Svet v chaose: Šéf potravinového programu OSN hovorí o destabilizácii národov kvôli hladomoru


Print Friendly, PDF & Email

Svet v chaose: Šéf potravinového programu OSN hovorí o destabilizácii národov kvôli hladomoru

(Ethan Huff, Natural News) Pred niekoľkými rokmi Donald Trump varoval, že sa to blíži. Teraz výkonný riaditeľ Svetového potravinového programu OSN David Beasley hovorí, že to prišlo.

„Dokonalá búrka na vrchole dokonalej búrky dorazila k našim dverám,“ povedal nedávno Beasley. Oba plynovody Nord Stream (1 a 2) z Ruska do Európy boli poškodené a stali sa nefunkčnými.

Ceny energií sú bez horného limitu. Hnojivo je pre farmárov príliš drahé – ak vôbec nejaké nájdu.

Globálna ekonomika, ako ju v súčasnosti poznáme, melie z posledného. A Beasley chce, aby trieda miliardárov spolu s niektorými bohatými krajinami Perzského zálivu prispela čímkoľvek, aby zabránila rozšíreniu nedostatku potravín v budúcom roku.

„V opačnom prípade bude na celom svete chaos,“ varoval Beasley počas rozhovoru pre The Associated Press (AP). (Súvisiace: Predstavitelia OSN prosia Rusko, aby vyvážalo viac hnojív do západných krajín.)

Pred piatimi rokmi, keď bol Beasley dosadený na svoju súčasnú pozíciu, len 80 miliónov ľudí na celom svete smerovalo k hladovaniu. Potom sa toto číslo zvýšilo na 135 miliónov. Potom sa zdvojnásobilo na približne 276 miliónov v dôsledku pandémie Covid-19.

Po invázii Ruska na Ukrajinu dnes až 345 miliónov ľudí – viac ako celkový počet obyvateľov Spojených štátov amerických – čelí hladu.

„V rámci toho pre 50 miliónov ľudí v 45 krajinách klope na dvere hladomor,“ hovorí Beasley.

„Ak sa o týchto ľudí nepostaráme, príde hlad, strádanie a destabilizácia národov, ktorá ďaleko predčí to, čo sme videli v rokoch 2007-2008 a 2011. Tiež vypukne nová masová migrácia. Konať musíme teraz.“

OSN tvrdí, že svet momentálne žije v „trvalom stave humanitárnej núdze“

Podľa predsedu Valného zhromaždenia OSN Csabu Korosiho svet momentálne žije „v permanentnom stave humanitárnej núdze“.

Konflikty a humanitárne krízy, dodal generálny tajomník OSN António Guterres, sú teraz také veľké, že medzera vo financovaní humanitárnych výziev je najvyššia, aká kedy bola, a to 32 miliárd dolárov.

Vojna na Ukrajine umocnila krízu tým, že zastavila dodávky obilia z Ukrajiny, ktorá údajne produkuje dostatok potravín na nakŕmenie 400 miliónov ľudí (sama má len 40 miliónov obyvateľov).

Prírodná liečba osteoartritídy

Rusko je druhým najväčším vývozcom hnojív na svete a je tiež významným výrobcom potravín, podobne ako Ukrajina. Ak tieto dva národy nebudú vyvážať ako zvyčajne, potom milióny ľudí budú hladovať.

(Poznámka redakcie: Tu sa žiada pripomenúť, že ani po sprejazdnení exportu loďami z Ukrajiny sa situácia príliš nezlepšila. Väčšina lodí s obilím a ďalšími komoditami totiž nesmeruje tam, kde sú najviac potrebné, teda do chudobných krajín v Afrike a Ázii, ale do bohatých krajín, ktoré viac zaplatia.)

Ďalej tu máme inflačnú situáciu, ktorá zdražuje životné potreby na úroveň, že si ich mnohé rodiny z pôvodnej strednej triedy už nedomôžu dovoliť. Chudobnejší ľudia boli obzvlášť tvrdo zasiahnutí pandemickými lockdownami, ktoré ich podľa Beasleyho „ekonomicky zdevastovali“.

