Epidemiológ Igor Gundarov: Vírus SARS-CoV-2 nie je nový, je s nami už roky


Print Friendly, PDF & Email

Epidemiológ Igor Gundarov: Vírus SARS-CoV-2 nie je nový, je s nami už roky

V dnešnom článku prinášame preklad rozhovoru s významným ruským vedcom a epidemiológom Igorom Gundarovom o tom, ako on vidí pandémiu COVID-19.

Rozhovor podrobne hovorí o pôvode nového koronavírusu, rúškach, príčinách prichádzajúcich vĺn a ďalších dôležitých súvislostiach, ktoré predstavujú úplne iný pohľad na pandémiu, než s akým sme sa stretli doteraz.

Originálne video plus preklad rozhovoru

Ak rozumiete ruskému jazyku, video si v origináli môžete pozrieť dole, no a pre ostatných pod videom prinášame preklad uvedeného rozhovoru do slovenčiny.

Moderátor v úvode rozhovoru predstavuje osobnosť lekára, epidemiológa vedca a filozofa Igora Gundarova.

Moderátor: Vítame vás na našom kanále!

Igor Gundarov: Dobrý deň.

Moderátor: Igor Alexejevič, ostatné dni sa spôsob boja s Covidom u nás veľmi zintenzívnil. Akoby sa objavila druhá vlna boja s Covidom (poznámka redakcie: rozhovor prebehol pred nejakým časom, na začiatku druhej vlny). Je to z vášho odborného hľadiska skutočne druhá vlna?

Igor Gundarov: No nie iba u nás, ale po celom svete. Priatelia mi volajú z celého sveta. Všade sa hovorí o objavení sa druhej vlny nebezpečnej infekcie.

Nedávno prebehla u nás veľká konferencia, na ktorej sa hovorilo o tom, že svet po Covide už nebude taký ako predtým. Niektorí hovoria, že obraz masky (rúška) sa musí dostať do nášho podvedomia.

Dieťa už od narodenia uvidí okolo seba tváre v maskách. Prezident dal tiež príkaz na utvorenie špeciálnej komisie, ktorá by sa zaoberala akoby novou infekciou, aby sme mali účinnú zbraň a boli pripravení voči nej, aby sme vedeli využiť nadobudnuté skúsenosti a vyhli sa do budúcna možným chybám v boji s ňou.

Okrem toho sa na tejto konferencii hovorilo o tom, že u tohto koronavírusu sa objavili zvláštnosti, že sa stane oveľa agresívnejším a príde ďalšia vlna a potom ešte ďalšie, ktorých sa nikdy nezbavíme a podobne.

Dnes som si napríklad kúpil v metre noviny a tam na prvej strane sa dočítame, že v Rusku boli prekonané dva rekordy, boli tam čísla o úmrtiach, o počtoch nových ochorení, s grafickými strmo stúpajúcimi krivkami novo nakazených týmto vírusom.

No a na základe týchto informácií sa prijímajú opatrenia. Napríklad na letisku Domodedovo sa prijali profylaktické opatrenia na zamedzenie tejto infekcie. Pracovníci tam boli oblečení do tých bielych protiepidemiologických oblekov.

Ďalej, hlavný urologický špecialista Ruskej federácie hovorí, že Covid infekcia napadá aj reprodukčné funkcie ľudí a čaká nás neplodnosť, ďalší hovoria o jeho postihovaní nervového systému, a teda vlastne prežitie tohto vírusu nebude možné, a že si teda máme zvyknúť na to, čo nás čaká.

Ťažko sa teda bude žiť v týchto podmienkach, no ešte Moskva v porovnaní s inými hlavnými mestami na svete na tom nie je najhoršie. Volajú mi z iných krajín a vravia, že u nich napríklad vôbec nie je možné vyjsť na ulicu bez rúška. Ak ťa polícia chytí, tak dostaneš pokutu 300 až 500 Eur.

Hovoria nám teda, že svet sa zmenil a my budem musieť žiť v tejto novej postkovidovej realite.

Ja by som sa vďaka vašej redakcii chcel podeliť s vami a s celou našou aj svetovou verejnosťou a nebojím sa povedať, že sa pokúsim o odhalenie tohto globálneho problému.

V čom je jeho podstata?

Mali by sme si vraj zvyknúť na život podľa nových noriem. Pokúsim sa teda vysvetliť podstatu a vy by ste si mali urobiť vlastný názor a vzniesť prípadne voči nemu svoju kritiku.

K tomuto odhaleniu som sa dostal v poslednej dobe postupne po fragmentoch. Myslím si, že je ovplyvnené sovietskou virologickou školou. Trochu, alebo možno i dosť, sa odlišuje od euroatlantickej virusologickej školy.

Rozdiel je v nasledovnom. Západ nás vždy predbiehal v technických otázkach v umení zaoberať sa detailami v ich vzájomnej kombinácii a vytváraní aplikácií.

U nás to bol naopak taký globálnejší pohľad na problém a snahu o pochopenie vzájomných súvislostí s okolitým svetom a s kozmom.

Terajšia západná virologická škola sa snaží pochopiť to, čo sa deje práve teraz. Je akoby založená na teórii troch N.

Prvé N, vírus je NOVÝ. Je veľmi nebezpečný a s takýmto vírusom sa ľudstvo nikdy nestretlo. Aj náš prezident hovorí, že svet sa stretol prvýkrát s touto hrozbou a „nebezpečenstvo smrti visí nad každým“ (t.j. citácia z prezidentovho prejavu).

Druhé N je teória tzv. NULOVÉHO pacienta. Údajne táto pandémia vznikla z toho, že jeden Číňan išiel na trh kde zjedol vírusom nakazeného netopiera, ochorel a od neho sa potom nakazilo celé ľudstvo. Epidémia ide bez prestávok po celom svete a keby sa urobilo zablokovanie na 14 dní čo je inkubačná doba vírusu, tak by epidémia vyhasla.

