Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Najhrozivejší dôvod, prečo prestať piť tonik


Print Friendly, PDF & Email

Najhrozivejší dôvod, prečo prestať piť tonik

V Južnej Afrike, kde je chiníniumsulfát voľne dostupný kvôli liečbe malárie, si všimli, že veľa žien často kupuje chinín.

Prieskum vykonaný v rokoch 1993 a 1995 v provincii KwaZulu-Natal medzi 61 súkromnými lekárnikmi naznačil, že 50% týchto lekárnikov predáva chinín v priemere 2 – 6 klientkam denne (čo je značne viac, než by sa dalo u populácie očakávať na liečbu malárie).

Prírodná liečba osteoartritídy

Keď sa 76 týchto klientok opýtali na dôvod ich nákupu, vyšlo najavo, že tieto ženy kupujú tabletky ako antikoncepciu. Vysoké hladiny chinínu majú naozaj abortívny účinok.

Prekvapujúcejšie bolo zistenie, že v skutočnosti bolo tými, kto tabletky užíval, veľa mužov, lebo chinín „spermie oslabí“, čím zníži riziko počatia.

Hoci toto bolo zrejme zámerné, veľa mužov, vystavujúcich sa chinínu, tento zámer nemá. Ako sú teda muži (najmä v Amerike a ostatných krajinách Západu) vystavovaní chinínu?

Nebezpečenstvá toniku

Väčšina mužov sa vystavuje chinínu v nealkoholickom tonikovom nápoji (chinín je prísada, ktorá mu dodáva jeho horkú chuť).

Podľa vedcov z nemeckého Inštitútu reprodukčnej terapie nielen spomalí aktivitu spermií, ale tiež znižuje hladiny testosterónu.

Zbohom vysoký krvný tlak

Čo nie je ideálne najmä u mužov stredného veku, ktorí aj bez toho často trpia nedostatkom testosterónu. Zvlášť dôležité je toto aj vtedy, keď plánujete mať dieťa alebo len mať romantický večer.

Pri plánovaní tehotenstva sa odporúča toniku vyhýbať

Ženy, ktoré sú tehotné, sa kvôli jeho abortívnym vlastnostiam musia pitiu toniku úplne vyhýbať, pretože chinín dokáže prejsť placentou priamo do tela dieťaťa. Existujú isté dôkazy, že by vrodené chyby mohli súvisieť s vystavením sa chinínu.

Ako môžete vidieť, hoci je dávka chinínu (asi 83 mg na liter) v porovnaní s tou, ktorá sa často používa na liečebné účely, nízka, odporúča sa vyhýbať pitiu toniku najmä vtedy, keď plánujete sexuálny styk a zamýšľate otehotnieť.

Ženy, ktoré už tehotné sú, sa musia pitiu toniku vyhýbať a obzvlášť tak rozšírenému ginu s tonikom.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Zbohom vysoký krvný tlak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*