9 jedinečných právd o ľuďoch, ktorí milujú samotu


Print Friendly, PDF & Email

9 jedinečných právd o ľuďoch, ktorí milujú samotu

Je veľa ľudí, ktorí sú radi sami. Možno ste jedným z nich. Radi trávite veľa času sami so sebou. Priateľov ale máte, hoci si vyberáte, kedy a ako sa s nimi rozhodnete tráviť čas.

Určite to nie je tým, že by ste ich nemali radi, ale skôr tým, že si viac vážite svoj čas osamote.

Toto môže byť o vás alebo o niekom, koho poznáte. Nájsť samotárov nie je také zriedkavé, ako si myslíte. Dosť často majú veľké skupiny priateľov a raz za čas sa s nimi naozaj radi stretnú a kontaktujú.

Hlavným faktorom je, že samotári majú menšiu potrebu prijatia seberovnými, vďaka čomu ich čas trávený len sami so sebou celkom napĺňa. Nenechajte sa pomýliť, sú aj samotári, ktorí sú extrémom, ktorí sa iných stránia z úzkosti alebo kvôli sociálnej neobratnosti, čo máva často počiatok v detstve.

Tento druh ťažkej sociálnej izolácie môže viesť k zdravotným problémom, súvisiacim so stresom. V tomto článku túto extrémnu formu izolácie skúmať nebudeme, vedzte však, že existuje a pre tých, čo ňou trpia, môže znamenať problém.

Byť samotárom nemusí byť nevyhnutne zlé. Voľba tráviť vo svojom živote viac času osamote má isté pozitívne aspekty.

Pozitívne pravdy o tých, ktorí radi trávia čas osamote

1. Stanovovanie zdravých hraníc

Samotári veria, že vo svojom živote musia stanoviť zdravé hranice. Dobre poznajú samých seba a sú v kontakte so svojimi hodnotami.

Celkom zaujímavé je, že samotári sa necítia byť sami, ani osamelí, a to kvôli hlbokému spojeniu, ktoré majú sami so sebou.

Miera úcty, ktorú prejavujú k hraniciam ľudí vo svojom okolí, je bezchybná. Buďte si vedomí skutočnosti, že ak prekročíte nejaké hranice, dajú vám to určite najavo.

2. Sú často intuitívni

Samotári zvyknú patriť k najintuitívnejším ľuďom. Vďaka tomu, že trávia dlhé časové obdobia osamote, sú schopní spájať so svojimi darmi intuície.

Majú schopnosť cítiť, čo cítia ľudia v ich okolí. Môže to byť silné, keď ste schopní cítiť žiaľ či zúfalstvo všetkých ostatných, ale tiež naplňujúce, keď sa tešíte z radosti a šťastia iných.

Samotári akoby nachádzali jasnú stránku na každej situácii a usilujú sa o hľadanie riešení a riešenie negatívnych pocitov a situácií.

3. Hľadači možností

Túžba tráviť čas osamote neznamená, že by samotári boli rigidní či konzervatívni. Sú vcelku nepredpojatí a otvorení novým nápadom a aktivitám.

Trávenie dlhšej doby v hlbokom zamyslení a reflexii vzbudzuje zvedavosť o tento typ osobnosti.

Samotári sa nie vždy skrývajú, milujú aj dobrodružstvo a objavovanie nových miest. Často však radšej cestujú sólo než v skupine.

4. Narábajú zodpovedne s časom

Samotári si dobre uvedomujú čas a viac než čokoľvek iné cenu presnosti. Sú presvedčení, že čas má pre úspech v živote veľkú cenu. Samotári robia všetko, čo je v ich moci, aby nezmeškali.

Prírodná liečba osteoartritídy

Prídete na to, že samotár rešpektuje nielen svoj, ale aj váš čas, a keď nadviažete vzťah so samotárom, môžete prekvapujúco očakávať jedno z najneuveriteľnejších priateľstiev, aké si viete predstaviť.

5. Sú sústredení

Samotári sa vedia neuveriteľne sústrediť a majú silnú vôľu, čo vyplýva z ich častého rozjímania a času, tráveného o samote.

Namiesto toho, aby sa nechali pohltiť stresujúcimi situáciami a rušiť rozptyľovaním, trávia čas radšej o samote, aby si dobili energiu a zotavili sa.

