Štúdia zistila, že elektrické autá znečisťujú 1850-krát viac ako autá na benzín a naftu


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia zistila, že elektrické autá znečisťujú 1850-krát viac ako autá na benzín a naftu

(Niamh Harrisová, The People’s Voice) Podľa štúdie vykonanej vo Veľkej Británii elektrické vozidlá znečisťujú životné prostredie oveľa viac ako ich náprotivky na benzín a naftu.

Šlo o štúdiu nezávislej globálnej testovacej a výskumnej skupiny Emissions Analytics z roku 2022. Zistila, že počas cesty 1 000 míľ (cca 1600 km) vypustia elektromobily do okolitého prostredia 1 850-krát viac škodlivín ako vozidlá poháňané fosílnymi palivami, a to v dôsledku ich vyššej hmotnosti, ktorá viac opotrebúva pneumatiky.

Toto odhalenie prichádza v čase, keď stále viac miestnych a národných vlád po celom svete v nadchádzajúcom desaťročí smeruje k zákazu alebo výraznému obmedzeniu predaja nových automobilov na benzínový alebo naftový pohon, napriek veľmi jasným technologickým nedostatkom elektrických áut.

Podľa stránky Infowars, keď hovoríme o emisiách, väčšina z nás berie do úvahy len dym (emisie) a iné znečisťujúce látky, ktoré unikajú z výfuku auta. Opotrebenie pneumatík však tiež zohráva významnú úlohu pri vypúšťaní znečisťujúcich látok.

Syntetický kaučuk používaný na výrobu pneumatík obsahuje určité chemikálie, ktoré sa uvoľňujú do ovzdušia, a elektrické vozidlá sú kvôli svojim masívnym lítiovým batériám podstatne ťažšie než bežné autá.

Celkovo vážia elektromobily asi o 30 percent viac než vozidlá poháňané fosílnymi palivami a tiež sú oveľa drahšie. Ďalším veľkým problémom elektromobilov je, že nie sú vhodné pre chladnejšie podnebie ako Európa, Kanada a sever Spojených štátov amerických.

Ďalej sa vyznačujú slabým dojazdom a dlhým nabíjacím časom, najmä v chladnom počasí. Elektromobily majú batérie, ktorých výroba si vyžaduje obrovské zdroje a ťažko sa recyklujú.

Kanada už plánuje nariadiť, aby všetky nové osobné aj nákladné autá predávané v krajine boli elektrické do roku 2035. Kalifornia pracuje na podobne dôkladnom zákaze predaja všetkých nových vozidiel na fosílne palivá v štáte do roku 2035.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Ťažšie autá vypúšťajú do životného prostredia viac mikroplastov

Hesham Rakha, profesor na univerzite Virginia Tech, poznamenal, že pneumatiky elektrických vozidiel v dôsledku svojej pridanej hmotnosti vypúšťajú do ovzdušia viac mikroplastov. To platí aj pre ťažšie autá na fosílne palivá, ako sú SUV-čka.

Zistenia sú súlade s predchádzajúcou správou Emissions Analytics z roku 2022, ktorá varovala spotrebiteľov, že väčšie a ťažšie autá sú väčšími prispievateľmi „k mikroplastovému znečisteniu morí, ako aj k znečisteniu ovzdušia jemnými časticami“.

Rakha a jeho tím výskumníkov z Virginia Tech sú v procese potvrdenia výsledkov štúdie Emissions Analytics. Očakáva záver, že elektrické vozidlá vypúšťajú do ovzdušia približne o 20 percent viac mikroplastov ako vozidlá poháňané fosílnymi palivami.

Hoci Rakha poznamenal, že je veľmi náročné určiť rozdiel medzi množstvom mikroplastov emitovaných z behúňov pneumatík pre elektromobily a vozidiel poháňaných fosílnymi palivami, pretože je potrebné oddeliť mikroplasty, ktoré sú už vo vzduchu, od zdrojov mikroplastov prichádzajúcich z pneumatík.

Rakha ďalej poznamenal, že ľudia, ktorí uvažujú o kúpe elektrického vozidla, si musia pamätať, že „pri nabíjaní vášho auta sa tiež vytvára veľa oxidu uhličitého“. Batérie elektromobilov vážia približne 500 kilogramov a môžu mať za následok emisie z pneumatík, ktoré sú mnohonásobne vyššie než emisie z výfuku.

