Keď udrie finančná kríza, elity plánujú zmraziť bankový systém na celom svete a všetkého sa zmocniť


Print Friendly, PDF & Email

Keď udrie finančná kríza, elity plánujú zmraziť bankový systém na celom svete a všetkého sa zmocniť

(Rhoda Wilsonová, Expose News) Počas rozhovoru v roku 2017 James Rickards prezradil, že existuje sieť 189 ľudí, ktorí sa nachádzajú vo vedúcich pozíciách svetového finančného systému a ktorí majú osud globálnych financií vo svojich rukách.

Všetci z nich zdieľajú jednu víziu – Jeden svetový poriadok, Jednotné svetové dane a Jedna svetová mena – a v zákulisí pracujú na tom, aby sa táto vízia stala skutočnosťou.

James „Jim“ Rickards je hlavným globálnym stratégom investičnej spoločnosti Meraglim, redaktorom Strategického spravodajstva a riaditeľom projektu The James Rickards Project, ktorý skúma komplexnú dynamiku geopolitiky a globálneho kapitálu.

Je tiež autorom knihy „The New Case for Gold“ (Nová úloha zlata) z apríla 2016 a dvoch bestsellerov z edície denníka The New York Times: „The Death of Money“ (Smrť peňazí) z roku 2014 a „Currency Wars“ (Menové vojny) z roku 2011.

V roku 2016 vydal ďalšiu knihu s názvom „Cesta do záhuby“.

Svetová nadvláda je odvekým cieľom elít

Od dávnych čias mala finančná elita sny o nadvláde, o úplnej kontrole nad celým ľudstvom. Hoci plán sa nespočetnekrát menil, jeho hlavný cieľ zostal nezmenený. Súčasná generácia elít je prvá, ktorá disponuje technológiou na umožnenie jeho realizácie.

V rozhovore pre portál The Daily Reckoning v novembri 2017 Rickards naplno odhalil plány elít. V tomto článku sa zameriame na krátky zostrih z tohto rozhovoru.

Úvodnú časť rozhovoru, z ktorého bol klip prevzatý, začal John Burke z The Daily Reckoning citátom z Rickardsovej knihy „Cesta do záhuby“:

„Ďalšia finančná kríza nebude len väčšou verziou kríz z rokov 1998 a 2008 (hypotekárna kíza). Bude kvalitatívne odlišná. Bude sa týkať viacerých rôznych druhov aktív v globálnom meradle.

Bude zahŕňať infláciu, ktorá nebola zaznamenaná od 70. rokov 20. storočia, platobnú neschopnosť, ktorá nebola zaznamenaná od 30. rokov 20. storočia, a odstávky burzy, ktoré neboli zaznamenané od roku 1914. Štátna moc bude vyzvaná, aby dostala paniku pod kontrolu. Kapitalizmus bude raz a navždy zdiskreditovaný.“

Nielenže prichádzajúca kríza zničí viac majetku investorov aj majetku bežných ľudí ako v roku 2008 a bude trvať dlhšie ako Veľká hospodárska kríza (1929-1933), vysvetlil Burke, ale táto kríza bude historická aj z iného dôvodu.

Finančná kríza bude zásterkou pre útok elít proti ľudstvu

Sieť svetových elít využije túto krízu ako zásterku a spustí svoj útok. Finančný systém na celom svete zanikne. Bilióny dolárov, eur a ďalších mien zmiznú okamžite a v mnohých prípadoch natrvalo.

Stovky miliónov ľudí budú na mesiace alebo dokonca roky odrezané od svojich vlastných peňazí. Bude to najväčšia konfiškácia bohatstva v ľudskej histórii.

Raz pri večeri hlavný poradca generálneho riaditeľa BlackRocku povedal Rickardsovi:  „Chcú nám zakázať predávať.“

Toto prerieknutie vyvolalo Rickardsovu zvedavosť: „O čom to hovorí? O kom to hovorí?“

Zavolal teda svojim kontaktom vo Washingtone a na Wall Street. Krátko nato sa zúčastnil série stretnutí v Londýne, Ženeve, New Yorku a Južnej Amerike. A začal si spájať body.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

„Napokon sa vynoril vzor,“ povedal Rickards.

„Odhalila sa sieť viac ako 189 jedincov umiestnených vo veľkých svetových finančných inštitúciách. Niektorí z nich zastávajú vysoké pozície v Medzinárodnom menovom fonde (MMF), Svetovej banke (WB) a v každej centrálnej banke v krajinách G20, vrátane americkej Federálnej rezervnej banky a Európskej centrálnej banky.“

Neskôr v rozhovore Rickards povedal, že týchto 189 ľudí tiež kontroluje veľa z toho, čo sa deje v centrálnych bankách Číny, Ruska, Indie, Brazílie, Kanady a Európy.

„Tieto inštitúcie tvoria akúsi globálnu nadstavbu. Tvoria akúsi sieť, ktorá obklopuje všetky národy,“ hovorí Rickards.

„Ich lídri nie sú demokraticky zvolení, nezodpovedajú vám ani mne, sú mimo dosahu vlád a občanov a napriek tomu držia osud globálneho finančného systému vo svojich rukách,“ dodal.

Globálna nadstavba zahŕňa organizácie ako Federálny rezervný systém, skupina Bilderbergers, centrálne banky, spravodajské služby a médiá.

„Elita ovláda všetky tieto sféry,“ povedal Rickards.

„Tieto elity zdieľajú spoločnú víziu a chystajú sa ju premeniť na skutočnosť. Tou víziou je Jeden svetový poriadok, Jednotné svetové dane a Jedna svetová mena. Všetky ich činnosti sú zamerané na posun tejto agendy vpred.

Roky pracovali v zákulisí a pripravovali sa na realizáciu tejto vízie. Doslova zmanipulovali zákony týkajúce sa medzinárodných financií. Všetky figúrky sú práve teraz už na svojom mieste a v podstate neexistuje spôsob, ako tomu zabrániť.

