Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Tento populárny nápoj vám môže privodiť infarkt a mozgovú mŕtvicu


Print Friendly, PDF & Email

populárny nápoj

Keď sa cítite unavený alebo máte málo energie, väčšina vás ako prvé siahnete po káve. Druhým obľúbeným „riešením“ sú energetické nápoje.

Najznámejší z nich, Red Bull, sa v reklamách prezentuje ako nápoj, ktorý vám dáva krídla.

Sponzorovaním mnohých extrémnych športov jeho výrobca pretláča marketingové motto o tom, že podporuje aktívnych ľudí a inovatívne myšlienky.

Čo však opomenie povedať, sú potenciálne zdravotné nebezpečenstvá svojho ikonického výrobku.

Red Bull a jeho riziká na kardiovaskulárny systém

Tento populárny nápoj sa spája s mnohými problémami srdca a ciev.

Scott Willoughby, hlavný výskumník Kardiovaskulárneho vedeckého centra v Kráľovskej nemocnici v austrálskom meste Adelaide, udáva, že len jednu hodinu po požití Red Bullu sa krv človeka stane abnormálnou a pripomína krv pacientov chorých na srdce.

Willoughby varuje, že v kombinácii s vysokým krvným tlakom alebo stresom, môže spôsobiť poškodenie ciev a tiež zvyšuje riziko tvorby krvných zrazenín.

Toto je obzvlášť nebezpečné pre ľudí, ktorí majú predispozície na srdcovocievne ochorenia.

Ako jednotlivé ingrediencie v Red Bulle vplývajú na organizmus

Primárnymi zložkami Red Bullu sú kofeín a cukor. Ten sa nachádza vo forme sacharózy, glukózy a glukuronolaktónu.

Tiež obsahuje aspartám – umelé sladidlo spájané s neurotoxickými, metabolickými, alergénnymi, fetálnymi a karcinogénnymi efektmi.

Originálny výrobca Red Bullu v Rakúsku dokonca varuje svojich zákazníkov, aby nepili viac než dve plechovky denne.

Podobne ako je tomu aj u iných kofeinových nápojov, Red Bull vám poskytne rýchly príval energie, ktorý však má len krátke trvanie.

Prírodná liečba osteoartritídy

Preto sa potom cítite, že potrebujete ďalší. A potom zasa ďalší.

Dostanete sa tak do začarovaného kruhu a mnoho ľudí sa na ňom, prípadne na iných energetických nápojoch, stanú závislí.

Okrem nepriaznivých efektov spájaných s vysokou koncentráciou kofeínu, Red Bull obsahuje veľa ďalších ingrediencií, ktoré doteraz neboli poriadne preskúmané.

Prečo je nebezpečné kombinovať Red Bull s inými aktívnymi látkami

Mnoho ľudí kombinuje Red Bull s alkoholom, čo len pridáva k potenciálnym rizikám. Znamená to totiž mixovanie stimulantu s utlmovačom.

Takáto kombinácia môže telo neúmerne preťažiť a viesť až k vážnym následkom.

Podľa článku publikovaného v roku 2001 v denníku Medicine, Science and Law (Medicína, veda a právo), keď sa skombinuje Red Bull s efedrínom, čo je inak tiež stimulant, výsledkom môže byť akútna psychóza.

Záver

Je obzvlášť poľutovaniahodné, že Red Bull a ostatné povzbudzujúce nápoje, sú propagované smerom k mladým ľuďom a študentom.

Vytvára sa tým celá generácia ľudí, ktorí nie sú schopní dosiahnuť normálne úrovne energie prirodzeným spôsobom.

Čo je teda alternatívou k pitiu nadmerného množstva kofeínových nápojov?

Mnohí experti radia, že robením nasledujúcich vecí môžete úspešne zvýšiť svoju energetickú úroveň:

 • zlepšite stravu
 • zvýšte príjem omega-3 kyselín
 • obmedzte cukor
 • znížte úroveň stresu
 • doprajte si dostatok kvalitného spánku
 • pravidelne cvičte

Preto, než nabudúce znova siahnete po Red Bulle, dobre si zvášte či naozaj stojí za to riziko, hlavne keď existujú aj iné veci proti únave.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Zdroj: This Popular Beverage Increases Your Stroke & Heart Attack

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Tieto chemicke a presladene energetaky uz nikdy viac, obrovske mnozstvo cukru, umely kofein, aspartam,…. No proste nezdrava bomba. Pouzival som ich casto, kedze casto potrebujem doplnit energiu, nama pred dlhymi cestami autom je to u mna nevyhnutne. Ale nasiel som si skvelu alternativu, cisto prirodny a zdravy energetak s minimalnym obsahom cukru (pouzita stevia), sodiku a kalorii. A ucinok? Ovela, ovela lepsi a dlhodobejsi. Nie je to rychly prival energie, zacina ucinkovat asi za pol hodinu, pretoze dodava energiu postupne. Ale potom dlho. Vola sa Blue, ceknite na energiabhip.sk

  • Doporučuji guaranu je to přírodní zdroj kofeinu silnější než čistý kofein HCL silnější než káva způsobuje u citlivých lidí i mírnou euforii a radost působý dýl neni ani tak škodlivý jak káva….

 2. Nesmysl. Piju jak Red Bull, Monster, Big Shock, apod., již několik let a vždycky je to prostě pití… každý to vnímá jinak, ale já to piju každý den (opravdu každý den) a kolikrát i 2-3x denně a nikdy mi to nijak neublížilo. Když tohle začne pít 70 letý chlap s poruchou srdce dobře, tak se možná něco stane, ale já jako 20 letý cucák, tak mi to jen tak nic neudělá… ano je to sajrajt, ale tím se dneska živýme všichni…

  • Zatím jsi mladý a mladé tělo si zatím pomáhá, jak to jde. Ale deficit se náhle dostaví. Znám podobné týpky, s podobnými postoji a názory, kteří po pár měsících přišli ke mně a byla na sr… A je smutné, když mladej kluk zkolabuje třeba na fotbalovém hřišti, díky takové hlouposti, jako je pití 😉

  • Jo, ve dvaceti se to kecá! Já taky nevěřila, když mě varovali, že za 20 let to poznám! Pila jsem teda hlavně Crazy Wolfa z Kaufu, doslova závislost na něm. Držela jsem se a nikdy neměla víc jak 1 za den, ale i tak mě to pak dohnalo. A to i když jsme ani kafe nepila. Pře pár lety mi z ničeho nic vyletěl tlak do šílených výšek (220/160), bylo mi neskutečně zle kolik týdnů v kuse, a doktorka říkala, že můžu být ráda, že nejsem chlap, jinak by mě nejspíš skolil i infarkt. Teď se na vlka můžu jen mlsně dívat, a na tlak beru prášek. Takže i když se ti teď zdá, že to je jen obyčejný pití, tak fakt bacha, ono se to časem v těle nasbírá… 🙁

 3. No ak niekto chce energiu tak s energetakov som presiel raz dva na kavu s hubou Reishi a nielenze vam doda energiu uplne inu ako obyc. kava, ale aj lieci a chrani imunitu a dlasie … ak by ste chceli tak dajte vediet

 4. Preto pijem XS power drink. Bez chémie, aspartamu, cukru, energia z vitamínov skupiny B. odporúčam. Jediný enegeťák, ktorý sa môže kombinovať s alkoholom 🙂

Pridajte komentár

*