Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Akademik z Cambridge hovorí, že z klimatického alarmizmu sa stala nebezpečná ideológia


Print Friendly, PDF & Email

Akademik z Cambridge hovorí, že z klimatického alarmizmu sa stala nebezpečná ideológia

(Niamh Harrisová, The People’s Voice) Podľa profesora Cambridgeskej univerzity Mikea Hulmeho sa problematika zmeny klímy stala nebezpečnou ideológiou.

Hulme, ktorý je profesorom humánnej geografie na Cambridgeskej univerzite, hovorí, že klimatické zmeny neukončia svet a že musíme prestať byť posadnutí politikou nulového uhlíka (Net Zero).

Varuje, že posadnutosť klimatickými zmenami alebo „klimatizmom“ je príčinou všetkých našich neduhov. Táto posadnutosť sa dnes už zmenila na ideológiu, ktorá nechala vedu ďaleko za sebou.

Britské noviny Daily Mail, ktoré urobili rozhovor s Hulmem, uvádzajú, že mnohí mladí ľudia sú v súčasnosti doslova vydesení, že kým vyrastú, klimatické zmeny zničia Zem. Svet sa však v skutočnosti nekončí, tvrdí profesor.

„Ľudstvo sa nepotáca na okraji útesu, ohrozené bezprostrednou katastrofou, ak do určitého dátumu nedosiahneme čisté nulové emisie uhlíka.“

Profesor si dal za svoje poslanie vystríhať verejnosť pred ľuďmi, ktorí tvrdia, že tomu tak je. Vo svojej najnovšej knihe z roku 2023 Climate Change Isn’t Everything (Klimatická zmena nie je všetko) tvrdí, že viera v naliehavý boj proti klimatickým zmenám ďaleko presiahla oblasť vedy a stala sa ideológiou.

Túto ideológiu nazýva „klimatizmus“ a tvrdí, že môže narušiť spôsob, akým spoločnosť pristupuje k svetovým neduhom, lebo sa príliš zameriava na spomalenie otepľovania Zeme.

Problém je podľa neho v tom, že toto úzke zameranie odvádza pozornosť od iných dôležitých morálnych, etických a politických cieľov – ako je pomoc ľuďom v rozvojovom svete dostať sa z chudoby.

Rovnako ako u iných „izmov“ – ako je kubizmus či romantizmus – ideológie poskytujú spôsob uvažovania o veciach, vysvetlil Hulme.

„Sú ako okuliare, ktoré nám pomáhajú pochopiť svet podľa vopred definovaného rámca alebo štruktúry,“ povedal.

Aby bolo jasné, Hulme netvrdí, že všetky ideológie sú nesprávne:

„Všetci potrebujeme ideológie a všetci ich máme – či už ste marxista alebo nacionalista, pravdepodobne zastávate nejakú ideológiu v tej či onej forme,“ dodal.

Hulme to vidí tak, že mnohí novinári, aktivisti aj náhodní pozorovatelia klimatických zmien sa stali vyznávačmi klimatizmu, pričom mnohé udalosti, ktoré sa dejú vo svete, nesprávne pripisujú klimatickým zmenám.

„Bez ohľadu na to, aký zložitý môže byť konkrétny kauzálny reťazec, je veľmi pohodlná skratka povedať: ‚Och, no, toto bolo spôsobené zmenou klímy‘. Tvrdím, že je to veľmi plytký a jednoduchý spôsob, ako sa pokúsiť opísať udalosti, ktoré sa dejú vo svete,“ hovorí Hulme.

Hulme však netvrdí, že zmena klíma nemá žiadne následky, len to, že zastavenie zmeny klímy úplne nezastaví katastrofy.

„V zásade sa budeme musieť vysporiadať s hurikánmi, no nebudeme sa s nimi vysporiadávať len znížením emisií uhlíka,“ povedal.

