Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Nemecká štúdia dokazuje, že elektrické autá sú pre planétu horšie než naftové


Print Friendly, PDF & Email

Skvelá vedecká štúdia dokazuje, že elektrické autá sú pre planétu HORŠIE než dieselové vozidlá

Ak vám záleží na planéte a uvažujete kvôli tomu o elektrickom vozidle, možno by ste si mali pozrieť výsledky novej nemeckej štúdie. Vedci v nej hovoria, že elektrické vozidlá sú zodpovedné za viac emisií oxidu uhličitého, než tie dieselové (naftové).

Podľa štúdie, prezentovanej mníchovským Inštitútom pre hospodársky výskum, keď vezmete do úvahy emisie oxidu uhličitého, súvisiacich s výrobou batérií, ako aj naďalej pomerne významnú úlohu uhlia v energetike, elektrické vozidlá v skutočnosti emitujú o 11 až 28 % emisií viac, než dieselové.

Čo spôsobuje túto „špinavosť“ elektrických áut?

Ťažba a spracovanie kobaltu, mangánu a lítia, používaných v batériách, zvykne spotrebovať veľké množstvo energie. Vezmime si ako príklad batériu Tesly, Modelu 3.

Hovoria, že iba jedna predstavuje 11 až 15 ton oxidu uhličitého. Keď sa to spočíta za dobu životnosti desať rokov, pri najazdení 15000 kilometrov ročne to dáva 73 až 98 gramov oxidu uhličitého na každý prejdený kilometer.

A to sme ešte nevzali do úvahy oxid uhličitý vypúšťaný pri výrobe elektriny, používanej na pohon áut.

Dovedna, podľa ich výpočtov, každý z týchto Modelov 3 emituje 156 až 180 gramov oxidu uhličitého na kilometer, čo prevyšuje množstvo u automobilu Mercedes s dieselovým pohonom.

Autori tejto štúdie hovoria, že zaradenie EÚ elektrických áut medzi vozidlá s nulovými emisiami je sporné, lebo v skutočnosti vytvárajú značné množstvo emisií.

Vyjadrili tiež svoje presvedčenie, že cieľ EÚ, 59 gramov oxidu uhličitého na kilometer do roku 2030, je z technického hľadiska nereálny.

Sú presvedčení, že lepšou voľbou pre životné prostredie sú vozidlá na zmes vodíka a metánu. Na záver povedali:

Zbohom vysoký krvný tlak

„Metánová technológia je ideálna pre prechod od vozidiel s bežnými motormi na motory, ktoré budú jedného dňa poháňané metánom zo zdrojov energie bez CO2.

Aby to tak bolo, mala by nemecká federálna vláda pristupovať k všetkým technológiám rovnako a propagovať aj riešenia s vodíkom a metánom.“

Elektrické vozidlá začínajú byť čoraz viac akceptované

Ide o vhodne načasovaný objav, lebo ľudia konečne začínajú viac akceptovať elektrické autá. Odborníci predpovedajú, že napríklad len v Nemecku bude do roku 2022 na cestách milión automobilov na pohon elektrickými batériami alebo na hybridný pohon.

Je to o dva roky neskôr, než bol ich pôvodný cieľ, lebo rozbeh bol sprvu pomalý. Nedávne finančné stimuly povzbudili k prijatiu novej technológie viac kupujúcich.

Vlani v auguste bolo na nemeckých cestách 460 000 hybridných alebo elektrických áut a krajina mala okolo 13 500 verejných dobíjacích staníc.

Na tamojších zákazníkov ťažko dolieha škandál s dieselovými emisiami a priemysel je presvedčený, že predaj tam ponúkaných 33 rôznych hybridných a elektrických modelov sa nastávajúcich rokoch strojnásobí.

Nemecké mestá môžu teraz zakázať dieselové autá, z dôvodu znečistenia vzduchu, ktoré spôsobujú. Mestá ako Dusseldorf a Stuttgart dostali od federálneho správneho súdu pokyn, aby zvážili celoročný zákaz starších modelov, lebo tieto dve mestá sú jediné v krajine, v ktorých hladiny oxidu dusnatého presahujú limity EÚ.

Stop Candida

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Všetko je to o predovšetkým biznise a nie ekológii.

