Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Úžasný objav: Koreň púpavy zabíja bunky leukémie, rakoviny prostaty i chemoterapii odolného melanómu


Print Friendly, PDF & Email

Úžasné: Koreň púpavy zabíja bunky leukémie, rakoviny prostaty i chemoterapii odolného melanómu

Možno na vašom dvore nie sú vítané, no ukazuje sa, že púpavy majú nesmierny potenciál, keď ide o pomoc ľuďom trpiacim rakovinou.

Najbežnejším druhom rakoviny, ktorý teraz postihuje ľudí vo veku 25 až 29 rokov, je chemoterapii odolávajúci melanóm, najzávažnejšia forma rakoviny kože.

Jedinou možnosťou, ktorú v súčasnosti lekári týmto pacientom ponúkajú, je operačné odstránenie nádoru a jeho okolia, po čom nasleduje imunoterapia. Keď je však už melanóm metastázovaný, zvyčajne takáto liečba nefunguje.

Zdá sa však, že to všetko sa zmení vďaka nenáročnej rastlinke, ktorú mnohí ľudia vytrhávajú zo svojich záhrad a zahadzujú.

Na Katedre chémie a biochémie University of Windsor v Ontariu dokázali, že extrakt z koreňa púpavy môže spôsobiť, že sa bunky ľudského melanómu v podstate zabijú samé, pričom to nevedie k žiadnemu druhu toxicity.

V skutočnosti ich úvodná štúdia zistila, že rakovinové bunky sa rozpadajú už do 48 hodín, zatiaľ čo zdravé bunky zostávajú nepostihnuté.

Štúdiu viedol profesor Siyaram Pandey, PhD.

V klinických pokusoch sa používa čaj z koncentrovaného púpavového koreňa

Tieto sľubné výsledky viedli neziskovú organizáciu Mitacs k osloveniu spoločnosti AOR Inc., ktorá v Calgary vyrába zdravé prírodné produkty, aby vyvinula púpavový čajový prášok výrazne silnejší než tie, ktoré sa dajú nájsť v obchodoch so zdravou výživou.

Robia to tak, že koreň púpavy pomelú, vytvoria z neho extrakt, a potom z neho lyofilizáciou vyrobia prášok, ktorý si pacienti rozpustia vo vode a vypijú.

Pre klinický pokus, ktorý sa uskutoční vo windsorskom Regionálnom rakovinovom centre, vyrába ARO 6000 dávok tohto čaju a zúčastní sa ho 30 pacientov s rozličnými druhmi rakoviny, vrátane leukémie, ktorí nemali úspech s konvenčnou liečbou.

Vo vyhlásení projektu Koreň púpavy na webovej stránke University of Windsor sa píše:

Od zahájenia tohto projektu sme boli schopní úspešne posúdiť účinok prostého vodného výluhu púpavového koreňa na rôzne druhy ľudských rakovinových buniek v laboratóriu.

Pozorovali sme jeho účinnosť proti ľudskej T-bunkovej leukémii, chronickej myelomonocytickej leukémii, rakovine pankreasu a hrubého čreva, pričom nebol nijako toxický pre nerakovinové bunky.

Prírodná liečba osteoartritídy

Okrem toho boli tieto štúdie účinnosti potvrdené na pokusných zvieratách (myšiach), ktorým boli transplantované bunky ľudskej rakoviny čreva.

Vedkyňa a onkologička, Dr. Caroline Hammová, povedala, že niektorí jej pacienti zaznamenali zlepšenie aj po pití čaju z púpavového koreňa, zakúpeného v obchodoch so zdravou výživou.

Koncentrovaný čaj by sa mohol osvedčiť ako ešte účinnejší a teoreticky zachrániť veľké množstvá životov.

Púpava by mohla pomáhať v boji proti celému radu rakovín

Štúdia, uverejnená v roku 2008 v časopise International Journal of Oncology, ukázala, že čaj z púpavy zmenšil bunky rakoviny prsníka a prostaty.

Následná správa v tom istom časopise ukázala, že výživový doplnok s obsahom púpavy potláčal rast buniek rakoviny prostaty.

Extrakty z púpavy tiež preukázali svoju účinnosť pri liečbe rakoviny prsníka a leukémie. Na tento účel sa aj v minulosti používala v tradičnej čínskej medicíne, ako aj v medicíne domorodých Indiánov.

Okrem toho sa púpavové extrakty ukázali byť prísľubom v boji proti bunkám rakoviny hrubého čreva a pankreasu.

Púpava má aj veľa ďalších prínosov

Prínosy púpavy sa týmto zďaleka nekončia.

Koreň tiež môže stimulovať sekréciu žlče, zmierňovať alergie, znižovať cholesterol a čistiť pečeň. Navyše obsahuje veľké množstvá vitamínov A a K.

Ide len o jeden z mnohých prírodných liekov, ukazujúcich veľký prísľub v liečení stavov, ktoré sa nepodarilo zdolať konvenčnej medicíne.

V lesoch, oceánoch a dokonca púšťach našej planéty pravdepodobne rastie nespočetné množstvo ďalších prírodných liekov, čakajúcich len na svoje objavenie.

Liečba osteoporózy

Zdroj: realfarmacy.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Používam extrakt púpavového koreňa 1030 mg v kombinácii s pestrecom mariánskym: 250 mg štandardizovaného na 80% extract silimarinu plus 250 mg pestrecového semiačka. Zatiaľ krátkodobo na detoxikáciu a očistu pečene. Rakovinou netrpím, ale našiel som dosť článkov, ktoré sú v zhode s tu publikovaným článkom.

 2. Kvetoslav Mikšík

  Som už jedenásť rokov onko pacient /prostata/ už pár rokov pijem čaj z čerstvého koreňa púpavy spolu so skorocelom neviem či je to úspešné ,ale určite som si vylepšil krvný obraz pitím tohto čaju okrem toho pijem šťavu z postrúhanej cvikly,mrkvy,šťava z pomarča,citrona,jablčko plus dve lyžičky medu mám 80 rokov a cítim sa dobre aj ked som absolvoval 35 cyklov ožarovaní a 10 cyklov chemo terapie určite doporučujem kombináciu onko liekov s bylinkovou liečbou.

 3. Tie Vami vymenované prírodné zdroje vitamínov, minerálov a stopových prvkov by rakovinu zvládli oveľa rýchlejšie a efektívnejšie, keby nemuseli súčasne s karcinómom zápasiť ešte aj s dôsledkami napáchanými rádioterapiou a chemoterapiou…ožarovanie totiž rakovinu spôsobuje, nie lieči. A anorganické chemické látky žiaden živý organizmus bez následkov spracovať nevie, pretože im nerozumie – nie je na ne stavaný. Kým nejestvoval chemický priemysel,
  neexistovala ani rakovina.

 4. Najstaršou skutočnou dokázanou obeťou rakoviny… je 3000 rokov stará kostra zo staroveku. Rakovina nie je chorobou modernej civilizácie. Nádorové ochorenia postihovali ľudí tisíce rokov pred nástupom moderného životného štýlu a s ním spojených zdravotných rizík.

  • Áno, verím – počiatok rakoviny už v dávnych dobách nespochybňujem. Prvotným spúšťačom tejto hroznej choroby mohlo byť silné ožiarenie rádiom; však uránová ruda tu musela byť už pred človekom. No obrovský rozmach tejto pliagy zaznamenávam hlavne v súvislosti s pečením chleba nášho každodenného v prežiarených peciach a zároveň obohateného o kvantum chemických látok.

 5. Ivan Kovačič

  slovensky půpava , česky ???

Pridajte komentár

*