Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Jednoduchý a účinný recept proti chrápaniu a spánkovej apnoe


Print Friendly, PDF & Email

recept-na-chrapanie

Chrápanie patrí medzi naozaj nepríjemné fenomény, ktoré môže zruinovať nielen spánok, ale aj narušiť partnerské vzťahy.

Spánok je nepostrádateľný pre vaše normálne fungovanie. Ak sa neustále budíte na svoje alebo partnerovo chrápanie, budete z toho nielen frustrovaní, ale časom sa to môže prejaviť aj na vašom fyzickom či duševnom zdraví.

Ďalším častým problémom týkajúcim sa spánku je spánková apnoe. Ide o stav, kedy sa počas spánku objavujú krátke obdobia bez dychu, prípadne, ak je dýchanie veľmi plytké.

Spánková apnoe tak môže viesť k nedostatku kyslíka a následným poruchám v činnosti srdca a mozgu. Následkom toho sa potom aj počas dňa môžete cítiť ospalí.

Najčastejšia príčina chrápania a spánkovej apnoe

Jedným z najčastejších dôvodov, ktoré prispievajú k týmto zdravotným komplikáciám, sú nahromadené hlieny v dýchacích cestách.

A práve na tento faktor sa zameriame v tomto článku.

Ak sa vám podarí znížiť množstvo hlienov v hrdle, nosových dutinách a prieduškách, uvoľníte tým dýchacie cesty.

Týmto spôsobom dokážete znížiť alebo dokonca niekedy aj úplne odstrániť chrápanie a spánkovú apnoe.

Prírodné riešenie nielen na chrápanie

Ľahkou a jednoduchou metódou, ako dosiahnuť zníženie množstva hlienov, ale aj vyriešenie mnohých ďalších zdravotných ťažkostí, je konzumácia čerstvých štiav z niektorých druhov ovocia a zeleniny.

V dnešnej dobe mnohí ľudia čoraz viac a viac používajú odšťavovanie na zlepšenie výživy a na liečbu rôznych ochorení.

Fakt, že šťavy sú čerstvé, znamená, že obsahujú oveľa viac využiteľných nutričných látok ako sú napríklad vitamíny či enzýmy.

Tu sa však žiada zdôrazniť, že na odšťavovanie by ste sa mali snažiť používať potraviny v bio kvalite, pretože tie nebudú obsahovať žiadne alebo len minimum škodlivých postrekových látok.

Recept na zmiernenie chrápania a spánkovej apnoe

Na výrobu nápoja, ktorý vám pomôže zredukovať hlieny v dýchacích cestách budete potrebovať nasledujúce ingrediencie:

Stop Candida

 • šťava z 1/2 citrónu
 • 1 zhruba 2 cm dlhý kúsok koreňa zázvoru (ďumbiera)
 • 2 jablká
 • 2 mrkvy

Postup prípravy

Celá príprava nepotrvá dlhšie ako 5 až 6 minút.

1. Všetky suroviny umyte vo vlažnej vode.

2. Jablká prekrojte na polovice a jadrá z nich vyberte. Mrkvy ošúpte a tiež pokrájajte na menšie kúsky.

3. Kúsky jabĺk, mrkiev a zázvoru vložte do mixéra a všetko dobre rozmixujte.

4. Rozmixovanú hmotu potom preceďte cez látku a vytlačte z nej šťavu. Do nej ešte vytlačte šťavu z polovice citróna a zamiešajte.

Ak máte odšťavovať, potom namiesto mixéra a cedenia môžete na získanie šťavy z uvedeného ovocia a zeleniny použiť radšej ten.

Užívanie

Vypite tento úžasný nápoj každý deň niekoľko hodín pred spaním.

Užívajte ho aspoň týždeň, prípadne dovtedy, pokým nenastane u vás rozpustenie hlienov, zníženie chrápania a zlepšenie spánku.

Zopár ďalších zásad pre zníženie chrápania

Okrem pitia tohto nápoja je vhodné, aby ste pre obmedzenie chrápania dodržiavali zopár ďalších zásad.

Tie sa týkajú hlavne obmedzenia istých typov jedál, ktoré chrápanie zhoršujú. Ide hlavne o nasledovné jedlá:

 • spracované potraviny
 • alkohol (spôsobuje opuch a zúženie dýchacích ciest)
 • vyprážané jedlá
 • múčne jedlá
 • príliš veľa čokolády alebo iných sladkostí

Elimináciou alebo aspoň obmedzením týchto jedál a zaradením čerstvých štiav do vášho jedálnička sa vám určite čo nevidieť podarí zmierniť ťažkostí vyplývajúce z chrápania a spánkovej apnoe.

Prírodná liečba osteoartritídy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. JUDr. Hurinský

  Tak to je pekná vtákovina. Chrápanie má 2 sorty. jedna sorta je plynulé stále chrápanie, pri pravidelnom dýchaní. To je dôležité. Druhá sorta je tá, kde sa jedná už aj o silné akustické výsledky. A čo je dôležité veľmi – človek chrápe tak, že sa nadýchne, dlho nedýcha ( cca 1-3 minúty) len povrchove a potom spustí naraz ten qazi výdych. Vtedy môže nastať situácia – mal peknú smrť, zomrel v spánku. Mozog totiž nie je dostatočne okysličovaný a dochádza k jeho poškodzovaniu. Môj rekord bol 96 db, bez dychu 3,15 minút. Je to presne zmerané v spánkovom laboratóriu- najdrahšom hoteli- 3 800 Sk/noc. Takže:
  a. hoďte trdú stolicu na takéto rady. Ak ju nemáte, počkajte až bude krava lietať a postačí aj mäkká.
  b treba ísť lekárovi najlepšie na neurológiu, alebo endokrinológiu. Môže sa totiž jednať o zväčšenú štítnu žľazu a tá môže tlačiť na dýchaciu trubicu a preto chrápete.
  c. Čím skôr sa objednať na operáciu štítnej žľazy. Tým, že vám z nej kus zoberú, alebo aj celú nič sa nestane, dostanete hormóny v tabletkách.
  d.Osobne som s to prežil, parametre uvedené boli len časťou výsledkov. Celé meranie sa robí v laboratóriu pri estetickom pohľade na sestričku ( dal som si prečítať rozprávku pred spaním pre dospelých) s napojením na EKG, EEG,krvné plyny a ostatné prístroje.
  Budete ich síce brať až do konca života, ale aj niektorí iní ľudia berú rôzne tabletky, aj na zväčšenie mozgu, ale nič im to nepomáha. Eurythox nie je ani drahý a udrží vás v kondícii aj pri zmenšenej prostate.

  • Nas clanok nepokryva vsetky mozne priciny chrapania, ale len tie, co sposobuju nadmerne hlieny. V clanku je to aj vyslovne uvedene.

 2. Prosím o zasílání novinek.

  Děkuji Božena

 3. pan judr.
  Váš komentár je jedna hrúza

 4. Mne osobne proti spánkovému apnoe pomohlo, že som si dala vyššie hlavu v noci. Pod hlavou mám 2 tenšie vankúše – dokopy je to vyššie.

Pridajte komentár

*