Uniknuté video ukazuje mučenie opíc, psov a mačiek pri pokusoch farma priemyslu


Print Friendly, PDF & Email

Uniknuté video ukazuje mučenie opíc, psov a mačiek pri pokusoch vo farmaceutickom laboratóriu

Z nemeckého výskumného farmaceutického laboratória nedávno unikla znepokojujúca nahrávka, na ktorej vidieť vreštiace opice, ktoré sú doslova mučené. V názornom videu vidieť krvácať alebo zomierať aj ďalšie zvieratá.

Väčšina uniknutého materiálu sa zameriava na opice, ktoré môžete vidieť uväznené za pomoci veľkých kovových mreží ovinutých okolo krku.

Uniknuté video ukazuje mučenie opíc, psov a mačiek pri pokusoch vo farmaceutickom laboratóriu

Nahrávka bola potajme zhotovená v „Laboratóriu farmakológie a toxikológie“ v nemeckom Hamburgu.

Do zariadenia sa infiltrovali aktivisti za práva zvierat, ktorí sa kvôli tomu, aby získali prístup k podobným utajovaným skutočnostiam, aké vidieť vo videu, stali zamestnancami spoločnosti.

Utajení „špióni“, ktorí video zverejnili, boli z organizácií za práva zvierat Soko Tierschutz a Cruelty Free Intefnational (CFI), no ich mená z dôvodu osobnej bezpečnosti nezverejnili.

Ďalšia nahrávka ukazovala zvieratá zavreté do veľmi malých klietok v čase, keď sa nevykonávali testy.

Uniknuté video ukazuje mučenie opíc, psov a mačiek pri pokusoch vo farmaceutickom laboratóriu

Friedrich Mülln z organizácie Soko Tierschutz opísal pre The Mirror desivé podmienky takto:

„Keď zvieratá odnášali na zabitie, ešte stále krútili chvostmi, psy zúfalo túžili po kontakte s ľuďmi.

Najhoršieho zaobchádzania sa dostalo opiciam. Makaky sú malé, pomerne ľahké primáty, ktoré sa v tomto laboratóriu často využívajú na pokusy.

Držia ich v stiesnených podmienkach v malých klietkach. U mnohých zvierat sa vyvinuli nutkavé sklony a vidieť ich chodiť v kruhoch dokola.“

Uniknuté video ukazuje mučenie opíc, psov a mačiek pri pokusoch vo farmaceutickom laboratóriu

Nahrávka poskytnutá médiám trvala 8 minút a ukazovala početné zvieratá trávené rozličnými chemikáliami a liekmi, aby pracovníci laboratória dokázali odhadnúť, aká by mohla byť bezpečná dávka pre ľudí.

Stop Candida

Pracovník, ktorý želal zostať v anonymite, hovorí, že zvieratá boli nútené jesť alebo inhalovať čoraz väčšie dávky konkrétnych chemických látok, aby sa dali merať ich účinky.

Tieto testy údajne viedli u zvierat k celému radu škodlivých príznakov, ako boli vracanie, horúčka, úbytok hmotnosti, zlyhanie orgánov, vnútorné krvácanie a dýchacie problémy.

Pre veľkú väčšinu týchto zvierat viedli experimenty k ich smrti.

Aktivista za práva zvierat, ktorý sa do zariadenia infiltroval, tiež povedal, že pracovníci v laboratóriu boli k zvieratám často krutí a hrubí, a to aj mimo brutálnych experimentov.

Uniknuté video ukazuje mučenie opíc, psov a mačiek pri pokusoch vo farmaceutickom laboratóriu

Vedúca organizácie CFI, Michelle Thewová, hovorí, že v zariadeniach s pokusnými zvieratami ide o rozšírený problém.

„Naše vyšetrovanie odhalilo desivé utrpenie zvierat, nepostačujúcu opateru, zlé správanie a porušovanie európskych a nemeckých zákonov. Požadujeme, aby bolo Laboratórium farmakológie a toxikológie zatvorené.

