Zelená dohoda (Green deal) nemá s ekológiou nič spoločné. Je to progresivistická ideológia vedúca k hospodárskemu úpadku a horšej ekológii. V eurovoľbách nevoľte PS, lebo skončíte ako žobráci!

Štúdia zistila, že igelitové tašky sú pre životné prostredie lepšie ako ich „zelené“ papierové alternatívy


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia zistila, že igelitové tašky sú pre životné prostredie lepšie ako ich „zelené“ papierové alternatívy

(Ethan Huff, Natural News) Ak by sa environmentalisti skutočne zaujímali o záchranu planéty pred oxidom uhličitým (CO2) a inými „skleníkovými plynmi“, okamžite by znovu zaviedli igelitové tašky, ktoré sú teraz v mnohých progresivistických mestách zakázané, pretože sú vraj príliš „znečisťujúce“.

Nový výskum publikovaný v časopise Environmental Science & Technology odhaľuje, že v 15 zo 16 oblastí aplikácie plastov pokrývajúcich 90 percent globálneho objemu, neplastové alternatívy v skutočnosti vyprodukovali viac skleníkových plynov ako plasty.

„A nielen viac, ale podstatne viac,“ píše Chris Morrison pre portál The Daily Skeptic.

„Papierové tašky a vrecká počas svojho životného cyklu produkujú najmenej štyrikrát viac emisií skleníkových plynov ako ich plastové náprotivky. Je známe, že papierové tašky vážia podstatne viac než igelitové, čo vedie k vyšším emisiám skleníkových plynov pri ich výrobe a preprave.“

(Súvisiace: Tí istí ľudia, ktorí tvrdia, že igelitové tašky ničia planétu, tiež hovoria, že už aj ľudské dýchanie ničí životné prostredie.)

Plast je vlastne dobrý

Vo vyššie uvedených 15 aplikáciách, ktoré pokrývajú päť kľúčových oblastí využitia plastov – obaly, stavebníctvo, automobily, textil a spotrebné tovary – uvoľňujú odolné plastové výrobky od 10 do 90 percent menej emisií počas životného cyklu produktu.

V prípade obalov potravín jednoducho neexistujú žiadne alternatívy k plastom, nehovoriac o tom, že svoj účel si plnia dobre a ich výroba má preukázateľne nižšie emisie skleníkových plynov.

„Ak vám záleží na oxide uhličitom, čo je samozrejme kľúčový dôvod presadzovania šialených politík nulového uhlíka (Net Zero), potom plasty musia zažiť veľkolepý návrat,“ hovorí Morrison. „Ten sa však samozrejme neudeje.“

„Napriek tomu, že zrevolucionalizoval moderný priemyselný život, plat má tú smolu, že ide o uhľovodík. Väčšina plastov je vedľajším produktom pri spracovaní ropy a zemného plynu. Plasty sú teda zlé, čokoľvek iné dobré.“

Je iróniou, že mnohé alternatívy zelenej energie k fosílnym palivám sú tiež horšie pre životné prostredie ako veci, ktoré majú nahradiť. Vezmime si napríklad veterné turbíny, pri ktorých dochádza k hromadnému vyvražďovaniu vtákov.

Ako možno považovať za šetrné k životnému prostrediu zabíjanie zvierat, keď lacné a hojné fosílne palivá ako ropa alebo plyn sú ľahko dostupné bez potreby hlasných a objemných veterných turbín či solárnych panelov, ktoré zaberajú neprimerane veľkú plochu a priestor?

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

V Nemecku dokonca prebieha kampaň na výrub celých lesov, vrátane tých prastarých, o ktorých sa píše v mýtických rozprávkach bratov Grimmovcov, aby sa uvoľnilo miesto pre viac týchto nepríjemných a nespoľahlivých veterných elektrární.

Opäť, ako ničenie prírodného prostredia akýmkoľvek spôsobom zachraňuje planétu?

„A ani nezačínajme s ťažkými elektromobilmi ničiacimi cesty a mosty,“ píše ďalej Morrison o elektrických vozidlách.