Stop Candida

Ďalej zdôraznil, že nebezpečenstvo klimatizmu spočíva v tom, že vedie ľudí do falošného reťazca udalostí: ak sú všetky tieto veci, ktoré sa vo svete dejú, spôsobené zmenou klímy, potom všetko, čo musíme urobiť, je zastaviť zmenu klímy a ostatné veci sa vyriešia samé.

„Takže, či už je to Putinova vojna alebo je to konflikt medzi Hamasom a Izraelom v Gaze, či je to hurikán zasahujúci Miami na Floride, ak sú všetky tieto veci spôsobené klimatickými zmenami, zbavme sa klimatických zmien a je to,“ povedal Hulme.

„To by bol jednoznačne veľmi neadekvátny spôsob uvažovania o zložitosti väčšiny problémov, ktorým v dnešnom svete čelíme. Takéto skreslené myslenie môže spôsobiť, že ľudia zabudnú na iné dôležité výzvy dneška,“ tvrdí.

Ako príklad Hulme uvádza ciele udržateľného rozvoja OSN – teda 17 oblastí, ktoré svetové vlády označili za hlavné priority ľudstva.

Medzi ciele udržateľného rozvoja patrí budovanie mieru a spravodlivosti, odstránenie chudoby, zníženie detskej úmrtnosti a zabezpečenie hygieny a čistej vody pre miliardy ľudí na planéte.

„Toto sú skutočne dôležité ciele a nebezpečenstvo je, že ak budeme posadnutí len klimatickými zmenami, ak si budeme myslieť, že zmena klímy je kľúčom k blahobytu a lepšej budúcnosti, potom odvedieme pozornosť od opatrení, ktoré prispievajú k dosiahnutiu cieľov trvalo udržateľného rozvoja,“ povedal.

Ako príklad Hulme poukazuje na západoeurópske vlády, ktoré nie sú ochotné investovať peniaze do prechodu od otvorených sporákov na drevo v mnohých vidieckych oblastiach na globálnom juhu, ktoré spôsobujú veľmi vysokú úmrtnosť, najmä medzi ženami a deťmi.

„Skvapalnený plyn (LPG) je oveľa čistejší, oveľa účinnejší a pre ženy a dievčatá oveľa dostupnejší. Ale v mene klimatických zmien nemôžeme investovať peniaze do prechodu na LPG, pretože je to fosílne palivo,“ povedal profesor.

Avšak už aj ďalší vedci začínajú vidieť veci jeho spôsobom.

„LPG pre čisté varenie môže a malo by byť povolené ako prechodné palivo na záchranu životov v krátkodobom horizonte, kým nebudeme môcť poskytnúť univerzálny prístup k alternatívnym systémom čistého varenia s nízkymi emisiami,“ napísali v marci odborníci zo Svetovej banky a Kolumbijskej univerzity.

„Ak by spoločnosť mala dať priority v oblasti zmeny klímy na správnu mieru, potom by takéto opatrenie s LPG plynom bolo na zozname cieľov,“ podedal Hulme.

Existuje 17 rozvojových cieľov a dva z nich súvisia s klímou. Takže sa začína určité vyvažovanie, respektíve prehodnocovanie množstva úsilia a pozornosti, ktorým by sme sa mali venovať, povedal Hulme.

Okrem týchto zmiešaných priorít Hulme tiež nesúhlasí s tým, čo považuje za posadnutosť termínmi:

„Existuje myšlienka tikajúcich hodín odpočítavajúcich do „bodu nula“ – máme len päť rokov, 10 rokov, dva roky – akokoľvek dlho si rôzni komentátori stanovili „konečný termín“ na to či ono.“

Tento spôsob myslenia nazýva „deadline-izmus“, čo je akási sub-ideológia klimatizmu, ktorú považuje za vyslovene neužitočnú. Je to ako držať niekomu zbraň pri hlave a hovoriť mu: „Máte len tri sekundy na rozhodnutie.“

„Za týchto okolností by väčšina ľudských bytostí neurobila veľmi dobré rozhodnutie,“ zakončil Hulme.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Niamh Harrisová, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Marek Kosice

