Voľbou Korčoka volíte vojnu! Nevoľte za prezidenta vojnového štváča, ktorý by neváhal vyslať vašich mužov, otcov a synov na smrť do ukrajinských zákopov!

Tajomstvo čínskej medicíny: Liečba podľa hodín ľudských orgánov


Print Friendly, PDF & Email

 

Tajomstvo čínskej medicíny: Liečba podľa hodín ľudských orgánov

Na základe poznatkov čínskej medicíny naše orgány v určitých hodinách pracujú a v iných zase odpočívajú. Každý orgán má svoj vlastný denný cyklus aktivity – a cyklus odpočinku.

To znamená, že metabolické procesy, ako je výživa, relaxácia, spánok a telesný pohyb majú svoj optimálny čas.

Máme 12 hlavných orgánov. Každý orgán má periódu (optimálnej) činnosti, ktorá trvá dve hodiny. Počas týchto dvoch hodín, je naša energia sústredená na „aktívny“ orgán .

Ak vezmeme do úvahy toto pravidlo a budeme žiť podľa neho, bude tok energie v našom tele tiež v rovnováhe. Tento princíp je v čínskej medicíne uznávaný už 4000 rokov.

Ak si dáte veľkú porciu jedla neskoro v noci, môže sa vám stať, že sa zobudíte medzi jednou a treťou ráno s ťažkým pocitom v žalúdku. U väčšiny chorôb, sa charakteristické príznaky ochorenia objavia v hodinu, keď je chorý orgán vo svojom najintenzívnejšom období denného cyklu.

Astmatický kašeľ je najintenzívnejší medzi 3-5 hodinou ráno. Tí, ktorí majú žlčové problémy, zvyčajne cítia kŕče okolo polnoci.

Energetická hladina na našich energetických dráhach – meridiánov sa neustále mení. S trochou pozornosti môžeme urobiť všetko preto, aby nedošlo k prerušeniu rovnováhy toku energie v našom organizme.

Kedy je človek najzdravší?

Podľa čínskej medicíny, je človek najzdravší, keď energetický obeh organizmu je harmonický. Táto energia sa  nazýva Chi (Qi) a znamená vitalitu a životnú silu.

Blokovaním jej obehu môže viesť k ochoreniu. Ak by sme náš chorý orgán liečili práve v dobe, keď je najaktívnejší, mala by táto liečba najväčší úspech na uzdravenie tohto orgánu.

Čínske  hodiny  našich orgánov sa skladajú z 12 kanálov. Každý kanál má dve hodiny, počas ktorých v tom ktorom orgáne Chi tečie najintenzívnejšie.

Nasledujúca tabuľka zobrazuje, kedy je ktorý z našich 12 orgánov najaktívnejší a kedy je vhodné ho liečiť:

