Výnimočné množstvo morského ľadu spôsobuje bolesti hlavy klimatickým alarmistom


Print Friendly, PDF & Email

Výnimočné množstvo morského ľadu spôsobuje bolesti hlavy klimatickým alarmistom

(Rhoda Wilson, Expose News) Zatiaľ čo korporátne médiá uvádzajú, že na záchranu ľadu v Arktíde je príliš neskoro, zdá sa, že samotná Arktída má iné plány.

Prírastky snehu a ľadu v Grónsku sú značné a pestovatelia čerešní z provincie Britská Kolumbia v Kanade varujú, že rekordne nízke teploty by mohli znížiť ich výnosy.

Ešte pred tromi týždňami denníky The Guardian a The New York Times uverejňovali články s nadpismi: „Klimatická kríza: Teraz je príliš neskoro na záchranu arktického letného ľadu, zistili klimatickí vedci“ alebo „Leto bez arktického morského ľadu by mohlo prísť o desaťročie skôr, ako sa očakávalo“.

Oba články informujú o štúdii publikovanej vo vedeckom časopise Nature Communications, ktorý použil údaje z rokov 1979-2019 na „preukázanie dôležitosti plánovania a prispôsobenia sa sezónne Arktídy bez ľadu v blízkej budúcnosti“.

Ako však poukázal portál Electroverse, minulý týždeň médiá neinformovali o nových zisteniach, že v Grónsku bolo vidieť zjavne viac snehu a ľadu, rovnako ako hrubší morský ľad ďalej od pobrežia.

Morský ľad „nezvyčajne blízko“ k pobrežiu Islandu

Ako bolo uvedené v posledných dňoch, prírastky snehu a ľadu v Grónsku sú výnimočné – najmä v tomto ročnom období. A podobne aj morský ľad okolo Islandu je „hojný“ a postúpil „nezvyčajne blízko“ k severnému pobrežiu krajiny.

Zatiaľ čo korporátne médiá míňajú veľké množstvo atramentu na články o otepľovaní v severnom Atlantiku – prírodného javu spojeného s El Ninom – pred pár dňami pobrežná stráž objavila mimoriadne množstvo morského ľadu neďaleko ostrovného pobrežia, ktoré podľa nich ohrozuje námorníkov.

„Ľad sa približuje k pobrežiu asi 8 až 9 námorných míľ od Hornstrandiru, čo je bližšie, ako sme vídavali v poslednom čase,“ povedala expertka na morský ľad Ingibjörg Jónsdóttirová, ktorá bola prítomná na palube prieskumného letu.

Hrubší morský ľad bol prítomný aj ďalej na mori, pokračoval Ingibjörg, čo by mohlo byť nebezpečné pre menšie lode.

Tento pribúdajúci ľad a sneh sú bolesťou hlavy pre hnutie antropogénneho (ľudstvom spôsobeného) globálneho otepľovania a preto sa správy o nich nedostanú do korporátnych médií.

Na druhej strane, keď príde reč na oblasti teplých vôd v severnom Atlantiku, tak Halldór Björnsson z ostrovného Meteorológického úradu Islandu uviedol, že „hlavným dôvodom je to, že všetky svetové oceány sú oveľa teplejšie, čo je dôsledok globálneho otepľovania“.

Pri tomto tvrdení naopak očakávajú, že ho bez rozmýšľania akceptujeme. Žiadne ďalšie dôkazy ani vysvetlenia nie sú potrebné. Veda je vyriešená!

Tieto trendy vidíme všade. Vidíme to v súvislosti s moriami okolo Islandu a tiež s veľmi studenými vodami pri západnom pobreží USA, ktoré túto jar patrili medzi najchladnejšie, aké boli kedy zaznamenané.

