Určite choďte voliť v eurovoľbách a pomôžte odstaviť vlastizradných progresívnych fašistov, ktorí už 6 mesiacov nerobia nič iné, len v Bruseli šíria lži a kydajú na Slovensko, aby nám zastavili eurofondy!

Robte týchto 10 vecí a dosiahnete v živote všetko, čo chcete


Print Friendly, PDF & Email

Robte týchto 10 vecí a dosiahnete v živote všetko, čo chcete

Nie, nie je mi vôbec cudzí pocit uviaznutia v živote.

Počas svojej športovej kariéry v 20-tich rokoch života som trénovala s najlepšími trénermi na planéte a potom znova, keď som sa zúčastnila olympiády v roku 2008.

Keď som si však chcela založiť vlastnú firmu a zdieľať vlastné poznatky z motivačnej psychológie a tréningu s inými, nebolo to také ľahké, ako som si spočiatku myslela.

Začínanie nového podnikania nie je ľahké. Musíte sa vzdať komfortu a stabilného príjmu a ponoriť sa do neznáma či nepredvídateľných situácií.

Neplatí to však iba v podnikaní, ale aj v iných oblastiach života. Medzi veci, ktoré nám najviac bránia v dosiahnutí toho, čo chceme, patria strach, neistota a nadovšetko motivácia.

Keď sa obzriem späť do čias, kedy som bola atlétom, už rozumiem, prečo to bolo vtedy iné. Pamätám si, čo a kto ma vtedy tlačil dopredu a to aj vtedy, keď sa mi nechcelo.

Rozdielom bolo, že kedysi som mala štruktúrovaný deň a trénera, ktorý ma riadil. Štruktúra nás udržuje v sústredení sa a tréner nás zasa podporuje. Našťastie, počas svojho podnikania som našla jeden výborný tréning, ktorý pomáha ľuďom dosahovať ich ciele.

Dnes som sa rozhodla, že sa o lekcie, ktoré som sa vtedy naučila, podelím aj s ostatnými, ktorí môžu mať problém stať sa lepšími.

Takže, tu je mojich 10 tipov na dosiahnutie všetkého, po čom živote túžite:

1. Sústreďte sa na záväzok (odhodlanie), nie motiváciu

Ako odhodlaní ste dosiahnuť svoj cieľ? Ako veľmi je to pre vás dôležité a čo ste ochotní obetovať, aby ste to dosiahli?

Ak budete plne odhodlaný dosiahnuť cieľ, motivácia bude sama nasledovať.

2. Vyhľadávajte znalosti, nie výsledky

Keď sa sústredíte na nadšenie z objavovania, zlepšovanie, skúmanie a experimentovanie, dodáte tým palivo aj vašej motivácii.

Ak sa sústredíte na výsledky, motivácia bude ako počasie – umrie v tú minútu, keď narazíte na búrku.

Preto kľúčom je sústrediť sa na cestu, nie cieľ. Premýšľajte nad tým, čo nové sa v procese učíte a ako sa môžete zlepšiť.

3. Cestu si spravte zábavnou

Je to úžasná hra!

Vo chvíli, kedy ju začnete brať príliš vážne, existuje veľké riziko, že začnete so sebou vláčiť ťažké emocionálne závažie, stratíte perspektívu a znova uviaznete.

4. Zbavte sa stagnačných otázok

Myšlienky ovplyvňujú pocity a pocity určujú to, ako vidíte svoju prácu. Vo vašej hlave máte množstvo otázok a vždy máte na výber, na ktoré otázky sa budete sústrediť

Či na tie, ktoré vás privedú do emocionálneho uviaznutia (strach, pochybnosti) alebo na tie, ktoré vás posunú ďalej (nadšenie, experimentovanie, skúšanie nových vecí, vystúpenie zo svojej komfortnej zóny).

5. Používajte vašu predstavivosť

Ďalším krokom po odstránení negatívnych myšlienok je začatie používania vašej predstavivosti.

