Teraz budú najdôležitejšie eurovoľby v histórii. Určite choďte voliť a zabráňte progresívnym fašistom navoziť tu státisíce migrantov, zaviesť povinné očkovanie, zakázať autá na benzín, zdražiť energie a potraviny, zaviesť digitálnu totalitu, zatiahnuť nás do vojny a inak vám zničiť život!

Štúdia prestížnej MIT Univerzity: Zem sa dokáže regulovať a stabilizovať vlastnú teplotu


Print Friendly, PDF & Email

Štúdia prestížnej MIT Univerzity: Zem sa dokáže regulovať a stabilizovať vlastnú teplotu

(Kevin Hughes, Natural News) Štúdia z prestížneho Massachusettského technologického inštitútu (MIT) zistila, že Zem je schopná regulovať a stabilizovať svoju teplotu v rozsiahlych časových intervaloch a dokonca aj po dramatických zmenách klímy.

Štúdia bola publikovaná 16. novembra 2022 vo vedeckom časopise Science Advances. Rozpracovala „stabilizujúci systém spätnej väzby“ planéty, ktorý umožnil existenciu rôznych foriem života za posledných 3,7 miliardy rokov.

Aj keď sa táto spätná väzba predpokladala už predtým, štúdia teraz slúži ako primárny dôkaz existencie tohto systému.

„Máte planétu, ktorej klíma bola vystavená veľkému množstvu dramatických vonkajších zmien,“ uviedol klimatický vedec z MIT a spoluautor štúdie Constantin Arnscheidt.

„Prečo život prežil celý ten čas? Jedným z argumentov je, že Zem má nejaký stabilizačný mechanizmus na udržanie teplôt vhodných pre život. Z údajov sa však až doteraz nepodarilo preukázať, že by takýto mechanizmus dôsledne kontroloval klímu Zeme.“

Na dôkaz tohto argumentu Arnscheidt a jeho spoluautor Daniel Rothman skúmali existujúce paleoklimatické údaje zozbierané za posledných 66 miliónov rokov. Použili matematické modelovanie, aby určili, či výkyvy priemerných teplôt Zeme môžu byť obmedzené jedným alebo viacerými faktormi.

Vedci z MIT veria, že silikátové zvetrávanie je kritickým mechanizmom, ktorým Zem reguluje svoju teplotu.

Ako silikátové horniny časom korodujú, hlbšie vrstvy minerálov sa dostávajú na povrch, kde sú vystavené atmosfére. Chemické reakcie vzduchu s kremičitanmi extrahujú oxid uhličitý z atmosféry a zachytávajú ho v horninách a oceánskych sedimentoch.

Vyššie množstvá oxidu uhličitého vstupujúceho do atmosféry zvyšujú aktivitu poveternostných vplyvov, čím sa zvyšuje objem exponovaných kremičitanov, ktoré zase odoberajú viac skleníkových plynov z atmosféry, čím bránia budúcemu zvetrávaniu.

Ako sa dalo očakávať, časové rámce teplotných stabilizácií zodpovedajú časovým rámcom fungovania silikátového zvetrávania, čo je až okolo 400 000 rokov. Dôkazy zanechané fosíliami a ľadovcami naznačujú, že toto zvetrávanie v skutočnosti udržuje teploty na Zemi pod kontrolou.

„Do určitej miery je to ako keby vaše auto uháňalo po ulici a keď šliapnete na brzdu, dlho sa šmýkate, kým zastavíte. Existuje časová miera, počas ktorej sa spustí trecí odpor alebo stabilizačná spätná väzba, keď sa systém vráti do ustáleného stavu,“  povedal Rothman .

Stop Candida

Stabilizačná spätná väzba Zeme ruší globálne otepľovanie

Výsledky sú prvé, ktoré využívajú skutočné údaje na overenie existencie stabilizujúcej spätnej väzby. Táto stabilizujúca spätná väzba pomáha vysvetliť, ako Zem zostala obývateľná vďaka dramatickým klimatickým zmenám v našej geologickej minulosti.