Znečistenie časticami z elektromobilov môže tiež zvýšiť riziko rôznych zdravotných problémov, vrátane srdcových chorôb, astmy, pľúcnych chorôb a v extrémnych prípadoch môže dokonca viesť k hospitalizácii, rakovine a predčasnej smrti.

Ako znížiť cholesterol a vyčistiť cievy

Autor: Niamh Harrisová, Zdroj: thepeoplesvoice.tv, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Další problém elektromobilů je elektro magnetické pole z motoru a vysoké frekvence z měniče. Další je wifi a bluetooth. Takže rakovina přibalená v povinné výbavě. A taky se dá na dálku vypnout a jiné věci. Nepůjdeš na povinnou vakcínu? Nevadí, auto nenastartuješ…Urazíš politika? Nevadí, auto začne samo řídit tak, že to bude poslední jízda…Všchno máme, předbíhat nemusíte.

  • Aké silné sú tie polia?

  • Magnetické pole je uzavreté v statore bezkefkového motora a von sa takmer nedostane, sú to navyše nízke frekvencie tak do 24kHz. Veže GSM sú pre človeka a zvieratá ďaleko nebezpečnejšie a hlavne 5G.

 2. Myslím,že to máte špatně,je to 1851,56 krát,vyjadřujte se přesně!
  60000:1851,56=32,4,JE TEDY,PODLE VÁS, PRŮMĚRNÁ ŽIVOTNOST PNEU 32 KILOMETRŮ?

 3. Objektívne

  Pentagon zveřejnil rozsáhlou zprávu o UFO – Nová zpráva Pentagonu potvrzuje, že neexistují důkazy o návštěvě mimozemské civilizace, havarované lodi mimozemšťanů či mimozemských technologiích.

  https://www.stoplusjednicka.cz/zadne-dukazy-pentagon-zverejnil-rozsahlou-zpravu-o-ufo

 4. mariankosnac

  Ak sa váha vozidiel zvýši o 30%, o kolko sa zvýši uvolnovanie mikroplastov z pneumatík? Myslím že nejaké zvýšenie uvolnovania mikroplastov je ten najmenší problém elektromobilov. Predsa Zelení dobráci myslia na všetko a existujú klimatické pnematiky s nízkym opotrebovaním.

  Len malá časť opotrebenia pneumatík zostáva v atmosfére dlhší čas a prenáša sa do dýchacieho systému prostredníctvom vdychovaného vzduchu. V porovnaní s respirabilnou frakciou častíc (PM10 a PM2,5, ktoré majú priemer pod 10 μm, resp. 2,5 μm) sú častice z opotrebovania pneumatík príliš hrubé a neprenikajú hlboko do dýchacích ciest človeka. 

  Väčšina opotrebovania pneumatík a vozovky zostáva na ceste alebo v jej blízkosti. Veľká časť z nich sa zbiera z ciest a je roznášaná zrážkami. Preteká cez kanalizačné systémy a čistí sa v čistiarňach odpadových vôd alebo priamo do oddelenej kanalizácie. Mimo miest sa povrchová voda z ciest zvyčajne vypúšťa otvorene, takže sa vylúhuje do pôdy.
  https://arspneu.sk/novinky/opotrebovanie-pneumatik-test-adac-2022/

  • mariankosnac

   Ak sa váha vozidiel zvýši o 30%, o kolko sa zvýši uvolnovanie mikroplastov z pneumatík? Americkí vedci očakávajú že približne o 20%. /je spomenuté v článku, až neskôr som to dočítal/

   • Keď niekto jazdí v lete na zimných pneumatikách, o koľko percent sa zvýši odieranie pneumatík? … To sú také kecy. … Čo tak vyrábať ekologické pneumatiky?

