Korčok je vážna bezpečnostná hrozba. Z jeho vyhlásení je jasné, že by neváhal poslať slovenských synov zomierať na ukrajinský front. Preto sa nikdy nesmie stať prezidentom!

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť


Print Friendly, PDF & Email

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť

V noci ste sa dobre vyspali, no napriek tomu sa ráno prebúdzate s vačkami pod očami a kladiete si otázku, prečo.

Nuž, okrem nedostatku spánku, môže byť páchateľom aj jedlo, ktoré konzumujete a na ktorom si pochutnávate.

Dnes vám chceme ukázať niektoré nevinne vyzerajúce každodenné jedlá, ktoré tie nepríjemne vyzerajúce vačky pod očami môžu spôsobovať.

Potraviny, po ktorých vám opúchajú oči

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť

Potraviny v konzervách, ako sú hrach a fazuľa, obsahujú veľa sodíka, ktorý sa používa na konzervovanie.

To môže viesť k mnohým zdravotným problémom a opuchnuté oči sú len jedným z nich. Preto ich pred konzumáciou či varením dôkladne opláchnite, aby ste odstránili prebytočnú soľ.

Paradajky patria do rastlinnej skupiny ľuľkovitých, ktorá obsahuje látku solanín. Solanín je známy tým, že spôsobuje zápal a opuchy.

Ak teda mávate pravidelne opuchnuté oči, skúste zo svojho jedálneho lístka odstrániť paradajky. Keď opuch očí pominie, práve ste identifikovali páchateľa.

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť

Ak ste alergickí na pšenicu, jačmeň alebo raž, prípadne máte intoleranciu na lepok, môže vám konzumácia čohokoľvek vyrobeného z týchto vecí spôsobovať nadúvanie.

V takých prípadoch budete musieť povedať zbohom pšeničným produktom a hľadať iné alternatívy.

Intolerancia na laktózu je bežnejšia, než by si niekto mohol predstavovať. Jeden odhad hovorí v priemere o 65 – 70% dospelej populácie sveta.

Ak teda ste jedni z tých, ktorých metabolizmus nemá rád mliečne výrobky, bočte od nich, aby ste sa vyhli nevyhnutnému nadúvaniu.

A nezabúdajte, že mliečnymi výrobkami sú aj vaše milované zmrzliny!

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť

Cukor patrí medzi potraviny najčastejšie vyvolávajúce zápaly. Vyvoláva zápal v celom tele, okolo očí je však najviditeľnejší, lebo koža je tu tenká a náchylná k opúchaniu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Obmedzenie príjmu cukru či úplne vyhýbanie má aj veľa ďalších zdravotných prínosov. Čo sa týka opuchov, rovnako nebezpečný je aj umelý cukor či sladidlá.

Podobne ako paradajky aj chilli papričky sú z rodu ľuľkovitých.

Okrem solanínu však obsahujú zložku zvanú kapsaicín, ktorá môže vyvolávať pálenie a zápal tkanív. A tento zápal sa môže ľahko objaviť okolo očí.

Hoci je kapsaicín zvyčajne telu prospešná látka, u niekoho môže spôsobovať problémy.

Potraviny, ktoré zamedzujú opúchaniu očí

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť

Petržlen pomáha obličkám vyplavovať z tela nadbytočné tekutiny. Ak teda máte ráno pravidelne opuchnuté oči, skúste ho zaradiť do svojej stravy.

Ak sú pre vás očné vačky pravidelným problémom, skúste začať raňajkovať ovsené vločky. Jedným z dôvodov opuchnutých očí môže byť zápcha.

Ovsené vločky obsahujú veľa vlákniny a pomáhajú uľahčiť vyprázdňovanie, čím zmierňujú opuchy.

6 potravín, po ktorých môžete mať opuchnuté oči a 4, ktoré to vedia napraviť

Skôr než svojou konzumáciou môže avokádo pomôcť odstrániť opuch očí, keď sa použije vonkajšie. Nakrájajte plátky ovocia, položte si ich na oči a nechajte ich tam asi 10 minút.

Tmavé kruhy môžu byť spôsobené nedostatkom vitamínu K a na ten je avokádo bohaté. Len 28 gramov avokáda obsahuje 8% odporúčanej dennej dávky vitamínu K. Avokádo pomáha aj pri odstraňovaní tmavých kruhov.

Položiť si na oči nakrájané chladené plátky uhorky je skvelý spôsob ako osviežiť vaše unavené oči a tiež odstrániť očné vačky.

Plátky tam ponechajte asi 15 minút a Voilà! Vačky pod vašimi očami by mali zmiznúť a vaše oči sa budú cítiť oveľa sviežejšie.

Záver

Ktoré ďalšie potraviny na zmiernenie opuchu očí poznáte? Povedzte nám o nich v komentároch.

A ak sa vám tento článok zdal byť užitočný, pokojne ho zdieľajte so svetom!

Liečba osteoporózy

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Když mě bolí klouby, kupuji si kapsaicinové hřejivé náplasti od bolesti. Když jsem si přečetla, že kapsaicin dělá záněty, jsem na rozpacích, jestli dělám dobře. Můžete mi poradit? Já mám totiž stejně dojem, že tyto náplasti mi moc nepomáhají, ale na ty „lepší“ (cca až 250Kč) nemám…beru, co si můžu dovolit, tedy kapsaicinové za 35-37Kč.

Pridajte komentár

*