„Na jednej strane je to dobré, pretože vieme, že dnešné globálne otepľovanie bude nakoniec zrušené prostredníctvom tejto stabilizujúcej spätnej väzby. Ale na druhej strane to bude trvať stovky tisíc rokov, kým sa tak stane, takže nie dosť rýchlo na to, aby sme vyriešili naše súčasné problémy,“ povedal Arnscheidt.

(Súvisiace: Teória každoročného nárastu teploty Zeme v dôsledku klimatických zmien je dnes už vyčerpávajúco vyvrátená.)

Bez stabilizačného systému spätných väzieb by sa výkyvy globálnej teploty mali vyvíjať s časovým horizontom. Vyšetrovanie tímu vedcov však odhalilo systém, v ktorom sa fluktuácie nevyvíjali, čo naznačuje, že stabilizačný mechanizmus dominoval klíme predtým, ako sa fluktuácie stali príliš extrémnymi.

Časový rozsah tohto stabilizačného účinku – stovky tisíc rokov – zodpovedá tomu, čo vedci predpovedajú pre silikátové zvetrávanie.

Záver

Štúdia Arnscheidta a Rothmana navyše vyvracia tvrdenia klimatických alarmistov, akými sú aktivistka Greta Thunbergová, bývalý americký viceprezident Al Gore a spoluzakladateľ Microsoftu Bill Gates.

Publikácia štúdie prišla v dobe uniknutého videa Billa Gatesa, ktorý priznal, že klimatické hnutie za „čistú energiu“ je podvod na ďalšie presadzovanie záujmov globálnych elít.

Sledujte stránku ClimateScienceNews.com pre ďalšie štúdie, ktoré odhaľujú skutočný príbeh okolo „globálneho otepľovania“.

Tiež si môžete pozrieť nasledovné video odhaľujúce dôkazy o tom, že globálne otepľovanie tak, ako sa dnes prezentuje, je vedecký podvod:

Prírodná liečba osteoartritídy

Autor: Kevin Hughes, Zdroj: naturalnews.com, Spracoval: Badatel.net

Súvisiace články


Odoberajte nové články na email!

Ušetrite čas a prihláste sa na odoberanie nových článkov priamo do vašej emailovej schránky:

Naša garancia: Nikdy Vám nepošleme spam a kedykoľvek sa môžete odhlásiť.Upozornenie: Tento článok je názorom jeho autora. Zdravotné rady v žiadnom prípade nenahrádzajú konzultáciu ani vyšetrenie lekárom. Príspevky a komentáre pod článkom môžu vyjadrovať postoje, ktoré sa nemusia zhodovať s postojmi redakcie.

 

Komentáre

 1. Dokáže Gaya regulovať aj množstvo tepľošov?

  Mimo tému – zoznam u nás stratených-hľadaných čmúdov!
  https://www.minv.sk/?patros-index

  • Choďte na 10. stranu a nájdete tam jedného pod dvomi rôznymi menami!
   https://www.minv.sk/?patros-zaznam-vyhladaj

   • Tak znovu na 10. stranu
    https://www.minv.sk/?patros-index
    ————————————–
    Neskutočné veci – kto robil tie fotky? Naši – na ukrajinskej hranici?

    • Všimla som si toho Jana na desitej strane je tam 2x uvedený

    • Niektoré fotky vyzerajú ako robené vo fotošope, v takom treťotriednom.
     Nezávidím uvedomelých, poctivým a normálnym policajtom v akej organizácií musia teraz pracovať. Polícia SR sa pod vedením nastrčenej fašistickej vládnej chunty postupne mení v teroristickú v
     organizáciu na úroveň albánskej polície/mafie.

    • Presne takato zmeska individui pred 2 tyzdnami prebiehala cez travnik za nasim domom… cca 10-12 po udalosti pokazeneho kamionu na R1pri NR… tyzden na to uz asi dalsi nebezali,ale s igelitkami spacirovali po meste nehovoriac o susedoch, ktori na vlastne oci boli svedkami vykladania z dodavky takychto utecencov pred miestnymi potravinami… Osobna skusenost, takze ziaden hoax.