  • Presne. Problém že sú elektromobily ťažšie a opotrebúvajú pneumatiky o x% rýchlejšie je úplne bezvýznamný v porovnaní s chemickými svinstvami v baterkách, ktoré po 3-4 rokoch môžete vyhodiť ako nerecyklovateľný odpad. Nehovoriac o tom, že elektrická energia pre ich pohon sa musí najprv vyrobiť pričom stále väčšina elektrární na svete sú tepelné spaľujúce uhlie alebo plyn. Potom sa musí prepraviť s tak asi 30% stratami k nabíjačke, ktorá s ďalšími 15% stratami nabije baterku, pričom účinnosť elektropohonu, kým sa energia prenesie z baterky na kolesá je pri dobrej vôli tak 60% aj to len pri vyššej rýchlosti. A čo emisie z tých elektrární ktoré tú energiu vyrábajú? Čiže globalistom vôbec nejde o životné prostredie, ide im o to, že elektromobily sú centralizovaným riešením, ktoré sa ďaleko jednoduchšie ovláda zhora. Lepšie zapadá do total control agendy. Kdežto benzínové/naftové auto je sloboda. Elektrickú energiu si nemôžete odložiť. Naftu áno.

 5. Ešte vám nedošlo, že je tu niekto, kto vám silou-mocou škodí a je pri moci!? A nedošlo vám, že sa to bude stupňovať? A už vôbec vám nedošlo, že ho treba nájsť a zneškodniť? Na taký postoj stačí kľudne miecha a nie vzácny dar zvaný mozog?!

  • Kojokokot – nepleť si to! Krokodíl zožerie úplne všetko! My musíme zožrať to, čo chce zožrať nás. Sokol!

 6. Obhajca pravdy

  Treba ešte dodať , že elektrinu , s ktorou sa nabíjajú elektro automobily , treba niekde vyrobiť (!) . No a v zásade stále platí , že to je len z 2 zdrojov : z fosílnych palív alebo z atómových reaktorov . Preto vyznieva veľmi smiešne argument , ktorý som počul v jednej reklame na podporu kúpy elektro automobilov : „že sú lokálne ekologické“ . Alternatívne zdroje elektriny sú slabé a problematické . Potvrdzuje to aj správa , že v Španielsku začali odstraňovať tisíce veterných elektrární .

 7. Israismael

  Mimo tému ale možno zaujme ..ak máte možnosť choďte na AE news a prečítajte si v poslednom vydanom článku diskusiu a konkrétne diskusný príspevok ČauČeska (tak sa volá ten nick) a on píše čo je to EGREGOR a ako to funguje podľa vedeckého,rozumového zdôvodnenia..Je toho veľa takže kopírovať to sem nemožno ..Moja odpoveď pre neho bola takáto :
  V reči duchovnej ,ktorá je skutočná a reálna a nie je to žiaden blud je egregorom BOŽIA SILA vyžarovania , alebo pre niekoho bude zrozumitelnejsie VESMÍRNA čistá energia ,ktorú človek používa každú sekundu .Tato BOZIA SILA vyžarovania (neviditeľná ľudskému oku ) prúdi vesmírom a aj našou planétou a teda musí prechádzat každým človekom .,Je to sila NEUTRALNA, a on človek túto silu používa svojim chcením a slobodnou vôľou na dva smery ktoré ale už nie sú neutrálne ,teda na smer DOBRA alebo na smer ZLA..Sila zapôsobí vždy v smere ako ju človek použije svojou slobodnou vôľou zo svojho živého ludskeho ducha… , Duch pretvori vôľu do rozumu a telo vykoná skutok ludskeho rozumu ,vykoná čin ,akt (napr zlý skutok =vraždu a pod, alebo vytvorí akékoľvek slovo,myšlienku ktoré povzbudí alebo poškodí inému človeku a sebe samému >akcia vyvolá reakciu ) ..Božia sila prúdi celým vesmírom ,ona je v skutočnosti len prepožičana človeku ,nie je to sila osobná pre človeka ..Musí ju však používať každý človek ,inak by nemohol existovať bez tejto vesmírnej sily, NEUTRALNEJ SILY ..Používajú ju kazdy človek a to myšlienkami ,rečou a skutkami a takto dáva do pohybu deje v okolí ,pre seba a pre blížnych .Je neuveriteľné ako často je zneužitá človekom táto Vesmírna ,božia sila,lebo keď ju ľudia nasmerujú na ničivé účinky ona vskutku zaucinkuje zničujúco ..Keď ju použijú na krásne a dobre úmyslí ,tak zapôsobí úplne presne v tomto smere DOBRA ..
  To čo je vysvetlené vedecky ako* EGREGOR* je v skutočnosti duchovná sila Boha !! .Je preto smiešne priečit sa ľuďom či existuje alebo neexistuje táto vesmírna sila =BOH..

