Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

10 vecí, ktoré povedzte partnerovi vtedy, keď sa váš vzťah dostane do problémov


Print Friendly, PDF & Email

10 vecí, ktoré máte povedať svojmu partnerovi vtedy, keď sa váš vzťah dostane do problémov

Máte to teraz doma dosť ťažké a trvá to už nejaký ten čas? Rozmýšľate nad tým, že zo vzťahu vycúvate? Alebo radšej vyviniete úsilie, aby sa veci vyriešili?

Prv, než vyhodíte partnerove veci do koša a zavoláte rozvodovému advokátovi, urobme si malý výlet na nádherné Havajské ostrovy.

Predstavte si, že kráčate po pláži vo Waikiki. Chodidlá sa vám zabárajú do teplého piesku a všade vôkol vás pofukuje osviežujúci pasát.

Je úplne jedno, odkiaľ ste sem prišli. Doprajte si, aby vás vaša predstavivosť na chvíľu upokojila. Staňte sa na chvíľku domorodými obyvateľmi Havaja, lebo súčasťou našej dnešnej cesty bude učenie Ho’oponopono.

Prejdeme si nasledujúci zoznam desiatich návodov na to, ako odstrániť ťažkosti vo vzťahoch. Tieto návody sú jasné a spoločne tvoria havajskú techniku na vytváranie hojnosti, zdravia a mieru, nazývanú Ho’oponopono.

Jej podstatou je návrat do „nulového stavu“ a presvedčenie, že riešenie na všetko máte vo svojich hlavách, prípadne rukách.

Tu je 10 vecí, ktoré máte povedať svojmu partnerovi, keď sa váš vzťah dostal do ťažkostí:

1. „Ako ti môžem teraz pomôcť?“

Vezmime si jeden bežný scenár: Nezhodli ste sa, alebo sa schyľuje k hádke.

Manželka chce bojovať. Manžel chce ustúpiť. Ona ho nenechá na pokoji v nádeji, že ho vyprovokuje k reakcii. On sa snaží ako vždy ostať ticho. Prirodzene, tieto úlohy je možné zameniť.

Keď položíte horeuvedenú otázku svojmu partnerovi, jemne mu tým naznačíte, že sa chcete podieľať na riešení jeho problému a nechcete ho v tom nechať samého, ani sa mu vyhýbať.

Táto otázka ho upokojí a vytvorí sa tým priestor na civilizovanú diskusiu a možné vyriešenie daného problému.

2. „Čo mám urobiť, aby som ťa dnes odbremenil?“

Odpoveď by mohla byť taká jednoduchá, ako napríklad „Prosím ťa, počúvaj ma“, lebo máte za sebou dlhý, náročný deň. Mohli by ste postupovať aj intímnejšie, napríklad by to mohlo byť tak, že jemne pomasírujete chrbát svojmu partnerovi.

Vášmu partnerovi to dáva príležitosť na to, aby odventiloval svoje napätie akýmkoľvek spôsobom, aký mu vyhovuje.

Je to prejavom toho, že si viete udržať chladnú hlavu, aj keď ste pod tlakom a že sa nesprávate ako bláznivá opica, ktorá okolo seba hádže banány, lebo ich má poruke!

Keď uvedenú otázku položíte svojmu partnerovi, jemne mu tým dávate najavo, že sa oňho staráte, že vám nie je ľahostajný ani napriek tomu, čo sa medzi vami stalo.

Ste súčasťou vzťahu a obe strany majú právo mať z neho úžitok.

3. „Ľutujem.“

V záujme toho, aby sa vzťah v budúcnosti zlepšil, je potrebné, aby ste konkrétne pomenovali dôvody, ktoré sú príčinou problémov a takisto stanovili spôsoby, ako ich mienite riešiť.

Zoberte si svoj opaľovací krém a plážový uterák. Prišiel čas, aby sme si na Havaji urobili prvú zastávku. Nasleduje 1. pravidlo Ho’oponopono.

Podľa tohto pravidla je dobré oľutovať niečo, čo ste neurobili správne, ospravedlniť sa, alebo, ako to hovoria po havajsky, „minamina“.

Uvedomujete si predsa, že ste urobili chybu a chcete to napraviť. Tento prístup bude mať taký účinok ako slnko po daždi. Je to podobné, ako ten už predtým spomenutý jemný pasát, ktorý sa zvykne vyskytovať na Havajskom súostroví.

Vo vzťahu je veľmi dôležité, aby ste konkrétne pomenovali to, čo ľutujete. Týmto svojho partnera odzbrojíte a naznačujete, ako by ste napravili určitú slabosť.

Od toho sa roztopí aj ľadový kráľ alebo ľadová kráľovná.

Tu je príklad: „Ospravedlňujem sa za to, že som včera v noci nevyniesol odpadky, miláčik. Je mi jasné, že kuchyňa zapácha kvôli tomu, že som zabudol urobiť to, čo bolo potrebné. Nabudúce budem pozornejší.“

Vzťahy nepretrvávajú vďaka dobrým chvíľam. Vzťahy vydržia preto, lebo ťažké chvíle sme zvládli za pomoci lásky a obojstrannej starostlivosti.

4. „Ďakujem ti.“

Buďte konkrétni.

Kvôli tomu sa oplatí zostať na Havaji. Nasleduje pravidlo č. 3 Ho’oponopono. Schopnosť byť vďačným je veľmi pôsobivá vlastnosť a z vás to robí príťažlivejšieho človeka.

Príťažlivosť generovaná schopnosťou prejavenia vďačnosti evokuje reakciu pre vás dôležitej osoby.

