Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Temné tajomstvo: Vaša horká čokoláda môže obsahovať olovo a kadmium


Print Friendly, PDF & Email

Temné tajomstvo: Vaša horká čokoláda môže obsahovať olovo a kadmium

(Natural News) Pre ľudí s chuťou na sladké, ktorí sa obávajú príjmu cukru, sa horká, respektíve tmavá čokoláda môže zdať zdravšou alternatívou k iným sladkým pochúťkam, ako sú sušienky alebo mliečna čokoláda.

Koniec koncov, mnohé štúdie naznačujú, že horká čokoláda (s vysokým obsahom kakaovej sušiny) je bohatá na antioxidanty, ktoré pomáhajú zvýšiť celkovú pohodu. Navyše horká čokoláda, ako aj jej názov naznačuje, obsahuje relatívne nízke hladiny cukru.

Americká Národná asociácia cukrárov dokonca uvádza, že viac ako 50 percent účastníkov prieskumu opísalo horkú čokoládu ako „cukrík, ktorý je pre vás dobrý“.

Avšak podobne ako iné superpotraviny, nie všetky druhy horkej čokolády sú pre vás automaticky dobré.

Výsledky výskumu odhalili, že niektoré čokoládové výrobky s vysokým podielom kakaa obsahujú ťažké kovy ako kadmium a olovo, ktoré sú spojené s rôznymi zdravotnými problémami u detí aj dospelých.

Horká čokoláda ponúka zdravotné prínosy, no niektoré značky sú kontaminované ťažkými kovmi

Čokoládový priemysel si je vedomý kontaminantov ťažkých kovov v čokoládových výrobkoch a snaží sa tieto úrovne znižovať.

S cieľom zistiť, aké riziko predstavujú čokolády, vedci pracujúci pre magazín Consumer Reports zmerali množstvo ťažkých kovov v 28 tabuľkách horkej čokolády. Odborníci uviedli, že vo všetkých zistili prítomnosť kadmia a olova.

Consumer Reports testoval rôzne značky, vrátane menších, ako aj známejších väčších.

Z 28 testovaných čokolád by konzumácia iba 30 gramov denne jednej z 23 čokolád znamenala pre dospelého človeka úroveň jedného z týchto kovov, pri ktorej odborníci aj orgány verejného zdravotníctva varujú, že by mohla byť škodlivá.

Okrem toho, päť z testovaných čokolád bolo nad limitnými hladinami pre oba kovy – kadmium aj olovo. Je to zlé, pretože dlhodobé vystavovanie sa aj malým množstvám týchto ťažkých kovov môže vážne poškodiť vaše zdravie.

Tunde Akinleye, výskumník bezpečnosti potravín v magazíne Consumer Reports, ktorý viedol testovací projekt, varoval, že nebezpečenstvo je najväčšie pre tehotné ženy a malé deti, pretože ťažké kovy môžu spôsobovať vývojové poruchy, poškodiť vývoj mozgu plodu a viesť k nižšiemu IQ.

Akinleye avšak varoval, že ťažké kovy škodia ľuďom bez ohľadu na vek. Dodal, že časté vystavenie olovu u dospelých môže spôsobiť zdravotné problémy, ako napríklad:

 • hypertenzia (vysoký krvný tlak)
 • potlačenie imunitného systému
 • poškodenie obličiek
 • problémy s nervovým systémom
 • reprodukčné problémy

Spoločnosť Mintel, ktorá sa zaoberá prieskumom trhu, uviedla, že hoci nie každý jedáva čokoládu každý deň, 15 percent ľudí áno. A aj keď čokoládu nejete často, vystavenie olovu a kadmiu môže byť stále problémom. Tieto ťažké kovy sa totiž nachádzajú aj v iných potravinách, ako je mrkva, špenát a sladké zemiaky.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Malé množstvá ťažkých kovov z rôznych zdrojov môžu vo vzájomej kombinácii dosiahnuť nebezpečnú celkovú úroveň, a preto musíte obmedziť expozíciu vždy, keď je to možné.

Akinleye poradil, že napriek výsledkom testu magazínu Consumer Reports sa čokoláde netreba úplne vyhýbať. Zatiaľ čo väčšina testovaných čokoládových tyčiniek mala nejaký obsah olova a kadmia, päť z testovaných produktov malo relatívne nízky obsah oboch spomínaných ťažkých kovov.

Akinleye povedal, že je to dôkaz, že spoločnosti dokážu vyrábať čokolády s nižším množstvom ťažkých kovov a že spotrebitelia stále dokážu nájsť bezpečnejšie produkty, ktoré si môžu vychutnať.

Máte obavy z horkej čokolády s obsahom ťažkých kovov? Vyskúšajte bio kakao

Určenie presného množstva tmavej čokolády, ktorá je riziková na jedenie, je ťažké, pretože hladiny ťažkých kovov sa môžu líšiť. Rôzni ľudia majú zároveň rôzne úrovne rizika a čokoláda nie je jediným zdrojom vystavenia ťažkým kovom.

Odborníci však tvrdia, že ak si uvedomíte riziká, stále si môžete vychutnať horkú čokoládu a zároveň minimalizovať potenciálne škody.

