Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Pán Kudela sa vracia: Ako prírodne vyliečiť rakovinu prostaty


Print Friendly, PDF & Email

XXIX.  Ďalší boj som vyhral – ale vojna naďalej trvá

Prenesme sa trochu do histórie…

Po úspešnom absolvovaní Breusovej kúry v roku 2002 a nasadení hormonálnej  liečby prípravkami  Zoladex a  Androkúr som dosahoval úroveň PSA  2,3 – 0,92 ng/ml až do roku 2007. Potom sa hodnoty pomáli postupne zvyšovali  na hodnoty normál čiže 4 ng/ml,  ktorú som dosiahol v roku 2009.

Keďže hodnoty sa trvale zvyšovali doktor navrhol aplikáciu  Firmagonu, hodnoty sa kolísavo znižovali a zvyšovali.

Až naraz došlo priam k skoku z hodnoty 4,93 na neskutočných 13,20 ng/ml čo bol priamo blesk z jasného neba. Neskutočný „Duble time“ /čas za ktorý sa hodnota PSA zdvojnásobí/  čiže svedčí to o intenzívnom raste nádoru. Chvíľu mi trvalo než som takúto Jóbovu správu pre dýchal .

Môj lekár na toto zvýšenie reagoval adekvátne s tendenciou, ktorá je v súlade s oficiálnymi  alopatickými formami liečenia a pridal k jestvujúcemu lieku Firmagon ďalšiu chémiu Bicalutagen na tomto mieste musíme priznať, že až tak veľa možností nemal.

Tu je vhodné vsunúť jeden odborný  /lekársky/ názor:

Pozor lieky /chemické/ neliečia, len odstraňujú – odďaľujú prejavy našej nesprávnej výživy a ešte viac zaťažujú náš oslabený /zhumpľovaný/ imunitný systém. Pri používaní každého lieku je potrebné prečítať si príbalový leták.

Koho to nešokuje tak toho zaraďujem medzi ignorantov. Kto by mal možnosti a chuť nech si otvorí Wstránku adcc.sk a tam sa dozvie všetko potrebné o hore uvedených liekoch a hlavne o ich kontraindikácii.

Potom som si spomenul na Dr. Ferdinanda Bártu „Už nemusíme zomierať predčasne“ a  Dr. Kristíne Nolffi „Liečenie surovou stravou“. A tu som uzrel svetlo s tohto tunela. Keďže som ani ja nemal veľa možností, tak som prijal ponúknutú /navrhnutú/ formu  liečenia ,ktorú odporúčali obaja lekári – liečenie surovou stravou.

Dokonca Dr. Nolffiová to aplikovala na sebe /tiež mala rakovinu/. Zlatým klincom tejto úspešnej formy liečenia bol rezultát jej kolegov doktorov, veď ta tvoja rakovina bola špatne diagnostikovaná a možná,  že to ani nebola rakovina.

S myšlienkou prechodu na surovú stravu som už začal koketovať počas absolvovania samotnej Breussovej kúry, ale pretože človek je krehká nádoba a po kúre som dostal hodnoty PSA na viac než dobrú úroveň tak som sa vrátil z kratšej /ľahšej/ cesty.

Teraz som to svoje rozhodnutie prejsť na surovú stravu troška vylepšil /pritvrdil/  začal som užívať cisársku čínsku hubu REISHI a Enzým komplex s celou škálou enzýmov. Najviac som si sľuboval od enzýmov:

Trypsín je proteolytický enzým (umožňuje štiepenie a vstrebávanie bielkovín z tenkého čreva), v absorbovanej forme pôsobí protizápalovo a proti nádorovo. Je schopný rozpúšťať proteínovú vrstvu nachádzajúcu sa na povrchu poškodených a rakovinových buniek organizmu, ktoré sa po strate bielkovinovej vrstvy stanú prístupnejšie pre bunky imunitného systému, ktoré ich zneškodnia.

Chymotrypsín je proteolytický enzým. Má podobné vlastnosti ako trypsín. Líšia sa len podľa miesta štiepenia bielkoviny. Chymotrypsín štiepi peptidovú väzbu v mieste výskytu amino-kyseliny fenylalanín, tryptofán alebo tyrozín. Trypsín štiepi peptidovú väzbu vychádzajúce z karboxylovej skupiny aminokyselín arginínu a lyzínu.

Tak toto sú už riadny spolubojovníci proti rakovine. Snažil som sa držať zásad a odporúčaní o zdravej protirakovinovej stravy z W stránky zdravie.sro.sk Kampaň za pravdu v medicíne, kde je niekoľko článkov na tému správna protirakovinová strava a veľa článkov s tematikou rakovina a iné civilizačné ochorenia.

V krátkosti o strave –  výlučne surová strava, naklíčené obiloviny veľa ovocia odmietanie mlieka mliečnych výrobkov, chleba, alkoholu /nechcem povedať, že pred tým som holdoval alkoholu/.

Z jedného detoxikačného pobytu som si doniesol ponaučenie o častom /takmer dennom/ užívaní ľanového a konopného semena  /vysoký obsah omega mastných kyselín W 3-6/  v tej najpriro-dzenejšej forme.

Inšpirácia pre ďalší boj

Ďalšiu inšpiráciu v boji s rakovinou mi vnukol páter Lizna „Putovanie do Santiaga di Compostela“

V krátkosti – tento páter s pokročilým karcinómom prostaty s metastatickou  formou sa vybral peší na cestu dlhú 3.200 km na pútnické miesto. Cesta mu trvala 108 dní denne prešiel 20-40 km cestou meditoval  – minimálne komunikoval s ľuďmi oddával sa svojím myšlienkam.