Elektromobily predstavujú skutočnú ekologickú katastrofu. Ich výroba si vyžaduje pretvorenie obrovských častí zemskej kôry na povrchové bane, kde pri ťažbe všetkých potrebných kovov, ako napríklad kobaltu v Kongu, pracuje mnoho malých detí.“

Väčšina, ak nie všetky problémy, ktoré existujú s plastmi, súvisí viac s odpadovým hospodárstvom a infraštruktúrou ako so samotnými plastmi.

Ukazuje sa, že je pomerne jednoduché a lacné bezpečne recyklovať alebo zlikvidovať plastový odpad, ale to by si vyžadovalo ďalšie investície, ktoré jednoducho nie sú súčasťou zelenej agendy.

„Ak bohaté krajiny nechcú, aby ich plasty skončili v oceánoch, nemali by ich posielať do chudobných krajín, ktoré ich v mene západných krajín vysypú do miestnych riek,“ tvrdí Morrison.

Záver

Vedci poznamenávajú, že nie plasty samotné, ale ich lepšia likvidácia je naliehavou výzvou vzhľadom na hrozby pre biodiverzitu a zdravie ekosystémov na celom svete.

Mnohé „zelené“ koncepty sú oveľa horšie pre životné prostredie ako „znečisťujúce“ veci, ktoré majú nahradiť. Viac informácií zistite na stránke GreenTyranny.news.

Zahoďte okuliare a zlepšite si zrak

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Aj vám už šibe s CO2? Sáčky znečisťujú moria, rozpadajú sa na mikroplasty. Do obchodu treba mať silnú plátenú tašku, ktorá sa dá vyprať. Ropa je odpad, a dá sa ekologicky likvidovať v spaľovacích motoroch. (Dúfam že ma neofrfle nejaký os ratý kretén.)

  • Marek Košice

   A do čoho dávaš smetie? Nie do sáčkov či tašiek? Ja vystielam smetný kôš tou šuštiacou taškou z Freshu alebo z Klasu. Takže si aj naďalej budem kupovať takéto tašky a nenosiť plátenú tašku na nákup. To by som musel mať aj tak dve alebo tri. A v tom prípade na smetie kupovať tie čierne sáčky. Tam je menej ropy/plastov než v tenkých šuštiacich nákupných taškách? Ako to riešiš ty? … Hádam nehádžeš smetie do koša BEZ tašky/sáčku, potom ideš vysypať smetie s košom v ruke, a kôš od hnijúceho sajrajtu umyješ vo vani?…

   • To sú výhovorky. Odpad môžeš separovať. Ostanú ti len suché papieriky. Keby ti prestali odvážať odpadky, začal by si hľadať riešenie. Teraz je pre teba pohodlné všetko vyhodiť.

  • Ropa – má rôzne zloženie – každý vrt je v tomto ohľade iný. Dá sa povedať, že ani jeden vrt kde sa nachádza ropa nieje rovnaký – je originál či sa týka zloženia. Viem to pretože som na tých ropných vrtoch pracoval a môžem povedať, že málokto by tam vydržal a to aj z takých koncentrákov ako Peugeot. Hlavne v zime, keď je všetko náradie vonku na zemi primrznuté a váži desiatky až stovky kíl.
   Jednu maticu z mnohých pri čistení tlakového čerpadla odšrôbuvávajú traja chlapi – väčšinou na tom kľúči visia všetci traja a kľúč má minimálne dvametre. To nie je nič pre liberála alebo akéhokoľvek vyčúraného parazita, ktorému v hlave páli a ťažšiu prácu necháva „idiotom“.
   To chce mať normálny sporiadaný rodinný život a zázemie aby bol človek v takej práci sústredený a neprišiel tam o nohu, ruku či o život keďže to tam každú chvíľu hrozí. To len k tomu, že to nieje len tak – že máme ropu – je za tým kopec takej driny, že si to málokto uvedomuje.
   No a k tej rope – keď som tam pracoval tak si ľudia brali domov do fľaší ropu aby s ňou liečili kožné choroby domácich chovných zvierat ale aj domácich miláčikov, ktoré už nijako nešli vyliečiť.
   A tiež to používali aj pre seba, na liečenie kožných ochorení, ktoré ich dlho trápili.
   Väčšinou to boli ľudia z dedín a tam je človek s hocičím v kontakte a tak aj hocičo nachytá alebo sa zraní. Ja som sa 2x poranil flexou na ruke a akurát na potvoru som v tom čase pracoval so soľou rozpustenou vo vode. Nijako mi to nešlo zahojiť a slaná voda mi ranu stále „ničila“. Nakoniec som siahol po rope (mám nejaké zásoby doma) a potom sa rana predsa len úplne zahojila. Takže ropu ako nejaký sajrajt by som úplne nenazýval ale samozrejme ak sa dostane v prírode vo väčšom množstve na zem tak tam dlho trvá než to príroda spracuje.