  Redakcia MAZE moje slusne napisane prispevky o duchovnej sexualnej alchymii, ale Marosovi ponechava jeho pridpevky, kde zenam nadava do p*c…
  REDAKCIA PLNA EGA neznesie, ked sa identifikuje ako „cierny mag“ tym, ze smilni (a teda orgazmuje). Gratulujem.
  REDAKCIA, nielen ze podporujete ciernu magiu negativnymi spravami, ktore vyvolavaju negativne emocie (a hlavne….su prehanane, zvelicovane), ale podporujete aj ciernu magiu orgazmovania.
  VY CHCETE BYT SLEPI, REDAKCIA. NEVYHOVUJILUCA PRAVDA JE PRE VAS NEPRIJEMNA. A preto ju mazete…
  VSETCI tu opakujilu stale to iste, len inymi slovami. Takze nemozte napisat, ze o sexualnej alchymii som pisal uz vela krat…a ze preto uz stacilo. STALE SA TU PISE O TOM ISTOM. Resp. minimalne tretina (skor polovica) prispevkov pod clankami je STALE o tom istom…..

  • Marek Kosice

   PRISAHAM VAM NA SVOJ ZIVOT : Kym bude ludstvo pravidelne orgazmovat, NIC SA NEZMENI. JE TO RITUAL CIERNEJ MAGIE. Chcete bojovat proti temnu, ale porporujete ho smilnenim…. TO JE KAMEN URAZU LUDSTVA.

   • Impotencia je choroba tak ako homosexualita. Choroby treba liečiť, a nie ich vnucovať iným.

    • Marek Košice

     Rumcajz, si kus H*VNA. V tvojom chorom ZVIERACOM svete neexistuje to, aby muž mal počas sexu kvalitnú erekciu, NO ODMIETOL ORGAZMOVAŤ. Tým len ukazuješ kto si. Intelektuálne ZVIERA.

  • Ak pri 256. článku píšete o vašej zadržiavanej ejakulácii, ktorá nemá nič spoločné s témou článku, tak to je už trocha priveľa, nemyslíte? Sme dosť tolerantní, ale čo je veľa, to je veľa. Ak chcete túto tému rozoberať stále dokola počas niekoľkých rokov, nájdite si nejaké sexuologické fórum alebo nejaký krúžok ľudí s rovnakým „hobby“ a tam si to rozoberajte donekonečna. Naša stránka nie je to správne miesto. Komentár k vašej ejakulácii sme vám vymazali tiež už asi pred mesiacom, no vy ste ten odkaz nepochopili a vyťahujete to znova a znova. Takže vám to povieme explicitne a priamo: vaše komentáre na túto tému budeme odteraz vždy mazať. Kapišto?

   • Ďakujeme. Konečne…

   • Nikdy jsem nechtěla do této tématiky zasahovat Ale Marek má bohužel pravdu.Sama jsem se tomuto poměrně ožehavému tématu věnovala-snažila se co nejvíc o tom dozvědět z knih.
    Při orgasmu ,ale i při sexu vzniká velké množství energie,kterou když člověk nezvládá tak může sloužit i jako potrava jiným entitám.Proto při všelijakých satanských rituálech ta nahota,znásilňování atd .Mnohé kultury tohle věděly a snažily se dlouhodobým cvičením tu energii zkrotit a využít v svůj prospěch.
    Říká se,že tkzv. démoni se kolem milující dvojice přímo srocují.Skutečná láska asi do určité míry může chránit.
    Je to na dost dlouhé vypravování, každý si o tom může sám něco nastudovat.
    Sám ďábel řekl,že pomocí sexu,mamonu a pýchy drží lidstvo v hrsti.

