Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Reakcia na článok o Homeopatii


Print Friendly, PDF & Email

Nedávno sme na stránke uverejnili na žiadosť jednej z našich čitateliek článok o homeopatii.  Článok bol síce trocha kontroverzný, no my zastávame princíp plurality s tým, že každý má právo vysloviť si vlastný názor. Reakcie na tento článok boli zmiešané, niektoré pozitívne, niektoré negatívne. Jednu z takýchto reakcií by sme teraz chceli uverejniť. Naša stránka sa homeopatiou nezaoberá, preto  ani k nej nebudeme priamo zaujímať žiadne stanovisko. Utvorenie si vlastného názoru a postoja ponecháme na čitateľoch samotných.

* * * * * * * * * * * *

Ahoj Damian,

dnes som si otvorila stránku badatel.sk, čo je na nej nové a som bola úplne prekvapená z uverejnenia starého článku o homeopatii od pani Vlčkovej z roku 2007 a preto som sa rozhodla naň reagovať. Rozhodne nechcem útočiť, zámerom je len uviesť veci na „správnu“ mieru, prejaviť svoj názor a podať aj iné informácie ohľadne homeopatie.

Stránku pravidelne navštevujem, veľakrát ma už inšpirovala, tak možno aj môj príspevok bude inšpiráciou pre niekoho 🙂

Venujem sa homeopatii už asi 2 roky, posledný rok dosť aktívne už aj ako začínajúca homeoporadkyňa pod vedením pani doktorky Kolenovej, praktizujúcej klasickú homeopatiu. Medzi slovenskými homeopatmi a priaznivcami tejto liečebnej metódy je meno pani Vlčkovej známe, o to viac som prekvapená i sklamaná uverejnením jej článku.

Spomeniem, že homeopatia je hneď po tradičnej čínskej medicíne druhá svetovo najrozšírenejšia liečebná metóda. Samotná metóda funguje úspešne už 200 rokov a čo sa týka bielej mágie, na ktorú naráža p.Vlčková, tak k tomu stačí už len poznamenať, že v roku 1996 vydala Konferencia biskupov vyhlásenie o homeopatii pre katolícky ľud:

„Problém homeopatie je problém medicínsky a preto patrí do oblasti medicínskej diskusie. V mene viery nemožno k odborným veciam zaujímať stanoviská. Pokiaľ ide o morálne stanovisko, vyžaduje sa od zástancov homeopatie odborná spôsobilosť (homeopatiu nemôžu vykonávať laickí pracovníci).

V morálnej rovine sa prízvukuje to, čo hovorí konštitúcia II. vatikánskeho koncilu Gaudium et spes, 36: „Lebo všetky veci práve nakoľko sú stvorené, majú svoju stálosť, pravdivosť a dobrotu, vlastné zákony a svoj poriadok: toto musí človek rešpektovať tým, že uznáva príslušné metódy jednotlivých náuk a technických odborov. Preto metodický výskum vo všetkých disciplínach, ak sa koná naozaj vedeckým spôsobom a v zhode s mravnými zásadami, sa nikdy nedostane do skutočného rozporu s vierou, keďže časné skutočnosti i danosti viery majú svoj pôvod v tom istom Bohu“.

V tejto súvislosti Slovenská homeopatická spoločnosť prehlásila, že sú jej cudzie akékoľvek magické a okultné techniky alebo ideologické aspekty typu New Age, vrátane reinkarnácie a gnostických bludov.

Kľúčovou osobnosťou pre človeka z hľadiska jeho zdravia je lekár s príslušnou odbornou kvalifikáciou, ktorý podľa svojich poznatkov, skúseností a svedomia rozhodne, čo je pre chorého najlepšie. Ďalšie riešenie problematiky v otázkach homeopatie sa môže odohrávať na pôde odborných fór po zhodnotení výsledkov experimentálnych prác a vedeckých publikácii.“

Zbohom vysoký krvný tlak

Ako stránka za pravdu v medicíne by ste podľa mňa mali poskytovať informácie objektívne a podložené literatúrou – tak ako ich aj stále doteraz poskytujete. Ak ide konkrétne o homeopatiu, tak uverejniť potom aj články od skutočných a prípadne aj svetovo známych homeopatov – Scholten, Sankaran, či tunajších – Čehovský, Petroci alebo iných, samozrejme aj s odkazmi na odbornú homeopatickú literatúru, aby čitateľ videl, že informácie neboli „vycucané z prsta“. Tento článok nič z toho nespĺňa a ako som už uviedla, jedná sa čisto o subjektívny a ojedinelý názor a navyše poskytuje o homeopatii zavádzajúce a nesprávne informácie, čo je viac na škodu ako na úžitok, ako napríklad biela m&aa cute;gia alebo nejaký prístroj na výber lieku – veď to je totálna blbosť. Klasická homeopatia nepoužíva žiadne prístroje pri výbere homeopatického lieku.