Mne je túto teóriu ako sovietskemu vedcovi a filozofovi ťažko prijať. Sotva si viem predstaviť, že je to celé náhoda, pretože potom, ak by Číňan šiel na trh a zjedol by tam zdravého netopiera, tak by k celosvetovej pandémii neprišlo.

Všetko teda závisí od náhody? To je teda pohľad západnej vedy na situáciu okolo koronavírusovej infekcie.

Tretím N je fakt, že epidémia sa šíri bez prerušenia – nepretržito.

Na spomínanej konferencii sme počuli, že táto vlna bude globálna a bude trvať najmenej 14 mesiacov a ako povedal náš minister zdravotníctva, bude treba zaočkovať zhruba 60% obyvateľstva. Iní vraveli, že bude trvať najmenej 4 roky a preto bude potrebné prejsť na úplne iný režim fungovania.

Sú tu nejasnosti. Nám prikázali chodiť v rúškach. V lete sme chodili v rúškach, nemohli ste sa stretávať a pozrite, ako ste zoslabli a teraz príde druhá vlna a ochoriete.

Takže toto je západná virologická škola. Avšak v rámci tejto školy sa nedozviete, čo je to vlastne tá vlna. Skúste si popozerať internet a zistiť, čo je to tá vlna. U nás hovorí Popová, že o vlnách je predčasné hovoriť. Počkáme až to prejde a potom to budeme analyzovať.

Čiže virológovia nevedia čo to vlastne tá vlna je. Musím sa usmievať, ako súčasní virológia neovládajú epidemiológiu.

Súčasná virológia sa zaoberá hlavne genetickou stránkou problému, no o epidemiológii nevie z hľadiska vĺn nič. Čiže, koľko ich bude, kedy sa objavia a koľko budú trvať. Odpovede na tieto otázky nenájdete.

Ako som už na iných komunikačných kanáloch vysvetľoval, začal som sa týmto pojmom vĺn zaoberať,  a koľko ich má byť. V priebehu 6 mesiacov sme s mojím synom preštudovali obrovské množstvo materiálov.

V prvom rade sme sa museli dohodnúť, na základe akého parametra budeme posudzovať nebezpečenstvo vírusu. V rámci neznalosti sociálnej psychológie, múdrymi slovami povedané neznalosťou kognitívnych mechanizmov, sme vás zasypali desiatkami ukazovateľov, v ktorých sme sa topili i my aj lekári.

Boli to dobre známe počty nakazených, počty ktorí ochoreli, počty hospitalizovaných, počty úmrtí, počty vyzdravených, no a v tomto chaose nie je možné zorientovať sa.

Dali sme si teda otázku, ktorý parameter je z nich najdôležitejší?

Ako som už u vás na kanále hovoril predtým, najdôležitejším parametrom je riziko umretia na koronavírus.

No a všetko ostatné vás ani veľmi nezaujíma. Pre nás vedcov to môže byť zaujímavé, no pre ostatných je podstatné ostať živým. Neumrieť na koronavírus.

Akú teda máme šancu zomrieť na zápal pľúc. Prečo práve na to? Pretože koronavírus pôsobí na organizmus predovšetkým tým, že vyvoláva zápal pľúc. Preto by sme sa nemali báť koronavírusu, ale smrti z pneumónie (zápalu pľúc).

Sú samozrejme aj iné komplikácie koronavírusovej infekcie, no z 99,9 % ide o pneumóniu ako o najvážnejšiu smrteľnú komplikáciu. Pozrime sa teda teraz na dynamiku pneumónií podľa jednotlivých mesiacov v roku aby sme sa dozvedeli niečo o tých vlnách.

Ako som už predtým spomínal, dôležité je hľadisko, z ktorého sledujeme tento problém. Logické by to bolo od januára čiže od začiatku roka. Toto je však subjektívne hľadisko, ktoré zaviedol Július Caesar. Odtiaľ Juliánsky kalendár. On však nemá nejaký objektívny základ. Caesar bol cisárom. Rozhodol a bolo.

No a opäť sa vraciam k nášmu akoby svetonázoru. Slovanské národy považovali za začiatok roka 21-22. jún. Neskoršie nato prišli Gréci, že vtedy je deň najdlhší. Je to deň, keď slnko stojí najvyššie.

Pozrime sa teda nato, čo sa stane, ak začneme považovať za prvý mesiac v roku jún. Zisťujeme zaujímavú periodicitu.  Znamená to, že v lete je úmrtnosť na pneumónie nízka, približne 22 septembra začína počet úmrtí na pneumóniu stúpať a vrchol dosahuje v októbri.

Potom v novembri sa úmrtia opäť znižujú (na grafike, ktorá je na obrazovke, je to demonštrované) a v decembri znova zvyšujú. Na konci decembra je úmrtnosť na pneumóniu ešte vyššia než v októbri. Potom to opäť poklesne s maximom v januári, vo februári to klesne a ďalší vrchol je v marci a potom to v priebehu apríla klesá až na letnú úroveň.

Takto sme si ukázali tri vlny. Prvá je október, druhá je január, tretia je marec.

Ak si pozrieme tento rok, tak je to presne tak. Ďalej sme sa rozhodli zhodnotiť situáciu za predošlých 10 rokov. Zistili sme, že každý rok sa situácia s vlnami opakuje v rovnakých mesiacoch.