  • Je až udivujúce ako temní dokázali vytvoriť negatívne egregoriálne víry na základe poznania skutočnej kozmickej numerológie. Temný Globálny Prediktor spolu 22 osôb = tandem 2×11 osôb. Trebárs taký ich jeden počin – futbal – tým 2×11 hráčov = milióny divákov a ich pozornosť odvádzaná jedným smerom a základná sila tečúca do jedného lievika dole do egregoriálneho úložiska – (ALE!) univerzálneho negatívneho úložiska životnej energie – a teraz Israismael sleduj toto – temní z toho úložiska berú energiu na akékoľvek iné ciele, projekty a podporu daných osôb alebo aj inak a to, že dokážu tú ukradnutú energiu používať na potláčanie čohokoľvek v spoločnosti. Je jedno na základe akej schémy dokážu od ľudí kradnúť energiu – či je to cez futbal či vojny či drogy – sú to len brány ale ukradnutá životná energia je použiteľná na všetky zámery – majú ju ako v batérii, ktorú treba dobíjať. Existuje aj systém negatívnych egregorialnych úložísk – teda akýchsi spaziem v Živom Stvorení – systém, ktorý je kontrolovaný a udržiavaný SPRÁVCAMI, ktorí disponujú tiež rôznymi stupňami oprávnenia s nimi pracovať.
   Ty, Israismael píšeš o egregore ako bol stvorený a ako v princípe funguje a ja zasa o tom čo temní dokázali cez ľudí vytvoriť – teda metastázy rakoviny v Živom tele Stvorenia.
   Problém v chápaní ľudí ohľadne Dobra a Zla je v tom, že väčšina ľudí nechápe, že existuje len jedna jediná Sila. Všade sa píše a hovorí, že Zlo je protiklad Dobra a to ľudí zvádza na zdanie, že je to akýsi odveký boj dvoch rovnako silných síl a že sú vo svojej podstate úplne odlišné – že sú to vlastne dvaja Bohovia – jeden zlý a druhý dobrý.

   • Israismael

    No to je Achnaton veľký problém o chápaní dvoch síl ,pretože vskutku existuje iba jedna jediná základná ..Jeden jediný Boh ..Samozrejme že všetko čo existuje pod Bohom nižšie je nejaká urcita sila, ale to je následok vyžarovania jediného BOHA , z jeho pre ľudské zmýšľanie nepredstaviteľnej prasily ,napr vzniknutá sila archanjelov ,sila prastvorenych , ale aj tá zla sila padlých anjelov ..Nič a nik z týchto síl a bytosti však nikdy nemôže byť Bohom…V dávnych dobách ľudia nazývali bohmi aj tých bytostnych z Olympu (Valhaly) ,ako napr Zeusa. To sú oblasti najbližšie k hmotným svetom tzv BYTOSTNA SFÉRA .Dnes sú to už len ľuďmi vytvorené rozprávky o tých božích pomocnikoch z Olympu a popritom sú to naozaj živé naozajstné bytosti a dôležité aj pre človeka na Zemi . Prišla naozaj doba keď sa to už ľudia musia naučiť v poznaní aka je skutočná Pravda ..konci doba duchovného tulactva človeka a neskutočných slepých tajomstiev globálnych svetskych cirkví..

