Štúdia zistila, že papierové slamky a ďalšie „zelené“ výmysly sú toxickejšie ako plastové


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia zistila, že papierové slamky a ďalšie „zelené“ výmysly sú toxickejšie ako plastové

(Ethan Huff, Natural News) Nový výskum publikovaný v časopise Food Additives & Contaminants (Potravinové prísady a kontaminanty) odhalil, že papierové slamky a iné „ekologické“ alternatívy plastov nie sú ani zďaleka také dobré pre životné prostredie, ako o nich vlády tvrdia.

Belgickí vedci zistili, že mnohé takzvané „zelené“ výrobky sú v skutočnosti horšie pre zdravie ľudí aj planéty ako ich plastové náprotivky.

„Slamky vyrobené z rastlinných materiálov, ako je papier a bambus, sú často propagované ako udržateľnejšie a ekologickejšie než tie, ktoré sú vyrobené z plastu,“ hovorí Thimo Groffen, PhD, jeden z autorov štúdie a environmentálny vedec na Univerzite v Antverpách.

„Avšak prítomnosť PFAS v týchto slamkách znamená, že to nemusí byť pravda. PFAS sú látky na báze poly- a perfluóralkylu označovaných aj ako večné chemikálie, pretože sa v prírode rozkladajú pomaly alebo vôbec.“

(Súvisiace: V roku 2019 NASA zistila, že vyhodený odpad v Kalifornii, štáte, kde sú plastové slamky zakázané, produkuje väčšie znečistenie ovzdušia ako ranče s dobytkom alebo iné veci, o ktorých „zelení“ aktivisti hovoria, že spôsobujú globálne otepľovanie.)

Väčšina papierových a bambusových slamiek obsahuje kyselinu perfluóroktánovú, ktorá bola celosvetovo zakázaná v roku 2020

Štúdia je výsledkom mnohých nariadení na štátnej úrovni v miestach ako New York alebo Kalifornia, ktoré zakazujú reštauračným zariadeniam používať jednorazové plastové slamky vyrobené z polypropylénu a tácky z polystyrénu, pretože tieto výrobky sa v prírode rozložia až o 100 rokov.

„Ich čas prišiel a aj odišiel,“ neslávne vyhlásil bývalý starosta New Yorku Bill de Blasio o neekologických plastových slamkách. „Verím, že by sme sa mali zbaviť plastových slamiek.“

Belgicko a Veľká Británia sú ďalšie dve miesta, kde boli plasty nahradené „rastlinnými“ alternatívami, ktoré sú podľa globalistov šetrnejšie k životnému prostrediu.

Nový výskum však prekvapivo ukazuje, že rastlinné alternatívy v skutočnosti obsahujú viac PFAS ako plasty, čím sú pre životné prostredie aj pre ľudí horšie.

Aby vedci dospeli k tomuto záveru, analyzovali koncentrácie kyseliny perfluóroktánovej (PFA) v 39 značkách slamiek vyrobených z piatich rôznych materiálov: papiera, bambusu, skla, nehrdzavejúcej ocele a plastu.

Verte tomu alebo nie, no najhoršie sú na tom papierové slamky, z ktorých 90% obsahovalo smrtiace chemikálie. Druhé v poradí boli bambusové slamky, v 80% ktorých sa nachádzalo PFA.

Liečba osteoporózy

Podľa štúdie len 75% plastových slamiek obsahuje PFA, po ktorých nasleduje 40% sklenených slamiek. U žiadnej zo slamiek z nehrdzavejúcej ocele sa nezistilo, že by obsahovala PFAS.

Je úžasné, že PFA bola najvýznamnejšou chemikáliou nájdenou v papierových, bambusových a plastových slamkách, a to napriek skutočnosti, že táto škodlivá chemikália je od roku 2020 celosvetovo zakázaná.

