Milióny našich predkov položili životy za naše slobody. A my ich teraz len tak odovzdáme zločineckej vláde kvôli strachu z nejakej virózy?

8 príznakov, ktorými vám telo signalizuje poškodenie obličiek

Print Friendly, PDF & Email

signaly-obliciek

Obličky sú životne dôležité orgány a nachádzajú sa priamo pod hrudným košom. Sú zodpovedné za očistu a detoxikáciu, denne filtrujú 10 až 150 litrov krvi.

Sú dôležité pre udržiavanie všetkých telesných funkcií a udržujú vašu krv zdravú. Podieľajú sa na vylučovaní nadmerného množstva tekutín a odpadov z vášho organizmu.

Regulujú hladinu elektrolytov a udržiavajú kosti silné a zdravé, podieľajú sa na tvorbe červených krviniek a stabilizujú krvný tlak.

V prípade, že vaše obličky nemôžu správne vykonávať svoju funkciu, vaše zdravie môže byť ohrozené. Starostlivo si preto prečítajte nasledujúce príznaky, ktoré sú spojené s ochorením, poškodením či začínajúcim zlyhávaním obličiek:

1. Opuchy

Keď vaše obličky začínajú zlyhávať, majú problémy so zbavovaním prebytočných tekutín, čo môže spôsobovať opuchy tváre, kĺbov a končatín.

2. Zmeny v močení

Najviditeľnejšie príznaky zmien sú tieto:

  • ťažkosti s močením
  • tlak v priebehu močenia
  • tmavý moč, menej časté močenie a v malom množstve
  • bledá farba moču, časté močenie a vo veľkom množstve
  • penivý moč
  • zvýšené nutkanie na močenie v noci

3. Akné na tvári

Nahromadenie odpadu vo vašom tele môže byť spojené s ochorením obličiek. Výsledkom môžu byť vyrážky a svrbenie pokožky tváre.

Všetok odpad sa nahromadí v krvi, čím vaša pleť vyzerá nezdravo, sucho a podráždene.

Pleťové mlieka a krémy, či iné kozmetické prípravky vám môžu trochu pomôcť, ale hlavný problém nevyriešia, keďže prichádza zvnútra.

Samozrejme, ak sú vyrážky spôsobené práve nesprávnou funkciou obličiek.

4. Únava

V prípade, že sú vaše obličky zdravé, produkujú EPO (erythropoietin), čo je hormón, ktorý produkuje viac červených krviniek, zodpovedných za prenos kyslíka tam, kde treba.

Ak je množstvo červených krviniek znížené, prejaví sa u vás únava a ovplyvní aj mozog a svaly. Je to tiež príznakom vážnej anémie.

Zbohom vysoký krvný tlak

5. Dýchavičnosť

Ide o bežný problém, ktorý však môže byť spojený s poškodením obličiek. Ak nemá vaše telo dostatok kyslíka, dôvodom je znížená tvorba červených krviniek, okysličujúcich organizmus.

Znížené množstvo týchto krviniek je spojené s nahromadením škodlivých toxínov v pľúcach.

6. Kovová chuť v ústach

Odpad nahromadený v krvi dokáže ovplyvniť vašu chuť a spôsobiť zlý dych.

Ďalším príznakom poškodenia obličiek je zmena chute niektorých potravín alebo nechutenstvo.

7. Bolesť

Bolesť v hornej časti chrbta je ďalším príznakom poškodenia obličiek.

Môže byť vyvolaná  infekciami alebo prítomnosťou obličkových kameňov.

8. Problémy s koncentráciou a závraty

Nesprávne prúdenie kyslíka do mozgu je jasným príznakom vážnej chudokrvnosti, ale aj choroby obličiek. Spôsobuje to problémy s koncentráciou, závraty a problémy s pamäťou.

Odporúčame zahrnúť viac zdravých potravín do vášho jedálnička, antioxidantov alebo výživových doplnkov.

Takýmto spôsobom začnú vaše obličky opäť správne fungovať.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace článkyUpozornenie: Tento článok je názorom jeho autora a v žiadnom prípade nenahrádza konzultáciu ani vyšetrenie lekárom v zdravotníckom zariadení. Príspevky a komentáre môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*