Zbohom vysoký krvný tlak

Táto osoba sa bude snažiť byť vo vašej prítomnosti čo najviac a bude mať záujem podieľať sa na spoločných aktivitách jednoducho preto, lebo vy jej poskytujete pocit, že si ju vážite.

Osobitne to platí v prípade, keď sa druhej osobe poďakujete za to, že vykonala triviálne veci. Ľudia totiž za niektoré veci neočakávajú od tých druhých vďaku.

Nasledovný príklad je možné prirovnať k tomu, ako keď vám nohy hladí teplá voda Tichého oceánu na havajskej pláži. Mahalo!

Tu je príklad: „Ďakujem ti veľmi pekne za to, že si včera v noci vyniesol odpadky, miláčik. Veľmi si to vážim, že si na takéto veci nájdeš čas, aj keď viem, že dnes ráno si to nemal ľahké počas toho dôležitého stretnutia s Akamaiom.“

5. „Som na teba hrdý.“

Buďte konkrétni.

Keď človek vie, že niečo robí dobre a jeho dobrá práca je doma aj ocenená, je to veľmi inšpirujúce. Mať pocit, že vaši milovaní si vás vážia, podporuje vaše ego a tým, ktorí sú najmenší, dodá pocit, akoby boli najväčší.

Tento pocit je možné zdôrazniť ešte nejakou veľkou správou, ako napríklad povýšením, alebo keď vás zaradia medzi hráčov športového tímu.

Ešte viac znamená, keď vás poveria trénovaním nejakého tímu. Medzi body sa navyše zaráta aj to, keď váš partner preukázal svoju statočnosť tým, že čelil strachu.

Len si predstavte, že váš sladký zajačik zachráni niekoho život. To je ten najväčší životný úspech!

Príklad: „Som na teba taký pyšný, lebo si pomohol tej staršej dáme, i keď si sa kvôli tomu zdržal. Mnohí ľudia by sa boli otočili chrbtom, ty však nie. Ty si môj hrdina a naše deti majú šťastie, že majú mamu/otca, akým si ty.“

6. „Naše deti majú šťastie, že majú mamu/otca, ako si ty.“

Keď vám niekto povie, že ste úžasným vzorom pre Trixie a Trevora, znamená to, že vám tým dáva najvýnimočnejší kompliment, aký môže dať jedna ľudská bytosť tej druhej.

Vie totiž, akou ťažkou úlohou je byť rodičom. Keď to prichádza od vašej polovičky, môžete očakávať, že v obývačke sa budú robiť kotrmelce!

Príklad: Pozrite si príklad uvedený pod číslom 5.

7. „Prosím, odpusť mi.“

Opäť, buďte konkrétni.

Celá tá vec so žiadaním o odpustenie a akt samotného odpúšťania je jednou z najťažších vecí, ktorou partnerské páry prechádzajú.

Ak sa chcete dostať cez určité problémy, mali by sme sa vrátiť na Havaj k pravidlu č.2 Ho’oponopono. Teraz hovoríme o pokračovaní pravidla čísla 3, pomocou ktorého sa napravili škody niečoho, čo už bolo nesprávne urobené.

Je tu ale operácia Kala, ktorá práve prebieha. Je to ako liezť na sopku Diamond Head na O´ahu. Je to namáhavá, niekedy odstrašujúca cesta, avšak výhľad z vrcholu stojí za to.

Príklad: „Odpusť mi, prosím, že som sa zapozeral na tú havajskú dámu, čo mala na sebe sukňu pletenú z trávy a stála pred tebou. Bolo to necitlivé, že som sa tak pozeral na tú sukňu. Nemusel som ťa uvádzať do rozpakov.“

8. „Milujem ťa.“

A samozrejme, buďte konkrétni.

Žiaľ, toto je naša posledná návšteva Havajských ostrovov a zároveň je tu pravidlo č.4  Ho’oponopono. Po krásnom dni, plnom učenia sa a objavovania, slnko zapadá.

Povedať „Milujem ťa“, alebo po havajsky „Aloha no au ia ‚oe“ je v rámci rodiny niečím posvätným a hovoriť to zakaždým je také isté, ako keby ste stále dokladali zákusky na podnos.

Nezabudnite konkrétne povedať, prečo milujete svojho miláčika.

Príklad: „Milujem ťa, pretože sa k mojej tete chováš ako gentleman.“

Prišiel čas nastúpiť na lietadlo z Honolulu do reality. Samozrejme za predpokladu, že nežijete na Havaji.

9. „Budem sa viac snažiť, aby som…“

Je to dôležité, pretože váš krásavec/kráska si zaslúži partnera, ktorý sa stále mení a rastie ako osobnosť. Stáva sa tak lepším partnerom.

Aký veľký rozdiel by to predstavovalo vo vašom vzťahu, keby ste povedali, že sa zmeníte k lepšiemu, a potom by ste tieto vaše slová ešte aj dokázali svojím konaním?

Príklad: „Vynaložím viac úsilia, keď budem pomáhať deťom pri príprave domácich úloh. Ja viem, že včera som mal urobiť ten Máriin stôl. Dnes prídem domov načas a pomôžem jej s hláskovaním.“

10. „Ďakujem ti za to, že si tým, komu môžem dôverovať.“

Akú šancu na prežitie má taký vzťah, v ktorom ste s niekým, koho si nevážite a neobdivujete? „Bez úcty neexistuje žiadna láska“, hovorí staré príslovie.

Vedomie, že doma ste rešpektovaní, živí vašu sebaúctu, čo sa môže preniesť aj do iných oblastí vášho života. Rešpektovaná osoba je šťastnou osobou.

Aloha!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Pridajte komentár

*