   Inak okolo pôvodu ropy koluje množstvo teórii, až „konšpiračných“ teórií.

 2. Hurá!!
  Bádateľ je revitalizovaný!

  • Marek Košice

   A čo z toho vlastne budeš mať (nie že by som stránke badatel.net prial niečo zlé, to určite nie)? … Je vylúčené, aby ti čítanie (v 99% prípadoch negatívnych) článkov na tejto stránke prospievalo psychicky či duševne. A o diskusiách kde sa všetci rozohňujeme nehovoriac… Pravdou je, že keby sme tu nechodili (ani na iné podobné stránky), bolo by nám LEPŠIE ako psychicky, TAK FYZICKY. Pretože telo, psychika a duša sú (ako všetci vieme) jedným celkom.

   • A prečo sem chodíte vy? Ste sado-masochista?

    • 🙂

    • Marek Košice

     1. sado-masochista je clovek, ktory ma aj sadisticke aj masochisticke potreby. Udivuje ma, ze Redakcia narazala na masochizmus, no z jej pohladu „potencionalneho masochistu“ nazve SADO-MASOCHISTOM……. To je doslova skolkarska chyba…

     2. Chodim sem, lebo som hlupak ako aj ostatni co tu stracaju cas tym, ze 1000 krat obmielaju to iste…rovnako ako aj ja.

     • Problém je že tvoje komentáre ľudia nečítajú. Možno to nie je problém. 😛

     • Marek Košice

      Rumcajz : Problém je, že si príliš premúdrelý na to, že poslušne skratuješ svoju sexuálnu energiu orgazmami a veríš v Zemeguľu…. 😉

   • Povedal Mareček z Košíc, práve ten Mareček, ktorý z tohto portálu odchádzal „nadobro“ už n-krát, pričom je evidentné, že nie je v jeho mentálnych ani iných silách – v rámci jeho celkovej „integrity“ – aby i skutkom a činom dospel k tomu – o čom tu ústami (klávesnicou) priebežne – reční.

    P.S: 1 – Zbav svoju myseľ všetkých Tvojich možných – „NEDÁ SA!“ (napr. v t.č. – v zmysle Tvojej mienky, ergo – údajne vysokej psychickej toxicite – reálne odísť z tohto webu a – nečakaj, prosím – na ostatných..)

    P.S:2 – Na vysvetlenie: Chodím sem – prvotne – nie až natoľko kvôli redakčným článkom, ako viac – komentárom, z ktorých určitá vzorka, ma núti zamyslieť sa a možno i – duchovne posunúť – ďalej.. Ak môžem byť rovnako úprimná ako Ty, tak tie Tvoje komenty – medzi ne, určite – nepatria, sorry..

    Len toľko v skratke, na margo Tebou evokovaným komentom vyššie.. Inak – v pohode!

 3. Redakcia, mám problém s prihlasovaním sa na vašu stránku (cca 2 dni). Žeby aj smerácka vláda siahla k cenzúre, ktorú vyčítala Matovičovi? Ak nie, potom v čom je problém?

  • Nie, žiadna cenzúra tentokrát. Mali sme menší technický problém.

   • Nezaplatené účty?

   • Dnes sa mi podarilo pripojiť nie cez www, ale cez duckduckgo vyhľadávač. www stále nepripája.

    Chystajú až 75% zníženie výroby plastov – recykluje sa len 9% – celkovo ich recyklácia je mýtus, ktorý má udržať ich spotrebu.