  • mariankosmac

   Prečo majú také smutné psie oči? Fetujú toulén alebo sú aj prihriati poniektorí.

   • zapredana SR

    Nie, to je zoznam trofejí a ešte lovenych. Pozri
    https://www.csfd.cz/film/9855-zivy-terc/prehled/
    Ani ja by som sa nesmial, ale zaujímalo by ma kde majú staré. Veď my si ich najdeme. My budeme zas chodiť ako sexturisti na blízky východ za ich ženami a dcérami v burkách. Tu poľovačka a tam je.ač.ka. (prepáčte, viem zo to tak nebude, ale už si musím robiť zo všetkého srandu, keď vidím ako to všetko globalistov zapadá, ale so mnou nech nepočítajú)

  • Možno prostredníctvom nich chce regulovať celé ľudstvo…

 2. Objektívne

  Spätná väzba Zeme naozaj zruší globálne otepľovanie, ale nebude to až za 400 tisíc rokov. Z jednej lži do druhej.

  Koniec Kali Yugy v roku 2025: Odhalenie tajomstiev cyklu Yuga
  https://grahamhancock.com/dmisrab6/

  • Oni to tam museli takto napísať, inak by im štúdiu v tom „prestížnom časopise“ cenzor neuverejnil. A regulátorom CO2 nie sú iba horniny, ale hlavne biomasa. Tá reaguje na hladinu skleníkových plynov prakticky okamžite. Najviac CO2 do atmosféry pumpuje sopečná aktivita, pri ktorej množstvo CO2 vyprodukované činnosťou človeka je ako mravčí prd. A biomasa tieto množstvá dokáže bez problémov absorbovať. Preto boli obdobia keď prasličky mali rozmery stromov a stromy rástli do kilometrových výšok.

   • pivo a knedlíky

    V minulosti bolo na celej Zemi teplejšie. Netrebalo sa obliekať a kúriť. Ropa a čpavok neboli strategické suroviny. Prečo majú strach z otepľovania?

    • Neboja sa otepľovania, len chcú zneužiť túto tému na depopuláciu ľudstva a zotročenie zvyšku.

    • kvakcína je sloboda

     klimatickí alarmisti zmenili rétoriku; už nehovoria o globálnom otepľovaní, ale o globálnej zmene klímy – hoď mačku ako chceš, vždy dopadne na štyri!

   • Je to tak. Veľmi dobré znalosti.

   • Objektívne

    Fauna mohla byť v minulých dobách iná. To by som súhlasil so sto-tisícmi a miliónmi rokov. Minulý 12-tisícročný cyklus bola Zem bližšie k Slnku a jeden rok mal 360 dní, preto to celkom náhodou dobre sedelo s precesným cyklom. Ďaľší kandidát na blúdny balvan je ruský matematik – Lomonosov bastard Fomenko, ktorý nikdy históriu neštudoval, ale rozhodol sa, že ju bude prepisovať. Našťastie už za chvíľu bude od toho najvyššieho zariadené, že všetky chybné učenia, filozofie, teológie, zvyklosti budú zresetované.

    • Lomonosov bol jediný Rus medzi židmi a Nemcami v Ruskej akadémii ty subjektívny debil!

     • Objektívne

      Mne je úplne jedno kto to bol, podstatné je čo vypotil.

     • A čo vypotil on a čo vypotili tí tvoji židáci?!
      https://cs.wikipedia.org/wiki/Michail_Lomonosov

     • Objektívne

      Ty si tiež nikdy neštudoval historiu keď podstrkuješ odkazy na wiki. Nemáš vlastný názor, len názor niekoho iného na ktorého odkazuješ.
      Medzi Fomenkove úžasné tvrdenia patrí, že Starý zákon bol napísaný po Novom zákone, že Rusko je staršie ako Grécko a Rím a že stredoveká Mongolská ríša bola v skutočnosti slovansko-tureckou svetovou ríšou, ruskou hordou, do ktorej sa zapojili západné a východné mocnosti vzdali hold. Fomenko čítal to, čo publikoval Velikovský, ale namiesto aby vysvetli čo je spúšťačom velkých prírodných katastrof ako je tá Biblická, tak radšej poprehadzoval dátumy kedy k tým udalostiam došlo.

