Čistenie čističov: Tieto bylinky vám pomôžu udržiavať zdravé obličky


Print Friendly, PDF & Email

Čistenie čističov: Tieto bylinky vám pomôžu udržiavať zdravé obličky

(Olivia Cook, Natural News) Obličky zohrávajú kľúčovú úlohu pri pomoci telu zbaviť sa toxického odpadu. Aj tieto orgány však musia byť zdravé, aby mohli správne fungovať.

Našťastie existujú bylinky, ktoré môžu pomôcť vašim obličkám pri plnení ich kľúčovej úlohe filtrovať odpadové produkty a odstraňovať prebytočnú tekutinu z krvi.

Tu je 5 takýchto byliniek:

1. Medvedica lekárska (Arctostaphylos uva-ursi)

Listy aj plody rastliny medvedice lekárskej sú známe svojimi prínosmi pre obličky. Listy rastliny medvedice obsahujú niekoľko prírodných antibakteriálnych látok vrátane arbutínu, metylarbutínu a tanínov.

Zistilo sa, že tieto látky sú účinné pri liečbe zápalov močových ciest, močového mechúra, ako aj obličkových kameňov.

Plody medvedice obsahujú značné množstvo prospešných zlúčenín vrátane antioxidantov, ktoré chránia pred akútnym ochorením obličiek. Používajú sa aj na zmiernenie príznakov infekcií močových ciest a podporujú celkové zdravie močového ústrojenstva.

Medvedica by sa však nemala užívať dlhodobo alebo vo vysokých dávkach, pretože môže spôsobiť poškodenie pečene a mať aj iné vedľajšie účinky.

2. Kapucínka väčšia (Tropaeolum majus)

Hoci je kapucínka známa svojou okrasnou hodnotou, má aj vlastnosti, ktoré pomáhajú obličkám udržiavať svoje funkcie.

Jej semená, kvety a listy pomáhajú pri liečbe niekoľkých ochorení obličiek. Šťava z nej tiež poskytuje liečivé prínosy tým, ktorí ju pijú. Klinické štúdie poukazujú na jej protizápalové a antioxidačné vlastnosti.

Kapucínka obsahuje prírodné antibiotiká, ktoré dokážu zabíjať baktérie ako Staphylococcus , Streptococcus a Salmonella. Tieto silné antibiotické zlúčeniny sa uvoľňujú z tela močením, pričom prechádzajú cez močovú trubicu a tým ju dezinfikujú.

Vďaka tomu je kapucínka užitočná na liečbu akútnych aj chronických zápalov močových ciest.

3. Žihľava dvojdomá (Urtica dioica)

Hoci je žihľava známa svojou nelichotivou povesťou, zároveň je považovaná liečivú rastlinu.

Stop Candida

Je bohatá na vitamíny skupiny B a na množstvo rôznych prospešných zlúčenín obsahujúcich železo, vápnik a draslík. Žihľava navyše obsahuje acetylcholín – hlavný neurotransmiter nervového systému.

Listy aj stonky žihľavy majú močopudné účinky, ktoré zvyšujú tvorbu moču a podporujú močenie. Môže pomôcť aj pri liečbe zápalov močových ciest a obličiek. Okrem toho sa zistilo, že mladé listy žihľavy znižujú hladinu cukru v krvi a tiež čistia krv.

4. Zeler (Apium graveolens)

Zeler sa v kuchyni často používa ako kulinárska bylina. Tradičná ajurvédska medicína ju však používa spolu s reďkovkou a inými na rozkladanie a vylučovanie toxínov a nečistôt z obličiek. Obsahuje tiež viaceré antioxidanty, pôsobí ako mierne diuretikum a napomáha optimálnej funkcii obličiek a celého močového systému.

Štúdia publikovaná v časopise Journal of BioAllied Sciences v decembri 2019 zistila, že zeler môže pomôcť rozložiť kryštály vápnika a zložky organickej matrice v obličkových kameňoch.