    • Skutočná láska pri sexe chráni na 100 percent pretože za takých okolností časť správne spracovanej energie neklesá dole entitám ako potrava ale naopak – stúpa ľahko nazad hore obohatená o určitú jemnú zložku pre ďalšie spracovanie.
     A odkiaľ sa človeku dostáva životná energia? Je sám jej zdrojom? Je vesmír alebo čokoľvek v ňom jej zdrojom? To ani náhodou!.
     Tá neutrálna energia a jej Zdroj nieje v tomto vesmíre a ani v neviditeľných – astrálnych (záhrobných) či jemnohmotnotnych úrovniach Vesmíru ale nad nimi – v duchovnom svete a to znamená, že so všetkým čo existuje všade vo vesmíre nemá svojou podstatou absolútne nič spoločné: rovnako ako človek – ľudský duch, ktorý sa mylne domnieva, že pôvod jeho ducha (alebo ak niekto chce tak (nepresne) vedomia) a jeho cieľ je Zem alebo nejaký hviezdny systém. To je však omyl. Svojou podstatou sme vo vesmíre cudzinci.
     Tá neutrálna energia je k „nám“ do celého Vesmíru zosielaná v prepočte na pozemský čas raz za rok a môžme ju považovať za Dar Zhora. Bez tejto energie – daru by sa celý vesmír čoskoro rozpadol, zanikol. Prijíma ju, spracúva ju a žije z nej všetko vo vesmíre. Tá sila je neutrálna a ako ju človek použije tak ju aj spracuje (- alebo +) a na základe toho sa mení na ťažkú – temnú – klesajúcu dole alebo na ľahkú – stúpajúcu nahor. Preto sa temní snažia čo najviac aby ľudia žili v záporných emóciách a utrpení – aby mohli získať životnú energiu cez nich pretože svojim konaním stratili schopnosť ju prijímať. Oni totiž neboli odjakživa temní ale stali sa temnými.
     Podotýkam, že obísť tento dej a pokúsiť sa spracovať neutrálnu energiu prehmatom na princípe „svoj strach z čohokoľvek podriaďujem hnevu a tak získavam silu na hajenie svojich záujmov“ je len sebaklam a tatko sa človek len nechá vtiahnuť do cudzej hry. Je to z chcenia vypočitavého rozumu a nie konanie z vôle ducha.
     Takto „odvážne“- zvrhlo – tiež odovzdáva energiu dole …- v podstate už svojim zvrhlým kamarátom (ktorých však na Zemi v tele často kritizuje a nazýva ich parazitmi) ale už na Zemi funguje na rovnakom princípe ako tí dole, ktorých kŕmi. Marek má v tomto mnoho pravdy a ani sám netuší koľko.

     • Marek to myslí dobře,ale trochu to s tou agitací přehání.Promiskuitní sex je opravdu velmi škodlivý.

     • Človek má energiu z rohlíkov, slaniny a salámy. Uvoľňuje ju keď rozmýšľa, pracuje, aj keď spí.

     • Marek Košice

      Achnaton : Stačilo si prečítať prvú vetu tvojho príspevku (ktorým si reagoval na diskutujúcu „Pohoda“) a už nemalo zmysel ďalej čítať. Pretože v tej prvej vete si si vlastne ospravedlnil to, že si závislý na orgazmovaní a …ODMIETAŠ s tou závislosťou niečo robiť. O.k., tvoja vec. 🙂

     • Marek Košice

      Pohoda : Nejde len o promiskuitný sex. Rovnako ako je zlé zabíjať nie len nevinných príslušníkov svojho národu, ale aj nevinných príslušníkov iných národov, tak je zlé orgazmovať nie len vrámci promiskuity („sexuálna turistika“), ale aj vrámci sexu vo vzťahu. Sexuálnu & duchovnú energiu tým človek stratí ROVNAKO. A – v konečnom dôsledku je menšie zlo orgazmovať počas masturbácie mimo partnera, než zažiť orgazmus spôsobený partnerom. Prečo? Pretože každá jedna brána (brána v bloku, majúca XY rodín, rozumieme sa) je PLNÁ partnerov/manželov, ktorí sa sebe neustále vzďaľujú práve kvôli tomu že si spôsobujú navzájom orgazmy, no ako narkomanov ich k sebe stále pritiahne to, že potrebujú ďalšiu dávku…..

