4 zatajované superpotraviny s úžasnými liečivými účinkami


Print Friendly, PDF & Email

4 zatajované superpotraviny s úžasnými liečivými účinkami

Len veľmi málo ľudí hovorí o týchto látkach a potravinách, a to i napriek tomu, že majú hodnotné liečivé schopnosti.

Žijeme v dobe, keď sú informácie o liečivých látkach a zdravých potravinách neustále utajované a tieto látky sú dokonca zakázané.

Ako príklad si vezmime konope. Je to najmocnejší konkurent kurkumy, veď obe majú vyrovnávacie a liečebné účinky.

V skutočnosti systematické zatajovanie informácií o liečebných účinkoch potravín a rastlín, z ktorých niektoré patria medzi byliny ako napríklad konope, kurkuma, cesnak, zázvor a habanero, ako aj systémov liečenia bylinami, tradičnej medicíny a čohokoľvek, čo nie je farmakologické, bolo mimoriadne úspešné ešte aj počas nástupu alopatie.

(Alopatia je liečenie synteticky vyrábanými liekmi, na ktorom sa vybudoval farmaceutický priemysel so svojimi gigantickými firmami.)

Tieto prírodné liečebné metódy a prostriedky boli konkurenciou pre nástup farmaceutických firiem. Preto odmietanie prírodných liečebných prostriedkov, ktoré boli tendenčne označované ako „alternatíva“, sa stalo automatickou odpoveďou vo väčšine našej spoločnosti.

Výsledok celého tohto konkurenčného procesu, na ktorom potreboval farmaceutický priemysel zbohatnúť, vyústil do toho, že účinky prírodných liečiv a ich potenciál bol verejne označený ako bláznivý, okrajový alebo ako niečo v tomto duchu.

Nasledujúce superpotraviny alebo superživiny sú adaptogénnymi vyrovnávačmi a liečivými látkami, s ktorými sa môžeme stretnúť, pokiaľ sme dostatočne vnímaví, pokiaľ pátrame po tom, ako sa máme sami vyliečiť z nejakých chorôb, keď sme tými, ktorí zvyknú pátrať po pravde a keď sme navyše ešte aj členom farmárskej rodiny.

Pre ujasnenie pojmov dopĺňame, že pod pojmom „vyrovnávač“ sa rozumejú adaptogénne rastliny hlavne byliny, ktoré posilňujú činnosť endokrinného a reprodukčného systému.

Adaptogénne pôsobenie je jednou z terapeutických charakteristík rastlín a znamená harmonizovanie činnosti organizmu, pričom telo v žiadnom prípade nedostane toxíny; namiesto toho dostane výživné látky, adaptogénne balanséry-harmonizátory. Dajú sa používať dlhodobo a bez vedľajších účinkov.

1. Chaga (liečivá huba Čaga sibírska)

Čaga a ďalšie liečivé huby sú mimoriadne silnými prostriedkami na zvýšenie vitality a dosiahnutie zdravých a vyvážených zdravotných stavov. Výťažok Čagy je jedným z najsilnejších zdrojov antioxidantov, aké nájdete na tejto planéte.

Jej najdôležitejšou charakteristikou je dokázaný protirakovinový účinok. Čaga spôsobuje bunkovú smrť poškodených buniek bez toho, že by poškodila v tele to, čo je zdravé, a tým zabraňuje rastu rakovinových buniek. Chráni bunkovú DNA a stimuluje imunitný systém, o čom svedčia vedecké dôkazy.

V krajinách, kde alopatická (farmaceutická) oligarchia nedrží až tak pod krkom lekársky výskum a kde sa ešte nestala brzdou rozvoja medicíny, je Čaga podrobne skúmaná.

Je lekármi predpisovaným liečivom. Podobne to je aj s hubou Reishi. Najmä v Rusku je Čaga vo veľkom využívaná pre svoju liečivú hodnotu. Tam ju zvyknú miešať s  extraktmi z brezy.

Breza je jediným stromom a jediným miestom v prírode, na ktorom je Čaga schopná prežiť. Spojenie extraktu z brezy a huby Čagy má potenciál zvyšovať účinky Čagy na zdravie.

Niektorým zasvätencom sa veľmi páči konzumácia Čagy so ženšenom. Ak potrebujete niečo vyliečiť, odporúčame vám, aby ste si urobili svoj vlastný výskum, a tak zistili, či Čaga, liečivé huby a/alebo ženšen, môžu byť pre vás vhodné.

