Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

4 najväčšie tajomstvá ľudí, ktorí nikdy neochorejú


Print Friendly, PDF & Email

Najväčšie tajomstvá ľudí, ktorí nikdy neochorejú

Pravdepodobne závidíte tým ľuďom, ktorí prechádzajú studenými ročnými obdobiami roka bez toho, že by im tieklo z nosa. Dokonca aj vtedy, keď má na pracovisku každý pokazený žalúdok, títo ľudia majú tendenciu prežiť to bez zjavnej ujmy na zdraví.

Niet však žiadneho dôvodu, aby ste im závideli, pretože aj vy môžete mať takúto odolnosť, ktorá je zárukou toho, že sa vám budú choroby vyhýbať.

Všetko, čo k tomu potrebujete je, že jednoducho zmeníte niektoré svoje zlozvyky a premeníte ich na dobré návyky.

1. Majte ustálený spánkový režim

Výskum ukazuje, že ak spíte menej ako sedem hodín denne, stanete sa náchylnejšími na prechladnutie.

Dôvodom, prečo máte spať viac ako sedem hodín je, že ľudské telo sa počas spánku samo opravuje a na to potrebuje minimálne tento čas kľudného, nerušeného spánku.

Ak v noci nespíte dobre, telo sa stane náchylnejším na takmer akúkoľvek infekciu. Noc je čas, kedy sa telo snaží regulovať stresové hormóny.

Ak máte nastavený čas spánku, ktorý by ste mali dodržiavať stále rovnako, počas pracovných dní, aj cez víkendy, pre telo bude oveľa jednoduchšie vyrovnať sa so stresom a bojovať proti infekcii.

2. Kontrolujte, čo konzumujete

Nekvalitné jedlá (polotovary, fast food a pod.) spravidla dobre chutia a dá sa na nich zvyknúť; sú celkom návykové. Avšak, na rozdiel od čerstvého ovocia a zeleniny, vášmu telu nedodajú nič dobré.

Je načase, aby ste začali zdravo jesť. Urobte to tak, že si do jedálneho lístka pridáte potraviny, ktoré sú bohaté na živiny. Nezabudnite hlavne na:

Ako vyliečiť štítnu žľazu

 • zemiaky
 • papriky
 • citrusové ovocie
 • mandle
 • červené grapefruity

Dokonca aj pitie červeného vína je skvelý spôsob, ako si udržať zdravie. Keď budete jesť zdravé potraviny, pomôžete telu bojovať proti baktériám a mikroorganizmom, ktoré môžu spôsobiť infekcie a prechladnutie.

3. Umývajte si ruky

Na to, aby ste od seba držali mikroorganizmy dostatočne ďaleko, mali by ste si umývať ruky každých päť minút. Je to však reálne? Avšak existuje niekoľko kľúčových okamihov, keď je umývanie rúk veľmi potrebné. Sú to tieto:

 • pred a po tom, keď si pripravujete jedlo
 • prv než začnete jesť
 • po použití toalety
 • po tom, čo ste kašľali alebo kýchali

Ruky si umývajte mydlom a vodou po dobu asi 20 sekúnd. Znížite tým riziko vzniku prechladnutia alebo chrípky až o 50 %.

4. Udržujte si pocit šťastia

Jedným z najlepších spôsobov, ako si udržať pocit šťastia, je zdržiavanie sa v prítomnosti iných ľudí. Či to už budú vaši priatelia alebo rodina, mali by ste zostať v kontakte a udržiavať svoje sociálne väzby.

Zbavte sa stresu tým, že pôjdete von a stretnete sa so svojimi priateľmi. Ešte lepšie je, keď sa aj zasmejete. Ak ste neustále vystavení stresu, mali by ste si nájsť čas na to, aby ste sa zbavili stresu a dopriali si oddych.

Už aj jednoduché objatie od vášho milovaného človeka vás môže zbaviť ťažoby v hrudi. Takáto ťažoba naozaj oslabuje imunitný systém.

Hovorí sa, že zdravie je bohatstvo. Teraz už nemusíte dobrý stav zdravia považovať za nejakú formu šťastia.

Medzi svoje každodenné zvyky zaraďte aj horeuvedené dobré návyky a sami sebe tak umožníte vychutnávať si život bez chorôb.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Este by som dodal:
  umývanie rúk ihneď po návrate domov z vonku
  vyzuvanie topánok pri dverách
  denné prechádzky a vystavenie sa slnečným lúčom (vit D)
  čertstvy vzduch
  pitie asi 3l čistej filtrovanej vody
  meditácia – byt si vedomý veci okolo seba a brat ich tak ako su (dobre aj zle)
  Atď

Pridajte komentár

*