Okrem starostlivého výberu horkej čokolády môžete tiež zmeniť svoje nákupné a stravovacie návyky. Môžete sa napríklad vyhnúť značkám so známym vysokým obsahom ťažkých kovov a zvoliť si bezpečnejšie alternatívy, ako napríklad laboratóriami overené produkty s bio kakaom z dôveryhodných zdrojov.

Najčistejšia a najprirodzenejšia forma čokolády sú takzvané kakaové hroty. Ide o malé kúsky rozdrvených bôbov z kakaovníka Theobroma, ktorý pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky.

Na rozdiel od kakaa, ktoré bolo pražené a intenzívne spracované, surové kakao je chemicky neošetrené a nespracované.

Takéto kakao ponúka plnú a bohatú chuť delikátnej tmavej čokolády bez pridaných cukrov, sladidiel, emulgátorov, aróm, zahusťovadiel, konzervačných látok alebo iných prísad, ktoré sa zvyčajne nachádzajú v bežných čokoládových výrobkoch.

Pozrite si video nižšie a dozviete sa viac o bio kakaových hrotoch bohatých na antioxidanty:

Liečba osteoporózy

Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ak si predstavím niečo čokoládové čo je dnes úplne odflákané a chuťovo degradované tak sú to (okrem veľkonočných zajacov) čokoládové „kolekcie“ na vianočný stromček.
  Kedysi sa to dalo jesť vrátane tej plnky ale posledné jedno – dve desaťročia je to doslova chuťovo odpudzujúce. Bonboniéry prešli tiež zmenou čo sa týka kvality a tiež z hľadiska počtu bonbónikov na veľkosť krabice a plastového vnútra. Tam by sa dalo tiež ušetriť na papieri a na plaste tak 40 až 70 percent materiálu. Mne najviac chutila čokoláda na varenie ešte za sociku, kupoval som si ju v predajni Zdroj. Bola to taká väčšia hruda čokolády zabalená v papieri, uložená za sklom – pultom. Na moje požiadanie predavačka (odhadom) nožom kus odrýpla. Nešlo to ľahko pretože čokoláda bola vcelku tvrdá. Jej chuť však bola….no hneď by som vymenil všetky dnešné čokolády za ňu. Ja sa v jedení čokolády neobmedzujem ale akosi si dnes neviem vybrať. Buď som z toho dnešného množstva čokolád už“premlsaný“ alebo naozaj to už dnes nestojí za to. Keď si zoberiem ako chutili čokolády kedysi a ako dnes tak mi to príde, že vtedy tá chuť bola taká akoby jednoduchšia a nikdy ma „neomrzela“. Dnes koľkokrát dám do úst niečo sladké, vrátane kúska čokolády a za pár sekúnd to dám z úst von pretože sa to nedá chuťovo zniesť.

  • mariankosnac

   Má byť nedostatok kakaa dôsledkom zlého počasia v Afrike, takže kakao a čokoláda sa ešte len bude šidiť. Spomenul som si na tie lacné poľské čokolády, to bol len akýsi hnusný glej. A aj tie belgické pralinky z Lidlu mi už pripadajú nejaké presladené. Zo Západu nám sem posielajú ten najväčší šrot, vraj Slovák to má rád sladké.

   • navstivil som slovensko a padlo aj na tuto mantru,,zo zapadu nam sem posielaju ten najvacsi srot,,a kto je na vine,ze je to tak!ludia zastupovani politikmi,ktori to dovolili,aby to bolo tak.so zemou sa malo ludom chce hrat alebo len v malom pre svoju potrebu.zanedbali sme to z coho existujeme.tak ako v minulosti tu pisal covidbaron-prednejsie je vozit sa na drahych autach,mat velke domy.hypoteky atd.a kvalite potravin sa nevenuje pozornost.slovensky narod tucnie co je nasledkom prave to, co konzumujeme a zivotny styl

  • Si premlsaný Achnaton &&&

   • Premlsaný – to by bol ten lepší prípad. Som skôr zmagorený z toho všetkého čo sa predáva a skúšam to použiť do môjho systému stravovania. Je toho v obchodoch toľko…a predsa mi to v konečnom dôsledku pripadá ako keby toho akosi málo …a len ťažko hľadám niečo čo skutočne stojí zato. A nemusí to byť nejaký luxus…. Avšak niekedy som sa utrhol z reťaze a kúpil to okolo čoho som v obchode roky len chodil…- reku, kúpim čo to – nech „to para tlačí!“ – také nejaké drahšie luxusné veci ako napríklad tú lepšiu čokoládu, dosťeurové mäso vo vlastnej šťave, neznáme drahšie nápoje či sladkosti a podobne..no proste čo by som si nekupoval bežne…no a na 99 percent som bol „chuťovo“ sklamaný.
    Chutne sa najesť a pociťovať doslova v mozgu/hlave takú spokojnosť ktorá ma na chvíľu doslova odstrihne od starostí a vyvolá akýsi psychický kľud – tak to mi musí navariť manželka. Najlepšie nejakú kôprovú či cesnakovú omáčku s mäsom či guláš a ďalšie domáce jedlá, ktoré sú občas schopné ma dostať do „horizontálnej polohy“.
    Poslednú dobu by som sa rád tak nejako premlsal domácimi sladkosťami a jedlami ale aby mi manželka varila skoro každý deň ako kedysi moja mama môjmu otcovi tak to by som od nej chcel v dnešnej dobe vec doslova neslýchanú (samozrejme v tom negatívnom zmysle).