Keď nastanú problémy, radi trávia čas meditáciou a úvahami o ich riešení.

6. Usilujú sa byť čo najlepšou verziou samých seba

Samotári si uvedomujú svoje slabé a silné stránky. Snažia sa neustále zlepšovať, a to aj vtedy, keď ich život plynie zdanlivo hladko.

Typický samotár je schopný držať hlavu vztýčenú, rutinne tak demonštrujúc dôveru v to, kým je.

7. Sú citliví

Samotári do hĺbky poznajú samých seba, čo im pomáha v lepšom chápaní ľudí v ich okolí. Niekedy sa ľudia rozhodnú ich myšlienky a emócie ignorovať, samotári sa však rozhodnú ich pocity prijať.

Keď nastanú obdobia depresívnych a pesimistických myšlienok, majú samotári schopnosť medzi nimi manévrovať. Zdá sa, že samotári si ľahšie uvedomujú samých seba.

8. Blízke vzťahy

Samotári netúžia po spoločnosti iných, no aj napriek tomu majú priateľov. Keď si dovolia niekoho spoznať a vytvoriť s ním spojenie, budú mu veľmi oddaným priateľom a spoločníkom.

Samotári poznajú svoju cenu. Veria vo vysoké štandardy a sú verní svojim vzťahom, rodine a práci.

9. Idú s prúdom

Všetci majú chyby a túžbu polepšiť sa. Samotár nachádza spôsob, ako ísť s prúdom. Ako už bolo zmienené, samotár pozná svoje slabé a silné stránky a uvedomuje si, že nikto nie je úplne dokonalý.

Typický samotár bude robiť to, čo pre seba pociťuje ako správne, aby v sebe napravil svoje nedostatky a nedokonalosti. Snaží sa neustále zlepšovať.

Záver

Keď sa dobre prizriete samotárom, zistíte, že patria k tým najrozumnejším ľuďom. Samotári majú vlastne veľmi blízko k zemi a sú dosť intelektuálni.

Ak si nájdete čas lepšie ich spoznať, zistíte, že sa v samote cítia voľní a nemajú strach byť osamote so svojimi myšlienkami.

Či už ste samotár, alebo sa s jedným takým priatelíte, ich jedinečné povahové vlastnosti a pozitívne osobnostné črty ich robia užitočnými v živote každého človeka.

Liečba osteoporózy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Definitiva

  Samotári fungujú mimo spoločnosť, nevyhýbajú sa kontaktu s ľuďmi, radi sa kontaktujú, ale výhradne racionálne a v prospech oboch strán, čiže kontakt s ľuďmi je selektívny. Do ich duchovného sveta sa nemôžete dostať, lebo to chcete, dostanete sa doň len vtedy, ak ste boli vybraný. Rácio samotára odmieta škodiť druhým, jeho prístup je zásadne pomáhať.
  Samota samotára vyplýva z ducha spoločenstva, ktoré je z dvoch tretín tvorené mentálne mierne zaostalými, títo si nevedia zvoliť svoju lepšiu budúcnosť, nevedia pracovať s faktami, nemajú dostatok informácií, chýba vzdelanie formou celoživotného všeodborového štúdia, preto používajú, logiku, rozum nedostatočne, chybne a odmietajú názor samotára, informácie z médií si neoverujú, slepo veria tzv. autoritám, sú to veriaci!!! v niečo, niekoho.
  Samotár je produktom defektnej spoločnosti, krásnym príkladom sú dejiny národov, biblických náboženstiev a dnešná defektná národná aj celosvetová politika.
  Ľuďom je daná možnosť demokraticky voliť, lebo niekomu je jasné, že ľudstvo si s demokraciou neporadí, nezvolí si lepšiu budúcnosť, nechopí sa správy vecí verejných a nežiada priamu demokraciu, o ktorej vám všetci budú tvrdiť, že sme ešte nedorástli.
  To ako keď decku radíte: ešte nesmieš začať chodiť, ani poznávať svet, ani rozmýšľať, ešte si nedorástol!
  Otázka je, či ľudia v konumnom „blahobyte“ chcú dorásť. Nechcú, lebo sa boja, že budú musieť začať myslieť a konať, boja sa o svoj blahobyt na dlh.

Pridajte komentár

*