     • Objektívne on vypotil toho na jeho vek a žívot v ktorom žil nad pomerne veľa a pritom si nestažoval Lomonosov bol a bude vždy žijúca legenda vedel dobre lomit nosom ,

     • Ja som si vedomý kontaminácie wiki! Odkazujem na wiki len z časových – nie absolútnych dôvodov! Ty si myslíš, že si dáš nick Objektívne a už si vedomý?! Tak napíš knihu ty ***! A nediskutuj tu! Opakujem – Lomonosocv bol jediný Rus medzi židmi a Nemcami v Ruskej akadémii. Jediný bol preto, pretože ho medzi seba pustili! Otázka je, prečo židáci a Nemci pustili medzi seba Rusa po čistke Ruska fejkovým Petrom Veľkým – vymeneným za Alexandra Prvého – vylákaného a uvezneného v Západnej Európe, a keď najprv pred inštaláciou prozápadných-provatikánskych bojarov Romanovcov zlikvidovali ortuťou najväčšieho mudrca Ruska – Ivana Štvrtého „Hrozného“! Kontext – vypalená knižnica gnostikov v Alexandrii a ukradnuté spisy gnostikov umiestnené vo Vatikáne – kontext – spisy gnostikov v moskovskej knižnici Ivana Hrozného!

      Otázka ty *** – ako inak sa možno znovu dostať do okultnej knižnice, ako dostať sa medzi akademických židov?! Lebo Lomonosov bol GRU tej doby ty objektívne ***!

 3. Keď sa Matička Zem rozhodne, tak za jeden deň tak poupratuje, že ani známka po nás neostane pre budúcich archeológov. Bola, je a bude bez nás akože milióny rokov v tomto jej matrixe.

  Výučba menom život beží na plné obrátky.

 4. pivo a knedlíky

  1. Mám rád nakladané uhorky
  2. Zjem naraz 10 knedlíkov
  3. Zem je stvorená, umelo vytvorená, pred pár tisíc rokmi

  • Israismael

   Vek zeme = cca 4miliardy 540milionov rokov..takže nie je to len niekoľko tisíc rokov.. prví ľudia sa inkarnovali na túto pozemsku úroveň pred vyše 2 miliónmi rokov..ako sa to skutočne stalo,všetky tie procesy je opísané v diele Posolstva Grálu ,Dozrievanie Posolstva kniha1 ,kniha2 ..Je to živé slovo Syna Človeka ..človek tomu samozrejme nebude veriť aby to bolo spísané niekým kto pochádza z najvyšších ,,poschodí“ stvorenia ! Človek bude vždy len pochybovať… Nebude veriť až dovtedy kým mu to nebude osudom,že to nechcel vedieť …

   • pivo a knedlíky

    Písomnosti sa falšujú najľahšie. Máš dôkaz ktorý sa falšuje ťažko? Náboženstvá sú kargokulty.