  • Objektívne

   Treba chodiť nakupovať na západ. Je všeobecne známe, že postsocialistické krajiny majú horšie potraviny ako na západe. Aj Fico to už vie, akurát som zvedavý čo s tým spraví keď to vie.

   • Politici to vedia už 25 rokov, všetky mega korporácie sem napúšťali len tak, pre to, že chceli, aby sme sa všetci mali lepšie asi !!!

    Celý západ sa sem ponáhľal, aby sme sa všetci asi mali lepšie…!!! Nuž ale, budú sem nakoniec utekať, pretože ich vlastné krajiny sa zmenia na nepoznanie. (Dlhodobý proces, ale udeje sa dosť pravdepodobne a nie len kvôli prisťahovalcom). Bude to slušný miš maš s ťažko presne predvídateľným nejakým výsledkom. Keď dožijeme, čo to možno uvidíme…

    Aký je liek na ne-poznanie („ľudskú hlúposť, blbosť“) ?
    No životná skúsenosť – po-znanie.
    A tá sa dá získavať rôznymi spôsobmi.

    Ako to bol niekto naznačil a niekto zdielal :

    „Mocný je, kto môže,
    A môže ten, kto pozná,
    Kto pozná, zostáva v kľude.
    Jedine kľudom bez boja,
    je možné premôcť Zlo“.

    A ešte k tým čokoládam. Už ani švajčiarska čokoláda vyrobená pre švajčiarov, nie je to čo bývala. Je to síce ešte stále lepšie, ako u nás predávané, ale už to nie je ono. A ani belgická, nórska, švédska, španielská, talianska, nemecká. Musím voľakde zohnať nejakú juhoamerickú na porovnanie.

   • mariankosnac

    Mal som arašidové maslo z Rakúska a bolo odporné, to vôbec nebolo sladké, presne opačný extrém presladených vecí u nás. Nikto to nechcel jesť tak som to chcel použiť aspoň ako návnadu do pasce na myši ale nakoniec sa to vyhodilo. Ani na tom Západe nemáš automaticky všetko dobré, tiež musíš bádať a vyberať.

   • FICOVI je to u riti ppppp

   • mariankosnac

    Treba začať od seba a nie od fica. Pokiaľ budeme ten podradný šrot veselo kupovať, tak nás budú aj šrotom kŕmiť. Keď im to bude kvasiť v regáloch, možno začnú rozmýšľať čo s tým.

   • Fico by mal urobiť oficiálny prieskum k prierezovo vybraným výrobkom že akú chuť majú Slováci, a keby sa ukázalo že takú ako Nemci, oficiálne by oznámil Európskej Únii že Slováci majú nemeckú chuť, nemecké škvrny na šatách atď a urobil by príslušný zákon na kontrolu kvality importovaných výrobkov na základe ktorého by nedovolili import výrobkov chuťovo odlišných od nemeckých. A basta fix! Ale zrejme teraz už má iné starosti ako kvalitu života nejakých voličov.

   • lebo Fico, lebo Fico…….pozri radu od mariankosnac.

   • R. Fico s tým asi veľa nespraví a ani v minulosti nespravil. Majiteľ obchodných reťazcov Kaufland a Lidl Dieter Schwarz je jedným z najbohatších mužov Európy, takže si môže eurobyrokratov kúpiť. Všeobecne je známe, že spomínané obchodné reťazce si u nás dávajú oveľa vyššiu maržu na tovar ako napr. v Nemecku a v Rakúsku. Obrat/tržby Schwarz Group presahujú 140 miliárd dolárov ročne.

   • objektívne – lebo Fico, lebo Fico……pôjdem nakupovať na západ potraviny dennej spotreby, dobrý nápad.

    • Čo by mal urobiť? Asi nič. Veď jeho sa to netýka. On má dosť peňazí aby si mohol dovoliť vycestovať do okolitých bývalých kapitalistických krajín a nakúpiť pre seba ako aj rodinu, tie najkvalitnejšie produkty.

 2. Pridám tiež jedno konkrétne info k (p)otravinám:

  „Tri veľké obchodné reťazce sťahujú z pultov známu potravinu: Billa, Tesco aj Kaufland sťahujú z predaja holandské kakao od spoločnosti Kávoviny. Dôvod je vážny.

  Ako informuje CNN Prima News, dôvodom je zvýšené množstvo látky ochratoxín. A tá môže spôsobiť rakovinu obličiek.