     • MzK, pohlavné orgány a pohlavný pud má svoj účel. Nie je k tomu aby si niekto z neho robil zmysel života alebo aby ho niekto nezmyselne potláčal. Podobné je to s peniazmi: tiež nemajú byť zmyslom života ale je hovadina ich hádzať do smetí ale majú sa použiť v súlade so správnymi cieľmi.

 2. Bez parazitov a ich ideologii by ludstvo nemohlo existovat. Su rozlezeni po vsetkych statoch aby zvadzali domace obyvatelstvo na rozne bludy, pre kazdeho maju nieco, staci si len vybrat.

 3. Aktuálne relácie.
  32 Pravda nebo hoax aneb je historie pohádkou?
  https://odysee.com/@PosloveBudoucnosti-ZlatyVek:c/32HoaxLive:6

  2024-05-03 – Šéfredaktor zpravodajského portálu Aeronet.news pan VK komentuje aktuální události
  https://www.svobodny-vysilac.cz/2024-05-03-sefredaktor-zpravodajskeho-portalu-aeronet-news-pan-vk-komentuje-aktualni-udalosti/

 4. Má cenu těmto debilům stále dokola vysvětlovat, že objem CO2 je v současné atmosféře méně než 0,04% a kdyby se snížil pod 0,02% tak už hynou i rostliny na planetě (možná právě o to té sionistické sektě jde). Že CO2 v minulosti, na planetě (bez lidí), bylo více a že ho produkuje hlavně sama příroda. A že člověk má na jeho uvolňování zanedbatelný vliv a logicky evropský člověk prakticky nulový vliv. Že větším skleníkovým plynem je pára. Že podle starých grafů na planetě bylo v minulosti v průměru, kromě těch dvou minim, zřejmě tepleji než dnes, že tyto grafy korelují se sluneční aktivitou a že kromě pár míst mezi obratníkem Raka a Kozoroha je to naopak změna k lepšímu (A Etiopanům je to evidentně fuk). Tito vymaštěnci budou klepat kosu a přitom budou řvát, že se bojí klimatických změn o 2 stupně, ale že umřou hlady a v zimě zmrznou je jim zřejmě fuk. Toto je mozková disfunkce a spíš než klimatologa by potřebovali neurologa a psychologa.

  • Objektívne

   Vôbec nejde o CO2 a ONI to vedia, to len nám to servírujú ako problém, platia obidve strany vedcov, aj tých, ktorí sú proti tomuto v opozícii. Za všetkým hladajte prachy. K tomu sa pridáva aj to, že publikačná činnosť je honorovaná. Každý si chce zarobiť a je jedno ako, trebárs aj klamstvom. Nikoho z nich to netrápi.

   • O prachy jde jen těm dole, těm nahoře jde o absolutní moc. Prachy mají na kliknutí. Ale tito pitomci si myslí, že je problém s oteplováním

    • Ide im o smrť.

    • Objektívne

     Asi nie je moc múdre myslieť si, že ONI sú hlúpi. Všetko je robené s istým zámerom, ktorý ovce nevedia. Na internete nie je pravda napísaná na požiadanie. Klimatická zmena je skutočná, len pravda o nej sa nikde nehovorí. Viete o tých tísíckach a tisíckach požiaroch na celej planéte? Len v Grécku ich bolo doteraz 500. V masmédiách a ani na alternatíve sa nedozviete pravdu čo je ich príčinou.

     • Väčšina požiarov v Grécku bola spôsobená podpaľačmi. Najnovšie sú v móde aj energetické zbrane z vesmíru – najlepší príklad sú tie požiare na Havaji minulý rok.

     • lasery z lietadiel

 5. Ďalší… izmus, ktorý bude ničiť životy ľuďom. A to všetko skrze lživú propagandu.

