15 povahových rysov introvertov, ktoré väčšina ľudí nechápe


Print Friendly, PDF & Email

15 povahových rysov introvertov, ktoré väčšina ľudí nechápe

Introverti majú isté spôsoby správania, ktoré môžu ostatní považovať za zvláštne. Keď sa opýtate introverta, či je to dobré, možno sa nad tým zasmeje.

Byť introvertom môže byť dar, záleží však na tom, koho sa pýtate. Takým extrovertom pripadá introvert ako čudák. Zato introvert má pre to, čo robí, veľmi dobrý dôvod.

Je veľa vecí, ktoré ľudia o introvertoch vôbec netušia. Dokonca ani introvert možno nevie, že ostatní robia to isté, kým si o tom neprečíta.

Na tomto mieste prinášame niekoľko všeobecne neznámych faktov o introvertoch.

15 faktov o introvertoch, o ktorých ľudia nevedia

1. Rozosmievajú sa sami

Občas dávajú prednosť vlastnej spoločnosti. Majú radi svoje nápady, rojčenie, tvorenie, čítanie, pozeranie filmu, relax a občas úprimne rozosmejú sami seba.

Rozosmejú aj vás, ale len vtedy, keď sa cítia natoľko príjemne, aby sa s vami podelili o svoj humor. Introvertmi sú mnohí komici, čo do veľkej miery vysvetľuje, prečo si všímajú veci, ktoré si iní všimnú len zriedka.

2. Aby si dobili baterky, potrebujú byť sami

Aby si introverti dobili baterky, potrebujú byť sami. Ľudia zvyknú introvertov považovať za spoločensky nemotorných, plachých a nudných. Nič nemôže byť vzdialenejšie od pravdy.

Cenia si skutočné vzťahy a budú viesť dlhé, hĺbavé rozhovory. Nie sú plachí, no chcú sa vyhýbať interakciám, ktoré nemajú zmysel.

To je dôvod, prečo nechcú mať kopu priateľov len preto, aby ich mali. Potrebujú byť sami, lebo byť s množstvom ľudí a čeliť im je vyčerpávajúce.

3. Ľudí majú radi aj nemajú

Na ľuďoch majú radi to dobré, spoznávajú, akí skutočne sú a v ich spoločnosti sa cítia príjemne, keď sa nič nehovorí. Radi spoznávajú ich skutočnú stránku.

Čo radi nemajú, sú falošní ľudia, vyžívanie sa v klebetách, rozhovory o počasí alebo hocičom inom, čo nevedie k vytváraniu lepšieho zajtrajška.

Tento dvojsečný meč utvára svet neustáleho zvažovania, do ktorej kategórie ľudia patria. Introvert si kladie otázku: „Mal by som ťa spoznať, alebo nemal?“ Introvert rýchlo vie, s kým chce byť priateľom a s kým nie.

4. Želali by si, aby iní milovali rovnako hlboko ako oni

Keďže introvert veľa premýšľa a záleží mu na skutočných vzťahoch, aj hlboko miluje. Veľmi často sa stáva, že introvert miluje svojho partnera viac, než partner miluje jeho.

Hovorí sa, že introvert sa zvyčajne dáva dokopy s extrovertom, čo vysvetľuje, prečo introvert miluje svojho partnera viac.

O svojom partnerovi počas dňa často premýšľa, chce ho lepšie poznať a pochopiť, prečo je taký, aký je a vymýšľa maličkosti, ktorými by mu ulahodil.

5. Lojalita je pre nich dôležitá

Keď si dá introvert tú námahu, aby vás spoznal, tak preňho veľa znamenáte. Introverti neberú priateľov na ľahkú váhu, čo znamená, že do vás investujú veľa času, lásky, láskavosti a podobne.

Chcú byť pri vás a byť vám skutočnými priateľmi, čo znamená, že by ste ich nemali odháňať, bagatelizovať ich priateľstvo ani ich zrádzať inak.