    • Israismael

     Aby to nikoho nepomýlio, že by azda sila padlých anjelov pochádzala z neutrálnej Najvyššej sily Boha..Nie to nepochádza priamo z Boha ,aj keď použili jeho silu , a preto padli nízko do blízkosti hmotných svetov ..Ťa zla sila pochádza z ich zlého chcenia ,ktoré vložili do Božej sily(zmiešali ju ) ..Čiže takto vzniká zlo …,zlým a nesprávnym používaním Božej vesmírnej sily ..Ona tá SILA ako som už písal zapôsobí vždy v smere zamýšľaného chcenia ,či u ľudí alebo prípadne aj u iných bytosti pôsobiacich v hmote ..Treba podotknúť že v duchovných svetoch sa používa výhradne iba na DOBRO ..Hore v duchovných ľahkých a svetlých oblastiach ZLO neexistuje ..Existuje iba v hmotných svetoch a oblastiach,kde sa musí vyvíjať ľudský duch aby sa mohol očistiť a vojsť po určitom čase učenia DOMOV ako svetle JA .. Ľudia však ešte viac stemneli ,nespoznali čo mali spoznať a držali sa temna a zla !.TAKY JE VESMIRNY A BOZI ZAKON, ZE NEDOVOLI LUDSKEMU DUCHU VSTUP DO SVETLA DUCHOVNYCH SFER ,KYM SA SAMOTNY CLOVEK NEOČISTI ZIVOTNYMI SLUSENOSTAMI OD NANOSOV TEMNA ,KTORE SI SAM VYTVORIL A ZAPRICINIL !

     • Ja myslím, že hmotný svet je „terčom“ – zhmotnením cieľov. Všetko ostatné je len chaosom cieľov – myšlienok- Bez hmotného sveta by sme nevideli nič. 3D je skládka odpadu. Čím naznačujem – že ten tvz. vyšší svet je stále zdrojom rovnako zlých myšlienok a nápadov. Veď o čom sú padlí anjeli. Veď ako by inak mohol existovať Satan. To nie je o „D“. A preto radšej budem skromne tu na smetisku – s pochopením toho celého. Preto v Indii aj Pakistane existuje kasta nedotknutelných – ktorá žije z odpadu. Pretože príroda = podstata – nepozná odpad – len živiny. Pokiaľ sa dá z čoho žiť – je to udržiavanie života.

  • Objektívne

   Mnohí si myslia, že legendy a mýty sú len rozprávky, ale ako to už obyčajne býva, tak tieto veci opisným spôsobom vyjadrujú vznik sveta a dávne poznanie.

   Dávnejšie som sem dával preklad z Platónovej knihy, dnes sa pozrieme na ďaľšieho gréckeho filozofa píšuci o tom ako prebieha očista po celé veky. Ako symbol Ježiša Krista je niekedy užívaný diagonálny kríž v tvare X. Slovo Kristus v gréčtine začína gréckym písmenom X. X je solárny symbol a reprezentuje tiež Kronosa, ktorý je len iným aspektom Tammuza, predstavuje planétu Saturn a boha Saturna v rímskej mytológii.

   Z Hesiodových (~700 pred Kr.) spisov čítame o koncepcii štyroch predchádzajúcich vekov, ktoré prekvitali na zemi. Prvá bola známa ako zlatá rasa smrteľného človeka. Žili v dobe Kronosa, starého boha slnka. Títo ľudia sú opisovaní ako bohovia, ktorí nevedia nič o chorobách alebo sporoch. Zem zabezpečovala všetky ich potreby vo veľkom množstve. Táto ľudská rasa bola zničená, keď ich prikryla zem. Potom Boh vytvoril druhú rasu ľudí, známu ako strieborná rasa. Títo muži boli menej ušľachtilí ako predchádzajúca rasa. Neboli ako zlatá rasa ani telom, ani duchom. Hesiodos opisuje týchto ľudí ako hlúpych vo svojich spôsoboch. „Zeus (nové slnko), syn Kronosa, sa nahneval a dal ich preč, pretože by nevzdali česť požehnaným bohom, ktorí žijú na Olympe.“

   To nám hovorí, že slnko zničilo túto generáciu ľudí. Potom bola vyrobená tretia generácia mužov. „Zeus Otec stvoril tretiu generáciu smrteľných ľudí, drzú rasu, vyrastenú z jaseňov; a v žiadnom prípade sa to nerovnalo striebornému veku, ale bolo to hrozné a silné.“

   Milovali násilie. Boli veľkého vzrastu; a skutočne, dnes by sme ich nazvali obrami. Ich zbrane a nástroje boli vyrobené z bronzu. Táto rasa ľudí bola zničená čiastočne ich vlastnými rukami a zvyšok kataklizmou. Štvrtá rasa mužov produkovaná Zeusom (slnkom), synom Kronosa, bola ako polobohovia. Títo boli zničení oceánom.