Napríklad, severne od San Diega bola v apríli zaznamenaná teplota vody len 11°C, čo je hodnota, ktorá sa blíži k historicky najchladnejšej referenčnej hodnote 10°C. Teploty v samotnom San Diegu sú tiež každý mesiac od minulého novembra pod normálom – čo je ďalšia zahmlievaná a ignorovaná skutočnosť.

Pestovatelia čerešní z Britskej Kolumbie nasadzujú helikoptéry

Farmári zo západnej Kanady varujú, že rekordne nízke teploty môžu tento rok znížiť ich úrodu až o 50%.

Pestovatelia čerešní v Okanagane sa práve spamätávajú zo rekordne chladnej zimy, ale teraz historické teplotné minimá na konci jari a začiatku leta v kombinácii s nedávnymi ničivými dažďami spôsobili, že farmári museli prijať mimoriadne opatrenia na záchranu svojho dozrievajúceho ovocia.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Len pár týždňov pred zberom si sady v celej Okanagane najímajú helikoptéry, aby odfukovali vlhkosť z ovocia. Prívalový dážď môže spôsobiť napučanie ovocia, puknutie alebo rozštiepenie jemnej šupky a potenciálneho pokazenia čerešne.

„Najímanie vrtuľníkov nie je niečo, čo nerobíme ľahkovážne,“ povedal Sukhpaul Bal, pestovateľ čerešní a prezident British Columbia Cherry Association.

„Sú veľmi drahé a ak by existoval iný spôsob, ako zachrániť našu úrodu, urobili by sme to.“

Silný spodný prúd rotorov helikoptéry je vysoko účinný pri odstraňovaní dažďovej vody nahromadenej v preliačine na vrchu čerešne, kde je spojená so stonkou.

Možno použiť aj dúchadlá pripojené k traktorom, ale proces trvá 40 až 50 minút na aker, v porovnaní s 5 minútami, ktoré to trvá helikoptére. Cena je však vysoká, hovorí Bal – medzi 1 000 až 1 600 kanadskými dolármi za hodinu letu.

Ovocinári v celom regióne Okanagan varujú, že sady a vinohrady zasiahnuté zimnými rekordne nízkymi teplotami by mohli tento rok viesť k poklesu výnosov až o 50%. Tieto obavy sa opakujú v posledných rokoch, keď náhle mrazy nútia pestovateľov čerešní v provincii Britská Kolumbia používať helikoptéry – zdá sa, že ide o čoraz častejší fenomén.

Námrazy sužujú Austrálske Alpy

Minulý týždeň bol ďalším veľmi chladným dňom v južnej polovici Austrálie. V skutočnosti tam bola taká zima, že nespočetné množstvo meteorologických staníc zaznamenalo viaceré rekordne najnižšie júnové minimá.

Patria sem meteorologické stanice Munglinup (WA); Port Augusta (SA); Snowtown (SA); Kadina, (SA); Murrage Bridge, (SA); Yarrawonga, (VIC); Shepparton, (VIC); Portland, (VIC); Cape Nelson, (VIC); Dartmoor, (VIC).

Ohľadom Shepperatonu si tiež všimnite, že Meteorologický ústav Austrálie nevysvetliteľne zvýšil minulotýždňové ranné pozorované minimum o 1,1°C, a tým uprel mestu nový rekord všetkých čias.

Čo však Meteorologický ústav Austrálie nedokáže poprieť, sú snehové búrky, ktoré momentálne bijú do Austrálskych Álp.

Alpské strediská dostali minulý týždeň bohatú snehovú nádielku, pričom výška snehu napríklad v Spencers Creek merala takmer 60 cm. A keďže predpoveď ukazuje, že do budúceho utorka napadne ďalších 50 cm snehu, očakáva sa, že strediská budú mať dostatok snehu na otvorenie ďalších lyžiarskych svahov.