    • Israismael

     Mám dôkaz …ja som ti ho napísal vyššie ako odkaz ,stačí si to vygooglit a všetko je tam v tých knihách c.1 ,c.2 a je to bez náboženských kultúr ..je to čisté a bezkultové ,bez falošných skrupul ..ovšem ako poznám ľudskú náturu ani sa k tomu nedostane ,či už overiť si to čo je tam písané , alebo ani len zo zvedavosti..Však na čo keď človek má iné záujmy ,nezaujíma ho či sa dostane do Raja o ktorom ani nepočul lebo si myslí že je na Zemi ,alebo do Pekla,ktoré je tiež mimo hmotnosť Zeme ..a to sme v rozhodujúcich fázach dejín ľudstva ako takého ,keď musí prísť konečné rozhodnutie pre človeka !
     Konečne rozhodnutie značí po tisicrociach vývinu v hmote : buď -alebo..A v tej knihe Doznievanie k Posolstvu Grálu od Ducha Pravdy je to všetko vysvetlené ..
     A že o tom píšem práve teraz keď prebehol covid,keď prebehli vakcíny(klam) a zúri vojna ,hrozí 3svetova a teiz finančná kríza či hladomor … o to je to dôležitejšie lebo sme vo fáze Veľkého čistenia v pozemskej sfére a dotkyna sa to každého človeka ..A že je človek ako najmenší zo všetkých bytostí vo stvorení o Tom nemá ani šajnu a predsa sa chce rovnať Bohu ..je neznalý al navyše vypinavy a namyslený vo všetkom čoho sa dotkne vo svojom ziti ..je lotor namiesto toho aby bol pokorný ..je dravec a voli si radšej vojny ako mier ..je bez Boha a hrozí mu zánik…a nevie že má ducha a ani nevie odkiaľ je jeho pôvod ..nevie že ZEM JE LEN SKOLA pre vývoj ..Nevie že telo je len obal ,schránka pre ducha ktorý sa vyvíja v tejto škole aby sa mohol po dlhom vývine dostať ,,domov“ .nevie že smrt v pozemskom je len premena z bytia do bytia ..nevie že prebiehajú reinkarnácie ako zrodenia ,a tým nevie že nie je tu prvý krát na tejto Zemi…Nevie,že ako ho klame cirkev všelijakými zjavenia Pany ,ktorá síce mala účasť pri zrodeni Božieho syna ale nemá žiadnu sprostredkovaciu ,,koľaj „k Najvyššiemu ,pretože to niekde nie je písané .. človek nevie a nepozná ,cestu “ po smrti kam má ísť vedome ..nepozná ani len to že predný mozog a rozum môže za všetky temné vymyslené veci na tejto zemi ako sú vojny ,vraždy a pod lebo rozum mu to nahovára často to pokojne vykoná ..stačí si to len predstaviť že čo človek praje inému aké zlo a časom sa to splní dotyčnému ale aj na ňom samom v karme a pod..
     To všetko je písané v diele Pravdy ale lenivý duch človeka to nemôže nikdy nájsť tú knihu Pravdy a čistého vedenia ..iba ten ktorý konečne oživí spiaceho až mŕtveho ducha v sebe,iba ten to nájde v pokore a vo svojom chcení !

     • pivo a knedlíky

      Strácam s tebou čas. Ty si človek sfalšovanej knihy.

     • Israismael, ja už len v skratke – doplním – Tvoj koment:

      Ľudia si tu – na Zemi – formujú svojho Boha, akého ho – oni chcú – mať. Títo prízemní ľudkovia – chcú udávať smer – jeho vôle! A potom ho bez mihnutia oka – zavrhnú práve tak, ako sa zavrhujú a potierajú tí, ktorí sa odvažujú vidieť Boha omnoho vznešenejšieho.
      Boh tu má žobrať o priazeň ľudí?! Koľko je tých ľudí, ktorí sa namáhajú, aby mu – porozumeli?!
      Ale nie – tomu – kostolnému (vatikánskemu) Bohu! To by bolo až príliš – easy!
      Kto tento trón pýchy (čím skôr) v sebe nezrúti a nebude schopný sa z neho – vymaniť a – oslobodiť, bude musieť s ním – zahynúť!
      Teraz – už nie je na mieste – povedať: „Bože – odpusť im, lebo nevedia, čo činia!“ tie slová – už nie sú adekvátne – pre dnešné ľudstvo! Ľudia mali už nejednu príležitosť otvoriť oči i uši. Konajú celkom vedome a preto všetky spätné účinky ich postihnú v plnej miere – bez krátenia viny!

      Keďže sa uzatvára Kruh všetkého doterajšieho diania, nastáva pre túto časť Stvorenia – doba Žatvy, Zberu a Triedenia. Od vzniku a trvania celej Hmotnosti – to, čo sa má (v rámci Očisty) udiať, sa doteraz – ešte v takej miere – nikdy – nestalo..
      Boh s nami!