  V rámci pravidelných kontrol a priebežných analýz výrobcu potraviny sa zistilo, že ochratoxín prekračuje povolený limit“.

  https://www.cas.sk/fotogaleria/2887141/tri-velke-obchodne-retazce-stahuju-z-pultov-znamu-potravinu-dovod-je-vazny/2/

  • Ledové kaštany taky chuťově už nejsou ve složení co bývaly. Změna obalu změna tvaru a co si pamatuju, tak bývaly i tvrdší…

   obrázek
   https://1url.cz/AuyO9

   • Ono je to už za socíku bývalo chuťovo na hrane – tie rôzne plnky do všemožných sladkostí – ale dalo sa.
    Predsa tá plnka je len taký mix všeličo takže je dosť ťažké vytvoriť chuť, ktorá je jednak neprirodzená a zároveň chuťovo prijateľná. Je to taká hranica, ktorá keď sa poruší akýmkoľvek smerom tak z toho nevznikne nič na čom by si človek znova rád pochutil. Preto všetky tie napodobeniny toho čo bolo ako-tak chuťovo vyvážené sú už o ničom.
    Ak sa to nejako šidí, upravuje, vylepšuje tak ten originál nenahradí nič.
    Jirik, keď odbočím do mliečnych výrobkov – neviem či si pamätáš mliečny výrobok s názvom „Jovonka“. Bol v takej hranatej bielej plastovej krabičke a vrch bol z alobalu, balený bol rovnako ako smotana akurát farba potisku a názov boli iné . Bolo to také ružové ochutené sladkokyslé mlieko, také troška hustejšie. S rožkom to bola bomba. A super výrobok bol aj „Smetanový krém“ – tiež v plaste s alobalovým vrchom. Na obale bola taká lodička taká malá jachta či niečo také. To boli veľmi chutné výrobky, ktoré som mohol jesť každú chvíľu.
    Oba výrobky mali takú akoby presnú – vlastnú špecifickú chuť , že ťažko by ju dnes šlo vierohodne napodobniť.
    Tá socialistická Jovonka mi chýba, nič mi ju dnes nenahradí, nič také nieje dnes na trhu.
    Vtedy som to pil o sto šesť.

    • Brnenský Lakrumáčik – bez konkurencie! Na Slovensku Miláčik – nebol zlý, ale Lakrumáčik mám doteraz v mozgu. Za socíku sme na Vianoce kupovali nugátové kocky – balilo sa to do salónok. Asi najlepšia čokoláda. Tiež Nugeta pasta. Jáj – a ešte tyčinky penového tureckého medu v čokoláde. Návykové. Tiež kokosový čokoládový kmeň. Alebo obyčajné vymiešané žĺtky s cukrom a kakaom.

     Inak najlešie čokoládové figúrky boli z Figara – čerstvé, fasovali to odbory. Bola to doslova fialová čokoláda. Keď to zostarlo – stálo to za hovno. Stará čokoláda nie je dobrá – lebo zostarnutý tuk.

     • Vymiešané žltky s cukrom a kakaom °° nebíčko v papuľke ouououououou

    • som si vzpomenul na toto
     Pramen zdraví z Posázaví!
     https://www.youtube.com/watch?v=siIUmeb7iBg
     *****
     Jovonka mi nic neříká (kdy byla v prodeji?), za mě frčely pribiňáčky, a tam bývala taky jachta či jakási lodička….

     • V takom hranatom kelimku to bolo – tá Jovonka. Malo ťažko popisatelnú chuť a pil som to tak, že som na tom hranatom plastovom kelimku odlepil jeden rožok zvrchu (bol z alobalu) tak to sa to dalo z toho kelimku cez ten rožok piť. Bola to pre mňa taká chuť – taký zivotabudič. Niekto to nemal rád – bolo to také kyslasté a zároveň ovocne nachutené. Bolo to cca od 85 či 86 teho roka až do tuším 91 roka čo som to pil ako neuviazaný.
      Najradšej som to mal s rožkom alebo banketkou (minirožok).
      Pribináčky – tie ma stihli až dosť neskoro, dlho po prevrate – dovtedy ma to nejako nebrallo narozdiel od termixov (hlavne čokoládových) . Bola chvíľu aj doba kedy bolo lacné aj jemné pečivo v Čechách v Kaufladoch (ale nie priamo v obchode ale v tých malých obchodíkov čo bývajú oproti kauflandiackim pokladniam.
      Bolo v rokoch cca 98 až 2000.
      Predávali tam aj sladké jemné pečivo a zákusky ALE(!!!!!!) v MAXI verziách. Gigantické kroasanty naplnené čokoládou či nutelou a všetko ostatné tiež v maxi verziách. Cena jedného kroasanta bola presne 10 kč.
      A všetky zákusky tiež v tých maxi verziách a výhodne. Vtedy keď som často jazdil do ČR tak som tam toho nakúpil kvantum a aj finančne sa to oplatilo.
      Aj som si vtedy hovoril, že je to akosi veľmi lacné oproti konkurencii v ČR a na Slovensku a že pravdepodobne tie ceny tam dlho nevydržia. A mal som pravdu. Potom to tak skočilo nahor, že už som sa tam nestavoval. Odvtedy som také niečo nevidel také obrovské zákusky a jemné pečivo.