  • Klimatický alarmizmus nie je žiadna ideológia ale novodobé sektárstvo, resp. náboženstvo. Jeho úlohou je nateraz vyvlastnenie majetku („nebudete nič mať a budete šťastní“). Je až zarážajúce, ako si hrozby klimaalarmizmu väčšina ľudí neuvedomuje, lebo ich dnes bezprostredne nepociťujú. Až im v rámci uhlíkovej stopy budú nanucovať nákladné rekonštrukcie domov, zakazovanie áut so spaľovacím motorom, obmedzovať určitý druh potravín, atď., potom sa snáď spamätajú, ale už bude neskoro. Podotýkam, že najviac bytov a domov v osobnom vlastníctve majú práve postsocialistické krajiny, vrátane SR.

   • Ľudia v štátoch soc. tábora – si za sociku postavili domy zo svojich výplat..a to bola sakra jedna z mnohých nebezpečných právd, ktorú blokovali/skrývali elity Západu pred svojim obyvateľstvom aby ich mohli udržať v košiari. No nieje len tak z ľudí vykoreniť to, že človek si chce žiť vo vlastnom keďže na našej planéte žiadne dnešné vlády a ani skrytá svetová vláda nemyslí na blaho ľudstva ale naopak – a tak sa človek prirodzene chce stať čo najviac nezáviský – chce sa zabezpečiť – chrániť v takom neľudskom prostredí.
    Predstavme si, že na Zemi existujú len pozitívne riadiace štruktúry a jedna jediná svetová vláda pracujúca pre blaho ľudstva – fungujúca na báze prísnosťi a zároveň lásky vedúca ľudstvo vpred. Ja by som to bral ale mnohí by sa tomu nedokázali prispôsobiť a neustále by rebelovali pretože majú dušu dobrodruhov a pirátov. Hneď by taký spravodlivý systém napádali a označovali ho ako komunizmus, ktorý ich obmedzuje v ich „slobode“. Dobrý človek si želá aby bol duchovne vyšším vedený dokonca aj obmedzovaním avšak temný človek neuznáva nič iné len „oslobodenie“ od všetkého čo mu bráni v živote žiť na vlastnú päsť.
    Škoda, že sa stále kope do socializmu a to skoro všade na alternatíve – bol to záblesk spravodlivej spoločnosti… škoda len že ho ľudia nepochopili vo svojej podstate.

    • Achnaton , budem citovať z jedného článku:::…„Zoberme si dva viac-menej protichodné príklady – diktatúra a anarchia. Keď bude pri moci inteligentný diktátor, ktorý naozaj chápe, ako čo funguje, a ide mu o prospech celej spoločnosti, a ostatní ľudia budú tiež inteligentní, tak sa môžu všetci mať dobre. Nikomu nebude vadiť, že vládne niekto iný ako oni, keď to bude robiť nejako slušne. Keď nebudú v spoločnosti idioti, bude viac-menej rovnako dobre fungovať aj anarchia, pretože inteligentných ľudí sa medzi sebou vždy nejako dohovoria. (Keď to teda vezmeme tak, že do skutočnej inteligencie by nepatril ani ten parazitizmus.) V spoločnosti plný idiotov ale nebude fungovať ani jedno. Z diktatúry vznikne teror a z anarchie chaos. Tieto výsledky ale nie sú nutne obsiahnuté v podstate toho zriadenia, ale vyplývajú zo všeobecnej mentality ľudí, ako tých vládnucich, tak tých ostatných.“….

 6. Vše, co byste měli vědět o laboratorně pěstovaném mase

  https://aktax.cz/vse-co-byste-meli-vedet-o-laboratorne-pestovanem-mase/

 7. Švédsko vylučuje mezinárodní vyšetřování výbuchu Nord Stream

  https://aktax.cz/svedsko-vylucuje-mezinarodni-vysetrovani-vybuchu-nord-stream/

 8. Vymysleli bludy aby mohli oblbovat hloupé lidi….

Pridajte komentár

*