   Piata rasa mužov sme my. Hesiodos nás nazýva „železnou rasou“.

   „Ľudia nikdy neodpočívajú od práce a smútku vo dne a od hynutia v noci; a bohovia ich budú veľmi trápiť… Zeus (Slnko) zničí túto rasu smrteľných mužov aj vtedy, keď budú mať pri svojom narodení šedivé vlasy na spánkoch. Otec nebude súhlasiť so svojimi deťmi, ani deti s otcom, ani hosť so svojím hostiteľom, ani druh s druhom; ani brat nebude bratovi drahý ako predtým. Muži budú zneucťovať svojich rodičov, keď rýchlo zostarnú, a budú na nich hľadať chyby, karhajúc ich trpkými slovami, tvrdohlaví, nepoznajúci strach z bohov. Nebudú splácať svojim starým rodičom náklady na ich výchovu, lebo im patrí moc, a jeden vydrancuje mesto druhého. Nebude priazne pre človeka, ktorý dodrží svoju prísahu, ani pre spravodlivého, ani pre dobrého; ale skôr budú ľudia chváliť zločinca a jeho násilnícke konanie. Sila bude správna a úcta prestane byť; a bezbožní ublížia hodnému mužovi, hovoriac proti nemu falošné slová, a prisahajú na nich. Závisť, sprostá záľuba v zlom, so zamračenou tvárou, pôjde spolu s úbohými ľuďmi.“

   Evelyn-White, H. G., “Hesiod-The Homeric Hymns and Momerica” (Cambridge, Mass., Harvard University Press, 1936).

   Hésiodove opisy štyroch vekov nám poskytujú základnú myšlienku, že pred naším vlastným vekom existovali tri alebo štyri predchádzajúce civilizácie alebo svetové veky. Tieto svetové veky boli rozdelené svetovými kataklizmami pričom opisne hovorí, kto je ten ničiteľ svetov. Muži postupne degenerovali po každej z týchto katakliziem. Dnešná doba je skutočne považovaná za dobu železnú, najzákladnejšiu a najhanebnejšiu zo všetkých predchádzajúcich vekov.

   • Takže vývoj spíše k horšímu.Po nás přijdou ještě horší stvoření.Doufám,že u toho už nebudu.

 8. Áno, s tým bluetooth a wifi je to až neuveriteľné ako sa to všade používa.
  Robil som v jednej firme a raz prišla taká menšia delegácia z Číny a všetci používali slúchadlá k mobilom duté plastové trubicové, kde je zvuk vedený vzduchom. Ani jeden nemal drôtové či bluetooth bezdrôtové pretože keď mal mobil kde je sim karta tak by si ten signál viedol priamo do hlavy. Mám mladého kolegu v práci, ktorý denne celú smenu počúva mobil cez drôtové slúchadlá, je to tiež tak trocha alternatívec ale keď som mu povedal, že mu to škodí tak ho ani nehlo – bral to tak akože veď mnoho vecí nám dnes škodí.
  Mňa vždy mrazí aj to keď vidím predavačky v Lidli ako majú celý deň tie sluchátka na uchu – to tiež nebude nič moc. Ďalej poznám borca, ktorý keď sme boli nedávno na zábave mi ukazoval na mobile trasy robotického vysávača a „život“ inteligentnej domácnosti, ktorý on na diaľku z tej zábavy dokáže riadiť.
  Keby som mu povedal, že ja mám najlepšie spomienky na pranie s pračkou mini-romo kedy som musel občas pomáhať drevenou varajou tej vrtuli alebo tomu prádlu od tej vrtule tak by sa so mnou asi už tak nadšene nebavil i IT domácnosti:).
  No a tie elektromobily – to už ani neviem koľko všetkých polí taký supermoderný voz vyžaruje keď je v prevádzke – to bude musieť byť úplne eldorádo polí…
  Pár dní nazad som v jednom alt. rádií počul, že niekde v USA sa vracajú (neviem či sa to dá nazvať „do módy“) autorádiá s prehrávačom kaziet. Vraj kto dnes nemá autorádio s prehrávačom kaziet ten je mimo – je nula – nič.
  No tam v USA je všetko možné a takýto výstrelok nemusí byť z nejakého vzdoru „antidigitalistov“ ale z pošahanosti ako mnohé záležitosti v USA.