    • Tie rozpadajúce a UV nestabilné plasty zvyšujú spotrebu – dodnes používam socíkové stabilné plasty. A problém sú práve tie rozpadnuté mikroplasty. V indii požierajú igelitky túlavé posväté kravy.

 4. + K nadpisu článku. Doma používám velké kvalitní igelitky, v jednom (nejmenovaném) zaměstnání jsem kdysi pobral igelitové (velké) tašky, uzavírací sáčky atp. Pointa je, že jednu igelitku na nákup (cca 3-4x týdně) používám kolem 6-8 měsíců v kuse. Ty papírové vidím denně vyhazovat lidi ve velkém a to nemluvím o kosik.cz atd., kdy to rozváží v těch papírových shi*tech, to samé je vlastně už všude. A tu zásovu kvalitních velkých bytelných igelitek jsem si udělal už tak před 10 lety!! A doteď mám stále zásobu i menší velikosti atd.atd…

  • Marek Košice

   Dufam ze nie si ako moj sused, ktory nosi asi 20 rocnu igelitku s obrazkom cukrikov PEZ… Na trhu nie su asi 20 rokov, a on ani nie 30 rocny ju pouziva…. 😀 😀 :D… Sposob, akym igelitka z normalneho muza spravi DOSLOVA ANTISEXY podivina…
   Predpotopne saty? Skoncil si….
   Predpotopna igelitka? Skoncil si…

   😀

   • Třeba taky neorgasmuje a svou sexuální energii transformuje do důležitějších věcí.Igelitka je potom ta poslední věc na světě,co ho zajímá

    • holistický prístup

     … alebo … má jedinú trvalku, s ktorou žijú v harmónii a pre neho je dôležitosť vonkajších znakov („nemoderné“ ošatenie, nemoderné „igelitky“ a pod.) len v tom zmysle, aby sa v nich príjemne a pohodlne cítil, aby boli čisté a aby ho jeho milovaná ľúbila práve takého, aký je vo svojom vnútri – nie kvôli tomu, čo ukazuje na verejnosti. Mnohí jedinci sú dokonale upravení práve pre svojich blízkych – nie pre cudzích – jednoducho nie je ich prioritou ukazovať, čo všetko si môžu DOVOLIŤ.

     • Marek Košice

      „jediná trvalka s ktorou žije v harmónii“…. Na jednej strane super, na druhej strane keď sa pominie (smrť zapríčinená chorobou, tragická smrť, alebo jednoducho NÁJDE SI INÉHO), tak potom človek zrazu upadne do hlbokého smútku….. TÁ SK*RVENÁ ZÁVISLOSŤ……..Kto toto chce? To je tá „božia dokonalosť v tvorení“? NIE…………….TO JE DOKONALÝ PRÍKLAD TVORENIA SATANA.

     • holistický prístup

      Marek Košice,

      trvalka je trvalka – jedna (jeden) navždy … ale Tebe to vysvetľovať je úplne zbytočné. Ak žije jedinec sám, to neznamená, že je sám a vôbec nie osamelý. Ak sa jeden životný druh na okamih vzdiali od svojej polovice, to nie je dôvodom nahradiť ho … čo i len dočasne … iným, prípadne inými.

      Ani len netušíš, aký si úbohý …

     • holistický prístup

      Hmmm … znovu:

      Your comment is awaiting moderation.

      Otázka znie: PREČO?!? Kvôli čomu?“?

   • Miroslav Čižmár

    V akom zmysle skončil?

   • Mne sa stále páči „sieťovka“ a dlho som ich používal a vyzeral sim ako brzda kapitalizmu…..Boli rôzne a aj uchá na držanie mali rôzne. Boli praktické aj v tom, že bolí vetrané a tiež, že keď som nákup v sieťovke položil pomaly na stôl tak sa neprevrátil na bok (ako naplnená igelitka) ale sa rovnomerne rozložil do všetkých strán.
    Akurát na bicykli – na riaditkách sa to moc dobre nevozilo – ten nákup v sieťovke – bol „sústredený“ dole často ako nejaká guča a každú chvíľku chcel ísť do špíc čo sa mi raz aj vypomstilo. A igelitky? Sú naozaj rôznej kvality – niektoré mám tiež dlho, cca 2 až 5 rokov ale kupujem ich fakt len v núdzi, často beriem nákup len „na ruky“ ako keby som na ne bral malé dieťa.
    Papierové tašky nekupujem.
    Dnes je podľa mňa už jedno akú tašku nesmieš, baby už tiež niesú „dnešné“ – jedna stará igelitka ešte nič neznamená – trebárs si žgrloš a máš viac € či dom, byt a pod. – a to sa počíta v dnešnej dobe u viacerých báb ako kedysi. Už u toľkých báb hneď nezaberá Audi A8 a drahé oblečenie pretože to často býva všetko čo ten človek vlastní…a to tiež často na pôžičky.