Autori štúdie poukázali na flavonoid apigenín, ktorý je v zeleri hojne zastúpený, ako na hlavnú látku zodpovednú za jej účinky na obličky.

„Verí sa, že aktívny účinok apigenínu na rozpad obličkových kameňov súvisí s jeho protizápalovou, antioxidačnou a antimikrobiálnou schopnosťou,“ napísali vedci.

5. Chanca piedra (Phyllanthus niruri)

Bylinka Chanca piedra získala svoje meno vďaka zásaditej povahe, ktorá zabraňuje tvorbe obličkových kameňov a účinku na už existujúce kamene. Z tohto dôvodu sa používa na podporu iných bylín, ktoré prirodzene rozpúšťajú obličkové kamene.

Niekedy sa jej hovorí aj „drvič kameňov“. Je to antivírusová bylina, vďaka čomu je dobrou voľbou pri infekciách.

Štúdia z júna 2016 publikovaná v časopise Journal of Pharmacy and Pharmacology poznamenala, že Chanca piedra je bohatá na flavonoidy ako gallokatechín, rutín, kvercetín a kaempferol.

Tieto rastlinné zlúčeniny sú známe svojimi protizápalovými a antioxidačnými vlastnosťami, ktoré môžu zvýšiť prietok moču a zmierniť zápaly. Vedci sa vo svojej štúdii tiež zmienili o použití Chanca piedry v tradičných liekoch Brazílie a Malajzie na problémy s obličkami.

Ďalšie podobné články o liečivých bylinkách nájdete na stránke Herbs.news.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Olivia Cook, naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mimo téma..:
  Židomédia (zoznam,seznam,ČT..) média lžou, aby mohli okupovat cizí země, lžou pro svojí propagandu a ke konci věřícím ofcím VŽDY ostříhaji vlnu.

 2. … a nějaké bylinky na uzdravení tohoto USKUPENÍ by existovaly?:

  WHO dnes oznámila spuštění revolučního projektu Globálního zdravotního certifikátu, který není ničím jiným než digitálním očkovacím průkazem. Zde hraje EU ústřední roli jako klíčový aktér.

  Tento certifikát má usnadnit ověřování očkování a výsledků testů po celém světě a podporovat globální zdravotní bezpečnost. Spolupráce mezi WHO a EU představuje důležitý krok k vytvoření účinného a standardizovaného systému digitálních zdravotních osvědčení v celosvětovém měřítku. Zde je tisková konference (anglicky).
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/06/who-dnes-predstavila-globalni-sit-pro-digitalni-zdravotni-certifikaty/

  • EÚ je antidemokratická organizácia, čo sa týka jej bruselského ústredia (najmä EK). Potvrdilo sa to pri migrácii, covide, zelenej agende a dúhovej platforme. Dnes presadzuje doslova totatitné praktiky voči neposlušným štátom (Maďarsko, Poľsko) a vydiera ich eurofondami. Vyzerá to tak, že aj členské štáty USA majú voči Washingtonu väčšiu mieru slobody ako členské štáty EÚ voči Bruselu (snáď okrem Nemecka a Francúzska). Ak sa presadí zrušenie práva veta, bude členstvo v EÚ vstupenkou do pekla.

   • Súhlasím s tebou, pridám že vo vedení EU chýbajú správni ľudia vo vedení aj poslanci ktorých si volíme do EU parlamentu. Tam by mali kandidovať len tí najlepší z najlepších aby vedeli dobre obhajovať záujmy vlastnej krajiny.
    Pretože väčšie krajiny majú väčší počet poslancov, ľahko prevalcujú tie menšie a tým budú rozhodovať oni, ak nebude v EU rovnaké právo v rozhodovaní. Zamýšľam sa nad tým prečo USA potrebovali vojenské zmluvy jednotlivo s členskými štátmi NATO, tuším z 30 ich je už 23, neviem či už ju majú aj Česi. Predsa Slovensko je členom NATO a do NATO patria aj USA tak načo tie zmluvy s nimi navyše.