„Vzhľadom na krízu hnojív a sucho, ktorým práve teraz čelíme, budú už v roku 2022 problémy s vysokými cenami potravín,“ dodal Beasley.

„To spôsobí zmätok po celom svete. Ak to čoskoro nevyriešime – a nemyslím tým budúci rok, myslím tento rok – tak potom v roku 2023 nastane vážny problém s dostupnosťou potravín. A to bude peklo.“

Inými slovami, peklo na zemi je to, čo nás čaká v roku 2023, ak sa nestane nejaký zázrak. Aj keby sa zásahy, ktoré požadoval Beasley, zhmotnili, nebude to stačiť na zastavenie toho, čo sa formuje a vyzerá ako „štyri kone apokalypsy“.

„Musíme vyriešiť ten problém s hnojivami a musíme to spraviť rýchlo,“ dodal Beasley v rámci vášnivej prosby o pomoc.

„Produkcia ázijskej ryže je momentálne v kritickom stave. Semená už sú v zemi.“

Záver

Viac ako 70% populácie v Afrike živí 33 miliónov malých rodinných fariem, ktoré zúfalo potrebujú hnojivo, aby dosiahli úrodu. OSN hovorí, že nám chýba niekoľko miliárd dolárov na zabezpečenie týchto hnojív.

Ďalšie súvisiace spravodajstvo s blížiacim sa svetovým hladomorom nájdete na stránke Collapse.news.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Hnojivá? Afrika nepoznala žiadne hnojivá a bola potravinovo sebestačná! Potom prišiel korporátny žid – zhabal pôdu – začal pestovať technické monokultúry, Afričanov vyobcoval a zotročil – a dnes potrebuje hnojivá?

 2. Franta Záruba

  Monsanto?

 3. Človekom je možné manipulovať pomocou klamstva. To je známy fakt. Známy je hlavne tým, ktorí vytvorili tento inštrument manipulácie. Na tom je postavený celý systém. Tento systém nebol postavený ihneď, stavali ho cestou – pokusu a – omylu. Zisťovali, ako efektívnejšie a kvalitnejšie urobiť z človeka – idiota a – riadiť ho. A napokon urobiť z takého človeka – nevoľníka.
  Slovo otrok – nie je až tak veľmi vhodné, nemá spojitosť s nevôľou. Potrebovali vytvoriť takého nevoľníka, ktorý nechápe, že je – nevoľník. A sám bojuje za to, aby bol – nevoľník. To je najvyššia a zvrátená forma klamu! Taký klam, že ho neodhalíš, nevidíš. Čím je klam globálnejší, tým je ťažšie si ho uvedomiť a – vidieť ho.

  Ale „oni“ – sú bioroboti, majú svoju dogmu. Dogma je program, ktorý im prikazuje ničiť ľudstvo. Všetko vynulovať, pokračovať v jeho degradácii. Sú tak nastavení, aj keď im Vyššie Sily hovoria, že to nie je – prípustné!

  „Oni“ nám hovoria: My vás vypneme, zotrieme, dematerializujeme, nijaká nesmrteľnosť nebude! A idú stále ďalej. Nemôžu sa zastaviť! Vykonané rituály globalistov ich držia v procese. Až do ich úplného konca!

  Na tejto globálnej úrovni – prebieha zber – Žatva.

  Ľudí treba naučiť TVORIŤ, podporiť v nich tvorivú myseľ, tvorivého Ducha. Inak budú vedieť iba jedno – zabezpečovať si základné životné potreby. Ale to robia predsa aj zvieratá…

  Človek má inú, vyššiu úlohu tu – na Zemi. Aby ju dosiahol, musí myslieť, vymýšľať, vylepšovať, tvoriť v prospech celého spoločenstva, pozdvihnúť svoje Vedomie, lebo tým pomáha všetkým. Keď človek pozdvihne svoje Vedomie, môže dôjsť k úplne inému výsledku. Vidí svoje nové možnosti v hlave, ako záblesky Svetla, ktoré potrebuje vidieť. Cíti a vie, že sa už nepotrebuje hádať a bojovať. Vidí veci pod iným uhlom a – vidí ich – správne. A príde ďalší vhľad a ďalší uhol pohľadu..