„Boli v nich prítomné aj PFAS, kyselina trifluóroctová a kyselina trifluórmetánsulfónová, ktoré sa ľahko rozpúšťajú vo vode, čo znamená, že by sa mohli potenciálne vylúhovať zo slamiek do nápojov,“ varujú správy.

„Prítomnosť PFAS v papierových a bambusových slamkách ukazuje, že nie sú nevyhnutne biologicky odbúrateľné,“ dodal Groffen o „zelenom“ podvode za týmito výrobkami, ktoré sú často mylne označované ako „100 percentne recyklovateľné.“

Záver

Zostáva neznámym, ako alebo prečo tieto smrtiace látky končia v týchto výrobkoch.

Používali sa od 40. rokov 20. storočia na odpudzovanie vody a mastnoty v kuchynskom riade, kobercoch a nábytku, ale nikdy neboli určené na použitie v slamkách na pitie, vrchnákoch, misách alebo nádobách na jedlo.

Podľa stránky Phys.org je jedným z možných vysvetlení nebezpečných chemikálií v bambusových a papierových slamkách to, že pôda, v ktorej boli pestované rastliny, z ktorých sú vyrobené, mohla byť kontaminovaná látkou PFAS, ktorá predtým unikla do životného prostredia z priemyslu.

„V slamkách z nehrdzavejúcej ocele sme nezistili žiadne PFAS, takže by som spotrebiteľom odporučil, aby používali tento typ slamky – alebo sa slamkám úplne vyhýbali,“ uzavreli vedci.

Poznámka redakcie: My by sme sa vyhýbali aj kovovým slamkám. Je totiž známy prípad, keď počas pitia do osoby zozadu vrazila iná osoba a kovová slamka jej prepichla lebku a usmrtila ju.

Najnovšie správy o environmentálnych toxínoch nájdete na stránke Pollution.news.

Ako vyliečiť štítnu žľazu

Autor: Ethan Huff, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. V podstate treba konečne pochopiť, že tzv. ochrana planéty je len zámienka na naše vyhubenie – akýmkoľvek spôsobom!

  Každý motýľ či kolibrík si nosí vlastný sosák a kto ho nepotrebuje, nech sa napije normálne!

  Obávam sa, že tzv. slamkovanie je spôsob koketérie nahradzujúci koketovanie cigaretami – je to skrátka podprahová sexuálny výzva. A preto je to tak účinné.

  • Samozřejmě že nám chtějí co nejvíc ukrátit život.Četla jsem,že lidský mozek se neustále rozvíjí a po 100 letech se u člověka objevují silné nadsmyslové schopnosti.Např.je schopen snadno předvídat budoucnost .
   Proto asi ten hliník ve vakcínách,který významně přispívá ke vzniku Alzheimera.
   Hned jak jsme se ocitli v té demokracii,byl okamžitě zlikvidována naše výroba vakcín a i píchanečků významně přibylo.
   Lidé si také svou životosprávou ,i kdyby jedli nechemické potraviny,zadělávají na různé nemoci .

   • Pohoda, iba upresním – už v socialistickom Československu pchali bieli vrahovia do človiečikov očkovací sajrajt hneď po ich príchode na svet – ešte PRED možnosťou človiečika vytvoriť si imunitu vďaka kolostru od vlastnej matky: bolo treba vopred zablokovať rozvoj zdravého, objektívneho myslenia, cítenia aj imunity celkovo, a to hneď na samom začiatku. Keď porovnávam INŠTINKT aj pohotovosť, resp. KOORDINOVANOSŤ mysle a tela voľne žijúcich, neočkovaných živočíchov s nami, „lekármi“ od nášho zrodu neustále rôznorodými vakcínami dopovanými ľuďmi… treba ešte pokračovať?

    Nepotrebujeme nijaké vakcíny, a potom nebudú potrební ani lekári. Nech sa už konečne vyparia kamsi doneznáma a nech nám láskavo dovolia rodiť detičky a starať sa o ne spôsobom, ako sa to deje vo voľnej prírode. No to oni neurobia a teraz to už ani je možné; dopadlo by to zrejme rovnako, ako výskok z rútiaceho sa rýchlika.