Poznámka: Toto sú jedny z tých čias, keď tradícia prekoná vedu a zanecháva ju za sebou vo frustrovanom stave. Liečivý potenciál mykoterapie (liečenie využívaním liečivých účinkov húb) je obrovský a kým veda sa ňou začína zaoberať až teraz, vedecké dôkazy sa už nedajú ignorovať.

Napriek tomu zostávajú psychoaktívne huby naďalej legislatívne zakázané, a to bez ohľadu na ich liečivú hodnotu.

Napriek tomu, že Čaga sama o sebe nie je považovaná za zákonom zakázanú, podvedomý pocit toho, že liečenie použitím húb je „tabu“, výrazne znižuje jej terapeutické využitie.

2. Mandle a marhule (v kombinácii)

Bol som v tureckej kaviarni v San Franciscu nejaký čas po tom, čo som sa prvýkrát dozvedel  o účinkoch chemického zloženia mandlí a marhúľ a vyskúšal som ich.

V kaviarni ponúkali drobné marhuľové a mandľové pečivo, ktoré som si objednal ku káve. Povedal som si: „Ach, mandľa a marhuľa, to je zázrak, určite si to dám.“

Pozreli na mňa, ako som im práve povedal tajomstvo v ich materinskom jazyku. Keď sa konečne spamätali, spýtali sa ma, ako som vedel o tomto kúzle mandlí a marhúľ.

Kombinácia mandlí a marhule, ktorá je súčasťou môjho pečiva, sa používa v tradičnej čínskej medicíne. Jednoduchá kombinácia sa už dlho používa na liečbu rakoviny.

Spája sa s dlhovekosťou, keďže jeden z najstarších ľudí na svete, Hun Tzu In, často konzumuje mandle a marhule. Podľa toho, čo som zažil, táto kombinácia je aj silný čistič čriev!

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

(Upozorňujeme, že táto kombinácia nespôsobuje okamžitú hnačku, ale zvyšuje vylučovanie.)

Západní vedci využili extrakty mandlí a marhúľ na to, aby dokázali ich účinnosť.

Liečebné vlastnosti sa nedajú replikovať výhradne izolovanými zlúčeninami. Tradičná čínska medicína poznamenáva, že chemické procesy trávenia posilňujú liečivú hodnotu marhúľ a mandlí, preto použitie samotných extraktov nemôže fungovať.

3. Múmio (Shilajit)

Doslovný význam tohto slova znamená „horský decht“. Múmio je hustá, lepkavá látka, ktorá vystupuje zo skál vo vysokých horách Ázie. Obsahuje minimálne 85 minerálov v ich iónovej forme.

Ajurvéda ho uctieva po celé tisícročia ako najlepší zdroj energie a výživy, aký sa dá ľudskému telu dodať.

Védickým vyjadrením, ktoré sa týka múmia a popisuje ho (shilait), ide o niečo také ako: „Neexistuje žiadna choroba, ktorú nedokáže múmio poraziť za podmienky, že sa užije dostatočne včas.“

A keď budem vychádzať z vlastnej osobnej skúsenosti, tak som si začal myslieť, že múmio je skutočným kameňom mudrcov vďaka alchýmii, ktorú v sebe nosí.

Tieto veci sú napríklad, priamo v Kanade, nelegálne. Zdá sa, že na svetovom trhu existuje množstvo slabých výťažkov shilajitu/múmia alebo falošného múmia, z ktorých niektoré značky obsahujú olovo.

Z toho, čo sa o tom, aké sú tieto výrobky, dá vydedukovať, je akurát toľko, že to, či výrobok obsahuje toxíny alebo nie do značnej miery závisí od toho, ako sa tento extrakt spracováva.

Vo východnej Európe sa v niektorých lekárňach múmio dá priamo zakúpiť. Tam sa vyskytuje múmio spracovávané dvoma alebo troma výrobcami, pričom za najkvalitnejšie sa považuje to, ktoré je označené ruským producentom.

V starovekej histórii nájdete veľa odkazov na legendárne účinky múmia a moderná veda začína mať práve teraz stále viac otázok. Zaujíma sa napríklad o to, či je múmio ťažené z minerálneho alebo rastlinného zdroja, o tom, ako sa táto látka môže správať ako olej, keď je  rozpustná vo vode.