Je to neuveriteľné, no je to akoby „železná“ pravidelnosť. Každý sa o tom môže presvedčiť, ak by si zobral verejne dostupnú štatistiku a usporiadal by si ju podľa mesačných údajov.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Je teda čas porozmýšľať, o aký mechanizmus tu ide. Som presvedčený o tom, že tieto vlny tu existujú stále, že sa dvíhajú a klesajú v rovnaký čas, ide o trojmesačný cyklus a posledné tri mesiace (cez leto)  vzniká akoby negatívna vlna, keď je smrtnosť najmenšia.

Ten prepad je v júni a my teda zisťujeme v priebehu roka 4 vlny. Čiže tri vlny plusové (ukazuje to na grafe na obrazovke) a jedna mínusová v júni.

Slovanské národy k tomuto dátumu 21-22. júna pripisovali mystický význam. Akoby nejaká mystická kozmická alebo božská sila – proste v tomto zmysle vplývala na ľudskú spoločnosť.

Ja osobne som ateista, no ako vedec, ktorý sa v nezávislosti od svojho ideologického presvedčenia orientuje iba na čísla a fakty, vidím, že čísla sú vierohodné, opakujú sa rok čo rok a vytvárajú každý rok tri pozitívne a jednu negatívnu vlnu.

Všetko čo vravím sa dá hocikedy v štatistikách overiť.

Moderátor: A kde sa to dá overiť a akým spôsobom ?

Igor Gundarov: Môžem dať odkaz: ROS stat – po mesačnej úmrtnosti na pneumónie.

Moderátor: No a čo, ak za týždeň ukryjú tieto informácie?

Igor Gundarov: To sa nedá zmeniť, oni sa sami o to zaujímajú. Nedávno bola relácia o sezónnej schizoidnej psychóze. Oni tiež chcú žiť aj ich deti. Chcú aby žili a im teraz hlava opuchla od týchto informácií a naopak, budú sa obracať na váš kanál.

Myslím, že toto je príliš závažné, aby tieto informácie niekto falšoval. Podobné čísla sú aj v iných krajinách sveta. V Európe, v Severnej Amerike. Čiže je to globálny fenomén týkajúci sa každej krajiny. Porozmýšľajme teda, čo môže byť za tým.

V prvom rade sa myslelo na teplotu. Lekári vedia, že existujú sezónne infekcie. Teplota sa znižuje objavujú sa nachladnutia na jeseň a v zime, no a v lete to nevidíme. Keď sme sa pokúšali nájsť súvislosť s teplotou, tak sa to presvedčivo nedokázalo.

Skúsme však použiť sovietsky prístup k vysvetleniu fungovania makro a mikrosveta.

Sovietska škola, ako som už spomínal na začiatku, sa líši od západnej školy, ktorá vychádza z genetického základu vysvetľovania súvislostí, ktorý my nezavrhujeme, no naša veda sa na celý problém vzájomného fungovania mikro a makrosveta díva zo širšieho pohľadu. Krátko povedané z ekologického hľadiska.

No a teraz porozmýšľajme. Naša škola je veľmi silná vo virológii z biologického hľadiska. Mikrosvet mikrobiológie sa skladá z množstva druhov mikroorganizmov. Sú tu napríklad vírusy chrípky typu A, typu B, tieto vírusy sa k sebe chovajú ako samostatné druhy.

Máme tiež koronavírusy rôznych druhov, ktoré sa rešpektujú.

Terajšia západná škola hovorí, že koronavírusy je potrebné zničiť, respektíve zbaviť sa ich. Robia sa nato opatrenia. Prebieha testovanie, izolácie ľudí a vírus nemizne. Naša škola hovorí, že on nikde nezmizne.

Západná škola hovorí, že on je nový. Naša škola tvrdí, že nikto nedokázal, že je nový. Na akom dôkaze je založené tvrdenie, že tento SARS-CoV-2 vírus je nový?

Ak sa na to pozrieme z nášho širšieho pohľadu, tak na dokázanie toho, že je nový, bolo potrebné vykonať dávno predtým systematické sledovanie v populácii kde sa vyskytuje celý ten mikrobiologický mikrokosmos, ktoré by dokázalo, že niečo také tu predtým nebolo.

Ak by sa dokázalo, že tu predtým nebol, tak máme právo hovoriť, že vírus SARS-CoV-2 je nový. Nikto však predtým toto neurobil. Test na koronavírus sa objavil iba v januári 2020, takže na akom základe sa hovorí, že tu predtým nebol?

Začal som sa teda pozerať do literatúry pred rokom 2020. V septembri sa v čínskom Wu-Chane, vo Francúzsku i v USA náhle objavila epidémia pneumónie. Vtedy sa nevedeli dopátrať príčiny, ktorá by tieto pneumónie spôsobovala.

Keďže nenašli spoločnú príčinu, predpokladalo sa, že je to spôsobené fajčením elektronických cigariet.

Keď však už v roku 2020 začali skúmať biologický materiál od ľudí, ktorí mali údajnú fajčiarsku pneumóniu, tak zistili, že už vtedy sa u nich nachádzal vírus SARS-CoV-2. Čiže nie je nový. Znamená to,  že ja prečiarkujem to prvé N ako „Nový“. On nie je nový, už tu bol pred rokom 2020.

Okrem toho začínam preskúmavať materiály z roku 2016, 2017, ktoré hovoria, že toto ochorenie sa už prejavovalo aj vtedy.

Teda nejde o nový koronavírus. Proste on existoval, existuje a nikdy nezmizne. Jednoducho žije s nami tak, ako s nami žijú vírusy chrípky, ktoré tiež nezmiznú. No a kde tieto koronavírusy žijú?  Prepáčte za tvrdšie vyjadrenie, no my sme pre nich ideálna pôda na ich rast, rozmnožovanie sa, a teda existenciu. Otázka je iba, kto je silnejší.

Poďme k ďalšiemu N – „Nulový pacient“.