V piatok 23. júna 2023 dokonca snežilo aj na Bluff Knoll v Západnej Austrálii. Všetok tento Austrálsky sneh dotvára obraz podobný ako minulý rok, ktorý skončil rekordnou sezónou so snehovou búrkou, ktorá v júni priniesla 1,2 m snehu, čo do septembra vyvrcholilo maximálnou hĺbkou snehu až 2,3 ​​m.

Záver

Napriek všetkým týmto dôkazom z reálneho sveta však mýtus o globálnom otepľovaní musí byť samozrejme naďalej udržiavaný.

Redaktor stránky Mountainwatch (Prehľad o horách) Reggae Elliss nedávno povedal: „Klimatické zmeny znamenajú, že lyžiarska sezóna začína neskôr a končí skôr.“

My k tomu už len dodávame: Ha-Ha!

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Rhoda Wilson, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Podvodne CO2 s digitalnou menou a so vsetkym, vratane depopulacie s pandemickou dohodou nas maju drzat na uzde, lebo financny podvodny system otroctva sa uchylnym pseudoelitam rozsypava pred ocami!
  Preto davam do pozornosti aj tento clanok:
  https://cz24.news/pres-slovensko-se-z-ukrajiny-pasuji-deti-na-odber-organu-v-zapadni-eu-krach-eura-cr-fialova-dira-za-500-miliard-tajna-operace-black-rock-nemecko-nakoupilo-bezcenne-smenky-za-600-miliard/ a najma informaciu o prichadzajucom kolapse EURA, co suvisi aj so sialenym zadlzovanim clenskych statov EU vladnymi mafiami! Ak si dobre pamatate na prelome rokov 2021/2022 sa objavili clanky o tom, ako sa Belgicko pripravuje na zavedenie narodnej meny v suvislosti s moznym kolapsom EURO. A to, ze Belgicania a Holandania o EU financiach vedia najviacej, niet pochyb! Takze priatelia, pripravte sa a eura radsej do niecoho zmysluplneho investujte, lebo mozno coskoro si za ne nekupite skoro vobec NIČ !

 2. Jebnutým klimatickým alarmistom by malo záležať na dôležitejších veciach ako napríklad citujem z článku:
  „Další zajímavost:
  Israelské firmy převedly celkem asi 1 miliardu dolarů ze SV banky do Israele těsně předtím, než byla převzata FDIC pojišťovnou. Dvě největší israelské banky, Banka Leumi a Banka Hapoalim pracovaly ve dne v noci na tom, aby peníze včas přetáhly.
  Něco takového se nepodařilo nikomu. Naopak, všichni zákazníci banky skončili se svými fondy uzamčenými v bankrotovém řízení.
  Bylo prý to opravdu pomocné, od americké Ministryně financí, Janet Yellen, že dovolila, aby si Israelci své peníze ponechali. Ovšem to je omyl, Janet Yellen je údajně upozornila, že dojde ke krachu, takže mohli včas všecko vybrat. Nikdo jiný nedostal ani šestku.“
  https://cz24.news/j-kaufman-rozhazovani-a-podvody-kamkoli-podivas-pravy-ucel-bankovnich-bankrotu-a-souvisejici-pametna-veta-hogafoga-ve-filmu-limonadovy-joe/
  Tak to trochu mi to pripomína pád dvojičiek, ak by mal niekto déjá vu.

  • Celemu svetu uz starocia vladnu chazarski zidosionisti.Vsade tam,kde su velke peniaze a velka moc ,su vzdy zidia.Hovorim to uz desiatky rokov,ze pokial sa ludstvu nepodari odstranit a to akymkolvek sposobom tychto parazitov,tak nebude na svete pokoj,mier a blahobyt pre vsetkych poctivo pracujucich ludi bez rozdielu.

