Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Vzdajte sa alkoholu na 2 týždne a vášmu telu sa stanú tieto neuveriteľné veci


Print Friendly, PDF & Email

alkohol-a-telo

Milujem červené víno, ale víno nemiluje mňa.

Červené víno ma dokáže v súčasnej dobe uvoľniť, ale na druhý deň sa vždy cítim byť zmätená, úzkostlivá a kritická voči svojim doterajším životným rozhodnutiam.

Môj brat mi nedávno povedal, že jeho priatelia sa cítia byť ako „nedeľné strašidlá“ po sobotňajšej noci, ktorú celú prepili.

To je dôvod, prečo sa tomu hovorí „HAPPY HOUR“, čiže šťastná hodina (a nie šťastné dni, týždne, mesiace, či roky).

Je to hodina, počas ktorej sa stretnete so svojimi priateľmi, popíjate koktaily, víno, alebo pivo, vypnete po práci a zabudnete na všetky starosti. V tej chvíli to vnímate ako zábavu, cítite sa šťastne a bezstarostne. ALE, účinky alkoholu neostanú dlho bez povšimnutia.

Na druhý deň po preflámovanej noci sa cítite tak, ako by vám alkohol zahmlil mozog a nemôžete sa tak sústrediť na prácu. Alkohol môže drasticky zmeniť vašu myseľ a telo.

Keď sa však rozhodnete alkoholu vzdať, už za dva týždne zažijete skutočne neuveriteľné veci.

V nasledujúcej časti tohto článku si môžete dočítať o úžasných zmenách, ktoré sa vo vašom tele a živote udejú, keď sa vzdáte alkoholu len na 2 týždne:

Zbavíte sa nadbytočných kíl

Krásne nazdobené koktaily a chladené zmesi môžu obsahovať aj 200 až 700 kalórií. Och!

Sú plné cukru, ktorý vám rozhádže tráviaci systém a náladu. Nehovoriac o tom, že na druhý deň vás opica odradí od cvičenia v telocvični a namiesto toho siahnete po niečom mastnom z najbližšieho fastfoodu a po ďalšom poháriku alkoholu.

Je vedecky dokázané, že konzumácia alkoholu spôsobuje redukciu svalovej hmoty a znemožňuje vám zotaviť sa po tréningu.

Keď sa alkoholu vzdáte, vyhnete sa zbytočným kalóriám v alkohole, a môžete si tak dopriať akékoľvek jedlo v noci alebo ráno. Budete mať energiu k výkonu a posilníte svoje telo.

Budete sa cítiť energickí a živí

Keď sa z pitia alkoholu stane pravidelný zvyk, môže to mať vážne negatívne dopady na váš spánok. Alkohol narúša hlboký spánok. Preto sa zobudíte nielen s opicou, ale aj unavení a bez energie.

Hoci by ste alkohol radi využili pre rýchlejšie uspanie, zníženie vášho REM (zrýchlený pohyb očí) spánku v dôsledku alkoholu spôsobuje ospalosť a zlú koncentráciu.

Jednoducho povedané, alkohol a dobrý spánok nikdy nedáte dokopy.

Keď sa vzdáte alkoholu, budete lepšie spať, mať viac energie, cítiť sa sústredení a budete pripravení prevziať úlohy a dobrodružstvo, ktoré vás cez deň čakajú.

Prírodná liečba osteoartritídy

Budete sa cítiť šťastní

Alkohol mení spôsob, akým vaše telo spracováva stres a je tiež spojený s depresiou.

Či už by ste chceli „utopiť svoj žiaľ“, alebo „zmeniť svoje plány“, konzumácia alkoholu môže predĺžiť pocity úzkosti, smútku a depresie.

Keď sa vzdáte alkoholu, očistíte tým svoje telo a obnovíte stratený balans. Pomôže to zregulovať vaše pocity i emócie a získať zmysel pre jasnosť a rovnováhu.

Budete opäť žiariť

Konzumácia alkoholu dehydruje vaše telo, čo sa odzrkadlí aj na vašom vzhľade. Vaša pleť sa stáva suchšia a podráždená.

Chľast poškodzuje aj pečeň v dôsledku preťaženia cukrom a chemikáliami. Znižuje sa tým schopnosť pečene filtrovať vašu krv.