Je smiešne predpokladať, že od jedného človeka sa úplne náhodou nakazí celá svetová populácia.

Skúsme sa teraz pozrieť na naše cykly. Vidíme, že tieto infekcie sa každoročne opakujú v troch pozitívnych a jednej negatívnej vlne. Znamená to, že za každým cyklom je na začiatku jeden nulový pacient?

Už z týchto grafov vidieť, že za tým nie je nový nulový pacient, ale nejaká iná príčina aktivizácie týchto vírusov.

Poďme ďalej. Na rozdiel od amerického vysvetľovania, že vírus sa rovnomerne rozprestiera po celej zemeguli a stačilo by sa izolovať na 14 dní a šírenie by sa zastavilo a od toho sa potom odvíjajú všetky profylaktické metódy izolovania sa a sociálnych dištancov, hovoríme, že vírus kašle na vašu sociálnu dištanciu.

Ako vidíme z grafov, on sa jednoducho 3x do roka aktivizuje a objavujú sa tieto ochorenia. Čo je toho príčinou si povieme neskoršie. Zdá sa, akoby existovali v tejto populácii vírusov nejaké biologické hodiny, ktoré sú spúšťačom ich aktivity v priebehu roka.

Aby ste to chápali. Je to, ako keď si uložíme zemiaky na zimu a ako na povel oni začínajú vyháňať výhonky v rovnaký čas. Po celom svete v rovnaký čas začne klíčiť zemiak. V Moskovskej oblasti v Tulskej oblasti, čo to je? Sú to biologické hodiny zakomponované do živej prírody.

Je to celá veda, ktorú západná civilizácia ignoruje. Je to chronometria, sú to zákony životných cyklov.

Aj u človeka to funguje v priebehu času. Cyklus, ktorý začína narodením, fázami vývoja aktivity, útlmu a smrti.

U koronavírusu sú to ako hodinky, ktoré zazvonia 22. septembra, 22. decembra a 22. marca. Akonáhle „budík zazvoní“, dochádza k aktivácii vírusov. Vyzerá to ako rozprávka, no ja jednoducho popisujem fakty, ktoré sa periodicky opakujú a snažím sa ich vysvetliť.

Čiže žiadny nulový pacient, žiadne súvislé rozširovanie sa po populácii. Videli sme, že na americkej lietadlovej lodi, ktorá bez prestávky pol roka križovala oceán, nikde sa v prístave nezastavila, tam zrazu ochorelo 700 námorníkov. Odkiaľ a ako ?

A u nás v Rusku vznikali ohniská nákazy značne vzdialených od seba, ktoré medzi sebou nekomunikovali. Ako sa tam v rovnaký čas dostala infekcia?

Darmo budete ľudí od seba oddeľovať. Aj zemiaky, ak od seba oddelíte na rôzne miesta, všetky vyklíčia v rovnaký čas. Čo iné za tým môže byť, ako prejavenie sa danej biologickej zákonitosti, ktorá spôsobí aktiváciu vírusových ochorení.

Čiže žiadny nulový pacient od ktorého to začína, žiadna izolácia nás od toho nezachráni.

A ešte jeden podstatný fakt. V čom spočíva nebezpečenstvo ochorenia? Ako som už spomínal, na začiatku je to riziko pneumónie. Pozrime sa teda na to, aké je riziko úmrtia na kovidovú pneumóniu.

Spomínali sme, čo nám vravia médiá. Vzniká schizoidná psychóza z údajov o vzrastajúcich počtoch nakazených, hospitalizovaných, zomrelých.

Čo nám však hovoria čísla o úmrtiach na pneumóniu obecne? Pneumónie nevznikajú iba z Covidu. Veľa rôznych príčin môže vyvolať zápal pľúc. Aký podiel na tom má Covid? Odpoveďou je 1%.

Pozrime sa napríklad na všetky úmrtia v populácii, nielen od Covidu. A následne potom podiel Covidu v rámci pneumónií, ktorý je 1%. Zistíme, že podiel pneumónie obecne na príčinách všetkých úmrtí je 1%.

To nám dáva obraz o riziku úmrtia na covidovú pneumóniu (1% x 1% = 0,01%, čiže 1 k 10000). Všetka tá panika, ktorá je živená médiami, ktorá hovorí, že svet už bude po tejto infekcii iný, je neadekvátna vzhľadom na číslo 0,01%, ktoré predstavuje reálne riziko úmrtia na covidovú pneumóniu v porovnaní so všetkými príčinami úmrtí.

Tak napríklad riziko, že zomrieme na infarkt je asi 30%. Všimnite si, ako v našich mozgoch prestávame logicky posudzovať riziko našej smrti. Na prvom mieste je covidová pneumónia.

JIS-ky a ÁRA sa menia na covidové oddelenia. Neprijímajú sa ochorenia, na ktoré boli určené a Covid pritom predstavuje iba stotinové riziko oproti ochoreniam, ktorým by sme mali poskytovať akútnu pomoc.

Na druhom mieste sú u nás mozgovo-cievne príhody. Ich percento je od 15 do 20%. Čiže spolu s infarktami srdca to predstavuje 45 až 55% riziko smrti na ochorenia obehového systému. A naši predstavitelia od prezidenta Putina cez gubernátorov až po predstaviteľov zdravotníctva akoby dali na druhú koľaj ochorenia, ktoré predstavujú až 50% príčinu úmrtí v našej populácii.

Na treťom mieste sú úmrtia z onkologických príčin. Predstavujú tiež 15%. Čiže 60 až 70% príčin úmrtí pripadá na infarkty, mozgovo-cievne príhody a onkologické ochorenia.