Keď príde kríza, prepnú vypínač a zmrazia globálny finančný systém. To im poskytne čas na to, aby zresetovali svetovú ekonomiku podľa svojich predstáv.“

Plán „Ice Nine“

Toto je plán „Ice-Nine“ (9 ľadov). „Ice-Nine“ je fráza požičaná z knihy Kurta Vonneguta s názvom „Cadle’s Cradle“ (Cadlova kolíska).

Rickards používa tento termín ako metaforu na vysvetlenie toho, čo sa stane vo finančnom systéme počas nadchádzajúcej finančnej krízy. Stručne povedané, plánom „Ice-Nine“ je v priebehu 48 hodín zmraziť finančný systém na celom svete a potom ho nahradiť novým systémom – takým, ktorý nebude založený na americkom dolári.

Viac podrobností o tomto pláne nájdete v Rickardsovom článku The Ice-Nine Lockdown.

Mnohí zo 189 elít, ktorých identifikoval ako súčasť tejto siete, sa skrýva doslova na očiach verejnosti. Rickards vymenoval niekoľkých, ktorí tvoria len špičkou ľadovca:

 • Christine Lagarde, prezidentka Európskej centrálnej banky (ECB)
 • Mark Carney, bývalý šéf Bank of England, teraz riaditeľ investičnej firmy Impact Investing
 • Raghuram G. Raja, bývalý guvernér Centrálnej banky Indie a podpredseda predstavenstva Banky pre medzinárodné zúčtovanie (BIS)
 • Haruhiko Kuroda, bývalý guvernér Centrálnej banky Japonska
 • Yanet Yellenová, bývalá šéfka amerického Federálneho rezervného systému a súčasná ministerka financií USA
 • atď.

Záver

Celý rozhovor portálu The Daily Reckoning s Rickardsom s názvom „The Coming Big Freeze“ (Prichádzajúce veľké zmrazenie) si môžete pozrieť na nasledujúcom videu (v angličtine):

Zbohom vysoký krvný tlak

Autor: Rhoda Wilsonová, Zdroj: expose-news.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Títo šéfovia môžu fungovať len preto, pretože existuje dobrovoľný súhlas otrokov s ich DELEGOVANÝM nátlakom!

  Treba rozobrať pravdivosť tzv. vzorca správania, že otrok plodí – vychováva otroka, manažér manažéra a bankár bankára. Zjavne tu nie je niečo v poriadku, ak bankár požiera bankára. Odbočím.

  Miriam Rotschieldová sa s obdivom o. i. k inému hmyzu vyjadrovala s obdivom zvlášť k blchám, ktorých bežný život – mimo pozorovateľov – väčšina ľudí pozná len ako „kúsance“ na vlastnej koži. Blchy majú zvláštnu potrebu šplhať na najvyššie miesto – „rozhladňu“ na ďalšie premiestnenie sa skokom – v experimentoch sú schopné vyšplhať sa aj na hrot ihly – a v zápase o tento piedestál používajú svoje silné nohy na skopnutie potenciálneho soka. Len pripomeniem detskú hru o kráľa vŕšku. Ako deti sme to hrávali na navážkach zeminy pri výstavbe sídliska. Nezmyselná hra – boj o blbú kopu hliny – „práve o túto“ – lebo tých kopčekov /náklady z Tatroviek/ tam boli desiatky až stovky. Vždy existuje niekto, kto zavelí, o ktorý nezmyselný kopec treba bojovať – a viď aj vojenské operácie – boj o nejaké „výhodné“ kóty. Podstatou je, že ten tzv. kráľ vŕšku nakoniec ostane osamotený bojujúc o svoju pozíciu so všetkými – ako blcha na hrote ihly. Pointa – čo je obdivuhodné na úsilí týchto parazitov – dosiahnuť pozičný vrchol? A teraz podstata – tých 189 top svetových parazitov už sa niekto pokúsil zapojiť ich všetkých naraz do boja o kráľa vŕšku?

  • Samej židák.

  • O tom šplhaní…v nižších “ – tak funguje aj množstvo ľudí vo firmách, hlavne vo väčších firmách….a potom tí ktorým tento element v ich žití je cudzí a majú inú životnú stratégiu majú sakrametskty moc práce aby vôbec nejako psychicky a fyzicky ustáli blbosti a svojvôľu tých ambicióznych a agilnych – tých čo sa vyšplhali hore. A hodne špatne je keď im tí vyšplhaní už „velia‘ spoza horizontu – keď o nich činnosti tí dole vôbec nič nevedia a dostávajú od nich – tých zhora len nariadenia.
   Ale celkovo – nech už je situácia akákoľvek, stačilo ak by sa tí dole než sa spoja začali pýtať jeden druhého (a teraz si to požičiam): „Hej Dephe.
   Co?
   Máš taky ten pocit?
   Jako bysme žili na planetě opic!
   Hej lidi máte taky ten pocit? (Co?)
   Jako bysme žili na planetě opic! (Jo!)“

   Jednoznačne by sme zosadili tých hore jak vo firmách tak i tých úplne nahore a potom tých „za oponou“ by sme už riešiť nemuseli – tí by boli z hry vyradení – boli by odstrihnutí.
   Netreba veľké vedy, stačí si uvedomiť, že čo žijeme nechceme s ideme po tom a vlastne aj po tých nahore …ale výsledok by bol okrem iného aj taký že by nemuselo tiecť žiadnej krvi.
   Stačí aby sa tí dole prebrali a spločne odmietli.

 2. Neskutočne som sa rozčúlil na zmdovi z mainstreamu, ktorý napísal túto ko.otinu!
  „Tento rok na konci septembra už ale bola teplota o 1,4 stupňa vyššia ako priemer predindustriálnej éry.“
  https://www.cas.sk/clanok/2872887/z-predpovedi-odbornikov-mrazi-svet-sa-zmeni-ludstvo-by-sa-malo-pripravit-na-peklo/
  ——————-
  Ku.va! Kedy kto aký tepľoš vymyslel – v predindustriálnej ére
  1/ Teplomer!
  2/ Kedy s ním začal merať priemerné teploty?!