     • mariankosnac

      Jovonka – na tú si už nespomínam, vyzerá to ako jogurt na pitie. V lete sa takéto retro jogurty na chvíľu objavili v akcii v Lidli, pár som ich kúpil, fajn osviežujúca vec ale nedá sa to piť nejak často, jeden za pár dní bohate stačil. No potom to zmizlo, to bola len nejaká dočasná retro akcia. Tu je tá pôvodná Jovonka, teda už iba kelímok a Jovo koktejl je nová verzia ktorú som zrejme mal ja.
      https://www.retro-muzeum.cz/historie-znacek/ml%C3%A9k%C3%A1rensk%C3%BD-pr%C5%AFmysl

     • Mariankosnac, boli aj také obaly Jovonky ako si našiel ale boli aj také o ktorých som písal ja.
      A mlieko bolo buď v sklených fľašiach alebo v sáčkoch. Aj smotana bola v sáčkoch. A čokoláda Kofila keď som ju rozlomil tak niekedy tá plnka z nej aj tiekla. Niekedy som si ju dával s rožkom.

     • Achnaton: to jsem taky několikrát měl, bylo to dobrý pití…..

     • ..a ešte bol excelentný aj “
      Polárkový dort za 4 Kčs. O niečo lacnejší bol tuším trojfarebný Askot za 3 Kčs a 50 halierov (safriš, už ani neviem ako sa tie koruny a haliere spolu písali) a potom Fragola za 2.70 či 2,80 Kčs. Ale najlepší bol ten Polárkový dort (bol trocha žltej farby), mal takú skaďučkú smotanovú chuť.
      Ten Lakrumáček a ten Polárkový dort boli absolútne top. Škoda, že ten Polárkový dort bol vcelku dosť drahý a Lakrumáček – toho v tej vaničke bolo by zasa málo – v už tak malej vaničke bolo tak tipujem 60 – 65 , max 70 percent Lakrumáčka. Vtedy som si hovoril že prečo takej dobroty je tam tak málo…a nedávno som našiel na nete tiež taký komentár, že ho tam bolo málo v tej plastovej vaničke.

  • Hadam by si tomu neverila Aša

   • Boža,

    Ty si na tomto webe – taký – myslené v Dobrom – „neotesaný človečenský Originál“ , že v niektorom Čase – sa skutočne zamýšľam, či je Tvoj koment myslený tak, ako to z Tvojho Vedomia rýdzo – pramení, alebo – či si tu z nás nerobíš – sem-tam – ako sa to ľudovo povie – π ču. (Pozn.: Snáď tento matematicko-obsahový terminus-technikus – „prejde“ cez „kontrolnú redakčnú AI-stanicu“).

    P.S: 1 – A čo sa týka Tvojej konštatácie, alebo otázky (Pozn.: koniec Tvojej vety ostal bez interpunkčného znamienka, čiže – môže sa jednať o otázku, ale zároveň i konštatáciu, ako i určitý imperatív v danej veci..), tak si dovolím Ti, milá Boža – napísať spätnú väzbu, že:

    „Áno – verím tomu, že nám – druhoradým konzumentom v rámci východnej (post-socialistickej) EÚ – dodávajú a predávajú toxické (p)otraviny, vr. Holandského Kakaa, ktorého detaily uvádzam v komente a odkaze vyššie“.

    P.S: 2 – Mrkni, či nemáš uložené také „ Kakavko“ v kuchynskej linke, ak – áno, tak ho radšej vysyp do smetného koša..

    Vďaka Ti za porozumenie, Boža a prajem Ti, aby si bola i naďalej bdelá a zároveň tak – „Nad Vecou“! Opatruj sa!

    • Prešlo ti to Aška a ďakujem ti za tvjoj hodnotný coment chcem byt výždy nad vecou , bdelosti nikdy nie je nazvyš opatrujme sa aj ty °°

 3. Před r. 1990 byly poměrně tvrdé normy kvality pro potraviny, kávu, čokoládu atd. – důvod: hlavně zdraví atd., i když čas od času se řešily i vážné prohřešky proti kvalitě. A velmi kvalitní potraviny vč. bomboniér se i úspěšně vyváželo…Se vstupem do EU se normy zrušily a máme tu Směrnice EU, a nejenom na kvalitu potravin… A hon za zisky firem atd. A Statní zemědělská a potravinářská inspekce, hygienici atd. vše kontrolovat nezvládnou. Takže radši omezit mlsání… Ale něco jíst musíme.

 4. Čokoládu obľubujem, ale iba mliečnu. Je fakt že horká čokoláda je zdravšia, obsahuje flavonoidy prospešné pre zdravie. Či obsahuje kakao olovo…..no hlavne aby bolo, pretože bola neúroda už minulý rok a ceny sa šplhajú hore. Kto má obavy nemusí výrobky z kakaa konzumovať. Koľko nezdravého dnes človek konzumuje, aký vzduch dnes dýchame, z akej múky chlieb jeme atď. V článku mi to skôr pripadá ako reklama na BIO kakao. Mám vykúšanú aj Bio – čokoládu, vôbec mi nechutila.