No a tu je hlavné nebezpečenstvo, ktoré hrozí populácii, nie od Covidu, kde je riziko úmrtia stotina percenta v porovnaní so všetkými príčinami smrti. Vidíte, ako sa nám mozgy pomútili?

A ako to vyzerá na grafoch?

Pozrite sa ešte raz na vlny, ktoré sú zobrazené kontinuálne od roku 2015 do roku 2020. Úplne vľavo vidíme rok 2015. V tomto roku je amplitúda úmrtí najvyššia. V tomto roku bola pandémia tzv. prasacej chrípky.

Ak potom pozeráme na ďalšie roky až do roku 2020, vidíme, že amplitúdy sa na grafoch postupne znižujú objektívne bez akejkoľvek fantázie. Ak sa pozriete na úmrtia na pneumónie v roku 2020, ktoré nepredstavujú úmrtia na covidové pneumónie, ale na všetky pneumónie, vidíme, že sú najnižšie od roku 2015.

Takýto prístup nám teraz na základe faktov a grafov umožňuje dávať vyjadrenia sa k celosvetovej pandémii. Keby som sa bol zúčastnil spomínanej konferencie na túto tému, ukázal by som tieto grafy a dal by som otázku.

Boli v roku 2015, kedy bola mortalita na pneumónie pri epidémii prasacej chrípky najvyššia, robené všelijaké tie lockdowny, ako to vidíme teraz?

A všetci by asi povedali nie, neboli. Všetko to prešlo bez toho, aby sme si to všimli. Potom by som sa musel spýtať, ako sa dá vysvetliť toto šialenstvo, ktoré sa teraz deje pri smrtnosti o polovicu nižšej, než v roku 2015?

Drahí kolegovia, tu vidíte vašu prvú metodologickú chybu na základe ktorej ste vyvolali občiansky a politický strach, spôsobili paniku, poškodili ekonomiku. V USA klesla ekonomická výkonnosť o 30%. Také niečo sa udialo v histórii iba v časoch veľkej svetovej hospodárskej krízy. V Ruskej federácii bol prepad HDP o 15%.

Na základe týchto grafov môžeme povedať, drahí moji, u vás došlo k schizoidnej psychóze a to je to, čo treba teraz liečiť.

Koniec

Liečba osteoporózy

Zdroj: YouTube.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Ďakujeme za veľmi dobrý, zaujímavý článok. Voľakedy sme v marci hovorili: Marec odchádzaj starec – lebo starí ľudia už marci mali nedostatok D3 vitamínu, nedostatok slnka po zime.
  Ale teraz by sme mali asi urobiť maximum aby sme nedostali zápal pľúc – zistiť čo doporučuje naturálna medicína. Snáď D3 vitamín, jesť kvalitné maslo, mať dostatok vit. A z prírodných zdrojov, mať dostatok glutathionu, dávať si olej z čiernej rasce (nigella sativa), kurkuma, piť dostatok vody, dostatok vit. C z prírodných zdrojov (nie z lekárne to je asi z gmo kukurice)…

 2. prof.Piotr Gargaljev sa zaoberal lingvistickou vlnovou genetikou.Kazdy virus sa síri dvoma sposobmi fyzickou cestou a prostrednictvom vlnovych struktur.Existuje aparat s ktorym je moznè aktivovat virus.Jedinou pricinou testovania je zozbieranie DNS vzoriek,ktore sa nadialku daju aktivovat…V kratkosti tolko..Gargaljeva si treba nastudovat uznavany rusky profesor aj v Amerike, v r.2013 zalozil kvantovu geneticku univerzitu.Bohuzial v novembri min.roku zomrel

  • Pán Rablo, ja som presne o tomto nedávno vypočula video v maďarčine. Okrem iného tam bolo aj uvedené, že preto sme testovaní lebo sa zbiera naše DNA.
   A teraz čo ide v mienkotvorných mediach – vytvára sa prostredie, že vakcín je nedostatok, aby ľudia naleteli a dali sa zaočkovať. O tomto bol článok na naturalnews.com – ako sa bude umelo vytvárať prostredie, že je nedostatok vakcín, budú sa na to používať herci, známe osobnosti…len aby ľudia naleteli a dali sa zaočkovať.
   Dve moje známe na jeseň boli takto chytené svojimi obv. lekármi a zaočkované proti chrípke a pneumokokom. Lekárky im oznámili, že len „oni to protekčne dostávajú – lebo vakcín je nedostatok“. Obidve z tohto očkovania riadne ochoreli.

   • Celá pandemie je vymyšlená jen proto, aby se lidé nechali očkovat. Jen proto se zkresluje statistika a z chřipky se stal Covid

   • vakcín je dostatok, a až taký veľký záujem podľa tohto nie je
    „..tento týždeň sú ešte stovky voľných termínov na očkovanie, budúci týždeň tisíce“ píše sa v hlavnychspravach

    A že všetci očkovaní sú pokusní králici, to vyplýva z tohto:
    ŠÚKL pripomína, že podozrenia na nežiaduce účinky liekov majú povinnosť hlásiť všetci zdravotnícki pracovníci a držitelia rozhodnutí o registrácii bez ohľadu na ich závažnosť. „S ohľadom na danú skutočnosť štátny ústav hodnotí počet a závažnosť hlásení pri aktuálnych počtoch zaočkovaných osôb za štandardný. Hlásenia podozrení na nežiaduce účinky a ich analýza a monitorovanie tvoria jeden zo spôsobov sledovania bezpečnosti liekov po registrácii,“ uzavrela.

