Najlepšie potraviny, ktoré znižujú vysoký krvný tlak prírodne


Print Friendly, PDF & Email

potraviny na zníženie vysokého krvného tlaku

Na našej stránke sme sa problematike vysokého krvného tlaku venovali už niekoľkokrát. Písali sme o tom, ako si krvný tlak znížiť pomocou doplnkov stravy a niektorých bylín. Tiež sme vám ukázali, ako ho znížiť pomocou stimulácie akupresúrnych bodov.

V dnešnom článku sa zameriame na druhy potravín, ktorých pravidelnou konzumáciou dosiahnete rovnaký výsledok.

Najprv si ale zopakujme, čo je to hypertenzia?

Hypertenzia nie je ochorenie, ktoré postihuje nielen staršiu generáciu.

Viac ako 30% ľudí vo veku 16-34 nedokáže regulovať svoj krvný tlak a udržiavať ho v normále. Nedávny prieskum ukázal, že toto ochorenie môže spôsobovať poškodenie mozgu a predčasné starnutie.

Pravidelné užívanie liekov na kontrolu krvného tlaku je síce bežnou liečbou, no existuje podozrenie, že tieto lieky na vysoký tlak zvyšujú riziko vzniku rakoviny či iných ochorení.

Okrem iného, vieme aj o riešení, ktoré je nielen prírodné a teda úplne bezpečné, ale dokonca pre človeka aj to najprirodzenejšie – využiť stravu a vhodné potraviny.

Tuto nasleduje 6 najlepších potravín na zníženie vysokého krvného tlaku prírodne:

1) Mandle

Denná konzumácia hoc len hrste mandlí môže mať výrazný vplyv na zlepšenie a celkové udržanie nižšej hladiny krvného tlaku.

Mandle sú bohaté na mononenasýtené mastné kyseliny, ktoré pomáhajú znižovať cholesterol v krvi, potláčajú zápaly a znižujú krvný tlak.

Surové mandle pomôžu aj pri snahe schudnúť, či budovaní pevnejších svalov, pretože podporujú zdravú cirkuláciu v tele.

Skombinujte mandle v vlašskými orechmi a máte v dlani tú najzdravšiu zmes pre svoj srdcovocievny systém.

2) Kajanské korenie

Čili papričky sú jednoznačne najrýchlejšia cesta k zníženiu krvného tlaku. Vytára efekt, ktorý rozširuje cievy a následne umožňuje lepší prietok krvi.

Výsledkom je zníženie krvného tlaku a tlaku cievnych stien.

Vo vriacej vode zmiešajte 1 polievkovú lyžicu pálivého korenia s medom a aloe. Získate tak výborný a účinný domáci liek na vysoký tlak.

Stop Candida

Ak je pre vás takýto nápoj až príliš štipľavý, skúste si z času na čas pridať do jedla trochu kajanského korenia.

3) Nepražené kakao

Kakao je plné bioflavonoidov a iných protizápalových látok. Aj preto je považované za výbornú potravinu, veľmi nápomocnú v boji proti hypertenzii.

Bioflavonoidy majú vplyv na lepšie zvládanie stresu a tiež pomáhajú znižovať hladiny stresového hormónu, ktorý je hlavnou príčinou vysokého krvného tlaku.

Mnoho štúdií už ukázalo, že biolavonoidy obsiahnuté v kakau vedú k zníženiu krvného tlaku na 4.7/2.8 mmHg. Chránia tiež pred srdcovými ochoreniami, ktoré bývajú často spájané s vysokým krvným tlakom.

4) Kokosová voda

Kokos je bohatý na draslík, elektrolyty a ďalšie výživné látky, ktoré pomáhajú regulovať hypertenziu.

Nedávny prieskum ukázal, že u 71% respondentov viedlo pitie kokosovej vody k výraznému poklesu systolického krvného tlaku, zatiaľ čo 29% z nich dosiahlo výrazne nižší diastolický tlak.

5) Cesnak

Výskumy uskutočnené v Austrálii začiatkom 21. storočia ukázali, že cesnak je prírodným prostriedkom, ktorý pomáha znižovať hladinu cholesterolu a vysokého krvného tlaku.

Ak nie ste fanúšikom cesnaku alebo sa chcete vyhnúť nepríjemnému zápachu, obhliadnite sa po výživových doplnkoch a užívajte extrakt z cesnaku vo forme tabliet.

Odporúčame tiež: Prírodná liečba vysokého krvného tlaku

6) Kurkuma

Hlavným prínosom kurkumy je jej schopnosť zmierniť zápaly v tele.

Keďže zápal je hlavnou príčinou vysokej hladiny cholesterolu a dokonca i vysokého krvného tlaku, zmiernenie zápalov v tele pomáha zlepšiť funkcie srdcovocievneho systému a udržiava zdravý prietok krvi.

Kurkuma tiež podporuje riedenie krvi, čo dáva tejto bylinke v boji proti hypertenzii ďalší bod navyše.

Kurkuma by sa mala užívať 1 až 2 čajové lyžičky denne so štipkou čierneho korenia, ktoré znásobuje účinok kurkumínu (účinnej látke v kurkume).

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Zdroj: Natural Solution For High Blood Pressure, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Myslím si, že treba dbať aj na to aby sme mali hodnoty homocysteinu nízke. Ide fakticky o 3 B vitamíny (hlavne kyselina listová, B6, B12 a niekedy aj B2) ktorých musíme mať v tele dostatok. Na http://www.youtube.com som videla videa s českým lekárom Karel Erben, ktorý sa touto problematikou zaoberá. Vydal aj knihy. Jednu pred rokmi som si aj ja v Čechách kúpila, má názov: Jak pomoci telu aby se vyléčilo samo.

  2. To áno,treba si dávať pozor aj na homocysteín a prijímať dostatočné množstvo týchto vitamínov B6,B9,B12 ,mať čo najpestrejšiu stravu a v prípade vegetariánov a vegánov vitamín B12 užívať z výživových doplnkov.

  3. Tieto 3 vitamíny hladinu homocysteínu znižujú.

  4. Pozor na americke mandle, mozu byt oziarene (mrtve) a tiez casta konzumacia cesnaku moze sposobovat dehydrataciu.

  5. Viete niekto upresniť bod 2) ? Koľko vody ,aké množstvo je doporučenné denne vypiť, robiť pauzu ?

  6. mám nepřijemné pískání v uších a poslouchám aji svůj tep v uších – co se to děje-dík

  7. Chybí vám tam chia semínka.Mimo to že snižují VKT,obsahují kompletní bílkoviny ,omega 3 mastné kyseliny,vlákninu, množství minerálních látek, vitamínů a antioxidantů.Stará potravina Aztéků.

Pridajte komentár

*