  Kedy už pošle Šimkovičová túto novinársku čvargu do pi.e?!

 3. Aj preto treba mat vacsinu prachov v hotovosti a nie v banke, cast prachov v striebre a v zlate, zvysok majetku v nehnutelnostiach. A vzdy mat aj nejaku zasobu potravin a zbrane na obranu. Potom sa mozu poj.bat ko.oti! 🤣

  • oldmarxista pamprlik

   ci ze tuzis byt taka drobulinka elitocka v post industrialnom svete? ohuris tym celu ulicu.

  • mariankosnac

   Takých už bolo, čo hromadili zlato, striebro, zbrane, mali nehnutelnosti plné vecí… a potom zomreli a ostalo to tam po nich ležať a rozobrali si to zlodeji. To je len chorobné hromadenie, nikdy to nepoužiješ. Zbrane bez vojakov sú nanič, proti davu hladných ludí alebo zúrivých migrantov. Že treba mať väčšinu prachov v hotovosti a nie v banke s tým by sa asi dalo súhlasiť, aj keď nám experti v médiách tlačia do hláv že mať hotovotosť schovanú doma pod vankúšom je hlúpe a staromódne.

   • Zlaté šperky jsou dobré,kdyby člověk někam musel utéct.Dají se za leccos vyměnit Ale hlavně je kupovat jen za hotové,ne na kartu.Co kdyby nás chtěli přinutit,ať zlato odevzdáme,jako se to už stalo v Americe.Tak ať o tom nikdo neví.

    • Zlato strati svoju hodnotu, ma ho nahradit nejaky novy kov.

     • Áno, ale to bude len taká pasca na ktorej ošklbú množstvo bohatých a zároveň blbých.. Tí chytrejší paraziti na také úlety, sľuby, výstrelky a fatamorgány nenaletia – tí vedia kde je sever. Znovu s znovu nové krízy a nové riešenia – a ďalší a ďalší okradnutí debilovia…. až to nakoniec – a nech to tak nakoniec aj dopadne/skončí u energetického rubľa.

  • Kde sa pozriem naokolo seba u nás v obci (aj aj inde), všade samý poľovník, je z čoho variť perfektné guláše, ale už aj kamoši lekári mi ukazovali, aké hračky a hračičky a všeličo si zadovážili…ej veru, bude ešte možno zaujímavo…

   …sa stratí nejaký exekútor, politik, parazit…no ja hľadať určite nepôjdem…

   …kto chce kam, pomôže si tam…

   • Poľovníci – ich väčšina – ak by na Slovensku niečo zomlelo sú potenciálni vojnoví zločinci – takí sú. Väčšiu nadutosť, aroganciu a agresivitu (nepretavenú v hmotný čin) som nezažil u nikoho v takej miere ako u poľovníkov. Samozrejme, že sa medzi nimi nájdu aj trocha umiernení – priemerní čo držia hubu a krok a potom pár výnimiek čo sú normálni ľudia čo to majú v hlave v poriadku.

 4. Nazdar redakcia.
  Zle chápete podstatu finančného systému a preto zle chápete a vysvetľujete, čo sa teraz deje okolo nás.

  Vaše tvrdenie:
  Stovky miliónov ľudí budú na mesiace alebo dokonca roky odrezané od svojich vlastných peňazí.

  Omyl č. 1.
  „Ľudia“ budú odrezaní od „peňazí“ navždy, lebo tie „peniaze“ budú jednoducho vymazané z účtov, a účty prestanú existovať.

  Vaše tvrdenie:
  Bude to najväčšia konfiškácia bohatstva v ľudskej histórii.

  Omyl č. 2
  Ročildi nepotrebujú konfiškovať žiadne bilióny. Môžu si zajtra pri káve na počítači jedným stlačením ENTER vytvoriť trilióny, kvadrilióny, kvadriliardy …..dolárov, Eurov, jenov, rublov, žuanov/chujanov.
  Bezvýznamné cifry, to len hlúpi goyim tieto cifry pokladajú za bohatstvo.
  Zmiznutie „peňazí“ z účtov, teda ich vymazanie, nie je žiadna konfiškácia bohatstva.
  Tie peniaze na účtoch nie sú „Bohatstvo“, to len Vy, redakcia, rovnako ako absolútna väčšina „ľudí“ nechápete systém a jeho podstatu.
  Peniaze NIE SÚ BOHATSTVO ale len prázdne, nič neznamenajúce cifry niekde v počítači a na monitoroch.
  ALE:
  keď ľuďom zmiznú „peniaze“, tak skončí konzum, skončí kapitalizmus, nastane kolaps, a 8 miliárd hlúpych nepotrebných goyim prestane „kapitalisticko-konzumentsky“ spotrebovávať nenávratné zdroje planéty Zem.
  8 miliárd nepotrebných goyim prestane kapitalisticky konzumovať, kapitalizmus skončí, miliardy nepotrebných goyim zdochnú od hladu!!!
  To je cieľ, a nie nejaká konfiškácia – žiadna nebude, len to zmažú, aby goyim prestali kupovať.
  Všetky zdroje planéty po ukončení kapitalizmu a depopulácii miliárd goyim – ostanú pre potomkov ročildovských elít do budúcna.

  Miliardy goyim prestanú konzumovať, zdochnú, nerastné zdroje sa prestanú drancovať – lebo konzumenti zdochnú!!!!!

  Nasrať na „konfiškáciu biliónov peňazí“, tie ročild absolútne nepotrebuje.
  Ročildi potrebujú peniaze vymazať, aby goyim prestali kupovať/vyrábať/konzumovať!!!!