 3. Jean, toto hovorím stále, namiesto šašovania s testovaním zdravých ľudí a hrozitánskym objemom vakcinácie, ktorá je podľa môjho skromného názoru zbytočná by sa mali všetky tieto enormné financie venovať výžive a tak ako uvádzate plus posilnením imunitného systému ešte inými akciami, kvalitný spánok, eliminácia stresov, pohyb atd…Inak plne súhlasím s pánom Gundarovom, je to aj moje presvedčenie…Ak sa chce zachrániť svet musí ísť na tejto vlnovej dĺžke…

 4. Všetko so všetkým súvisí. Toto sa oplatí prečítať:
  https://tadesco.org/kratky-film-5g-apokalypsa-od-sasi-stonea-odbornici-se-dostavaji-ke-slovu/

 5. Už aby sa našli vo svete a hlavne u nás takýto múdri ľudia,lebo vírus-chrípka a pneumónie tu boli a budú a preto by sme nemali zastavovať život ako taký,pretože štatistiky úmrtnosti nenasvedčujú tomu. Len teraz sa zneužije pretože všetky úmrtia sa hádžu do covidu.
  Preto sa nečudujme ľuďom, že sú skeptickí a neveria všetkej tejto hystérii. A zdravie im poškodí to, že je obmedzená práca, ekonomika, zdravotníctvo a strácajú sa existenčné istoty. Preto tento vírus brať tak ako sme ho brali aj pred rokom 2020.Naše zdravie teraz viac ničí neustále info v médiach, neustále testovanie ap.
  Peniaze,ktoré idú do tejto tkzv.“pandémie“ by radšej mali ísť do zdravotníctva na jeho skvalitnenie a modernizáciu. To by sme potom politikom vyslovili veľké ĎAKUJEME!!!!!

  • Ale veď peniaze do zdravotníctva idú – „zdravotníckej“ farmakomafii. Momentálne tá onkologická plače, že nedostáva toľko, na koľko bola zvyknutá – detto obchodníci s orgánmi. Tie prachy sú len stopnuté, aby sa neprelievali národnej mafii, ale tej nadnárodnej.

   Cibulková, ktorá sa pred rokmi hejtersky vyjadrila /tuším kvôli daniam/, že serie na Slovensko, sa dala – niekto si myslí, že ona je tu nejaký názorový vodca, ale to je omyl – demonštratívne zavakcinovať tým svinstvom aj so svojím manželom. To tak demonštratívne chodí aj na gyndu?! No jasne že ide o prachy! Ja neviem, aké má ako tenistka možnosti „návratu“ a samozrejme nikto verejne neprizná, že za toto dostala lówe. A keďže jej lówe zjavne odchádzajú a bývalý športovec keď zmizne zo scény môže zabudnúť na peniaze z reklamy – robí všetko preto, aby si zchovala doterajší komfort. Mohla zobrať prachy a ísť do prdele do Mexika pred týmto všetkým, než na to bude potrebovať Covid passport. Ale čo tam? Pracovať ako čo? Tam sú státisíce iných kočiek, ktoré pútajú zaslúženú pozornosť. Je to len zúfalá snaha presvedčiť nás niekym iným o vakcinácii po tom, ako sa prevalili podvody s „vakcináciou“ politikov – vrátane Babiša – ľudia na nich serú. Tak hľadajú chamtivých blbcov – „celebrity“, ktorých si dokážu kúpiť. Veď aká je pravdepodobnosť dostať svinstvo z vakcíny a aká, že padne lietadlo s 300 pasantmi, z toho s jedným Arabáčom na palube. Keď chceš prachy – riziko si zdôvodníš. Je mi u riti, čo sa stane s Cibulou a jej mužom – kvôli Cibule sa dá zaočkovať len idiot. He – za očkovanie dostane jej podpis na rúško? A celý vakcinačný marketing smeruje do modelu „Až do vypredania zásob!“ – takže blbci – predbiehajte sa, lebo „nebude“ – však sme objednali „len“ 18 miliónov dávok!

   Otázka – sú tie prasatá z vlády tiež tzv. kritická infraštruktúra – prečo im a ich rodinám – aby sa navzájom nenakazili – neurobia VACCINE BLACK FRIDAY FOR ALL POLITICS?!

   • Kto sa vyzná, ten vie, že celý nápad zapojiť Cibulu do vakcinačnej podprahovej kampane vznikol na základe tohto!

    Cibulkovej pome! sa preslávilo | Nový Čas
    [Prehľadávať doménu http://www.cas.sk/clanok/78443/cibulkovej-pome-sa-preslavilo/%5D https://www.cas.sk/clanok/78443/cibulkovej-pome-sa-preslavilo/
    PARÍŽ – Povzbudenie „pome!“ odvodené od slovenského „poďme!“ sa dostáva do povedomia vo svetovom tenise. Už na madridských MS WTA Tour 2007 si verziu

    Takže Cibula – keď si tak veľmi chcela vypadnúť zo Slovenska – tak „Pome! Pome! Do riti!“

    „A ešte jedna vec je zaujímavá. Ministerstvo ešte pred koncom roka prezradilo, že chystá kampaň na podporu očkovania. Do edukačnej a mobilizačnej kampane plánovalo (a možno stále plánuje) zapojiť dôveryhodné osobnosti – rešpektovaných lekárov a vedcov, vplyvných predstaviteľov kultúry, športu, ale aj podnikania, cirkvi a osobnosti rešpektované vo svojom regióne. Pokojne môžeme rešpektované osobnosti športu nazvať aj influencermi.

    Aj preto by sa na prvý pohľad mohlo zdať Cibulkovej očkovanie ako šikovný propagačný ťah zo strany ministerstva. Ale zjavne nebolo.“ – ALE BOLO!!!