Po návrate domov karcinóm prostaty nejestvoval. Toto putovanie malo dva rozmery jeden duchovný a druhý fyzický.  To ma inšpirovalo na začatie intenzívneho cvičenia.

Ten duchovný rozmer mi poskytovala maminka svojou láskou podporovaním a pochopením mojej snahy zvíťaziť nad rakovinou. Ten fyzický realizujem vo fitnes centre na veslovacom a cyklistickom trenažéri.  Ako bonus pri zvýšenom potení odchádza z tela veľké množstvo metabolitov, čiže výborná detoxikácia organizmu.

Liečba osteoporózy

V mojom aj páterovom prípade ide o tú istú vec intenzívne okysličovanie organizmu. Je to vlastne forma boja s rakovinou…

Kyslíková terapia

Jedna z metód alternatívnej liečby karcinómu je kyslíková terapia, ktorá sa používala pri liečbe rakoviny a označuje sa ako „hyperoxygenácia“ „oxymedicína“ alebo „biooxidačná liečba“.

Liečba kyslíkom existuje v mnohých formách, v zásade je to dostať do organizmu čo najväčšie množstvo kyslíka. Teória kyslíkovej terapie vychádza z hypotézy, že podmienkou vzniku rakoviny je určité „toxické  podhubie“, ktoré je dôsledkom nedostatočného okysličovania tkanív a buniek.

Holistickí lekári sú presvedčený, že ak sa v postihnutých tkanivách zvýši koncentrácia kyslíku, zníži sa ich toxicita a následkom toho sa vytvoria priaznivejšie podmienky pre ukončenie chorobných procesov .

Niektorí lekári sú presvedčení, že nádorové bunky prospievajú v aeróbnom (bez kyslíkovom) prostredí a že zvýšené okysličovanie malígneho ložiska má na ne preto dvojnásobne nepriaznivé účinky.

Vyššia koncentrácia kyslíka v tkanivách vytvára nestabilné, ale mimoriadne dôležité molekuly, ktoré pôsobia ak  veľký „požierači“ nebezpečných voľných radikálov, ktoré sa pri dnešných poznatkoch podieľajú na vzniku nádorového bujnenia. Je tu určitá výhoda, že aj nádorové bunky sú iba živé bunky aj keď značne uletené.

Keď sa im vytvorí nepriaznivé životné prostredie prekysličené a zásadité tak chradnú a chradnú až v konečnej fáze skončia svoj pozemský život  a skončia tam kde ich chceme mať vo vylučovacom systéme.

Čiže toto je ten alternatívny, alebo /šarlatánsky/ spôsob liečenia rakoviny, čo je v priamom rozpore s zaužívaným a veľmi drahým spôsobom alopatickej liečby. Má tu niekto aj iný názor na liečbu rakoviny. Nech ju prezentuje a obháji.

Teraz si dokolujem z rukáva vytiahnuť jeden tajný tromf. Mesiac po Jóbovej správe som sa dozvedel nasledovnú pravdu:

Hladiny PSA stúpnu iba pri zhubných diagnózach?

Nie.

Onkomarkery produkujú nielen rakovinové tkanivá, ale aj nezhubné útvary či zápalové ložiská.

Už prvý zlý výsledok vám dá dôvod na obavy?

Určite nie.

Podľa prvej zvýšenej hodnoty sa nedá orientovať. Ani jej ignorovanie však nie je správne. „Úroveň podozrivého onkomarkera treba pravidelne kontrolovať,“ tvrdí odborník.

Až na základe získaných výsledkov môžeme posúdiť, ako sa vyvíja. Ak sa udržiava na rovnakej úrovni alebo klesne, s najväčšou pravdepodobnosťou ide o zápalové ochorenie.

Výrok je stiahnutý z webu glanc.sk zo dňa 2.3.2011

Tento poznatok  som si chcel overiť pri návšteve urologicke ambulancie aké však bolo moje prekvapenie keď som na moju otázku nedostal odpoveď.

Ovšem pri konzultáciách s rovnako postihnutými pacientmi sme došli k rovnakým poznatkom. V mojom prípade sa to potvrdilo, pretože pri odbere krvy na kontrolu PSA sa na mojom chrbte nachádzal priam excelentný vred. A to ma utvrdilo v mojom presvedčení, že aj hnisavé ložisko v tele značne ovplyvňuje hodnotu PSA.

Pri ďalšom odbere po dvoch mesiacoch  sa hodnota PSA dostala na hodnotu  2,79 ng/ml čiže do normálnej hodnoty. Teraz je tu oprávnená otázka čo spôsobilo tento  záporný „Duble time“

Neodvážim sa tu robiť arbitra – spôsobila to zdvojená chémia – ústup hnisavého ložiska alebo alternatívny prístup liečby ?. Nechám to na náhodného pocestného.

Stop Candida

Hádam vyznieva trochu úsmevná odpoveď na moju otázku v ambulancii, čo spôsobilo takéto zníženie hodnoty PSA. Dobre naordinovaná liečba!  No čo už každý máme pravdu – vždy tú svoju, alebo tú ktorú chceme počuť?

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Dobrý den, prosím Vás rada by som sa s Vami poradila, mohli by ste sa mi ozvať?
    Katarína

Pridajte komentár

*