Nepopierateľné je to, že shilajit/múmio je taký plný minerálov ako žiadna iná látka na tejto planéte a vo všeobecnosti sa jeho účinok prejavuje tak, že zvyšuje pôsobenie bylinnej liečby, ktorá je ľudskému telu podávaná alebo sa pridáva do jedla, s ktorým sa práve konzumuje.

Existuje len veľmi málo porúch alebo onemocnení, s ktorými som sa stretol a ktoré by neboli bývali zmiernené už len jemnou dávkou múmia pridávaného do stravy.

Tak ako vždy, aj teraz platí, že najlepšie urobíte, ak si urobíte svoj vlastný prieskum. V Rusku, v Ázii a v Grécku je toto liečivo nazývané ako múmio. Vyskúšajte, či to je pre vás to pravé.

4. Nič iné len prírodné živly

Najväčšia vec, ktorú pre seba môžeme urobiť a mali by sme ju robiť dosť často, je nerobiť vôbec nič!

Byť v kľude obklopení štyrmi živlami a nesnažiť sa robiť čokoľvek, je v podstate jedným z najsilnejších uzdravovacích a posilňujúcich postupov, ktoré pre seba môžete urobiť.

Strávte nejaký čas sladkým ničnerobením  a konzumáciou len tých štyroch živlov v ich najčistejšej forme.

Oheň: Choďte von a hrajte sa na Slnku! Slnečné svetlo spúšťa v ľudskom tele liečivý potenciál stovkami rôznych spôsobov.

Ak ste citliví na slnečné svetlo, minimalizujte svoj pobyt na slnku a noste klobúk. Pri všetkom a vždy existuje možnosť toho, že niečo vám poškodí. Platí to na lieky, platí to aj na helioterapiu.

Voda: Pite čistú vodu. Chvíľu sa postite a konzumujte len vodu. Mnohé imunologické funkcie sa začínajú vtedy, keď si dáme prestávku od jedla, aj keď len na krátky čas, napríklad na 16 hodín, 1 deň alebo 2 dni.

Vtedy si môžete dopriať pôst na vode a môže to byť veľmi prospešné.

Vzduch: Dýchajte a pohrajte sa na čerstvom vzduchu. Nerobte nič iné len dýchajte v prírode. Na vrchole hory, stojac na pláži alebo pri rieke, v mestskom parku, alebo len tak, niekde si sadnite a dýchajte.

Zem: Vezmite si gumovú obuv a spojte sa so Zemou. Pocit hojenia pozitívnou energiou zeme sa dá ľahko dosiahnuť jednoduchým vyzutím sa! Človek je chemicko-elektrickou bytosťou.

Chôdza naboso alebo v topánkach, ktoré neprerušujú náš priamy kontakt s elektromagnetizmom zeme, ktoré nerušia naše uzemnenie, vytvára merateľný chemický a elektrický účinok na ľudské zdravie.

Odporúčame šitú tai chi/kung fu obuv s plátennou podrážkou, ktorá vám umožní príjemnú chôdzu.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. v bodu 2 doporučujete mandle jako superpotravinu s léčivými účinky a zde zase článek , že díky úpravám škodí zdraví –
  https://www.badatel.net/mandle-a-ich-spinave-tajomstvo-pravda-ktoru-takmer-nikto-nepozna/

  • Ten druhý článok nepíše o škodlivosti mandlí, ale o tom, že sú často striekané nebezpečnou chemikáliou. Dnešný článok píše o prospešností mandlí ako takých. Pletiete tu dve rôzne veci.

   Ak sa chcete vyhnúť problémom, je treba kupovať bio (organické) potraviny, ktoré nie sú striekané chemikáliami.

   • nie raz kontroly ukázali, že aj to čo sa predáva ako „bio“ , organické obsahovalo škodlivé látky, dnes sa už moc „názvom“ veriť nedá, žiaľ…

    • To možno platí vo výnimočných prípadoch. U plodín z konvenčného poľnohospodárstva to je takmer pravidlo.

     Takže, kým v prípade bio plodín je šanca kontaminácie možno 5%, u konvenčných je to 99%.

  • mňa tiež hnevá, že raz je čosi vynášané do nebies, raz to isté zatracované. človek žije v takom chaose informácií, že ozaj je ťažké veriť, čo je pravda.

Pridajte komentár

*