Tak sa nad tým zamýšľam, na základe tohto článku si má čitateľ vytvoriť názor na homeopatiu? Ak ste chceli podať verejnosti názor na homeopatiu, prečo práve tento negatívny? Prečo nie pozitívny alebo už keď, tak uviesť oba naraz – negatívny aj pozitívny.

Zaujímalo ma tiež, či sa na vašej stránke nachádzajú aj iné články o homeopatii a tak som si do kolónky „search“ vložila slovo homeopatia a našlo mi len 2 články v časti názory, postrehy a úvahy, jeden práve od pani Vlčkovej a druhý s názvom Názor medika, kde sa o homeopatii píše len toto:

Velmi ma láka študium homeopatie (ktoru na Slovensku vedie mimo ine velmi skvely človek a homeopat telom i duchom MUDr. Petroci) ale spojiť klasicku medicinu s homeopatiou je velmi ťažke, hlavne z časoveho hladiska. Jedno na ukor druheho.

Výsledkom je, že stránka badatel.sk sa vo svojich odborných článkoch homeopatiou nezaoberá, chýba tu nejaký objektívny pohľad na danú oblasť, avšak v kategórii postrehy a názory podáva viac negatívne a nedostatočné informácie v oblasti homeopatie. Mne osobne to príde dosť manipulatívne a zavádzajúce. Netvrdím, že sa jedná o zámer, to ja samozrejme nemôžem ani neviem posúdiť. Rada by som však dala podnet k uverejneniu odbornejšieho a objektívnejšieho článku o homeopatii, predovšetkým článku s vyššou výpovednou hodnotou, aby si človek vedel na základe objektívnych informácií vybrať pre seba to, čo potrebuje.

Prajem príjemné predvianočné dni

S pozdravom

Prírodná liečba osteoartritídy

Janette

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Mila Janette, rozdiel medzi tvojim clankom a clankom Dr Vlckovej je hlavne v tom, ze ona cituje Bibliu a ty citujes Vatikan co su dva takmer nezlucitelne pojmy….Biblia bola cirkvou v minulosti skryvana a cirkev casto vydava rozne vyhlasenie presne preto aby zmiatla tych ktori hladaju pravdu. Co sa tyka Slovenskej homeopatickej spolocnosti – myslim si ze ani sama tato spolocnost netusi co vsetko sa odohrava „v pozadi“ . objektivny pohlad na homeopatiu sa vytvara tazko kedze su dva tabory…takze nechajme na citatelov nech si podla osobnych skusenosti inych urobia vlastny „objektivny“ nazor. Dr Vlckova nie je rozhodne jedina ktora sa na Homeopatii popalila 🙁

  • fiiha, starší článok ale nedá mi….ale objektívne by malo byť vami skôr uvedené…5 miliónov Slovákov rozhodne nie sú jediní, ktorí sa na alopatickej medicíne spojenej s honbou za ziskom popálili : viď odborne publikované články v Belgicku, Holandsku, Dánsku (Narayana.com) k vakcinácii a úspešnom antidotovaní následkov homeopatiou (viac ako 200 000 preliečených detí)
   súhlasím s Janette na plnej čiare, a bádateľa Damiána žiadam, aby pokračoval na ceste bádania, ale s objektívnym prístupom .. nechcem podpichovať, ale Matka Tereza bola dostatočne zrelá žena, výlučne liečila homeopatiou seba aj zverené deti ,(a to je skutočne bežne známy fakt, dostupný na mnohých indických ,britských web.stránkach )nedávne vystúpenie princa Charlesa, ktorý sa priamo s celým aristokrat,rodom lieči výlučne homeopaticky (viď dožitý vek Královnej matky )

   napríklad: link je aj tu
   http://www.telegraph.co.uk/news/uknews/prince-charles/10433939/Prince-Charles-and-homeopathy-crank-or-revolutionary.html
   otázka, prečo je to také undergroundové bububu na Slovnesku ???bádajte, premýšľajte