    • Česi tiež majú dvojstrannú obrannú (akože ináč) zmluvu s USA, ale údajne nie až takú nevýhodnú ako Slovensko.

 3. Redakcia, vysoko hodnotím to, že raz za čas – sa dokážete vrátiť k svojej pôvodnej misii – „Najobľúbenejšia stránka o zdraví“ Vďaka!

  P.S. – V týchto dňoch si pomerne často robím čaj z mladej prasličky roľnej, žihľavy, ginko a určite tiež z mladých výhonkov ihličňanov – s medom a citrónom.
  A úplne automaticky si dávam z čistého trávnika priamo „do huby“ – 7 kvietkov sedmikrásiek. Lebo – povedala staršia suseda, že obsahujú viac vitamínov ako citrón a je to dobré na trávenie.
  No a vidím, že v najbližších dňoch idem na bazu, z ktorej si vyrábam osviežujúci sirup. Príroda – ak sa k nej správame s úctou – tak sa nám určite odvďačí (a – nemyslím to vôbec ako frázu..)
  Toto obdobie je nádherné, veľmi si ho užívam a škoda, že nie je takto po celý rok..

  • S bylinkami, na ktoré dennodenne spadá bordel z chemtrails by som pribrzdil – napr. na bazových kvetoch je pre vôňu sirupu dôležitý peľ – no ale čo ostane po dôkladnom prepláchnutí kvetov? Mierim k tomu, že treba sa začať orientovať na tie časti liečivých rastlín, ktoré sa dajú dôkladne umyť. Sám som prestal kvôli chemtrails zbierať klasické kvety byliniek.

   • Ale mne to nevadí, že Ty si prestal..

   • To je naivné tvrdenie, ak chemtrails funguje ako má, tak nemáš v podstate čo jesť čo nie je kontaminované a zabúdaš na fakt, že mnohé z bylín sú očistné pre organizmus a tak môžu toxíny z teľa odvádzať, neutralizovať alebo viazať. Ak veríš Bohu, tak sa lieč tým v čo veríš že ti pomôže, získaj informácie /tie máš/ a použi ich, máš dostatok skúseností predsa, tak prečo ti to mám vôbec písať?
    Postrádam zmysel tvojho komentára. Rastlina viaže kovy do seba, obyčajné umytie má minimálny vplyv na jej chemtrails toxicitu. Ak chceš bojovať proti toxínom, tak zlikviduj satanistické prasce po celom svete, tie majú svoje farmy bezpečného stravovania- navrhujem ich zlikvidovať, nech žerú to čo my. Máš lepšie riešenie?

    • Prečo chceli satansvine len pilotov, ktorí nie sú zaočkovaní? Mám skúsenosti so spoločnosťou zbohatlých prasiat, ktoré preferujú len domáce výrobky a suroviny. Za peniaze si ich kupujú, serú na Lidl, Kaufland a iný odpad, to je len pre lúzu, aby ju mohli liečiť drahými liekmi a stále viac a viac-to je dobré pre biznis… Čím väčšia chudoba obyvateľstva, tým väčší odpad sa sem bude dovážať! Že to tak nie je? Tak prečo má obilie z Ukrajiny skončiť v Afrike, prečo tam vakcínou proti obrne KillBill zabil a zmrzačil toľko detí?

     • Keď sa zistilo že obilie je kontaminované tiež som sa nad tým zamyslela prečo ho posielajú do Afriky, prečo ho nezlikvidovali. To nikomu nevadí že tie matky budú dávať svojim deťom kontaminovaný chlieb?
      Na jednej strane malá skupina zbohatlíkov sveta vlastní najmenej 80 percent svetového bohatstva. Zo zvyšnými 20 percentami sa musí podeliť celý svet a tak sa deje to čo sa deje, ak sa nemýlim.

   • Ak je to pravda, tak celý zemský povrch je nemožné popráškovať tak dôsledne ako Jóžina z bážin…

   • Znečistené ani nie tak chemtrails, ale hlavne pesticídmi, ktorých sa lejú po poliach tony a tony každý deň. Takže treba aj uvážiť z akého miesta zbierať.

