Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

4 veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete jesť každý deň mandle


Print Friendly, PDF & Email

4 veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete jesť každý deň mandle

Konzumácia mandlí by vám mohla doslova zachrániť život. Americká kardiologická asociácia zistila, že nedostatočná konzumácia orechov zvyšuje šance vzniku srdcovocievnych ochorení.

Medzi orechmi sú favoritmi mandle, a to nielen pre svoju skvelú chuť, ale aj pre svoje mnohé zdravotné prínosy.

Dnes by sme vám chceli predstaviť 4 zmeny, ktoré zažíva vaše telo, keď konzumuje mandle každý deň a všetky sú podložené vedou.

1. Zmierňujú akné

4 veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete jesť každý deň mandle

Podľa tejto štúdie mali pacienti s ťažkým akné v krvnom riečisku asi o 9 % menej vitamínu E.

Konzumácia mandlí na zlepšenie stavov kože je dávno známa tradičná liečba zo Stredného Východu, ktorú dnes už odobrila aj veda.

Mandle sú nabité vitamínom E a antioxidantmi, ktoré by vám mohli pomôcť vyliečiť akné a zmladiť pleť, ak dokážete znášať ich vysoké hladiny omega-6 mastných kyselín.

2. Pomáhajú liečiť cukrovku

4 veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete jesť každý deň mandle

Štúdia dokázala, že pri každodennej konzumácii mandlí majú pacienti s cukrovkou 2. typu šancu dočkať sa zlepšenia svojho zdravotného stavu.

Nielenže pomáhajú uvoľňovať artérie znižovaním „zlého cholesterolu“ ale vďaka svojim minerálom prispievajú aj k znižovaniu hladín krvného cukru.

 3. Pomáhajú pri zotavení sa z pôrodu

4 veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete jesť každý deň mandle

India má odvekú tradíciu konzumácie mandlí ako prírodného lieku na reguláciu funkcie čriev a získanie energie.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Mandle sú neodmysliteľnou ingredienciou ajurvédskej stravy a často sa odporúčajú ženám po pôrode ako pomoc na rýchle zotavenie a vyhnutie sa striám.

4. Môžu spraviť vaše dieťa múdrejším

4 veci, ktoré sa stanú s vaším telom, keď začnete jesť každý deň mandle

Ako už bolo v tomto článku zmienené, mandle dokážu zlepšovať činnosť mozgu.

Podľa štúdie, vykonanej španielskymi vedcami, ktorí sledovali 2 208 tehotných žien, môžete mať vďaka konzumácii 74 gramov mandlí týždenne múdrejšie dieťa.

Deti monitorovali vo veku 1, 5 a 8 rokov. Deti, ktorých mamy konzumovali počas tehotenstva mandle, dosiahli v testoch IQ lepšie výsledky.

Ako mandle konzumovať: surové, namáčané či pražené?

Podľa ajurvédskej medicíny obsahujú surové aj pražené mandle rovnaké živiny a majú teda rovnaké benefity.

Naopak, nočné namočenie mandlí vo vode a ich olúpanie môže pomôcť znížiť ich hladinu tanínu.

Ústne zdroje naznačujú, že pri požití vo veľkých množstvách by mohli taníny brániť vstrebávaniu živín, no najnovšie štúdie nenašli žiadny dôkaz, ktorý by to potvrdzoval.

Záver

Keď konzumujete mandle pravidelne, tak o ich prínosoch zrejme viete.

Všimli ste si po konzumácii mandlí v tele nejaké iné zmeny? Ako často mandle jete?

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: brightside.me, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dnes tak, zítra jinak a pozítří ještě jinak. Nevím, jestli je to náhoda, naštěstí ale pro nás, kteří věříme nebo věřívali jsme úplně všemu, co se kde napíše, máte za článkem odkaz na podobný článek o mandlích. „Mandle a ich špinavé tajomstvo.“ Pokud bychom měli věřit všemu tomu, co tam píšete, pak nepochopím, jak nám tu můžete předkládat dnes tento článek, ve kterém nám popisujete bonusy, které každodenní konzumace mandlí přináší.
  Můžete namítnout, že mandle skutečně tento přínos mají, ale jen ty před prodejem všelijak škodlivě neupravované. Místo toho píšete, že důvody, pro které byly mandle ořechy č.1, už s největší pravděpodobností neexistují, že asi je čas poohlédnout se po jiných druzích ořechů.
  Tento článek jste tu uveřejnili už 8.6.2017 a jistě jste tím znechutili mandle i jiným lidem než mně.
  Časem zjišťuji, že si mnohé vaše články odporují a tyto o mandlích už mne přiměly upozornit jiné věrné čtenáře, že není třeba všemu tady věřit. Kdosi z redakce tu píše hodně zaníceně, až hystericky, neobjektivně. Asi ten samý/á je idostnedůtklivý a vím, že mne tedy odešle někam jinam, jako už mnohé jiné.
  Jde jen o to, že když o čemkoliv napíšete to A, napište i to B. Každý trochu myslící člověk, a nemusí mít ani bůhvíjaké vzdělání, ví, že nic není černé nebo bílé, ani dnes černé, zítra bílé…že jestli chci někoho poučovat, a to jistě zadarmo ani neděláte, že by to mělo být děláno na určité úrovni, objektivně a zodpovědně. Konkretně např. mandle před rokem a půl Vámi zcela zatracené nám tu dneska nedoporučovat k denní konzumaci pro jejich přínosy pro naše tělo. Opakuji . když napíšu někdy A, rovnou napsat i to B, ne až za rok a půl. Po dnešku už každému pro jistotu doporučila z ořechů jen ty ze stromu , o kterém vím, kde roste a pro ještě větší jistotu si je i vlastnoručně nasbírat. I když ta chemie je dnes už vlastně i ve vzduchu, ve vodě, v půdě, aspoň pro své zdraví – spíš pro zbytky zdraví – uděláme aspoň to, co je v moci každého z nás.
  Ale stejně si myslím, že to je marný boj, že jsme chemicky ( i jinak ) ničení záměrně. Asi po zásluze.

  • Mandle sú vo všeobecnosti zdravé. Ten druhý článok hovorí o prípadoch, kedy tomu tak nie je a ako sa tomu vyvarovať. Nič si tu neodporuje – je potrebné čítať obsah celých článkov, nie len nadpisy a z toho potom vyvodzovať ukvapené závery.

 2. Jiná odpověď se od Vás ani čekat nedá. Navíc jste vůbec nepochopili, co jsem Vám napsala. Jste nedotknutelní, jedině správní, prostě super, jednička a tak dál. Sebereflexe žádná, hlavně „nějak“ vydělávat. To je doba polistopadovo-sluníčková.

 3. Takmer všetko navôkol nás má aj pozitíva, aj negatíva; ide o to, na ktorú stránku veci sa v danej chvíli viac zameriame. Okrem toho pravda býva (a čoraz častejšie) aj taká, že to, čo ešte včera bolo jedlé, dnes už byť nemusí.

Pridajte komentár

*