(Willow Thoi, Natural News) Vzhľadom na viacero negatívnych faktorov globálneho vývoja je pre ľudí rozumné prehodnotiť svoje finančné a bankové zvyklosti.
Jedná sa hlavne o faktory ako klesajúca hodnota úspor v dôsledku inflácie, hroziace riziko bankrotov bánk pripomínajúcich minulé krízy a vnútorná zraniteľnosť bankového systému založeného na frakčných rezervách.
Nejde len o presun peňazí z bankových účtov to iných aktív, ale aj o ochranu bohatstva v dobe bezprecedentných ekonomických otrasov.
Erózia úspor: Neúprosný vplyv inflácie
Prvou obavou je zákerný vplyv inflácie na kúpnu silu peňazí. Zoberme si toto: ak by ste od roku 1913 nechali na bankovom účte 1 milión dolárov, jeho hodnota by sa do roku 2024 znížila na biednych 40 000 dolárov (prepočítané na kúpnu silu dolára).
Táto ohromujúca strata kúpnej sily je priamym dôsledkom inflácie, javu, ktorý neustále prevyšuje úrokové sadzby ponúkané tradičnými sporiacimi účtami.
Toto nie je nový problém. Historicky sa obdobia vysokej inflácie často časovo zhodovali s ekonomickými turbulenciami, ako napríklad stagflácia v 70. rokoch 20. storočia.
Súčasná ekonomická klíma, poznačená bezprecedentnými menovými stimulmi (tlačením peňazí a udržiavaním extrémne nízkych úrokových mier za posledných 15 rokov) a narušeniami dodávateľských reťazcov, však situáciu ešte zhoršila.
Nedávny obrat amerického Federálneho rezervného systému (FED) a Európskej centrálnej banky (ECB) smerom k vyšším úrokovým sadzbám môže ponúknuť určitý oddych čas, ale škody na úsporách už boli napáchané.
Nebezpečenstvo zatvárania bánk a limity pre výbery
Druhým, bezprostrednejším strachom je možnosť ďalšej vlny zatvárania bánk. Banková kríza v roku 2023 v USA, ktorá viedla ku kolapsu niekoľkých regionálnych bánk, slúži ako ostrá pripomienka zraniteľností finančného systému.
Aj keď vaša banka zostane otvorená, prístup k vašim finančným prostriedkom nie je zaručený. Hoci sú banky zo zákona povinné vrátiť finančné prostriedky vkladateľov, praktické aspekty tejto povinnosti môžu byť plné prekážok.
Zákony prijaté po finančnej kríze v roku 2008 zaviedli pre banky prísnejšie predpisy, ale zároveň zaviedli aj opatrenia, ktoré môžu obmedziť prístup k finančným prostriedkom počas krízy.
Skryté riziko bankovníctva založeného na frakčných rezervách
Finanční poradcovia poukazujú tiež na mechanizmy bankovníctva založeného na frakčných rezervách, čo je systém, v ktorom sú banky povinné držať v rezerve iba zlomok svojich vkladov.
To znamená, že peniaze, ktoré vložíte na svoj bankový účet, sa často požičiavajú iným klientom, niekedy až deväť- alebo desaťnásobne.
Takáto prax síce podporuje hospodársky rast, no zároveň znamená to aj to, že v prípade hromadných výberov banka nemusí mať dostatočnú likviditu na uspokojenie všetkých požiadaviek.
Toto nie je hypotetický scenár. Finančná kríza v roku 2008 zaznamenala podobný dynamický priebeh, keď banky balansovali na pokraji platobnej neschopnosti, zatiaľ čo klienti bánk sa v panike ponáhľali vybrať svoje peniaze.
Následné záchranné balíčky zo strany vlád zdôraznili prepojenosť finančného systému a potenciál systémového rizika.
Drahé kovy a alternatívne investície
Vzhľadom na uvedené riziká si mnohí experti myslia, že je na mieste strategická zmena v spôsobe, akým jednotlivci spravujú svoje financie.
Prvým krokom je výber prebytočných prostriedkov z tradičných bankových účtov. Kam by však mali tieto peniaze ísť? Odpoveď spočíva v alternatívnych investíciách, najmä do drahých kovov, ako sú zlato a striebro.
Drahé kovy majú historickú odolnosť. Odolávajú skúške času už od biblických čias ako najlepší zdroj zachovania bohatstva, ktorý umožňuje prečkanie búrky v ekonomike.