ČASMAX. ENERGIAORGÁNPOPIS
03:00-05:0004:00PĽÚCA
DÝCHACIE CESTY
MUŽSKÝ REPRODUKČNÝ SYSTÉM
Toto je aktívne obdobie pľúc, kedy sa pripravujú na ich každodennú prácu. Sexuálna aktivita mužov je v tomto
čase najväčšia, produkuje sa väčšina pohlavných hormónov.
05:00-07:0006:00HRUBÉ ČREVOV tejto časovej perióde hrubé črevo oslobodzuje telo od toxínov, nachádzajúcich sa v exkrementoch. Telo má zníženú výkonnosť.
07:00-09:0008:00ŽALÚDOKŽalúdok je najefektívnejší. Je to čas, kedy by sme si mali dať výdatné raňajky bohaté na vitamíny a minerály.
09:00-11:0010:00NERVOVÝ SYSTÉM
SLEZINA
Naša telesná teplota je optimálna; nervový systém je najpokojnejší, náš výkon je pomerne vysoký. Je to čas na prácu a učenie.
11:00-13:0012:00SRDCEStúpa srdcový cyklus, čo je čas na šport. Obsah žalúdočnej kyseliny a produkcia žlče sa zvyšuje a 12ta hodina je najvhodnejšia na obed.
13:00-15:0014:00TENKÉ ČREVOKrvný obeh sa spomaľuje, energia je sústredená v tenkom čreve. V tejto časovej perióde menej vnímame bolesť, preto je to vhodný čas napríklad na zubné zákroky.
15:00-17:0016:00MOČOVÝ MECHÚRPočas tejto doby močový mechúr pracuje najintenzívnejšie, takže by sa malo konzumovať jedlo bez cukru a tiež nealkoholické nápoje. Naše telo sa zbavuje toxínov, aby bolo opäť v dobrej sile. Vhodná doba na učenie, šport a prácu.
17:00-19:0018:00OBLIČKYNaše obličky vykonávajú najintenzívnejšie upratovacie práce, a preto by sme ich nemali v tomto období zaťažovať tukmi, cukrom, soľou alebo podobnými toxínmi. Znižuje sa nám krvný tlak, spomaľuje rýchlosť srdca. Je to vhodné obdobie na oddych od práce a tiež na ľahkú večeru.
19:00-21:0020:00OSRDCOVNÍKAk sa rozhodneme navečerať sa v tomto čase, ostane toto jedlo v tele nestrávené do ďalšieho dňa. Naše energetické dráhy sú totiž spomalené, telo sa pripravuje na odpočinok.
21:00-23:0022:00TROJITÝ ZAHRIEVAČ ErwärmerTrojitý zahrievač nie je orgán, označuje časť tela, kde sa spája a spolupracuje dolná, stredná a horná časť nášho tela. Jeho poslaním je viesť energiu prijatú dýchaním, jedlom a pitím, teda energiu absorbovanú naším žalúdkom a pľúcami. Toto obdobie je obdobie obnovy, ktorú naše telo potrebuje (a po ktorej túži aj naša duša). Naša efektivita je v tomto období najnižšia. Je to čas pre osviežujúci spánok; preto by sme v tomto období nemali vykonávať žiadnu fyzickú alebo duševnú aktivitu.
23:00-01:0000:00ŽLČNÍKV tomto čase sú záchvaty žlčníka najintenzívnejšie a je ťažké znížiť bolesti z nich.
01:00-03:0002:00PEČEŇPečeň detoxikuje organizmus v plnej sile, preto v tomto období je nevhodné telo zaťažovať. Liečbu pečene je ale naopak vhodné vykonávať medzi 14:00 a 15:00

Kde sa môžem dozvedieť viac?

Zaujala vás problematika a chceli by ste sa o nej dozvedieť viac?

Liečba osteoporózy

Príďte sa pozriem na Tretí Medzinárodný kongres Východných učení a Umení 2017 do Bratislavy.

Posledné lístky zakúpite na Tradičné Feng Shui .

Pripájame zopár video ukážok. Príjemné pozeranie 🙂

 

 

 

 

 

Zdroj: www.tradicne-feng-shui.sk,

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.



Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. Povídání s Petrem, žijícím z prány o breathariánství a životě
    http://www.youtube.com/watch?v=HdZw_cyHc-4

  2. Pekný deň, zaujímavý článok o orgánových hodinách a plne s ním súhlasím, len tam máte malú chybu. Miesto osrdečníku má byť MOZOG a miesto trojitého ohrievača MIECHA. Osrdečník nieje orgán a už vôbec nie Trojitý ohrievač, ten je jedným z piatich energetických systémov, ktoré používa naše telo. Táto chyba, lepšie povedané nepresnosť vznikla pri preklade. Odhalil ju pán Ando, ktorý študoval staro čínsky jazyk a vysvetľuje to ako synonymum. Aj v slovenčine je pár slov, ktoré sa rovnako píšu a majú úplne iný význam v inom spojení vo vete.
    Osrdečník je ochranca srdca. Trojitý ohrievač je energetický systém, ktorý nás spája s naším Tvorcom /nazvite ho ako sa vám páči Boh, Budha, Alah, Manitú, …/ a v našom tele, po fyzickej stránke má túto úlohu miecha, spája našu centrálu-mozog so všetkým, čo táto centrála riadi. A čínska filozofia učí ľudí rozmýšľať srdcom, preto na popis ochrancu srdca a mozgu má ten istý výraz. A tak ako sme cez neviditeľné spojivo spojený z naším Stvoriteľom, rovnaký význam má spojenie mozgu cez miechu s ostatným telom. Žiadna prírodná medicína neoddeľuje telo a ducha. Kaduceus má vo svojom znaku dvoch hadov, nie jedného ako mnohé lekárne u nás a čínska medicína plne rešpektuje oboje. Inočka

    • Pri všetkej úcte, pán Ando podáva k trojitému ohrievaču viacero vysvetlení a mecha medzi nimi pokiaľ si správne pamätám nie je. Podobne perikard nie je mozog. Síce podobne ako srdce súvisí s duševnou činnosťou, ale mozog je aj v ponímaní TČM samostatný orgán. Snažiť sa namapovať orgány v TČM na fyziologické orgány je podľa mňa značne nešťastný nápad.

Pridajte komentár

*