  Raz pri večeri hlavný poradca generálneho riaditeľa BlackRocku povedal Rickardsovi: „Chcú nám zakázať predávať.“

  Samozrejme – koniec kapitalizmu, ako som vysvetlil vyššie.
  Zároveň ročildi takto zničia konkurenciu všetkých goyim milirdárov, goyim milionárov, goyim kapitalistov.

  The END.

  Toto, čo tu píšem, myslíte si že to goyim miliardári typu Babiš, Haščák a podobní chápu?
  Ale hovno, nechápu to úplne rovnako ako všetci goyim.

  • To nie sú naše tvrdenia, ale pána Rickardsa. A tiež nestotožňujeme bohatstvo s peniazmi. Konfiškácia bohatstva, teda hmotného majetku, sa zvyčajne robí 2 spôsobmi: 1) Vyrúbením vysokých daní (napríklad z nehnuteľností), ktoré ľudia nedokážu zaplatiť a následným zhabaním (exekúciou) štátom. 2) Zvýšením úrokových sadzieb na hypotékach alebo aj spotrebných úverov, ktoré ľudia opäť nedokážu zaplatiť a následným zhabaním bankami.

  • oldmarxista pamprlik

   hrozne rad by som vedel ako kapitalisticko konzumenstky ziju goimovia robiaci v kobaltovych baniach, na kakaovych plantazach alebo v textilnych tovarniach,?
   jedine co konci je predstava zasadlenej strednej triedy vyspeleho kapitalizmu , ze ked ona vykonava nejaku pracu pre vlastnika vyrobneho prostriedku ma automaticky narok na svoje socialne a zdravotne zabezpecenie lebo robi.
   Cize treba si znovu vypocut vaska ako vam povedal budeme ako druhe somalsko …. to su prorocke slova pre buducnost kapitalizmu.

   • pre oldomaxa s pimperlíkom

    Citujem ťa: „hrozne rad by som vedel ako kapitalisticko konzumenstky ziju goimovia robiaci v kobaltovych baniach, na kakaovych plantazach alebo v textilnych tovarniach“

    Asi žiješ niekde v stredoveku, a máš zastaralú predstavu, že ak malá časť goyim pracuje v kobaltových baniach, na kakaových plantážach alebo v textilných továrňach, tak konzum je nízky.
    Tu je vývoj svetovej spotreby cementu, zinku a medi, od rokov cca 2000. Tá spotreba katastroficky stúpa:
    cement – https://www.researchgate.net/figure/Global-cement-production-in-the-years-2000-2018-7_fig1_359751862
    zinok – https://www.statista.com/statistics/264878/world-production-of-zinc-metal/
    meď – https://www.statista.com/statistics/254917/total-global-copper-production-since-2006/

    Aj ten baník z kobaltových baní, aj ten zberač z plantáže si kúpia mobil, kúpia televízor do chatrče, chcú hoci aj staré auto, cestujú, kupujú oblečenie.
    To všetko je konzum, katastroficky umnožený na 8 miliárd.
    Áno, bieli majú vysokú spotrebu. Celkovo ale ročild chce eliminovať čo najviac miliárd z tých 8-mich. Čo najviac.
    Spotreba Ázie stúpa.
    Spotreba Afriky stúpa.
    Spotreba Južnej Ameriky stúpa.
    Spotreba bielych klesá, mierne.
    Ale Ázia je 4,4 miliardy zbytočných konzumentov.
    Ale Afrika je 1,2 miliardy zbytočných konzumentov.
    Ale J.Amerika je 0,4 miliardy zbytočných konzumentov.
    Ich spotreba stúpa. Napriek tvojim kecom o baniach a plantážach.

    Ročild potrebuje zlikvidovať čo najviac, začína s bielymi, lebo majú najvyšší konzum.
    Spolu s koncom konzumu skrachuje aj tá tvoja firma, kde si dával na dvere kódové vstupy, aby si mohol kontrolovať zamestnancov.
    Skrachuješ, prídeš o všetko.
    Pokladáš sa za kapitalistickú elitu, ale si len malý a nechápajúci, pre ročilda zbytočný goyim.
    Nie si elita, aj keď máš zamestnancov a máš nad nimi nejakú „moc“.
    Si nepotrebný, namyslený a hlúpy goyim, ktorý stratí všetko.
    Tvoje deti nič nezdedia.

    Minule som ti dal možnosť protiargumentovať mi, keď si sa hral na kapitalistu.
    Nejako si si netrúfol.

    Citujem ťa: „Jedine co konci je predstava zasadlenej strednej triedy vyspeleho kapitalizmu , ze ked ona vykonava nejaku pracu pre vlastnika vyrobneho prostriedku ma automaticky narok na svoje socialne a zdravotne zabezpecenie“

    Áno aj Nie
    Áno – končí.
    Nie – nie je to jediné čo končí. Nekončia iba tvoji zamestnanci a ich predstavy (ak ich naozaj máš) o sociálnom zabezpečení, ktoré im musíš platiť.
    Končíš aj ty.
    UŽ si skončil, len si to ešte nevieš uvedomiť.
    Rovnako ako všetci Babiši a Haščákovia si nevedia predstaviť, že „ich“ miliardy budú vymazané.
    Lebo robia obrovskú chybu, majú vysokú fantáziu, ale sú odtrhnutí od reality, lebo – žiadne „ICH“ miliardy neexistujú!!!!!
    To všetko sú ročildove miliardy, v ročildom ovládaných bankách a v takzvaných „Štátnych“ Centrálnych bankách, v ročildom ovládanom finančnom systéme!