Nejde len o neoficiálne dôkazy. Centrálne banky na celom svete v súčasnosti hromadia zlato nebývalým tempom, čo je jasným dôkazom dôvery v jeho hodnotu.
Tento prístup nie je len o zachovaní bohatstva, ide o jeho optimalizáciu spôsobom, ktorý je v súlade s dlhodobými finančnými cieľmi.
Nové riešenia pre uchovanie bohatstva
Okrem tradičných tehličiek a mincí, sa objavil nový výrobok, ktorý spôsobil rozruch v odvetví drahých kovov – „tabuľka na zlé časy“.
Ide o inovatívnu tehličku, dostupnú v striebre aj zlatej. Je perforovaná na štýl tabuľky čokolády, aby sa dala ľahko rozlomiť na menšie, obchodovateľné kúsky. Napríklad 50 gramová tabuľka zlata rozdelená na 50 plieškov o hmotnosti 1 gram.
Táto funkcia rieši bežný problém drahých kovov – ich nedostatočnú deliteľnosť.
„Tabuľka na zlé časy“ ponúka praktické riešenie pre tých, ktorí potrebujú používať svoje bohatstvo v menších, lepšie zvládnuteľných hodnotách.
Príprava na neistú finančnú budúcnosť
Konsenzus je teda je jasný: čas konať je teraz. Ekonomický a finančný systém je plny rizík, od devalvácie dolára či eura až po potenciálne zatvorenie bánk.
Diverzifikáciou do drahých kovov a skúmaním alternatívnych investičných nástrojov si ľudia môžu ochrániť svoj majetok a pripraviť si finančné zabezpečenie v neistom svete.
Autor: Willow Thoi, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net
Súvisiace články
- Stačí, aby si z bánk vybral svoje peniaze len 1 z 99 vkladateľov, a všetky banky skrachujú
- Centrálna banka USA sa pred nástupom Trumpa zrejme snaží vyvolať krach bankového systému
- Záchrana-nezáchrana bánk sa začala: Totálny kolaps systému bol dočasne odvrátený núdzovou záplavou hotovosti
- Posledný nech zhasne: Vkladatelia vybrali ďalších 126 miliárd dolárov z amerických bánk
Odoberajte nové články na email!
Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:
Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.
Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.
A čo keď niekto zakáže platbu hotovosťou?! Ste naozaj takí alternatívni debili? Urobte si zásoby – tak potraviny ako aj technikálie! Ja peniaze držím len na matkin pohreb. Všetko mením len na užitočné.
So zákazom hotovosti sa predsa počíta! To je ich plán, ale salámovou metódou… Aj preto je dobré mať časť hotovostných peňazí už v strieborných a zlatých minciach (čím menšie, tým lepšie pre obchodovanie), časť v potravinách (či pre sejbu), čistiacich prostriedkoch, liekoch a pod. Na čiernom trhu kúpiš za zlato a striebro čokoľvek aj dnes, mimo systému… a pôjde aj výmenný obchod, či služby – práca za tovar a pod.. Aj keby papieriky počas krízy zostali, akú budú mať asi hodnotu pri hyperinflácií zo dňa na deň? Treba počítať aj s tým, že nevieme ako dlho bude trvať vyvolaná kríza, ako aj následná digitálna totalita, kt nám chcú tí grázli vnútiť… – koľko nám potom vydržia odložené potraviny a na koľko rokov ich môžeme asi mať? Isté je jedno, že nie pre srandu všetky vlády na svete plánujú zaviesť digitálnu menu, likvidujú farmy a poľnohospodárstvo a pod. ! Nechcú kontrolovať len náš majetok a slobodu, ale aj potraviny, aby sme boli úplne závislý od ich zvráteného systému ! Nič sa nedeje vo svete náhodne, všetko je dávno rozplánované s niekoľkými možnými scenármi.
Dostaneš nepodmienený príjem, kúpiš si červíky a hladovať nebudeš.
