Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Nikdy neprestávajte byť dobrým človekom: 15 vlastností ľudí s ozajstnou integritou


Print Friendly, PDF & Email

Nikdy neprestávajte byť dobrým človekom: 15 vlastností ľudí s ozajstnou integritou

Dôvera a integrita sú základmi dobrého vzťahu.

Keď sa pri pracovnom pohovore alebo na prvom rande môže za spoľahlivého označiť každý, ako viete, že je naozaj osobou so skutočnou integritou?

Pre rozhodovanie o tom, či sú ľudia vo vašom živote naozaj dôveryhodní, uvádzame 15 návykov vlastných ľuďom so skutočnou integritou.

1. Dôveryhodnosť

Dôvera neznamená len ochotu udržať tajomstvo alebo vám cez víkend postrážiť auto. Byť dôveryhodný znamená, že sa na nich dá spoľahnúť za každých okolností.

2. Zodpovednosť

Chyby robíme všetci, no človek so skutočnou integritou si vinu vie priznať. Keď dôjde k chybe a on sa na nej podieľal, prizná ju prvý.

3. Spoľahlivosť

Spoľahlivosť je popri zodpovednosti ďalším výrazným znakom niečej integrity. Nikto nemá rád toho, kto dáva veľké sľuby, no neplní ich.

Integrita znamená doťahovať veci do konca a byť tak spoľahlivý.

4. Delenie sa o pozornosť

Toto je obzvlášť dôležité v práci.

Keď pracujete s tímom na nejakom projekte, no zásluhy si pripíše iba jeden človek, potom viete, že s ním už v budúcnosti pracovať nechcete.

Pracovné aj domáce prostredie dokáže vážne otráviť, keď vám váš partner či kolega nepriznáva žiadne zásluhy.

Je dôležité, aby váš spolupracovník svojim kolegom v tíme prejavil uznanie. Keď pracuje dobre v tíme a nesie spoločnú zodpovednosť, je to tiež znamenie, že je úprimný a zodpovedný.

5. Skromnosť

Trocha skromnosti nikdy neuškodí, ak ale máte vo svojom živote niekoho, kto sa neustále bráni chvále či komplimentom, pripomeňte mu, aký je dôležitý a cenný a že na prijatí pochvaly nie je nič zlé.

Integritu človeka môžete posúdiť podľa toho, ako zvláda komplimenty.

Naopak, niekto, kto nemá dosť skromnosti, nemusí mať pod kontrolou svoje ego.

6. Snaha hľadať riešenie

Aj ľudia s tým najlepším morálnym kompasom a prísnym etickým kódexom sa občas ocitnú v hádke či spore. Je to v ľudskej povahe.

Ľudia s integritou však nemrhajú čas presadzovaním svojho názoru. Radšej budú hľadať riešenie a kompromis.

7. Autentickosť

Nájsť autentického človeka môže trochu pripomínať hľadanie ihly v kope sena.

Byť autentický znamená byť ozajstný vo všetkom, čo robíte. Keď vás pochváli človek s integritou, viete, že to myslí úprimne.

Alebo, ak sa vás opýta, ako sa máte, viete, že ho to úprimne zaujíma.

Autentickí ľudia sú tiež priami. Nazývanie vecí pravými menami, nebyť zákerný, ale jednoducho priamočiary, je dobrým meradlom niečieho charakteru.

Zbohom vysoký krvný tlak

8. Veľkorysosť

Veľa sa o človeku dozviete podľa toho, ako hovorí s obsluhou v reštaurácii. Veľkorysí ľudia nejednajú s obsluhujúcim personálom ako s druhotriednymi občanmi.

Veľa sa však môžete dozvedieť o niekom aj podľa toho, ako dáva prepitné, ako prispieva niekomu v núdzi, alebo ako hovorí o peniazoch medzi priateľmi a v rodine.

Veľkorysosť a autentickosť zvyknú kráčať ruka v ruke.

9. Ponúknutie pomoci

Okrem prispievania na miestnu charitu či Červený kríž znamená skutočná integrita aj prirodzene ponúknuť pomocnú ruku v prípade potreby.

Ak niekomu neprekáža venovať svoj čas, snáď ešte viac než svoje peniaze, tak mu očividne hlboko záleží na iných.

10. Láskavosť

Ľudia s integritou vedia, že hlavnou prioritou je byť láskavý k iným.

Keď vidia, že má niekto ťažký deň, vyhnú sa mu z cesty, aby sa mohol pozviechať. Ľudia s integritou majú vždy pripravené láskavé slovo alebo úsmev.

11. Pozdvihovanie iných

Občas narazíte na ľudí, ktorí iných radi ničia. Všetci potrebujú niekoho, kto ich podporuje, ale tí s integritou robia niečo navyše.

Autentickí jednotlivci chcú, aby ste uspeli, budú vás teda držať pri vašich cieľoch a pomáhať vám ich dosiahnuť.