  • Áno, baza čierna teraz začína kvitnúť. Má tu niekto vyskušaných viacero receptov na sirup? Ktorý je najlepší? Rozmýšľam naložiť bazový kvet do slivovice, možno to dobre vypáli ( ako medicína na prechladnutie, 2 cl dávka ).

   • Mária Trénovať ti poradí.

   • Takto – ja som z toho „sirupu“ robil kedysi bazové víno z kvetov – výborné voňavé, ale „do kolien“, no a keďže z vína sa dá aj vypáliť – tak prečo nie – v podstate takto fungujú čierni paliari – stačí kvas hocičoho čo kvasí s pridaním niečoho aromatického – naše babky pálili lavórovicu s pridaním pár kompótov a hneď to malo svoju chuť a vôňu.

    Keď už idete na tú bazu – ktorá u nás na juhu práve končí – treba mať na sirup pripravených pár kvalitných citrónov kvôli vôňi – umytých po cca 2 hodinách namočenia vo vode, a následne 24 hodín namočených vo vajlingu s novou vodou a s 1 lyžicou sódy bikarony – tá odstraňuje konzervačné mastnoty, ktoré fixujú pesticídy na citrusoch. Tá krásna broskyňová vôňa a chuť sirupu vzniká kombináciou citrónov a kvetov bazy.

    Základný predpis – vychádza z 2 litrov prevarenej vody vychladnutej na izbovú teplotu – na cca 40 kusov bazových kvetov zbavených hrubých stoniek. A 4-5 pekných citrónov so zdravou kórou. Teda – keď to idem robiť – „už mám pripravenú cca 4-litrovú sklenenú fľašu“ /nemám, lebo už nemám – za socíku mali zvýšené hrdlo, ale už sa nevyrábajú. Ale teraz sa vyrábajú cca 5-litrové slenené súdky – drahé ako sviňa. Takže približne rovnaký 5-l až väčší smaltovaný hrniec s pokrievkou, prípadne z nerezu. Doňho ešte pred zberom kvetu bazy nastrúham do pripravenej vody na syrovom strúhadle citrónovú kôru, citróny prerežem a vymačkám, a nakoniec korpus citrónov nakrájam na kolečká a všetko aj s kôstkami ide do vody. No a teraz!

    Málokto si všimne, že hoci sú rovnako pekné dni – kvety bazy nevoňajú každý deň! Oni voňajú synchronne v niekoľkodňových cykloch v celej oblasti! A v tom je tajomstvo úspechu – to musíte mať v nose a vyraziť, keď baza vonia široko v okolí! Zbierať kvety /“40″/ treba do zhruba 25 litrového vedra /alebo do dvoch menších/ „dolu hlavou“, aby sa nepotlačili a na šťavách nezačali okamžite fungovať baktérie a plesne. Treba dať pozor na vošky a chrobáčiky – zľahka vytriasť chrobač, ale doma nepreplachovať! Čiže aj zbierať s nožničkami a nekmásať!

    Peľ je dôležitý pre krásnu žltozelenkavú farbu – o vôňu sa ale starajú žliazky. Bylinky sa zbierajú okolo 13-14 hodiny – vtedy vrcholí tvorba vonných látok.

    Takže je to trochu ako rituál. Doma potom kvety postupne natlačíme do citrónovej vody – vytvára antimikrobiálny predstih. Moja skúsenosť – vyluhovať 24 hodín nestačí, ale nesmie to začať fermentovať – takže ak to založíme v jeden deň okolo obeda – pobedia – šťavu začneme spracovávať na druhý deň večer. O čo ide? Kvety bazy pustia šťavu až vtedy, keď sa ich pokožkové buńky vo vode doslova utopia-udusia, a buňečné blany sa začnú rozpadaťať a uvoľňovať obsah štiav v tkanive.