Ale prd. Najskôr ťa vyhodnotia, či si dobručký, očkovaný a potrebný, potom ti možno z veľkorysosti dovoliai kúpiť si nejaké ich priemyselné sračky na konzumáciu… :o)))
Kým tu ešte nie je ekonomická kríza a veľká inflácia, odporúčam mať väčšiu hotovosť aj doma, určitý obnos na nevyhnutné platby – trvalé príkazy na účte. Nie nadarmo nedávno banky zmenili výšku jednorázového výberu z bankomatu (zatiaľ nie na deň či týždeň či mesiac). A koľko asi bankoviek môže byť v jednom bankomate? A keď zavrú banky, aké rady asi budú a zrejme polícia bude strážiť poradie pre jeden výber a pod. Beh na banky by ich totižto položil, preto nedovolia veľké výbery a radšej ich v čase ohrozenia zavrú, keď to začne – žiadna banka nemá toľko peňazí, koľko si ich do nej ľudia vložili (dávno ich preinvestovali, stratili, požičali iným bankám a pod.) ! Takže asi tak… ale každý nech sa riadi vlastným zdravým rozumom… a ostatní nech sa teraz smejú… však sa uvidí… ;o)
Práve som začal zaujímavý pokus. Ako pravák (pretože všetci sme smerovaní k tomu, aby sme výrazne uprednostňovali jednu z rúk na jemnú motoriku, atď) týmto dňom na rovné tri mesiace všetko to, čo som robil pravou rukou (ľavou si však už umývam zuby pár rokov), budem robiť ľavou rukou.
Umývanie zubov teda ostáva, pribudne jedenie ľavou rukou, umývanie riadu ľavou rukou (zmena „garde“), myšku som si prehodil do druhej ruky (zmenil jej „garde“), mobil ovládam ľavou rukou, ľavou rukou otváram a zatváram byt, atď, atp, proste všetko….
Dokonca PDF-ka budem čítať len zprava-doľava
(tu si môžete zrkadlovo prehodiť PDF text) …
https://pdfux.com/flip-pages-pdf/
Moja PRAVÁ HEMISFÉRA bude vďaka tomu viac vyživovaná podnetmi, atď. Takže ma to zdokonalí, pretože vďaka tomu nebude taký veľký rozdiel v aktivite medzi mojimi mozgovými hemisférami (ľavá výrazne dominuje, čo nie je dobré).
Po troch mesiacoch prejdem na denné striedanie rúk…. Jeden deň budem „ľavák“, druhý deň „pravák“, a tak to budem striedať DO KONCA ŽIVOTA. Nech je ten život väčšie dobrodružstvo… Budem „obojručný“ (hovorievalo sa tomu pred niekoľkými storočiami „PRAVITEĽ“), pretože TAK TO MÁ BYŤ.
Zámerne sme boli indoktrinovaní tak, aby sme si vybrali jednu z rúk (alebo aby nám ju vybrala spoločnosť – detský pedagóg, doktor, atď) a tú výrazne uprednostňovali pred druhou, či dokonca ju používali ako jedinú na danú činnosť (utieranie zadku, písanie, jedenie, umývanie zubov…)……. Škodí to totiž rozvoju osobnosti v celej jej celistvosti, a pre elity je žiadúce, aby „plebs“ bol nerozvinutí.
Zaujímavé krátke článočky na túto tému….
https://www.vycentrujse.cz/blog
Citujem z článku:
„- nejstarší dochované písemnosti jsou často zapsané ve směru zápisu zprava doleva.
– u egyptských hieroglifů najdeme směr zápisu do všech čtyř stran, ale pozdější hieronty se již zapisovali pouze zprava doleva.
– dnes používaná latinka se zapisuje zleva doprava a vychází z řeckého písma, které zase vychází z písma fénického.
– starověká řečtina se ve svých počátcích také zapisovala zprava doleva (stejně jako její vzor – fénické písmo), postupně ale přes bustrofedón (psaní v obou směrech) změnila psaní na dnešní směr zleva doprava.To se stalo někdy kolem 4 – 5 století, před naším letopočtem.“
K tomu doplním len toľko……………ŠKODA, že som sa nedopátral k existencii softvéru ktorý beží na WINDOWS, pomocou ktorého by som si mohol všetko otočiť zrkadlovo……. (samozrejme by sa to dalo kedykoľvek deaktivovať)……
….inflacia nie je „jav“ ( ako je uvedene v clanku) …je to systemovy nastroj
Už sa objavuje viac a viac článkov…
https://cz24.news/verejnost-se-bude-digitalnim-penezum-branit-az-pochopi-co-hrozi-ekonomka-sichtarova-haji-hotove-penize/ a fandom kryptomien tiež nič nedarujú
https://kryptomagazin.cz/evropska-unie-od-roku-2027-zakaze-anonymni-kryptomeny/ a čas rýchlo pracuje proti nám…
https://kryptomagazin.cz/01-05-2025-prehled-trhu-utek-investoru-z-americkych-akcii-dolaru-a-dluhopisu/ !