    „Keď chceš dostať sviňu do chlieva – chyť ju za chvost a ťahaj od chlieva!“ – tá sviňa sme MY a je to základný princíp reaktívnej psychológie“ Ak „Základným stavebným kameňom štátu je STRACH /= covid teror/ a doktrínou NENÁVISŤ A ZÁVISŤ!“ – manipulátori nám tu podsúvajú „papalášizmus“ Cibilkovej, aby sme ju nenávideli a tú posranú vakcínu jej závideli! Pozor na to – Stratégie sú hlavným branžovým časopisom reklamných agentúr. Ja viem, kto ho zakladal a kto ma trénoval, takže dospelo to do stavu, keď niektov tejto branži potrebuje oblbovať aj „vlastných“ ľudí a je to rovnaký mechanizmus, ako v zdravotníctve oblubujú „vlastných“ lekárov kovidom!
    https://strategie.hnonline.sk/blogy/2278406-cibulkova-a-ockovanie

    Z článkov tu je len torzo úvodníka na webe – niekto potreboval po Cibulovej hejtovaní Slovenska zahladiť stopy! Už ste doboha videli zodpovednú matku malinkého polročného dieťaťa, aby chcela ísť robiť „dobrovoľníčku“ do nebezpečnej pandémiou zasiahnutej nemocnice /a je to fuk či akože pandemickej a či chcela robiť akože!/?!

    „Dominika Cibulková porodila. Má syna
    14. 6. 2020 | TASR |
    Dominika Cibulková porodila na klinike vo Viedni v nedeľu skoro ráno syna.“
    Tak načo rodila vo Viedni?! Lebo mu chcela to najepšie a potomm chce ísť robiť do zasranej Slovenskej nemocnice? Akože všetci sme tu je.nutí „slovenskou matkou Terezou“?!

    https://www.zenyvmeste.sk/dominika-cibulkova-porodila-porod-syn-jakub

    Dominika Cibulková chce odísť do Monaka. Stačí jej na to …
    [Prehľadávať doménu plus7dni.pluska.sk/ludia/dominika-cibulkova-chce-odist-monaka-staci-jej-to-milion-eur] https://plus7dni.pluska.sk/ludia/dominika-cibulkova-chce-odist-monaka-staci-jej-to-milion-eur
    Dominika Cibulková chce odísť do Monaka. Stačí jej na to milión eur … Cibulková s tým, že na Slovensku jej dcéra platí dane z mimošportových príjmov, napríklad z reklamy či zo sponzorských zmlúv. Tenisti, respektíve individuálni športovci, sú jednoducho mimo systému. Ak by sme mali napríklad úspešného golfistu, tak …
    Cibulková: Zbavila sa superluxusného bývania? Vymenila ho za
    [Prehľadávať doménu plus7dni.pluska.sk/ludia/cibulkova-zbavila-superluxusu-tento-rozpravkovy-apartman-vymenila-iny-prepych] https://plus7dni.pluska.sk/ludia/cibulkova-zbavila-superluxusu-tento-rozpravkovy-apartman-vymenila-iny-prepych
    Obrovské odvody do zdravotnej a Sociálnej poisťovne ju na sklonku tenisovej púte zo Slovenska predsa „vyhnali“. … Cibulková zarobila počas kariéry tenisom viac ako 13 miliónov eur a ďalšie príjmy má dodnes z reklám či podnikania. … Z dávnejších čias jej zostal byt v bratislavskom Ružinove a ak chce vypadnúť na …

 6. Zaujímavý článok:
  https://blog.hlavnespravy.sk/25214/pandemia-koronavirusu-co-je-vlastne-who/
  ,,Pandémia“ koronavírusu: čo je vlastne WHO ?
  Posledná veta v tomto článku:
  Toto všetko sa v skutočnosti deje s cieľom odvrátiť pozornosť od vyplienenia rozpadajúceho sa systému a pripraviť sa na potlačenie náporu más núdzovými príkazmi polície a armády.

 7. https://zemavek.sk/mudr-martin-j-stransky-prestante-sirit-hysteriu/
  MUDr. Martin J. Stránský: Prestaňte šíriť hystériu!
  MUDr. Martin J. Stránský, MD, FACP, asistentní klinický profesor neurologie Yale University, ředitel, Polikliniky na Národní v Praze médiím, vládě a ministrům odkazuje: „Přestaňte šířit hysterii!“
  Výzva médiím, vládě a ministrům k ukončení šíření hysterie a k zamyšlení nad psychikou národa

 8. https://www.hlavnespravy.sk/lekarske-komory-varuju-pred-zraneniami-sposobenymi-vytermi-z-nosohltanu/2402050
  Lekárske komory varujú pred zraneniami spôsobenými výtermi z nosohltanu
  Rakúske lekárske komory Štajerska a Viedne varovali pred zraneniami, ktoré môžu vzniknúť pri výtere z nosohltanu. Boli už hlásené perforácie bázy lebky a likvorových fistúl. Perforácia je termín používaný na označenie prederavenia alebo prevŕtania tkaniva
  Výter z nosohltanu môže spôsobiť rôzne zranenia.

  • Prekopírovala som zaujímavý blog:
   Testy neznižujú počty nakazených.
   Testovanie = rozkrádanie štátneho majetku

 9. https://www.arfa.cz/stop-korona-tyranii-exprezident-vaclav-klaus-je-treba-rici-vlade-dost-nikdy-se-ockovat-nenecham-desetitisice-na-staromestskem-namesti-za-okamzite-ukonceni-ponizujicich-a-likvidacnich-zakazu/#.X_xmvthKgt8
  Stop Korona-tyranii: Exprezident Václav Klaus: “Je třeba říci vládě dost! Nikdy se očkovat nenechám!” Desetitisíce na Staroměstském náměstí za okamžité ukončení ponižujících a likvidačních zákazů
  Nestává se často, aby na protistátní demonstraci řečnil bývalý prezident. “Je třeba řícíi vládě dost,” řekl jasně Klaus, o kterém se stále hlasitěji hovoří jako o nástupci Miloše Zemana na Hradě. Zároveň – velmi opatrně – vyzval k pouličním nepokojům – pokud selže dialog.