  Potom bude mať Človek hocijaký systém ako na dlani a bude vedieť, čo s ním má robiť. Ako ho otvoriť, prerobiť, uzavrieť, otočiť, transformovať, vypnúť. Vytvoriť nový. Správny.

  ŽIŤ VEDOME ! – NIE JE – (hlavne dnes) – žiadna fráza, póza, klišé..
  Je to – povinnosť Človeka!

  • Vytesať do kameňa! Ale nie do toho georgínskeho.
   Začala si ráno sebafackou? Vitaj v klube!

  • Pekne si to napísala, ale presne to myslenie nás priviedlo do tejto situácie. Niečo ako chamtivosť ludi to je naša choroba ktorá nás pomaly posuva tam, kde pred nami iné civilizácie a to sa nezmenilo.

   • Chamtivosť vychádza zo židovského chtonizmu – je to doktrína – teda inak nie prirodzená potreba. Ryšavka lesná /myška/, chrčok obecný – hromadia, pretože zabúdajú. Šíria tak les a iné semená, ktoré by inak zožrali mravce. Ale to nie je vedomý židovský chtonizmus – cham – orientácia na matériu a hrubohmotný svet.

  • Ajša tvoj mozog má kapacitu muža, závity sú usporiadané podľa závitníkov +++

   • zvrhlý deduško večerníček

    Počkaj, to je dobre či zle ???!! 😀 😀 😛

    • Na odľahčenie vašich komentárikov – 1 spoločný vtípek pre Boženu i Zvrhlíka na tému: muž vs žena:

     Boh stvoril ženu a pozval si 4 odborníkov, aby posúdili jeho dielo.
     „Tak páni, čo na to hovoríte?“
     Architekt sa ujal slova: „Neviem, neviem, ale tie balkóny začnú po čase padať.“
     Potom sa pridal hygienik: „Zábavný park by nemal byť tak blízko toaliet.“
     Pridal sa aj zámočník: „Veď do toho zámku pasuje každý kľúč!“
     Len tesárovi sa dielo páčilo: „To je ale materiálik! A môže sa to hoblovať z oboch strán!“ 😏

     • Ajša kam na tie vtipy chodíš , ty veselá kopa gumoru z vlastnej skusenosti sa najlepšie robia fóry+++

     • zvrhlý deduško večerníček

      Dievčatá, vidím že na vás ja nemám !! 😀 😀 😛

  • Ajsa-22,10 ja len trochu.co je povinost cloveka?.mate za sebou socializmus vznik a zanik.viete ako prebiehalo premiestnenie majetku od jednotlivcov do spolocneho hospodarenia.a ako to dopadlo?nepisem podla seba sudim teba.na zaciatku prevladala nadsenost idei tych,ktori to organizovali.nie vsetci to prijimali pre spolocne dobro.po rokoch ziaden vztah k spolocnemu aj ked ludia sa na nom podielali,vacsina chcela mat dobre zamestnanie,mzdu.ked stara generacia vymrela nemal kto pracovat ,,v podradnych povolaniach,,a tak dopadol socialismus.zil som v nom polovicu mojho zivota a ked som odisel na tzv.zapad ved ja som prisiel do komunismu.na vychode po 90tom prevladalo nadsenie z noveho, ktore postupom casu zacalo upadat a na zapade vacsina domacich chce mat ciste ruky,dobru mzdu a ,,spinavu pracu ,,prenechavaju cudzincom ale aby som nekrivdil niekolko je dnes takych,ktori sa uchytili aj vo vyssich ,,triedach,,spolocnosti.cudzinec nemoze byt chytrejsi ako domaci.je to tema na ktoru sa da dlho diskutovat,ale to nevyriesi nic.vidime to teraz v tomto case.neviem-kto je clovek a naco bol stvoreny aj ked nieco tusim.za mna k podtitulku,,povinnost cloveka,,Marek tu pisal nieco o satanobohu alebo ze sme tu zajtcami a tu tiez potvrdim,ze ak to tak funguje,ze sem prichadzaju duse-energie aby tu presli alebo musia prejst v tomto priestore tymto,, primityvnym ,,zivotom