  • V okolí práčky sú mikroTesly.
   Moderné sú Trabanty a ich nástupcovia Audi.
   Zábava a móda je široká cesta do pekla.

 9. René Pavlík

  Na atmosféru majú vplyv aj iné zdroje pochádzajúce z ľudskej činnosti. Okrem automobilov je to aj letecká a lodná doprava, činnosť armád a nesmieme zabudnúť aj na výskum kozmu keď rakety prenikajú celou vrstvou obalu Zeme. V porovnaní stým, je automobilizmus malina. Proti prirodzenému otepľovaniu sa však nedá nič robiť. To by si mali zodpovedné veličiny riadenia mali uvedomiť a začať už konečne hľadať cesty, ako sa tomu čo najúčinnejšia môžeme prispôsobiť. Zelený diel znamená vyhodené prostriedky na nezmyselné aktivity. Žaba sa varí a ak ju niečo neosvieti, nestihne vyskočiť z hrnca.

 10. Ja už nedokážem vojsť do ordinácie lekára bez kanistra benzínu, pretože

  https://torden.sk › produkt › virova-manie-jak-lekarsky-prumysl-bez-ustani-vymysli-nove-nakazy-a-profituje-miliardove-zisky-na-ukor-verejnosti
  VIROVÁ MÁNIE. Jak lékařský průmysl bez ustání … – Torden
  29. 6. 2022Kniha VIROVÁ MÁNIE. Jak lékařský průmysl bez ustání vymýšlí nové nákazy a profituje miliardové zisky na úkor veřejnosti Podle velké části lékařského establishmentu, politiky a masmédií postihují svět opakovaně strašlivé virové nákazy: covid-19, tzv. prasečí chřipka nebo SARS, BSE, AIDS či dětská obrna.

  • holistický prístup

   Maroš,

   zabudol si na tú príšeru – osýpky. Osýpky vždy znamenali likvidáciu toxínov SPÁLENÍM a následným vylúčením aj cez pokožku. Osýpky boli a stále sú posunom z jednej vývojovej fázy na inú – to je všetko. Po prekonaní osýpok nastal vývojový skok detských organizmov. Znanie, čo sú to osýpky, čo to znamená a ako sa správne v danom období zachovať, sa vyslovene potiera – ZAKAZUJE – a namiesto znania sa do hláv vkladá „jedine správna vakcinácia“, ktorá ak by aj fungovala, zabránila by prirodzenému vývoju detí.

   Nie sme chorí – sme trávení (už mnoho generácií!)!

   Tááák a teraz sa tu „objaví“ tzv. „Jozef“ a zaútočí na všetko, čo nie je v súlade s „vedeckým naratívom“ bieloplášťovej mafie.

   • Ja si dodnes pamätám, ako ma otec natieral vysúšacou masťou /so zinkom?/ – a mal to „dramaticky“ v pi.i. A už som tu spomínal, ako môj otec prežil „holokaust“ – týfus, na ktorý zomrelo 50% ľudí, tak, že dedo doňho nalial v priebehu dňa fľašu slivovice – za čo by ho dnes zabásli. Dôvera je základom spoločnosti – ale dnes je v pi.i! Drž sa! Mám ťa rád – niečo podstatné si ma naučil! Ahoj!

    • Dobre napísané… pamätám si, že naší dedovia a pradedovia všetko liečili slivovicou a repákom aj deti preliečovali alkoholom a vedeli to lebo sa im to darilo aj dosť ťažko liečitelné choroby , dokonca i také že sa doktor pozastavil nad touto liečou ked zistil, že sú na tom deti dobre a stavy ktoré prekonali sú mimo nebezpečenstva°° Deti boli zdravé ako repa z ktorej sa alkohol rafinoval +++

 11. Globalistické Světové ekonomické fórum vyzývá vlády, aby zavedly autoritářská opatření proti kritikům

  https://aktax.cz/globalisticke-svetove-ekonomicke-forum-vyzyva-vlady-aby-zavedly-autoritarska-opatreni-proti-kritikum/

Pridajte komentár

*