 3. Páči sa mi vyjadrenie akademika Pjotra Garjajeva, ktorý v jednom videu hovoril:
  „Viete, títo vedci robia analýzu napr. portrétu Mony Lisy a majú dať naň nejaký posudok. Ten, kto sa vyzná v umení, opisuje tento portrét – čo vyjadruje, aké vyžaruje energie, aké emócie a pocity z neho vychádzajú…
  Ale títo tzv. vedci hovoria: dobré plátno, urobené z prírodného ľanu, farby majú takú a takú chemickú zostavu. To je úplne odlišný prístup k chápaniu umeleckého diela! Vedomie terajšieho človečenstva chcú zahnať do primitívneho pochopenia tohto portrétu a neskôr mu zobrať chápanie týchto, ale aj iných procesov. O toto sa teraz usilujú všetci títo – Balvani.
  Balvani neznášajú múdrejších, než sú oni sami. Hociktorý balvan, hocijaký debil, ktorý sa prebojoval do nejakého kresla – tam hore. On určite okolo seba múdrych nedrží. On múdrych nepotrebuje, lebo vie, že múdry Človek, keďže je múdrejší, si ho môže ľahko „presvietiť“. Preto je takýto Človek pre neho nebezpečný. On si k sebe stavia nižšie stojacich debilov, hlúpejších od seba. A máš hneď celé vedenie. Celú vládu. Potom, chceš-nechceš, nemáš tvorivý potenciál ani schopnosť vykormidlovať z hlúpych rozhodnutí hlúpej vlády ani v ekonomike, ani v ničom inom (viď to, čo tu bolo od r. 2020). Oni ani chuť na to nemajú, ani ciele, ani mentálne a duchovné kapacity a ani úlohy. Ich Úloha je iná…

  Pozrime sa na televízne noviny, na televízne relácie, na články v časopisoch, na štátne zriadenie, na štátne úrady, na poslancov, na vládnych činiteľov, pozrime sa na agendy, ktoré tu prebiehajú, na spoločenské témy, pozrime sa lepšie na tých, ktorí vraj robia všetko pre naše Dobro, pre naše Zdravie, pre náš Pokoj, pozrime sa bližšie na tých, ktorí nám tvrdia, že to všetko robia len a len pre ľudí, pre Dobro tejto krajiny.

  Zaujímavé, všetci chcú naše DOBRO! (zvlášť teraz pred voľbami..)

  P.S: Nedajme si ho, prosím, vziať, ergo – nimi ukradnúť (pretože stále verím, že nám z toho Dobra – tu v SK i – v každom z nás – ešte NIEČO – zostalo) !

 4. Práve preto prof. Jan Rak hovorí, že nechce povedať všetko, na čo v Cerne prišli, aby nedopadol ako pán Garjajev. Ak ste akože kapacita a trafíte klinec po hlavičke a mohli by ste významne ovplyvniť hru a nedržíte hubu – z kola von. Chlapci na Titanicu, záhadné pády dopravných lietadiel s chlapíkmi na palube s info o všeličom, John Lenon – príliš populárny a tím pádom nebezbečný, Osho založil kumunitu v púšti a začala tak prekvitať, že to bolo veľmi nebezpečné pre systém, že ako je to možné a X ďalších príkladov.

  Všetku súvisí so všetkým.

  Pozrite si dokumenty o vode. Sú najmenej 3 na nete kdesik. A zistíte že informácia, poznanie je to, čo otvára „vesmíru dvere dokorán“ a ešte trocha ďalej…

  A nebude treba žiadne super stroje, ako je aj BICOM (inak skvelá mašinka), aby človek zdravo a efektívne fungoval. Na ceste poznávania, je ale potrebné toto všetko tu, aby to akože „človek“ všetko pochopil.

  Pochopil to, že ten najvýkonnejší a najdokonalejší počítač je on Sám s jeho myslou a telom, akurát je treba neustále upgradovať systém = poznanie a kvalitu svojho bytia kultivovať.

  Otázka života vesmíru a vúbec…Mike Adams – Stopár sprievodca vesmírnou galaxiou – nádherná hovädina so skvelými myšlienkami.

