšie k nechtom, tým lepší by mal byť účinok. Táto aktivita môže zvýšiť prietok hlienov dutinami, preto majte po ruke nejaké vreckovky.

Chrípka – trik spočíva vo vynaložení tlaku na ktorékoľvek bruško prsov. Mali by ste cítiť, ako sa vaše svaly uvoľňujú. Takéto uvoľnenie napomáha toxínom a iným odpadovým látkam dostať sa von z tela. Veľmi tiež pomáha masáž pokožky medzi palcom a ukazovákom.

Pre ďalšie zdravotné ťažkosti masírujte body tak, ako je to znázornené na úvodnom obrázku.

Zbohom vysoký krvný tlak

Prírodná liečba osteoartritídy

Čo všetko robí akupresúra pre vaše telo

Akupresúra nepomáha iba s nepríjemnými prejavmi nádchy či chrípky.

Medzi jej ďalšie prínosy patria:

1. Efekt prevencie

Akupresúra výborne účinkuje na prevenciu rôznych ochorení. Pre konkrétnejšie ochorenia použite mapu akupresúrnych bodov.

Aplikáciou tlaku a tieto body nielen napomôžete liečbe ochorenia, s ktorým sa daný bod spája, ale dokážete uvedenému ochoreniu aj spoľahlivo predchádzať.

2. Diagnostický efekt

Pri stláčaní nejakého bodu môžete začať pociťovať neprimeranú bolesť.

V prípade, že sa tak stane, ukazuje to na nejaké úplne iné ochorenie vo vašom tele.

3. Terapeutický efekt

Pravidelným vykonávaním akupresúry dokážete posilniť svoje celkové zdravie.

Jedným z najvýznamnejších prínosov akupresúry je jej schopnosť uvoľňovať napätie. S každou masážou sa bude zlepšovať váš krvný obeh a okysličenie orgánov.

Vaše telo sa navráti do rovnováhy, odstránia sa z neho škodlivé látky a posilní sa aj celkový imunitný systém.

Neváhajte preto na sebe vyskúšať túto starovekú liečebnú techniku. Venujte jej každý deň aspoň zopár minút a po čase budete príjemne prekvapený výsledkami.

Liečba osteoporózy

Zdroj: How To Massage Your Fingers to Get Rid of Cold, Sore Throat and Headache

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*