Ako uviedol známy dermatológ Dr. David Colbert:

„Ľudia, ktorí zomierajú na zlyhanie pečene sú zväčša zožltnutí, bledí, studení, ich póry sú obrovské.“  

Keď sa vzdáte alkoholu, vaša pečeň bude fungovať efektívnejšie pri filtrácii krvi, detoxikácii škodlivých látok a absorpcii výživných látok. V dôsledku toho sa zvýši vaša pohoda, budete sa cítiť skvele a vaša pleť získa zdravý lesk.

Ušetríte peniaze

Keď sa vzdáte alkoholu, vaša plná peňaženka sa bude radovať. Priemerné náklady na alkoholický nápoj pri bare predstavujú 3 až 9 eur.

Ak budete piť niekoľko pohárikov každý víkend, na sčítanie nákladov budete potrebovať kalkulačku. Keď sa vzdáte alkoholu, zvýšia sa tým vaše financie, čím zlepšíte svoj výhľad na blahobyt a život.

Môžete si vziať peniaze, ktoré ste pravidelne utrácali za alkohol a investovať ich do jedného zo svojich cieľov. Či už do zdravia, cestovania, alebo napríklad do charity.

„ALE…veď je to len niekoľko pohárikov“

Aj z niekoľkých pohárikov môže vzniknúť veľký problém.

Poškodenie pečene je postupný proces. Preto aj pitie jedného alebo dvoch alkoholických nápojov každý deň môže byť rovnako deštruktívne ako jedna noc nárazového pitia.

Vzdaním sa alkoholu, hoci len na dva týždne, dáte šancu svojmu telu očistiť sa a dosiahnuť pozitívne účinky na myseľ, telo a ducha.

A ešte jedna rada na záver

Počas dvojtýždňového abstinovania alkoholu, skúste doplniť svoj jedálniček o vhodný detoxikačný prípravok, napríklad tento od spoločnosti Dr.Buzgi.

Budete sami veľmi prekvapení, aké divy s Vaším telom sa udejú už počas nasledujúcich dvoch týždňov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Článok pripravený v spolupráci so spoločnosťou Dr.Buzgi, s.r.o. (výrobca výživových doplnkov a elixírov novej generácie)

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Vladislav Stankovič

    Ako sa hovorí každá palica má dva konce a nie všetko je pravda, čo sa hovorí. Čo sa alkoholu týka platí tiež pravda, že každý jed je v malom množstve liek. Sú lekári, ktorí tvrdia, že výskumy dokazujú, že dva deci červeného, aj keď každý večer, ľudskému organizmu skôr prospievajú ako škodia. Samozrejme ak niekto nepozná svoju mieru (a každý sme iný) tak to je problém. Na jednej strane o sebe hovorím, že nie som abstinent na strane druhej môžem tvrdiť, že vo svojom živote som ešte opitý nebol a to sa blížim k sedemdesiatke. Rozdiel je aj v tom čo pijeme. Stalo sa, že som vypil 2 Dcl červeného vína z obchodu, ktoré bolo veľmi presýtené siričitanmi a nebolo mi dobre ale keď som si dal aj liter môjho domáceho žiadne problémy som nikdy nemal. Alkohol pôsobí inak na ženy a inak na mužov, záleží aj na tom kto má koľko enzýmov na ich rozklad. Na vojenčine som mal dvoch kamarátov, ktorí cez voľno chodili piť spolu. Pili rovnako. Jeden sa potom len usmieval, zaľahol a spal, ten druhý sa chcel s každým byť a všetko rozbíjať. Takí by mali mať doživotný zákaz k alkoholu čo len privoňať.

  2. Ľuboslav Škoviera

    Tiež si myslím, že alkohol nie je v malom jed, práve naopak.
    Problém je v sebakontrole, kto si nedá ešte jeden?

  3. No ja som sa uplne vzdal alkoholu po dobu 31 dní a okrem toho ze nemám opicu po sobotnajsej noci sa ziadne zazraky nedejú. Ale áno je super aspon to že v nedelu mam kopec casu a energie a nemusim dospavat opicu ?

Pridajte komentár

*