 2. Ivan
  a čo atómky a vodné elektrárne ???

 3. Nezdá sa mi to – skôr si myslím že je to článok zaplatený akcionármi firiem čo vyrábajú dieslové motory. A ak si to spojíte s informáciou kto sú to títo akcionári, ktorí tieto akcie nemeckých automobiliek skúpili – že sú hlavne zo Saudskej Arábie (30 percent) , asi odhadnete tiež sami odkiaľ vietor fúka. V článku je viacej sporných bodov. Spomenie najhlavnejší argument, že na ťažbu lítia na batérie sa spotrebuje veľa CO2 . To mimochodom aj pri ťažbe zlata a aj tak sa ťaží, hoci len leží v trezoroch. To síce pravda môže byť, ale ani slova že tieto batérie sa podobne ako železo bude reciklovať, takže už nebude treba na ťažbu ďaľľších x dávok CO2 ako to tento podľa mňa priehľadný článok nezastaví. Elektrické autá tu budú, aj keď vlastníci vrtov nafty budú robiť čo sa dá, aby to pribrzdili. Uvedomujú si totiž, že tankovacie stanice budú stekať zo striech všetkých rodinných domov a oni budú mať po biznise. O tom to je, že ľudia chcú slobodu a nie byť závislí na šekjkoch. A kto raz sadne do elektrického auta, už nechce dieslové. Dôvodov je viacej, ale hlavne to zrýchlenie za križovatkou a ticho v aute

  • Vážne nebudem chcieť iné ako baterkové auto? Bude mi chýbať komfort prevádzky klasického auta? Prispôsobovanie môjho denného režimu dobíjaniu bateriek? Bude mi chýbať riziko poškodenia baterky s následným problematickým uhasením požiaru? Či snáď permanentné sledovanie stavu bateriek a sústavné zvažovanie, či si môžem v zime zapnúť kúrenie a v lete klímu, aby to nemalo razantný dopad na dojazd auta? Pred dlhšou cestou zisťovať, kde sa moje baterky dajú dobyť? V mraze počítať s tým, že kapacita bateriek a tým aj dojazd klesne na skoro polovicu?
   Ale no tak!
   Prečítajte si nedávne vyjadrenie šéfa vývoja v BMW o záujme o baterkové autá: https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/517445-sef-vyvoja-bmw-diesle-tu-budu-este-20-rokov-elektromobily-nik-nechce/

  • A to ešte ani nevzali do úvahy emisie pri ťažbe, spracovaný a preprave ropy

  • Milanko batéria sa nedá po životnosti znova použiť material sa teda musí znova vyťažiť. Batériu jedine ekologicky spracuju material ako obal kontakty a podobne sa znovu použijú ale hlavna časť tie kovy kobalt, mangán a lítium su znehodnotené a teda na vyhodenie. Keby si sa aspoň trochu zaujimal o BMW tak vieš že má funkčné jazdiace auta na vodík tie auta už su tu roky a myslím že budúcnosť vedie touto cestou. A ak si myslíš že dojazd 400 km je za každého počasia tak si na omyle pri – 20 °C ti da bateriu na polovičku keď si ku tomu zapneš kúrenie znovu a keď budeš mať ťažkú nohu že sa niekam ponáhľaš tak tak zistíš že bolo rozumnejšie ísť vlakom dôjdeš tam o deň skôr.

 4. ….naftové spoločnosti nemajú absolútny záujem pre podporu elektrických automobilov a tak sa treba na tie vyjadrenia pozerať….kto je komu „poplatný“. Znečisťovanie planéty, oceánov, morí naftou, trpiaca fauna, vtáky, ktoré pomaly hynú v svojich domovoch, lebo úniky nafty pri ťažbe, haváriách tankerov, cisterien na cestách atď……elektromobil sa tu javí ako víťaz, určite je to oveľa menšie zaťaženie planéty

 5. Nemci investovali do vývoja dieslových motorov obrovské peniaze. Im to vôbec nehrá do karát. Investície sa im rozsýpajú medzi prstami a oni nevedia čo robiť. Aspoň to celé ako sa len dá brzdia. Keby oni chceli, sme o 10 rokov ďalej. Ale oni nechcú.
  Reakcia na Petra. Aké prispôsobovanie sa? Prídem domov vystúpim z auta a zastrčím zástrčku…Ráno mám dobité na 100%. Mám dojazd 400km o desať rokov to už bude 600 km. Vývoj ide rýchlo. Ja už neviem, čo ešte chceš pohodlnejšieho. Jedine že ti chýba cestovanie na pumpu a párok v rožku s kávou. Ja toto lipnutie na zvykoch nechápem. Mi to pripadá, ako spočiatku niektorí z neznalosti brojili proti kruhovým objazdom

Pridajte komentár

*