 5. Proč se některé nežádoucí účinky „vakcíny“ proti COVID-19 podobají příznakům HIV?

  https://aktax.cz/proc-se-nektere-nezadouci-ucinky-vakciny-proti-covid-19-podobaji-priznakum-hiv/

 6. Šéf Britské armády: Ukrajina zintenzivní útoky na Rusko

  https://aktax.cz/sef-britske-armady-ukrajina-zintenzivni-utoky-na-rusko/

 7. Niekedy treba vypnúť z tých strašidelných globálnych i lokálnych mediálnych informácií a nahradiť obavy – úsmevom až dobrou „rehotačkou“, ako som si ja nazvala moje prežitky, keď som v t.č. dopozerala úžasnú českú komédiu z r. 2022 – Hádkovci. (Poz. verím, že tunajší českí kolegovia ju už „u seba“ – videli..)

  Rodina – 2 ženatí bratia s ich manželkami, otcom sa stretli v byte ich 80-ročného deda, ktorí v nemocnici umieral na rakovinu a táto vydarená rodinka (lepšie povedané – nevesty), si prišli metrom vymeriavať potenciálne dedičstvo (byt – koľko m2 má 3+1 v Prahe a za koľko ho môžu „streliť“ ).

  Tie dialógové herecké skeče boli absolútne bravúrne a dokonalé (Čvančarková, Nováková, Prachař, Čermák, Pavelka).

  Pointa vysoko-vypovedajúca v rámci tzv. „čistej všeobjímajúcej lásky“ k starému rodičovi – cez prachy. Proste – taká normálna, štandartná rodinka dnešných dní, ktorých je v každom štáte tisíce..

  P.S. S tými ženami fakticky nie je niečo v poriadku, proste – niečo sa vzťahovo a z hľadiska vzájomného rešpektu a úcty, veľmi – posr*lo a byť mužom a mať „niečo“ také doma – tak to psychicky – „nedám“..

  Pozn.: Určite nemám vôľu – generalizovať, alebo iným spôsobom zovšeobecňovať, ale táto filmová „vzorka“ – je pre túto dobu, žiaľ – vysoko signifikantná.

  Tak len toľko – sa mi chcelo – zdieľať… Vďaka za pochopenie!

  https://playfilm.to/cs/movies/hadkovi/

  • Israismael

   Najhorsie bude Ajsa to, ak sa ľudia dajú presvedčiť na biblický systém šelmy 666..technokrati z WEF by radi kontrolovať nielen ekonomickú každodennú životnú dráhu človeka ale aj tú citovú ,myšlienkou stopu ,a napr aj sny by radi monitorovať a pod..
   To by sa mohlo naozaj stať ak ľudia podľahnú triku diabla ale len vtedy keď si človek nechá zaviesť do tela nejaké vysielacie zariadenie (teliesko )vo forme mikročipu a pod .Samozrejme že technokrati budú nabádať ľudí a presviedčať , aby si taky mikročip ľudia dali do tela ,že to bude obrovská výhoda pre ludi,že nebude treba mobilov ,ktoré sa často vybíjajú amozu sa vybiť napr v obchode pri platbe ,a keď to bude v tele že všetko bude nastálo po ruke aj digitálna peňaženka s digi systémom eur v pravej ruke pod kožou a stačí priložiť dlaň a platíme pri pokladni , aj zdravotné údaje budú po ruke a na ruke(pod kožou) ,,atď atď… . Teda ak sa ľudia dajú takto presvedčiť ,až vtedy by mohlo ísť o kontrolu každého takého človeka ,ktorý si to dá zaviesť do tela a až potom by išlo aj o monitorovanie myslenia ,snov a pod ..čiže total control šelmy s číslom 666

   • Neviem či aj také niečo nebolo do tiel zavedené „testovaním“ a vaxinovaním – lenže na dokonalej
    Nemám pocit, že by si väčšina ľudí nechala vypraviť do tela nejaký taký predpotopný čip ako má pes alebo aj keby bol vo veľkosti makového zrnka alebo ešte oveľa menší. Ťažko by sa dal neustále aktualizovať, mal by v tomto smere dosť obmedzení. Také nanotechnológie vo vaxínach sú určite v tomto smere pre technokratov lepšie. Každopádne je ale jasné, že taký podkožný čip o akom píšeš by si určite dalo implantovať veľmi veľa ľudí – taká skupina tupcov určite existuje ale aj keby to boli milióny tak to nieje väčšina populácie Zeme a tak by to pre technokratov nebolo také jednoduché – ľudí nalákať výhodami – pretože zatiaľ nás musia ešte prosiť, pachtiť sa za nami, naháňať nás, lákať nnás, strašiť nás… Zatiaľ. Ak by to bol v rámci nútených opakovaných vaxinácií v rámci vyhlasovania plandémií tak to bolo už pre technokratov jednoduchšie dostať technológie do tiel ľudí. Väčší počet ľudí by tak bol vaxnutý.
    No ale ako občas píšeš o tom hladomore, dig mene, kolapsoch energetiky tak by tiež mohli touto cestou nanútiť ľudí dať si kus plechu pod kožu ako identifikátor s mnohými „výhodami“, ktorý by bol prezentovaný aj ako nový normál – taká bežná nutnosť.
    Niekedy sa Ti vyjadrím, k tým kľúčom, k tej záhade, nezabudol som na to.