Žiadame tiež dôkladné posúdenie využitia zvierat pri záväznom testovaní toxicity v Európe, vrátane Veľkej Británie. Každé vyšetrovanie bez výnimky dokazuje podobný príbeh utrpenia a nedodržiavania zákona,“ povedala Thewová.

Aktivistka za práva zvierat, Carolin Idingová, spustila petíciu za zatvorenie laboratória a od svojho zahájenia 11. októbra získala už vyše 193 000 podpisov.

„Nedávny prieskum organizácie SOKO Animal Welfare v Laboratóriu farmakológie a toxikológie opäť v desivých obrazoch dokazuje mučenie a zlé zaobchádzanie so zvieratami v mojom meste,“ píše sa v petícii.

Minulý týždeň stránka Truth Theory uviedla, že zo zoologickej záhrady v Číne sa pokúsila utiecť opica za pomoci nabrúseného kameňa, ktorým rozbila okno.

Opici sa však bohužiaľ zo ZOO utiecť nepodarilo a všetky „zbrane“ jej personál skonfiškoval.

Varovanie: Vyššie uvedené video je nesmierne expresívne. Slabším a citlivejším povahám ho pozerať neodporúčame.

Stop Candida

Zdroj: themindunleashed.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

  1. To chce zakázat okamžitě! Nečekat ani minutu, než se podaří zachráncům něco udělat, protože prosazení správných věcí trvá děsně dlouho, pokud se to vůbec podaří! Nejhroznější je, že se to děje v mezích zákonů! Neexistuje takový trest, aby si něco takového každý rozmyslel páchat. Vůbec se nedivím, že normální člověk bere v určitých případech spravedlnost do svých rukou!!! A světe div se – HNED se paragraf najde – a HNED je ten člověk potrestán, PROČ SE MĚŘÍ DVOJÍM METREM? A druhá věc: důkaz, že chemické léky jsou skutečně nebezpečné, ne že pomáhají! Radši už dál to nemá cenu rozebírat. JE HNUS, ŽE LIDI OVLÁDÁ JEDINĚ MAMON, a bude hůř. Sametovka s Havlem, Klausem atd., to se nemělo stát.

  2. Keď niečo také vidím hneď by som vraždila,ale tých,ktorý proti tomuto nevedia zakročiť,veď to robia čistý satani aj tí ktorý to robia aj pre tých pre ktorých sa to robí a aj tí ktorý o tom vedia a nezakročia. Netvorské neľudské plemeno,ktoré urobí všetko len aby sa dostalo k peniazom hnus táto planéta patrí zvieratám bola stvorená pre ich a nie pre zločinca človeka !!! V jeho chamtivosti si ani nevšimol čoho je schopný,pozri do lesa kde žijú zvieratká ako tam je čisto a pozri tam kde žijú ľudia ako na smetisku a nemajú problém odniesť odpad do lesa hnus a to si hovoria civilizácia. Nezaslúžia si žiť na tejto zemi !!! Kde sú zákony na ochranu zvierat ??? Hlavne že ochraňujú cigáňov z čoho nemá ľudská spoločnosť žiadny prospech skôr opak !!! Táto zem je už prekliata a takýto čo robia takéto utrpenie nevinným tvorom to si robia karmu dementi tupý draho zaplatia za zlo čo tu napáchali !!! ŽIADAM OKAMŽITÝ ZÁKAZ POKUSOV NA ZVIERATKÁCH !!! Nie je dosť utrpenia na tejto karmickej planéte???

  3. Je to hnus,místo těch zvířat tam napakovat ty mistry kteří si říkají vědci……

    Všem je jasné co dělá chemie ! Tak co zkouší ? Peníze a pořád jen peníze…

  4. …peniaze, peniaze, peniaze…nič si nedokážeme vážiť…raz nám to matička Zem vráti, ale už bude neskoro…

  5. Prosím Vás, veď to je hrôza, čo sú to za šialenci, ako môžu takto zaobchádzať zo živými tvormi….preboha veď to nie sú vedci,ale tyrani a týranie je predsa trestný čin….to absolútne nemá nič spoločné s vedeckým výskumom…..

Pridajte komentár

*