Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

15 citátov od Johna Lennona o láske, živote a mieri


Print Friendly, PDF & Email

John Lennon sa narodil 9. októbra 1940 v anglickom meste Liverpool rodičom Julii a Alfredovi Lennonovým.

Povedať, že ho netreba nijako zvlášť predstavovať znie ako ošúchané klišé. Legendárny spevák, skladateľ, textár a šíriteľ myšlienky svetového mieru.

Spolu s Paulom McCartneym založili legendárnu skupinu The Beatles – zrejme prvú a najznámejšiu rock’n’rollovú skupinu v histórii.

Po tom, ako sa k nim pridali ešte George Harrison a Ringo Starr, skupina The Beatles v 60. rokoch minulého storočia zaznamenala celosvetový fenomenálny úspech.

The Beatles sa rozpadli v roku 1970. V rokoch, ktoré po rozpade skupiny nasledovali, sa John Lennon sporadicky venoval svojej sólovej kariére a so svojou druhou manželkou, Yoko Ono, založil skupinu Plastic Ono Band.

Ako tínedžer bol John Lennon veľmi naklonený tzv. „skiffle“. Skiffle je menej známy hudobný žáner, ktorý by sme mohli charakterizovať ako bujnú zmes džezu, bluesu, folku a amerického folku.

V roku 1956 mu jeho mama Julia darovala jeho prvú gitaru. O dva roky neskôr, keď išla pešo domov z návštevy rodiny, ju zrazilo auto. Zraneniam podľahla.

John Lennon ako 17-ročný založil svoju prvú skupinu s názvom The Quarrymen. V tejto kapele okrem neho pôsobili tiež Rod Davis, Len Garry, Colin Hanton, John Duff Lowe a Chas Newby. Až o dva roky nato prišli na scénu The Beatles.

Vo svojej povahe rebel, John Lennon nikdy neprikladal formálnemu vzdelaniu príliš veľký význam.

A tak sa ani niet moc čo čudovať, že ho zo štúdia na umeleckej škole Liverpool Art College vylúčili. Dôvod – opakované porušenie školských predpisov o nosení vhodného oblečenia.

John Lennon sa prvýkrát stretol s Paulom McCartneym na druhom koncerte skupiny The Quarrymen a hneď od začiatku si obaja veľmi dobre rozumeli. John potom navrhol Paulovi, či by sa nechcel stať členom skupiny The Quarrymen.

Ako 18-ročný, John Lennon zložil svoju prvú pieseň s názvom „Hello Little Girl“. O päť rokov neskôr sa táto pieseň dostala do prvej desiatky anglickej hitparády.

Gitarista George Harrison, kamarát Paula McCartneyho, bol už tretí „chrobák“, ktorý sa stal členom skupiny The Quarrymen. Zostava Lennon, McCartney, Harrison a Sutcliffe sa postupne pretransformovala na „The Beatles“ v roku 1960.

Po turné v Nemecku sa Sutcliffe rozhodol ostať v Hamburgu, a tak sa postu basgitaristu po ňom zhostil Paul McCartney. Nakoniec Ringo Starr za bicími vystriedal bubeníka menom Pete Best.

Trvalo približne tri roky a tejto novej zostave sa už so svojimi piesňami podarilo obsadiť vrchné priečky doslova vo všetkých anglických hitparádach. Ich ambície začali postupne smerovať aj na opačné pobrežie Atlantiku.

A o rok neskôr sa už John Lennon, George Harrison, Paul McCartney a Ringo Starr predstavili širokej americkej verejnosti, keď ako hostia vystúpili v The Ed Sullivan Show, jednej z najznámejších večerných televíznych šou na svete.

Nasledujúce dva roky boli pre mladých anglických hudobníkov veľmi vyčerpávajúce.

Po celý ten čas boli na turné, čo znamená, že stále cestovali z jedného miesta na iné odohrať koncert a popritom ešte skladali a nahrávali nové piesne.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Pri tom všetkom John Lennon akoby zázrakom stihol ešte napísať dve knihy – In His Own Write (preložená do češtiny ako Písání) a A Spaniard in the Works (preložená do češtiny ako Španěl ve vesnici).

Muž, ktorý celý svoj život bojoval za mier a lásku, umrel násilnou smrťou. Mark David Chapman zastrelil Johna Lennona 8. decembra 1980 práve vo chvíli, keď John Lennon prichádzal k svojmu domu v New Yorku.

Dedičstvo, ktoré John Lennon po sebe zanechal, je veľké. Okrem nadčasovej hudby je to aj kolekcia mnohých výrokov, z ktorých niektoré najznámejšie si môžete prečítať ďalej v článku.

15 nesmrteľných citátov Johna Lennona

1.„Nakoniec všetko dobre dopadne. Ak to nedopadlo dobre, znamená to, že ešte nie je koniec.“

2.„Život je to, čo sa vám stane, zatiaľ čo ste zaneprázdnení úplne inými plánmi.“

3.„Nikto ti nemá čo hovoriť o tom, kým si alebo čím si. Si jednoducho tým, kým si!“

4.„Mám dojem, že čas každému rozdá nejaké rany.“

5.„Všetko, čo potrebuješ, je láska.“

6.„Nedokážeme pomôcť každému, ale každý môže pomôcť niekomu.“

7.„Šťastie nájdeš len v sebe, nikdy nie v niekom druhom.“

8.„Mier nie je niečo, čo si praješ. Mier je niečo, čo vytváraš, čo robíš, mier je to, kým si, mier je niečo, čo rozdávaš.“

9.„Omyl je len chybou; chyba však začne byť omylom, pokiaľ sa nepokúsiš ju opraviť.“

10.„O čo sa musíme snažiť, je udržať nádej nažive. Pretože bez nádeje padneme na dno.“

11.„Ak nedokážeme milovať samých seba, nikdy sa nám nepodarí naplno rozvinúť našu schopnosť milovať druhých a nepodarí sa nám rozvinúť ani náš tvorivý potenciál.“

12.„Snažiť sa vyhovieť každému, je nemožné – ak sa o to aj budete pokúšať, nakoniec ostanete sami niekde v strede bez toho, že by vás mal niekto rád. Mali by ste sa len rozhodnúť pre to, čo považujete za to najlepšie, a potom to aj urobiť.“

13.„Predstav si všetkých tých ľudí, ako nažívajú v mieri. Možno si hovoríš, že som rojko, nie som však jediný. Dúfam, že jedného dňa sa k nám pripojíš. A svet bude znova ako jeden.“ (slová piesne „Imagine“)

14.„Keď sa mi nedá vyspievať zo seba to, čo mám v srdci, aspoň poviem to, čo mám na mysli.“

15.„Všetko je jasnejšie, keď cítiš lásku.“

Liečba osteoporózy

Zdroj: iheartintelligence.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*