  A potom to je už iné SCI-FI…a aj o tomto Tí, čo tento matrix ovládajú dobre vedia, ale sú levely ,kde už nedočiahnu ani oni. Sú pravidlá a princípy, ktoré sú dané Najvyššou inštanciou…a tie neošáli nikto.

  Ale každý z Nás môže…a nikto Nám v tom nemôže zabrániť, LEN MY SAMI, nikto iný.

  Kto hľadá…ten nájde…čo si len zamanie…a kam ho to dovedie ? To si pekne krásne zažije na vlastnej koži.

  • Objektívne

   No zrovna Bhagwan Shree Rajneesh (Osho) by som nepopularizoval. Sekta ako vyšitá. Zvyčajne boli v tej komunite ženy, pretože vodca mal rád sex, veľa sexu. Z lásky k nemu mu kupvali drahé dary, napríklad autá rolls royce, ktorých mal viac ako 90.

   • A preto bol problém pre systém ? Neviem, či všetko to čo sa napíše v médiach je pravda. Ja nepoukazujem na neho ako osobu, ale na spôsob, ako to tam fungovalo. A preto celú komúnu vláda zrušila a zakázala. Lebo mal rád sex a mal 90 rolsov…a lolexky a neviem čo, a iní ľudia tam ani neboli….len chlapík čo donemoty fungoval ? ….

    Šak pre ostatných sme aj my „sekta“ hoaxerov a konšpirátorov, akurát nie sme na jednom mieste, ale roztrúsení.

    Čomu kto verí, alebo nie, je len jeho vec.

    • Objektívne

     No veď hej. Takéto spolky sú primárne založené aby sa obohatili tí najvyšší. Funguje to podobne ako hovorí WEF. Nebude nič vlastniť a budete šťastní. Možno ťa to prekvapí, ale primárne je povinnosť zriecť sa svojho majetku a darovať ho v prospech komunity aby človek v nej mohol fungovať.

     • Podle sebe soudím tebe? Protože pokud ste tam nebyl, tak nevíte nic.

    • Ono se lehce soudí z několika zpráv v médiích které píšou často poplopravdu . Jeho myšlenky jsou sepsané do několika knih které napsali jeho posluchači který v ašramech pobývali i několik let a chodili na jeho přednášky. Jeho ašram v Indii funguje dodnes. I když byl kontroverzní mnoho jeho přednášek a myšlenek dává smysl . Odhadem jsem přečetla cca 6 knih a dvě od jeho žáků který odstupem času hodnotili svůj pobyt v ašrámu a popisovali jak to tam chodilo. Na netu kolovalo i několik přeložených videí s ním ale už jsou pryč .V Oregonu peníze komunity spravovala jeho mladší přítelkyně které věřil , seznámil se s ní ještě v Indii .Vedla a rozhodovala o chodu komunity v Oregonu a nadělala mnoho problémů i s úřady i Oshovi .Peníze komunity převedla tajně s pomocí jiného přítele na svůj účet do Švýcarska a pak tam i sama odešla . Musel systému dost překážet ,počas pár dnů pobytu ve vězení ho otrávili a od té doby se už nedal dohromady . Kritizoval systém i Indickou vládu. Vystudoval filozofii ,byl inteligentní a věděl o čem mluví. Smazali mnoho jeho videí ,bojí se ho i po smrti. Snaží se ho zesměšnit ,udělat z něho úchyla a bagatelizovat jeho myšlenky.
     https://m.facebook.com/136869726439573/videos/514416168593707/?locale=pt_BR

 5. Hliník (aluminium) sa za posledné desaťročia nebadane a nenápadne vkradol snáď do všetkých oblastí nášho života.

  Používa sa nielen pri výrobe áut a prístrojov pre domácnosť, ale nachádzame ho aj v alobale, plechovkách a dokonca je prítomný aj v liekoch, deodorandoch, krémoch a zubných pastách.

