Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Ako použiť cesnak na zlepšenie zraku a zabránenie makulárnej degenerácie


Print Friendly, PDF & Email

cesnak-a-oci

Váš zrak sa s vekom postupne zhoršuje. Štúdie ukázali, že vekom podmienená makulárna degenerácia (AMD), je ochorenie, ktoré postihuje veľké množstvo ľudí už po 50-ke.

Okrem veku, existuje veľa ďalších príčin, ktoré k tomuto ochoreniu prispievajú, ako napríklad niektoré voľby životného štýlu, ktoré mu buď predchádzajú alebo naopak, k nemu prispievajú.

Ak trpíte makulárnou degeneráciou alebo sa jej vzniku obávate, prinášame vám niekoľko odporúčaní, ktoré môžete na predídenie, prípadne na jej zvrátenie, urobiť.

Cesnak

Výskum Fakulty medicíny Harvardskej univerzity poukázal na to, že zníženie hladiny cholesterolu v krvi dokáže predchádzať degeneratívnym zmenám a znižuje riziko progresie uvedeného ochorenia.

Pri zvýšenom cholesterole v krvi totiž dochádza k ukladaniu tuku pod zreničkami. To je aj dôvod výskytu zahmleného videnia či dokonca slepoty.

Na zníženie cholesterolu lekári často predpisujú lieky obsahujúce statíny. Ako sme ale v našom nedávnom článku písali, tieto lieky majú tak závažné vedľajšie účinky, že ich negatíva prevažujú nad pozitívami.

Alternatívnym spôsobom, ako znížiť hladinu cholesterolu, je každodenné užívanie cesnaku.

Anály internej medicíny uvádzajú, že na zreteľné zníženie úrovne cholesterolu stačí užívať len polovicu strúčika cesnaku denne.

Cesnak totiž obsahuje látky, ktoré spomaľujú syntézu cholesterolu v tele.

Zníženie krvného tlaku

Podobne ako tukové usadeniny, aj vysoký krvný tlak je do vysokej miery spájaný s makulárnou degeneráciou. Vysoký tlak poškodzuje funkcie očnej sietnice.

Ako uvádza Cochranová databáza systematických prehľadov, dve analýzy poukazujú na to, že cesnak je skutočne prínosný, čo sa týka znižovania systolického krvného tlaku.

Prírodná liečba osteoartritídy

Štúdie ďalej poukazujú na fakt, že cesnak účinne predchádza vekom podmienenej makulárnej degenerácie. Pri jeho užívaní však je potrebné ho pomliaždiť a nechať pár minút postáť na vzduchu, lebo vtedy sa v ňom aktivujú účinné látky.

Varením alebo iným vystavením vysokých teplôt cesnak mnohé (no nie všetky) účinky stráca.

Hlavnou výhodou cesnaku je, že je bežne dostupný, lacný a má len minimum vedľajších účinkov, ako je napríklad mierne podráždenie žalúdka, ak sa užíva priamo v surovom stave. Odporúča sa preto si ho pridávať do iných jedál.

Mrkva (beta karotén)

To, čo sa o mrkve dlhé roky traduje, že je zdravá pre oči, je pravdou. Mrkva má vysoký obsah beta karoténu.

V našom tele sa beta karotén mení na retinol, čo je aktívna forma vitamínu A, ktorý je veľmi potrebný pre predchádzanie mnohých zdravotných problémov spojených s očami.

Nedostatok vitamínu A vedie k šerosleposti, suchým očiam, vredom a škvrnitému alebo zahmlenému videniu.

Losos (a ostatné zdroje omega-3 mastných kyselín)

Existujú 3 druhy omega-3 mastných kyselín a losos obsahuje všetky z nich. Vekom podmienená makulárna degenerácia vzniká v dôsledku netypického zväčšenia krvných ciev.

Podľa niektorých výskumníkov, tomu môže byť zabránené formou omega-3 mastnej kyseliny nazývanej dokosahexanová kyselina, známa tiež pod skratkou DHA.

Verí sa, že táto látka zabraňuje nezvyčajnému rastu krvných ciev, ktorý je zodpovedný za veľké množstvo očných ochorení.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Čo sa týka cesnaku musíme dať pozor aký kúpime. Napr. čínsky cesnak je ožarovaný – je to fakticky mŕtva potravina. Takže kupovať domáci cesnak alebo bio cesnak.