Zbohom vysoký krvný tlak

Keď sa vám darí, ste plní pozitívnej energie. Keď sa vám nedarí, vtedy musíte byť ešte viac energickí.

Preto premenujte situáciu. Ak stále opakujete „nenávidím svoju prácu“, hádajte, ktoré pocity evokujú tieto slová? Je to všetko vecou predstavivosti!

Vždy existuje niečo, čo sa môžete naučiť vo väčšine zamestnaní aj od toho najhoršieho šéfa na svete.

Mám pre vás jeden skvelý príklad: Len počas troch dní myslíte a vyslovujte iba pozitívne veci. Sledujte, čo sa stane.

6. Prestaňte byť na seba dobrí

Motivácia znamená činy a činy prinášajú výsledky. Niekedy vaše činy zlyhajú a neprinesú vám výsledky aké očakávate.

Prirodzene každý preferuje byť na seba dobrý a vyhýba sa nepríjemným situáciám. Čakáte na vhodný čas alebo na vhodnú príležitosť. Tým sa však dostávate do stagnácie a niekedy dokonca do depresie.

Vyjdite odtiaľ! Dajte sami sebe výzvy a urobte to, čo chcete spraviť, aj keď sa toho obávate.

7. Zbavte sa vecí, ktoré vás rozptyľujú

Vždy budú na vašej ceste existovať aj nepodstatné veci, ktoré vás iba rozptyľujú. A hlavne také veci, ktoré sú relatívne ľahké a preto by ste ich robili radšej než sa sústredili na ťažšie zmysluplnejšie projekty.

Naučte sa sústrediť na to, čo je najpodstatnejšie. Napíšte si zoznam vecí, ktoré mrhajú vašim časom a urobte sa zodpovedným za to, že sa im nebudete venovať.

8. Nespoliehajte sa na ostatných

Nikdy neočakávajte, že ostatní urobia veci za vás, dokonca ani od vášho partnera, priateľov či šéfa.

Oni sú zaneprázdnení svojimi vlastnými potrebami. Nikto vás nespraví šťastným, ani nesplní vaše ciele za vás. Všetko je to na vašich pleciach.

9. Plánujte

Vždy poznajte vaše 3 nasledujúce kroky. Viac nepotrebujete.

Vyplňte si svoj týždenný kalendár a vyznačte si kedy urobíte čoako. Kedy-čo-ako je dôležité si naplánovať.

Potom si zhodnoťte, ako sa vám každý deň darilo, čo ste sa naučili a čo môžete zlepšiť.

10. Chráňte sa pred vyhorením

Je ľahké vyhorieť, keď ste až priveľmi motivovaní. Pozorujte sa, aby ste rozpoznali akékoľvek známky únavy a doprajte si čas na oddych.

Vaše telo a myseľ odpočívajú, keď si naplánujete čas na relax a zábavu do vášho týždenného kalendára.

Robte odlišné veci, prepínajte medzi niečím kreatívnym a logickým, niečím fyzickým a v pokoji, prácou v tíme a osamote. Meňte miesta. Meditujte alebo len zhlboka dýchajte, privrite oči alebo sa sústreďte na jedinú vec počas 5 minút.

Záver

Motivácia vám chýba nie preto, že ste leniví alebo nemáte ciele. Dokonca aj najväčšie hviezdy, najbohatší podnikatelia či najlepší atléti sa občas stratia.

To, čo im prináša motiváciu, je zvedavosť nájsť spôsoby ako sa stať lepším alebo rýchlejším.

Preto nadovšetko buďte zvedaví. To vás napokon privedie k vašim cieľom a úspechu.

Stop Candida

Spracoval: Badatel.net, Zdroj: success.com

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Moje myšlienke pochody sú podľa mňa správne ale ľahko má niekto dokáže vyviesť z mieri .Ak sa človek nechce hádať ako sa zbaví človeka ktorého má každý deň na krku aby sanerozculil

Pridajte komentár

*