    • mariankosnac

     Starú sieťovku tu mám, našiel som to u babky v špajzi ale zatim ju nenosím, pre mňa nepraktická, moc malá ale nedá sa strčiť do vrecka, to je vyrobené z nejakého plastu. Ale asi to nebude pravá sieťovka, keď som skúsil vygoogliť sieťovku vyzerá inak. Stále sa predáva a je z nejakého eko materiálu, takže to ešte možno kľudne príde do módy.

     • Noooo,to nebude origoš-boš, dnes sa vyrábajú napodobeniny všetkého možného čo bolo za socíku vrátane tých sieťoviek.
      Taká origoš vydržala iné akcie než to čo sa dnes vyrába ako sieťovky.
      Dnes má každý iný prístup k nákupným taškám ale čo si pamätám tak kedysi sme malí doma v skrini na chodnbe poličku a tam ležalo pár tašiek o ktorých sa vedelo.
      Väčšinou boli šité doma. To ešte ženy bavilo robiť také veci. Určite by ich to bavilo aj dnes ale je iná doba v ktorej sa menej vecí vytvára ručne a viac sa toho kupuje – toho čo by sme si mohli urobiť doma. Inak keď si vezmem aké kombinované materiály sa dnes vyhadzujú a triedia tak si hovorím, že to nikto nikdy nezrecykluje, nerozoberie alebo nezlikviduje…. všelijaké sendvičové pur panely, kompozitné materiály a pod. V knihe Mestá v kozme od autora menom Karla Pacnera je zmienka – nápad, že by sa v budúcnosti mohol odpad produkovaný na Zemi vystrelovať smerom k Slnku kde by zhorel.
      Pre niektorých by to znelo ako dobrý nápad ak by o tom počuli.

 5. To je ako s tou zbierkou munície… tupý vždy podporí len tupé veci, resp. reaguje len na tupé výzvy! Už sme sa presvedčili za covidovej doby !Polovica zbierky má ísť na prevádzkové náklady podivných aktivistov:
  https://www.hlavnespravy.sk/municia-pre-ukrajinu-neposielajte-peniaze-narukujte-do-ukrajinskej-armady/3471770

  • Israismael

   Tí tupo ľudia ,poväčšinou samozrejme liberáli tu zbierku na zbrane považujú za správnu a argumentujú to tým že: VEĎ RUSI NAPADLI UKRAJINU a SÚ AGRESORI …a že oni majú právo ochraňovať Ukrajinu a zbierať sa na dobrú vec (na zbrane)…Tí tupo ľudia však nevedia dve zásadné veci :

   1. Že vojna nezačala napadnutím Ukrajiny 24.2.202 ale korene tejto vojny sú zasiate už omnoho skôr (2014) a neveria tomu že militantní Ukrajinci z pravého sektora a milície banderovcov zabíjali etnických rusov na východe ukrajiny .A to majú veľa dôkazov aj na videách a aj živý dôkaz ,ktorým je Alej Anjelov 3 tisícky zabitých deti etnických rusov v Donbase
   2. Nepoznajú hodnoty ľudstva ..Že mier a bojovať za mier je ako bojovat za Boha ,za pokoj a harmóniu …Že netreba rozduchavat ďalšie ohnisko nových bojov a to tým že oni podporujú zabíjanie zbierkami a peniazmi …Oni liberáli si takéto niečo nevedia dať do súvisu !