   • Rocky, vďaka za Tvoj komentár.
    I keď – je to také, ako keď – varíš guláš. Pridáš na masť – osmaženú cibuľu, mäso, neskôr rajčiny, papriku a miešaš.. Proste – pomerne veľa „surovín“, ktoré je potrebné spracovať v určitý Čas tak, aby Ti vára neprihorela.

    A to – v rámci diskusií tu – nie je vždy optimálne – kvôli zbytočnému (ne)zahlcovaniu webu, lebo viem, že nie som tu sama – je nás tu viac..

    Tvoja otázka – Zmysel Človeka na Zemi?! To je mega-filozofia na túto hodinu!

    Ale –
    normálne uvažujúci Človek vie, že už to, čo bolo pred r. 2020 sa už nevráti..To je v – passé.
    Otázka – ako ďalej a s tými istými ľuďmi, ktorí tu neprestajne prispôsobujú dobu podľa svojich vlastných predstáv?! To by už zrejme nebolo nič pre ďalšiu spoločnosť konštruktívne, aby sa zo súčasných liberálov – z noci na deň – stali vlastenci! To už máme z r. 1989 prežité (z komunistov – kapitalisti – oligarchovia).
    A Zdravo rozmýšľajúci Človek – to už ani nemôže – chcieť !
    Áno! Sme na rozhraní Doby! Už tu bolo veľa o tom písané! Žijeme v Čase, keď by sme mali byť radi, že Sme tu, (ne)vedome tvoríme Obsah i formu. Všetko sa začína radikálne meniť. Svet, ľudia, príroda, politické sféry, atď! Človek to už musí v „špiku kosti“ – cítiť, že začína Zmena a v rámci nej – i tzv. – „čistička“. Hmotná i Nehmotná – Materiálna i Duchovná. Áno – Zrno od pliev, to je – pre Slováka – chápajúca rétorika.

    Tí ľudia, čo naleteli na klamstvá na začiatku (pri covide, vakcinácii, vojne..), evidentne letia aj na klamstvá týchto dní a s vysokou pravdepodobnosťou naletia aj na budúce, už pripravené ďalšie klamstvá. Je to vybraná skupina pre isté mocenské ciele – skupina dobre manipulovateľných hlasov.

    Ako sa kto rozhodne, je každého osobná vec. Podľa Zákona Slobodnej vôle, má každý právo – ROZHODNÚŤ SA. No zároveň má aj morálnu a rodovú povinnosť za svoje rozhodnutie znášať – ZODPOVEDNOSŤ.

    Ľudia dnes poukazujú na rôzne nedostatky v spoločnosti a hneď aj presne vedia, kto je vinný. Tak skúsme – KTO JE BEZ VINY? Lebo o tom to je! Dnes sa nikto nezamýšľa nad tým, čo urobil zle.. A tak jeden na druhého kydá a tí, čo to spôsobujú, sa tešia. Lebo ich účty sa napĺňajú…

    Zamerajme sa na nich. Spoločne! Pozrime sa vec s nadhľadom. Aby sme videli tú Hru, ktorú oni hrajú s nami. Áno s nami – s Národom, s ľuďmi. Zamyslime sa nad tým, kto vlastne Sme… že sme bratia, že tu máme naše sestry, že s nami žijú naše deti. Slovenské deti – sú deti Slovákov – nás. Namiesto toho, sme rozhádaní..