12. Váženie si času iných

To posledné, čo potrebujete, je niekto, kto si neváži váš čas. Ľudia s integritou si pre vás vždy nájdu čas, alebo vás, keď je to možné, zaradia do svojho rozvrhu.

Je to viac než len spoľahlivosť; skutočná integrita znamená rešpektovať čas iných a presne dodržiavať dohodnuté časy a dátumy.

13. Intuitívnosť

Máte priateľa, ktorý akoby bol schopný čítať vaše pocity, akokoľvek sa ich pokúšate skrývať? Je to tým, že je intuitívny, čo je cenná vlastnosť.

Intuitívni ľudia vedia nielen to, ako sa cítite; dokážu vycítiť, keď niečo nie je v poriadku, alebo ste nahnevaní, a to najdôležitejšie je, že urobia všetko, čo treba, aby ste sa cítili lepšie.

Ľudia s integritou využívajú svoju intuíciu múdro, na utuženie vzťahov a pomoc pri riešení nepríjemných situácií.

14. Dôvera v ľudí

Autentickým a spoľahlivým ľuďom sa dá dôverovať, no platí tiež, že aj oni veria iným a spoliehajú sa na nich. U ľudí s integritou sa tešíte ich priazni, dokým im nedáte dobrý dôvod, aby to tak nebolo.

Vezmú niekoho za slovo a vystačia si s tým. Keď im budete dlžiť peniaze, nebudú vás naháňať. Keď im niečo poviete, postačí im vaše slovo.

15. Schopnosť vidieť v iných to najlepšie

Okrem toho, že berú ľudí za slovo, dá sa niečo povedať aj o spôsobe, akým ľudia s integritou vidia iných.

Možno poznáte pár ľudí, ktorí vidia v ľuďoch skôr to najlepšie než najhoršie, občas aj na vlastnú škodu.

Ide o vlastnosť, ktorú nemajú mnohí, no tých, čo ju majú, sa oplatí udržať vo svojom živote, lebo často dokážu ponúknuť iný, aj keď niekedy náročný pohľad.

Záver

Keď sa pokúšate zistiť, či má niekto skutočnú integritu, či sa dá naňho spoľahnúť a či je typom človeka, akého sa oplatí mať vo svojom živote, hľadajte týchto 15 vlastností.

Ak sa vám tento článok páčil, ZDIEĽAJTE HO, prosím, so svojou rodinou a priateľmi!

Stop Candida

Zdroj: higherperspectives.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mala som kamarátku, ktorá o sebe vyhlasovala, že len ona je taka hlúpa, že rozdáva svoje veci každému a každý ju len využíva…ja som jej verila až do júla…v júli ma pozvala k sebe a vtedy som spoznala jej pravú tvár. Zobrala som so sebou tristo euor a minula som ich za osem dní…lebo iba ja som nakupovala a každý deň sme chodili do reštaurácie na obedy a vždy som platila ja tak ma to naštvalo, že som sa pobalila a z posledných peňazí som prišla domov a až doma som zistila, že mi chýba rádijko, ktoré všade som nosila so sebou

  • Zrejme aj v tom ako vieme reagovat na chovanie inych ludi je umenie zit…Myslim, ze sme aj povinni aktivne reagovat na spravanie sa ludi okolo nas a tymto ich aj hodnotit aj usmernovat a vytvarat tak co najlepsie medziludske vztahy a prostredie…
   Mam takuto cerstvu skusenost…
   Stretavam sa uz 3. mesiac s byvalym kolegom/veducim zo zamestnania…robil som tam 10 rokov, on takmer cely pracovny zivot. Je asi o pol generacie starsi ako ja, uvital som moznost predebatovat spolocne roky aj nasledujuci vyvoj v podniku, ked uz ja som bol uplne inde. Myslim, ze tieto stretnutia znamenaju este viac pre neho, lebo je takmer uplne sam, so znacnymi zdravotnymi problemami. Hned na zaciatku ma poziadal o sezonne ovocie, kedze mam pri dome zahradu…vraj kedysi v detstve ho mavali doma a velmi mu chutilo…ze by si bol mohol pocas zivota vybudovat/kupit/prenajat zahradku ako to bolo kedysi dobrym zvykom, ho asi nenapadlo…
   Ovocie som mu pravidelne nosil az do konca sezony, vzdy velmi kvalitne, uplne cerstve a absolutne bio kvalitu….ked to skoncilo vypytal si aj „zasobovanie“ kostkami – jadra z nich uziva ako „liek“…
   Urcite nie je socialny pripad, napriek tomu mi doteraz nebol ochotny reciprocne zaplatit ani 1 pivo (pivaren vyuzivame ako „rokovaciu“ miestnost….) a asi to berie ako korektne…
   Doteraz som mu to „nevysvetlil“ ale urcite to musim urobit – po dobrom uvazeni, aby to malo ten spravny cieleny ucinok bez negativnych vedlajsich efektov.

Pridajte komentár

*