To znamená, že keď si proti sebe poštvete introverta, hlboko sa ho to dotkne. Svojich priateľov si introverti vyberajú múdro. Ak máte priateľa introverta, má vás rád a nesmierne si vás váži.

6. Nemajú radi neočakávaných návštevníkov

Nemajú radi nič neočakávané, najmä však nemajú radi neočakávané návštevy. Svoj čas majú presne rozplánovaný. Vedia, čo v daný deň robia. Nemajú radi rozptyľovanie.

Priebeh dňa si dôkladne naplánovali. Keď ich navštívite bez ohlásenia, všetko im narušíte.

Možno ani nemajú energiu, alebo nie sú pripravení niekoho vidieť. Za každú cenu sa vyhnute neohláseným návštevám.

7. Aj keď tak vyzerajú, nemusí to ešte znamenať, že sa nudia

Introvert sa dokáže baviť a nemusí pritom poskakovať dokola. V skutočnosti sa introvert len veľmi zriedka nudí, lebo je po väčšinu času zabratý do svojich myšlienok.

Pred nudou chránia introvertov ich myšlienky. Sú to tvorivé typy, ktoré získavajú energiu a sústredenosť zo sólových činností. Buďte si istí, že sa nenudia.

Môžu byť nevýslovne vzrušení a pritom nehybne sedieť a vy ten rozdiel ani nespoznáte.

8. Radi trávia čas so svojimi deťmi, aj oni však potrebujú prestávku

Každé dieťa je iná osobnosť, čo znamená, že môže byť aj extrovert.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Pozorovať extrovertov pri činnosti a sledovať interakcie ľudí môže byť zábavné, napriek tomu však introvert potrebuje čas osamote, bez detí, aby si dobil baterky.

Introverti sú skvelí rodičia. Sú schopní odpovedať na otázky záhad života, sú trpezliví, nesmierne ľúbia svoje deti a je s nimi zábava. Len im dožičte byť trochu sami a budú v poriadku.

9. Raz za čas potrebujú vypadnúť

Introverti nie sú radi po celý čas sami. Raz za čas potrebujú vypadnúť a vidieť niečo nové. Radi si zájdu na kávu, neobľubujú však povrchné priateľstvá a plytké rozhovory.

Po tom, čo si trochu vyjdú von, potrebujú byť znova sami. Po niekoľkých dňoch pustovníčenia sú opäť pripravení vyjsť von.

10. Správanie vyžadujúce pozornosť ich rozčuľuje

Nie sú radi stredom pozornosti a rozčuľuje ich, keď sa ľudia na niečo hrajú, len aby si získali pozornosť.

Je to aj trochu irónia, lebo introverti sú veľkí myslitelia a je toho veľa, čo môžu ľudí naučiť. Len nemajú radi, keď sa na nich upierajú všetky pohľady.

Vďaka svojmu dôvtipu sú ale vynikajúci rečníci. Po prejave však vo všeobecnosti neradi hovoria s ľuďmi z davu.

11. Keď nevedia, kto im volá, nedvíhajú telefón

Občas tiež nezdvihnú telefón, keď nevedia, kto volá. Nejde o nič osobné, ale to, že sa práve nechcú rozprávať, môže mať niekoľko príčin. Možno niečo riešia a potrebujú o tom premýšľať.

Možno sa venujú nejakému projektu, alebo len práve nemajú náladu na dlhý rozhovor. Nemusia prevziať telefonát, keď nie je plánovaný.

Tiež neznášajú plytké reči, a tak sa, keď je to možné, vyhnú tridsaťminútovému rozhovoru o zelenine.

Radšej pošlú textovú správu, čo zaberie pár minút, než by sa o tom istom zhovárali po telefóne, lebo by to trvalo podstatne dlhšie. Keď prevezmú váš hovor, berte to ako veľký kompliment.

12. Zvyčajne vás nesúdia

Introvert je tichý, je dobrý pozorovateľ a zvyčajne zabratý do svojich myšlienok. Keď sú introverti na verejnosti, zvyčajne sa rozhliadajú po všetkých okolo.