    Lenže to odhalenie – musí učiniť každý sám za Seba a v Sebe. Lebo až tak ďaleko, až dnu – do hlavy človeka – sa dostal tento Systém, ktorý tak z duše – väčšina z nás tu – nenávidí. Vyhoďme ho – a urobme v sebe priestor – pre niečo Nové a kvalitatívne – Iné.. Krajšie!

    P.S.1- Rocky, buď trpezlivý a skús mať – Čistú Myseľ.. Je to v t.č – veľmi – dôležité!

    P.S.2 – Pre mňa osobne – je Boh – Bohom a Satan – Satanom!

 4. Z domácí spíže. 🙂 „O-travitelství tam je taky odkaz, mňamka.
  vlákno
  Jozko1.10.2022 v 23:13
  Uz mam strach si otevrit nejakou stranku, aby na me nevyskocil Putin, Zelensky, Ukrajina a Rusko. Asi zas prestanu cist…

  Odpovědět

  Ignorovat uživatele

  Jesterka1.10.2022 v 23:20
  Až na vás odněkud vyskočí Novičok, tak už nepřeštete ani písmenko. 🙂

  Odpovědět

  Ignorovat uživatele

  jungvoj2.10.2022 v 1:37
  zduř
  k tej kyjevskej rusi podotknu, že to byla kyjevská rus , a nikolivěk ukrajinská rus, což dezinterpretum uniklo,
  k těm jakože podřadným ruským mongolům a tak, podotknu, že po odchodu Langobardů z českomoravské aj slovenské díry, cca kolem snad 550 l.p. totok, nyní české uzemí ovládli a osídlili Avaři , řekněme směs s cikánů s araby a s tatary, smíchaná s polozvěří , z neznámého důvodů nazývaná slovany, původ slova slovany jest takovýto: slova ny, tedy nemluvící, neumět mluvit, jedna smečka tej zvěře dostala název češi, původně cieszy, tedy Tiší, ve významu zákeřní, tiše čekající na oběť ,,,,,no a ti tiší se vyvyšují nad ostatní národy , sami jsouce jen smečkou zbabělců cha cha checht

  Odpovědět

  Ignorovat uživatele

  sergej2.10.2022 v 2:07
  Topra češťyni .-) A ted ´džingl
  Jindřich Mitter 2.10.2022 00:35:35 Odpovědět
  Chci mír pro ČR za každou cenu? I za cenu ztráty území, životů, národní identity, svobody a hrdosti? To je velká cena.
  To, že plyn z Ruska nebude je dobrá zpráva. Už nás Rusák nemá čím vydírat. Nic než plyn a ropu nemá.

  sergej 2.10.2022 01:52:10 Odpovědět
  Naopak mají vše a na krymu jsou hřbitovy nájezdníků co šli rabovat z celé evropy. A nikdy se toho nevzdali. A ten příběh je starší i bible.
  https://www.youtube.com/watch?v=2hoqfTCsHew
  https://www.youtube.com/watch?v=wxogkCO6haA

  A tady je kousek z agendy 2030 / great reset
  https://www.youtube.com/watch?v=cmBBWzOgqg8
  Našel jsem druhý díl můžete pokračovat.

  https://www.youtube.com/watch?v=038jfGe7Ls8

  Odpovědět
  šlakenzí doyč

  • Arkona byla po labi až k moři.
   https://www.youtube.com/watch?v=5QpWwTtX5sI

   • …ani neviem, či svoje zmyslové vnímanie viac zamerať na očarujúce obrazy, alebo produkt špičkovej metallovej kapely…
    Poriadna audiovizuálna nálož. Nádhera!

    • Emily niekde som čitala ze si ziadala o:
     ….”nezmagoreného lekára na strednom Slovensku, ktorý mi odoberie krv na rozbor a pravdivo ma bude informovať o výsledku”…
     Na strednom slovensko neviem, ale v čechach ponukaju takyto rozbor,: https://www.foxylife.cz/produkty/intravitalni-mikroskopie-kapilarni-krve.htm
     Mohla by si sa informovat či to poskytuju aj pre SK alebo majú nejakeho partnera kto to robí. S Foxylife mame vyborné skusenosti

     • no ty si poklad, iana. Srdečná vďaka!!