     • Nedá sa nesúhlasiť, a tých prameňov hlavne o Kristovi máme už viac, nielen z apokryfov, aj z Akáše a od súčasného najväčšieho proroka na Zemi. Takisto Ajša – súhlas.

    • Choď – do najbližšej krčmy a daj si – Pivko + segedínsky guláš s 10-timi knedlíkami a v rámci trávenia – porozmýšľaj o tom, kde je SEVER! Pretože – Tvoj kompas je – akože – absolútne – nefunkčný – nepoužiteľný!
     Kapišto?!

     • Israismael

      Toto sú tí ľudia ajsa co zaopyrili temnom celú túto Zem ako tento dotyčný pivovec .Potom táto Zem je žiaľ na odstrel kvôli takýmto slaboduchym a temným . Mysliac si ze oni majú akúsi pravdu a človek ktorý im chce aspoň kúsok pomôcť pohnúť sa z tohto blata tak je nazvaný blbcom.. Ale nad tym sa ja už ani nepozastavujem, lebo každému ma byt na delené podľa jeho skutkov a myšlienok..sami sebe si škodia
      Inak pozdravujem ta…

     • pivo a knedlíky

      Máša: Na denné menu za lacný peniaz sa chodilo do reštaurácií pred koronou. Pýtať si jedlo v krčme, je ako kupovať topánky v potravinách.

 5. vedecký podvod ??
  NIE ! .. iba primitívny…….. podobne ako sa vraj zistil „stav“ planéty z období spred napr. šesťsto miliárdami rokov …
  PS. Vedci ( tí, čo to tak presne zistili… si zaslúžia min. mobilovu e-cenu a ZáPIS DO kanálov svetra, presnejšie do ANÁLOV)

 6. kvakcína je sloboda

  https://odysee.com/@studio.Klatovy:c?view=content
  choďte na tento kanál a nájdite si tam videá „Nová chronologie dejín lidstva“, je to asi šesť alebo sedem videí, každé má cca 2 hodiny + potom tri videá Súhrn; potom môžte skuknúť Kalejdoskop, prípadne „Svět objevujíci střípky“ – na dlhé zimné večery ako stvorené

  • Prave som to dopozerala,dopocuvala , mnohe z toho co hovoria potvrdzuje aj prof. Panarin vo svojich prispevkoch

   • kvakcína je sloboda

    stihla si si pozrieť všetky videá?! je to dohromady viac ako 20 hodín!!
    :DD

    • Nie dnes sa mi to po prvy krat „podstrcilo do mojho objektivu. Ale Panarina sledujem pravidelne… je to viac ako 20 hodin:DDD

     • kvakcína je sloboda

      Paarin je niečo úplne iné, to, čo dala link, nemá s politikou nič spoločné

     • kvakcína je sloboda

      oprava: … čo som dala link, …

 7. kvakcína je sloboda

  https://www.youtube.com/watch?v=o63U3_wj634&t=4s
  ak niekto videl niektoré z videí, o ktorých som písala vyššie, tu je k tomu krátke doplnkové video, ostatným toto nepovie nič

 8. Prof. Peter Stanek – Jak bude? Bude jak nebylo…

  vysíláno 8. 11. 2022
  Prof. Staněk k aktuálním tématům + odpovědi na vaše dotazy.
  https://www.youtube.com/watch?v=klskfsEvHWc

 9. Marek Košice

  MIMO TÉMU :
  Ľudia, poraďte mi……..Nedokážem spávať v jednej miestnosti inak, než sám…. Aj keby v dvoch rôznych posteliach…… 99% žien chcie spávať so svojim (milovaným) partnerom v jednej posteli ….. SPÁVAŤ (to je tá časť ležania v posteli, keď sa spí)…. a nestačí im, keď sa k nim partner túli až kým zaspia, ale potom ich „opustí“, aby išiel spať do inej izby, kde si sám môže regulovať teplo (rád spím s otvorenou vetračkou celoročne, paplón je na to, aby ma zohrial, čerstvý vzduch je najprednejší)……. K*rva, už niekoľko potencionálnych partneriek ma z toho dôvodu odmietlo…….
  SÚ AKO MALÉ DETI, KTORÉ POTREBUJÚ OCHRANU CEZ NOC!??? …Z akého dôvodu??? Na siedme poschodie vyjde nejaká puma alebo medveď???