    Citujem ťa :“Vaska ako vam povedal budeme ako druhe somalsko“

    To bude len začiatok, finančno-ekonomická kríza.
    Konečná zastávka je masová depopulácia miliárd zbytočných goyim.
    Toho sa ty ani tvoja rodina nedožijete, bieli budú depopulovaní prví

    • Náš názor – Ročild a spol. chcú najviac vyhubiť bielu rasu. Dôvod je jednoduchý. Afrika, Ázia, Južná Amerika – tam síce rastie spotreba, ale priemer spotreby na obyvateľa je stále nízky. A tí ľudia vedia žiť aj z ničoho, takže okresať im spotrebu nazad blízko k nule nie je problém. Problém je to ale u bielych (USA, Európa), ktorí sú navyknutí na vysokú spotrebu. Zrazte im spotrebu na polovicu (čo je stále desaťnásobok spotreby v Afrike) a začnú sa občianske vojny. Celková spotreba Západu ale okresaná byť musí. No a ak ju nejde znížiť priemerne na človeka, bude sa musieť znížiť počet ľudí (depopulácia). To je jediný spôsob, ako si globalisti udržia kontrolu nad Západom pri celosvetovo zníženej spotrebe. No a depopulácia Afriky, Ázie a ostatných príde po depopulácii Západu sama. Západ vyrába väčšinu svetových potravín. Ak skončia dodávky potravinovej pomoci zo Západu, ich populácia skolabuje kvôli hladomoru aj bez priameho hubenia.

     • A z určitého uhlu pohľadu, je súčastná navážka nového obyvateľstva do Európy ďalším strategickým ťahom, ako vyvolať depopuláciu z vnútra. Ale Adolfov v talóne je ešte stále dosť, čo im zas len bude vyhovovať, lebo čím väčšia vojna, o to lepšie, akurát nie jadrovka, možno kdesik lokálne, ale nie celosvetovo. Keď tu niekde chcú prežiť. Sú síce všetci už na Novom Zélande, ale by im to bolo trt platné, nukleárna zima si ich nájde. Lebo drísty o kolonizácii Marsu, Venuše, Mesiaca…snívajte s nami. (Na mesiaci ešte ani neboli, a už dostali výstrahu, že o takých „imbecilov“ tam zatiaľ nikto nestojí ) Do čoho im hádžu zase vidly, Iránci, Pakistanci, India, Severná Kórea, Rusko a ďalší.

      Neskutočná rozmanitosť procesov na výučbu a uvedomovania si celej hry.

     • Ta pomoc je pro místní malé podnikatele pohroma.Nemohou prodávat svoje produkty.Třeba nepomáhání nastartuje ekonomiku.Ale ti gauneři zas něco vymyslí,třeba válku a půjde to do kopru.

    • Ak sa odvinie scenár rabovačiek, tak podnikatelia-otrokári, politici si ešte užijú, že ich budú vlastní zamestnanci, voliči rabovať, linčovať za ich sociálne správanie a okrádanie, to nie je predpoklad, to je historický fakt.

     V ich vlastnom záujme by malo byť, udržať to v medziach, aby to neprasklo, o čo sa tu akože niektorí začali snažiť ( z núdze sa stala akože cnosť, sociálne cítiaci akože), ale ani to im nepomôže.

     Hladný sýtemu neverí. Ani chudobný parazit bohatému nenažranému parazitovi.

     • provokater

      áno, reakcia bude veľká vlna, ktorá zmietne z povrchu zemského, tých, ktorých je potrebné zmietnuť, kapišto!!!

  • a billiony robotov,nahradia ludskych otrokov(aj sa to rimuje,voow)

 5. Miroslav Čižmár

  Súčasná generácia elít je prvá, ktorá disponuje technológiou na umožnenie jeho realizácie.

  Technológie nám otvárajú možnosti n realizáciu snov. Pápež sníva o globálnom socializme, bankári o globálnom kapitalizme, manažér zo Slušovíc o lokálnych resetoch. Nakoniec sa všetci pobijú a zvíťazí Stalin.

  • Vidíš, a v tom tkvie „úspešnosť“ tohto židosystému – v nastavení „úspešnosti“ – ako „hodnoty“ umožňujúcej základnú exploatáciu a potom – nie spolupráca /delfínov/, ale súťaživosť až nevraživosť /top je Nobelova židocena/. Otázka – myslíš si, že v NWO, „ktoré by malo zabezpečiť svetový mier“ – nastane spolupráca ľudí, ako spolupráca delfínov – hlavne keď pochopia, že sú otroci, transhumanizovaní bioroboti – potomkovia vyvraždených ešte ľudských bytostí – otrokov – gójimov? Lebo židia sú tiež neuvedomelí otroci s privilégiami vyvolených dozorcov. Preto to všetko smerujú do neuvedomelosti a hypnózy.

  • obhajca pravdy

   Myslím si , že Miroslav Čižmár má pravdu v tom , že „nakoniec sa všetci pobijú“ . Som totiž presvedčený , že napokon dôjde k situácii , ktorá sa odohrala v dejinách ľudstva nespočetné krát , teda že nakoniec bude chcieť všetko len jediný človek , nanajvýš jediná rodina . Takáto situácia je krásne vykreslená vo filme „Poklad na Striebornom jazere“ . Lotri , ktorí sa chceli zmocniť tohto pokladu držali spolu , kým sa k nemu nedostali . Napokon sa k nemu dostali len ich vodcovia a tí v snahe získať tento poklad každý len pre seba , sa napokon navzájom pozabíjali . A ten posledný z nich , ktorý to prežil sa utopil , keď strážca pokladu zaplavil jaskyňu , v ktorej bol tento poklad , vodou . No ten úbožiak sa nedokázal vzdať zlatého kalichu ani vtedy , keď sa už topil a bol v situácii najvyššieho ohrozenia svojho života . Toto charakterizuje týchto ľudí : mamona je pre nich ešte viac ako ich vlastný život !

   A ešte jedna poznámka : všetko nasvedčuje tomu , že v globalizovanom svete , ktorí títo úbožiaci vytvorili (alebo sa ešte stále snažia vytvoriť , dôjde napokon ku globálnej revolúcii , ktorá zmetie aj ich samotných . Nepomôžu im ani bunkre , ktoré majú stovky , či tisícky metrov pod zemou . Sú takí zaslepení bohatstvom a mocou , že si to neuvedomujú

   • Miroslav Čižmár

    Ako traja veteráni. Všetci dostali dary, a nakoniec sa všetci pobili.