 2. Svedectvo ex-homeopata
 3. Magdalénka

  Byť 2 roky homeopatkou,tiež sa budem nejak snažiť sa homeopatiu zastať…Mám osobnu skusenosť s homeopatiou-nech si čitatelia sami utvoria.
  „Hoemopatia je len kvapka účinnej latky/výťažku v bazene vody“
  To je cictát od ludí ktorý sa naozaj zaoberali skusenosťami a pacientami čo sa dali na nu nahovoriť.
  Mám ťažku dg. na ktoru beriem kortikosteroidy a imunosupresíva -denne,je to pre mna životne doležity liek.Pri navšetve homeopatky, my najprv vložila nejkaý valec do dlane, niečo postlačala na nejakom malom prístroji a vysla jej „choroba “ ,na ktoru v tabulke vyhladal „tobolky “ ktore mi dat.Ked som sa opýtala z čoho su,čo je to nedostala som odpoved len usmev a vysvetlenie „na čo to je „.Ako ma može liečiť niečo ,čo ani neviem z čoho je?Dom a som mala skusiť „zazrak „, brat tobolky pomaly a nebrat lieky a počkat na horučku-lebo až tá je príznakom ,že telo konečne začína liečiť seba.Ja som ale povedala,že horučka je jedine čo mna ako pacienta nikdy nepostihuje ( neviem prečo)Tak som 3 dni čakal na tu horučku bez liekov na postely s chornickým zapalom pluc bez mojich liekov.Neviem či pani homeopatka myslela, že mam len chrípku,ale po 3 dnoch som nedostala teploty,nevládala som sa ani hýbať, nie ešte vstať na vlastne.Okamžite som si nasadila svoje lieky a trvalo dalsie dva týždne pri vyssich dávkach než som sa opeť pozdbierala zdravotne a svoj stav si ustálila.Ak sa 3-5tobolkami „niečoho“ dá uzdraviť tak obrovský orgán ako pluca?Medicína na mi na ne dala aj papier „plný invalid“ o čompani homeopatka vedela.
  Dakujem, Bohu ,že mi prišiel zdravý rozum.Kto chce nech si zobká biele guličky, na chrípku,na nervy (poznám pani čo tomu verí aj ked jej je po 3 mes. ešte horšie-neviem na čo potom čaká ?)..ale pre mna je to hazard s vlastnym zdravým aj životom.Určite by som ju neodporučila na ťažke zdravotne stavy a ako nahradu za medikamentoznu liečbu.
  mylsím si ,že ludia sa radi hraju na Boha hlavne vtedy ked vlastne zdravie maju v poriadku alebo nikdy neboli vážnejšie chorý a preto im chýba zodpovednosť.

  • Ja som bol vážne chorý a homeopatia mi zachránila život, keby ste riadne čítala, než začnete odsudzovať, pani spomínala, že homeopatia nepoužíva žiadne strojky, tak si vyprosím, aby ste praktiky onej neznámej nazývala homeopatiou. A sú známe údaje z anglických homeopatických nemocníc, kde liečili pľúca bez úmrtí a dokázali vyliečiť úplne, neviem o čo Vám ide, na boha sa tu hrá niekto úplne iný a nie homeopati

   • napodobne
    mne homeopatia nezachranila zivot, ale zbavila ma choroby, s ktorou alopati nevedeli pohnut
    zacala som ju studovat a liecim svoje okolie a seba, vacsinou uspesne, odvtedy sme prakticky vobec neboli u lekarov
    vsetkym odporcom : skuste sa dovzdelat, na zaklade sucasnych vedomosti o nulovej koncentracii sa lahko robi usudok, mimochodom bola som taka ista

 4. Nominecarens

  Homeopatie je velice složitá nauka studoval jsem Organon od Hahnemana, Druhé similimum od Chappela, 8 oken od Sankarana atd. podstatná informace je, že lidský (duševní) archetyp se buď vyvýjí, nebo degeneruje. Degenerace =nemoc. Homeopatie řiká: každý máme na výběr: buď zpívat píseň lidskou nebo zvířecí a jak je vidět v odraze světa většina lidí volí animalusmus. Bůh stvořil člověka k obrazu svému, ne prasete, hyjeny, sysla, páva, nebo hovnivála. Dokud lidé nepochopí svou podstatu budou se definovat skrze animální vzorce. Každý má na výběr, buď vývoj, nebo degenerace.

Pridajte komentár

*