     • Pred niekoľkými hodinami som vbehla do lekárne a len tak som sa opýtala, či náhodou nemajú H3O2. Po spýtavom pohľade magistry som priblížila, o čom toto štvrté skupenstvo vody je. Ona len začudovane krútila hlavou a odpovedala, že o niečom takom jakživ nepočula.
      Prekurované velikánske miestnosti, police preplnené „liečivom“ každého možného druhu, no obyčajnú živú vodu, ktorej prínos je zjavný už z názvu tejto cennej tekutiny – tak o existencii takéhoto zázraku ani len netušia.
      Načo sú nám títo poskokovia farmakobiznisu?

     • Emily
      asi pretože struktuovana voda je pramenita zo studničky(zalezi od miesta a podla toho ma pomer mineralov….)a ma mat 4stupne, potom si strukturovanu vodu mozes urobit aj zmrazenim a rozmrazenim, napr. upravit sungitom a dat zmrazit , zalezi na čo tu vodu potrebujes, čo chces dosiahnut.

     • – na pitie, iana
      – reverznej osmóze dôveruješ?

     • Kedze reverznu osmózu nemám, neviem posúdit,
      Asi by som si kupila destilátor vody alebo ozonovy generator, kedze sa dost stahujeme a cestujeme tak pouzivam sungit a filter typu brita kedze je prenosny a obcas si kupim destilku(na pitie). Na nete je vela diskusií, ale ver tvojej intuícii,čo je naj pre teba

 5. kvakcína je sloboda

  keď niekto povie, že nám hrozí hladomor, lebo je vojna na okrajine, tak je buď debil, alebo klame!!!!

 6. Mám v ponuke kvalitný pravý vlastný včelí med z vlastnej včelnice: repkový 1kg-5,5 eura. agátový 1kg-6,5 eura a slnečnicový 1kg-5,5 eura. Objednávky môžeťe posielať na adresu [email protected]

 7. OSN hovorí, že nám chýba niekoľko miliárd dolárov na zabezpečenie týchto hnojív.——————————————————————————————————————————Tak vy „moudří“ z OSN neperte ty miliárdy do zbrojení a válek a bude na světě dobře.

  • Súhlas Jiří

  • zvrhlý deduško večerníček

   No keď už aj Carlson Tucker z Fox-ov, kedysi hlásnej trúby globalistov otvorene hovorí že sa jedná o riadenú indukciu hladu a chudoby, je jasné že túto zimu si za klobúk nedáme !

  • Samovyvoleným mocným naozaj niet čo závidieť. Chystali peklo nám, ešte väčšie ho pripravili sebe. My tu dole, bažiaci po obyčajnom ľudskom pokoji a vzájomnej spolupatričnosti sa zomkneme, zatiaľ čo oni sa roztrieštia.
   Čím viac sa Pyramída otriasa v základoch, tým viac sa nakláňa jej Vrchol; bodaj by čo najskôr zapikoval do Zeme, presnejšie pod Zem, a už sa odtiaľ nevynoril!
   Tento prečudesný ihlan nikdy viac svetlo sveta neuvidí. Veď kto by si ešte raz trúfol stať sa súčasťou jeho pochybnej, už napohľad nedôveru vzbudzujúcej konštrukcie?

 8. …vďaka za článok aj komentáre… videjko o Slovanoch je určite poučné, aj o Rus.kóde…tie melódie ,,Fanfáry z Popol.“ a iné hrané trúbkou boli ozaj pekné…

  • Alenka,
   potvrdzujem i – moje – poučné strávenie Času vypočutím si videjka – Slovania, myslím, že – od Sergeja..

   Vďaka!

 9. …vďaka Ajša, rada si to neskôr vypočujem….

Pridajte komentár

*