   • Práve aby sa nepobili o globálnu moc, niekto ich drží ako bojových psov – lebo iné nie sú – „v zlatých kotercoch“ od seba po celej zemi. Toto treba využiť! Ich nedotknuteľnosť je akože „zabil si mi psa“! GMS týchto psov zabije keď treba.

 6. Miroslav Čižmár

  Neviem čo si mám myslieť. Mám pred sebou ešte dva roky. Potom neviem čo bude. Elity tohto sveta zabúdajú na to, že zem je tu pre nebesá, a nie naopak.

  • Pán Miroslav, práve ste to pomenoval :

   Zem (hmota) je tu pre nebesá (nehmota)
   Telo (hmota) je tu pre bytosť, ducha (nehmota)

   Tu a Teraz sa treba smiať, tešiť, vychutnávať. Zajtra ani včera chuť medu v ústach nevychutnáme, to sa dá len v prítomnosti, a tú treba „vedome“ žiť. A keď to človeku docvakne, je vymalované…

   https://www.youtube.com/watch?v=zP1o18ElSFg

 7. svatoslav butora

  Pred našimi očami a vedomím sa odvíja „úžasný“ vývoj sveta Sveta Kapitálu, ktorý divákom a všetkým jeho obetiam – chudobným aj bohatým- predvádza degradovanú myšlienkovú púšť/prázdnotu a úžasné výhliadky na skvelú „šťastnú“ nezmyselnú prázdnu budúcnosť bez budúcnosti.
  Mŕtvy vykradnutý svet „Západných“ ilúzií o hodnotách, ktoré nemajú zmysel. Bez diplomatického zastierania podstaty vecí systému „riadenia“ Západu sa dá jednoducho konštatovať, že celý establishment „riadenia“ Západu je jebnutý… Nedá sa podľa nich žiť. Dá sa podľa ich úžasne jebnutých predstáv iba „úžasne“ zdochnúť (pokiaľ možno „environmentálne“)…

 8. Všechny koncpirace jsou vždy fakta, na to myslete v první řadě vždy a je to něco, co nechtějí, aby jsme věděli, např. kdy jsme před více jak rokem četli, že chystané digitální měny budou mít datum exirace. A dle mantry wef: NIC NEBUDETE VLASTNIT A BUDETE ŠŤASTNÍ, se vlastně naplňuje .. Čínské digitální peníze budou mít datum expirace a to bylo nyní potvrzeno. Uživatelé budou skutečně muset digitální jüan utratit do určitého data, jinak jednoduše zmizí..
  https://i.postimg.cc/4dGxG2Nh/dijuanexpi.jpg
  A to nemluvím o digitálním rublu, Euru, CBDC atd.

  • Miroslav Čižmár

   Peniaze s expiráciou sú dobré pre ekonomiku, pretože sú stále v obehu. Príjem by však nemal byť nepodmienený, aby ľudia nehromadili majetok nad rámec osobných potrieb. Príjem by mal byť podmienený spoločenskou prospešnosťou jednotlivca, a na to by mohol slúžiť sociálny kredit. Spoločensky prospešní ľudia by tak mohli hromadiť viac majetku. Problém je definovať spoločenskú prospešnosť. Je to ideológia, na ktorej sa nezhodnú všetci.

   • S tou expirací je to dobrý nápad. Já to manželovi říkám pořád.Peníze jsou oběživo a musí stále kolovat.A on mi to nechce věřit.Teď bude muset.😀

 9. pojde o riadený krach, fiat peniaze dajú dole cez infláciu vid Argentína 120% a relatívne to tam funguje aj bez občianskej vojny, ale mám obavu o butatotov ktorí majú naškrečkované v bankách na účtoch približne 43 miliárd eur

 10. Jaka fajná debata sa rozprúdila, v sade mám porobené a blato všade, tak sa chvíľu dá čo, to popísať.

  Zaujímavé postrehy prispievajúcich k veci. Takže si predstavme, že zrušia papieriky, respektíve prestanú mať hodnotu, nebude akože cash, zmrazia účty.

  Čo je doma, to sa ráta. Chvíľu. Zlato, striebro, diamanty, nejaké papieriky na výmenu, jedlo. Čo sa asi tak udeje. Dôjdu mi zhabať dom, a susedovi a všetkým naokolo ? A kto ? Koľko je vojakov a policajtov ? Ich vyprášia dedinčania…začne občianska vojna. Nedajte žrať parazitom z osád a uvidíte tú šarádu. Nastane totálna rabovačka, nemajte ilúzie o spoluobčanoch a susedoch. A akože naša a svetová elita sa vyparia ? Všade si ich to nájde a aj ich rodiny, a ľuďom bude jedno, budú ich brať rad za radom…lebo pochopia, ako „sociálne“ to s nimi mysleli. Atď…atď…toľko scenárov, že ani filmov ešte toľko o tom nebolo, aj keď už celkom dosť.

  A to neukočírujú, aj keď si myslia, že áno. Chvíľku ešte im to pôjde, ale potom ich to zožerie, aj ich deti, rodiny, potomstvo. A že s človeka urobia robota. Len do času, ako závisláka na nejakej droge, ako to bolo pekne ukázané vo filme „interstate 60“

  https://www.youtube.com/watch?v=jObo2AMltR4

  Plán je čo „najšetrnejšie“ vymazať vzdelanú, ale rozpačmanú konzumnú nielen západnú civilizáciu, a nahradiť otrokmi, čo im stačí (dočasu) nejaké náboženstvo, údená slanina, alebo mrkva zavesená pred ústa. Čo sa im tiež vymkne z rúk a nepodarí, ako mali v pláne. Nakoľko človek mieni, ale pán Boh má zmysel aj pre humor. (šak aj ten stvoril on).