  • „Vždycky bylo v historii zvykem, že v případě pandemie byli izolovaní nemocní. Nyní poprvé jsou při pandemii izolovaní zdraví lidé,” připomněl Klaus.

 10. https://www.naturalnews.com/2021-01-10-expert-virologist-coronavirus-pandemic-greatest-hoax.html#
  Virus expert claims coronavirus pandemic is “the greatest hoax” ever perpetrated on the world
  Odborníci na vírusy tvrdia, že korona pandémia je „najväčší hoax (podvod)“ vôbec spáchaný na ľudstve

 11. https://zemavek.sk/matovic-ja-by-som-tym-ani-psa-netestoval-ako-dopadlo-testovanie-v-nitre/
  Matovič: „Ja by som tým ani psa netestoval.“ Ako dopadlo testovanie v Nitre?
  Prekopírovala som časť článku:
  Vrcholom je, či si dovolil povedať slovenský vedec Čekan: „Presne takto postupne ich budeme dávať dole z bežného života, jednoducho budú chodiť zarúškovaní, náhubky budú mať, nebudú môcť cestovať a ja sa budem z toho tešiť… Všetkých, čo sa nechcú dať zaočkovať (proti COVIDu) pošleme do rozvojových krajín!“

 12. https://www.hlavnespravy.sk/statny-ustav-pre-kontrolu-lieciv-eviduje-67-hlaseni-podozreni-na-neziaduce-ucinky-po-vakcine-proti-covid-19/2402682
  SR hlási desiatky podozrení na nežiaduce účinky po očkovaní proti Covid-19. Niekoľko z nich je závažných

 13. Jednoduchá

  …plný súhlas s p.Gundarovom a p.Vladom…………

 14. MUDr. Anka Košičanka

  Je to celé akési čudné. Súvisí to asi s globálnym oteplením a prebudením ,resp. aktivizáciou vírusov, ktoré sú tu s nami už milióny rokov. Netreba to podceňovať, lebo je to iné ako bývalo v minulosti. A robiť všetko pre zastavenie globálneho otepľovania. ALE- ktovie, čo čaká ľudstvo. Neviem.

  • Prejedte si Tichy ocean, v obchodni lodi jako kucharska vypomoc, temer zdarma… a uvidite nasi nicotnost, vite, ze CO2 jsou take z vulkanicke cinnosti, pozaru lesu atd atd a vice udela snad sublimace Chloru z oceanu do ovzdusi, snad teda vypustit oceany? Take pry planetarni oteplovani … vite co jsou to subatomic casti, ma jiuch byt pres 200 podarilo se identifikovat zatim kolem 7.
   Doporucuji Vam Kolojidni/ Nano stribro, zlato, platinu… Leci se zazracne mnoho …

   Vite neco o hlubokem podmorskem proudu kolem cele zeme objehne z Gronska, kolem Tasmanie, Ohnove Zeme zpet do Gronska kolem/za 9200roku. A co kdyz se snizuje tok Golfskeho proudu a muze nastat dalsi doba ledova? Hodne az po HAARP, a veskere svinstvo, take pry rozprasovani nad rozpalene skaly… roznaseni do vysek a vice…

   V Kosiciach jsem bydlel pri navstevach tatky v Kosickom Novem Meste, u konecne, smycky…
   Pracoval atke na Zemplinske Sirave a jezdil do Sobrancu Morskeho Oka, Vinanskeho jezera … az Bardejovskych Kupelov, TENKRATE PARADA

 15. Jednoduchá

  …nie?..prečo si to myslíš ?…

 16. Nejako stále neviem prísť na to, akú pandémiu to tu máme. Dlhšie sledujem vývoj u nás, t.j. denný počet testovaných a počet pozitívnych. Beriem len údaje z PCR testov. Pomer mi vždy vychádza okolo 4:1, 5:1. To znamená, že počet pozitívnych k celkovému počtu testovaných je cca 20% +, -. Nemám údaje koľko z nich sú príznakoví, ale keď zoberiem 10%, t.j. polovicu, budem asi dosť preháňať. Možno 5-7% by bol reálnejší odhad. Z toho počtu nech max. 2-3% potrebuje hospitalizáciu. Kto chce, môže si to dosadiť v číslach. Ak sa v mojej úvahe mýlim, rád prijmem lepšie argumenty. Čo je však podstatnejšie ako nejaké štatistiky, je dezolátny stav nášho zdravotníctva, jeho poddimenzovanie ako finančné, materiálne i personálne. Keď k tomu prirátame žalostný zdravotný stav populácie už od mládeže, výsledok vidíme a nazývame to pandémiou. Pridajme ešte nekompetentnosť riadenia, zlé manažerské rozhodnutia a máme kompletný obraz marazmu, v ktorom sa nachádzame! Veľmi, ale veľmi ťažko sa budeme z toho vyhrabávať.

 17. Mimoriadne právdivý článok, video preložené brilantne. Tieto názory sme počuli aj z úst Mudr. Bukovského a iných odborníkov. A mali by sme im, vedcom, ktorí sa v tom naozaj vyznajú, veriť, mať oči a uši otvorené a mať vlastný úsudok. Prestať sa bať, dodržiavať čo treba a dúfať, že raz sa toto šialenstvo skočí…

 18. vírus je tu s nami roky, terajšia vláda tu nie je roky a hádajte kto narobil väčšie škody?

 19. Covid sme hromadne prekonali už na jar v roku 2018. Odvtedy s ním nemáme žiadne problémy. Po opakovanom nakazení sa, je to už len ako ľahká viróza.

Pridajte komentár

*