   • Israis . má to zmysel, ten nezmysel Nieje treba už rozdúchavat ďalšie ohniská nových bojov podporovat zbierkam peniazmi nevedia si to uvedomit tupé hlavy. Nepoznajú hodnoty ľudstva

   • Máš pravdu Israismael, pridám – ľudská hlúposť je nevyspytateľná a zvlášť keď tú hlúposť vyslovia ľudia v politike, napr. “ po Ukrajine sme na rade my“, “ chránia aj našu slobodu, bojujú za nás“ atď. Nemyslia na to, že dodávanie zbraní berú životy nielen vojakom ale aj civilistom, ženám deťom. Zbierali by sa aj v prípade ak by na Ukrajinu šli bojovať oni alebo ich deti? Zvyčajne sa zbierky peňazí robia na záchranu ľudského života, na ťažko liečiteľné choroby, na ľudí, ktorí sa ocitli v núdzi…….. NIE NA ZABÍJANIE.

    • holistický prístup

     Zbierky?!? – Aký je dôvod na nejaké zbierky?!? – Všetci sa „zbierajú“ formou šialených „odvodov“ (priamych a nepriamych), ktoré sú takmer 90%!!! To je podľa Teba dôvod na nejaké ďalšie zbierky, ktoré slúžia len na obohatenie parazitov – úplne rovnako, ako všetky ostatné zbierky – VÝPALNÉ – pomenované dane – kadejaké, odvody – tiež kadejaké, …

     • holistický prístup

      Jediná pomoc je priama (adresná) pomoc.

     • Pozor, nepíšem že treba ďalšie zbierky, čítaj pozornejšie. Je pravda že adresná pomoc je najlepšia, pretože sa nevie ako sa s vyzberanými peniazmi nakladá.
      Zbierka na náboje a muníciu, je hrozná svojim účelom použitia, pretože taká zbierka spôsobuje smrť, predlžuje sa vojna, zomierajú v nej ľudia, slová mier, dohoda, jednania, sú málo počuť.

     • Zbierka je manipulácia smerom k verejnému súhlasu s vojnou.

      VIDEO: Česká expertka na médiá prehovorila ako korporátne médiá hlavného prúdu manipulujú ľudí, radí, ako prekonať ich hypnózu a poukazuje na to, ako dospelí a vzdelaní ľudia sa ako malé deti nechajú ohlupovať a podliehajú strachu šíreného v správach. Príkladom bol mediálny vírus šírený cez masovokomunikačné prostriedky počas covidizmu a teraz konflikt na Ukrajine kopíruje tú istú schému ovládania mysle ľudí, keď sa ich jednotu snažia rozdeľovať ideológiou čiernobieleho videnia sveta, kde Západ ukazujú ako dobro a Východ ako zlo
      https://www.infovojna.bz/article/video-ceska-expertka-na-media-prehovorila-ako-korporatne-media-hlavneho-prudu-manipuluju-ludi

      „Timur Ivanov pôsobil ako námestník ruského ministra obrany od novembra 2016 a mal na starosti výstavbu vojenských zariadení. Nachádza sa tiež na sankčnom zozname Európskej únie.

      Ruské úrady zadržali námestníka ministra obrany Timura Ivanova pre podozrenie z korupcie. Oznámil to v utorok Vyšetrovací výbor Ruskej federácie (Sledkom), informuje TASR podľa správy agentúry AFP.

      „Timur Vadimovič Ivanov bol zadržaný pre podozrenie zo spáchania trestného činu podľa časti 6 článku 290 Trestného zákona (prijatie úplatku),“ uviedol ruský Vyšetrovací výbor v príspevku na platforme Telegram. Ďalšie detaily neposkytol.

      Podľa agentúry AFP ide o zriedkavý krok v čase vojny na Ukrajine. Prezident Vladimir Putin bol o záležitosti informovaný, napísali ruské štátne médiá. Protikorupční aktivisti už roky tvrdia, že korupcia v Rusku je za Putinovej vlády veľmi rozšírená.“
      https://www.infovojna.bz/article/namestnik-ruskeho-ministra-obrany-bol-zadrzany-pre-podozrenie-z-korupcie
      ————————–
      Vojna živí vojensko-priemyslový komplex toho, kto ho má. Preto Havel likvidoval VPK u nás – v prospech cudzieho. Problém – pokiaľ VPK nie je v rukách štátu, ale v súkromných. Odbočím – kto rozhoduje o nákupe a predaji zbraní – všeobecne? Zadrbaní aktivisti s ich zbierkou? Veď to má medzinárodnú dohru!
      V Poľsku údajne pri protestoch farmárov podpálili autá dovážané na Ukrajinu. Lebo prečo nie – lebo pri nepokojoch poisťovne nemusia plniť.