  Ale akože „elita“ vie aj iné veci. Majú okolo seba toľko „čiernych mágov“, že by ste sa čudovali. A tí vidia a vedia tiež všeličo. Aj keď majú limity, určitou silou (a nie slabou) disponujú. Bludy o super technológiach a všeličom sú väčšinou len balast, aby ľuďom zahatali a zamestnali myseľ, aby ich zblbli. Prečo to indivídum Kissinger umrel tak skoro. Šak podľa všetkého by mohol aj 150 doťiahnuť, taká elita (srdcia, transplantácie, lekári, homeopati, kúzelníci okolo neho). No trt baraní. Voľačo sa dá, ale len dočasu. A dá sa všeličo, ale musí mať človek inú kvalitu bytia a žitia. Preto taja výsledky a výskumu z Cernu.

  A taja aj to, čo sa bude diať na planéte 0. Matka zem a príroda začne úradovať. Rôzne cyklické deje a zmeny sa dejú, a môžme sa aj posrať, tak ich nezmeníme. A aj preto vyľudňujú, lebo čím menej ľudí bude, tým lepšie sa to bude zvládať – si myslia si, že jak sa pripravili a zabezpečili !!! No zlaté oči.

  A načo je to všetko vlastne dobré ? Aby sa bytosti naučili, že aké je to byť raz parazitom, aké je to parazita zas potom živiť, že keď sa nebudeme vzdelávať a navzájom si pomáhať, tak to tu dopadne, ako už mnoho krát v histórií tohto „matrixu“.

  A dokedy ?
  Každý si je sám strojcom svojho šťastia a budúcnosti…

  Geniálne vymyslený výučbový program.

  • A keď sa začne odvíjať aj scenár (Je ich viac a budú bežať súbežne) , že peniaze akože nebudú, alebo nebudú mať hodnotu, tak konečne niektoré (väčšina) bytosti zažijú, načo sú spoločnosti platní paraziti typu : politici, celebrity, herci, profi-športovci, vedátori ovešaní titulmi, učitelia, čo nič nenaučia na VŚ, uradníci, tí čo sú platení, aby chránili a pomáhali, veškerá lenivá parazitujúca komunita čo vyžiera systém…

   …z ich činnosti sa najesť nedá, ani upiecť chleba…Môžu fungovať, iba preto, že je existujúci systém nejakých papierikov. Tak bude to „zlé“, keď takýto systém kľakne ? No môžu aj internet vypnúť, aj neviem čo. Dôjde celé hokejové družsvo, vychňápu ma hokejkami, vykradnú, vyžerú, zachloščia…no môžu !!!

   A tam je ten fígeľ celej hry…kto sa bojí smrti a prečo. Lebo strach pred smrťou hmotného tela je fantastický nástroj na ovládanie.

   Bude, či nebude aj tento scenár ? ( Ani netušia, čo si všetci Tí ne-múdri pre seba vlastne pripravili a čo podporujú !!!)

   Poznanie oslobodzuje…

   • seneca: „Geniálne vymyslený výučbový program.“

    Keď toto vysvetlenie dávam vo svojom okolí, asi tak už 6-8 rokov to formulujem a argumentujem, ale všetci okolo mňa to omietajú.

    Škola, simulácia.
    Ale podľa mňa niekto/niečo túto školu hacklo.
    Vypadá to na parazitov, ktorí kradnú potenciál nám, študentom v škole.
    iečo ako potenciál/energia !vývoja“, ktorú máme, mali by sme u použiť pre seba, ale niečo ju kradne a používa.
    My sa tak alebo vyvíjame pomalšie, alebo niektoré entity /množstvo entít) vôbec.
    Energia „vývoja“ nám je odčerpávaná nepriateľským „čímsi“.

    • Jop

     25 rokov nám „naši“ múdrejší na stretnutiach vysvetľovali čo, to a možno z 1200 zúčastnených to pochopilo 8% a žije to a plne v praxi asi 3%.

     Neočakávajte nič, oni boli čudní pre celú ich rodinu, vy ste určite čudný, my sme čudní pre celú našu rodinu aj určité okolie. To tak bolo aj bude. Keď som mal 18-20, no mohol mi niekto rozprávať ….až pokým sa niečo nestane, bod kde sa zastaví „počítač“ – že to ako je možné ?

     A jasné, že sú tu „hackeri“. A ešte akí !!! Bude Nás baviť hra, rébus, skladačka, ktorú sme vyriešili v prvej triede. No mňa už nie. Každý sme individuálny, niekoho to baví „dosť dlho“, niekoho menej. Entít naokolo je spústa. A z rôznych úrovní. Veď aj o tom je to poznanie. Pretože, keĎ je určité poznanie, tak to zabezpečí, že to „hacnutie“ preprogramujete. Presne, ako to bolo obrazne naznačené v poslednej scéne v 3.matrixu (fakt to dobre urobili). Bytosť v ľudskom hmotnom tele sa má učiť, vyvíjať. Žijeme sami za seba, kulisa naokolo je tak perfektne vymyslená, že som ešte dosť, ale že dosť ďaleko od plného pochopenia.

     A preto prečítať, podumať, veriť, neveriť, preveriť, zahodiť, rozvíjať. Je to len názor, pohľad, skúsenosť niekoho, nikoho. Čo si kto zoberie, je na ňom. Tiež som len na ceste a rád si po ceste podebatím s podobne zmýšľajúcími. A aj keď sa nemusíme plne zhodovať, môžme kráčať bez toho, aby sme si nadávali, alebo sa presviedčali, že tá moja cesta je najlepšia. Šak skôr, či neskor uvidíme čo, to všetci…

     A o tom je to aj tu a aj tam.
     Ako v malom, tak i vo veľkom.
     Ako hore, tak aj dole.