    • Já vím.Prý se dala zaplatit pokuta,aby se dala vakcinace obejít..Asi nešlo dát děcko do jeslí,ale jinak dotyční nebyli buzerováni všelijakými zákazy.
     Ale asi to socialistické opíchávání nebylo tak efektivní,tak se přitvrdilo.

     • když doktor napsal, že nesmí být dítě očkováno, bylo toto sdělení respektováno, ale záleželo na postoji/morálce „očkujícího“ doktora, někteří potvrzení neuznávaly (měl jsem možnost se s jednou takovou setkat na ZŠ). Existovaly kapky, které dokázaly rozpustit šedý zákal a operace nebyla potřebná…

     • Áno, Pohoda, je to presne tak. A putujeme z dažďa pod odkvap.
      Biblia sa nemýli: ten, čo ju vyprodukoval, si ju aj cieľavedome napĺňa. Zdá sa, že až do poslednej bodky. Jeho meno je „boh sionu“. Citujem ho: „…ja som Hos­podin, tvoj Boh, Boh žiar­livý, ktorý tres­tá viny ot­cov na synoch do tretieho i štvr­tého po­kolenia tých, čo ma nenávidia…“
      2. Mojžišova 20. kapitola 5. verš
      EXODUS

      Bodka tohto nespravodlivého, neempatického, samovyvoleného a týrajúceho pozemského „boha“ sionu však nemusí byť tá posledná. Vysoko nad ním stojí Stvoriteľ menom Otec, ktorého jediným „prikázaním“ je želanie, ktoré nám priniesol na Zem jeho syn – (pravý) Ježiš, rušiaci všetkých židovských „božích desatoro“. Tieto iba 3 jednoduché, zato ÚPLNE VŠETKO vypovedajúce slová sú: „Milujte sa navzájom.“ Keby sa ich držal každý z nás, mohol už dávno byť na Zemi Raj.

    • Rado Suchy

     A veru pekne si to popísala Emka. Omladzovanie a regenerácia nás môžu postretnúť v hocakej fáze nášho života, len treba už konečne začať. Vyplaviť ortuť a iné jedy sa z mozgu dá, všetko to uložené v nás z detstva a snáď k súvislému mimozmyslovému vnímaniu dôjde čoskoro.
     Každopádne aj v súčastnej dobe sa už v pôrodnice snažia tlačiť na rodičky s multivalentným očkovaním a s náložou ešte horšou ako za socíku. Matky svoje deti očkovať nedajú, a rodičky stádovité sa uklonia bielym plášťom a nechajú opichať bezbranný plod života svojho.

  • Múdro°°

 2. DémonKracia sa rozbieha: https://www.hlavnydennik.sk/2023/08/29/pozor-meta-pritvrdzuje-bude-mazat-akekolvek-prispevky-s-bombicom !
  Kto za koho naozaj kope a aké divadielko sa tu hralo tiež vychádza na javo:
  https://cz24.news/obrovsky-poprask-v-kyjeve-papez-frantisek-pozehnal-rusum-jako-potomkum-velkeho-ruska-a-vyzval-je-aby-s-matkou-rusi-kraceli-dal-tim-neprimo-oznacil-rusy-za-viteze-valky-na-ukrajine-ukrajinsky-minis/ !
  Nuž a pokračovanie covidových hier v zime s depopuláciou už tiež v prípave !
  A satan ich všetkých spája !