    Inak ma doslova deprimuje keď vidím ako sa v Kauflande rozkrikujú predavačky na niekoho kto sa rozhorčene v rade u samoobslužných pokladníc pýta prečo aspoň jedna nejde blokovať keď samoobslužné nestíhajú. Tych predavačiek je tam u tých samoobslužných minimálne päť až sedem…ale všetcky neobsahujú zákazníkov ale len dávajú „pozor“.
    Akože nechcem súdiť ale tam sa v tých veľkých marketoch tiež časom vykryštalizuje „partička k pohledání“.
    Samozrejme, že sú tam aj veľmi fajn predavači a predavačky ale je tam cítiť také „tvrdé jadro“ – taká skupinová duša tých najotrlejších, ktoré chcú o všetkom rozhodovať. No a tí potom sú tí najaktívnejší v tom naháňaní ľudí k samoobslužným pokladniciam pričom o čo ide v tomto smere nemajú ani šajnu.
    To sú tí ľudkovia, ktorými je zavádzaný fašizmus.

    • Israismael

     No už skúšajú systém samoobsluznych pokladníc v Tescu po Slovensku a začínajú vyraďovať klasické pokladne ..Skúšajú to ,aby sa mohli ľudia čoskoro orientovať v systéme digitálnych mien(od roku 2025) ,keď budú musieť ľudia platiť cez mobilné zariadenia,mobily a chytré telefóny ..Žiadne karty ,všetko pôjde cez aplikáciu v mobile ..Som zvedavý ako si pôjde nakúpiť taká starenka s chytrym mobilom v ruke ,keď nielen veľké reťazce ale časom aj malé obchody v dedinách budú musieť prejsť na príkaz EU na digitálne obchodovanie,teda na digitálny systém kúpi a predaja …Hotovosť už nebude ,preto to bude ten proklamovaný digitálny koncentrák (a to nielen v obchode ale aj celkovo v iných záležitostiach ,zdravotných ,atď),,ak to nejak nevyrieši naša vláda ..Teraz pôjde o to ,že ak vláda bude oponovať Bruselu a bude ozaj chrániť ľudí ,že nebude chcieť odstrániť peňažnú hotovosť a teda peniaze ako ich poznáme dnes ,tak budú z centra EU terorizovať štát a vládu sankciami ..Budú chcieť dosiahnuť zlomenie odporu tým že nás vyradia ako štát z medzinarodneho systému obchodovania (systému šelmy,ktorá to bude riadiť a kontrolovať vo svete)

     • A tiež budú štvať ľudí medzi sebou a tiež voči vláde a rozoštvávať spoločnost vo všetkých variantách aké už majú za desaťročia vyskúšané..
      V takom nestabilnom prostredí sa im lepšie darí zavádzať čerta kus a sú už na to nachystaní.
      Mal som sen – zjednotený Západ speje na okraji Ruska k porážke…a v tom sne sme stovky ľudí, skôr mužov tlačili akúsi niekoľkostometrovú cca 15 metrov širokú, 5 metrov vysokú konštrukciu na kolesách a zároveň skoro všetci kričali „Rusko – Rusko“ (bol to skôr pokrik v zmysle, že ideme na Rusko).
      Bol som tam aj ja. Išlii sme cez nejaký most. Ja som bol úplne posledný v jednej rade na okraji „šírku“ a stále som musel dávať pozor na to aby ma neprešlo veľké koleso, ktoré bolo tesne za mnou. No je vidieť, že nielen tzv. Západ to má nezvratne nahnuté ale to čo sa deje na bojiskách SVO urýchľuje a triedi všetko čo je na Zemi zlé a dokonca aj to dianie „nadzápadné“. To ako sa Rusko bráni nerobí starosti len Západu ale aj tým nad ním. V podstate sa nakoniec stretneme v jednom bode na jednom mieste v jednej konfrontácii aj s elitami – a tá digitálna mena pochovaná aj ich. Oni si neuvedomujú, že už na Zemi nieje taký stav, že by sa im tie krízy – transformácia vo viacerých krokoch, ktoré chcú digitálnou menou uskutočniť – že sa im nevymknú z rúk. A preto bude šťastie nešťastí to, že sa v istých chvíľach tie elity budú žrať medzi sebou a to bude šanca pre každý štát a národ. Ten čas všeobjímsjúceho Židovského riadenia, z ktorého nikto neunikne a musí skákať ako sa mu píska aby sa všetko zmenilo v jeden NWO – koncentrák – to už je minulosťou.
      Teraz sa začínajú žrať všetci navzájom – dole aj hore. A tí najvyšší , ktorých nieje nikdy vidieť celé tisícročia – tí i svoje nástroje prídu skôr než stihnú vytvoriť iné.