     Smaragdová doska Hermesa Trismegistra

 11. Ruský nejvyšší soud zakázal mezinárodní LGBT hnutí

  https://aktax.cz/rusky-nejvyssi-soud-zakazal-mezinarodni-lgbt-hnuti/

 12. Zelenskyj: Ukrajina možná nikdy nevstoupí do NATO

  https://aktax.cz/zelenskyj-ukrajina-mozna-nikdy-nevstoupi-do-nato/

 13. Iná téma.
  Od dnes nie je možné sťahovať rôzne súbory z ulozto.
  Dá sa to nejak obísť ?
  SOm tam zaregistrovaný.
  Prosím o radu.

  • Existují i jiné možnosti – jiné weby. Oni se vymlouvají na Eurosměrnici.

  • No – dole vpravo máš možnosti – Free 50 GB, Premioum, Max – potom Continue, čo vyžaduje prihlásenie. Ja prihlásený nie som. Môžeš tam dať mailbox napr. vytvorený na Zoznam.cz – ten sa dá obísť tak, že odložíš „kvôli bezpečnosti“ telefón, resp. iný mail „nabudúce“.

   https://www.uloziska.sk/alternativy-pre-uloz-to

   • Rozumiem, čo myslíš. Ale už teraz môžem si pozerať len moje súbory. Druhých, čo tam zdieľajú (dali na sťahovanie pre verejnosť), už sa nedostanem.

 14. Nezdá se Vám, že ten čísly potištěný papír nějak plesniví…
  Jinak je to logické, kde nic není tam se bere alespoň ten papír – protože bez něj nelze přece ani živořit…

  • Pridám len takú malú skúsenosť. V poslednom čase keď vyberám z bankomatu hotovosť, dáva len staré použité bankovky, niektoré aj natrhnuté, ako by sa netlačili nové. No, možne len náhoda.

 15. Stát Texas podal žalobu na Pfizer ohledně zkreslování účinnosti vakcíny na COVID-19
  https://www.kurzy.cz/zpravy/750743-pfizer-stat-texas-podal-zalobu-na-pfizer-ohledne-zkreslovani-ucinnosti-vakciny-na-covid-19/

 16. Je to Len na Nas… Takze vsetci dobre vieme ,co mame robit. My budeme budovat ,,Novy ,,Jerusalem,, duse vyvolenych, su roztrusene po celom svete, v kadej rase, v kazdom narode. Je to smutne ale vacsina umrie. ( toto je pisane v biblii). Ako som uz spominal, treba sa vzdelavat vo vsetkom. A vzdelavat buduce generacie. Nase deti to budu mat velmi tazke. Ucit sa, cvicit, zdravo zit. Ak by niekto mal nejake zaujimave E-books( elektronicke knihy), od zahradkarsva cez medicine po vojenske ( policajne ) takticke strategie, rad by som poprosil link, (odkaz) na knihu.

  • Z kníh sa to nenaučíš. Potrebuješ prax. Aj keby som bol ten najlepší pestovateľ, bylinkár a bojovník, bez verných spoločníkov neprežijem.

  • mariankosnac

   Také knihy boli na uložto, takže bohůmžel máme po knihách. Možno niečo povie marek chlíbek na youtubu.

   • Jsme připraveni? Jiří Havel.Lze stáhnout v PDF. Existuje dost knih, které se dají koupit.Dejte si nějakou pod stromeček.

  • Objektívne

   Po resete budú klasické tlačené knihy extrémne žiadané a obchodovateľné. Ten, kto chce prežiť sklizeň, by si ich mal zadovážiť kým je čas.

 17. Vsetko do seba zapada, kazde koliesko a ukryvanie ci maskovanie pravdy sa stane neudrzatelnym. Vtedy vsetko praskne, kto a preco to vsetko spustil. Len blazni im budu verit, ked ponuknu riesenie ich chaosu. Ti co ockovanim vrazdia, vyvolavaju vojny a nicia normalne hodnoty a zivot! Toto su uz velmi silne slova a obvinenie, do globalnej skladacky!!!
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/12/arcibiskup-vigano-o-bergogliovi-financuje-dovoz-muslimskych-nasilniku-a-vrahu-do-italie/

  • Vatikán je jednoznačne infiltrovaný židomurármi. Ich cieľom je rozvrat „Ríma“ – Európy. To oni organizujú imigráciu napätím a vojnami na Blízkom Východe. Taliansko v tomto má hrať aktívnu úlohu – viď pásy na vlajke nastojato a zelený pás z trávovej zelenej je už zelený islamic green.

   • Nezabúdame aj na to, ako Franto tlačil očkovanie – dar z nebies ako ho sám nazval – a prepúšťal všetkých čo mňamku odmietli vo Vatikáne projať a vyžadoval ju aj od svojich biskupov, ktorí ju mali propagovať medzi vernými atď. ! A tu niečo ku klamstvám, ktoré vedel aj Franto, keďže zmluvu podpisoval, a teda poznal jej obsah ! https://www.ac24.cz/blog/jan-tomanek-100-bezpecne-a-ucinne/ !

 18. Něco na tom bude , ale Otec všemohoucí to nedopustí , nenechá si své děti vzít jen Tak nějakými žido – zednáři a illumináty co se tváří jako lidumilové a ve skutečnosti jsou to padlí andělé , kterým vládne SATAN a zlo ! Zlo musí být na hlavu poraženo a vymýceno i s kořeny !

  • Objektívne

   Zlo bude vymíceno na globálnej úrovni tým, že väčšina ľudstva prejde na nehmotnú úroveň duše pri udalosti dňa D. Cirkev na túto udalosť pripravuje ľudí už 2000 rokov. Hovorí tomu II.príchod Krista.

 19. Z toho je jasné, proč jim tak moc vadí hotovost. Pokud ta bude co nejvíce používaná, tak se jim to nikdy nemůže podařit. Je dobré, aby lidé co nejvíce používaly hotovost, je třeba to těm zločincům neusnadňovat. Pokud by většina zaměstnavatelů vyplácela své zaměstnance hotově, ten plán by byl neuskutečnitelný. Bankovní účty zmrazit jde, hotovost však nikoli.

Pridajte komentár

*