  • Marek Košice

   Mazane akýchkoľvek príspevkom s Bombicom je samozrejme ANTIdemokracia, ale na druhej strane ľudia o veľa neprídu. Bombic je falošný prospechár, nič viac. Ide mu len o jedno – stať sa politikom. Avšak ostane len využitý SMER-om, ktorému sa pchá do riti. Mne osobne jeho tvorba privádza zívanie ako na bežiacom páse. Dve minúty mu trvá povedať informáciu, ktorú by stačilo vtesnať do jednej vety, pretože v tej informácii nie sú žiadne detaily. Je ako spomalený film, k tomu podľa mňa výrazne nesympatický. Jeho črty značia jeho charakter. Vyzerá ako „šmejd“, a tak sa aj slovne prezentuje. Naletí mu (sorry) len hlupák.

   • Marek Košice

    *Vyzerá ako nejaký malý zlodejíček či podvodníček, ako „vreckár“. Prípadne ako nejaký člen „hooligans“, ale taký, ktorí je z celej skupiny najpriposratejší, a ktorý si začne do jednotlivca „z iného košiara“ len vtedy, ak to nie je „jeden na jedného“.
    DIVÍM SA, že niektorí ľudia nevidia aký je to pokrivený charakter. Podobne ako Michelko. Obidvom čiší zo ksichtov nesvojprávnosť.

    • Vladimír

     Sú na neho vydané 2 medzinárodní zatykače a je šikovný v tom, že ich vie obísť. Ja osobne mu držím palce, lebo tie 2 zatykače sú nezmyselné a antidemokratické v rozpore s Ústavou Slovenskej republiky.

 3. Patnáct typů VOC zjištěných ve vzorcích roušek bylo v souladu s nebezpečnými chemikáliemi běžně se vyskytujícími v pracovním prostředí, jak bylo identifikováno americkým Národním institutem pro bezpečnost a ochranu zdraví při práci (NIOSH) (Barsan, 2007, tabulka 5).

  Z těchto 15 nebezpečných chemikálií je známo, že DMAc a DMF potenciálně způsobují jaterní a reprodukční toxicitu a aromatické sloučeniny jako toluen a xylen jsou toxické pro nervový systém (Gong a kol., 2016, Niaz a kol., 2015, Saito a kol. al., 2011, Wegner et al., 2021).

  Acetonitril je také škodlivá látka, která může způsobit záněty kůže a očí a neurologické poruchy (Ahmed et al., 1992, Hashimoto, 1991, Joshi a Adhikari, 2019). n-Hexane dráždí pokožku a při vdechnutí může způsobit bolesti hlavy a plicní edém. Současná expozice n-hexanu a 2-butanonu může způsobit závažnou neurotoxicitu (Todd a Melia, 2019).
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/dalsi-studie-varuje-pred-nebezpecnymi-toxiny-v-respiratorech-ffp2/

 4. + Velký test IQ byl zahájen už u COVID 1.0, kdy byl tréninkovým kolem. COVID 2.0 je závěrečnou zkouškou, která ukáže, kdo je natolik hlou*pý id*iot, že se ještě nepoučil z lekcí tréninkového kola. Nástup tyranie COVID 2.0 je již patrný. Biden právě oznámil financování nové „vakcíny“ částkou přesahující 1 miliardu dolarů a veřejně prohlašuje, že všichni Američané budou vyzváni, aby se nechali nově očkovat. CDC mezitím nyní přiznává, že všechna předchozí „očkování“ proti idiotismu COVID již nefungují proti nové „variantě“, kterou pojmenovali BA.2.86 a která podle CDC infikuje ty, kteří jsou plně očkováni.

  …Klimatická krize. Krize COVID. Krize povstání. Krize kybernetického útoku. Krize Ruska. Krize mimozemšťanů…. na co si vzpomenete…

 5. V tomto článku z blogu Dr. Williama Makise najdete příběhy 30 žen, většinou zdravotních sester, které si musely na příkaz zaměstnavatele – a pod pohrůžkou ztráty práce – nechat aplikovat genové injekce.
  https://necenzurovanapravda.cz/2023/08/pribehy-30-zen-vetsinou-zdravotnich-sester-u-nichz-se-objevila-turborakovina-pote-co-jim-byla-vnucena-covid-injekce/

Pridajte komentár

*