    Takže máme vyluh. Pripravíme si druhý hrniec so sitkom. Obsah postupne prelievame a masu zľahka vymačkávame – výlisky vyhodíme. Prvý filtrát znovu prefiltrujeme do čista do čistého hrnca, v ktorom sme vyluhovali predtým. Niekto používa plachtičku – ja to žufanou prelievam cez kávové sitko. Keď je čistá šťava v hrnci – pridáme 1,5 kg cukru – a zohrievame len do rozpustenia cukru – nepasterizujeme, a dochutíme Citrodekom, alebo kyselinou citrónovou. Kvôli ftalátom neplníme do PET fliaš, ale do skla. Sirup by mohol čiastočne zakvasť, čo nie je na závadu – len aby neroztrhlo fľaše – dáme ich do chladničky a v prípade zakvasenia uvoľníme uzáver, aby si odfúkol.

    Takto sa dá urobiť aj sirup v kombinácii citrón + mäta /+ ruže, čremcha strapcovitá/ – ale baza je baza.

    Pálenka aj víno sa z bazy /nie zo smradľavej chabdzy/ vyrába tak z čienych prevarených plodov /+ myrobalán na okyslenie/, ako aj z kvetov – kde je základom práve tento sirup.

    Chabdza – má na liste max. 5 perovitých prílistkov – baza čierna ich má 7. Chabdza pôsobí viac ako polodrevina. Je mierne jedovatá – jej chuť nie je taká dobrá ako u bazy čiernej. Ale pália aj z toho – keď už pália aj z repy. Kvalitná baza má kvety ako poriadny tanier.
    https://sk.wikipedia.org/wiki/Baza_chabzdov%C3%A1

    • Ďakujeme za podrobný popis. Určite vyskúšam, ale žiaľ, asi až na budúci rok, u nás je baza už asi dosť odkvitnuta . Vyzerá to byť super recept…

    • Ďakujem za recept, tu na severe je baza v plnom kvete. Kvety vyskúšam aj zmraziť.

  • Nuž, aj ja zbieram niektoré liečivé rastliny. Nedávno žihľavu a teraz hloh (ten je najliečivejší, ak je kvet ešte v pupeňoch). Na jeseň zase trnky, ktoré zalejem 40% vodkou, pridám cukor (asi 1/3 z množstva, ako sa v receptoch odporúča) a po dvoch mesiacoch mám fantastický likér indigovej farby. Ináč, na obličky a močové cesty je základnou liečivou bylinou zlatobyľ obyčajná.
   Žiaľ, smernica EÚ zakazuje uvádzať liečivé účinky rastlín a výživových doplnkov, toto právo majú iba farmaceutické produkty. Čiže čím ďalej od prírody, tým lepšie.

  • Pre niekoho je jedenie rastlín niečo výnimočné – myslím v negatívnom slova zmysle. Keď som sa raz jedného kolegu – čistého mäsožrúta pri podnikovom obede spýtal či si nedá k rezňu aj šalát tak mi nevrlo odvetil, že „čo som králik?“. Keby som mu povedal, že nech si dá niekedy aj púpavu či ružu (lupeňe) tak by mu určite „vybilo poistky“.
   Poistky by mu vybilo aj keby som mu dal ochutnať pochúťku čo som mal nedávno – vysmážané obalované bazové kvety na spôsob rezňov.
   Mám dni kedy na mäso nemám ani pomyslenia a dni kedy mi ho treba. Nedokážem si predstaviť, že by som stále konzumoval len mäso ako niektorí ľudia ktorých som poznal. Niektorí jedinci (hlavne z dedín) konzumovali domáce mäsové výrobky dokonca bez pečiva – len tak ako tatranku. Keď už jen klobásu či jaternicu tak si dám aspoň trocha chleba.