 2. Slovenský cesnak

  Nie je cesnak ako cesnak, kým cesnak dovezený z Číny predstavuje škodlivosť 29,5% a ma liečivé účinky len 14,4%, ale i slovenský cesnak predávaný v marketoch so škodlivosťou nie je výnimkou 23,6% škodlivosťou a liečivým účinkom mizivých 9,4%.

  Každý rok si robím starú ale za to najúčinejšiu kúru na srdcové a cievne a žilové
  ochorenia s cesnakom a citrónom.
  Aby som sa neliečil kadejakým humusom z dovozu,pobehal som všetky trhy a slovenské obchody,ale žiadny cesnak slovenský bez škodlivosti som nenašiel.

  Pred 17. rokmi som si pestoval pravý slovenský cesnak a ten neškodil nič a liečill 38%, ale v novej demokracií som prišiel arogantnou exekuciou o malú záhradku a pravý cesnak slovenský sa mi podarilo len občas kúpiť a postupne sa aj ten vytratil.
  Po otestovaní virguľou sa mi konečne podarilo pohľadať cesnak s nulovou škodlivosťou a liečivým účinkom až 43% a ten bol španielský, ale podobný tomu cesnaku slovenskému z minulosti.

  Dlhé roky meriam škodlivosť a liečivý účinok potravin doplnkov výživy a rôznych liečivých preparátov a tiež aj poškodené organy a ktorý preparát je s najväčším účinkom liečenia naň najvhodnejší a najskôr zaberie a vylieči chorobu a tiež aj dĺžku úplného vyliečenia jeho choroby, čo žiaľ doposiaľ absolútne žiadny medicínsky prístroj pre diagnostikovanie s takou presnosťou nie je schopný určiť.
  Všetky moje organy i celej rodiny mam pod presnou kontrolou s precíznou presnosťou až na jedno desatinné miesto jeho celkového postihu.

  Ide tu o obyčajné psychotronické meranie s obrovskou presnosťou na celom svete,ktorá pre tu činnosť je podmienená intuíciou a jej potvrdením mozgovou žľazou šišinkou – epifyzou, pokiaľ sme si jej 100% funkčnosť nestihli zničiť chémiou napr. fluoridom a inými.

  Ako potvrdeným nástrojom k tomu možno s veľkým úspechom použiť starovekú virguľu, či siderické kyvadlo, ktoré dodnes využíva na diagnostikovanie zdravia a iného východná medicína.
  Ako príklad výnimočných úspechov uvediem niektoré.
  Ešte v minulosti boli viruľou a kyvadlom objavené obrovské náleziska rôznych nerastov, ropy, zemného plynu, diamantov zlata, striebra, žaleznej rudy, medi a iných surovín nachádzajúcich sa v útrobách zeme. V tom čase ešte prístroje na to určené neexistovali.

  Pre klubových zarytých skeptikov uvediem ďalší 100%-ný príklad.
  Kúpime si pekný stavebný pozemok. Aby sme nemuseli chlorovanú vodu zo siete, rozhodneme sa pre výkop-vrt studne.

  Tak si logickou úvahou určime, kde by sme mali studňu vykopať a tak začneme hĺbiť prvú. Kopeme a kopeme už 15. meter a voda nikde a tak si povieme, že na druhej strane pozemku vodu nájdeme. Po druhom sklamaní nás sused upozorni, že on si na tu prácu pozval prútikara, aby nemusel minúť všetky svoje úspory na výkop 77 ďalších pokusov a omylov.

  Prútikar vodný spodný pramienok pre studňu pohľadá asi za pol hodiny a presvedčivo povie, tu je výdatný prameň vody tu presne kopte a tak im ušetrí ďalšie zbytočné výkopy studní a tým aj vysoké finančné výdavky.

  Dobrý psychotronik vie naviac presne určiť hĺbku studne, ale i tvrdosť vody a iné záležitosti týkajúce vody sa studne.

 3. na zabranenie VPMD alebo aby sa zrak nekazil hlavne vo vyssom vekom je dobre sa o zrak viac starat, mamina uzivala ocutein vitaminy a raz do roka si dava trojmesacnu starostlivost s nimi, ako prevencia je to najucinnejsie

Pridajte komentár

*