  • Mal som frajerku /22-23/, do ktorej som bol zamilovaný – ani zaboha nechcela prespať „lebo otec“ a tak som ju pre istotu odprevádzal aj nadránom – bol som z toho unavený a frustrovaný. Pritom sex, aj celý deň, super. To bol akože jej dôvod – kontrola otcom. Teraz inak.

   V našej slovesnosti máme výraz „prespať sa, prespanka“. Aj v iných kultúrach je „prespanie“ deklaratívne potvrdenie vzťahu! Prihorieva? Ty si proste egoista, ktorý má tento rituál v hlave a prespanie sa odmietaš, lebo by mohol – v tvojej gebuli – potvrdiť vzťah! Tak kurva prečo lezieš s niekym do postele vôbec? Namoč si cicinu a zdupkaj! Lebo medveď!

  • Ženy chcú byť s tebou jedno telo. Z fyzikálneho hľadiska ide o jav rezonancie. Vyhľadávajú partnera s ktorým v jeho blízkosti rezonujú na rovnakej frekvencii. To vyvoláva (a malo by u oboch partnerov) pocit že všetko ide s ním lepšie, všetko je farebnejšie, strach a pochybnosti sa vytráca. Ak si sa takto so žiadnou necítil, tak si nikdy nenašiel tú pravú. A preto ťa aj opustili, lebo vedeli že nie si pre nich ten pravý.

  • Marek, k Zbraslavovej 1. vete „Ženy chcú byť s tebou jedno telo“ ešte dodám – potrebu byť s partner. jedno telo mávajú aj muži, len nie každý z nich to prizná.

 10. mariankosmac

  Aj Mayovia zažívali globálne otepľovanie. Spôsobilo to pád ich civilizácie. Mayovia nevyhynuli! Pozabíjali svojich vodcov (ktorých vinili zo sucha pretože to mali vybaviť u Bohov), rozdelili sa na menšie skupinky a rozpŕchli sa žiť do džungle. A čo sa deje dnes, zase tu máme globálne otepľovanie. Človek kašle na globálne otepľovanie ale potrebuje k životu dve veci – chlieb a hry. A šport skurvili a znechutili nám ho. Lebo napríklad futbal, už sa ani nemôžete radovať keď niekto dá gól, musíte 5 minút čakať či nejaký videorozhodca gól nezruší. Takto zobrali ľuďom radosť z futbalu. A chlieb zdražili. Takže oboje – chlieb aj hry nám už vzali! Alebo aspoň na tom pracujú.

  • Existuje dôveryhodná téza, že pád Mayskej civilizácie spôsobil spôsob ich poľnohospodárstva – že orientáciou na pestovanie plytko koreniacej kukurice neobnovovali humus v potrebnej hĺbke, t. j. stav schopný udržiavať vodu v pôde! Dnes – západná agenda golfových trávnikov a pestovanie GMO kukurice – neudržateľný stav! Plus geoinžinierstvo – aby sa to urýchlilo! Mal som v rukách dobové fotografie z obce – „burina“ bola všade! Dnes sa debilkovia hrajú na pánov s trávnikmi – lebo debil si všetko kúpi v supermarkete a základ je celoročne kosiť zelenú púšť!

 11. Nedá sa nesúhlasiť, a tých prameňov hlavne o Kristovi máme už viac, nielen z apokryfov, aj z Akáše a od súčasného najväčšieho proroka na Zemi. Takisto Ajša – súhlas.

 12. Boh to stvoril cele velmi mudro…

Pridajte komentár

*