    • postreh,
     dávam odkaz na tzv. – „civilnú po-moc“ – Ukrajine – zo strany KoZa.

     P.S: 1 – Verím, že si tie SUV-ečka, všetci tí vojenskí a štátni potentáti v pohode – rozoberú.. Veď sa musia presúvať po tom fronte nejakým „civilizovaným“ spôsobom..

     P.S: 2 – A tak – blbečkovia slniečkoví, nech sa zbierajú ďalej..

     https://t.me/ural2205/4687

 6. mariankosnac

  Vždy som si myslel že nejaké igelitové tašky sú ešte ten najmenší problém. Akurát že predtým ich všade dávali vo veľkom zadarmo a cigáni aj bordelárski bieli to porozhadzovali po vonku takže to bolo všade a na oko to pôsobilo ako strašný strašiak. Ľudia sa vždy strašia strašiakmi ktorých vidia očami ale tí skutoční nebezpeční strašiaci sú väčšinou pred ich zrakmi skrytí.

 7. Začína sa to pomalinky pekne v niektorých krajinkách serinkať, ale všetci zatĺkajú, zatĺkajú a zatĺkajú… pričom centrálne národné banky a miliardári v tichosti nakupujú obrovské množstvá zlata a tlačia haldy ničím nekrytých bubákov. Prečo asi? Nedávno sa úžasní politici zlatu vysmievali a rozpredávali ho za facku, viď ČR ! Teraz ho predražené nakupujú… Nuž ale žiadny súčasný vlak nie je perpetuum mobile ! A MMF súčasne odporúča USA znížiť deficit, aký ironický a nereálny žartík… :o)))
  https://financnenoviny.com/mmf-deficit-americkeho-rozpoctu-ohrozuje-svet/ Nuž zrejme nás čaká zaujímavá jeseň, a to nie len z dôvodu prezidentských volieb v usÁ!

 8. Panebože. A to, že plávajú sáčky po mori na obrovskej ploche, už nevadí. Čo tam po CO2, veď toto až tak neškodí. Balamutia hlavy „pobalamutiteľným“.

  • Keby len po mori. V Káhire mi povedali, aký obrovský problém majú s plastami (plastovým odpadom). Pamätám si časy, kedy nákupné igelitové tašky neboli. Potom sa to zmenilo a do plastových sáčkov sa „sáčkovalo“ aj mlieko … Problém s plastovým odpadom je na širšiu debatu.

 9. Japonská studie zjistila „významné zvýšení“ počtu úmrtí na rakovinu po třetí dávce mRNA vakcíny proti COVID-19

  https://aktax.cz/japonska-studie-zjistila-vyznamne-zvyseni-poctu-umrti-na-rakovinu-po-treti-davce-mrna-vakciny-proti-covid-19/

 10. Mel Gibson: Hollywoodští pedofilové využívají Diddyho k zakrytí děsivých zločinů satanistické kabaly

  https://aktax.cz/mel-gibson-hollywoodsti-pedofilove-vyuzivaji-diddyho-k-zakryti-desivych-zlocinu-satanisticke-kabaly/

  • Marek Košice

   Z článku : „….To se nijak neliší od zvěstí o sexuální magii Aleistera Crowleyho, která se provádí během takzvaných „back door orgy mansion parties“ v Hollywoodu….“….

   To je tak, keď článok píše NEprofesionál…….. Sexuálna mágia môže byť LEN BIELA A ČIERNA………….. Hádajte akú používa(l) Aleister Crowley…… Rovnako ako mágia „nesexuálna“ (nesúvisiaca so sexualitou) môže byť ako biela, tak čierna…

   A teraz totálna kktina z článku : „Každý rok se ztratí miliony dětí, jen v USA stovky tisíc, a mnoho z nich se dostane do rukou predátorů, kteří s nimi obchodují prostřednictvím pedofilních sítí, kde děti trpí nepředstavitelnými traumaty.“ …….