 4. Už začínajú pripravovať ofce na to najhoršie, samozrejme o očkovaní ani slovka a aj preto v článku spomínanú írske štatistiky LEN tesne pred covidom a očkovaním… Kurvy !
  https://vysetrenie.zoznam.sk/cl/1000649/2533937/Najvacsia-PRAVDEPODOBNOST–ze-budete-mat-INFARKT–Tento-DEN-v-tyzdni-je-RIZIKOVY

 5. Z iného súdka (takýchto článkov začína od februára 2023 len a len pribúdať!): https://www.cas.sk/clanok/2806729/preco-staty-a-ludia-rekordne-nakupuju-zlato/ & https://hnonline.sk/finweb/ekonomika/96086983-smeruje-svet-do-dalsich-problemov-centralne-banky-vo-velkom-skupuju-zlato ! Takže čoskoro asi pôjde svetová ekonomika poriadne rýchlo z kopca, ak nejakí psychopatickí debily nerozpútajú pred tým 3. svetovú vojnu !

 6. + 3min. video, krásné shrnutí kovid PODVODU:
  https://hrdinovesteckou.cz/files/1_4027.mp4

  Dr. Michael Yeadon (bývalý šéf výzkumného oddělení ve Pfizeru), pár dní zpět promluvil na demonstraci v Londýně. Skvěle shrnuje vše, čím jsme si prošli, jaké lži se nám říkali, a kam to vše podle něj směřuje. Celé video je několik minut dlouhé, výše je odkaz na 3 min sestřih.

 7. Kedysi som obhajoval bohatých… že byť bohatý nie je hriech, že sú aj takí čo prišli k bohatstvu poctivo…
  Už si to nemyslím. Byť trocha bohatší ako sused, OK, byť ešte trochu bohatší, OK, ale byť “hriešne” bohatý…?
  Byť hriešne bohatý je hriech. Nepoznám ani zo svojho okoloa (spolužiaci, kamoši) takých boháčov, ktorí by prišli ku svojmu bohatstvu férovo a spravodlivo. Sami sa mi popriznávali, ako k nemu prišli…
  Prečo hovorím pri “bylinkách” o boháčoch?
  Pre to, pre čo niektorí nado mnou v diskusii…
  Zdravie závisí od toho, akí ste bohatí.
  A aj choroby.
  Zdravie a choroba (smrť) už nie je výsadou prírody.
  Unabomber (Kaczynski) mal pravdu.
  Keď do vás udrel blesk, alebo ste ochoreli na mor, nenapadlo vás obviňovať za to NIEKOHO… dnes vás NIČ INÉ nenapadne, len ktorý KillGejc zasa ČO VYPUSTIL!
  Človek na základe svojich skúseností podvedome prestal viniť prírodu za choroby, ale automaticky viní osoby a korporácie. Prečo asi?
  Mohli by chudobní ľudia a chudobné korporácie ničiť svet?

 8. Taký Wimhoff, tetule z Černobylu, David Blaine a X ďalších ani moc bylinky nepropagujú a predsa to u nich akosi funguje inak. Neoplatí sa podumať ?

  Bylinky sú skvelé a aj všetko, čo pôvodne bolo vymyslené, pre naše dobro.

  A aj pán Stanek to už celkom rozbalil v Ilave, prečo asi ? Uvidíme…!!!!!!

  https://cz24.news/profesor-peter-stanek-prednaska-3-juna-v-ilave-video-sk-2-hod-59-min/

  • Keby človek myslel len pre dobro človeka bolo by na svete tolko dobra, že by sa dalo vyvážat do mimozemských obcí bez depehačky….DDD°°

   • Asi tak…myšlienka tvorí tento matrix…a to čo Staněk hovoril, to je ešte nič, a má to podložené vedecky. Klobúk dolu, rozbalil celkom slušnú info nálož. A dá sa ísť ešte ďalej…omnoho ďalej….

    • Myšlienka nikdy nekončí je ako reťazová reakcia koniec neexistuje a to je naša spása a a a …

     • Hra je takmer až nekonečná. Ale to Vie presne iba TEN, ktorý ju Vymyslel a Stvoril.

 9. …vďaka za článok aj komentáre….

Pridajte komentár

*