     • Israismael

      Teraz sa čisti svet od temna ,.áno začínajú sa žrať na tomto svete všetci navzajom,presne tak ako si to napísal Achnaton…zoberme to tak ,že to čo v súcastnej dobe ,,kraľuje“(vládne) na zemi,čiže vodcovia sveta zapadu,ale aj východu a USA,z časti aj Ázie sú spojení s temnými silami ,s iluminátmi ,technokratmi a všelijakými id*otmi planéty a vedu svet do záhuby. .Rusi sú im prekážkou týmto idi*tom globalu a chceli a chcú zničiť Rusko, pretože im je prekážkou nastolenia ich NWO(nového svetového poriadku a Veľkého resetu) ..Nie som však naivný aby som počítal s tým že Rusko nie je zapojené v NWO.Aj ono hrá svoju úlohu ,ale predsa len zacalo čistiť svet cez tú fašizujucu Ukrajinu ..A práve cez Ukrajinu chceli zničiť Rusko,pretože chápali že priamym útokom by nastala tretia svetová a jadrová vojna ..Mnoho slovenských Ukrajincov,vlajockarov a pod by zúrilo keď by si toto prečítali odo mňa ….ale keď sa zmení svet a vyjde pravda na javo, budu si búchať palice o múr ..
      Svetlo a tlak svetla už obopína našu planétu a začne sa to RÚCAŤ čo je temné ,nepekné ,čo ničí ľudí ,zbrane ,zbrojný priemysel a všetko čo je spojené s temnom ..Všetko sa rozpadne na trosky (štaty,organizácie,inštitúcie ,organizácie ,stavby typu Buckingham,Vatikán a pod,rozpadnú sa rodiny ,ľudia ,jednotlivec pokiaľ bude vyžarovat viac temna ako svetla )..Tomuto stavu sa povie Veľká Očista Zeme ! A pomaly bude vrcholiť ..sme tesne pred záverom ( posledná fáza tzv suženia má trvať 1260 dní alebo 3 a pol roka )

     • Israismael

      A aby som upokojil ľudí tých, ktorí sa usilujú ku svetlu…Tak treba vedieť ,že po ukončení suženia ,nastane nové obdobie a bez temna ..To je totiž účel tej Veľkej Očisty ,že bude ukončené všetko temno na Zemi ..Samozrejme že pôjde v konečnom dôsledku o zásah Boha a jeho ,,armády“ (pre tých ktorí si myslia že je aj iný,alebo aj viacerí bohovia , tak píšem raz a navždy že je iba jediný JEDEN pravý Boh ,pretože iných niet a ani Lucifer Satan nie je proklamovaný temný Boh,pretože on má veľmi ďaleko od Boha lebo on je iba padly archanjel ) .. Čistenie samotné majú v kompetencii Bytostní .Oni budú ovládat živly prírody a vynutia mnohé očistné zemetrasenia,cunami ohne a lávu zo sopiek ,a pod ..S bytostnymi z vyššieho bytostneho sveta nad nami je ľudstvo odjakživa úzko spojené .Však ľudia nakoniec dospejú k veľkému poznaniu,až odídu zo Zeme všetky duše spojené s temnom, ktoré zahmlievali a mútili svet ..Už sa to blíži všetko .Kto však nebude chcieť spoznať Božiu vôľu a bude naďalej v temnom chcení a ludia neporozumeju dobe, ktorá príde po očiste ,to znamená Tisícročnej ríše ,a nespoznajú včas (už dnes) toho ktorý bude súdiť svet ,tak budú musieť skončiť nielen na Zemi ale navždy (to je tzv druhá smrť =smrť ducha ,zničenie akoby obrazne softvéru človeka) ..Nie nestrašim ,ja chcem ešte mnohým pomôcť lebo času už veľa neostáva …A nech si to nenabiju ako zvyčajne do prepestovanych predných mozgov [ že som azda od temného a pod ] niektorí tí , čo ma radi kritizuju ..
      Stále píšem iba Vo Svetle Pravdy..
      https://m.youtube.com/watch?v=KbeEcFJMwAc&t=26155s&pp=ygUacG9zb2xzdHZvIGdyYWx1IGF1ZGlva25paHk%3D

     • Pod svetovým nadnárodným riadením sa Západ a Východ zdá byť len ako jeden jeden celok – zotročený celok – ja uznám tento fakt, že ide o postupné zotročenie sveta cez nástroj – Okultné svetové Židovstvo. Je to proste tak. Rusko do toho bolo zatiahnuté tiež – tiež v tom „ide“ – v tom vlaku do stanice s názvom nwo ale nie kvôli tomu aby dosiahlo do tej stanice ale kvôli tomu aby počas tej cesty bolo čo schopné ten vlak spomaliť, zastaviť a odbočiť na inú koľaj alebo aspoň na čas zostať stáť na mieste než sa ukážu nové obzory kam odbočiť.
      Jednoducho keď sa osobnosti Ruska zúčastňujú stretnutí na Západe či východe tak to ešte neznamená, že s nimi „pečú“. Nijakú pozitívnu zmenu by nedosiahli keby Rusko stálo mimo Globálnej politike. Už to, že Rusko je subjektom na úrovni Globálnej politiky je známka, že sa s ním musí rátať. A to nesedí jak kruhom židovským tak aj nadžidovským. Jednoducho Rusko má iný plán než tie elitárske kruhy ale musí zohľadňovať svoju pozíciu než si môže niečo dovoliť urobiť.
      Nieje to tak že keď sa zúčastňuje stretnutí na WEF tak podporuje technokratov. Má svoju víziu kam chce svet nasmerovať.

Pridajte komentár

*