   KAŽDÝ ROK MILIÓNY???? Ale prosím vás…. Koľké z nich sa nájdu na druhý deň lebo sa niekde samé stratili, alebo sa neskôr domov vrátili po hádke s rodičmi??? ALE ABY ČLÁNOK BOL BULVÁRNY, tak predsa treba brutálne zveličovať, že? ….
   Reálne je, že je unesených (a potom s rôznym osudom) milióny (jednociferné číslo, max 9 miliónov) detí ZA 20-30 ROKOV…..

   Keby každý rok sa v USA stratili (formou unesenia, ako inak – VEĎ O TOM PREDSA ČLÁNOK HOVORÍ, ale akosi NÁROČKY na to používa slovo „stratí“, aby nemusel autor brať zodpovednosť za HOAXY) státisíce detí (dajme tomu 300 tisíc), bolo by to za 10 rokov 3 milióny…. To je asi 1/110 obyvateľov USA…. Takže za 10 rokov bol unesený každý 110. obyvateľ USA, a bolo by to ešte k tomu dieťa……. Totálny nonsens… Každá škola by teda mala mnoho unesených detí, pretože detí do 15 rokov je možno 1/5 obyvateľov USA (len tak som „strelil“)…znamenalo by to, že za 10 rokov je unesené každé 22. dieťa vo veku 0 až 15 rokov…….. Inak napísané : Z 22 novorodených detí do ich veku 15 rokov je v USA jedno unesené primárne za účelom pedofílie, otroctva a rituálov……. J*BNUTÝ BULVÁR…………..Tomu hádam neveríte, ľudia….
   Bude to niekoľko DESIATOK krát menej….

   • Marek Košice

    …rovnako ako niekoľko DESIATOK krát menej ľudí pomrie z dôvodov účinkov „covid vakcín“ v porovnaní s tým, ako o tom strašili alternatívne médiá…
    VŠADE KLAMÚ, čo už…. či v mainstreame, či v alternatíve…. Rovnako ako klame ateizmus a zároveň každé náboženstvo.

    • Objektívne

     Zaujímavé, že všetci okolo, ktorí tie veci prezrádazjú zomierajú za podivných okolnností len Gibson ešte žije.

     • Marek Košice

      Možno aj preto, lebo Gibsona pozná X krát viac ľudí než Chestera a Chrisa… A možno aj preto, lebo Chester a Chris naozaj spáchali samovraždu….kľudne z dôvodu, že sa nevedeli vyrovnať s tým, aké svinstvo je Hollywood, americký hudobný priemysel (ten vrcholový), a veci okolo toho….

 11. Marek Košice

  Také niečo čo sa stalo minulý rok, to by slovák snáď ani nedokázal……….. Ukrajinec ale áno………….. Čo viac k tomu dodať…. Okamžite by som ho poslal na front, OKAMŽITE…. Ale to by bol asi malý trest pre neho….

  https://www.novinky.cz/clanek/krimi-pred-soudem-v-plzni-stoji-ukrajinec-ktery-zene-odpalil-petardu-v-genitaliich-40468984#dop_ab_variant=0&dop_id=40468984&dop_req_id=MDTfgvWDsD3-202404231631&dop_source_zone_name=novinky.web.nexttoart

  • Marek Košice

   Samozrejme ten front som myslel ako miesto, kde by na 90% umrel, a na 10% by ho poslali zmrzačeného domov…

 12. Ak mám pravdu napísať, tak mi je jedno, čo je ekologickejšie. Produkujem len niekoľko litrov plastového odpadu. Ak by sa tovar jednoducho iba dal presypať, tak nemám žiadny odpad. BIOodpad sypem do kompostu na záhrade už desaťročia. Nie je pre mňa problém mať bezodpadové hospodárstvo. Korporácie naučili ľudí spotrebnému kapitalizmu, tak nech si ten bordel upratujú oni sami, zo svojich ziskov!

Pridajte komentár

*