Ľudí možno pozorujú preto, aby videli, čo sa deje. Občas je to zábavné. Inokedy zisťujú, čo sa odohráva. To vedie extrovertov k názoru, že ich potajme súdia.

Vo väčšine prípadov to nie je pravda. Zriedkavo sa stáva, že introverta môže popudzovať nejaké správanie a vtedy je možné, že niekoho posudzuje.

Introvert však na také záležitosti neplytvá energiou a na rozčuľujúce správanie rýchlo zabúda.

13. Je ľahké ich rozptýliť

Mať priveľa podnetov nie je pre introvertov dobré. Radi pracujú v tichom prostredí, ďaleko od iných. Rozptyľujú ich určité zvuky, ako sú kvapkajúci vodovodný kohútik, nerytmický buchot a celý rad zvukov, ktoré idú na nervy.

Upokojujúce zvuky im neprekážajú. Rozptyľovať ich môže aj pohyb v ich zornom poli.

Rozptyľujú a znervózňujú ich aj ľudia, ktorí na nich zízajú, alebo im stoja za chrbtom. Keď introvert niečo robí, nestojte za ním.

14. Nemajú zlú náladu

Introvert zvyčajne nad niečím premýšľa. Robí tak po celý deň. Mozgy introvertov sú v neustálom chode. Keď niekto vidí introverta, nevyhnutne si vytvorí názor, že má zlú náladu.

Nič ale nemôže byť ďalej od pravdy. Ak sa opýtate introverta, či je šťastný, zvyčajne vám povie, že áno.

Ak sa s nejakým introvertom zoznámite a považuje vás za skutočného priateľa, pôjde o jedného z najzaujímavejších ľudí, s akými ste sa kedy zhovárali.

15. Občas dokážu byť dušou zábavy

Neznamená to, že tou dušou zábavy nevyhnutne byť musia. Môžu tak robiť zo zdvorilosti, lebo chcú byť dobrými hostiteľmi, alebo kvôli nejakému inému záväzku.

Introvert má schopnosť baviť ľudí. Len sa mu do toho nie vždy chce. Musí sa k tomu nútiť, lebo to z neho nejde prirodzene, čo je dôvod, prečo si cení ozajstné priateľstvá a skutočné rozhovory.

Aby ste na nejakom večierku zabavili dav, musíte hovoriť o triviálnych veciach a uchyľovať sa k povrchnému materiálu. Vyžaduje si to okázalé gestá a prehnané grimasy. Introvert toho všetkého schopný je, ale robí tak s nechuťou.

Záver

Dôležité je uvedomiť si, že nemôžete hovoriť, že „všetci“ introverti alebo extroverti robia to alebo ono. Možno zistíte že niektoré z uvedených vlastností máte aj vy.

Radujte sa zo všetkých, ktoré vás robia jedinečnými. Tak introverti, ako aj extroverti, vedia byť úžasní ľudia. S introvertom však musíte mať trpezlivosť, ak chcete zistiť, čo sa v ňom skrýva.

A čakať sa oplatí. Možno vás ich „čudáckosť“ pobaví.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: powerofpositivity.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Suprově vystiženo!

  2. Tak ako všetky zjednodušené delenia ľudí aj delenie na intro- a extro- vertov je dosť vzdialené od reality. Tá býva omnoho rozmanitejšia (či veríte či nie, napr. zo 40-ročného introverta sa môže postupne stať extrovert, aj keď nie „čistokrvný“).
    Takéto články však mnohí ľudia radi čítajú, preto ich nájdeme na internete, v rôznych časopisoch, najmä bulvárnych.
    Uberte z bulvárnosti a pridajte na serióznosti a odbornosti, pán či pani z redakcie. Nemusíte všetko, čo nájdete na webe, prekladať a zverejňovať bez úprav či odborných komentárov. Alebo máte za cieľ urobiť z Bádateľa bulvárnu webovú lokalitu?

Pridajte komentár

*