  Avšak stále viac sa hromadia údaje, ktoré označujú tento „zázračný materiál“ zo zdravotného hľadiska za nanajvýš pochybný.

  https://vitazstvosvetla.org/hlinik-silne-poskodzuje-zdravie-viete-kde-vsade-na-vas-ciha/

 6. Zaledněná planeta
  Zatímco většina klimatologů varuje před globálním oteplováním, které by mohlo způsobit zvednutí hladiny oceánů, až by se řada míst ocitla pod vodou, skupina ruských vědců říká: Čeká nás doba ledová! Jako důkaz uvádějí události posledních let, kdy poprvé v novodobých dějinách zamrzly Niagarské vodopády, egyptské pyramidy pokryl sníh a na Antarktidě byla naměřena teplota mínus 91,2 stupňů Celsia. Doba ledová prý přijde už v příštích letech a vrcholu dosáhne v roce 2055. Budou čtyřicetistupňové mrazy, zamrznou řeky jako Temže nebo Seina, vznikne velký chaos. Kde je pravda? A lze se na takovou situaci připravit?

  https://ulozto.sk/file/6dMB15QmUrlG/zalednenaplaneta-kronikabudoucnosti2015-mp4#!ZGSvLGR2AQt1MwqxAzSwZQZkBJL3MRqfpyIkZHp5M295qJRlMN==

  • Objektívne

   Je na tom kus pravdy, ovšem na to, aby celá planéta zamrzla musí byť najprv hodne tepla a to príde zo slnka.

  • Už na začátku Covid leknutí Džuli Po,ruská numeroložka,varovala před kataklyzmaty, které mohou některé části naší planety dost tvrdě postihnout.Proto asi přišel ten očkovací pokus o rychlou redukci obyvatelstva.
   Logicky by se dalo uvažovat o tom,že třeba Afrika by narozdíl od jiných zemích mohla mít obstojné klima pro život.To by mohlo i souviset s masovou migrací (vyhánění obyvatelstva)do Evropy,kde to asi taky nebude nic moc.
   Proč by ,ale Tramp chtěl kupovat Grónsko,kde bude zřejmě pořádná zima.Pokud by to bylo z důvodu převezení části obyvatel ze Severní Ameriky.(Yellowstone,San Andreas )?

 7. MIMO TÉMA
  Rusko ztratilo 39 pilotů a posádek během krátkého “divadla” převratu:
  dailymail.co.uk/news/article-12231577/Putin-suffers-worst-daily-air-force-losses-war-Wagner-kills-39-pilots-crew.html

  – No, podle mě, těch 39 byla nejspíše NULA. No a i kdyby, je to jen kapka ve sklenici vody 🙂
  – Co vím, tak cca 2/3 Wagnera jsou nyní začleněny do ruské armády, nebo ne?
  – Zatímco v uSSa pentagon odstraňuje dobré vojáky a ty, kteří zůstanou, obléká do vysokých podpatků 😀

  A mezitím, zelenina (vrchní pijanista okrajiny) zoufale hledá potravu pro armádu, že nyní může být do služby povolán každý muž ve věku od 18 do 65 let. Vzhledem k tomu, že délka života ukrajinských vojáků se měří v hodinách, může být povolávací listina přiložena i k úmrtnímu listu?

  + Nějaké “dobré” zprávy:
  Zuckerbergova Meta od loňského listopadu propustila 21 000 spolupracovníků.
  Google vyhodil 12 000 cenzorských, fašistických šmejdů.

  • Ešte si zabudol na Lufthansu – zhruba 20 tisíc prepustených pilotov – tí dnes lietajú ako piloti chemtrais! O tom to celé je!

 8. …vďaka za inf..,,,posielam lásku celému svetu, bez zloby, hnevu, nenávisti, závisti a zákernosti…nech sa nám všetkým darí….

Pridajte komentár

*